Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,265 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς γνωριστήκατε;

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 12:48, 04-07-06:

Με αφορμή ένα βιβλίο που διάβασα και τελείωνε κάπως έτσι..
"ρωτήστε και εσείς τους γονείς σας πώς γνωρίστηκαν..ποιος ξέρει..μπορεί να ανακαλύψετε κάποια πολύ όμορφη ιστορια.."
είπα να βάλω αυτό το θεματάκι.. μόνο να το κάνω λίγο πιο γενικό..
εσείς πώς γνωριστήκατε με το έτερόν σας ήμισυ; οι γονείς σας ή κάποιοι φίλοι σας; υπάρχει κάποια ιδιαίτερη ιστορια που να γνωρίζετε και να θέλετε να μοιραστείτε;
εμένα πάντως ανέκαθεν με τρέλλαινε να ακούω ιστορίες γνωριμίας, τις βρίσκω όλες ιδιαίτερα ενδιαφέρουσες...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:18, 04-07-06:

χμμμμ....

εγώ δεν έχω στην οικογένεια καμία φοβερή ιστορία γνωριμίας... οι παππούδες μου κ από τις 2 μεριές με ...συνοικέσιο. Οι γονείς μου γνωρίστηκαν εδώ στην Αθήνα. Σπούδαζε ακόμα ο πατέρας μου [αιώνιος φοιτητής χεχε] και η μητέρα μου (που είχε τελειώσει) ήρθε να δουλέψει. Οι μοναδικές της παρέες ήταν αυτές που είχαν τα ξαδέρφια της, ο μπαμπάς μου ήταν φίλος μιας θείας μου και...έγινε το κοννέ

Κι εγώ τον καλό μου μέσω σχολής τον γνώρισα. Κάναμε το ίδιο μεταπτυχιακό... Μας ένωσαν οι δύσκολες εξετάσεις χιχι!!!

Την πιο "κουλή" ιστορία της οικογένειας την έχει η αδελφή μου που γνώρισε τον άντρα της (αυτός έκανε phd τότε αυτή master) όταν ...μπέρδεψε τα γραφεία 2 καθηγητών και πήγε να αφήσει μια εργασία σε ...λάθος γραφείο... ΄Ηταν κεραυνοβόλο κατά πως φαίνεται!!! [αν σκεφτεί κανείς ότι έχουν περάσει 9 χρόνια - τα 7 γάμου, από τότε!]

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:47, 04-07-06:

Εγώ τον φίλο μου τον γνώρισα στο Διαδίκτυο, σε μια φάση που επειδή ήμουν μπλεγμένη σε πολλά μου την πέφτανε αβέρτα και βασικά τους έκοβα όλους. Το πεπρωμένο όμως φυγείν αδύνατο, κι έτσι ένα ωραίο βράδυ (τέτοια εποχή πριν 4 χρόνια) βρεθήκαμε να μιλάμε σε κάποιο μέσεντζερ κι εγώ φυσικά να είμαι τρελά επιφυλακτική. Ήμουν και πληγωμένη από άλλη σχέση, μπερδεμένη γενικώς, είδε κι έπαθε ο κακομοίρης να με πείσει να βγούμε.

Όταν τελικά δέχτηκα είχαμε δώσει ραντεβού σε κεντρικό σημείο στις 9 η ώρα το βράδυ και στις 8:40 τον πήρα τηλέφωνο να τον ακυρώσω. Σάλταρε (λογικό), αλλά τότε δεν τον ήξερα και μου είχε προκύψει καλύτερη πρόταση! (όχι, συνήθως δεν είμαι τόσο κωλοπαίδι, πρώτη φορά έκανα τέτοια λαλακία! ) Ε, ακριβώς επειδή δεν το είχα ξανακάνει ποτέ, μετά με πιάσανε οι τύψεις κι ενώ ήμουν έξω του έστελνα μηνύματα συγνώμμης στα οποία απάντησε με ένα ξερό: "Είχες την ευκαιρία σου και την έχασες!"

Εκεί μουλάρωσα. Ευτυχώς συνέχισε να μπαίνει στον μέσσεντζερ που μιλούσαμε, οπότε με τα πολλά μετά από καμιά εβδομάδα μπούρου-μπούρου γυρνάει και μου γράφει "ή θα βγούμε τώρα ή δεν θα βγούμε ποτέ". Ε, δεν άφησα κι αυτήν την ευκαιρία να πάει χαμένη και βρεθήκαμε στις 6 το απόγευμα σε μια καφετέρια που υπάρχει ακόμη, αλλά με άλλο όνομα. Όταν τον είδα, τον πίστεψα που μου έλεγε στο τηλέφωνο πως είναι όπως του περιγράφω τον ιδανικό άντρα.. Δύο ώρες αργότερα με φίλησε, 6 ώρες αργότερα το διαλύσαμε, 2 εβδομάδες πιο μετά ολοκληρώσαμε και 3 εβδομάδες μετά φύγαμε για Μυτιλήνη μαζί διακοπές..

(ναι, ήμουν πληγωμένη! )

Έχουμε τα σκαμπανεβάσματα μας, αλλά η αλήθεια είναι πως 4 χρόνια τώρα κάθε μέρα που περνά συνειδητοποιώ όλο και πιο πολύ πως είναι ο άντρας της ζωής μου και πως κανείς ποτέ δεν θα μπορούσε να με κάνει πιο ευτυχισμένη!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:56, 04-07-06:

Έχω πάρα πολλές κουλές ιστορίες αλλά θα αρχίσω με την δική μου που την θεωρώ κάτι σαν "της μοίρας γραφτό να γίνει".... Λοιπόν τον δικό μου τον γνώρισα Βόλο ενώ είχε πάρει μεταγραφεί από το Οικονομικό του Βόλου στην Πάτρα μέσω μιας φίλης μου που εκείνη την περίοδο έπαιζε μαζί του....Αυτός είχε έρθει να την δει και είχαμε βγει παρέα...Το μόνο που είχα σκεφτεί ήταν ότι ήταν γκαντεμιά που τον γνώρισα ενώ είχε φύγει! Τέσπα, επιπλέον του άρεσε η φίλη μου και συν τοις άλλοις δεν μου είχε δώσει καμία μα καμία σημασία! Επί 3 χρόνια ερχόταν Βόλο, βγαίναμε παρέα και δεν με είχε παρατηρήσει καθόλου!Υπήρχα- δεν υπήρχα το ίδιο και το αυτό Τελευταίο έτος ξαναέρχεται Βόλο όπου "ω του θαύματος" με παρατηρεί και περνάμε ένα βράδυ αγκαλίτσα σε ένα φοιτητικό πάρτυ της γεωπονικής σχολής σαν ζευγάρι! Αλλά μετά όπως ήταν λογικό ξανάφυγε για Πάτρα...Όλα αυτά στις 16 Νοεμβρίου 2004.....Οκτώβριο πάω για δουλειά Πάτρα και από τις 19 Νοεμβρίου είμαστε μαζί

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 04-07-06 στις 15:00.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:58, 04-07-06:

Άρχές Μαρτίου του 2003, είμαι στις πολύ κλειστές μου και κανονίζω να πάω για καφέ με έναν φίλο μου (πολύ κολλητό). Φτάνωντας στο Μικρολίμανο, μου ανακοινώνει πως θα έρθει και ένας φίλος του, που ήταν μαζί φαντάροι, να μας βρει. Στράβωσα απίστευτα, διότι δεν είχα καθόλου διάθεση να γνωρίσω άλλον έναν ηλίθιο φίλο του, με τον οποίον θα λέγανε συνέχεια ιστορίες απ'τον στρατό. Μου τον περιέγραψε με τα καλύτερα λόγια, όμορφο, ψηλό, με υπέροχα μάτια, παρόλα αυτά εγώ τον πίεζα να τον πάρει τηλ. και να του το ακυρώσει γιατί ήθελα την ησυχία μου.
Ευτυχώς δεν το έκανε!
Στο 10λεπτο συζητάγαμε λες και γνωριζόμασταν χρόνια, στο μισάωρο τον είχα ερωτευτεί σφόδρα.
Ξαναβγήκαμε μια βδομάδα αργότερα, πάλι οι τρεις μας, όπου εκεί σιγουρεύτηκα ότι έχω πάθει ζημιά μαζί του. Την επόμενη μέρα, κανονίσαμε να ξανασυναντηθούμε οι τρεις μας, όμως εντελώς ξαφνικά ο φίλος μου αρρώστησε!!!!!!
Βγήκαμε οι δυο μας για ποτό και επιστρέψαμε την επόμενη μέρα τα ξημερώματα, πιο ερωτευμένοι από ποτέ!

Παράθεση

kotetsi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kotetsi
Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Industrial designer . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O kotetsi έγραψε στις 16:03, 04-07-06:

Τρίτο έτος στο τμήμα μου και είναι η περίοδος εγγραφής των πρωτοετών (γύρω στις 20/9/2002). Κάθομαι σε τραπεζάκι κοντά στις γραμματείες με δυο συμφοιτητές μου. Τη βλέπω να έρχεται προς το μέρος μας κρατώντας τα δικαιολογητικά πρώτης εγγραφής. «Με συγχωρείτε, μήπως έχετε ένα στυλό;», με ρωτάει. «Φυσικά, κάθησε να κάνεις τα χαρτιά σου με την ησυχία σου.», απαντώ. Παρατηρώ τα χαρτιά της. Είναι στο ίδιο τμήμα με εμένα. «Δώσε μου τη δήλωση μαθημάτων, θα στην κάνω εγώ, είμαστε στο ίδιο τμήμα», της λέω. «Είστε καθηγητής;» «Όχι καλέ, τριτοετής!». Ε, κάπου εκεί ο πάγος έσπασε. Συγκράτησα το -πανεύκολο- νούμερο του κινητού της που χρειάστηκε να γράψω στη δήλωση και το απόγευμα της ίδιας μέρας της έστειλα sms. Απάντησε τάχιστα. Την προσκάλεσα στη γιορτή μου λίγες ημέρες μετά. Πέρασε το βράδυ σπίτι μου. The rest is history, δυστυχώς όχι με αίσιο τέλος, τουλάχιστον στην παρούσα φάση (είμαστε χώρια αυτό το διάστημα).

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nicole!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nicole!
H nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H nicole! έγραψε στις 23:58, 04-07-06:

Μια φορά ήμασταν στο αμάξι μιας κοπέλας, γυρνάγαμε απο ένα club και στο δρόμο μας σταματάνε οι αστυνόμικοι. Η κοπελιά δεν είχε δίπλωμα μαζί της ούτε ταυτότητα. Της λέει ο αστυνομς βγείτε λίγο έξω,φοβάμαι οτι θα πρέπει να πάμε στο τμήμα. Με το που βγαίνει αυτή λιποθυμάει , την πιάνει ευτυχώς αυτός αλλά δεν ξύπνησε αμέσως κι έτσι δεν πήγαμε στο τμήμα γιατί και αυτός την γούσταρε μάλλον οπότε την γλυτώσαμε. Ε, μετά της έδωσε το τηλ του και τα φτιάξανε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 08:03, 05-07-06:

Σεπτέμβριο του 2004 διάβαζα ένα θέμα σε γνωστό ελληνικό φόρουμ. Βλέπω μετά απο αρκετά posts τις απαντήσεις ενός παιδιού με ηλικία 15 (τότε) που μου έκαναν μεγάλη εντύπωση, ειδικά για άτομο τόσο μικρό. Είχε χωρίσει πρόσφατα και παρ'οτι η άλλη του είχε φερθεί σκάρτα μιλούσε γι'αυτήν με τόσο ωραίο τρόπο και νευρίασε απίστευτα όταν κάποιος την κατηγόρησε. Είχα γράψει τότε στα γρήγορα μια απάντηση του στυλ "μπράβο στον τάδε που παρα την ηλικία του μπορεί και ερωτεύεται τόσο δυνατά και τόσο αγνά κλπ κλπ" κάπου 5 γραμμές ποστ. Την επόμενη μέρα μου έστειλε μειλ για να μου πει γι'αυτήν μιας και ήταν πρόσφατο και ήθελε να τα πει κάπου. Έτσι σιγά σιγά ξεκινήσαμε φιλική επικοινωνία, αυτός μου έλεγε γι'αυτήν, εγώ του έλεγα για τον δικό μου πρώην μιας και ήμουν σε πολύ παρόμοια κατάσταση τότε, όλα αυτά εντελώς φιλικά αν και στο πίσω μέρος του μυαλού μου υπήρχε κάτι παραπάνω ακόμα και πριν τον δω μιας και με είχε εντυπωσιάσει ο τρόπος που σκεφτόταν. Συναντηθήκαμε 1-2 μήνες μετά απο κοντά και μου άρεσε πάρα πολύ, εκείνος απ'οτι μου είπε μήνες μετά με είχε προσέξει πριν καταλάβει καν οτι είμαι εγώ η Michelle, πριν καν σταματήσει το τρένο στο σταθμό και του άρεσα πάρα πολύ. Συναντηθήκαμε απο τότε άλλη μια φορά, όλα εντελώς φιλικά, και τον κάλεσα σπίτι μου στη Θεσ/νίκη για Χριστούγεννα. Μετά απο πολύ κόπο πείσαμε τους γονείς του, ήρθε και τη δεύτερη μέρα μετά την άφιξη του φιληθήκαμε. The rest is history. Πρόσφατα κλείσαμε ενάμισι χρόνο μαζί.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:33, 05-07-06:

Οκ, να'μαι κι εγώ!
Η τωρινή ιστορία είναι ότι ήμουν μόλις 2 εβδομάδες στην πόλη (εξωτερικό) που τώρα σπουδάζω... και δεν είχα γνωρίσει πολύ κόσμο (ούτε θα γνώριζα) μιας και το μάστερ μου είναι ερευνητικό κι ατομικό!
Εϊχαμε πάει λοιπόν με τα παιδιά του κτιρίου μου (μένω σε φοιτητικοκοινοβιόσπιτο) σε ένα πάρτι που έκανε ένας σύλλογος για την έναρξη του εξαμήνου...

Όλοι ήξεραν κάποιον, μιας και ήμουν η μόνη ξένη, και σε κάποια φάση στις 12 είχα μείνει ψιλομόνη και κουρασμένη!
Όπως κοιτούσα το ταβάνι, με σκουντάει κάποιος και κάτι μου λέει με περίεργη γερμανική προφορά- γρι δεν κατάλαβα!
Γυρνάω, ένα χαρούμενο παιδί με πολύ λαμπερό βλέμμα... Ήθελε να κρίνω ποιος από την παρέα του είναι καλύτερα ξυρισμένος, μιας και του την έλεγαν οι δικοί του ότι δεν ξυρίζεται καλά!

Ξεκινάει ένας χαβαλές, με αστειάκια, σπαστά ελληνικά που είχε μάθει στη Ρόδο (πού αλλού) και κουβεντούλες για ταινίες κλπ, αλλά και χορό (πάρτι λέμε!)...

Απλά κάποια στιγμή που με είχε τρελάνει με τα Moro mu fila me και είχα κουραστεί γενικά, είπα να βρω τις φίλες μου.
Όπως πάω να τον χαιρετήσω, μου λέει "Ώπα, τηλέφωνο να μου δώσεις!" με πιάνει τότε το sex and the city μου, εμένα, και λέω "όχι, δώσμου εσύ και θα σου στείλω αύριο"... Τι το θελα, μιας και αντί να τον αποθηκεύσω κανονικά, απλά τον πήρα τηλ. για να τον έχω στις εξερχόμενες...

Τα ξημερώματα που γύρισα σπίτι έβαλα την ελληνική κάρτα στη συσκευή... κι έχασα τις εξερχόμενες!!! Τσαντίλα η δικιά σου.. να έχω ξεμείνει μόνη το σκ στην πόλη, ολομόναχη, και να τη βγάζω στα ίντερνετ καφέ να τον ψάχνω στη σελίδα του Πανεπιστημίου... χωρίς να θυμάμαι καλά τι είχε σπουδάσει! Έψαχνα κι αυτόν και τους φίλους του!!!

Μετά από δύο εβδομάδες αναζήτησης το είχα ξεχάσει...

Και πάνω στην τρίτη εβδομάδα, με το που ανακάλυψα πώς να ανοίγω τα email του λογαριασμού του Uni, ιδού ποιος!

Με έψαχνε κι εκείνος μέεεερες... βέβαια ήξερε καλύτερα τα συστήματα και ήμουν και πιο εύκολη αναζήτηση...!

Ανταλλάξαμε κινητά, σωστά αυτή τη φορά... βγήκαμε...
Και μετά από 2 εβδομάδες, στον κυριλέ κοστούμι-φόρεμα χορό της σχολής... φιλί!

Και οι μήνες κυλούν ήρεμα...!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 11:10, 05-07-06:

Ας πω κι εγώ, αν και δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο..
Με παίρνει μια μέρα ενας συμφοιτητής μου τηλ αφού ειχαμε να βρεθούμε ολο το καλοκαιρι και μου λεει παμε για καφέ; λεω ναι. λεει θα ειναι και ενας φιλος μου σε πειραζει; λεω οχι τι να με πειραξει. λεει διδυμος ειναι κι αυτος σαν και τα μουτρα σου (πολύ ευγενεια...)
ξεκιναω να ετοιμαζομαι η δικια σου και να αναρωτιεμαι μπας και θα'ναι κανενας καλος..
μετα απο την πρωτη αυτη σκεψη λεω μεσα μου "χαλια θα'ναι, μη χαιρεσαι τζαμπα"..
ε, φτανω στο μαγαζι λιγο αργοπορημενη, παιρνω τηλ, μου λεει κατσαμε.. μπαινω στο μαγαζι, τον καταλαβαινω απ'την πλατη και πεφτει το ματι μου κατευθειαν στον φίλο...
και παθαίνω (με λιγα λογια) κατι τετοιο:
καθησαμε ωραια και καλα, με προσκαλει για σ/κ ο φιλος μου στο εξοχικο του (που θα πηγαιναν μαζι), φυσικά και ΔΕΝ αρνηθηκα (για μαμακες ψαχνεις;;;;;
την άλλη μέρα είμαι χαλκιδικη με την ξαδερφη μου, μου στελνει μηνυμα αυτος ο φιλος μου οτι πανε για μπανιο και να παω.. σηκωνομαστε, μαζευουμε τα μπαγκαζια μας και πηγαινουμε να τους βρουμε.. καθομαστε μεχρι το απογευμα και φευγουμε...
και μολις φτανω σπιτι μου στελνει παλι μηνυμα οτι δεν μου ειπε να μεινω σημερα γιατι δεν ημουν μονη και θα ειχε προβλημα με την κοπελα του και αν θελω να παω αυριο για να μεινω..
πηγα, και το ιδιο βραδυ εγινε το προσδοκωμενο...
κοινώς...............
......................οι αντιστασεις μουκρατησαν για το εξωπραγματικο διαστημα των 2,5 ημερών...
και σήμερα, σχεδον 2 χρόνια μετα, είμαι πάντα έτσι

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:21, 05-07-06:

και μολις φτανω σπιτι μου στελνει παλι μηνυμα οτι δεν μου ειπε να μεινω σημερα γιατι δεν ημουν μονη και θα ειχε προβλημα με την κοπελα του και αν θελω να παω αυριο για να μεινω..
Ευούλι, αυτό δεν το κατάλαβα...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli έγραψε στις 11:23, 05-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ευούλι, αυτό δεν το κατάλαβα...
Η κοπελα του συμφοιτητη μου δεν ήταν μαζί τους και εγώ ήμουν μαζί με την ξαδερφη μου.. άρα, 2 κορίτσια και 2 αγόρια.. τι θα σκεφτόταν η κοπελα αν ακουγε αυτό από τοσα χλμ μακρυά που ήταν;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:24, 05-07-06:

...αααα...!!! Κατάλαβα!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli έγραψε στις 11:44, 05-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
...αααα...!!! Κατάλαβα!!
είναι που τα λέω πολύ κατανοητά...

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 20:25, 15-07-06:

Ήμουν διακοπές και μόλις τα είχα φτιάξει μ'ένα παιδί που γνώριζα περίπου ένα χρόνο,αλλά ήταν φαντάρος,οπότε είχα να τον δω αρκετό καιρό..ήταν Σάββατο λοιπόν,είχε άδεια και κανονίζουμε να έρθει το βράδυ στο μέρος που ήμουν διακοπές (ήταν σχετικά κοντά στο μέρος που έμενε) μ'έναν φίλο του,να πάμε για ποτάκι με την παρέα μου..η ώρα πέρναγε και δεν μ'είχε πάρει τηλ.να κανονίσουμε για ώρα και να του πω πώς να'ρθει,οπότε αποφασίζω να τον πάρω εγώ τηλέφωνο..-αυτό γύρω στις 21:00-το σηκώνει,τον ρωτάω τι έγινε και μου λέει "εεε..ξέρειιις...πήγαμε με τα παιδιά να πιούμε 2 ουζάκια και μπλέξαμε...ωχχ..κλείνει το κινητό..κλείνει..κλείν..μ'ακούς..?κλεί...τουυυυτ...." τα νεύρα μου εκείνη τη στιγμή,δεν περιγράφονται.. στεναχωρήθηκα μεν,αλλά περισσότερο νευρίασα,οπότε ντύθηκα,"στολίστηκα",και βγήκα κανονικά με την παρέα μου,όπως ήταν,ούτως ή άλλως,κανονισμένο..πάμε στο μπαράκι (ένα είναι όλο κι όλο στην περιοχή εκείνη..) κι όλοι μου έλεγαν τι είχα κάνει εκείνη την ημέρα κι έλαμπα..(είδες τι σου κάνουν τα νεύρα? το'χα πάρει πολύ εγωιστικά και αντί να είμαι down,ήμουν πολύ "ανεβασμένη"..-θα γίνω καλά γιατρέ μου..??-)κάποια στιγμή,βλέπω ότι ήταν στο μπαράκι κι ένα παιδί που είχα γνωρίσει εκείνο το καλοκαίρι και κάναμε αρκετή παρέα..ήταν κι αυτός παρέα με άλλο ένα άτομο,και πήγα απλά να πω ένα γεια..όταν είδα τον άλλον από κοντά,μου άρεσε πολύ..και εκείνος,φάνηκε αμέσως ότι του έκανα εντύπωση..έτσι λοιπόν,την επόμενη ημέρα,με πήρε τηλ.(το'χε βρει απ'τον κοινό μας φίλο..) και βγήκαμε για ποτάκι..απλά φλερτάραμε και την επόμενη ημέρα,χωρίς να το ξέρω,έφυγε για εξωτερικό που σπούδαζε..ευτυχώς,είχαμε ανταλλάξει τηλέφωνα..κρατήσαμε λοιπόν επικοινωνία και αφού συνέβησαν τα χίλια άπειρα σε διάστημα 4 χρόνων από τότε,τώρα ζω τον μεγαλύτερο έρωτα της ζωής μου,μαζί του...
-ζητώ συγνώμη αν έγινα κουραστική.. -

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη burbuja : 15-07-06 στις 20:29.
Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 16:34, 05-03-07:

μου είχε δώσει ένας φίλος τον αριθμό της και της έστελνα sms και αυτή μου έκανε πρόταση να παμε για καφέ... Λίγο-λίγο αγαπηθήκαμε...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 16:45, 05-03-07:

εαν πω οτι δεν θυμαμαι- πειραζει;;;;;;;;

κομμενη η πλακα τωρα:

ειχα παει στο μπαρακι που δουλευε και ζητησα μια μπυρα την οποια δεν την ειχε το συγκεκριμενο μπαρακι, και γυρναω εγω στον φιλο μου που ειχαμε παει μαζι και του λεω "μα καλα ρε λαλακα, που με εφερες που δεν εχουν μπυρα" αυτη προσπαθησε να με πεισει οτι ειχε αντιστοιχη μπυρα το μαγαζι αλλα εγω εκει - σαν μικρο παιδι εκανα -

τελικα με καταφερε και μαζι με την μπυρα μου εφερε ενα σημειωμα σε χαρτοπετσετα γραμμενο που ειχε το τηλεφωνο της πανω. ειχα κατεβασει και καμποσες μπυρες μεχρι τοτε και γυρναω και της λεω, σιγα μην σε παρω τηλεφωνο κοπελια - κατσε εδω τωρα που εισαι να τα πουμε - εκατσε, τα ειπαμε λιγακι , και στις 4 το πρωι που σχολασε πηγαμε για φαγητο και τελικα την πηγα σπιτι της στις 9:30 το πρωι.

the rest is history

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:28, 05-03-07:

Γνώρισα τον αδερφό του άντρα μου μέσω μιας φίλης εκείνη πήγε να τον ξεφορτωθεί γιατί εκείνος τρελλά ερωτευμένος μαζί της, ήρθε στο σχολείο εκεινος να με ξαναδεί (πειγε να γίνει μια κατάσταση) αλλα ειπαμε να μην το κάνουμε μιας που τα πράγματα ήταν δύσκολα στο σπίτι, μήναμε φίλοι πολλύ καιρό όσπου μια μέρα κάτι έγινε με την κοινή φίλη πέρνω κλέγοντας τον αδερφό του και το σηκώνει ο άντρας μου Ο αδερφός του έλειπε με ρώτησε τι έγινε του ειπα πιά ειμαι και μου ειπέ ότι ειχε ακούσει για μένα και κρίμα που δεν ειμαι με τον αδερφό του, τέλος πάντον μηλούσαμε στο τηλέφωνο κάθε βράδυ που έπερνε ο πατέρας μου την μάνα μου απο την δουλειά χωρίς να τον έχω δεί ποτέ. Μια μέρα έκανα ολόκληρη μαεστρία και κατάφερα να τον δώ, μου ειπε ότι θα κάθετε στο αμάξι του για να τον γνωρίσω μετά απο καθηστέριση ανεβένω το δρομάκι και βλέπω έναν άντρα να περπατάει, ειχα πεί μέσα μου φοβερό παιδί αλλα σκάσε έχω ραντεβού, στο αμάξι κανείς έκατσα λίγο και βλέπω τον παίδαρο να ανεβένει την ανηφόρα λέω όχι τώρα με πλησιάζει και μου λέει, η Μαρίνα; λέω ναι Μιχάλης μου ειπέ και αυτό ήταν .....

Παράθεση

maroula_z

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maroula_z
H maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H maroula_z έγραψε στις 22:53, 05-03-07:

Λοιπόν..............
είχαν βγει τα αποτελέσματα των πανελληνίων κ πάμε με τους γονείς μου να ψάξουμε σπίτι. Είδαμε διάφορα, φτάνουμε και στο τελευταίο που μας το δείχνει ο γιος του ιδιοκτήτη επειδή έμενε και ο ίδιος σε μια απο τις γκαρσινιέρες... Το νοικιάσαμε τελικά το σπίτι! Εγώ τον είχα προσέξει,αλλά δε μπορώ να πώ οτι τον είχα ερωτευτεί κιόλας! Κι εκείνος το ίδιο απ'ότι μου λέει τώρα... Περνούσαν οι μήνες, εγώ είχα κάνει μια σύντομη σχέση, εκείνος είχε αρκετό καιρό σχέση την οποία έβλεπα, αλλά δεν με πείραζε, γιατί δεν ένιωθα κάτι...! Στις 14 Φεβρουαρίου είχαμε αρχίσει να στέλνουμε μηνύματα,τίποτα το συγκεκριμένο όμως! Το βραδάκι πήγα για καφέ με φίλες, ήρθε κι εκείνος με την παρέα του, πήγα κι εγώ στο τραπέζι τους για λίγο και για να μην τα πολυλογώ, καταλήξαμε στο σπίτι μιας φίλης μου να παίζουμε χαρτιά...τίποτα όμως ακόμη!
Την άλλη μέρα μου έστειλε μήνυμα να πάμε για καμιά ταινία, ήρθε στο σπίτι μου κατά τις12 το πρωί και έφυγε στις 3 το βράδυ!!!!!!!!

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 10:13, 06-03-07:

parent's story: γνωρίζονται στο γυμνάσιο. ο πατέρας μου γίνεται κολλητός με τον αδελφό της μάνας μου. κάθε καλοκαίρι μαζί για βόλτες. περνάνε τα χρόνια, ο πατέρας μου αρραβωνιάζεται την κοπελιά του, η μάνα μου τον άντρα των ονείρων της. η κοπελιά κερατώνει τον πατέρα μου, η μάνα μου αποφασίζει ότι αυτός ο άντρας δεν είναι για κείνη. η φιλία συνεχίζεται. τελειώνουν από το σχολείο κ φτιάχνουν μαζί μια θεατρική ομάδα. παίζουν πάντα μαζί για 4-5 χρόνια.
σε μια πρόβα για μια παράσταση όπου έπαιζαν το ερωτευμένο κρυφό ζευγάρι, κ έτσι όπως είναι στα γόνατα ο πατέρας μου για τις ανάγκες τις πρόβας της λέει: "έλα να προσπαθήσουμε να παίξουμε κ στην πραγματική μας ζωή"! αποτέλεσμα- γνωρίσατε εμένα!

my story: δημοτικό. εγώ πέμπτη τάξη. ένα καινούριο παιδί στην τετάρτη που δεν ήξερε γρι αρμένικα. πιάνουμε κουβέντα κ κολλάμε από την πρώτη στιγμή. σε χρόνο dt γινόμαστε αυτοκόλλητοι. προσπαθεί να τα φτιάξει με μια φίλη. τζίφος! εγώ τελειώνω κ φεύγω για κύπρο. χανόμαστε για 1 χρόνο κ μετά αποφασίζει να έρθει κ αυτός στο περιβόητο σχολείο μας. η φίλη μου από ελλάδα με εξορκίζει να τον προσέχω, να μην τον πάρει άλλη μπας κ τον ψήσει. της το υπόσχομαι. η παρέα γίνεται στο σχολείο από κολλητή σε αυτοκόλλητη! μέσα στον απρίλιο, μου λέει άνθισαν οι αμυγδαλιές, θες νανθίσεις στην αγκαλιά μου (είχα περάσει ερωτική απογοήτευσει μη χ*** 13 χρονών θκατό!!! ) γελάμε, το παίρνουμε στον χαβαλέ, παίζουμε. έκτοτε μετρήσαμε 9χρόνια και 10μήνες ανεπανάληπτου έρωτα. όχι happy end δεν έχω να σας δώσω. έχω όμως ανεπανάληπτες αναμνήσεις κ λόγους να χαζογελάω, κ μια ιστορία παραμυθένιου έρωτα να διηγούμε στα εγγονάκια μου!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 17:31, 06-03-07:

Πω πω...Όσο το θυμάμαι....!
Είχα πάει καλοκαίρι διακοπές στη Βαρκελώνη με παααααρα πολλούς γνωστούς.Εκεί ήταν και το αμόρε με το οποίο όμως δε γνωριζόμασταν ιδιαίτερα.Απλά ο ένας ήξερε την ύπαρξη του άλλου μέσω κοινών γνωστών...Οι διακοπές θα διαρκούσαν μια βδομάδα...Για διάφορους λόγους(που δε μπορώ να εξηγήσω τώρα)ήμασταν σχεδόν όλη μέρα στο ξενοδοχείο.Εκεί είχα γνωρίσει ένα παιδί από άλλη χώρα και μου άρεσε.Το είχαν μάθει όλου οι φίλοι μου και είχε παιχτεί και μια ιστορία και ήμουν κάπως στεναχωρημένη...Μέχρι τότε με το αμόρε δεν είχαμε και καμιά τρομερή επικοινωνία ώσπου την πέμπτη μέρα που είχε και ένα πάρτυ στο ξενοδοχείο ήρθαμε πιο κοντά και μιλάγαμε μιλάγαμε και γνωριστήκαμε καλύτερα.Του έλεγα και γω τον πόνο μου με τον άλλον μου έλεγε και αυτός τα δικά του...Μη τα πολυλογώ περισσότερο, από εκείνο το βραδύ και μετά ήμασταν συνέχεια μαζί(φιλικά πάντα!!) μέχρι που έφτασε η στιγμή να χωριστούμε στο αεροπλάνο(αυτός θα πήγαινε Θεσ/νίκη και γω Αθήνα).Ήταν πραγματικά από τις πολύ δύσκολες στιγμές μου...
Με τον καιρό παραδεχτηκαμε ότι υπάρχει κάτι παραπάνω από φιλία και έδεσε το γλυκό για τα καλά όταν ήρθε Αθήνα!!

Αν είχα χρόνο θα το έλεγα πιο ωραία με πιο ρομάντζο...

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 22:10, 08-03-07:

Κάνοντας μια τελευταία προσπάθεια να τα ξαναβρώ με τον πρωην αποφασήσαμε να μείνουμε μαζί. Ετσι νοικίασαμε ένα σπίτι (ο θεός να το κάνει) στα Ταμπούρια(Πειραιά) και μείναμε μαζί. Ε!Απ'ότι καταλάβατε αποτυχία σκέτη η συγκατοικηση. Ε έχαχνα και μια δουλίτσα εκεί κοντά. Είδα λοιπόν σε ενα μαγαζί οτι ζητούσαν ατομα. Σταμάτησα και ρώτησα ένα παλικάρι που καθόταν στην είσοδο αν ισχύει το χαρτί. Αυτό το παλικάρι ήταν ο άντρας μου. Ενα βλέμα του ήταν αρκετό για να αλλάξει όλη μου τη ζωή! Λοιπόν μπήκα στο μαγαζί έδωσα τα στοιχεία μου στην κοπέλα που ήταν στο ταμείο και βγαίνοντας έπισα κουβέντα μαζί του για κανα μισάωρο... Την επόμενη κιόλας μέρα είχε πίσει το αφεντικό και με είχαν πάρει να πάω για δουλειά! Ετσι αρχήσαμε.. Βέβαια εγω αρχικά έμαθα πως είχε 2 παιδιά και έτσι νόμιζα πως ήταν παντρεμένος. Οταν έμαθα πως ήταν πολλά χρόνια χωρησμένος χάρηκα για λίγο γιατί τελικά συζούσε με κάποια άλλη.
Μιλάγαμε συνέχεια και για τα πάντα! Κάποια στιγμή εκεί ΄που μιλάγαμε έπεσε στη συζήτηση για τον πολιτικό γάμο και κάποιο επίδομα που έδιναν στα νέα ζευγάρια. Εκεί μες στην πλάκα εκείνος είπε πως μάλλον πρέπει να ψάξει για νύφη γιατί χρειαζόταν τα λεφτά κι εγώ απάντησα στην πλάκα "δεν παντρευόμαστε εμεις οι δύο που δεν τρέχει και κάτι μεταξύ μας να μοιραστούμε και τα λεφτά και να μην έχουμε πρόβλημα και με το διαζύγειο?" Ε! εκεί μου απάντησε "δηλαδή μου κάνεις πρόταση γάμου? Πρόσεχε γιατί έχω και μάρτυρες! Δεν μπορείς να το πάρεις πίσω μετά!" Από την επόμενη μέρα άρχησε να με πειράζει με το θέμα του γάμου, για κουμπάρους παρανυφάκια κτλ. Ανταλλάξαμε κάποια στιγμή τηλέφωνα (για να μου στείλει κάτι ανέκδωτα και καλά) και μετά από κάτι μηνύματα τύπου φιλικα κτλ μου στέλνει "έχω πάθει πλάκα με τα χείλη σου είναι να τα φιλάς με τις ώρες"
Εγώ τον αμφισβητούσα, έλεγα άσε το δουλεμα κτλ και τελικά την επόμενη μέρα δώσαμε το πρώτο μας φιλί και μετά από 3 περιπετιώδεις μήνες μείναμε μαζί και αποφασησαμε να παντρευτούμε!

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 19:03, 09-03-07:

Εγώ τον αμφισβητούσα, έλεγα άσε το δουλεμα κτλ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη princess : 09-03-07 στις 19:39.
Παράθεση

Bianca (Bάσια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bianca
H Bάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H Bianca έγραψε στις 09:12, 03-04-07:

Πριν κάποια χρόνια δούλευα ραδιοφωνικος παραγωγός. Ο σταθμός μου ειχε διοργανώσει πάρτι με διαγωνισμούς. Ε, και μόλις τον ειδα μεσα στο club μουρθε ένα κάτι, του κόλλησα, τα φτιαξαμε και ειμαστε μαζί έκτοτε και από τον περασμένο Αυγουστο παντρεμένοι.

Παράθεση

smile!!!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη smile!!!
H smile!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H smile!!! έγραψε στις 20:03, 15-04-07:

Mέσω κοινων γνωστών σε διακοπες στη Κρητη...
Ειμαστε μαζι 7 χρόνια απο τότε και πέρσι παντρευτηκαμε !!!!( τα 7 χρονια φαγουρα πιανονται ή είναι 7 χρόνια γαμου; !!!! )

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 22:32, 15-04-07:

Το Σεπτέμβρη του 2004 κάνοντας μια αναζήτηση στο google για κάτι εντελώς άσχετο με φόρουμ, βρήκα ένα φόρουμ και αποφάσισα να γραφτώ. Στο φόρουμ αυτό μπορούσε κανείς να κάνει αναζήτηση μελών έτσι μια μέρα έκανα μια αναζήτηση με βάση την ηλικία και τον τόπο διαμονής και μου έβγαλε διάφορα άτομα. Επέλεξα ένα στην τύχη και έστειλα ένα πμ, "γεια σου είδα το προφίλ σου και θα ήθελα να γνωριστούμε" (πώς φαίνεται ο άνθρωπος που ψάχνεται ε; ). Μου απάντησε, μιλήσαμε 1-2 μέρες στο msn και βγήκαμε. Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου οτι αν κι αυτός μου έβγαινε κουκουρούκου δεν θα ξαναέκανα γνωριμία μέσω διαδικτύου (είχα βγει με άλλους 2 κι ήτανε ο,τι νάναι περιπτώσεις ). Ευτυχώς μου έτυχε το 10 το καλό . Βγήκαμε και η σχέση μας ξεκίνησε στο 2ο κιόλας ραντεβού . Είμαστε ακόμα μαζί

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:09, 16-04-07:

είχα χωρίσει από μια σχετικά μακροχρόνια σχέση και προσπαθούσα να γεμίσω το χρόνο μου με νέα ενδιαφέροντα ωστε να μην σκέφτομαι και άρα να μην υποφέρω τόσο πολύ....

Με την παρότρυνση ενός φίλου, έψαξα και βρήκα το club που αφορούσε τη μάρκα του αυτοκινήτου μου (μιας που το θεμα αυτοκινητο ήταν πάντα στα ενδιαφέροντα μου)
Γράφτηκα και μετά απο κάποιους μήνες κι ενώ ήδη ένοιωθα καλύτερα απ το χωρισμό και πιο άνετα στο club, αποφάσισα να πάω σε μια από τις εβδομαδιαίες συναντήσεις τους... να τους γνωρίσω κι από κοντά.

Ε ήταν εκεί....
μια άδεια καρέκλα δίπλα του.... με έβαλαν κι έκατσα εκεί....
Εκείνο το βράδυ είπαμε μόνο μια καλησπέρα...
Μετά πέρασαν πολλές Πέμπτες που βρισκόμασταν σε εβδομαδιαία φάση όλοι μαζί και εεεεε σγα σγα... ήρθε

Παράθεση

Antigoni_18

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Antigoni_18
H Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Antigoni_18 έγραψε στις 16:42, 26-10-08:

Γεια σε όλους. Είμαι νέο μέλος στο forum. Βλέποντας τις διάφορες κατηγορίες δεν είδα να υπάρχει πουθενά αλλού αυτό το θέμα και είπα να το δημιουργήσω (αν υπάρχει παρακαλώ να διαγραφεί).

Όπως φαίνεται και από τον τίτλο ποια ήταν η πρώτη κίνηση για να γνωριστείτε με το έτερον ήμισυ (από την δικιά του πλευρά ή την δικιά σας). Ή πως καταλάβατε ότι του αρέσατε.

Καλώς σας βρήκα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Antigoni_18 : 26-10-08 στις 19:51.
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 17:54, 26-10-08:

Καλώς την Αντιγόνη!!

Ωραίο θέμα άνοιξες!! Ως πρώτη πρώτη κίνηση είναι δύσκολο να σκεφτώ κάτι! Αλλά ως πρώτη κίνηση για να πέσει το πρώτο φιλάκι με το έτερον ήμισυ, εγώ συνέβαλα ενεργά χαχα! Είχαμε πάει σε ένα μεταλλάδικο για καμιά μπυρίτσα. Η μπυρίτσα έγινε ούζο-τσίπουρο.. 1...2...3...4... και εκεί που μιλούσαμε περιχαρείς και πορωμένοι γι αυτά που λέγαμε (οι καρέκλες είχαν πλησιάσει επικίνδυνα κοντά) εγώ γιοα κανένα τεταρτάκι στόχευα να φιλήσω μάγουλο. Είχα ψιλοσουρώσει κιόλας που διευκόλυνε την κατάσταση και..τσουπ! Έπειτα με φίλησε όχι στο μάγουλο. Εμ αυτά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 07:00, 23-03-09:

Όπως φαίνεται και από τον τίτλο ποια ήταν η πρώτη κίνηση για να γνωριστείτε με το έτερον ήμισυ (από την δικιά του πλευρά ή την δικιά σας).

Την τράκαρα με το αυτοκίνητο.
Μέσα σε ένα τέταρτο και συμπληρώνοντας την δήλωση,
είχα μάθει ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, τηλέφωνα, ΑΦΜ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Επιμηθέας
Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε στις 18:39, 23-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Την τράκαρα με το αυτοκίνητο.
Μέσα σε ένα τέταρτο και συμπληρώνοντας την δήλωση,
είχα μάθει ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, τηλέφωνα, ΑΦΜ...
Έτσι εξηγείται η ταμπελίτσα που γράφει
<<κράτα απόσταση, υπάρχει και καλύτερος τρόπος να γνωριστούμε>>

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 18:42, 23-03-09:

Καπως ετσι:

Παράθεση

mpourmpoulithra

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mpourmpoulithra
H mpourmpoulithra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H mpourmpoulithra έγραψε στις 19:07, 23-03-09:

εγω ενα εχω να πω......καστορια μου σαγαπαω......γτ με εφερες κοντα στο αγορι της ζωης μου....3 χρονια ερωτευομαι την σκεψη μου στο παρελθον κ κυριολεκτικα ολα αυτα που ζω μαζι του!!!

Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 03:15, 15-04-09:

Λοιπόν... Μια καλή μέρα ο προπονητής μου μου ανακοινώνει πως δέχτηκε μια πρόταση απο μία ομάδα της Βουλγαρίας για ανταλλαγή αθλητών και κάτι τέτοια... Δεν ήθελα και πολύ να ψηθώ -- όπου ταξίδι πρώτη εγώ -- αφού είχα μάθει πως δε θα ήταν και ο πρώην μου που μόλις είχε τελειώσει η ιστορία..με χίλια!!!

Τέλος πάντων εκεί που μαζευόμαστε για να ξεκινήσουμε το ταξίδι με το λεοφορείο τσουπ να σου κάποια άγνωστα μα και πολύ ενδιαφέροντα πρόσωπα Μη σας κουράζω ο φίλος του καλού μου έκανε πρακτική στο δήμο μας και θα ήταν και ξεναγός στο ταξίδι μας..Ε επειδή βρήκε κάποιες θέσεις κενές την προηγούμενη μέρα ανακοίνωσε στους φίλους του πως φεύγουν ταξιδάκι στη γειτονική χώρα.. Εν τω μεταξύ εγώ ακόμα δεν είχα κλείσει τα 17(προυπόθεση ήταν να έιμαι πάνω απο 17 για να πάω) και το συγκεκριμένο παλικάρι πάλι ξηγήθηκε για μένα για να πάω, χωρίς να με ξέρει.. Του χρωστάω πολλά!!!

Τέλος πάντων.. Δεν είχαμε πεί και πολλά τις πρώτες 2 μέρες αλλά το 2ο βράδυ βγήκαμε,ήπιαμε, χορέψαμε (αθλητές σου λέει μετά).. χμ ήρθαμε πιο κοντά και φιληθήκαμε Κατά τη διαρκεια όλων αυτών όλα τα έιπαμε εκτός απο την ηλικία μας!! Ε είπα να ρωτήσω.. μου λέει 22!Παθαίνω ενα σοκ.. Το μαξιμυμ 20 να τον έκανα .. αλλά το μεγαλύτερο σοκ το έπαθε αυτός όταν έμαθε τη δικιά μου ηλικία..16 τότε!

Ε την επόμενη μέρα(του γυρισμού) δεν ήθελα και πολλά..Βασικά δεν ήξερα τι ήθελα..Σκεφτόμουν τζάμπα η προσπάθεια να κάνω κάτι σοβαρό..Θα το κατακρίνουν οι δικοί μου και πάλι δε θα έχω την ελευθερία μου..Αναποφάσιστη ως συνήθως...Άσε έλεγα που άρεζε και σε μία αλλη κοπέλα απο την ομάδα( η οποία δεν είχε μάθει τι είχε γίνει το βράδυ).. Ε βασάνιζα το μυαλό μου σε όλη τη διαδρομή.. Και με το που κατεβαίνουμε απο το λεοφορείο περνω βαλίτσα στο χέρι και φεύγω..Ούτε γεια,ούτε κινητό ανταλλάξαμε, ούτε τίποτα....Το κεφάλι μου το γύρισα να δω που είναι όταν ήμουν ήδη πολύ μακρια..Και τον έβλεπα να με κοιτάει με το στόμα ορθανοιχτό με την απορία "Που πάει?"

Την επόμενη μέρα μαθαίνω απο τα άλλα παιδιά οτι πήρε και αυτός τα μπογαλάκια του και την έκανε με ελαφρά....

Περνάω δύο μέρες μαρτύριο που λέτε..Χάλια μαύρα.. Είχα μιλήσει και στη μητέρα μου ( μέχρι τότε πολύ αυστηρή σε αυτά τα θέματα) και είχε στεναχωρεθεί και αυτή μαζί μου..Είχα μετανιώσει ναι...

Και τη τρίτη μέρα μετά το γυρισμό περνάω μετά τη προπόνηση( εμφάνιση μη συζητάς) απο τον πιο κεντρικό δρόμο της περιοχής. Και που λέτε τον βλέπω αραχτό και λάιτ να πίνει το καφεδάκι του..(Η περιοχή που έμενε τότε ήταν στην άλλη άκρη της πόλης, και γένικα είναι φοιτητής στη Θεσ/νίκη) Η πιεσή μου χτυπαέι κόκκινο,έτρεμα ολόκληρη..Τώρα τι να κάνω?Αυτός δε με είχε δει!! Ε μη σας τρελαίνω άλλο..Ανταλλάξαμε τηλέφωνα..Βγήκαμε..Τα βρήκαμε..

Και σε μερικές μερούλες θα κλεισουμε δύο χρονάκια!! Είμαι ευτυχισμένη και τρελά τρελά ερωτευμένη..
Τελικά πιστεύω πως ότι είναι να γίνει θα γίνει σ'αυτή τη ζωή χωρίς πολύ προσπάθεια!!!Στη δικιά μου περίπτωση τίποτα δε κολλούσε και όμως να που τα καταφέραμε...

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

viko

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη viko
H viko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H viko έγραψε στις 00:42, 19-04-09:

Λοιπον εχω γνωρισει αρκετα αγορια αλλα θα σας πω μονο για το τωρινο μου αγορι. Λοιπον ηταν βραδυ, στο El Toro (club ειναι),χειμωνας ηταν. Εγω αυτον τον ηξερα,οχι πολυ καλα ειχαμε ενα γεια, βασικα για να λεω και την αληθεια ουτε καν τον χονευα, γιατι νιμιζα οτι ηταν ενας απο αυτους τους τσιχλομαγκες που κοροιδευουν τα κοριτσια, ξερετε τωρα. Ειναι και μεγαλιτερος μου. Αλλα τωρα που τον γνωρισα καλυτερα καταλαβα οτι εκανα πολυ μαγαλο λαθος. Λοιπον στην αρχη εστειλε εναν φιλο του να μου μιλησει, ξερετε τωρα τα συνηθισμενα "ειναι πολι καλο παιδι" και τετοια, αλλα εγω δεν τα παω αυτα και του ξηγηθηκα στα ισια (του φιλου του) αν θελει να ερθει ο ιδιος να μου μιλησει του ειπα και εκεινος μου ειπε την γνωστη δικαιολογια ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ, αλλα εγω δεν αλλαζα γνωμη. Τελως παντον ερχεται και καθεται διπλα μου, με καρναει ενα ποτο και μετα διωχνει τους αλλους απο διπλα. Επειτα για κανα 10λεπτο μου μιλουσε για μαλ... και μετα επειδη καταλαυε οτι ειχα αρχισει να βαριεμαι μου δινει ενα γλωσσοφιλο. Εμενα αφτο βεβαια μου φανηκε πολυ γρηγορο και παρορμιτηκο αλλα φιλουσε τοσο ωραια που ξεχαστηκα αμεσως. Τεσπα μετα με κερασε ακομη ενα ποτο και με ρωτησε "θελεις να γινεις το κοριτσι μου?" εγω τι αλλο θα του απαντουσα παρα "ναι"!!!Αφτο. Τωρα στις 29 μαιου θα κλεισουμε 3 μηνες μαζι!!!

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 18:52, 25-11-09:

τι ωραίο θέμα που ξέθαψα

Εγώ με τον νυν μου γνωριστήκαμε με κατά κάποιο τρόπο κοινό τρόπο. Είμαστε και οι δύο από Χίο και συχνάζουμε στο ίδιο μπαρ. Το βράδυ των γενεθλίων μου ήμουν στη Χίο και ήμουν σε αυτό το μπαρ και ήταν κι αυτός με την κολλητή του, κοινή γνωστή μας. Εγώ λοιπόν ήθελα να δώσω κάτι στην κολλητή του αλλά εκείνη δούλευε μέσα από τη μπάρα και μου είπε να το δώσω σε αυτόν να το κρατήσει και του το έδωσα. Θυμάμαι τότε να του μιλάω στο αυτί για να του εξηγήσω ότι η κολλητή του μου είπε να του το δώσω και τι είναι και να το κρατήσει κτλ και εκείνος με κοιτούσε κάπως κ χαζοχαμογελούσε και τα ξαναεξηγούσα εγώ και δε με άκουγε κ του τα ξαναέλεγα Μετά από αυτό δε ξαναμιλήσαμε γιατί εκείνος έμενε Χίο κ εγώ Αθήνα. Το καλοκαίρι σε κάποια φάση που είχα πάει Χίο συναντιόμασταν αλλά εγώ ήμουν με άλλον, μαλάκα, και ενώ μου άρεσε πολύ δεν τον είχα χαιρετίσει καν, απλά κοιταζόμασταν. Πέρασαν έτσι κάποιες μέρες και ένα βράδυ που ήμουν εγώ μεθυσμένη στο ίδιο μπαρ έσκασε κι εκείνος λιώμα κ με έψαχνε κ από το τίποτα βρεθήκαμε να αγκαλιαζόμαστε συνέχεια. Ούτε το όνομα του δεν ήξερα

Η κάπως πιο διαφορετική γνωριμία είναι με έναν πρώην μου που γνωριστήκαμε ... στο παρτέρι που βρίσκεται μεταξύ των δρόμων στην εθνική οδό Αθηνών-Λαμίας. Λέγαμε μετά ότι αν θέλουμε κάποια στιγμή να πάμε στο σημείο που γνωριστήκαμε θα είναι πολύ δύσκολο Είχε τελειώσει το rockwave και εγώ με την παρέα μου είχα μείνει μέσα στο χώρο του rockwave λιώμα και μετά από πολύ ώρα θυμηθήκαμε, ή μας το θύμησαν οι υπεύθυνοι του χώρου, ότι πρέπει να φύγουμε, και βγαίνονταν έξω είδαμε ότι είχαν φύγει όλα τα αμάξια και τα πούλμαν ήθελαν λεφτά για να μας πάνε Αθήνα και δεν είχαμε Καθώς προχωρούσαμε εγώ είδα ένα φίλο μου στην λωρίδα αυτή μεταξύ των δρόμων και πήγαμε εκεί και ο πρώην μου αυτός ήταν φίλος του φίλου μου. Κάτσαμε όλοι μαζί και μετά οι άλλοι είχαν βαρεθεί και είχαν κρυώσει κ επίσης συνέχεια γρίνιαζαν ότι εκεί είναι επικύνδινα και έφυγαν. Εμείς μείναμε και μιλούσαμε, στη μέση του πουθενά με τα αυτοκίνητα να περνάνε δεξιά και αριστέρα με τεράστια ταχύτητα μες το βράδυ. Μετά από κάποια ώρα πήγαμε κ εμείς στο σταθμό Σφενδάλης με τους άλλους καμένους και το πρωί γυρίσαμε τσάμπα στην Αθήνα Θεικές στιγμές

Επίσης κάπως καρμικό ήταν με έναν τύπο που ποτέ δεν έγινε τίποτα τελικά. Πρώτη φορά τον είχα γνωρίσει στη συναυλία των ska-p. Εγώ ήμουν με έναν φίλο μου και εκείνος με έναν δικό του φίλο και πηγαίναμε με το λεωφορείο στη Νέα Ευκαρπία που γινόταν η (ΘΕΙΚΗ) συναυλία και κοιταζόμασταν. Είχα ξετρελαθεί Μετά βγαίνοντας από το λεωφορείο καθώς πηγαίναμε στο γήπεδο εγώ είχα ανέβει σε ένα υψωματάκι και όταν τελείωσε αυτό εκείνος έτρεξε και μου έδωσε το χέρι του και καλά να κατέβω και oh my god ήθελα να κάνουμε σεξ εκείνη τη στιγμή Ήταν ο τέλειος καμένος τύπος Τέλος πάντων επειδή εγώ ήμουν με τον φίλο μου και εμείς είχαμε εισιτήρια και μπήκαμε κατευθείαν στο γήπεδο ενώ εκείνος πήγε στην ουρά για εισιτήρια χαθήκαμε. ΑΛΛΑ μετά από 12 μέρες στη συναυλία των AC/DC (ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΧΑΜΟΣ ΑΠΟ ΚΟΣΜΟ) στην Αθήνα συνέβη το απίστευτο. Εγώ ήμουν με άλλο φίλο μου και καθόμασταν κάτω και εκείνος ήρθε και έκατσε ΤΥΧΑΙΑ σε μία παρέα που καθόταν λίγο πιο δίπλα. Εγώ τον είδα, τον θυμήθηκα και ξετρελάθηκα αλλά εκείνος δε με είχε δει στην αρχή Μετά με είδε και αρχίσαμε να μιλάμε με νοήματα από μακριά και ο φίλος μου προσφέρθηκε να πάει να αγοράσει μπύρα για εμένα και εκείνον και να με αφήσει μονηηη μου. Ε με το που έφυγε ο φίλος μου εκείνος σηκώθηκε κ ήρθε κ έκατσε δίπλα μου και γνωριστήκαμε, μιλούσαμε και άρχισε να μυρίζει το λαιμό μου κ τέτοια. Τελικά όμως μου πρότεινε να πάω μαζί του κτλ κ εγώ του είπα όχι γιατί δεν έλεγε να χέσω το φίλο μου και εκείνος έφυγε κ μου είπε άλλη φορά. Κάπως έτσι. Μην πείτε γιατί δεν ανταλλάξαμε κινητά

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 20:28, 25-11-09:

Eμάς ήταν καρμικό

Πρώτη φορά στην Θήβα....και πρώτη φορά με το σχολείο εκδρομή στο περίφημο Μοσχοπόδι...
Εκεί που ανάβω τσιγάρο και πίνω την πρώτη γουλιά καφέ εντοπίζω τον δικό μου... Η πρώτη σκέψη ήταν: Ωραίος δάσκαλος; Δεν παίζει ... Η δεύτερη...καλά που κρύβεται στην Θήβα; Που θα πάει θα τον γνωρίσω ...Η τρίτη...ΤΟΝ ΘΕΛΩ....

Δύο μήνες και δεν το είχα πετύχει πουθενά... οπότε σταμάτησα να ελπίζω... (εδώ να τονίσουμε ότι όλοι οι δάσκαλοι γνωριζόμασταν μεταξύ μας...ο δικός μου όμως φαντομάς )
Σε κάποια φάση γινόταν σεμινάρια υπολογιστών για εμάς αλλά ήταν περιορισμένος ο αριθμός και μπήκαμε σε κλήρωση... Και πρώτη φορά στη ζωή μου κληρώθηκα (με την γκαντεμιά που με δέρνει σίγουρα ήταν έκπληξη! )
Οπότε ξεκινάω ένα ωραίο απόγευμα του Φεβρουαρίου να πάω να μάθω υπολογιστές... εκεί που κάθομαι με την παρέα μου τον βλέπω να μπαίνει....Καρφώθηκα στην κυριολεξία αλλά συνοδεύονταν....
Εκεί είχα μία άλλη σειρά σκέψεων: 1ον Αυτός εδώ; 2ον Αυτή είναι η κοπέλα του; 3ον ΤΟΝ ΘΕΛΩ!!!!

Για καλή μου τύχη αυτός είχε τις εξής απαντήσεις: 1ον Ναι κι εγώ εδώ ...2ον Όχι δεν έχω κοπέλα 3ον Σε θέλω...
(βέβαια μέχρι να γίνει το επίσημο "βήμα" επί 3 μήνες κυνηγιόμασταν...όταν ήθελε... δεν ήθελα...όταν ήθελα...δεν ήθελε )

19 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:50, 25-11-09:

Βικυ τελειο!
πολυ μαρεσουν αυτα!!!

Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nagia
H nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H nagia έγραψε στις 14:27, 26-11-09:

Εγώ το φίλο μου, τον γνώρισα στη παλιά μου δουλεία, ερωτευτήκαμε από την πρώτη στιγμή αλλά λόγω ότι είμασταν στη ίδια δουλεία με 400 άτομα προσωπικό και πολύυυυ κουτσομπολιό,(σε πλαίσια επιστημονικής φαντασίας) δεν κάναμε τίποτα. Όταν έφυγα από την εταιρεία και πήγα σε μια άλλη, συναντηθήκαμε (περυσι το καλοκαίρι) άλλα μου δήλωσε ότι ναι μεν του αρέσω πάρα πολύ αλλά επειδή είναι ακόμα στην εταιρεία και με "θέση" φοβόταν ότι αν μαθευτεί θα τον κουτσομπολεύουν (προσπάθησε και ένας δήθεν φίλος μου από την εταιρεία να μας κάνει κακό, διασυρωντας με γιατί με γούσταρε). Εγώ θύμωσα και δεν ξανα μιλήσαμε... Μέτα από αρκετούς μήνες με το που παραιτήθηκε κι αυτός από την εταιρεία, μου έστειλε κατευθείαν μήνυμα να συναντηθούμε, και μετά από λίγες μέρες κάναμε σχέση. Είμαστε κοντά ένα χρόνο μαζί, φουλ ερωτευμένοι και ευτυχισμένοι και οι δύο και τώρα που και που θυμόμαστε στιγμές από την εταιρεία και γελάμε.

Παράθεση

ria82 (silence)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ria82
H silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ria82 in this silence, i am free!!! έγραψε στις 20:21, 18-01-10:

ετσι ξαφνικα...

ενω εχουμε 10 λεπτα αποσταση, γνωριστηκαμε 350 χιλιομετρα μακρυα απο την αθηνα!!
καταλαβαμε οτι ηταν καρμικο να γινει!
οταν μου τον συστησαν δεν περιμενα οτε οτι αυτος ο ανθρωπος μια μερα θα γινει το αλλο μου μισο, ουτε αυτος το περιμενε βεβαια!!
ειχαμε και οι δυο αλλες σχεσεις, αφου πηγαμε σαν παρεα για ποτο το βραδυ πιασαμε την συζητηση για ενα μαγαζι που δεν το ηξερα, και μου ειπε πως ειναι τελειο!
ετσι αποφασισαμε οταν γυρισουμε αθηνα να παμε να μου το δειξει!!
ετσι κ εγινε, την ημερα που γυρισα μολις παρκαρα στο σπιτι μου μου εστειλε μηνυμα να βγουμε το βραδυ...

ειχε χωρισει και εγω το ιδιο!!
ξεκινησαμε να κανουμε παρεα με κατι παιδια που κ αυτα μολις ειχαν χωρισει, ολοι μας περνουσαν για ζευγαρι...δεν ειχε γινει ομως τιποτα!!

βγαιναμε καθε μερα με αυτα τα παιδια και μετα πηγαιναμε οι δυο μας βολτες μεχρι το πρωι, ατελειωτες βολτες!!

μεχρι που μια μερα τους επιβεβαιωσαμε ολους που μας ηθελαν για ζευγαρι!!

ολοι εχουν φαει τα λυσσακα τους που ειμαστε ακομη μαζι, και θα ειμαστε για πολυ ακομα, αλλα δεν μας νοιαζει καθολου γιατι πολυ απλα εχουμε ο ενας τον αλλο!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 10:08, 20-01-10:

Εγω θα σας πω για την πρωτη μου μεγαλη σχεση..
Ημουν δευτερα λυκειου..απογευμα Πεμπτης..(σαν τωρα το θυμαμαι ) μολις εχω τελειωσει ιδιαιτερα εκθεση..κοιταω το κινητο μου και βλεπω μια αναπαντητη κληση απο αγνωστο αριθμο..σκεφτομαι χμ..ποιος/α ειναι? στελνω μηνυμα και λεω ''ποιος ειναι?'' και μου απανταει..''δεν ξερω ποιος ή ποια εισαι..με λενε Κωστα..ειμαι στο στρατοπαιδο..βαριεμαι αφορητα και κανω αναπαντητες σε τυχαιους αριθμους..'' πω πω σκεφτομαι σε τι περιπτωσαρα πεσαμε! Να μην σας τα πολυλογω αρχισαμε να μιλαμε..και για να δειτε αν σε θελει καμια φορα η μοιρα..ετυχε να ειναι και αυτος απο Ροδο! Βεβαια εκεινη την περιοδο τον ειχαν Αθηνα..μιλουσαμε με μηνυματα και τηλεφωνα ενα μηνα μεχρι να ερθει Ροδο..μεχρι που ηρθε..γνωριστηκαμε..ερωτευτηκαμε.. Μειναμε μαζι 3 χρονια..δυσκολα για μενα βεβαια..πολυ δυσκολα..αλλα δεν το μετανιωνω ποτε..

Να ναι καλα εκει που ειναι..κ ας με πληγωσε..κ ας με εκανε να κλαιω..Εγω τον θυμαμαι πια σαν μια αναμνηση...

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Blacky

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Blacky
H Blacky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Blacky έγραψε στις 00:10, 21-01-10:

Γεια σας ειμαι καινουργια εδω και ειπα να γραψω.

Λοιπον θα σας πω πως γνωριστικα με το αλλο μου μισο που τωρα δυστυχως δεν ειμαστε μαζι αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα τα ξαναβρουμε το γιατι δεν θα σας το πω για να μην σας κουρασω.

Ηταν τελος του καλοκαιριου του 2008 Παρασκευη αν θυμαμαι καλα και ειχαμε παει με τις κολλητες μου στην καφετερια οπου συχναζουμε. Εδω να σημειωθει οτι εγω τον ειχα προσεξει εδω και 3 μηνες απο την αρχη του καλοκαιριου και τον κοιταζα στην αρχη επιφυλακτικα γιατι ειμαι πολυ ντροπαλη γιατι δεν ηθελα να με καταλαβει αλλα μετα επειδη καταλαβα οτι δεν με ειχε προσεξει δεν ηξερε καν την υπαρξη μου κοιταζα ανενοχλητη μου χαριζε απιστευτη γαληνη ειδικα τα ματια του .

Τελοσπαντων κατσαμε με τις φιλες μου εξω γιατι ειχε πολυ κοσμο. Εψαξα να τον βρω αλλα δεν τον ειδα πουθενα στεναχωρηθηκα λιγο η αληθεια ειναι γιατι οποτε πηγαινα εκει παντα τον εβλεπα και ειχα μιλησει με τον λαλακα τον πρωην μου και ηθελα πολυ να τον δω να μου χαρισει λιγο απο την γαλληνη του. Αρχισαμε με τα κοριτσια τις γνωστες μας βλακειες και προσπαθουσα να ξεχαστω οταν γυρισα ασυναισθητα να δω προς την πορτα (το τραπεζι μας ηταν γωνια οποτε εβλεπα και την πορτα και εξω απο την καφετερια) και τον ειδα να βγενει με εναν φιλο του, οποτε και εγω σκαλωσα και εκατσα να τον κοιταζω ελα μου ομως που με ειδε και αυτος (ολα αυτα ενω πηγαινε να φυγει)...!

Εν τω μεταξυ εγω οταν ειδα οτι με κοιταξε αμεσως γυρισα αλλου (δεν καρφωθικα καθολου ). Εκει που ημουν λοιπον ζαλισμενη απο την ματια του και στεναχωριμενη που εφυγε τον βλεπω να ξαναμπαινει μεσα και να με κοιταει. Περιμενω λιγο μηπως ξαναβγει αλλα τζιφος. Μετα απο λιγο με καλει η φυση οποτε και σηκωνομαι να παω τουαλετα με την ευκαιρια κιολας να ψαξω να δω που καθεται. Οπως παω να ανεβω τα σκαλια τον βλεπω να καθεται απεναντι απο της σκαλες και το μπαρ μαζι με τους φιλους του. Αποφευγω να τον ξανακοιταξω για να μην με καταλαβει και ανεβαινω επανω (παραλιγο να σκωτωθω και στις σκαλες). Παω τουαλετα και μολις βγαινω παω να πλυνω τα χερια μου, τσουπ να σου και ο καλος μου να βγενει απο την αλλη τουαλετα (οι τουαλετες ειναι και αγοριων και κοριτσιων) αλλα δεν μου μιλησε.

Κατεβαινω εγω παω και καθομαι στο τραπεζι και το λεω στα κοριτσια που ειχαν καταλαβει οτι κατι εχει συμβει. Συνεχιζουμε λοιπον με τα κοριτσια τις βλακειες μας τους ειπα και τι ειχε γινει, μαλιστα ριξαμε κατω και δυο καφεδες! Τελοσπαντων ε σε καποια φαση ειπαμε και εμεις να φυγουμε οποτε προσφερθηκα να παω εγω μεσα να πληρωσω (γιατι αραγε ). Παω μεσα πληρωνω αλλα τιποτα βγαινω εξω σαν βρεγμενη γατα ζηταω απο μια φιλη μου να ερθει μαζι μου να παμε παλι τουαλετα μηπως και κανει κατι και να πηγαιναμε μετα να βρισκαμε τις υπολοιπες. Μπαινουμε μεσα περναμε απο μπροστα του και τον ακου να μου λεει γεια ανεβαινουμε επανω και τοτε το συνειδητοποιησα περιμενουμε λιγο και μετα κατεβαινουμε κατω και οπως φευγουμε του λες και εγω γεια.

Βγαινουμε εξω καθομαστε λιγο μηπως βγει και αυτος αλλα τζιφος οποτε λεω στην φιλη μου να περιμενει να μπω στην καβα να παω να παρω μια μαυροδαφνη και μετα φευγουμε (εχει μια καβα εκει διπλα οπου περνουμε συχνα μαθροδαφνες). Απογοητευμενη εγω βγαινω απο την καβα και παω να βρω την φιλη μου να φυγουμε και ετσι οπως βρισκω την φιλη μου βλεπω και τον δικο μου να εχει βγει εξω με τον φιλο του και να μιλανε σε κατι παιδια. Χαρα εγω παλι,τον βλεπει και η φιλη μου οποτε περπαταμε πολυ αργα μηπως και με δει και εκει που λεω να δεις που δεν με εχει δει ακουω ενα "Ε κοπελια..." γυρναω να δω αν μιλανε σε εμενα και τον βλεπω αυτον να ερχεται προς το μερος μας !!!

Γνωριζομαστε κλπ και του προτεινω αμα θελει να ερθουν με τον φιλο του να κατσουν μαζι μας στην πλατεια που περιμεναν και οι αλλες. Παμε λοιπον καθομαστε και αρχισαμε να μιλαμε μετα απο λιγο ομως επρεπε να φυγουμε με τις φιλες μου θα πηγαιναμε σπιτι οποτε παω του λεω γεια και τον φιλαω σταυρωτα (ασυναισθητα το κανω με ολους τους φιλους μου) φιλαω και τους υπολοιπους και πριν φυγουμε μου ζηταει το τηλεφωνο μου !!!!!! Ανταλλαξαμε τηλεφωνα και εφυγα!!

Υ.Γ.Sorry για τα ορθογραφικα λαθη και αν σας κουρασα...
Αν θελετε και και τι εγινε στο δευτερο ραντεβου η γενικα διαφορα σκηνικα με αυτο το παιδι εχω απειρα μου χαρισε της καλυτερες στιγμες της ζωης μου και εμπειριες και συναισθηματα που δεν πιστευα οτι θα ζησω !!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 21-01-10 στις 01:34. Αιτία: Παραγραφοποίηση κειμένου για εύκολη ανάγνωση
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LAZARUS (ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη LAZARUS
Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O LAZARUS έγραψε στις 14:19, 21-01-10:

Οκτώβρης 1978. Στο πρώτο μάθημα στο Πανεπιστήμιο. Πολύς κόσμος στο αμφιθέατρο, κρατούσα σαν τρελός σημειώσεις από το στόμα του διάσημου Καθηγητή, όταν ένοιωσα κάποια να αντιγράφει, γιατί δεν προλάβαινε. Παραμέρισα για να βλέπει καλύτερα και στο διάλειμμα γνωριστήκαμε. «Τα φτιάξαμε» 20/1/1980 και είμαστε ακόμη μαζί………

42 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loth
H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε στις 14:46, 21-01-10:

σχέση σοβαρή θα έλεγα πως έχω κάνει 1 φορά στην ζωή μου.. κράτησε 3 χρόνια και χωρίσαμε επίσημα τον Αύγουστο, ουσιαστικά είχαμε χωρίσει ποιο νωρίς.. τέλος πάντων
Θα γράψω για το αγόρι με το όποιο είμαι τώρα μαζί διότι μοιάζει σαν να ήταν "καρμικό"( που λέτε )
Πέρυσι στο τελευταίο μάθημα της εξεταστικής του 2ου εξαμήνου, αποφασίσαμε με την παρέα μου να κάνουμε επίσημα την είσοδο μας στο καλoκαιρι και να πάμε θάλασσα.. η αλήθεια είναι πως δεν διαλέξαμε και την ποιο κατάλληλη μέρα, μιας και είχε αρκετό αέρα...τι να κάνουμε όμως που είχαμε πάει να δώσουμε ντυμένοι λες και φεύγαμε διακοπές!

Μετά
από αρκετή ώρα, αφού περιμέναμε το λεωφορείο, φτάνουμε στην ξακουστή παραλία--η οποία(φυσικό ήταν) δεν είχε άνθρωπο περά από 2,3 που δούλευαν εκεί και 1,2 παρέες στα αριστερά μας σε απόσταση 200 μέτρων--εκεί όπου αρχίσαμε να οργανωνόμαστε και έτυμοι να βουτήξουμε, έρχεται μια παρέα 4 άτομα στα δεξιά μας, λίγο ποιο δίπλα από εμάς.. οι περισσότεροι άρχισαν ψήλο γκρίνια διότι μας άρεσε που ήμασταν μονοί ,θα μπορούσαμε να κάνουμε τους παλιμπαιδισμούς μας χωρίς να γινόμαστε ευρέως αντιληπτοί αλλά και γιατί από αυτήν την πλευρά, δεν είχε τόσες καρέκλες και θα μπορούσαμε να" παίζουμε" καλυτέρα..

Μην
τα πολυλογώ, εγώ βγήκα κάπως ποιο νωρίς απο την θάλασσα και έκατσα να χαλαρώσω μιας και ήταν γύρω στης 5 και δεν θα καιγόμουν.. εκεί που χαλάρωνα, άρχισα ασυναίσθητα να παρατηρώ τα 2 αγόρια από την παρέα, να κάθονται στην αμμουδιά εκείου σκάει το κύμα" και να συζητούν ,να κάνουν βλακειούλες,να σκάβουν την άμμο.... ο ένας από τους 2 μου έκανε αυτό το "κλικ" που λέμε, και σκαφτόμουν.. τι γλυκό παιδί... και γενικά μου δημιουργούσε όμορφα συναισθήματα όπως τον έβλεπα (ήταν και στα γούστα μου).. δεν συναντάς συχνά( στις παραλίες εδώ στο Ηράκλειο τουλάχιστον) αγόρια να φέρονται έτσι σαν μικρά παιδιά, απελαύνοντας αυτό που κάνουν με ενα χαμόγελο.. οι περισσότεροι το παίζουν ποιο σοβαροί, και ότι κάτι είναι ή φοβούνται μην "τσαλακωθούν"... ε αυτό ήταν..θα τον γνώριζα.. αλλά δεν είχα βγει από την τελευταία μου σχέση και γενικά δεν είχα καταλάβει τότε ότι μου είχε κάνει αυτό το κάτι.. όποτε ήταν μια απλή ανάμνηση
Έρχεται ο Σεπτέμβρης και αρχίζει το 3ο εξάμηνο.. πρώτη μέρα που πατώ το πόδι μου στην σχολήάμε με την παρέα μου στη λέσχη να φάμε μεσημεριανό, καθόμαστε.. δεν προλαβαίνω να τελειώσω την μπουκιά μου και τσουπ φάντης μπαστούνι, πάει και κάθεται 2 τραπέζια ποιο κάτω. φάτσα σε έμενα.. ε , ότι είχα προλάβει να φάω.. μετά δεν κατέβαινε μπουκιά.. από τότε και για τις επόμενες 3 εβδομάδες τον πετύχαινα συχνά.. στους διαδρόμους, στην λέσχη και πάντα μα μην ξέρω τι να κάνω.. πότε τον κοίταζα για να καρφωθώ( όπως με συμβούλευε ο κολλητός μου) πότε δεν μπορούσα να τον κοιτάξω καθόλου.. γινοντουσαν διάφορα.. νόμιζα αρχικά ότι με είχε καταλάβει.. αλλά δεν !και όπως αργότερα έμαθα, όντως δεν είχε καταλάβει, αλλά με ήξερε σαν μια ωραία φυσιογνωμία

Ενα
ωραίο βροχερό πρωινό πάω στην βιβλιοθήκη να διαβάσω και τον βλέπω μόνο του να κάθεται σε ένα τραπεζάκι. Παίρνω θάρρος .. του χαμογελώ και τον ερωτάω αν μπορώ να κάτσω απέναντι του. Μου γνέφει θετικά και κάθομαι με το λαπ-τοπ μου... λέω ωραία πάει το 1ο βήμα.. μετά του ζήτησα στυλό.. και ξαφνικά μου ήρθε ιδέα! γραφώ στο τετράδιο μου με τον στυλό ότι ήθελα να τον γνωρίσω κλπ. και τον επιστρέφω. Αρχικά δεν κατάλαβε και πήρε μόνο το στυλό, μετά του κάνω διάβασε εε και αφτο γνωριστήκαμε, βγήκαμε μόνοι μας αλλά και με παρέα ε και ένα βράδυ που πήγαμε σπίτι του για ταινία, έδεσε το γλυκό.. είμαστε μαζί 2 μήνες αλλά περνάμε μια χαρά.. βέβαια ζορίζομαι να τον μάθω μια και δεν είναι καθόλου ανοιχτό βιβλίο, αλλά μου αρέσει! δεν ξέρω να πω ακόμα αν είμαι ερωτευμένη, αλλά ξέρω πάντως ότι μου αρέσει πολύ!

Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 10:22, 02-02-10:

με το αγόρι μου γνωριστήκαμε πριν από 2,5 χρόνια σε ε΄να παρτυ ενός κοινού μας γνωστού που ούτε εγώ΄ούτε εκείνος ήταν κανονικά να πάμε και το αποφασίσαμε τελευταία στιγμή. από εκείνη την ηνέρα που γνωριστήκαμε γίναμε αχώριστοι. δεν ξέρω πως γιατί το θέμα ήταν ότι όταν γνωριστήκαμε εκείνος μου την έλεγε συνέχεια και με τσάντιζε. πάντως ο πιο περίεργο ήταν ότι τόσα χρόνια πριν γνωριστούμε είχαμε τις ίδιες παρέες απλά σε διαφορετικούς χρόνους και δεν είχε τύχει να γνωριστούμε πιο νωρίς. πάντως από τότε είμαστε αχώριστοι , μπορεί να είμαστε τελείως διαφορετικοί αλλά συμπληρώνουμε ο ένας τον άλλον.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:18, 15-02-10:

οταν η μαμα ηταν 13, ο μπαμπας ηταν 20! η θεια της μαμας νοικιαζε το σπιτι του παππου μου. τον εβλεπε λοιπον συχνα η μαμα με τη σχολη του ναυτικου , ετσι ομορφο, ψηλο, αδυνατο, γαλανοματη και ελεγε στα 13 της ''εγω αυτον οταν μεγαλωσω θα τον παντρευτω!''

στα 15 της και 22 ο μπαμπας βγηκαν πρωτο ραντεβου!

στα 22 της τον παντρευτηκε!

εγω με τον τωρινο μου φιλο, γνωριστηκαμε στο μετρο. συνηθισμενα πραγματα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 16:24, 15-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από viko
Λοιπον εχω γνωρισει αρκετα αγορια αλλα θα σας πω μονο για το τωρινο μου αγορι. Λοιπον ηταν βραδυ, στο El Toro (club ειναι),χειμωνας ηταν. Εγω αυτον τον ηξερα,οχι πολυ καλα ειχαμε ενα γεια, βασικα για να λεω και την αληθεια ουτε καν τον χονευα, γιατι νιμιζα οτι ηταν ενας απο αυτους τους τσιχλομαγκες που κοροιδευουν τα κοριτσια, ξερετε τωρα. Ειναι και μεγαλιτερος μου. Αλλα τωρα που τον γνωρισα καλυτερα καταλαβα οτι εκανα πολυ μαγαλο λαθος. Λοιπον στην αρχη εστειλε εναν φιλο του να μου μιλησει, ξερετε τωρα τα συνηθισμενα "ειναι πολι καλο παιδι" και τετοια, αλλα εγω δεν τα παω αυτα και του ξηγηθηκα στα ισια (του φιλου του) αν θελει να ερθει ο ιδιος να μου μιλησει του ειπα και εκεινος μου ειπε την γνωστη δικαιολογια ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ, αλλα εγω δεν αλλαζα γνωμη. Τελως παντον ερχεται και καθεται διπλα μου, με καρναει ενα ποτο και μετα διωχνει τους αλλους απο διπλα. Επειτα για κανα 10λεπτο μου μιλουσε για μαλ... και μετα επειδη καταλαυε οτι ειχα αρχισει να βαριεμαι μου δινει ενα γλωσσοφιλο. Εμενα αφτο βεβαια μου φανηκε πολυ γρηγορο και παρορμιτηκο αλλα φιλουσε τοσο ωραια που ξεχαστηκα αμεσως. Τεσπα μετα με κερασε ακομη ενα ποτο και με ρωτησε "θελεις να γινεις το κοριτσι μου?" εγω τι αλλο θα του απαντουσα παρα "ναι"!!!Αφτο. Τωρα στις 29 μαιου θα κλεισουμε 3 μηνες μαζι!!!
ε...χμ... όταν λες έχεις γνωρίσει ΑΡΚΕΤΑ αγόρια??? Απ' ότι είδα είσαι 14...

Anyway, πολύ ωραίες οι ιστορίες σας... Μ αρέσουν αυτά...

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 03:04, 30-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
εγω με τον τωρινο μου φιλο, γνωριστηκαμε στο μετρο. συνηθισμενα πραγματα.
Ε ναι, κάθε μέρα γνωρίζεις στο μετρό κόσμο.

Πάντως το πιο περίεργο μέρος και για μένα ήτανε ο Προαστιακός. ο.0

Γύριζα που λες ένα βράδυ από το Mall και πάω να πάρω τον προαστιακό. Τότε έκανε αφετερία εκεί οπότε ερχόταν και περίμενε κάνα 10 λεπτο. Και καθώς πάω να μπω νιώθω ένα χέρι πάνω μου. Γυρίζω και με ρωτάει αν ο προαστιακός πάει προς Αεροδρόμιο. Εκεί έσπασε ο πάγος, έμενε και 10 λεπτά μακριά απ' το σπίτι μου οπότε συνεχίσαμε σε βόλτα. Εάν δεν με απατά η μνήμη μου ήταν την Παρασκευή 12/09/2008. Το θυμάμαι γιατί την επόμενη εβδομάδα έδωσα το πιο δύσκολο μάθημα της Σχολής, Συστήματα Αυτομάτου Ελέγχου την Τετάρτη 17/09/2008, το οποίο και πέρασα πανηγυρικά (με 5 ), οπότε αυτόματα θεωρήθηκα μισός διπλωματούχος.

Ηθικό δίδαγμα των παραπάνω posts : να χρησιμοποιείτε τις αστικές συγκοινωνίες. Συσφίγγουν τις ανθρώπινες σχέσεις.

ps1 : Τώρα πια ο προαστιακός δεν έχει την αφετερία του στην Νερατζιώτισσα, οπότε έρχεται, μαζεύει κόσμο και φεύγει.
ps2 : Πες και τη δικιά σου στο μετρό.
ps3 : Από τα παραπάνω αυτό που τελικά κράτησε στο χρόνο ήταν το 5 στην αναλυτική μου.

Επίσης έχω να πω ότι μου άρεσαν πολύ έως τώρα οι ιστορίες της Νεφέλης και της mpourou.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

athene (Αθηνά)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athene
H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 12:25, 30-05-10:

Οι γονείς μου :

Η μητέρα μου είχε ανέβει Θεσσαλονίκη για να σπουδάσει.Μαζί της στην σχολή ήταν και μια κοπέλα με την οποία έκανε αρκετή παρέα,μιας και η μητέρα μου δεν είχε και πολλούς γνωστούς!Κάποια μέρα έρχεται ο αδερφός της κοπέλας για να την πάρει,μετά την σχολή.Βλέπει την μητέρα μου,της άρεσε και με λίγα λόγια της ζήτησε να βγούνε!Έλα όμως που δεν ήταν γραφτό να γίνει..

Λίγες ώρες πριν βρεθούνε της λέει ότι είναι άρρωστος,ότι δεν μπορεί να βγει και ότι θα στείλει κάποιον φίλο στην θέση του(ακόμη δεν κατάλαβα με ποια λογική το έκανε!)

Πάει η μητέρα μου στο ραντεβού και συναντάει τον "φίλο"..Κεραυνοβόλος έρωτας..Τελικά αποδείχθηκε ότι στην πραγματικότητα δεν ήταν φίλος του "αρρώστου",αλλά αδερφός του(πολύτεκνη οικογένεια βλέπετε )

Έτσι λοιπόν γνωρίστηκε η μητέρα μου με τον πατέρα μου..

Οι γονείς μιας φίλης μου:

Η αιτία?Ένα γράμμα με λάθος παραλήπτη..

Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 13:44, 30-05-10:

ενα Σαββατο απογευμα περσυ το καλοκαιρι ειχα παει με την παρεα μου για μπανιο, ταυτοχρονα με εμας οταν φτασαμε παρκαρε κι εν αλλο αυτοκινητο ακριβως διπλα μας , ομολογω πως τον οδηγο τον προσεξα αμεσως και καποια στιγμη ενω πηγαιναμε προς την παραλια σχεδον ολοι μαζι αυτοι κι εμεις με κοιταξε και μου χαμογελασε και εννοειται πως ανταπεδωσα το χαμογελο.

μετα απο αρκετη ωρα αφου ειχα βουτηξει και καθομουν ησυχα ησυχα στην ξαπλωστρα κοιταζω δεξια και βλεπω λιγο πιο διπλα το παιδι που μου ειχε χαμογελασει πριν και τοτε αρχισα να τον παρατηρω. ψηλος γυρω στο 1.80 , περιπου 25 χρονων , λεπτος ,μελαχρινος , σχετικα αξυριστος με ωραιο χαμογελο, <<λουκουμακι>> οπως τον χαρακτηρισε μια φιλη μου! σκεφτομουν εγω απο μεσα μου << σιγα μην γυρισει να με κοιταξει>>.
περασε λιγη ωρα ακομα και σηκωθηκα να παω να παρω ενα μπουκαλακι νερο και ξαφνικα τον βλεπω διπλα μου να ζηταει εναν καφε. πριν προλαβω να σκεφτω μου λεει << γεια ειμαι ο Μιχαλης!>> κολλησα δεν ηξερα τι να κανω γιατι δεν το περιμενα και τοτε του χαμογελασα ξανα ( μη με περασει και για καμια λυσσαρα) και παω να φυγω, μου λεει <<που πας ; δεν μου ειπες το ονομα σου>> συνεχιζω να του χαμογελαω (εντελως χαζοχαρουμενο, τα χα χασει τελειως) και φευγω.

λεω το σκηνικο σε μια φιλη μου και μου λεει << τελος! εισαι εντελως ηλιθια!>> . οταν φευγαμε και μαζευαμε τα πραγματα μας ερχεται και μου ξαναμιλαει <<μ'αρεσεις θελω να σε ξαναδω. θα σε περιμενω αυριο το πρωι στις 12 στο ταδε μερος>> του λεω <<δεν ξερω>> <<σε παραλω ελα θα σε περιμενω>> η απαντηση του.

ηθελα παρα πολυ να παω αλλα φοβομουνα , ντρεπομουνα γιατι δεν ειχα κανει ξανα κατι τετοιο, σκεφτομουνα οτι μπορει να με κοροιδευει . τελικα αποφασισα να παω γιατι μου αρεσε πολυ και οπως λεει και το τραγουδι << θα παω και ας μου βγει και σε κακο>> και οτι γινει.ολη νυχτα δεν κοιμηθηκα απο το αγχος μου και την ανυπομονησια . στις 12 ακριβως το πρωι εφτασα στον τοπο του ραντεβου και τον βρηκα εκει να με περιμενει υπεροχος!

καθισαμε σε μια καφετερεια, στην αρχη απο την αμηχανια μας δεν μιλουσε κανεις αλλα μολις εσπασε ο παγος ολα εγιναν τελεια. αποδειχθηκε καλυτερος περα απο καθε φαντασια! ταιριαξαμε απολυτα! κεραυνοβολος!συναντηθηκαμε 12 το πρωι και χωρισαμε στις 7 το πρωι την επομενη γιατι επρεπε να παμε στις δουλειες μας. συναντηθηκαμε ξανα το απογευμα και καθε μερα απο τοτε μεχρι και σημερα και συνεχιζουμε να ειμαστε αχωριστοι !

εβλεπα τις χαζοαμερικανικες ρομαντικες ταινιες κι ελεγα αυτα δεν συμβαινουν στην πραγματικοτητα αλλα τελικα για ολους υπαρχει ενα << παραμυθι >> κι εμενα αυτο ειναι το παραμυθι μου και σιγουρα εχει και <<κακες μαγισσες και κακους λυκους>> αλλα ολα λυνονται στο τελος .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 30-05-10 στις 14:11. Αιτία: Παραγραφοποίηση για ευκολότερη ανάγνωση. :-)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους