[Καπνιστές] Ελαφριά τσιγάρα!

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ψάχνω κάποια τσιγάρα που έχουν πίσα το πολύ 1mg πισα, νικοτίνη το πολύ 0.1mg και μονοξίδιο του άνθρακα το πολύ 1mg. Δλδ κάτι σε στυλ Davidoff White.


ΠΡΟΣΟΧΗ: Μηνύματα με αντικαπνιστικό περιοχόμενο θα διαγράφονται χωρίς προειδοποιήση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ψάχνω κάποια τσιγάρα που έχουν πίσα το πολύ 1mg πισα, νικοτίνη το πολύ 0.1mg και μονοξίδιο του άνθρακα το πολύ 1mg. Δλδ κάτι σε στυλ Davidoff White.


ΠΡΟΣΟΧΗ: Μηνύματα με αντικαπνιστικό περιοχόμενο θα διαγράφονται χωρίς προειδοποιήση



και νόμιζα ότι τα δικά μου τσιγάτα είναι ελαφριά..
πισσα 6, νικοτίνη 0,6. μονοξείδιο 5 :( :(

αν βρω κάτι σε αυτό που ψάχνεις θα ξανακάνω ποστ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Prime το ελαφρυ τσιγαρο δεν σημαινει οτι κανει λιγοτερο κακο. Αν ψαξεις στο e-steki θα βρεις περισσοτερα για αυτο το θεμα ... εχει ξανασυζητηθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Όλες οι μάρκες βγάζουν και τύπους σε σε λευκό ή χρυσό(πχ.Winston Λευκό ή Μalboro χρυσό)που είναι 1-0,1. Συνήθως τόσο ελαφριά θεωρουνται ultra light.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από songless_bird:
Αν θες το σβηνεις :P

Τα ελαφρια τσιγαρα ειναι χειροτερα και δεν καταλαβαινω γιατι θες τετοια...Και την απολαυση θα χασεις, γιατι ο εγκεφαλος σου την νικοτινη θελει και μεγαλυτερη ζημια θα κανεις.

Αν μπορεις βρες τσιγαρα με νορμαλ νικοτινη αλλα με τη μικροτερη δυνατη πισσα και μονοξιδειο.

Με τα ελαφρια θα την πατησεις. Μπορεις να νομιζεις οτι δεν σε ικανοποιουν και να αυξησεις το καπνισμα. Μιλαω εκ πειρας(ευτυχως οχι δικης μου).

Παντως το μεγαλυτερο κακο το κανει η καυση του χαρτιου και οχι ο καπνος. Θα σου ελεγα να κανεις πιπα,αν δεν ντρεπεσαι βεβαια...Ετσι γλυτωνεις απο την πισσα που υπαρχει στο χαρτι...


Ξερεις ποιο το θεμα ... οτι μετα απο κανενα μηνα απο τοτε που ξεκινησα τα chesterfield ... αν ημουν νυστικος με ταραζε η κιλια μου ... τωρα που ξανα γυρισα στα davidoff δεν ξανα εχω αυτο το προβλημα ... αλλα δεν μου αρεσει η γευση τους πλεον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από songless_bird:
Αν θες το σβηνεις :P

Τα ελαφρια τσιγαρα ειναι χειροτερα και δεν καταλαβαινω γιατι θες τετοια...Και την απολαυση θα χασεις, γιατι ο εγκεφαλος σου την νικοτινη θελει και μεγαλυτερη ζημια θα κανεις.

Αν μπορεις βρες τσιγαρα με νορμαλ νικοτινη αλλα με τη μικροτερη δυνατη πισσα και μονοξιδειο.

Με τα ελαφρια θα την πατησεις. Μπορεις να νομιζεις οτι δεν σε ικανοποιουν και να αυξησεις το καπνισμα. Μιλαω εκ πειρας(ευτυχως οχι δικης μου).

Παντως το μεγαλυτερο κακο το κανει η καυση του χαρτιου και οχι ο καπνος. Θα σου ελεγα να κανεις πιπα,αν δεν ντρεπεσαι βεβαια...Ετσι γλυτωνεις απο την πισσα που υπαρχει στο χαρτι...

Εγώ έτσι έμαθα, με ultra lights. Έτσι και καπνίσω κανονικά τσιγάρα δεν το απολαμβάνω καθόλου και ζαλίζομαι κιόλας. Και τα καταλαβαίνω μια χαρά, γιατί όπως είπα έτσι έχω μάθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τα Black Devil αν δεν κανω λαθος θεωρουνται ελαφρια. Δεν ξερω τι ποσα νκοτινης πισσας και μονοξιδιου εχουν αλλα μου εχουν πει οτι ειναι απο τα πιο ελαφρια.
Εχει και μια αλλη μαρκα Saga νομιζω την λενε η οπια πρεπει να ειναι και αυτη ελαφρια.
Τα BF νομιζω επιτρεπουν ελαχιστα την πισσα και την νικοτινη να περνανε με αποτελεσμα να σου φενετε και ελαφρυ το τσιγαρο.
Αν κανω λαθος συνχωρεστε με, δεν ειμαι καπνιστης για να ξερω εκ πειρας, οτι ακουω λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Τα Black Devil αν δεν κανω λαθος θεωρουνται ελαφρια. Δεν ξερω τι ποσα νκοτινης πισσας και μονοξιδιου εχουν αλλα μου εχουν πει οτι ειναι απο τα πιο ελαφρια.

:blink:
Αυτά είναι απο τα πιο βαριά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν θυμαμαι καλα εχουν 8mg πισσας και 0.9 νικοτινη ... δεν μου κανουν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μήπως τίποτα Slim Line ή κάτι άλλα παρόμοια από τα λεγόμενα "γυναικεία" τσιγάρα? Γιατί για τα Slim Line είμαι σίγουρη πως είναι τραγικά ελαφριά (1mg πίσσα, 0.1mg νικοτίνη), τώρα και τα γυναικεία υποθέτω ελαφριά θα είναι... Ο_ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πηρα τα Silk Cut και μου αρεσαν ... αλλα φοβαμαι οτι θα ξανα γυρισω στα white της davidoff
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από QsLv:
Μήπως τίποτα Slim Line ή κάτι άλλα παρόμοια από τα λεγόμενα "γυναικεία" τσιγάρα? Γιατί για τα Slim Line είμαι σίγουρη πως είναι τραγικά ελαφριά (1mg πίσσα, 0.1mg νικοτίνη), τώρα και τα γυναικεία υποθέτω ελαφριά θα είναι... Ο_ο

Κάνεις λάθος, υπάρχουν 3 ειδών Slim line. Τα Ciel είναι 0.1/1, αλλά τα Gold και τα Blue είναι αρκετά πιο βαριά ;)

ΥΓ: Καπνίζεις; :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Πηρα τα Silk Cut και μου αρεσαν ... αλλα φοβαμαι οτι θα ξανα γυρισω στα white της davidoff

Λογικό το βρίσκωωωωωωωωωω.....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Cortina Ultra. 1 , 0,1

Τα χα κάνει κάποτε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Πρεσιντεντ ούλτρα τα καπνίζει ο πατέρας μου είναι νομίζω τα πιο ελαφριά που κυκλοφορούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chazlp1989

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το πιο ωραίο ελαφρύ τσιγάρο κατ' εμέ, με τους αριθμούς ακριβώς που ζητάς είναι το BF ασημί...
Προσοχή ασημί και όχι γαλάζιο γιατί μοιάζουν! Λίγο πιο βαρύ και εξίσου ωραίο είναι το ΒF πορτοκαλί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

feggarolousti

Νεοφερμένος

Η feggarolousti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
επειδη εχω κανει αρκετες μαρκες στον ενα χρονο που καπνιζω αν θες κατι ελαφρυ παρε καρελια slim light νομιζω εχουν 3 μγ νικοτινη , υπαρχουν τα silk cut παλι τα πολυ ελαφρια εγω εκανα τα μωβ τα σλιμ τα οποια δεν θεωρουνται ακριβως ελαφρια , εχει βγαλει η marlboro πως το ξεχασα ειναι ενα ασπρο πακετο με κοκκινα γραμματα αυτα ειναι πολυ ελαφρια με μεγαλο φιλτρο. Απ'οσο ξερω τα slim ειναι χειροτερα απο τα κανονικου μεγεθους τσιγαρα γιατι εχουν πολλα προσθετα που επιβαρυνουν ακομη περισσοτερο την κατασταση. οποτε καλυτερα κανεις ενα τσιγαρακι λιγοτερο αλλα το ευχαριστιεσαι και προσπαθεις να κρατας μια ισορροπια. παν μετρον αριστον και στα slim και στα κανονικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anda

Νεοφερμένος

Η Τρελή κι Αλλοπαρμένη...!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Winston λευκο!!!
Ίσως το πιο ελαφρύ τσιγάρο που έχω κάνει!!!
Είναι λες και κάνεις αέρα!!!Αλλά βέβαια...εγώ κάνω πιο βαριά τσιγάρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deicide

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Τα Black Devil αν δεν κανω λαθος θεωρουνται ελαφρια. Δεν ξερω τι ποσα νκοτινης πισσας και μονοξιδιου εχουν αλλα μου εχουν πει οτι ειναι απο τα πιο ελαφρια.
Εχει και μια αλλη μαρκα Saga νομιζω την λενε η οπια πρεπει να ειναι και αυτη ελαφρια.
Τα BF νομιζω επιτρεπουν ελαχιστα την πισσα και την νικοτινη να περνανε με αποτελεσμα να σου φενετε και ελαφρυ το τσιγαρο.
Αν κανω λαθος συνχωρεστε με, δεν ειμαι καπνιστης για να ξερω εκ πειρας, οτι ακουω λεω

Τα Black Devil είναι <<μαύρο>> βασικά.Άμα το ανάψεις βρωμάει σαν δίχρονο Modenas:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr No

Νεοφερμένος

Ο Dr No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Παιδια δεν υπαρχουν ελαφρια τσιγαρα στην ουσια. Το ιδιο κακο κανουν με τα κανονικά στην υγεία. Εχει αποδειχθει ιατρικά αυτό - το εχω διαβασει. Η διαφορα ειναι στη γευση.

Και καπνιζω τσιγαρα που θεωρουνται και καλα "Lights"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top