Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,338 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γυμνισμός - Topless

Γυμνισμός - Topless

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 44)
Θα έκανα topless, αλλά όχι γυμνισμό.
8
18,18%
Έχω κάνει topless, αλλά όχι γυμνισμό και δεν θα ήθελα να κάνω.
4
9,09%
Έχω κάνει και topless και γυμνισμό.
4
9,09%
Δεν θα έκανα τίποτα από τα δύο.
14
31,82%
Προτιμώ να κάνω γυμνισμό όπου μπορώ.
10
22,73%
Δεν ξέρω/δεν απαντώ
5
11,36%

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 17:02, 04-07-06:

Με αφορμή μια απάντηση του Dark_kronos στη μίνι συνέντευξη και καθώς διανύουμε καλοκαίρι σκέφτηκα το θέμα αυτό.
Θεωρείτε ταμπού το γυμνισμό? Έχετε κάνει ποτέ? Θα κάνατε?
Έχει τελικά μεγάλη διαφορά από το topless σε συνδυασμό με string που βλέπουμε σε πολλές παραλίες μη γυμνιστών?

Αν υπάρχει παρόμοιο θέμα και δεν το είδα σοριιιιι, μετακινήστε το!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:14, 04-07-06:

Δεν πρεπει να εχει αναλογο θεμα

Πρωσοπικα θα μπορουσα να κανω γυμνισμο σε παραλια γυμνιστων η σε καπια που δεν εχει πολυ κοσμο. Δεν εχω κανει ποτε αλλα δεν βρικσω κατι το κακο πανω του. Καπιοι ανθρωποι φυσικα για διαφορους λογους δεν θελουν να κυκλοφορουν γυμνοι και δεν τους κατηγορο αλλα αυτους που κατακρινουν τους γυμνιστες δεν τους καταλαβενω. Σιγα το αισχος και την ντροπη. Στο κατω-κατω και συμφωνα με την θρησκια αυτων που ειναι εναντιων για θρησκευτικους λογους ο θεος τσιτσιδους μας εκανε.
Δεν πιστεω οτι εχει μεγαλη διαφορα αλλα δεν καταλαβενω και της γυναικες που δεν εχουν προβλημα να μην καλυπτουν τα στηθη τους αλλα μονο ως εκει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 17:33, 04-07-06:

Προσωπικα, δεν εχω κανει και δεν θα εκανα.
Δεν μου αρεσει βασικα, κι οχι γιατι με σοκαρει το γυμνο, ειναι θεμα ηθικης και διαφορα αλλα που εχω ακουσει κατα καιρους.. Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με τους γυμνιστες εφοσον ειναι στα "καταλληλα μερη" και αν εκεινοι την βρισκουν δεν με απασχολει καθολου.

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 17:36, 04-07-06:

Γυμνισμός ε;
Είναι ωραία αίσθηση!
Αλλά πρέπει να βρεις κατάλληλη παραλία...
Πάντως η αίσθηση του να κολυμπάς γυμνός είναι απίθανη!!!(τουλάχιστον για τους άντρες που μπορώ να έχω άποψη)
Προσωπικά έχω κάνει μερικές φορές ...

Όσο για το αν είναι διαφορετικό από το τοπλες συνδυασμένο με string, ως αγοράκι, δε μπορώ να ξέρω...(στο μάτι πάντως έχει διαφορά...)

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 17:51, 04-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από giostau
Πάντως η αίσθηση του να κολυμπάς γυμνός είναι απίθανη!!!(τουλάχιστον για τους άντρες που μπορώ να έχω άποψη)
συμφωνώ το έχω δοκιμάσει πολλές φορές, αλλά ποτέ σε παραλία γυμνιστών

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 18:00, 04-07-06:

Συμφωνω, κι ας μην ειμαι αγορακι.
Αυτη η αισθηση ειτε εισαι αντρας ειτε γυναικα, ειναι φοβερη..

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 18:10, 04-07-06:

Δεν είναι κάτι που αποκλείω να κάνω σε μια παραλία που να πληροί τις προυποθέσεις..να είμαι εγώ άντε και το έτερον ήμισυ και κανείς άλλος σε απόσταση 1 χμ τουλάχιστον !
Σε οργανωμένη παραλία γυμνιστών δεν το βλέπω με τίποτα..

Από κει και πέρα στις συμβατικές παραλίες με κόσμο θέλω να είμαι χαλαρά και άνετα οπότε φοράω όλον τον εξοπλισμό από το μπικίνι-πάνω, κάτω-..

Εξάλλου νομίζω ότι είναι πολύ καλύτερο να αφήνεις και τίποτα στη φαντασία του άλλου φύλου από τη στιγμή που ούτως ή άλλως στην παραλία όλοι κοιτάνε τους πάντες.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:29, 04-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από prime
Εξάλλου νομίζω ότι είναι πολύ καλύτερο να αφήνεις και τίποτα στη φαντασία του άλλου φύλου από τη στιγμή που ούτως ή άλλως στην παραλία όλοι κοιτάνε τους πάντες.
Φυσικα. Για εναν αντρα ειναι πιο ερεθιστικο το ημιγυμνο απο το γυμνο Μονο που οι γυμνιστες δεν το κανουν για να περνουν ματι και για να ερεθιζονται, οι περισσοτερη εχουν ολοκλιρη φιλοσοφια και τροπο ζωης απο πισω (την οπια εν μερη ασπαζομαι και για αυτον τον λογο δεν εχω και προβλημα να παω σε μια παραλια γυμνιστων την στιγμη που μπορω ν απαω σε μια απομακρη παραλια χωρις κοσμο και να κανω γυμνος)

Οσο για την αιστιση, και μαμω! Απιστευτα καλο.Εχω κανει λιγες φορες γυμνος ειναι η αληθεια αλλα αυτες τις λιγες πραγματικα μου αρεσε. Ισως ομως αν δεν εισαι εσυ μονο και κανενας αλλως αρκετα μετρα παρακατω να μην ειναι τοσο ωραια. Οσες φορες εκανα ητανε σε ερημικες παραλιες οποτε δεν μπορω να μιλισω με αποτυλη βεβαιοτιτα αλλα πιστευω πως και σε παραλια γυμνιστων το ιδιο θα ειναι, δεν νομιζω να ντρεπομαι.

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime έγραψε στις 18:41, 04-07-06:

Όσο για το αν είναι διαφορετικό από το τοπλες συνδυασμένο με string, ως αγοράκι, δε μπορώ να ξέρω...(στο μάτι πάντως έχει διαφορά...)
Κρόνε, όταν έγραφα για το να αφήνουμε κάτι στη φανατσία πήγαινε περισσότερο σε αυτό που παραθέτω από γιος..σορι μαι μιστεικ που δεν το είπα από την αρχή..

Κατά τ' αλλα όντως οι γυμνιστές έχουν μια φιλοσοφία του τύπου΄''γύρισε στη φύση'', ''μην ντρέπεσαι για το σωμα σου'' κάτι που σέβομαι...
Απλά έχω και γω τα κόμπλεξ μου και δεν θα εμφανιζόμουν εύκολα μπροστά σε ξένους και σε δημόσιο χώρο όπως με γέννησε η μάνα μου..όχι γιατί έχω κάποιο κομπλεξ με το σώμα μου..νο..ψυχολογικό είναι το θέμα..
Άσε που είναι και επικίνδυνο να βρεθεί κανένας εξυπνάκιας να παίρνει με κανένα κινητό, βιντεο και να βρεθώ να ποζάρω σε πρώτο τραπέζι πίστα σε κανένα site..(μανία καταδίωξης, ναι το παραδέχομαι!)
άντε μετά να εξηγήσεις τα ανεξήγητα..

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:06, 04-07-06:

Κατά τ' αλλα όντως οι γυμνιστές έχουν μια φιλοσοφία του τύπου΄''γύρισε στη φύση'', ''μην ντρέπεσαι για το σωμα σου'' κάτι που σέβομαι...
Απλά έχω και γω τα κόμπλεξ μου και δεν θα εμφανιζόμουν εύκολα μπροστά σε ξένους και σε δημόσιο χώρο όπως με γέννησε η μάνα μου..όχι γιατί έχω κάποιο κομπλεξ με το σώμα μου..νο..ψυχολογικό είναι το θέμα..
Άσε που είναι και επικίνδυνο να βρεθεί κανένας εξυπνάκιας να παίρνει με κανένα κινητό, βιντεο και να βρεθώ να ποζάρω σε πρώτο τραπέζι πίστα σε κανένα site..(μανία καταδίωξης, ναι το παραδέχομαι!)
άντε μετά να εξηγήσεις τα ανεξήγητα..
Ειναι απολυτα φυσικο αυτο. Οι περισσοτεροι ετσι σκευτονται και το καταλαβενω. Απλα εγω(οπως και πολοι αλλοι) το βλεπω αλλιως εγω, και να με δουν τι εγινε; Και να ποζαρω πρωτο τραπεζι πιστα τι εγινε;

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime έγραψε στις 19:11, 04-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Ειναι απολυτα φυσικο αυτο. Οι περισσοτεροι ετσι σκευτονται και το καταλαβενω. Απλα εγω(οπως και πολοι αλλοι) το βλεπω αλλιως εγω, και να με δουν τι εγινε; Και να ποζαρω πρωτο τραπεζι πιστα τι εγινε;
κάτι παραπάνω θα ξέρεις εσύ
βάλε φωτό στο αβαταρ με ένα φύλλο συκής όμως για ευνόητους λόγους μετά από εξόρμηση στην παραλία και θα σου κάνω fun club σαν του Ρουβά

-πλάκα κάνω οκ? μην μου παρεξηγηθείς-

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 19:58, 04-07-06:

Σχετικα με τον γυμνισμο ενα εχω να πω:

"Ιδιοφυια ειναι αυτος που θα παει σε παραλια γυμνιστων και μετα θα μπορει να θυμαται φατσες!"

Προσωπικα δεν θα εκανα...μπα...!!!Δεν μου αρεσει...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:21, 04-07-06:

κάτι παραπάνω θα ξέρεις εσύ
βάλε φωτό στο αβαταρ με ένα φύλλο συκής όμως για ευνόητους λόγους μετά από εξόρμηση στην παραλία και θα σου κάνω fun club σαν του Ρουβά

-πλάκα κάνω οκ? μην μου παρεξηγηθείς-
Εγω δεν εχω προβλημα να το κανω, ακομα και χωρις το φυλο...

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 22:36, 04-07-06:

Μα αν δεν υπάρχει και η φαντασία για το άγνωστο-ανεξερεύνητο, ακόμα και αν αυτό είναι ένα γυναικείο ή ανδρικό κορμί έρχεται η απομυθοποίηση και πλέον η έλλειψη ενδιαφέροντος...

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 23:48, 04-07-06:

Ο γυμνισμός δεν έχει τίποτε λάθος, κακό ή ανήθικο. Η γενική άποψη της κοινωνίας τον κάνει να φαίνεται έτσι. Το οτι προφανώς κάποια στιγμή αρχίσαμε ανάμεσα στη μια κραυγή και την άλλη να φοράμε φουστάκια από δέρμα προκλήθηκε από την ανάγκη για προστασία από τις μεταβολές της θερμοκρασίας, τον ήλιο, και ίσως τη βρόμα. Αργότερα η ενδυμασία μετατράπηκε σε όργανο των πουριτανών και συντηριτικών, σε μέσω αισθησιασμού, ταυτότητα της οικονομικής κατάστασης κτλ κτλ. Η πλειοψηφία θεώρησε το γυμνό σοκαριστικό, προσβλητικό και ως εκ τούτου αν κάποιος βγει γυμνός σε μια πολυσύχναστη παραλία θα λάβει αρνητικά σχόλια κατά κύριο λόγο. Το ντυμένο είναι πλέον το συνηθισμένο και φυσιολογικό, επομένως το "εκτός του συνηθισμένου" θεωρείται αλλόκοτο, προκλητικό, ενοχλητικό ή ό,τι άλλο.

Τα ρούχα είναι κατασκεύασμα του ανθρώπου, ο άνθρωπος όμως ήρθε σε πακέτο χωρίς ρούχα. Γεννήθηκε ποτέ άνθρωπος ντυμένος? Αν όχι, τότε μάλλον τίποτα το κακό δεν έγκειται στο γυμνό.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 23:52, 04-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από QsLv
Ο γυμνισμός δεν έχει τίποτε λάθος, κακό ή ανήθικο. Η γενική άποψη της κοινωνίας τον κάνει να φαίνεται έτσι. Το οτι προφανώς κάποια στιγμή αρχίσαμε ανάμεσα στη μια κραυγή και την άλλη να φοράμε φουστάκια από δέρμα προκλήθηκε από την ανάγκη για προστασία από τις μεταβολές της θερμοκρασίας, τον ήλιο, και ίσως τη βρόμα. Αργότερα η ενδυμασία μετατράπηκε σε όργανο των πουριτανών και συντηριτικών, σε μέσω αισθησιασμού, ταυτότητα της οικονομικής κατάστασης κτλ κτλ. Η πλειοψηφία θεώρησε το γυμνό σοκαριστικό, προσβλητικό και ως εκ τούτου αν κάποιος βγει γυμνός σε μια πολυσύχναστη παραλία θα λάβει αρνητικά σχόλια κατά κύριο λόγο. Το ντυμένο είναι πλέον το συνηθισμένο και φυσιολογικό, επομένως το "εκτός του συνηθισμένου" θεωρείται αλλόκοτο, προκλητικό, ενοχλητικό ή ό,τι άλλο.

Τα ρούχα είναι κατασκεύασμα του ανθρώπου, ο άνθρωπος όμως ήρθε σε πακέτο χωρίς ρούχα. Γεννήθηκε ποτέ άνθρωπος ντυμένος? Αν όχι, τότε μάλλον τίποτα το κακό δεν έγκειται στο γυμνό.
Θα συμφωνισω μαζι σου, βεβαια ειναι και πολλα αλα απο πισω, αλλα θα σταθω στο τελευταιο
Κακο θα υπαρξει αν κυκλοφορουμε συνεχος γυμνοι. Τα ρουχα προστατευουν ευαιστιτες περιοχες απο πολλα πραγματα και αν δεν φοραγαμε ρουχα θα ειχαμε συμαντικα προβληματα. Ομως ο γυμνισμος στην παραλια και το να κυκλοφορεις γυμνος σπιτι σου (το κανω και αυτο καμια φορα, η και να ειμαι με με πετσετα. Εχω βεβαια και τον καταληλο χωρο για να το κανω) δεν επροκαλει τπτ στην υγεια σου.

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 23:59, 04-07-06:

φαντάζεστε πάντως να κυκλοφορούσαμε όλοι γυμνοί στους δρόμους όταν έχει καλό καιρό; με έχω δει άπειρες φορές στον ύπνο μου να κόβω βόλτες στους δρόμους τσίτσιδος χωρίς ίχνος ντροπής. ένας ψυχολόγος στο 2 περικαλώ να μας εξηγήσει τι σημαίνει αυτό .

ψ. πάντως οι αρσενικοί γυμνιστές δεν πιστεύω να χρειάζεται να αφήνουν την πετσέτα τους κάτω στην άμμο με τα μικρόβια, τους προσφέρεται καλύτερη λύση

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:28, 05-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
φαντάζεστε πάντως να κυκλοφορούσαμε όλοι γυμνοί στους δρόμους όταν έχει καλό καιρό; με έχω δει άπειρες φορές στον ύπνο μου να κόβω βόλτες στους δρόμους τσίτσιδος χωρίς ίχνος ντροπής.
Για φαντασου που θα ειχανε φτασει τα κατω κεφαλια ομως...

Το αλλο με της πετσετες δεν το καταλαβα...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 00:54, 05-07-06:

φαντάζεστε πάντως να κυκλοφορούσαμε όλοι γυμνοί στους δρόμους όταν έχει καλό καιρό; με έχω δει άπειρες φορές στον ύπνο μου να κόβω βόλτες στους δρόμους τσίτσιδος χωρίς ίχνος ντροπής. ένας ψυχολόγος στο 2 περικαλώ να μας εξηγήσει τι σημαίνει αυτό .
Hταν σιγουρα ονειρο η...υπνοβατουσες;;;;;;;;;;;;;;

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε στις 00:59, 05-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Για φαντασου που θα ειχανε φτασει τα κατω κεφαλια ομως...

Το αλλο με της πετσετες δεν το καταλαβα...
σκέψου λίγο παραπέρα... καλά το πας

hint: θα είχανε εύκαιρους "καλόγερους"

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 01:06, 05-07-06:

hint: θα είχανε εύκαιρους "καλόγερους"
Και οχι μονο...στηριγματα για τις εφημεριδες....τα παγουρακια με το νερο, τα γυαλια ,καπελα...1001 και μια χρησεις!!!!!
Πολυεργαλειο μιλαμε ρε συ,οχι αστεια!!!!!!!!!!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 01:15, 05-07-06:

loooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

Το πιασα weak

Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 05:37, 05-07-06:

καλη ιδεα να ερχεσαι σε επαφη με την φυση οπως σε εκανε η μαμα σου αλλα πρεπει να μην εχεις κομπλεξ με το σωμα σου κ τους γυρω σου κ ειδικα να αγαπας το σωμα σου ετσι οπως ειναι ναι εχω κανει μπανιο σε ερημικη παραλια χωρις τιποτα κ ηταν υπεροχα αυτες παλι που φορανε αυτο το ανυπαρκτο στρινγκ κ ειναι τοπλεσ δεν μου αρεσουν καθολου απλα το κανουν για να προκαλουν

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:11, 05-07-06:

γυμνισμός με τα χίλια σε ερημική παραλία ή παραλία γυμνιστών (αν και προτιμώ τη δεύτερη, αν γίνει καμιά στραβή με βίδεα, να πέσουμε όλοι μαζί να τον πλακώσουμε στο ξύλο).
To πρόβλημα είναι πόση ώρα μένεις στον ήλιο...το στήθος π.χ., είναι ευαίσθητη περιοχή.

το ξέρετε βέβαια εσείς τα αγοράκια ότι απαγορεύεται ο "καλόγερος"....

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 08:46, 05-07-06:

Γυμνισμό έχω κάνει....και σε ερημική παραλία και σε παραλία γυμνιστών....
Και είμαι υπέρ αυτού....σε απλές παραλίες όπου ο κόσμος κυκλοφορεί κανονικά με τα μαγιώ του δεν θα έκανα ούτε τοπλες, γιατί τότε το θεωρώ πολύ προκλητικό....

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 09:07, 05-07-06:

Πάντως η αίσθηση του να κολυμπάς γυμνός είναι απίθανη!!!

Τα είπες όλα με αυτό
Κι όπως ξανάπατε καλύτερα γυμνισμός σε μια ερημική παραλία γιατί γουστάρεις παρα τόπλες ή στρινγκ σε μια γεμάτη παραλία γιατί γουστάρεις να σε δουν.
Πάντως όσο αφορά το τόπλες οι τουριστες είναι ιδιαίτερα εξοικιωμένοι και σε μεγαλύτερες ηλικίες, μπορείς να δεις σε μια οικογένεια την μαμά χαλαρή να βγάζει το σουτιέν για να κάνει ηλιοθεραπεια και τον άντρα αδιάφορο να διαβάζει το βιβλίο του, απο αυτά τα δύο στοιχεία πέρα απο την φυσιογνωμία τους καταλαβαίνεις πως δεν πρόκειται για Έλληνες

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 14:26, 05-07-06:

Σιγα ρε παιδια...δεν το κανουν ολες για να προκαλεσουν ή για να τις κοιταξουν...
Ψιλοτσουβαλιασμα δηλαδη....
Τι κακο εχει εαν καποια αισθανεται ομορφα με το σωμα της και την ικανοποιει περισσοτερο να κανει μπανιο τοπλες και με string;
Εχω φιλες Ιταλιδες και το τελευταιο που τους νοιαζει ειναι αυτο.
Απλουστατα ετσι τους γουσταρει, ετσι κανουν.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 21:29, 07-07-06:

Δε μαρεσει σε παραλία γυμνιστων... χαλιεμαι να τους βλεπω και να με βλεπουν.

σε παραλια μικρη κι απομονωμενη, κι ας ειναι κι αλλοι μαζι, No prob at all.
Τελευταια φορα ηταν στα κουφονησια,περσι.
Αλλά το κάνω απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου να κανει διακοπες!

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:54, 21-07-06:

έχω κάνει σε ερημική παραλία αλλά όχι σε παραλία γυμνιστών
είναι τελείως διαφορετική αισθηση πάντως

Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lost_in_space
Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε στις 15:33, 21-07-06:

Έχω κάνει γυμνισμό σε παραλία γυμνιστών αλλά δεν περνούσε ψυχή από εκεί Γιατί να θεωρείτε ταμπού να κάνεις γυμνισμό; Μήπως είναι ντροπή να έχεις γενητικά όργανα;

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:39, 21-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από lost_in_space
Έχω κάνει γυμνισμό σε παραλία γυμνιστών αλλά δεν περνούσε ψυχή από εκεί Γιατί να θεωρείτε ταμπού να κάνεις γυμνισμό; Μήπως είναι ντροπή να έχεις γενητικά όργανα;
Ταμπού είναι να τα δείχνεις! Αλλα σε παραλία γυμνιστών ας τα δείχνει ο καθένας όσο θέλει σε άλλα μέρη είναι το θέμα να μην το κάνει, όπως δημόσιες παραλιές. Δεν είναι ότι καλύτερο να έχεις μικρά παιδιά και να βλέπεις παραδίπλα τον κάθε π@π@ρα να τα βγάζει.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 10:14, 04-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
Δε μαρεσει σε παραλία γυμνιστων... χαλιεμαι να τους βλεπω και να με βλεπουν.

σε παραλια μικρη κι απομονωμενη, κι ας ειναι κι αλλοι μαζι, No prob at all.
Τελευταια φορα ηταν στα κουφονησια,περσι.
Αλλά το κάνω απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου να κανει διακοπες!
τελευταια φορα στο νησακι, πριν δυο μερες ακριβως

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 10:27, 04-09-06:

giovanna ενοεις οτι εσυ εισουν γυμνη και παραδιπλα μπορει να ηταν και με τα μαγιο? Εγω δεν θα το εκανα παντως γιατι και καπως ντρεπομαι και τωρα να σε βλεπουν οι γυναικες στο ασχετο που δεν τις ξερεις με το παλαμαρι εξω...δε λεει.Αν καποια φορα θα εκανα θα εκανα με παρεα που θα ειχαμε οικιοτητα μαζι

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε στις 14:01, 04-09-06:

Σε τίγκα παραλία, πολύ χλωμό. Ίσως σε καμμιά εξαιρετική περίπτωση, αν είμαι στο τσακίρ κέφι κι έχω (επίσης γδυμνή) συνοδεία και δεν παίζει να υπάρχει κάνας γνωστός τριγύρω . Δεν το χω τολμήσει ακόμα .

Σε ψιλοάδεια παραλία, ναι . Θυμίστε μου να μην ξαναμπώ με το μποξεράκι πάντως . Όταν έχει κρύο είναι καλή φάση, σουρώνει ελαφρώς το τσουτσουνάκι και είμαστε οκ. Μια φορά που ήταν κάτουρο η θάλασσα την είχα πατήσει για τα καλά, με έπιασαν τρελές τάβλες μες το νερό και άντε να βγω μετά... και περίμενα... περίμενα... στα @@ του αυτό, δεν έπεφτε με τπτ . Σα τη γνωστή ελληνική παρτ-ποστάλ του καλοκαιριού θα ήμουνα (στο small μέγεθος ).

Σε παραλία γυμνιστών δεν έχω πάει (συνειδητά ) ποτέ και δε νομίζω να πάω... ντρέπομαι, όχι που με βλέπουνε αλλά που τους βλέπω κυρίως.

Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 14:18, 04-09-06:

Μια φορά που ήταν κάτουρο η θάλασσα την είχα πατήσει για τα καλά, με έπιασαν τρελές τάβλες μες το νερό και άντε να βγω μετά... και περίμενα... περίμενα... στα @@ του αυτό, δεν έπεφτε με τπτ . Σα τη γνωστή ελληνική παρτ-ποστάλ του καλοκαιριού θα ήμουνα (στο small μέγεθος ).

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 14:22, 04-09-06:

lol weak!!!!!!!!
με το μποξερακι κι εσυ βρε πιδι μ? αχαχα! ελπιζω να ταν σκουροχρωμο τουλαχιστον

Καλε ναι, με μαγιο ηταν ολοι οι ανθρωποι... απλα εγω ειχα ξεχασει το δικο μου κι ηθελα ντε και καλα να κανω μπανιο! ..ε, πολυ θελει?
το πιο αβολο ηταν οτι -εννοειται- δεν ειχα ουτε πετσετα οποτε επρεπε να μεινω να με στεγνωσει ο ηλιος..
ωραιο οφθαλμολουτρο

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε στις 16:21, 04-09-06:

lol weak!!!!!!!! με το μποξερακι κι εσυ βρε πιδι μ? αχαχα! ελπιζω να ταν σκουροχρωμο τουλαχιστον
ναι, πως. σύμφωνα με τις διδαχές του μέρφυ, το μποξεράκι ήταν προφανώς λευκό με μια ταξιδιάρα μελισσούλα να εμφανίζεται αραιά και που σπάζοντας τη μονοτονία, αλλά μη μπορώντας να σώσει την κατάσταση γαμώτο . Τέσπα, από τα λάθη μας μαθαίνουμε

το πιο αβολο ηταν οτι -εννοειται- δεν ειχα ουτε πετσετα οποτε επρεπε να μεινω να με στεγνωσει ο ηλιος...
ωραιο οφθαλμολουτρο
αν θες να μοιραστείς μέσω πιξ τις σχετικές σου εμπειρίες με τους αγαπητούς σου στεκίτες, δε νομίζω να υπάρξει θέμα λογοκρισίας εκ της διευθυντικής αρχής πάντως

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 14:34, 23-09-06:

lol weak!!!!!!!!
με το μποξερακι κι εσυ βρε πιδι μ? αχαχα! ελπιζω να ταν σκουροχρωμο τουλαχιστον

Καλε ναι, με μαγιο ηταν ολοι οι ανθρωποι... απλα εγω ειχα ξεχασει το δικο μου κι ηθελα ντε και καλα να κανω μπανιο! ..ε, πολυ θελει?
το πιο αβολο ηταν οτι -εννοειται- δεν ειχα ουτε πετσετα οποτε επρεπε να μεινω να με στεγνωσει ο ηλιος..
ωραιο οφθαλμολουτρο

giovanna πότε θα πάμε για μπάνιο ?

Πέρα απο τη πλάκα... έχω κάνει πολλές φορές. Σε εξοχικό φίλου που είναι πάνω στη παραλία και σε ελεύθερο camping.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 15:21, 23-09-06:

Το να κολυμπάς γυμνός είναι απίστευτη αίσθηση απελευθέρωσης! Κι αν σκεφτεί κάνεις το ότι το νερό είναι το φυσικό μας μέρος φαίνεται πολύ λογικό να το κάνεις.
Εγώ προσωπικά έχω κολυμπήσει πολλές φορές γυμνή αλλά αφού μπω πρώτα στο νερό. Ντρέπομαι πολύ. Επίσης ενώ χαλαρά αντιμετωπίζω τους γυμνιστές με ενοχλεί πολύ να βλέπω άτομα να κάνουν γυμνισμό για να επιδείξουν τα προσόντα τους. Μου έχει τύχει να είμαι Αντίπαρο με τις φίλες μου και απέναντί μας 45ρης κύριος με την σύντροφό του δίπλα ο οποίος είχε ανοίξει τα πόδια και μας κοίταζε με νόημα! Στην αρχή γελάς, μετά αηδιάζεις!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:30, 23-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Κι αν σκεφτεί κάνεις το ότι το νερό είναι το φυσικό μας μέρος φαίνεται πολύ λογικό να το κάνεις.
Κάτσε, εδώ δε σε κατάλαβα! Τι εννοείς με την έννοια "το φυσικό μας μέρος";

Αρχική Δημοσίευση από underwater
απέναντί μας 45ρης κύριος με την σύντροφό του δίπλα ο οποίος είχε ανοίξει τα πόδια και μας κοίταζε με νόημα! Στην αρχή γελάς, μετά αηδιάζεις!
Εκεί είναι να του πείς:

"Κλείστα μπούτια σου ρε φίλε με τις τσαπέλες και την πιπεριά, αμα θέλω να δω δράμα νοικιάζω τον Νονό και το φχαριστιέμαι".

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 18:24, 23-09-06:

Valder !

Όσο για αυτό που λέω με το φυσικό μας μέρος υπάρχει η άποψη ότι για τον άνθρωπο αν και κατοικεί στην στεριά το φυσικό του μέρος είναι το νερό. Άλλωστε τους πρώτους 9 μήνες της ζωής μας μέσα στο νερό κατοικούμε!

Τώρα δεν ξέρω, πιθανώς πολλοί να θεωρούν μ***** αυτή την άποψη αλλά εμένα πολύ μου αρέσει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη underwater : 23-09-06 στις 20:51. Αιτία: Ορθογραφία
Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nosaltres
Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε στις 17:20, 31-05-07:

Λοιπον, το Γιδι και ο deadhead_pirate με... τσιγκλισαν να κανω αυτο το θεμα.

Εχετε κανει ποτε γυμνισμο ή topless? (αγορια, μην πειτε οτι κανατε topless )

Αν οχι, θα κανατε? Πως βλεπετε αυτους που κανουν?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:22, 31-05-07:

Κάνω γυμνισμό και χέρομαι αυτούς που κάνουν, τοπλες μόνο σε κοινή παραλία δεν κάνω απλά γιατί δεν γουστάρω, απο κεί και πέρα καλά κάνουν και τα βγάζουν, δεν έχω πρόβλημα σε αυτό

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 17:22, 31-05-07:

Αν και νομίζω οτι υπάρχει κάπου ένα σχετικό θέμα.....
Κάνω εδώ και πολλά χρόνια, κάθε καλοκαίρι σε συνδιασμό με το ελεύθερο κάμπινγκ.
Είναι ο μοναδικός ορισμός για μένα της έννοιας "διακοπές"

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:23, 31-05-07:

Βάλε και ψηφοφορία!

Εγώ έχω κάνει, όσο ήμουν με ένα παιδί που έκανε φανατικά.
Πολλές φορές βέβαια κρατούσα το κάτω ή και όλο το μαγιώ, άρα απ' όλα έχω κάνει.

Όσο έκανα, ήξεραν όλοι ότι κάνω, όταν είμαι μαζί του.

Και δεν εντυπωσιάστηκε ή σχολίασε κανείς.

Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε στις 17:24, 31-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate

Το αλλο θεμα μπορει να αφορα γυμνισμο, αλλα δεν ειναι το ιδιο. Εδω θετω συγκεκριμενα ερωτηματα. Ελπιζω οι moderators να μην το σβησουν.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 17:25, 31-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Nosaltres
Λοιπον, το Γιδι και ο deadhead_pirate με... τσιγκλισαν να κανω αυτο το θεμα.

Εχετε κανει ποτε γυμνισμο ή topless? (αγορια, μην πειτε οτι κανατε topless )

Αν οχι, θα κανατε? Πως βλεπετε αυτους που κανουν?
θα εκανα μονο αν ημουν εγω κ ο αντρας μου μονοι καπου...
δεν κατακρινω αυτους που το κανουν...
μπραβο τους θα πω που εχουν τα κοτσια να τα κανουν...
υπαρχουν πολυ λογοι που δεν το κανουν καποιοι...
καποιοι εχουν κομπλεξ με το σωμα τους αλλοι παλι δεν θελουν να διξουν αυτα τα σημεια του σωματος τους σε αλλους..
αλλη απλα ντρεπονται...
οποιος μπορει το θελει κ το γουσταρει ας το κανει...
εχω φιλες που κανουν τοπλες οταν παμε μαζι για μπανιο εγω το ξανα λεω δεν θα το εκανα

Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

O Nosaltres έγραψε στις 17:25, 31-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Βάλε και ψηφοφορία!

Εγώ έχω κάνει, όσο ήμουν με ένα παιδί που έκανε φανατικά.
Πολλές φορές βέβαια κρατούσα το κάτω ή και όλο το μαγιώ, άρα απ' όλα έχω κάνει.

Όσο έκανα, ήξεραν όλοι ότι κάνω, όταν είμαι μαζί του.

Και δεν εντυπωσιάστηκε ή σχολίασε κανείς.

Οταν λεμε topless, εννοουμε φυσικα σε κοινη παραλια με κοσμο. Οχι γυμνιστων. Αλλιως δεν θα ειχε νοημα να το διαφοροποιω

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 17:28, 31-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Nosaltres
Το αλλο θεμα μπορει να αφορα γυμνισμο, αλλα δεν ειναι το ιδιο. Εδω θετω συγκεκριμενα ερωτηματα. Ελπιζω οι moderators να μην το σβησουν.
Δεν εννοώ το προηγούμενο περί μπανιστηρίου, αλλά κάποιο άλλο σχετικό.....

Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Youki
H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε στις 17:32, 31-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Πες μου που πας διακοπές να ρθω να σε βρω...!!!!!
Δεν υπάρχει πιο όμορφη αίσθηση από το να κολυμπας γυμνός!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους