Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,078 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,666 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γνωριμία σε club ή καφέ

Christof

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Christof
Ο Christof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Christof έγραψε στις 03:13, 02-07-06:

Καλοκαίρι τώρα και προσπαθώ λίγο να φτιάξω την ζωή μου και να σταματήσω να είμαι το φυτό με τα σπιράκια. Έτσι λοιπόν προσπάθησα και μπήκα σε μια παρέα, βγαίνουμε έξω κτλ κτλ.

Αρκετά συχνά όμως στα clubs που πηγαίνουμε μου αρέσουν κάποιες κοπέλες. Πως μπορώ να πλησιάσω κάποια κοπέλα; Παίζει ρόλο η ηλικία της;

Με λίγα λόγια αυτό που ψάχνω είναι κάποιος τρόπος να κάνω κάποια γνωριμία σε club!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 03:34, 02-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Christof
Καλοκαίρι τώρα και προσπαθώ λίγο να φτιάξω την ζωή μου και να σταματήσω να είμαι το φυτό με τα σπιράκια. Έτσι λοιπόν προσπάθησα και μπήκα σε μια παρέα, βγαίνουμε έξω κτλ κτλ.

Αρκετά συχνά όμως στα clubs που πηγαίνουμε μου αρέσουν κάποιες κοπέλες. Πως μπορώ να πλησιάσω κάποια κοπέλα; Παίζει ρόλο η ηλικία της;

Με λίγα λόγια αυτό που ψάχνω είναι κάποιος τρόπος να κάνω κάποια γνωριμία σε club!
Καταρχήν καλά έκανες και βρήκες παρέες και βγαίνεις έξω! 1η ερώτηση: Περνάς καλά με αυτή την παρέα ή για σένα είναι απλά μόνο και μόνο για να μην βγαίνεις μόνος??? (Σημαντικό!!!)
2η: Αμα σου αρέσει εσένα και της αρέσεις, γιατί να παίζει τόσο ρόλο η ηλικία?
Τώρα για το πώς να πλησιάσεις μιά κοπέλα... Απλά! (Ξέρεις καμμιά φορά τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά από όσο δείχνουν!!) Πλησίασε την, μίλα της, χόρεψε μαζί της, διασκεδάστε και στο τέλος της βραδιάς ζήτησε της το τηλ της! Απλά το θέμα είναι να μην πάς με υφάκι, είμαι ο γόης και ήρθα να σε ρίξω και δώσε το τηλ σου.. Ή σαν λιγούρης, δώσε μου σε παρακαλώ το τηλ σου, θέλω γκόμενα.. Απλά, όμορφα, φιλικά με τα ψιλοκοπλιμεντάκια σου και μέχρι εκεί.. Προσωπικά θυμάμαι, πριν 4 χρόνια σε ένα club είχαμε γνωρίσει κάτι παιδιά με μια φίλη μου τα οποία μας πλησίασαν πολύ όμορφα ενω χορεύαμε, χόρεψαν μαζί μας, διασκεδάσαμε, κάναμε πλάκες, ρίξαμε απίστευτο γέλιο και στο τέλος της βραδιάς, επειδή περάσαμε πολύ όμορφα ανταλλάξαμε τηλ, ξαναβγήκαμε, περάσαμε το ίδιο χαβααλετζίδικα και μετά από κάποιες μέρες μου είπε το ένα παιδί οτι με γούσταρε... Από όσο ξέρω και από φίλες μου και από όσο θυμάμαι τον εαυτό μου πριν κάνω σχέση, δεν μου άρεσαν οι μουρντάριδες (κοινώς λιγούρηδες) ή οι γόηδες...
Να θυμάσαι: Το απλό είναι και το καλύτερο!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 11:25, 02-07-06:

Christof απο την προσωπικη μου εμπειρια αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι στις κοπελες δεν αρεσουν τετρημενα και χιλιοειπενα πραγματα καθως και ατακες γνωριμιας...
"Φορεσε" το καλος σου χαμογελο, παρε μια ανασα και πηγαινε και να εισαι φυσικος και απλος απεναντι της.
Οι δηθεν κοπελες που θελουν δηθεν τυπους, αστες κατα μερος.Δεν αξιζει ο ιδρωτας.
Η ηλικια σε αλλους παιζει ρολο και σε αλλους οχι.
Αλλα μην σε προβληματιζει αυτο.
οπως και να ξερεις οτι "ασχημες" ανταποκρισεις απο μερικες "περιεργες" μπορει να λαβεις οσο ομορφα και αν τις πλησιασεις, αλλα να μην σε παρει απο κατω εαν σου τυχει.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Christof

Νεοφερμένος

O Christof έγραψε στις 12:24, 02-07-06:

Τι να πω;
Δεν ξερώ. Όσες φορές προσπάθησα να κάνω κάτι ... απέτυχαν

Να σας ρωτήσω είναι καλή ίδεα να στείλω τον υπάλληλο να της κεράσει ένα πότο;(Καλά μόνο σε καφετέρια μπορεί να γίνει αυτό ...)

Η Ιδέα καθώς φεύγω να αφήσω το τηλέφωνο μου σε ένα χαρτάκι πως την βλέπετε;

Stalitsa, από την παρέα συμπαθώ μόνο 1 άτομο. Ευτυχώς όμως αυτό το 1 άτομο μπορεί να κάθεται μέχρι πολύ αργά και αρκετές φορές στο club καταλήγουμε να είμαστε μόνη.

Όμως την ρόλο παίζει αν συμπαθώ την παρέα μου;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 16:06, 02-07-06:

δεν μου φαινεται ασχημο να κερασεισ ποτο...... να αφησεις ομως το τηλ σε χαρτακι εεε δεν ξερω. προσωπικα δεν θα εδινα πολυ σημασια. η ηλικια δεν παιζει ρολο.

Παράθεση

Christof

Νεοφερμένος

O Christof έγραψε στις 16:38, 02-07-06:

οσο αφορα το ποτο ... πως το κερναω; δηλαδη λεω στον υπαλληλο να την κερασει ένα συγγκερκιμένο ποτο ή του λεω να την κερασει οτι θελει;

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:50, 02-07-06:

Σνιθος κερνας ενα ακομα απο οτι πεινει. Πες εσυ στον υπαλιλο να την κερασει και ξερει αυτος

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 18:10, 02-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Christof

Δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος τροπος για να πιασεις κουβεντα με μια αγνωστη.Απλως να εισαι ο εαυτος σου και προσπαθησε πριν της μιλησεις να την ''κοψεις'' λιγο για τι ατομο φαινεται για να εισαι καπως προετοιμασμενος πως να της μιλησεις.Ελπιζω να καταλαβαινεις.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:45, 02-07-06:

Ναι αλλα τι να της πει ρε παιδια;

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 11:48, 03-07-06:

Εγώ από την άλλη πιστεύω ότι πολύ δύσκολα γίνεται γνωριμία με άγνωστη και να το επιδιώκεις. Η μόνη μου το πετυχαίνουν είναι οι αντίστοιχοι στο ανδρικό φύλλο με τις θέες ή αυτό που θεωρούν θείο σε ένα άνδρα (θέμα προς διδακτορικό! !!!)

Καλύτερα επικεντρώσου σε γνωριμίες μέσω γνωστών!! Εκτός και αν το έχεις το θέμα. Πάντως όταν είναι σκασιλάρα σου πιο εύκολα έρχεται γιατί και μια επαφή ξεκινά πιο χαλαρά και με λιγότερο άγχος. Αυτά βέβαια είναι υποκειμενικά για τον καθένα! Δοκιμάζοντας και βλέποντας!

alert alert
Να κάνω και μια άσχετη ερώτηση?? Γιατί ο χορός είναι τόσο σημαντικός για τις γυναίκες σε μια τέτοια κατάσταση?? Δλδ κάποιος που δεν χωρεύει δεν ??? Ειλικρινά μου φαίνεται πολύ ελεϊνό!

Και εμένα μαρέσει να βλέπω ζωγραφιές αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι θέλω να ζωγραφίσω κιόλας

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 11:57, 03-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Να κάνω και μια άσχετη ερώτηση?? Γιατί ο χορός είναι τόσο σημαντικός για τις γυναίκες σε μια τέτοια κατάσταση?? Δλδ κάποιος που δεν χωρεύει δεν ??? Ειλικρινά μου φαίνεται πολύ ελεϊνό!
Δεν νομιζω πως ισχυει αυτο.
Προσωπικα, αν δω καποιον να χορευει τσιφτετελι ας πουμε (για αρσενικο μιλαω, ε?!) εκνευριζομαι απιστευτα. Καλα.. και αν παρα-κουνιεται με πιανουν τρελα γελια.
Μου αρεσει να δω εναν αντρα που ΞΕΡΕΙ να χορευει ζειμπεκικο, αλλα δεν με ενοχλει και να μην χορευει καθολου.
Γενικα παντως, δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο που λες.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:59, 03-07-06:

Εγώ από την άλλη πιστεύω ότι πολύ δύσκολα γίνεται γνωριμία με άγνωστη και να το επιδιώκεις. Η μόνη μου το πετυχαίνουν είναι οι αντίστοιχοι στο ανδρικό φύλλο με τις θέες ή αυτό που θεωρούν θείο σε ένα άνδρα (θέμα προς διδακτορικό! !!!)
Kαι αν καποιος δεν εχει καλες δημοσιες σχεσεις; Ή αν καποιος δεν βρισκει το ιδανικο σε καποια γνωστη; Τελος, μπορει επισης καποιος απλως να ζηταει και το λεγομενο "σεξ μιας βραδιας" ... ε αυτο καλλιτερα να γινεται με αγνωστες!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 14:33, 03-07-06:

Kαι αν καποιος δεν εχει καλες δημοσιες σχεσεις; Ή αν καποιος δεν βρισκει το ιδανικο σε καποια γνωστη; Τελος, μπορει επισης καποιος απλως να ζηταει και το λεγομενο "σεξ μιας βραδιας" ... ε αυτο καλλιτερα να γινεται με αγνωστες!
Καλά σωστό και αυτό. Το θέμα είναι και υποκειμενικό. Απλά η άποψη μου είναι ότι προβάλλεται πάρα πολύ σαν κάτι must και προσθέτει άγχος στον κόσμο!!! Τράβα να περάσεις καλά στο μαγαζί που θα περάσεις καλά (εννοώ του στίλ σου) και για το άλλο βλέπουμε!

Πάντως αν δεν έχεις καλές δημόσιες σχέσεις είναι ακόμα πιο δύσκολο όταν δεν τον ξέρεις τον άλλον. Νομίζω είναι πιο εύκολο μέσω μιας γνωριμίας!

Been there done that αλλά σε νορμάλ καταστάσεις, έτσι για να έχω δοκιμάσει και να έχω και άποψη.

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 00:43, 04-07-06:

Λοιπον μετα απο χρονια συζητησεων με γνωστες και φιλες κατεληξα στα παρακατω:
1. Εντοπιζεις μια κοπελα που σου αρεσει και την πλησιαζεις! Προσεξε να φροντισεις να ειναι σε σημειο με οσο τον δυνατον φωτισμο! Ατακες του στυλ: Εεεε, ξερεις σε ειδα απο μακρια και νομισα οτι εισαι ωραια, αλλα απο κοντα...αντε γεια ΑΠΟΚΛΕΙΟΝΤΑΙ!
2. Οταν δεις μια κοπελα να χορευει, δεν πας και της κολλας απο πισω σαν το στρειδι, ελπιζοντας να την πεισεις με τα...προσοντα σου
3. Να εισαι ο ευαυτος σου και οσο γινεται ειλικρινης, αλλα μην την πλησιασεις και αρχισεις να της λες: Μολις σε ειδα σε ερωτευτηκα!, γιατι δεν προκειται να σε πιστεψει
Αντε και καλη επιτυχια

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 01:27, 04-07-06:

Eγω παντως να σας πω την αμαρτια μου σε μπαρακια και καφε ειδικα Ελλαδα ειμαι τρομερα επιφυλακτικος και ισως αρνητικα προδιαθετημενος να κανω κινηση...
Αν και οποτε το εχω αποφασισει δεν εχω χασει, και παλι...δεν ξερω...με χαλανε πολλα πραγματα.
Στην Ιταλια ειναι πολυ διαφορετικα τα πραγματα.(Δεν κανω συγκριση ε!)
Παντως πολλες φορες οταν βλεπω οτι υπαρχει καποιο προσωπο που με ενδιαφερει και μαλιστα εχουμε και απομακρυσμενη οπτικη επαφη πολλες φορες με διαφορα τεχνασματα την κανω να ερθει αυτη και να μου μιλησει...(Μην με ρωτατε πως... Ειναι οτι μου βγει εκεινη την ωρα και που να περιγραφω...μπαχαλο θα τα κανω. )
Τι να πω...το σιγουρο ειναι πως πρεπει να εχει καποια αυτοπεποιθηση.
Την σωστη ποσοτητα.Ουτε Σακης Ρουβας να το παιξεις αλλα και ουτε η αυτοπεπεοιθηση σου να πιανει θερμοκρασιες Νευροκοπιου τον Ιανουαριο...Κανουν μπαμ και οι δυο περιπτωσεις και δεν ειναι οτι καλυτερο.
Αλλα και παλι δεν υπαρχουν στανταρ...αλλες θελουν τυπους αλλα J.Travolta, αλλες τυπους σαν τον Dexter...οποτε...

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 01:33, 04-07-06:

Δεν πιστευω οτι ισχυει αυτο που λες, αν και θα ηθελα! Τοτε θα σημαινε οτι και εγω και ο κολλητος μου ειμαστε θεοι!

Γενικα θεωρω οτι αν:
* Η κοπελα δεν ειναι ψωναρα/σνομπ
*Δεν εχει ηδη σχεση/ δεν εχει προβλημα γενικα να κανει κατι με ενα καινουργιο ατομο
*Της αρεσεις εμφανισιακα

θα ανταποκριθει θετικα σε οποιοδηποτε "μετριοπαθες" (απο αποψη υφους εννοω) σχολια ή ατακα γνωριμιας. Κοινως, αν απλα πας και τη χαιρετησεις ή πεις καποιο ρεαλιστικο κοπλιμεντο (και οχι "Εισαι η πιο ωραια γυναικα που εχω δει ποτε μου"...ΑΚομα και αν ισχυει! ) δεν θα χασεις. Εννοειται, τα "ζαχαροπλαστης ηταν ο μπαμπας σου;", "Ελα να αγαπηθουμε νταρλινγκ" περνανε μονο αμα εισαι μεχρι δευτερου βαθμου συγγενης του Σταθη Ψαλτη...

Αν παλι δεν ισχυουν τα παραπανω για την κοπελα, ουτως ή αλλως δεν εχει νοημα τι θα πεις, χαμενος απο χερι εισαι, και μαλλον καλυτερα ετσι Παντως, μη φοβασαι, δεν ειναι τιποτα να γνωρισεις καποια κοπελα (το δυσκολα μετα ερχονται! ) Απλα μην το κανεις και σε οποια σου αρεσει.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:15, 04-07-06:

κασσετοφωνάκι και .....

"Γιου αρ μπιουτιφουλ, άι λαβ γιου".

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannisvitara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannisvitara
Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε στις 21:21, 07-07-06:

be yourself

Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη flyer
Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε στις 00:02, 26-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Ναι αλλα τι να της πει ρε παιδια;
Bond, James Bond... πιανει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 10:46, 26-01-09:

1) μην κερνας ποτε, ειναι σαν να εξαγωραζεις το χρονο της.

2) για να προσεγγισεις απλα ΡΩΤΑ κατι ΧΩΡΙΣ να σου τρεχουν τα σαλια, ρωτα την αποψη αυτης και της παρεας της για κατι, θυμασαι ποια ειναι τα 7 θανασημα αμαρτηματα? Οχι, πηγαινε ρωτα τους, πιασε κουβεντα και μετα βλεπεις τι γινεται.

Αν θες περισοτερες λεπτομεριες ριξε μου ενα πι εμ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 10:53, 26-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από epote
Αν θες περισοτερες λεπτομεριες ριξε μου ενα πι εμ
Ο master των randevoux epote

Παρατήρησες ότι το παιδί ρώτησε κάπου στο 2006 έτσι;
Για να μην περιμένεις άδικα στο λέω

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 11:03, 26-01-09:

τουλάχιστον την πρώτη φορά, όποιος καλεί, κερνάει.

Από εκεί και πέρα φίλε θεματοθέτη (μου διαφεύγει το νικ, σόρυ) όσα άτομα ρωτήσεις, τόσες διαφορετικές απόψεις θα πάρεις. Οπότε στην τελική κάνε αυτό που σου βγαίνει φυσικά κι αυθόρμητα.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 13:39, 26-01-09:

Χαχα οχι δεν το προσεξα οτι ειναι απο το 2006, λολ.

τουλάχιστον την πρώτη φορά, όποιος καλεί, κερνάει.
Καρδια μου αν ειναι να σας πληρωνουμε δεν θα σας μιλαμε δεν περιμενουμε απλα ενα τηλεφωνο.

Δεν καλει κανενας τιποτα, αν εσυ θελεις να μιλησεις σε μια γυναικα θα την κερασεις ποτο η ΑΠΛΑ θα πας να της μιλισεις?

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 13:43, 26-01-09:

Καρδια μου αν ειναι να σας πληρωνουμε δεν θα σας μιλαμε δεν περιμενουμε απλα ενα τηλεφωνο.

Δεν καλει κανενας τιποτα, αν εσυ θελεις να μιλησεις σε μια γυναικα θα την κερασεις ποτο η ΑΠΛΑ θα πας να της μιλισεις?
λοιπόν, σήμερα επισήμως έχω λαλήσει
νόμιζα ότι ήμασταν στο θέμα "βοήθεια για το πρώτο ραντεβού" και όχι "γνωριμία σε κλαμπ". Δεν θυμάμαι καν να έχω μπει σε αυτό το θέμα

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 13:53, 26-01-09:

Με θύμισες σκηνικό epote..

Ήμουν για ποτό με μία φίλη κι έρχεται ένας τυπάς -με όλο νόημα στο βλέμα και με στυλ είμαι και ο πρώτος, σηκωμένος γιακάς και δε συμμαζεύεται- και αφού με κόβει από πάνω μέχρι κάτω λέει:
"Κούκλα να σε κεράσω ένα ποτό;
Έβγαλα αφρούς.. και του λέω:
"Γιατί ρε φίλε σε κ*λόμπαρο είμαστε;"

Είναι τραγικό.. μα να με κεράσεις για να σου μιλήσω.. να εξαγοράσεις την παρέα μου δλδ; Έλεος!

Palladin : ασχολίαστο

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε στις 15:11, 26-01-09:

Αυτο που λες δεν ισχυει σε καμια περιπτωση! ειδικα αν δεν κερασεις στο πρωτο ραντεβου μαυρο φιδι που σε εφαγε ολες κανουν κινηση να πληρωσουν αλλα αν δεν κερασεις αστο καλυτερα! next year...το λιγοτερο να σε χαρακτηρησουν τσιγουνη ή και αγενη.οσο να ΄ναι υπαρχουν καποιοι "κανονες" που πρεπει να ακολουθησεις στο πρωτο ραντεβου. και στο κατω κατω αντρας εισαι, πληρωσε. εμενα μου αρεσει να κερναω την κοπελα μου οποτε βγαινουμε. το θεωρω "υποχρεωση" μου.υπαρχουν φορες βεβαια που θα κερασει αυτη 'η και οι δυο ή στο σινεμα να πληρωσω εγω τα εισητηρια και αυτη τα ποπ κορν και τα αναψυκτικα αλλα κατα κανονα ο αντρας πληρωνει.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 15:22, 26-01-09:

flyer:

Οχι μαν κανεις μεγαλο λαθος, δεν κερναω πια σε πρωτο ραντεβου, ο λογος οπως τον βλεπω ειναι ο εξις:

ΓΙΑΤΙ να κερασω? Δεν της χρωσταω τιποτα και ειναι πρωτο ραντεβου μπορει να μου αρεσει μπορει και οχι δεν βγηκαμε για να δειξω τι χουβαρντας η ιπποτης ειμαι βγηκαμε για να δουμε αν εχουμε δυο κοινα πραγματα και χημεια μεταξυ μας. Δεν ειναι call girl που ειτε σου αρεσει ειτε οχι πληρωνεις τουλαχιστον το ταξι...

ΑΦΟΥ υπαρξει ολοκληρομενη σχεση τοτε ναι κερναω, αναλογα το τι κανουμε και τι οχι αλλα μεχρι τοτε για κανενα λογο. Ασε που αν πρπεει να κερνας καθε ραντεβου που βγαινεις δεν θα σου μηνει φραγκο.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 15:24, 26-01-09:

Εχουμε μπερδευτει λιγο...
Το thread δεν μιλαει για πρωτο ραντεβου!
Μιλαει για πλησιασμα μιας κοπελα σε ενα καφε ή ενα μπαρ.
Δεν την ξερω, την βλεπω, μου αρεσει και τι κανω απο εκει και περα.
Καμια σχεση με το πρωτο ραντεβου και αν "πρεπει" εκει να πληρωσει ο αντρας ή δεν ξερω ποιος.

Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O flyer έγραψε στις 15:27, 26-01-09:

φιλε epote εσυ καλα το σκεφτεσαι και χιλια δικια εχεις.το θεμα ειναι πως αυτες το βλεπουν αλλιως και θα ξενερωσουν.τωρα θα μου πεις αν ξενερωσουν για κατι τετοιο δεν αξιζουν να εισαι μαζι τους.και σε αυτο συμφωνω.αλλα δεν βγαινεις καθε γορα πρωτο ραντεβου με σκοπο να κανεις σοβαρη σχεση οποτε ασ πληρωσεις.δεν τρεχει και τιποτα να το κανεις.απο πανω θα βγεις οχι απο κατω...

Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O flyer έγραψε στις 15:32, 26-01-09:

σε γνωριμια σε μπαρ δεν θεωρω πως πρεπει να πληρωσεις το ποτο της για να της πιασεις κουβεντα.οπως ειπε και η ηρω δεν ειναι σε κωλομπαρο να αγορασεις τον χρονο της. αν και εκει πιστευω αν της αρεσεις δεν χρειαζεται να πεις τιποτα τρελο 'η καμια φοβερη ατακα.και βλακεια να πεις δεν θα σου ριξει ακυρο.αρκει να μην ειναι και καμια τεραστια κοτσανα. αν δεν της κανεις κλικ με τιποτα οτι και να πεις δεεεν...

Παράθεση

Φωτηs

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φωτηs
Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Φωτηs έγραψε στις 19:09, 26-01-09:

θα σαs πω εγω εναν τροπο για σιγουρη επιτυχια,αλλα θα χρειαστουν αλλα δυο ατομα για το ρολο του κραχτη.Βλεπετε στην καφετερια η στο μπαρ την κοπελα που σαs ενδιαφερη παντα διακριτικα.Στελνεται τα φιλαρακια σαs να κατσουν διπλα ακριβωs απο την κοπελα που σαs ενδιαφεροι.Καποια στιγμη κανεται εσειs την εντυποσιακη σαs εισοδο στο μπαρ η στην καφετερια και τοτε τα φιλαρακια σαs φωναζονταs λιγο δυνατα ισα που να ακουση η κοπελα και οχι να σηκωσουμε την καφετερια η το μπαρ στο ποδαρι,αρχιζει να λεει ο εναs στον αλλο: Tον ξερειs εκεινον που στεκεται στην εισοδο του μπαρ μιλαμε για πολλα λεφτα...... και προλογο στο προλογο η κοπελα θα τσιμπεισει μετα απο λιγο την πλισιαζεται και τηs την πιανεται στο μπλα μπλα.Μετα απο λιγο την πλησιαζετε και την πιανεται στο μπλα μπλα.Αυτο ηταν εαν το κανετε σωστα ολα θα πανε καλα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 26-01-09 στις 19:24.
-9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 19:14, 26-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Φωτηs
Tον ξερειs εκεινον που στεκεται στην εισοδο του μπαρ μιλαμε για πολλα λεφτα...... και προλογο στο προλογο η κοπελα θα τσιμπεισει μετα απο λιγο την πλισιαζεται και τηs την πιανεται στο μπλα μπλα.Μ
Μου φαίνεται πολύ αστείο, γιατί δεν περίμενα ότι μπορεί να κάθεται κάποιος και να κατοστρώνει σχέδια αυτής της μορφής για να γνωρίσει κάποια..

Και σκάει μύτη που λες Φώτη μου ο φίλος μας με παπάκι honda στρογγυλοφάναρο και πιστεύεις πως η κοπέλα που βγήκε μαζί του για τα χρήματα, θα μείνει;

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 19:14, 26-01-09:

Συστατικα: 2 φωνακλαδες φιλοι, 1 βλητο-στοχος, 1 πουρο και 1 χρυση καδενα

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φωτηs

Δραστήριο Μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Φωτηs έγραψε στις 19:35, 26-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Στο πολεμο και στον ερωτα ολα επιτρεπονται

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 19:43, 26-01-09:

Φώτης έχεις καταφέρει γυναίκα έτσι;

Παράθεση

Φωτηs

Δραστήριο Μέλος

O Φωτηs έγραψε στις 19:46, 26-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Μου φαίνεται πολύ αστείο, γιατί δεν περίμενα ότι μπορεί να κάθεται κάποιος και να κατοστρώνει σχέδια αυτής της μορφής για να γνωρίσει κάποια..

Και σκάει μύτη που λες Φώτη μου ο φίλος μας με παπάκι honda στρογγυλοφάναρο και πιστεύεις πως η κοπέλα που βγήκε μαζί του για τα χρήματα, θα μείνει;
Ενταξει, θελει να εισαι και λιγο ψαγμενοs και μαλαγαναs Ηρω μου δεν θα παs και με το παπι στην αρχη (vοικιαζειs και ενα αυτοκινητο στην αναγκη) ουτε θα εισαι εσυ απο την αλλη που θα τηs εχειs πει οτι εχειs πολλα λεφτα, θα το εχει ακουσει απο τριτουs,στη χειροτερη περιπτωση δεστο και σαν μια περιπετεια ολιγων ημερων και παs παρακατω.

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Φώτης έχεις καταφέρει γυναίκα έτσι;
Σαν φαντασμενοs με ρωταs η σαν αφανταστοs: Σε πληροφορω οτι το εχω κανει μια φορα και πετυχε,περασα για λιγεs μερεs καλα και την εκανα γιατι δεν τα βρηκαμε.Και αλλοι που κανανε αυτο το κολπο ειχαν και αυτοι επιτυχια

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 26-01-09 στις 21:03. Αιτία: merge
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 20:14, 26-01-09:

.. ασχολίαστο Φώτη! Μπέρδεψες τα thread! Αυτό με τα αστεία κειμενάκια είναι αλλού. Άλλωστε ποιος ο σκοπός της όλης κομπίνας;

α)Ξοδεύεις πολύτιμο χρόνο για ένα π#δ#μα αμφιβόλου ποιότητας και διάρκειας.Μιας και δεν πιστεύω να προσμένεις από άτομο που τσίμπησε με αυτή τη σαχλαμάρα να είναι και ιδιαίτερα σοβαρό ή να χρησιμεύει σε κάτι άλλο απ το να τσαλακώσει τα ρούχα του/της δίπλα στα δικά σου, μετά να τα φορέσει και να φύγει.

β)Η απελπισία ναι, δεν έχει όρια μερικές φορές. Αλλά μιλάμε για να γνωρίσεις μια κοπέλα/κοπελιό που σου κίνησε το ενδιαφέρον, όχι να πουλήσεις μούρη (του καμπούρη-καγκούρη/ι) σε μια αρκετά χαζή ώστε νατσιμπήσει

Επί του θέματος : είμαι κάπως αντικοινωνικό άτομο.Όχι από σνομπισμό αλλά από πλήρη αδιαφορία δεν συνάπτω οποιαδήποτε σχέση με άτομα που με πλησιάζουν απ το πουθενά. Αλλά αν πια με έκαιγε ΤΟΣΟ ΤΟΣΟ πολύ να γνωρίσω κάποιο ξεκάρφωτο άτομο.. (σκέφτομαι..) δεν θα το έκανα μάλλον, οπότε πάλι άκυρα απαντάω στο θέμα. Συμφωνώ πάντως ότι καγκουριές με ποτά και ατάκες "Γεια σου πεπένι!" ή "Γνωριζόμαστε από κάπου;" έχουν την ίδια επίδραση στο στομάχι μου με τα ληγμένα γιαούρτια.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 20:39, 26-01-09:

Προσωπικα παντως πολυ πιο ασχημα θα αισθανομουν με εμενα αν για να τραβηξω την προσοχη καποιας θα επρεπε οχι να στησω τετοιο show, αλλα απο ολα τα "θεματ"α να καθονται και να φωναζουν οτι εχω χρηματα (η απολυτη αρετη εχει καταντησει), παρα με το να μιλουσα σε μια κοπελα και να μην ανταποκρινοταν.
Δηλαδη αν ειναι να στοχευω στο target group των "Golden girls" τοτε ζητω που καηκαμε.

Παράθεση

Φωτηs

Δραστήριο Μέλος

O Φωτηs έγραψε στις 20:58, 26-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από WhiteDrum
.. ασχολίαστο Φώτη! Μπέρδεψες τα thread! Αυτό με τα αστεία κειμενάκια είναι αλλού. Άλλωστε ποιος ο σκοπός της όλης κομπίνας;

α)Ξοδεύεις πολύτιμο χρόνο για ένα π#δ#μα αμφιβόλου ποιότητας και διάρκειας.Μιας και δεν πιστεύω να προσμένεις από άτομο που τσίμπησε με αυτή τη σαχλαμάρα να είναι και ιδιαίτερα σοβαρό ή να χρησιμεύει σε κάτι άλλο απ το να τσαλακώσει τα ρούχα του/της δίπλα στα δικά σου, μετά να τα φορέσει και να φύγει.

β)Η απελπισία ναι, δεν έχει όρια μερικές φορές. Αλλά μιλάμε για να γνωρίσεις μια κοπέλα/κοπελιό που σου κίνησε το ενδιαφέρον, όχι να πουλήσεις μούρη (του καμπούρη-καγκούρη/ι) σε μια αρκετά χαζή ώστε νατσιμπήσει

Επί του θέματος : είμαι κάπως αντικοινωνικό άτομο.Όχι από σνομπισμό αλλά από πλήρη αδιαφορία δεν συνάπτω οποιαδήποτε σχέση με άτομα που με πλησιάζουν απ το πουθενά. Αλλά αν πια με έκαιγε ΤΟΣΟ ΤΟΣΟ πολύ να γνωρίσω κάποιο ξεκάρφωτο άτομο.. (σκέφτομαι..) δεν θα το έκανα μάλλον, οπότε πάλι άκυρα απαντάω στο θέμα. Συμφωνώ πάντως ότι καγκουριές με ποτά και ατάκες "Γεια σου πεπένι!" ή "Γνωριζόμαστε από κάπου;" έχουν την ίδια επίδραση στο στομάχι μου με τα ληγμένα γιαούρτια.
Το συμπερασμα whitedrum μου ειναι οτι οι περισσοτερεs γυναικεs και οχι ολεs τσιμπατε στο χρημα, να εχω τον φραγκατο λετε και να περναω καλα. Και οταν φτασετε στα 30 φευγα και εχει περασει η μπογια σαs και δεν εχετε καταφερει το σκοπο σαs του να διπλαρωσετε καποιον φραγκατο και να του περασετε την κουλουρα αναζητατε μετα το ησυχο λιμανακι σαs εχονταs περιορισει δραστικα οπωs ειναι φυσικο τηs προσδοκιεs σαs αναπολωταs ταυτοχρονα τα περασμενα σαs μεγαλεια.

-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 10:27, 27-01-09:

Γιατι εμεις καλυτεροι ειμαστε?

Γυρνοβολαμε μεχρι τα 40 προσπαθοντας να πηδηξουμε οτι εχει τρυπα αναμεσα στα ποδια του και οταν το μπυροκιλι εχει αρχισει να κρυβει την θεα στο οργανο μας αρχιζουμε και μοστραρουμε την βεμβε μπας και καπαρωσουμε καμια 25αρα πιτσιρικα να την μοστραρουμε ταιζοντας την φραγκα

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 11:03, 27-01-09:

Τα όσα διάβασα σε αυτό το topic μου θύμισαν την ατάκα του Γεωργίου:
"Αν γεμίσεις όλες τις τρύπες μιας γυναίκας, θα είναι μαζί σου για πάντα."

Όποιος είναι πουθενάς και δεν έχει το θάρρος και τον χαρακτήρα για να προσεγγίσει μια κοπέλα, σαφώς και θα καταφύγει στις καγκουρίες και στο να μοστράρει χρήμα... (γενικά μιλαώ για τους άντρες, όχι για κάποιον συγκεκριμένο)
Από εκεί και πέρα, όντως υπάρχουν και οι ελεεινές που τσιμπάνε στο χρήμα, όμως οι γυναίκες που ξέρουν τι τους γίνεται έχουν πολύ σοβαρότερες προσδοκίες σε μια σχέση, που δεν έχουν σχέση με χρήμα, αλλά με αίσθημα, πάθος και αμοιβαία κατανόηση.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φωτηs

Δραστήριο Μέλος

O Φωτηs έγραψε στις 18:50, 27-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Regina μου να'σαι καλα κοριτσι μου με εκανεs χθεs το βραδυ να ξεκαρδιστω στα γελια με το ανωθεν σχολιο σου, ηταν μπορω να πω ομολογουμενωs επιτυχημενο.Σημερα το πρωι που συζητουσαμε με κατι φιλαρακια μου τουs ανεφερα για την ατακα σου σχετικα με αυτο το ζητημα, γιατι καποιοι απο αυτουs το εχουν κανει και αυτοι αυτο το κολπο,και πεσανε κατω ξεροι απο τα γελια.Παντωs καλα εκανεs και το εθεσεs ετσι το ζητημα γιατι μεσα απο το χιουμορ και την πλακα περναs πολλεs φορεs περισσοτερα μηνυματα απο οτι με την ξυλινη σοβαροφανεια και θα συμφωνησω μαζι σου εν μερει με τουs χαρακτηρισμουs που μαs προσαπτειs αλλα πιστευω οτι θα συμφωνησειs μαζι μου οτι για ορισμενεs γυναικεs το ταμακι για το χρημα τιs κανει πολλεs φορεs να χανουν την αξιοπρεπεια τουs.Οσοι τωρα αποφασισουν να ακολουθησουν το τολμηρο αυτο σχεδιο θελω να τουs πω οτι η επιτυχια αυτου του εγχειρηματοs φτανει μεχρι η αλλη να σε ανακαλυψει, απο εκει και περα εαν ενδιαφερεσαι πραγματικα για την κοπελα σου θα πρεπει να εισαι και λιγο Ζαγορακηs, να πατησειs κατω την μπαλλα και να κοιταξειs στα ισια τον θηλυκο σου Ζινταν για να φερειs ξανα τουμπα το πραγμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΔΕΑ(ΠΖ)....JIM (Δημητρης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΔΕΑ(ΠΖ)....JIM
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αλιβέρι (Εύβοια). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O ΔΕΑ(ΠΖ)....JIM H EΠΙΘΥΜΙΑ ΜΟΥ ΕΚΠΛΙΡΩΘΗΚΕ . έγραψε στις 21:13, 27-01-09:

Αν γουσταρει η γκομενα τοτε ολα ειναι πιθανα . Δεν ειναι θεμα τακτικης . Το θεμα ειναι να γουσταρει η γκομενα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O flyer έγραψε στις 23:06, 23-02-09:

εστω οτι καθεται στο μπαρ.πλησιαζεις, παραγγελνεις ενα ποτο, την κοιτας και της λες "μακαρι να ειχα μια εξυπνη ατακα να σου πω" αν χαμογελασει προχωρας...

Παράθεση

peach

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη peach
Ο peach αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O peach έγραψε στις 16:50, 06-10-09:

Τελείως υποθετικό το ερώτημα, αλλά σε όλους θα έχει συμβεί να δούνε κάποιον/α αξιόλογο/η στο δρόμο, στο μετρό κλπ, αλλά να μην μπορούν να την προσεγγίσουν. Υπάρχει τρόπος; κάποια προσωπική εμπειρία;

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 18:03, 06-10-09:

Με ειλικρίνεια. Αν είσαι ο εαυτός σου και πείς ακριβώς αυτό που αισθάνεσαι δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς. Μια επισύμανση μόνο: με ωραίο τρόπο.

Παράδειγμα (γιατί ξέρω ότι θα το ζητήσεις σε επόμενο ποστ). Βλέπεις κάποια που σου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι. Ο πόθος σου για κείνη σχεδόν σου έχει φέρει ζάλη. Δεν πάς να της πείς "ξέρεις, με όλη την ειλικρίνεια, μόλις σε είδα σκέφτηκα ότι πρίν σε γ.... δεν θα ήθελα να πουμε τίποτα αλλο". Όσο χοντρό κι άν είναι, κι όσο κι άν είναι αληθινά αυτό που αισθάνεσαι εκείνη τη στιγμή, το ίδιο πράγμα μπορείς να το πείς κολακευοντας την. Ας πούμε : Δεν πίστευα ποτέ ότι θα επιθυμήσω κάποια τόσο πολύ μέχρι που σε είδα πρίν λίγο. ή "μου είναι αδύνατον να εκφράσω με λόγια το τί αισθάνομαι μόλις σε είδα,όμως δεν ήθελα να περάσεις και να φύγεις από τη ζωή μου χωρίς να το εκφράσω.... κάπως"

Φυσικά αν τα αισθήματα σου είναι πιο ρομαντικά, ονειρώδη, ή περίπλοκα, περιέργως πώς θα σου είναι ακόμη πιο εύκολο να τα εκφράσεις με ειλικρίνεια.

Οσον αφορά προσωπικες εμπειρίες σχεδόν το 80% των γυναικών που έχω γνωρίσει τις γνώρισα έτσι, ξεκάρφωτα, στο δρόμο ή στα σταυροδρόμια της ζωής. Τετοια είναι όταν ξαφνικά περνάει μπροστά σου κάποια που λές "μ'αυτή θα μπορούσα να είμαι". Πρέπει να τα κυνηγάς κάτι τέτοια γιατί αυτό μπορεί πράγματι να ισχύει. Και να σε αναζητά κι εκείνη επίσης...

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,246 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:19, 08-10-09:

Δεν πάς να της πείς "ξέρεις, με όλη την ειλικρίνεια, μόλις σε είδα σκέφτηκα ότι πρίν σε γ.... δεν θα ήθελα να πουμε τίποτα αλλο". Όσο χοντρό κι άν είναι, κι όσο κι άν είναι αληθινά αυτό που αισθάνεσαι εκείνη τη στιγμή, το ίδιο πράγμα μπορείς να το πείς κολακευοντας την.
Θες να πεις δηλαδή οτι η πρώτη σκέψη που κάνεις ένας άντρας βλέποντας μια γυναίκα είναι αυτή; Αν συμβαίνει αυτό, θα προτιμούσα ειλικρινά να μου πει αυτήν ακριβώς τη σκέψη παρά να μου το παίζει τριαλαρί τριαλαρό τα μάτια σου, το ηλιοβασίλεμα, τ' αστέρια κλπ. Τουλάχιστον θα χτιστεί η επικοινωνία μας σε βάση ειλικρίνειας (έστω κι αν η μόνη επικοινωνία θα είναι μια τσαντιά στο κεφάλι του).

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 15:38, 08-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Θες να πεις δηλαδή οτι η πρώτη σκέψη που κάνεις ένας άντρας βλέποντας μια γυναίκα είναι αυτή;
Φυσικα και η πρωτη σκεψη του ανδρα ειναι αυτή.

Ανεκαθεν ήταν,πάντα θα ειναι.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,246 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:45, 08-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Heptamer
Φυσικα και η πρωτη σκεψη του ανδρα ειναι αυτή.

Ανεκαθεν ήταν,πάντα θα ειναι.
I rest my case...

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 16:45, 08-10-09:

Θες να πεις δηλαδή οτι η πρώτη σκέψη που κάνεις ένας άντρας βλέποντας μια γυναίκα είναι αυτή;
duh! προφανως και αυτη ειναι!!

οσοι λενε οτι δεν ειναι, ειναι αυτοι που νομιζουν οτι θα καταφερουν να γ!#$ουν παιζοντας το "καλοι" και "ρομαντικοι" και συνθηθως ειναι αυτοι που δεν εχουν παει με καμια, η με μετρημενες στο 1/2 του δαχτυλου το ενος χεριου ανθρωπου που εχασε τα τρια δαχτυλα του στο πολεμο.

λολ, εχω ενα φιλο, εξαιρετικο παιδι, διδακτορικο, ζει μονος του απο τα 22 (ειναι 27), πανεξυπνος και διολου ασχημος. Απλα δεν το εχει με τα θυλικα, εχει κανει 3 σχεσεις ολες και ολες και 1-2 φασωματα.

την επεφτε στην κολητη μου. Η οποια μου ελεγε βεβαια οτι του λεει οτι οι αντρες ειμαστε μαλακες και γουσταρουμε μονο το σεξ κτλ, και αυτος της ελεγε οτι δεν ειναι ολοι οι αντρες ετσι, οτι ορισμενοι δεν εχουν την συναισθηματικη οριμοτητα τριχρωνου κτλ, ολα αυτα που θα μπουν οι διαφοροι ρομαντικοι να γραψουν εδω εν παση περιπτοση.

στις μεταξυ μας συζητησεις ο φιλος ελεγε οτι θελει να εχει μια δυο γκομενες να της πηδαει και να μη του πριζουν τα @@.

γιαυτο το ξεκαθαριζεις απο πριν, σε θελω γιατι μου αρεσει το σωμα σου και αν ταιριαξουμε εχει καλος, αλλα δεν μπορεις να υποκρινεσαι οτι δεν την θες για αυτο αρχικα. Δηλαδη δεν ειναι υποκρητικο το να γνωρισει μια στο ασχετο και να το παιζεις ρομαντικος και ο εσωτερικος κοσμος κτλ? Ποιος εσωτερικος κοσμος, θελει ΜΗΝΕΣ για να αρχισεις να μαθαινεις εναν ανθρωπο...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Καφέ haters - Από fockos
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lifestyle.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-03-16 στις 23:25.
    • Καφέ, μπαρ και κλαμπ και πάλι καφέ... - Από Demelene
      Το θέμα έχει λάβει 43 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lifestyle.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-08-11 στις 15:21.
    • Καφέ Σήμερα - Από Demelene
      Το θέμα έχει λάβει 138 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι συναντήσεις μας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-12-07 στις 16:15.
    • Καφε το σκ στη σαλονικη - Από viki_thess
      Το θέμα έχει λάβει 50 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι συναντήσεις μας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-05-07 στις 20:27.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους