Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,700 μέλη και 2,403,744 μηνύματα σε 74,698 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 445 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Καπνιστές] Ελάφρια τσιγάρα!

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,003 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 10:38, 27-06-06:

Ψάχνω κάποια τσιγάρα που έχουν πίσα το πολύ 1mg πισα, νικοτίνη το πολύ 0.1mg και μονοξίδιο του άνθρακα το πολύ 1mg. Δλδ κάτι σε στυλ Davidoff White.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Μηνύματα με αντικαπνιστικό περιοχόμενο θα διαγράφονται χωρίς προειδοποιήση
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 11:05, 27-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ψάχνω κάποια τσιγάρα που έχουν πίσα το πολύ 1mg πισα, νικοτίνη το πολύ 0.1mg και μονοξίδιο του άνθρακα το πολύ 1mg. Δλδ κάτι σε στυλ Davidoff White.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Μηνύματα με αντικαπνιστικό περιοχόμενο θα διαγράφονται χωρίς προειδοποιήση

και νόμιζα ότι τα δικά μου τσιγάτα είναι ελαφριά..
πισσα 6, νικοτίνη 0,6. μονοξείδιο 5

αν βρω κάτι σε αυτό που ψάχνεις θα ξανακάνω ποστ..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,003 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 11:11, 27-06-06:

Prime το ελαφρυ τσιγαρο δεν σημαινει οτι κανει λιγοτερο κακο. Αν ψαξεις στο e-steki θα βρεις περισσοτερα για αυτο το θεμα ... εχει ξανασυζητηθει
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 11:42, 27-06-06:

Όλες οι μάρκες βγάζουν και τύπους σε σε λευκό ή χρυσό(πχ.Winston Λευκό ή Μalboro χρυσό)που είναι 1-0,1. Συνήθως τόσο ελαφριά θεωρουνται ultra light.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 12:46, 27-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από songless_bird
Αν θες το σβηνεις

Τα ελαφρια τσιγαρα ειναι χειροτερα και δεν καταλαβαινω γιατι θες τετοια...Και την απολαυση θα χασεις, γιατι ο εγκεφαλος σου την νικοτινη θελει και μεγαλυτερη ζημια θα κανεις.

Αν μπορεις βρες τσιγαρα με νορμαλ νικοτινη αλλα με τη μικροτερη δυνατη πισσα και μονοξιδειο.

Με τα ελαφρια θα την πατησεις. Μπορεις να νομιζεις οτι δεν σε ικανοποιουν και να αυξησεις το καπνισμα. Μιλαω εκ πειρας(ευτυχως οχι δικης μου).

Παντως το μεγαλυτερο κακο το κανει η καυση του χαρτιου και οχι ο καπνος. Θα σου ελεγα να κανεις πιπα,αν δεν ντρεπεσαι βεβαια...Ετσι γλυτωνεις απο την πισσα που υπαρχει στο χαρτι...

Ξερεις ποιο το θεμα ... οτι μετα απο κανενα μηνα απο τοτε που ξεκινησα τα chesterfield ... αν ημουν νυστικος με ταραζε η κιλια μου ... τωρα που ξανα γυρισα στα davidoff δεν ξανα εχω αυτο το προβλημα ... αλλα δεν μου αρεσει η γευση τους πλεον
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 12:52, 27-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από songless_bird
Αν θες το σβηνεις

Τα ελαφρια τσιγαρα ειναι χειροτερα και δεν καταλαβαινω γιατι θες τετοια...Και την απολαυση θα χασεις, γιατι ο εγκεφαλος σου την νικοτινη θελει και μεγαλυτερη ζημια θα κανεις.

Αν μπορεις βρες τσιγαρα με νορμαλ νικοτινη αλλα με τη μικροτερη δυνατη πισσα και μονοξιδειο.

Με τα ελαφρια θα την πατησεις. Μπορεις να νομιζεις οτι δεν σε ικανοποιουν και να αυξησεις το καπνισμα. Μιλαω εκ πειρας(ευτυχως οχι δικης μου).

Παντως το μεγαλυτερο κακο το κανει η καυση του χαρτιου και οχι ο καπνος. Θα σου ελεγα να κανεις πιπα,αν δεν ντρεπεσαι βεβαια...Ετσι γλυτωνεις απο την πισσα που υπαρχει στο χαρτι...
Εγώ έτσι έμαθα, με ultra lights. Έτσι και καπνίσω κανονικά τσιγάρα δεν το απολαμβάνω καθόλου και ζαλίζομαι κιόλας. Και τα καταλαβαίνω μια χαρά, γιατί όπως είπα έτσι έχω μάθει.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 14:38, 27-06-06:

Τα Black Devil αν δεν κανω λαθος θεωρουνται ελαφρια. Δεν ξερω τι ποσα νκοτινης πισσας και μονοξιδιου εχουν αλλα μου εχουν πει οτι ειναι απο τα πιο ελαφρια.
Εχει και μια αλλη μαρκα Saga νομιζω την λενε η οπια πρεπει να ειναι και αυτη ελαφρια.
Τα BF νομιζω επιτρεπουν ελαχιστα την πισσα και την νικοτινη να περνανε με αποτελεσμα να σου φενετε και ελαφρυ το τσιγαρο.
Αν κανω λαθος συνχωρεστε με, δεν ειμαι καπνιστης για να ξερω εκ πειρας, οτι ακουω λεω
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 14:39, 27-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Τα Black Devil αν δεν κανω λαθος θεωρουνται ελαφρια. Δεν ξερω τι ποσα νκοτινης πισσας και μονοξιδιου εχουν αλλα μου εχουν πει οτι ειναι απο τα πιο ελαφρια.

Αυτά είναι απο τα πιο βαριά!!!
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:55, 27-06-06:

Αν θυμαμαι καλα εχουν 8mg πισσας και 0.9 νικοτινη ... δεν μου κανουν ...
Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 554 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε: στις 15:08, 27-06-06:

Μήπως τίποτα Slim Line ή κάτι άλλα παρόμοια από τα λεγόμενα "γυναικεία" τσιγάρα? Γιατί για τα Slim Line είμαι σίγουρη πως είναι τραγικά ελαφριά (1mg πίσσα, 0.1mg νικοτίνη), τώρα και τα γυναικεία υποθέτω ελαφριά θα είναι... Ο_ο
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:09, 27-06-06:

Πηρα τα Silk Cut και μου αρεσαν ... αλλα φοβαμαι οτι θα ξανα γυρισω στα white της davidoff
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 15:20, 27-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από QsLv
Μήπως τίποτα Slim Line ή κάτι άλλα παρόμοια από τα λεγόμενα "γυναικεία" τσιγάρα? Γιατί για τα Slim Line είμαι σίγουρη πως είναι τραγικά ελαφριά (1mg πίσσα, 0.1mg νικοτίνη), τώρα και τα γυναικεία υποθέτω ελαφριά θα είναι... Ο_ο
Κάνεις λάθος, υπάρχουν 3 ειδών Slim line. Τα Ciel είναι 0.1/1, αλλά τα Gold και τα Blue είναι αρκετά πιο βαριά

ΥΓ: Καπνίζεις;
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε: στις 18:34, 27-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Πηρα τα Silk Cut και μου αρεσαν ... αλλα φοβαμαι οτι θα ξανα γυρισω στα white της davidoff
Λογικό το βρίσκωωωωωωωωωω.....
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,293 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 18:54, 27-06-06:

Cortina Ultra. 1 , 0,1

Τα χα κάνει κάποτε!
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,604 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 13:53, 29-07-06:

Πρεσιντεντ ούλτρα τα καπνίζει ο πατέρας μου είναι νομίζω τα πιο ελαφριά που κυκλοφορούν
Παράθεση

chazlp1989 (Αναστασία)

Νεοφερμένος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H chazlp1989 έγραψε: στις 19:44, 24-05-08:

Το πιο ωραίο ελαφρύ τσιγάρο κατ' εμέ, με τους αριθμούς ακριβώς που ζητάς είναι το BF ασημί...
Προσοχή ασημί και όχι γαλάζιο γιατί μοιάζουν! Λίγο πιο βαρύ και εξίσου ωραίο είναι το ΒF πορτοκαλί.
Παράθεση

feggarolousti

Νεοφερμένος

H feggarolousti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H feggarolousti έγραψε: στις 16:36, 19-12-08:

επειδη εχω κανει αρκετες μαρκες στον ενα χρονο που καπνιζω αν θες κατι ελαφρυ παρε καρελια slim light νομιζω εχουν 3 μγ νικοτινη , υπαρχουν τα silk cut παλι τα πολυ ελαφρια εγω εκανα τα μωβ τα σλιμ τα οποια δεν θεωρουνται ακριβως ελαφρια , εχει βγαλει η marlboro πως το ξεχασα ειναι ενα ασπρο πακετο με κοκκινα γραμματα αυτα ειναι πολυ ελαφρια με μεγαλο φιλτρο. Απ'οσο ξερω τα slim ειναι χειροτερα απο τα κανονικου μεγεθους τσιγαρα γιατι εχουν πολλα προσθετα που επιβαρυνουν ακομη περισσοτερο την κατασταση. οποτε καλυτερα κανεις ενα τσιγαρακι λιγοτερο αλλα το ευχαριστιεσαι και προσπαθεις να κρατας μια ισορροπια. παν μετρον αριστον και στα slim και στα κανονικα!
Παράθεση

anda (Τρελή κι Αλλοπαρμένη...!!!)

Νεοφερμένος

H Τρελή κι Αλλοπαρμένη...!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H anda έγραψε: στις 16:48, 19-12-08:

Winston λευκο!!!
Ίσως το πιο ελαφρύ τσιγάρο που έχω κάνει!!!
Είναι λες και κάνεις αέρα!!!Αλλά βέβαια...εγώ κάνω πιο βαριά τσιγάρα....
Παράθεση

Deicide (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Deicide Modenas rulez!!!!!!! έγραψε: στις 00:14, 31-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Εχει και μια αλλη μαρκα Saga νομιζω την λενε η οπια πρεπει να ειναι και αυτη ελαφρια.
Τα BF νομιζω επιτρεπουν ελαχιστα την πισσα και την νικοτινη να περνανε με αποτελεσμα να σου φενετε και ελαφρυ το τσιγαρο.
Αν κανω λαθος συνχωρεστε με, δεν ειμαι καπνιστης για να ξερω εκ πειρας, οτι ακουω λεω
Τα Black Devil είναι <<μαύρο>> βασικά.Άμα το ανάψεις βρωμάει σαν δίχρονο Modenas
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dr No

Νεοφερμένος

Ο Dr No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Dr No έγραψε: στις 17:09, 05-01-09:

Παιδια δεν υπαρχουν ελαφρια τσιγαρα στην ουσια. Το ιδιο κακο κανουν με τα κανονικά στην υγεία. Εχει αποδειχθει ιατρικά αυτό - το εχω διαβασει. Η διαφορα ειναι στη γευση.

Και καπνιζω τσιγαρα που θεωρουνται και καλα "Lights"...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • [Καπνιστές] Επιλογή μάρκας - Από Lonely_Rider
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-06-17 στις 09:33.
    • [Καπνιστές] Πίπα - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 93 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-10-13 στις 15:06.
    • [Καπνιστές] Χύμα καπνός - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-08-13 στις 17:50.
    • [Καπνιστές] Τι μάρκα τσιγάρα καπνίζετε; - Από tsus
      Το θέμα έχει λάβει 85 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-05-13 στις 14:01.
    • Ο Πούτιν απαγορεύει τα τσιγάρα - Από DrHouse
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-11-12 στις 00:46.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους