Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,049 μέλη και 2,411,910 μηνύματα σε 75,404 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 544 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υπάλληλοι και αποδείξεις

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 19:54, 23-06-06:

Παντως δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι δικαιολογειται αυτους που πανε να κλεψουν την εφορια. Η εφορια δεν θελει να κανει καποιον φτωχοτερο ... και στην τελικη βρε παιδεια οσοι πληρωνουν πολλα στην εφορια λετε να μην σημαινει τπτ; Αυτοι που πληρωνουν πολλα βγαζουν και πολλα ... αν μαθω π.χ. οτι ο κοκκαλης πληρωνει στην εφορια 10.000.000? το χρονο δεν θα πω αχ το καημενο ...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,028 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 19:58, 23-06-06:

Ποιος παει να τους δικαιολογησει βρε συ Πανο;
Μαλλον δεν καταλαβαινομαστε...
Απλως λεμε τι κανουν ολοι τους,και που ξοδευουν τα πολλα.Οχι πως ειναι σωστο.
Πφφφ....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:03, 23-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Ποιος παει να τους δικαιολογησει βρε συ Πανο;
Εδω κανενας ... απλως οσοι τους λεω να καταστρεφουν τις αποδειξεις μου λενε αυτο
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε: στις 20:04, 23-06-06:

Α καλα,πεστο ετσι ντε!
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,211 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 08:19, 24-06-06:

Καλά έ. Λίγο ακόμα να συνεχίσετε και θα φουντάρω.

Τους ΚΑΗΜΕΝΟΥΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ. ΤΙ ΤΡΑΒΑΝΕ...........

Πείτε μου πότε τον κλαίτε τον νεκρό.
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,627 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 10:34, 24-06-06:

Μου αρέσει που (δικαιωμα σας)καταστρέφετε τις αποδείξεις των 3 και 10 ευρώ. Έχω ακούσει πολλούς να διαμαρτύρονται για τις αποδείξεις στα καφέ, δεν εχώ ακούσει όμως ποτέ κανέναν να διαμαρτύρεται για τα 20 ευρώ είσοδο σε κάποια μαγαζιά(χωρίς νόμιμη απόδειξη), τα 5 ευρώ πάρκινγκ, την μη έκδοση αποδείξεων όταν παίρνεις ποτό ή μπουκάλι ή λουλούδια ή φώτο, όταν πληρώνεις ξαπλώστρα σε δήθεν ιδιωτική πλαζ του μαγαζιού κ.α.
Δεν λέω ότι κακώς διαμαρτύρεστε για τα καφέ, αλλά τους μεγαλοκαρχαρίες της φοροδιαφυγής δεν τους αγγίζει κανείς και όλοι μα όλοι ξέρουν την δράση τους.

Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να κάναμε μια λίστα με όλα τα μαύρα λεφτά που έχουμε συνηθίσει να πληρώνουμε.Ίσως κάποια πράγματα που δεν έχετε φανταστεί να σας ξαφνιάσουν και να σας εκνευρίσουν.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kleftra : 24-06-06 στις 10:36.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε: στις 14:01, 24-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
Καλά έ. Λίγο ακόμα να συνεχίσετε και θα φουντάρω.
Aπο που;
Να ειναι απο κανα in μερος ε!

Πείτε μου πότε τον κλαίτε τον νεκρό.
Τεταρτη 28 του μηνα στον Ιερο Ναο της φανερωμενης.(Δεν ξερω που ειναι μην ρωτατε! )
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε: στις 14:03, 24-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να κάναμε μια λίστα με όλα τα μαύρα λεφτά που έχουμε συνηθίσει να πληρώνουμε.Ίσως κάποια πράγματα που δεν έχετε φανταστεί να σας ξαφνιάσουν και να σας εκνευρίσουν.
Αυτο οντως θα ηταν ενδιαφερον...
Προσωπικα ξερω οτι ειναι πολλα...γι' αυτο και δεν με ξαφνιαζουν.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:03, 24-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Μου αρέσει που (δικαιωμα σας)καταστρέφετε τις αποδείξεις των 3 και 10 ευρώ. Έχω ακούσει πολλούς να διαμαρτύρονται για τις αποδείξεις στα καφέ, δεν εχώ ακούσει όμως ποτέ κανέναν να διαμαρτύρεται για τα 20 ευρώ είσοδο σε κάποια μαγαζιά(χωρίς νόμιμη απόδειξη), τα 5 ευρώ πάρκινγκ, την μη έκδοση αποδείξεων όταν παίρνεις ποτό ή μπουκάλι ή λουλούδια ή φώτο, όταν πληρώνεις ξαπλώστρα σε δήθεν ιδιωτική πλαζ του μαγαζιού κ.α.
Δεν λέω ότι κακώς διαμαρτύρεστε για τα καφέ, αλλά τους μεγαλοκαρχαρίες της φοροδιαφυγής δεν τους αγγίζει κανείς και όλοι μα όλοι ξέρουν την δράση τους.
Εχεις απολυτο δικαιο κλεφτρα ... αλλα προσωπικα το συχνο φαινομενο φοροδιαφυγης που βλεπω ειναι το θεμα του καφε
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε: στις 08:19, 26-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Ολους μας κλεβουν, δεν διαφωνω, αλλα τους επειχειριματιες περισσοτερο. Ειναι τυχαιο οτι επιχειριματιες που βγαζουν τρελα λευτα εχουν μικροτερη φορολογικη δηλωση απο εσενα; Και επισης αυτοι εχουν την δυνατοτιτα να κλεψουν την εφορια, ενας υπαλιλος δεν μπορει
???????
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 01:49, 27-06-06:

Σημερα σε αλλο καταστημα οχι μονο δεν εγραφε λαθος ωρα αλλα και χαμηλοτερη τιμη. Μαλιστα μετα απο καμια ωρα προσθεθηκε και αλλος στην παρεα και δεν φεραν αποδειξη
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,627 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 11:48, 27-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Σημερα σε αλλο καταστημα οχι μονο δεν εγραφε λαθος ωρα αλλα και χαμηλοτερη τιμη. Μαλιστα μετα απο καμια ωρα προσθεθηκε και αλλος στην παρεα και δεν φεραν αποδειξη
Έχω την εντύπωση ότι στην παρέα σας δεν βγαίνετε γιατί πραγματικά θέλετε να πιείτε καφέ..........μικροί μυστικοί πράκτορες του ΣΔΟΕ
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε: στις 12:01, 27-06-06:

Για να σας ρωτησω κατι;
Σε αυτο το thread θα μιλαμε μονο για τις αποδειξεις;
Δηλαδη για οτιδηποτε "ενοχλητικα" πουμ πορει να συμβαινουν σε καφετερειες κι αλλα μαγαζια να ανοιξουμε αλλο thread;
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 12:47, 27-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
:
Δηλαδη για οτιδηποτε "ενοχλητικα" πουμ πορει να συμβαινουν σε καφετερειες κι αλλα μαγαζια να ανοιξουμε αλλο thread;
Καλλιτερα αλλο ... εχει πολυ ενδιαφερον το θεμα που προτεινεις και πιστευω οτι ειναι κριμα να χαθει ετσι
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 18:06, 27-06-06:

Εμενα παντως αυτο με τις αποδειξεις δεν μου εχει τυχει ποτε!

Και να μου τυχει δηλαδη, φασαρια δεν θα κανω σιγουρα, θα δειξω στο γκαρσονι οτι το ξερω -μην μας περναει και για ηλιθιους- αλλα μεχρι εκει.. Σε πιο επαγγελμα δεν κλεβουν? Και γιατι να μην τα βαλει στην τσεπη αυτος που εχει το καφε και να τα φαει η εφορια? Λιγα τρωει κι αυτη..

Αποψεις ειναι αυτες!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:16, 27-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Σε πιο επαγγελμα δεν κλεβουν? Και γιατι να μην τα βαλει στην τσεπη αυτος που εχει το καφε και να τα φαει η εφορια? Λιγα τρωει κι αυτη..
Αν η εφορία κλέβει όλα τα λέφτα που παίρνει ... τότε πως νομίζεις ότι γίνονται όλα αυτά τα έργα; Ναι μπορει να τρώει ενα μικρό ποσοστό αλλά δεν μπορεί πολλά και αυτο γιατι ... πλέον το κάθε τι ... πρέπει να το δικαιολογει
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 18:26, 27-06-06:

Το τι δικαιολογει η εφορια και τι οχι, δεν με αφορα.. Ουτε δλδ το τι κανει ο ιδιοκτητης του καθε καφε, εμενα με νοιαζει η τσεπη μου.
Στο καφε παω και τα σκαω γιατι το θελω, ενω η εφορια ερχεται και μου τα περνει χωρις να θελω. Εκει βρισκω την διαφορα.

Καλα, αυτο δεν σημαινει οτι ριχνω δικια σε αυτους που κλεβουν την εφορια -στην προκειμενη περιπτωση αυτο (με αυτον) που σου ετυχε- αλλα καλο ειναι να βλεπουμε τα πραγματα απο ολες τις πλευρες!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 18:28, 27-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Και γιατι να μην τα βαλει στην τσεπη αυτος που εχει το καφε και να τα φαει η εφορια? Λιγα τρωει κι αυτη..
Ακριβώς επειδή δεν τρώει λίγα, δεν γουστάρω να πληρώνω και αυτά των φοροφυγάδων. Διότι ουσιαστικά οι υπόλοιποι φορολογούμενοι πολίτες πληρώνουμε τα κερατιάτικα των φοροφυγάρδων. Ε όχι.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:24, 27-06-06:

Βρε παιδια ... χαλαρωστε λιγο ...Σιγα σιγα η εφορια τρωει ολο και λιγοτερο ... η ελλαδα γινεται περισσοτερο ευρωπη σιγα σιγα. Οι ελεγχοι μεσα στην ιδια την χωρα γινονται πιο αυστηρη. Ας μην τα βλεπουμε τα παντα μαυρα
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,504 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 22:18, 27-06-06:

Μου την εσπασε πολυ κατι ψιλο-αναλογο εχτες. Δεν ηξερα αν επρεπε να μπει εδω (στης αποδειξεις) η στο αλλο αναλογο τοπικ, το λεω εδω και αμα θελετε παρτε το στο αλλο.
Εχτες ειχα παει με την ξαδερφες μου σε μια καφετερια σε ενα χωριο της Ροδου. Ειχαμε παρει εναν χυμο, ενα red bull και μια κοκα-κολα και στην αποδειξη εγραφε:
Αναψυχτικο 2,20
Χυμος 3,00
Αναψυχτικο 3,00

Ωραια ως εδω, ομως στο συνολο εγραφε 9. Εκει τα πειρα. Καταλαβα οτι επροκειτο για το κουβερ αλλα μου την εσπασε που δεν το ελεγε πανω. Πηγα μεσα στον μπαρμαν-ιδιωκτιτη και του ειπα οτι ειναι αισχρο να μην λεει πανω οτι χρεωνει 80 λεπτα το κουβερ χωρις να το λεει πουθενα. Μου ειπε φυσικα οτι ειχα δικιο και θα το κανονιζε. Θα δω την επομενη φορα που θα παω αν διωρθοθικε καθολου.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια