Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γυμνισμός - Topless

Γυμνισμός - Topless

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 44)
Θα έκανα topless, αλλά όχι γυμνισμό.
8
18,18%
Έχω κάνει topless, αλλά όχι γυμνισμό και δεν θα ήθελα να κάνω.
4
9,09%
Έχω κάνει και topless και γυμνισμό.
4
9,09%
Δεν θα έκανα τίποτα από τα δύο.
14
31,82%
Προτιμώ να κάνω γυμνισμό όπου μπορώ.
10
22,73%
Δεν ξέρω/δεν απαντώ
5
11,36%

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:28, 17-04-13:

Oικογένεια? Πας καλά? Προτιμώ να τσιτσιδωθώ στην Πατησίων παρά να με δουν οι συγγενείς μου.
Στο θέμα, τα έχω πετάξει αρκετές φορές σε παραλίες που έχουν κυρίως ξένους (δεν παρεξηγούν αυτοί, ούτε παίρνουν μάτι) αλλά είναι σπαστικό που μετά θέλω φίκι φίκι και ο boyfriend θέλει απλά να λιαστεί.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Orignokos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Orignokos
Ο Orignokos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O Orignokos έγραψε στις 18:07, 17-04-13:

Μόνο Topless αλλά μόνιμα ποτέ μπλούζα το καλοκαίρι στην παραλία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 21:51, 17-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Oralee
....τον γυμνισμό τον αντιλαμβάνομαι πλέον περισσότερο ως άμεση επαφή με το νερό και την φύση γενικά και αποτελεί για μένα πλέον πηγή ατελείωτης χαλάρωσης και ευχαρίστησης....
Με το γυμνισμό νοιώθεις πολύ πιο ελεύθερος. Γίνεσαι ένα με τη φύση και απολαμβάνεις τέλεια τη θάλασσα και τον ήλιο. Οι γονείς μου ήταν (και μάλλον έιναι ακόμα) γυμνιστές από νέοι, από τότε που (δεκαετία 1980) ο γυμνισμός ηταν μόδα (που δυστυχώς πέρασε), και συνέχισαν. Από "μηδέν" χρονών τους ακολουθούσα, μέχρι και το γυμνάσιο. Έμαθα να μη ντρέπομαι για το σώμα μου και για το σώμα των άλλων. Βίωσα ότι ο γυμνισμός δεν είναι "πονηρός", αλλά ελευθερία. Κατάλαβα ότι δεν έχει σημασία το "όμορφο" ή το "άσκημο" που θα βλέπεις, αλλά το να νοιώθεις ότι είσαι και συ μέρος της φύσης χωρίς εμπόδια. Μεγαλώνοντας, επιδιώκω να κάνω μπάνιο γυμνός όσο πιο πολύ μπορώ. Η κοπέλα μου και η παρέα μου έχουν τις ίδιες μαζί μου απόψεις. Υπάρχουν (ακόμα) παραλίες για γυμνιστές, υπάρχουν οι ερημικές (δύσβατες) ακρογιαλιές και η βάρκα βοηθάει πολύ. Πιστεύω ότι αυτοί που είναι αρνητικοί στο γυμνισμό, απλά δεν τον έχουν ζήσει.
.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dias : 17-04-13 στις 22:00. Αιτία: Άλλαξα ένα "ε" που είχα κάνει λάθος με "α".
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Flumen

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Flumen
H Flumen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Flumen έγραψε στις 21:24, 12-07-13:

Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Red Hot Chili L
Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Red Hot Chili L έγραψε στις 20:49, 01-12-13:

Καλοκαιρινό το θέμα, αλλά έχει ενδιαφέρον και το ...χειμώνα. Η ερώτηση είναι απλή: Κάνετε γυμνισμό?

Αν ναι, κάνετε τακτικά ή περιστασιακά; Ποιες είναι οι αγαπημένες σας παραλίες ανά την Ελλάδα; Για ποιο λόγο σας αρέσει;

Αν όχι, γιατί; Τι δεν σας αρέσει? Κάτω από ποιες συνθήκες θα κάνατε;

Εγώ κάνω γυμνισμό αρκετά χρόνια, αν και είχα διακόψει κάποια στιγμή για μεγάλο διάστημα, ξανάρχισα το 2003 και κάνω μέχρι σήμερα. Αγαπημένες παραλίες μου για γυμνισμό είναι ο η Σούγια, ο Δισκός και ο Τράφουλας στην Κρήτη, η Ιταλίδα και το Πορί στο μικρό Κουφονήσι και η κεντρική παραλία του μεγάλου Κουφονησιού.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mafalda8520
H mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.

H mafalda8520 έγραψε στις 10:04, 02-12-13:

Δεν εχω κανει ποτε προσωπικα γιατι δεν μου χει δωθει η ευκαιρια αλλα επειδη γενικωτερα η ζωη ειναι συνολο εμπειριων θα ηθελα να κανω για να δω πως ειναι... Πρεπει να ναι παντως υπερτατη αυτη η αισθηση της απολυτης ελευθεριας

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 10:20, 02-12-13:

Είναι ωραία η αίσθηση της σωματικής ελευθερίας, όταν είσαι γυμνός ειδικά όταν κολυμπάς γυμνός.

Θεωρώ ότι κάποιος που επιδιώκει να κάνει γυμνισμό δεν το κάνει με στόχο να "πάρει μάτι" άλλους ή/και άλλες στην παραλία. Νομίζω ότι είναι το τελευταίο που τον απασχολεί. Η όλη φάση είσαι εσωτερική. Το κάνεις για σένα. Η αίσθηση είναι μοναδική! Εξάλλου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι "ενοχοποιημένο" το γυμνό ανθρώπινο σώμα. Ο καθένας μας έχει στο σώμα του κάτι που δεν έχει όλος ο κόσμος;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 02-12-13 στις 17:21. Αιτία: merge- συνεχόμενα μηνύματα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Red Hot Chili L
Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Red Hot Chili L έγραψε στις 14:53, 02-12-13:

Πραγματικά η αίσθηση είναι το κάτι άλλο. Λούζεσαι στον ήλιο με όλο σου το κορμί, μπαίνεις στο νερό και νοιώθεις αυτήν την απίστευτη αίσθηση... δεν περιγράφεται, πραγματικά. Το πρόβλημα μετά είναι όταν πρέπει να κάνεις μπάνιο με το μαγιό. Πραγματικά, ξενερώνεις απίστευτα.

Παράθεση

sunflower_

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sunflower_
H sunflower_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H sunflower_ έγραψε στις 22:38, 06-09-14:

Κάνω topless, γυμνισμό κανονικά δεν έχω κάνει
Θα ήθελα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη aladdin
Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O aladdin έγραψε στις 23:42, 06-09-14:

Θα σε βοηθησει και στην εμφανιση, ξερεις ποσο ξενρωτικο ειναι να βλεπεις ασπρες ζωνες στην πλατη, το βυζι λευκο και το σωμα μαυρισμενο? Και στις πατουσες το ιδιο απ τα πεδιλα μερικες φορες, αλλα ειδικα οι ζωνες στο στηθος ειναι πολυ απωθητικο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

orange crush

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη orange crush
H orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H orange crush έγραψε στις 23:48, 06-09-14:

....Ενώ οι βλαβερές επιπτώσεις του ήλιου σε τόσο ευαίσθητο δέρμα είναι πολύ ελκυστικές ...Το τόπλες (και γενικά ο γυμνισμός) δεν πρέπει να σχετίζεται με την "αισθητική" και την ομοιομορφία στο μαύρισμα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη orange crush : 06-09-14 στις 23:58.
Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη aladdin
Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O aladdin έγραψε στις 00:20, 07-09-14:

Πιστευεις οτι ο ηλιος εμποδιζεται απ το μαγιο να φτασει στο βυζι? Ειναι τερμα αντιαισθητικο ενα ωραιο μαυρισμενο σωμα με λευκες ταινιες.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 10:47, 07-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από orange crush
....οι βλαβερές επιπτώσεις του ήλιου σε τόσο ευαίσθητο δέρμα...
Οι κίνδυνοι από την υπεριώδη ακτινοβολία του ήλιου είναι υπαρκτοί. Η διαφορά με ή χωρίς μαγιό είναι μικρή. Σε όλες τις περιπτώσεις οι προφυλάξεις είναι απαραίτητες. Όχι πολλή ώρα στον ήλιο, πάντα ομπρέλα, συχνές βουτιές και φυσικά αντηλιακό με υψηλό δείκτη προστασίας. Ειδικά για το γυναικείο στήθος που έχει ιδιαίτερη ευαισθησία, υπάρχουν ειδικές πιο ισχυρές αντηλιακές κρέμες.
Αρχική Δημοσίευση από aladdin
Ειναι τερμα αντιαισθητικο ενα ωραιο μαυρισμενο σωμα με λευκες ταινιες.
Είναι θέμα γούστου και αυτό. Για κάποιους οι λευκές γραμμές μπορεί να είναι έξτρα ερεθιστικές. Ίσως να αισθάνονται ότι έχουν στη διάθεσή τους περιοχές τις οποίες ούτε ο ήλιος δεν μπόρεσε να δει.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,167 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 11:02, 07-09-14:

Γενικά και εμένα δεν μου αρέσει καθόλου να μοιάζει η άλλη σαν ζέβρα με 2 διαφορετικα χρώματα ειδικά στα ευαίσθητα σημεία. Για αυτο και ειμαι υπέρ του γυμνισμού - καλά εντάξει δεν είναι αυτός ο κύριος λόγος αλλά και αυτό είναι μια δικαιολογία . Αλλά γούστα είναι αυτά όπως είπε παραπάνω ο Δίας.

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Είναι θέμα γούστου και αυτό. Για κάποιους οι λευκές γραμμές μπορεί να είναι έξτρα ερεθιστικές. Ίσως να αισθάνονται ότι έχουν στη διάθεσή τους περιοχές τις οποίες ούτε ο ήλιος δεν μπόρεσε να δει.
σωστά Δία! απλά να υπενθυμίσω ότι ο ήλιος είναι μέχρι τις 7-8 . Το βράδυ τις περιοχές αυτές μόνο ο ήλιος δεν τις έχει δει

Παράθεση

cat-wtvr (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cat-wtvr
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H cat-wtvr έγραψε στις 13:44, 08-09-15:

Δεν έχω κάνει γυμνισμό γιατί δεν έτυχε.
Αλλά αν βρεθώ κάποια στιγμή σε παραλία γυμνιστών, δε θα είχα πρόβλημα!
Και μακάρι να μπορούσαμε όσες θέλουμε να κυκλοφορούμε topless στις παραλίες, χωρίς να τραβάμε όλα τα βλέμματα και χωρίς οι γύρω μας να "σοκάρονται" βλέποντας γυναικείες ρώγες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 15:25, 08-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από cat-wtvr
Και μακάρι να μπορούσαμε όσες θέλουμε να κυκλοφορούμε topless στις παραλίες, χωρίς να τραβάμε όλα τα βλέμματα και χωρίς οι γύρω μας να "σοκάρονται" βλέποντας γυναικείες ρώγες.
Όταν θα περάσεις από τη θεωρία στην πράξη του γυμνισμού, θα σου φαίνεται αστείο αυτό που έγραψες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

DanyT99

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DanyT99
H DanyT99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H DanyT99 έγραψε στις 22:35, 17-09-15:

Λόγω ηλικίας δεν μου έχει δοθεί η ευκαιρία, αλλά θα ήθελα πολύ στο μέλλον

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους