Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

"Kάθε άνθρωπος που συναντάς κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 12:20, 24-09-07:

Aγαπάω πάρα πολύ την οικογένειά μου και τους φίλους μου, και φοβάμαι μήπως πάθω κάτι και με χάσουν....
Εχω χάσει ένα ντοσιέ με επαγγελματικές κάρτες και δεν το βρίσκω πουθενά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chimera
H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε στις 12:22, 24-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
αυτές τις μέρες...

φοβάμαι την αυριανή εξέταση και κυρίως το ότι δε θα είναι κανείς μαζί μου
αγαπώ την υγεία μου...
την οποία για ακόμα μια φορα συνειδητοποιώ πως έχω χάσει εδώ και καιρό
Ελπίζω (και όλοι μας εδώ πιστεύω) τα αποτελέσματα να είναι όσο το δυνατόν καλύτερα !

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 12:26, 24-09-07:

φοβαμαι την μοναξια και την αποτυχια.
αγαπαω ολες μα ολες τις γυναικες
εχω χασει οτι πιο πολυτιμο στην ζωη μου προσφατα

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 12:32, 24-09-07:

φοβαμαι μηπως χασω τα ποδια μου...μου φαινεται αδιανοητο να μη μπορω να περπαταω...
αγαπω τα δικα μου ατομα και το σκυλο μου!!
εχω χασει τον αυτοσεβασμο μου...

Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tserno
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O tserno έγραψε στις 12:33, 24-09-07:

Φοβάμαι οτι σε κάνει να υποφερεις χωρις να υπαρχει ποτε λύση(απο αποψη υγείας) και την μοναξιά..

Αγαπώ σχεδον όποιον γνωριζω ασχετα αν μερικές φορες έρχεται στο προσκήνιο η εμφυτη κακία μου

Εχω χασει πολλα και διαφορα αλλα λιγοτερο και αλλα περισσοτερο σημαντικά (Τα σημαντικά ειναι καποιοι αγαπημενοι μου ανθρωποι αλλα ειναι στο πλαισιο της ζωης)

Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O tserno έγραψε στις 12:34, 24-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Paty
φοβαμαι μηπως χασω τα ποδια μου...μου φαινεται αδιανοητο να μη μπορω να περπαταω...
Ειδικα για το τελευταιο ελεος Ξυλο θες

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 12:36, 24-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από tserno
Ειδικα για το τελευταιο ελεος Ξυλο θες
συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες...

Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O tserno έγραψε στις 12:40, 24-09-07:

συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες...
Κακως....
Ο καθενας αξιζει πολλα απο μονος του

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 13:44, 24-09-07:

Φοβαμαι μηπως παθει τιποτα η μαμα μου... και μονο στην ιδεα τρεμω

Αγαπαω την οικογενεια μου, τους φιλους μου και το σκυλακι μου!

Εχω χασει πολλα και δυστυχως τα περισσοτερα σε μικρη ηλικια !

Παράθεση

gian (πραγματικό όνομα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gian
H πραγματικό όνομα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H gian έγραψε στις 13:47, 24-09-07:

Γιατί βρε Πατούλα μου?Είσαι τόσο νέα για να σου συμβαίνει κάτι τέτοιο και τόσο αξιόλογη..Αν είναι από άντρα πάντως, που κάτι τέτοι μυρίζομαι,άστο να πάει..κρίμα είναι να χαραμίζεσαι..

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

H Paty έγραψε στις 14:10, 24-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από gian
Γιατί βρε Πατούλα μου?Είσαι τόσο νέα για να σου συμβαίνει κάτι τέτοιο και τόσο αξιόλογη..Αν είναι από άντρα πάντως, που κάτι τέτοι μυρίζομαι,άστο να πάει..κρίμα είναι να χαραμίζεσαι..
νταξει...είμαι στην ανάρωση...νομιζω πως βαζω τα πραγματα στη θεση τους σιγα σιγα

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 16:56, 24-09-07:

αγαπώ την ζωή, τον μωυσή, την βάσω, τον άγγελο, την πάττυ, την ντάφυ, την τουλα, τον ηρακλή.....

φοβάμαι τα ταξίδια

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 18:49, 24-09-07:

Φοβάμαι την μέρα που θα χάσω τη θέληση μου για ζωή.
Αγαπώ αυτούς που κάνουν τη ζωή μου όμορφη.
Έχω χάσει ευτυχώς όχι πολλά, το μόνο που μου στοίχισε ήταν ότι έχασα την ευκαιρία να ασχοληθώ με την τέχνη.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 19:29, 24-09-07:

Kάθε άνθρωπος που συναντάς κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Αν δηλαδή "φοβάμαι ότι έχασα αυτό που αγαπώ", έχω απαντήσει και στα τρία

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 00:57, 25-09-07:

Συναντησα εναν που φοβοταν τις αραχνες, αγαπουσε τη γυναικα του, και ειχε χασει τα κλειδια του. Μια τραγικη ιστορια.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 07:26, 25-09-07:

τελευταια η φοβοι μου εχουν πολλαπλιαστει
εντομα
θανατος δικον μου προσοπων
κλειστοφοβια
σκοτεινοφοβια
φοβαμε το μελλον μου
φοβαμε τον εαυτο μου
φοβαμε την ταχυτητα
τους ελληνικους δρομους/οδηγους
κ.α. που δεν μου ερχονται τωρα
....
αγαπω την οικογενεια μου
κ το μωρο μου
κ οσους με κανουν να γελω
.....
εχω χασει την παιδικη μου ηλικια κ τα νιατα μου
κ μην μου πειτε εισαι 22 χρ ναι τα εχω χασει
κ δεν εχω την δυναμη να τα διεκδικησω

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 21:50, 28-09-07:

Φοβάμαι... το άγνωστο...
Αγαπώ... όλα...πολύ...
Έχω χάσει... αθωότητα κ ανεμελιά...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:30, 28-09-07:

φοβαμαι τη μοναξια (μπρρρρ)
αγαπω την καθε στιγμη...
τι εχω χασει...ε?..χμ...τπτ ουσιωδες ....

Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δανάη
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε στις 21:14, 30-04-08:

φοβάμαι την απόρριψη, την αρρώστια αλλά και την κακία των ανθρώπων
αγαπώ τη ζωή
χάνω συνεχώς τον χρόνο μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 21:21, 30-04-08:

Φοβάμαι τα τροχαία και φοβάμαι την υγεία μου.
Αγαπώ τη μοναξιά, συμφιλιώθηκα μαζί της και πολύ χαίρομαι.
Χάνω το χρόνο μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 21:25, 30-04-08:

Φοβάμαι μην πληγώσω αυτούς που αγαπώ..
Αγαπώ τα πάντα
Έχω χάσει τη σοβαρότητα μου

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BrokenHeart (Evris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BrokenHeart
Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 184 μηνύματα.

O BrokenHeart έγραψε στις 22:06, 30-04-08:

Φοβάμαι να μην πληγώσω αυτούς που αγαπώ, έτσι όπως έχω πληγωθεί!
Έχω "χάσει" τη συμφιλίωση που είχα με την μοναξιά!
Αγαπώ όλους τους ανθρώπους, ακόμα και αυτούς που μου έχουν κάνει κακό!

Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 16:49, 12-05-08:

Φοβάμαι την ανία, το να κάθομαι άπραγη χωρίς να έχω τίποτα να κάνω και τις ακρίδες
Αγαπάω τους φίλους μου, τους δικούς μου και το αγόρι μου
Έχω χάσει το μπαμπά μου και το μυαλό μου, που δεν ξέρω που το ξέχασα

Παράθεση

MysteriousWoman (Ζέτα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MysteriousWoman
H Ζέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H MysteriousWoman έγραψε στις 19:48, 03-06-08:

Φοβάμαι τη φτώχεια, την ανία, και τα κακά γεράματα...περισσότερο από τον θάνατο!

Αγαπώ τον σύντροφό μου τους φίλους μου και την οικογένεια μου!

Έχω χάσει ευκαιρίες, αλλά...έχω "αρπάξει" τις καλύτερες!

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 19:57, 03-06-08:

Φοβάμαι τη μοναξιά

Αγαπώ τη ζωή, τον ήλιο, τα χρώματα, το γαλάζιο της θάλασσας, το άρωμα ενός λουλουδιού, τους ανθρώπους γύρω μου

Έχω χάσει τον εαυτό μου...

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 20:22, 03-06-08:

Φοβάμαι ότι δεν θα γίνω ποτέ τελικά αυτό που ονειρεύτηκα για μένα.
Αγαπώ κάθετι που κάνει τη ζωή μας λίγο πιο όμορφη
Έχω χάσει την πίστη μου στο ότι "αν θέλεις κάτι πολύ τότε το σύμπαν θα συνομωτήσει για να το πετύχεις"

...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 21:22, 03-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
Φοβάμαι ότι δεν θα γίνω ποτέ τελικά αυτό που ονειρεύτηκα για μένα.
Αγαπώ κάθετι που κάνει τη ζωή μας λίγο πιο όμορφη
Έχω χάσει την πίστη μου στο ότι "αν θέλεις κάτι πολύ τότε το σύμπαν θα συνομωτήσει για να το πετύχεις"

...
Μάλλον έχει γίνει λάθος στα nicks Περιττό να πω ότι νοιώθω ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Circadian
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Circadian έγραψε στις 22:05, 03-06-08:

Φοβάμαι τα πάντα και άλλες φορές τίποτα.
Αγαπώ....
Έχασα τον εαυτό μου και το τραίνο.

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 22:10, 03-06-08:

Φοβάμαι το απρογραμμάτιστο της ζωής
Αγαπώ τον εαυτό μου
Έχω χάσει την πίστη μου στους άλλους.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stavros_ : 03-06-08 στις 23:00.
Παράθεση

roza6658

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη roza6658
H roza6658 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H roza6658 Το να πέσεις δεν είναι τρομερό, το να μη θέλεις όμως να σηκωθείς είναι ολέθριο. έγραψε στις 22:49, 25-09-08:

Φοβάμαι πολύ μηπως χάσω απ τη ζωή άτομα που υπερ αγαπώ όπως η γιαγιαμου ο παππους μου κ οι γονεις μου!
Αγαπώ πολύ το χαμόγελο και τη ζωή!...
έχω χάσει...... την εμπνευση να γράφω δικα μου ποιηματα όπως παλιά!

Παράθεση

Stratos7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stratos7
Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O Stratos7 έγραψε στις 23:13, 25-09-08:

Φοβάμαι...τους ανθρώπους

Αγαπώ.....τους ανθρώπους

Έχω χάσει.. την ελπίδα μου στους ανθρώπους

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 00:06, 26-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Stratos7
Φοβάμαι...τους ανθρώπους

Αγαπώ.....τους ανθρώπους

Έχω χάσει.. την ελπίδα μου στους ανθρώπους
Τίποτα δεν φοβάται ο άνθρωπος περισσότερο από το άγγιγμα του άγνωστου. Θέλουμε να βλέπουμε αυτό που απλώνει να μας αγγίξει, θέλουμε να το αναγνωρίζουμε ή τουλάχιστον να μπορούμε να το κατατάξουμε. Παντού ο άνθρωπος αποφεύγει την επαφή με το Ξένο. Τη νύχτα, ή, γενικότερα, στο σκοτάδι, ο τρόμος μιάς αναπάντεχης επαφής μπορεί να φτάσει ως τον πανικό. Ούτε καν τα ρούχα δεν μας δίνουν αρκετή σιγουριά, πόσο εύκολο είναι να σκιστούν, πόσο εύκολο είναι ο επιτιθέμενος να φθάσει ως τη γυμνή, λεία, ανυπεράσπιστη σάρκα του θύματος.
Όλες οι αποστάσεις που έχει δημιουργήσει ο άνθρωπος γύρω του υπαγορεύτηκαν απʼ αυτόν τον φόβο της επαφής…. Μόνον η μάζα μπορεί να λυτρώσει τον άνθρωπο απʼ αυτόν τον φόβο της επαφής. Είναι η μοναδική κατάσταση στην οποία αυτός ο φόβος μεταστρέφεται στο αντίθετό του. Για να γίνει αυτό χρειαζόμαστε την πυκνή μάζα, όταν ένα σώμα είναι σφιγμένο πάνω στʼ άλλο, μάζα πυκνή και ως προς τη ψυχική μας διάθεση, έτσι ώστε να μην προσέχουμε ποιος είναι αυτός που μας «στριμώχνει». Μόλις παραδοθούμε στη μάζα, δεν φοβόμαστε πια την επαφή μαζί της. Στην ιδανική περίπτωση της μάζας, ο καθένας νιώθει ίδιος με τους άλλους. Καμιά διαφορά δεν μετράει, ούτε η διαφορά των φύλων. Αυτός που μας στριμώχνει είναι σαν τον ίδιο τον εαυτό μας…( Απόσπασμα, από το «Μάζα και Εξουσία- Ελ. Κανέττι)

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 00:13, 26-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
Τίποτα δεν φοβάται ο άνθρωπος περισσότερο από το άγγιγμα του άγνωστου. Θέλουμε να βλέπουμε αυτό που απλώνει να μας αγγίξει, θέλουμε να το αναγνωρίζουμε ή τουλάχιστον να μπορούμε να το κατατάξουμε. Παντού ο άνθρωπος αποφεύγει την επαφή με το Ξένο. Τη νύχτα, ή, γενικότερα, στο σκοτάδι, ο τρόμος μιάς αναπάντεχης επαφής μπορεί να φτάσει ως τον πανικό.
Γιατί αυτό δεν ισχύει για μένα ; Δεν υπάρχει τίποτα πιο γοητευτικό και πανέμορφο από το άγνωστο και κυριολεκτικά και μεταφορικά. Από μικρό παιδάκι μπορούσα να περπατήσω μέσα στην ερημιά μέσα στη νύχτα χωρίς να με συνοδεύει κανείς, προμύνημα μιας ζωής που θα αναζητούσα σαν τρελλός και θα ερωτευόμουν ό,τι πιο ξένο. Αυτός ο τρόμος - αν ήταν τρόμος - έκσταση θα το έλεγα καλύτερα, ήταν από αυτά τα πράγματα που με έκαναν να νοιώθω ζωντανός.

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 00:19, 26-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Γιατί αυτό δεν ισχύει για μένα ; Δεν υπάρχει τίποτα πιο γοητευτικό και πανέμορφο από το άγνωστο και κυριολεκτικά και μεταφορικά. Από μικρό παιδάκι μπορούσα να περπατήσω μέσα στην ερημιά μέσα στη νύχτα χωρίς να με συνοδεύει κανείς, προμύνημα μιας ζωής που θα αναζητούσα σαν τρελλός και θα ερωτευόμουν ό,τι πιο ξένο. Αυτός ο τρόμος - αν ήταν τρόμος - έκσταση θα το έλεγα καλύτερα, ήταν από αυτά τα πράγματα που με έκαναν να νοιώθω ζωντανός.
Εδώ ταιριάζει (μάλλον να πω: "Μακάριος όποιος δεν αγάπησε, για τον αγαπήσουν!"

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 00:21, 26-09-08:

Εδώ ταιριάζει (μάλλον να πω: "Μακάριος όποιος δεν αγάπησε, για τον αγαπήσουν!"
Δεν το κατάλαβα. Θα ήθελα περισσότερο να μου το εξηγήσετε. Εκτός αν εννοείτε ότι η έκσταση, η ένταση και το πάθος, εξοντώνουν την αγάπη. Εγώ αντίθετα πιστεύω ότι χωρίς αυτά η αγάπη πεθαίνει.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 00:34, 26-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Δεν το κατάλαβα. Θα ήθελα περισσότερο να μου το εξηγήσετε. Εκτός αν εννοείτε ότι η έκσταση, η ένταση και το πάθος, εξοντώνουν την αγάπη. Εγώ αντίθετα πιστεύω ότι χωρίς αυτά η αγάπη πεθαίνει.
Γι΄αυτό ακριβώς θεωρώ ότι είσαι "Μακάριος..."! Λέει κάπου αλλού: "Μακάριος όποιος δεν ελέγχεται από το Θεό". Κι ο Θεός, που δόξασε ο ΙΧ, είναι Θεός της έκστασης, της έντασης και του πάθους. Είναι απλά, "ζων Θεός", που κατοικοεδρεύει "εν πνεύματι και αληθεία"!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 00:52, 26-09-08:

Γι΄αυτό ακριβώς θεωρώ ότι είσαι "Μακάριος..."! Λέει κάπου αλλού: "Μακάριος όποιος δεν ελέγχεται από το Θεό".
Kαλά, εγώ τελευταία δεν ελέγχομαι ούτε από θεούς ούτε δαίμονες. Κατάσταση εκτός ελέγχου γενικά. Ciao κι ευχαριστώ για τη φιλοσοφική κουβέντα. Θα επανέλθω.

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 10:00, 26-09-08:

Aγαπώ το φαγητό

Έχω χάσει το μέτρο στο φαγητό

φοβάμαι μην παχύνω κι άλλο

Sorry, το τόπικ είναι πολύ γλυκό αλλά δεν άντεχα

Παράθεση

Gregory13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Gregory13
Ο Gregory13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Gregory13 έγραψε στις 20:14, 20-04-09:

Φοβαμαι τον εαυτο μου,την αχαριστια μου και μηπως μεινω μονος....................
Αγαπαω εναν ανθρωπο που δεν εχω κοντα μου γιατι το επελεξα και δεν μπορω να το αλλαξω.....
Εχασα ενα ανθρωπο που αγαπουσα και αγαπαω......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 20:22, 20-04-09:

φοβαμαι μη χασω τους γονεις μου και μεινω μονη μου...
αγαπαω τους πιο ''δικους'' μου ανθρωπους... αυτους που ξερω οτι με στηριζουν και με αγαπουν οπως κ γω...
και εχω χασει την ευκαιρια να ρθω πιο κοντα του... και φοβαμαι πως πια ειναι αργα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

spider

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη spider
Ο spider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O spider ΑΓΑΝΤΑ ΡΑΓΙΑΔΕΣ !!!!!!!!!!!! έγραψε στις 21:51, 24-04-09:

Ο καθενας νομιζω εχει τους φοβους του . εγω φοβαμαι γενικα το αγνωστο πιο πολλυ οσον αφορα θεματα υγειας και μετα τα αλλα ! αγαπω ολον τον κοσμο αρκει να μην με ενοχλει . δεν ειμαι ρατσιστης και δεν με νοαζει το πιστευω του καθε ενος αρκει να μην προσπαθησει να μου αλλαξει ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ . επισης αγαπω τον καλο τροπο ζωης με τα βασικα αγαθα .ΟΧΙ ΧΛΙΔΑ . εχω χασει τους γονεις μου και πιστεψτεμε ΠΟΝΕΣΕ ΠΟΛΥ !!!!!!

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 08:10, 25-04-09:

φοβαμαι πολυ

αγαπω πολυ

εχασα πολλα

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 15:11, 25-04-09:

Φοβάμαι πολλά πράγματα που θα έρθουν...

Αγαπώ πολύ εύκολα, και πολλούς ανθρώπους...

Έχασα πολλές ευκαιρίες στη ζωή μου, που θα ήταν σήμερα διαφορετική αν είχα τότε άλλα μυαλά..

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 15:19, 25-04-09:

Φοβάμαι μήπως κάποια μέρα με παρατήσουν όλοι και μείνουν μόνοι τους

Αγαπώ τον εαυτό μου

Έχασα τα κλειδιά μου για χιλιοστή φορά

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RunawayDreamer
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 01:38, 07-07-11:

φοβάμαι ή μάλλον τρέμω στην ιδέα πως κάποια μέρα θα ξυπνήσω και θα έχω χάσει την ακοή μου.

Αγαπώ περισσότερο και από τον ίδιο μου τον εαυτό την μαμά μου. Είναι ο άνθρωπος που μου έχει σταθεί από την αρχή no matter what.

Έχω χάσει την υπομονή μου και την εμπιστοσύνη μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 16:16, 11-07-11:

Φοβάμαι την απώλεια αγαπημένων μου προσωπων.
Αγαπώ την ζωή με τα σκαμπανεβάσματά της!!
Εχω χάσει κάτι πεδιλακια απο περσυ, και δεν τα βρισκω με τίποτα!! και την υπομονή μου πολλές φορές!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 17:00, 11-07-11:

Φοβαμαι τον ιδιο μου τον ευατο.

Αγαπω τον ιδιο μου τον εαυτο.

Εχασα τον ιδιο μου τον εαυτο.

Παράθεση

Aliona

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aliona
H Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Aliona έγραψε στις 10:37, 24-07-11:

Φοβάμαι τον θάνατο αγαπημένων μου ανθρώπων.
Αγαπώ την μαμά μου.
Έχασα την εμπιστοσύνη μου στους ανθρώπους.

Παράθεση

Lida Ι.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lida Ι.
H Lida Ι. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Lida Ι. έγραψε στις 23:43, 29-07-11:

Φοβάμαι στην σκέψη πως θα σταματήσω να ονειρευομαι!

Αγαπώ τις στιγμές δίπλα στην θάλασσα!

Έχασα την πίστη στον εαυτό μου, αλλά ευτυχώς την ξαναβρηκα νωρίς!!!

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 20:39, 30-07-11:

Φ ο β ά μ α ι την απώλεια.
Συγκεκριμένα εκείνη των αγαπημένων μου προσώπων.

Α γ α π ώ την τωρινή μου ζωή.
Την άνεση, τη φροντίδα και τη θαλπωρή που προσφέρουν η οικογένεια και οι φιλίες.

Έ χ ω χ ά σ ε ι αποσπάσματα του παλιού μου εαυτού.
Ό,τι απέμεινε αναγεννήθηκε λαμβάνοντας νέα μορφή.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους