Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,842 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Adobe Photoshop: Απορίες και Ερωτήσεις

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:10, 19-06-06:

Μου έχει σπάσει μην πω ποιά (τα νεύρα) γιατί θα πέσει πιπέρι. Δε με αφήνει να τοποθετήσω μια εικόνα (σε δικό της layer) στο σημείο που θέλω εγω. Την κολλάει ή πάνω ή κάτω με αποτέλεσμα να μένει λίγο κενό από την κάτω/πάνω μεριά. Πως απελευθερώνεις το Move tool να σε αφήνει να βάζεις το αντικείμενο όπου σου καπνίσει;

Πχ έχεις μια μπάλα μέσα σε ενα τετράγωνο. Η στην πάνω πλευρά θα μου την κολλήσει, ή στην κάτω. Στη μέση δε με αφήνει... Και θα τα σπάσω όλα! Δουλειά δεν είχα, και δουλειά βρήκα με το Φωτοκατάστημα!

Επίσης: Εδω θα λέμε (λεω δηλαδή και θα μου λύνετε) όλες τις απορίες σχετικά με αυτό το ρημάδι το πρόγραμμα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 01-04-10 στις 19:56. Αιτία: Αφαίρεση σημείωσης
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:27, 19-06-06:

Πρέπει να ναι αρκετά μικρή η εικόνα σου ε;
Ψάξε στα μενού και θα βρεις τσεκαρισμένο ένα Snap. Ξετσεκάρισε το. Τώρα που είναι δεν θυμάμαι ακριβώς, νομίζω στο view και γενικά σε κάποιο απο τα δεξιά μενού, πάντως δεν θα σου πάρει και πολλή ώρα να το βρεις (μην με κάνεις τώρα να το ανοίγω και κάνει εκατό ώρες).

edit: Και μην ξαναβρίσεις κάποιο πρόγραμμα απο τη σουίτα της Adobe ( ) γιατί θα πλακωθούμε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 19-06-06 στις 22:29.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:29, 19-06-06:

Πηγαίνεις στο View και ξε-τσεκάρεις το Snap

EDIT: α..σορρυ δεν ειδα την απάντηση της Michelle. Πάντως είναι στο View.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:31, 19-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Πρέπει να ναι αρκετά μικρή η εικόνα σου ε;
Ψάξε στα μενού και θα βρεις τσεκαρισμένο ένα Snap. Ξετσεκάρισε το. Τώρα που είναι δεν θυμάμαι ακριβώς, νομίζω στο view και γενικά σε κάποιο απο τα δεξιά μενού, πάντως δεν θα σου πάρει και πολλή ώρα να το βρεις (μην με κάνεις τώρα να το ανοίγω και κάνει εκατό ώρες).
Θα το ψάξω εγω Μου αρκεί να μου δείχνετε την πόρτα. Θα την περνώ εγω όμως! Συν Μισελιώ και Valder κίνει!

Παω να φαω και θα σου πω μετά αν πέτυχε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edit: Ισιλιέλι, να να να κακό Ισιλιέλι! Φχαριστώ κι εσένα!
Edit 2: Εσείς πως μάθατε αναλυτικά το Photoshop ώστε να γνωρίζετε πως πρέπει να χειριστείτε και το παραμικρό; Εμπειρία ή διάβασμα κάποιου βιβλίου;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 19-06-06 στις 22:34.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:33, 19-06-06:

Θυμάμαι όταν πρωτομάθαινα photoshop μου είχε σπάσει τα νεύρα αυτό το snap μέχρι που κι εμένα κάποιος άλλος μου το είπε, lol

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:35, 19-06-06:

Εμ, 1.500 πράματα έχει το σκασμένο!... με την καλή έννοια

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:42, 19-06-06:

Valder, μιας και το θετεις το ερωτημα θελω να προσθεσω οτι οσες φορες προσπαθησα να "μαθω" photoshop απο καποιο βιβλιο ... τα παρατησα μεσα σε 30 λεπτα ... αν δεν κατσεις μονο σου ... δεν θα βγαλεις ακρη με βιβλια ...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:45, 19-06-06:

Expy πλάκα στην πλάκα τα περισσότερα προγράμματα έτσι λογικά πρέπει να μαθαίνονται. Και για το Dreamweaver είχα πάρει βιβλίο και κάθεται!

Παω να φαω το παστίτσιο μου (ναι ναι μισό ταψί βραδιάτικα) και επιστρέφω!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 22:46, 19-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Edit 2: Εσείς πως μάθατε αναλυτικά το Photoshop ώστε να γνωρίζετε πως πρέπει να χειριστείτε και το παραμικρό; Εμπειρία ή διάβασμα κάποιου βιβλίου;
ΠΟΤΕ δεν μπορείς να μάθεις 100% ένα τέτοιο πρόγραμμα!
Μπορείς απλά να μάθεις να κάνεις εύκολα αυτό που θες.
Και με βιβλίο λίγο δύσκολο το βλέπω. Προσωπικά με εμπειρία και αρκετά tutorials (βοηθάνε πολύ οφείλω να ομολογήσω!)

Προσωπικά βιβλίο με βοηθάει μόνο σε γλώσσες προγραμματισμού. Για πρόγραμμα ποτέ.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:47, 19-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Expy πλάκα στην πλάκα τα περισσότερα προγράμματα έτσι λογικά πρέπει να μαθαίνονται. Και για το Dreamweaver είχα πάρει βιβλίο και κάθεται!
ιιου εγω προσπαθησα να διαβασω απο το βιβλιο του dreamweaver ... αλλα αυτο σε μπερδευει περισσοτερο. Δλδ εξηγει τα παντα με βασει το προγραμμα ... ασε που ολα οσα λεει μπορεις να τα μαθεις και απο καποια εισαγωγη της html

edit: θα συμφωνησω οτι τα tutorial βοηθανε ... ειδικα για καποιον που ξερει τα βασικα ... του μαθαινουν ακριβως αυτο που χρειαζετε χωρις να το γεμιζουν με αχριστα που συνηθως τον μπερδευουν

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη songless_bird
Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε στις 10:31, 20-06-06:

Εγω παντως εμαθα τα βασικα του photoshop μεσα απο τα βιβλια σειρα γνωστου περιοδικου. Και μεσα απο τα tutorial που ειχε το dvd, καθως και απο μηνιαια παραδειγματα επεξεργασιας φωτογραφιας που ειχε αλλο ενθετο Τρεις μηνες μου πηρε, γιατι εψαχνα και στοι internet tutorial.Το ζορι μου ηταν να καταλαβω τα Layer και τα Channel(αυτα ακομη δεν τα καταλαβα ) Ποτε δεν θα φαναταζονουν οτι με το liquify μπορεις να κανεις φλογες....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 11:05, 20-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από songless_bird
Εγω παντως εμαθα τα βασικα του photoshop μεσα απο τα βιβλια σειρα γνωστου περιοδικου.
Βρε, έχετε παρεξηγήσει την έννοια της διαφήμισης. Δεν είμαστε υπερβολικοί! Αν έλεγες "του RAM" ουδεν πρόβλημα. Το πρόβλημα θα ήταν αν έλεγες "του RAM, το οποίο είναι φοβερό περιοδικό, έχει τα πάντα και αυτό το μήνα σε περιορισμένα αντίτυπα με το Χ δώρο! ΤΡΕΞΤΕ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ!!"

Παράθεση

slem

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη slem
Ο slem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O slem έγραψε στις 07:40, 26-06-06:

Εγω παντως εμαθα τα βασικα του photoshop μεσα απο τα βιβλια σειρα γνωστου περιοδικου. Και μεσα απο τα tutorial που ειχε το dvd, καθως και απο μηνιαια παραδειγματα επεξεργασιας φωτογραφιας που ειχε αλλο ενθετο Τρεις μηνες μου πηρε, γιατι εψαχνα και στοι internet tutorial.Το ζορι μου ηταν να καταλαβω τα Layer και τα Channel(αυτα ακομη δεν τα καταλαβα ) Ποτε δεν θα φαναταζονουν οτι με το liquify μπορεις να κανεις φλογες....
Lol... Ακόμα τα έχω και κάθονται στο ράφι. Photoshop αν δεν παίξεις μόνος σου, δε μαθαίνεις.
Πάντως, κι εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα τα channels,παρόλο που ασχολούμαι αρκετά με το ρημάδι

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε στις 16:22, 26-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από slem
Lol... Ακόμα τα έχω και κάθονται στο ράφι. Photoshop αν δεν παίξεις μόνος σου, δε μαθαίνεις.
Πάντως, κι εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα τα channels,παρόλο που ασχολούμαι αρκετά με το ρημάδι
Εμενα με βοηθησαν αρκετα Και μονος δεν τα εκανες πραγματα που ειχε μεσα σε αυτα τα βιβλιαρακια. Δεν παει ο νους σου οτι μερικα εργαλια μπορουν να κανουν πραγματα που δεν ειναι η φυσικη δουλεια τους.

Fire απο το liquify...Flaming guitar

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:30, 26-06-06:

Μια καλή χρήση των channels:

Red Eye Correction:Διόρθωση κόκκινων ματιών
  • Ανοίγουμε μια φωτογραφία στην οποία το πρόσωπο έχει κόκκινα μάτια.
  • Κάνουμε copy το backround σαν layer
  • Πηγαίνουμε στο Channel's Tab
  • Επιλέγουμε το Green Channel και το κάνουμε paste στο Red Channel
  • Έπειτα πηγαίνουμε από το menu bar: Select Layer>Add Layer Mask>Hide All
  • Με επιλεγμένο το copy layer (του βήματος 2) χρησιμοποιούμε λευκό για να "βάψουμε" πάνω στα μάτια.

Ta-Daaaa!!!!!

Για βοήθεια, PM me!

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

O songless_bird έγραψε στις 22:10, 26-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Μια καλή χρήση των channels:

Red Eye Correction:Διόρθωση κόκκινων ματιών
  • Ανοίγουμε μια φωτογραφία στην οποία το πρόσωπο έχει κόκκινα μάτια.
  • Κάνουμε copy το backround σαν layer
  • Πηγαίνουμε στο Channel's Tab
  • Επιλέγουμε το Green Channel και το κάνουμε paste στο Red Channel
  • Έπειτα πηγαίνουμε από το menu bar: Select Layer>Add Layer Mask>Hide All
  • Με επιλεγμένο το copy layer (του βήματος 2) χρησιμοποιούμε λευκό για να "βάψουμε" πάνω στα μάτια.

Ta-Daaaa!!!!!

Για βοήθεια, PM me!
Εγω επειδη ακομη δεν τα παω καλα με τα "καναλια" απλως με το βουρτσακι τα κανω τα ματια και την επιλογη "colour" ωστε να πετυχαινω σωστες αποχρωσεις και οχι ενα ενιαιο χρωμα για φυσικα αποτελεσματα. μπακαλιστικη δουλεια απο ερασιτεχνη δηλαδη αλλα με καλο χερι

ΥΓ Ετσι μπορω να κανω οτι χρωμα θελω τα ματια :Ρ

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 22:33, 26-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
ΠΟΤΕ δεν μπορείς να μάθεις 100% ένα τέτοιο πρόγραμμα!
Μπορείς απλά να μάθεις να κάνεις εύκολα αυτό που θες.
Και με βιβλίο λίγο δύσκολο το βλέπω. Προσωπικά με εμπειρία και αρκετά tutorials (βοηθάνε πολύ οφείλω να ομολογήσω!)

Προσωπικά βιβλίο με βοηθάει μόνο σε γλώσσες προγραμματισμού. Για πρόγραμμα ποτέ.

τι ειναι tutorials?

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 22:35, 26-06-06:

εγω παλι κανω τα βασικα που χρειαζομαι με paint shop pro.
και ναι, τα βασικα που λεγαμε περιοριζονται τοσο πολυ, που ακομα δε ξερω πρακτικα τι ειναι layers.
μαλλον το χρειαζομαι το βιβλιοtutorial whatever, hm?

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

O songless_bird έγραψε στις 23:07, 26-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
τι ειναι tutorials?
Γεια σου Giovanna!

Αυτη η σελιδα εχει μερικα καλα http://www.absolutecross.com/tutorials/photoshop/
http://www.planetphotoshop.com/tutorials.html
http://www.photoshoproadmap.com/Photoshop-tutorials

Ειναι βηματα για να κανεις σωστη χρηση των εργαλειων και να ξετιληξεις τις καλλιτεχνικες σου ανησυχιες

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη songless_bird : 26-06-06 στις 23:14.
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 23:20, 26-06-06:

Γεια σου Giovanna!

Αυτη η σελιδα εχει μερικα καλα http://www.absolutecross.com/tutorials/photoshop/
http://www.planetphotoshop.com/tutorials.html
http://www.photoshoproadmap.com/Photoshop-tutorials

Ειναι βηματα για να κανεις σωστη χρηση των εργαλειων και να ξετιληξεις τις καλλιτεχνικες σου ανησυχιες

ευχαριστω πουλι μου!

Παράθεση

gnffilos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gnffilos
Ο gnffilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O gnffilos έγραψε στις 02:29, 30-08-06:

Μήπως ξέρει κανείς πως γίνεται πάχυνση γραμμάτων μέσω του photoshop; Θελω να σκανάρω κάποια γράμματα και να τα παχύνω κατά 20%

Ευχαριστώ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 31-08-06 στις 18:44. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 04:11, 30-08-06:

gnffilos, τα greeklish απαγορεύονται αυστηρά στο e-steki.
Σε παρακαλώ, πάτα "Επεξεργασία" στο μήνυμα σου και γράψτο στα ελληνικά.
Σε αντίθετη περίπτωση θα βρεθώ στη δυσσάρεστη θέση να πρέπει να σου δώσω warning.
Όταν το κάνεις αυτό θα απαντήσω και στο ερώτημα σου.

Παράθεση

gnffilos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gnffilos
Ο gnffilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O gnffilos έγραψε στις 13:54, 30-08-06:

καθε γραμμα π.χ. το ελληνικό μικρο ύψιλον ( υ ), εχει διαστασεις....η δουλεια μου ειναι να το μεγαλώσω (παχύνω) κατα 20%....σε περιπτωση που το έκανα με το χέρι θα πολλαπλασίαζα καθε διασταση με 1,20 και θα σχεδιαζα την καινουργια...η ερωτηση μου ειναι αν υπαρχει καποια εντολη στο photoshop που να μου μεγαλωνει τα γραμματα αυτόματα όσο θέλω..20% ή 35% ή..ή..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 20:45, 30-08-06:

Εισαι στο τει? :p
Δεν εχω φωτοσοπ εδω για να σου πω ακριβως, αλλα στην καρτελα του type η character εχει επιλογη και για παχος. Οταν η δουλεια γινεται στο χερι παιζουν και 'οπτικοι' κανονες, αλλα απο φωτοσοπ το μονο που ξερω για παχος ειναι αυτο.

Παράθεση

gallahant

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gallahant
Ο gallahant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O gallahant έγραψε στις 06:10, 17-09-06:

Γειά σας παιδιά, νέος στο φόρουμ.

Να προτείνω 2 πολύ καλά sites που μου έμαθαν αρκετά πράγματα πάνω στο photoshop.

www.good-tutorials.com

www.pixel2life.com

Το τελευταίο το θεωρώ κορυφαίο στο είδος του μιας και έχει tutorials για αρκετά προγράμματα

enjoy

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:52, 17-09-06:

Αν θελεις gallahant μπορεις να τα προσθεσεις και εδώ

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:34, 22-11-06:

Εσείς ξέρατε ότι υπάρχουν multipage tiffs? Εγώ δεν το ήξερα και το έμαθα και με άσχημο τρόπο...τεσπα...

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να ανοίξει αυτό το multipage στο Photoshop?

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:45, 22-11-06:

δεν ξέρω αλλά σίγουρα μπορείς με το xview που είναι δωρεάν

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 11:45, 29-10-07:

Hello guys

χθές κατέβασα το Photoshop Elements 6 (editor) αλλά τελικά δεν έχει τα features που ήθελα ...προσομοιάζει με το Windows Office Picture Manager, Windows Photo Gallery κ λοιπά παρόμοια προγράμματα, με τη διαφορά ότι έχει κάποια επιπρόσθετα effects...

Μήπως κατέβασα λάθος πρόγραμμα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:10, 29-10-07:

Το photoshop elements δεν είναι τίποτα special έκδοση. Είναι απλώς για το πολύ βασικά. Αν θέλεις την πλήρη μαγεία του photoshop δοκίμασε το CS3

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 12:28, 29-10-07:

Το CS3 Extended τι ακριβώς είναι?

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:48, 29-10-07:

Έχει κάποιες 3D δυνατότητες

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 13:04, 29-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Το photoshop elements δεν είναι τίποτα special έκδοση. Είναι απλώς για το πολύ βασικά. Αν θέλεις την πλήρη μαγεία του photoshop δοκίμασε το CS3
Αχα ok... ήμουν σίγουρη ότι ήταν άσχετο αυτό που βρήκα

Thanxxxx

ΥΣ. : Θα επανέλθω με απορίες

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 21:24, 29-10-07:

Εγώ πάντως έκανα μια προσπάθεια να φτιάξω 3d μπάλα βλέποντας tutorial
Θα ανέβαζα τη φότο αλλά δε γίνεται μάλλον

Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Molka
H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε στις 21:43, 29-10-07:

Κι εγώ το Elements 6 έχω, (μαζί και το σκέτο Photoshop 6, έτσι για να μας βρίσκεται) και για την δουλειά που το θέλω είναι μανούλα! Δεν ζητάω και τίποτα ιδιαίτερο βέβαια, κανένα μπανεράκι και καμιά προκήρυξη πού και πού κάνω

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 22:42, 11-03-08:

Fiery Photoshop Space Explosion Tutorial

Απλό, βήμα βήμα, με εικόνες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αννουλα
H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε στις 12:18, 12-03-08:

Πως δινει καποιος χρωμα στο backround και στο foreground?
Πρεπει να το κανει την ωρα που διμηουργει το αρχειο?Μετα κλειδωνει? Η γινεται αργοτερα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 12:25, 12-03-08:

Δινεις το χρωμα που θες στο κατω μερος των τουλς που εχει τα δυο χρωματα (μπακ-φορ), σελεκτ ολ (κοντρολ+α) και κοντρολ+μπακσπεις. (Αν το μπακγκραουντ σου ειναι κλειδωμενο σαν λειερ, διπλο κλικ πανω του για να ξεκλειδωσει).

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αννουλα
H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε στις 12:30, 12-03-08:

το ειχα ξανακανει τοσες φορες και ειναι τοσο ευκολο αλλα ειχα κολλησει τελειως...δεν μπορουσα να σκεφτω με τπτ!! Ευχαριστω πολυ Emilly!

Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη LaLuna
H LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H LaLuna έγραψε στις 14:36, 19-03-08:

γεια σας!!!
εχω τα Adobe Photoshop 7.0 k Adobe Image Maker 7.0 αλλα δεν ξερω να τα χρησιμοποιω
μ ενδιαφερει κυριως η βελτιωση φωτογραφιων
εχετε καμμια ιδεα, πως θα μαθω τις βασικες λειτουργίες?

Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη michael92
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 21:03, 29-03-08:

photoshop.com/express

Μπορείτε να δοκιμάσετε τις λειτουργίες του photoshop online που προτοπωρεί στο online managing and editing και στη μεταφορά της σουίτας της adobe σε online μορφή. Enjoy. Έτσι μπορούν να το χρησιμοποιήσουν και οι linuxάδες πριν το Wine 1.0 .

Παράθεση

mad cow

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mad cow
Ο mad cow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O mad cow έγραψε στις 21:06, 29-03-08:

ωραια:no1:

Παράθεση

Αντώνης (Αντώνης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αντώνης
Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O Αντώνης έγραψε στις 21:51, 29-03-08:

Καλό.

Παράθεση

polpot1989 (Σηφης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη polpot1989
Ο Σηφης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O polpot1989 έγραψε στις 13:15, 01-05-08:

Γεια σας και από εμένα!
εγώ έχω το cs3, μήπως ξέρει κανείς κανένα tutorial που να κυκλοφορεί για να μάθω κάποια βασικά πράγματα ή να μου γράψει 2 πραγματάκια? δεν ξέρω τπτ!
Κυρίως θέλω να μάθω να φτιάχνω αφίσες.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 13:59, 01-05-08:

Ξεκινας απο λαθος βαση.
"Δεν ξερω ελληνικα, εχει κανεις καμια καλη γραμματικη γιατι θελω να παραδιδω ιδιαιτερα ως φιλολογος;"
Μπαστα ρε ανθρωπε, ενα ενα. Ξεκινα να διαβαζεις σιγα σιγα κι αμα σου κατσει κι εχεις ταλεντο φτιαξε και αφισες και καταχωρησεις κι ο,τι γουσταρς.

Στο θεμα, ψαξε στο ιντερνετ, θα βρεις απειρα τουτοριαλς. Αυτο που ψαχνεις-καποιον να σου μαθει ιντερνετικα πως θα γινεις γραφιστας, πολυ δυσκολο να βρεθει. Κι εχε στο πισω μερος του μυαλου σου οτι θα χρειαστεις και το illustrator. Διζ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 01:15, 02-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από LaLuna
γεια σας!!!
εχω τα Adobe Photoshop 7.0 k Adobe Image Maker 7.0 αλλα δεν ξερω να τα χρησιμοποιω
μ ενδιαφερει κυριως η βελτιωση φωτογραφιων
εχετε καμμια ιδεα, πως θα μαθω τις βασικες λειτουργίες?
Kλικ.

Και γενικά, google it!

Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 13:15, 10-05-08:

Laluna, καλύτερα να κατεβάσεις κάποια καινούρια έκδοση του photoshop, έχει πιο πολλά features και θα βρεις και πιο up-to -date tutorials. Από τότε που έπιασα δουλειά έχω καταπιαστεί πιο πολύ και έχω κατεβάσει όλη τη σουίτα CS3 της adobe, την οποία έχω λατρέψει και atm προσπαθώ να μάθω το fireworks και το illustrator.

btw είδα σε ένα forum την ύπαρξη του cs4 beta αλλά επιφυλάσσομαι να το δοκιμάσω!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη invalid : 10-05-08 στις 13:20.
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 05:20, 25-05-08:

Photoshop to get GPU and physics acceleration
Santa Clara (CA) – GPU acceleration is one of the most significant trends in today hardware industry, opening the doors to an entirely class of software running desktop. What will be possible is fascinating to see on a monitor, nut it is not tangible, if you just hear about it. It appears that the next Photoshop will be one of the first mainstream applications that will tap into the GPU for a speed up. And, at least from what we have seen during a first demonstration, the progress is simply stunning.

Παράθεση

metal_roy

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη metal_roy
Ο metal_roy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O metal_roy έγραψε στις 15:35, 03-07-08:

Ένα νέο Video Tutorial με θέμα το Photoshop και το Photomontaz μπορείτε να παρακολουθήσετε στο site www.sharpteam.gr

Το video αναφέρεται σε βασικές τεχνικές αφαίρεσης των ατελειών του προσώπου, αλλαγής χρώματος των ματιών, αλλαγής χρώματος των μαλλιών καθώς και άλλων τεχνικών που χρησιμοποιούνται στα φωτομοντάζ. Τα αποτελέσματα με την χρήση των παραπάνω τεχνικών είναι κάτι παραπάνω από εντυπωσιακά.

Με αυτόν τον τρόπο μπορείτε αν βελτιώσετε παλιές φωτογραφίες που δεν σας άρεσαν και να τις χρησιμοποιήσετε στο facebook ή σε άλλα communities :p

Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη michael92
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 15:41, 03-07-08:

Photoshop Rockz! Ασχολούμαι πολύ καιρό...

Video Tutorials μπορείτε να βρείτε εδώ :

IceFlow TutCast - Photoshop

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους