Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,043 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οδηγείτε ποδήλατο;

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 11:51, 16-08-06:

Αλλά στο πηγαιμό Nooooo Brakessssssssssssssss!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ALR (Thanasis P.)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ALR
Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O ALR Happy Vacations everyone! έγραψε στις 00:47, 22-08-06:

Κάνεις και τη γυμναστικούλα σου
Απλά πρέπει να είσαι "δεν ιδρώνω εύκολα τύπος" και να έχεις κανα μπλουζάκι με αποσμητικό πρόχειρο :p

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Troll
Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Troll έγραψε στις 19:12, 02-09-06:

Οδηγούσα και μου λείπει, αλλά η Αθήνα δε προσφέρεται για αυτό. (Με εξαίρεση κάποιες περιοχές) Τώρα σαπίζει παραμελημένο στο χωριό μου. Έχω να το κάνω βόλτα κάτι χρόνια αλλα είναι και πού να το βάλω εδώ στην Αθήνα, δεν έχουμε χώρο.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 10:36, 04-09-06:

ΧΑΧΑΧΑΧ η εφημερίδα Metropolis έκανα αναφορά στο θέμα σε ένα σημείο που λέει τι συζητήθηκε αυτή την εβδομάδα στα forum!!!!!

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 11:10, 04-09-06:

Βεβαίως, οδηγούσα ποδήλατο από μικρό παιδί και οδηγώ και μέχρι τώρα, εάν παραστεί ανάγκη..., ή όταν θέλω να θυμηθώ τα παλιά...

Αργότερα κατέλειξα σε μηχανή...

Όμως εδώ και κανένα χρόνο, δεν το κάνω τακτικά, έχω πουλήσει και την μηχανή μου πλέον.

Είπα να συμμορφωθώ στο γνωστό ρητό που λέει, ότι : "ο γέρος πάει, ή από πέσιμο... ή από χ_____!!!"

και αποφάοσισα να γίνω πιο προσεκτική...

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lilith : 04-09-06 στις 11:11. Αιτία: διόρθωση σε σημείο στήξης...
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:10, 04-09-06:

Σε λίγο θα πάω στο γραφείο με το ποδήλατό μου, τον Μπαρμπούν!!

Παράθεση

ALR (Thanasis P.)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ALR
Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O ALR Happy Vacations everyone! έγραψε στις 21:18, 06-09-06:

Το βάφτισες και δε μας κάλεσες !; :p

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 21:02, 15-10-06:

Εμένα μ'αρέσει να κάνω ποδήλατο και το χρησιμοποιώ συνέχεια αλλα για πολυ μικρές αποστάσεις...Κάνω και λίγο γυμναστική...

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 14:11, 16-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από smart
Εμένα μ'αρέσει να κάνω ποδήλατο και το χρησιμοποιώ συνέχεια αλλα για πολυ μικρές αποστάσεις...Κάνω και λίγο γυμναστική...
Δυστυχώς το ποδήλατο πρακτικά δεν έχει κανένα αποτέλεσμα και μάλλον είναι και χειρότερο από το περπάτημα για μικρές αποστάσεις. Ο λόγος είναι ότι αν σημεία κανεις έντονη άσκηση και μετά το πράγμα τσουλά μόνο του. Το ποδήλατο για να πεις ότι σου προσφέρει κάτι από πλευράς άσκησης θέλει συνεχόμενο ρυθμό και κάποια απόσταση. Η κίνηση μέσα σε μια πόλη πχ σαν την Αθήνα και Πάτρα που ξέρω δεν επιτρέπει αυτη την ομοιογένεια.
Το περπάτημα από την άλλη κρατά πιο εύκολα τον επιθυμητό ρυθμό και έχει καλύτερο αποτέλεσμα στο σώμα. Απλά είναι τα ζώα μου τα αργά.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 17:41, 10-02-10:

Η σχέση μου με το ποδήλατο είναι ερωτική.

Νομίζω πως αυτό το θέμα αυτό θα πρέπει να ξανάδυναμώσει και να ασχοληθούμε περισσότερο στην ζωή μας με το ποδήλατο. Μπορεί οι καταστασεις σε πολεις να ειναι δυσκολες αλλα οσο μπορουμε να κάνουμε ποδήλατο με το οποίο βελτιώνουμε την ψυχική και σωματική μας υγεία.
Καθότι έμαθα πριν εναν χρόνο να κάνω ποδήλατο ίσως γι'αυτο να έχω τοση αγαπη σε αυτο. Ήταν όνειρο ζωης να μαθω ποδηλατο. Μακάρι καποια στιγμη να γίνουν ποδηλατοδρομοι και στην Αθηνα!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 01:27, 11-02-10:

ωραία φωτογραφία.......
στο χαλάνδρι έχουν δημιουργηθεί πειραματικά λωρίδες για άτομα που κυκλοφορουν με ποδήλατα......αλλά δεν συγκρίνονται με αυτές του εξωτερικού......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:33, 11-02-10:

Τουλάχιστον έχει δημιουργηθει...έστω και πειραματικά!

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 16:11, 11-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici

ωραία φωτογραφία.......
στο χαλάνδρι έχουν δημιουργηθεί πειραματικά λωρίδες για άτομα που κυκλοφορουν με ποδήλατα......αλλά δεν συγκρίνονται με αυτές του εξωτερικού......
το μόνο που μένει είναι να δημιουργηθούν πειραματικά μοντέλα ελλήνων οδηγών που θα σέβονται τους ποδηλάτες

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 16:26, 11-02-10:

Η ζωη μας εχει γινει ενα ποδηλατο..

Τα τελευταια χρονια αρχισαν να αφαιρουν και τη σελα..

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 22:03, 11-02-10:

μακάρι να είχαν προνοήσει, έστω στα μισά μέρη της Ελλάδας ένα οδικό δίκτυο για ποδηλάτες..., για τους λάτρεις της υγιηνής διαβίωσης....
όχι μόνο αυτό δεν υπάρχει, αλλά ούτε ένας σωστός δρόμος εδώ στο Ελλαδίτσα..., αφού η νοοτροπία του Έλληνα, είναι να τρώει το μεγαλύτερο διαθετέο ποσό για έναν δρόμο, προσφέροντας στο κοινό ένα δρόμο της λούτσας..., που ανά τακτικά χρονικά διαστήματα θα ξαναπληρώσει ο Έλλην φορολογούμενος για να επισκευαστεί..., εννοείται οτί πάλι θα κόψει κάτι τις, για να μην ξεφύγει από τις προδιαγραφές(ο κλέψας, του κλέψαντος)
είναι πραγματικά πολύ θλιβερό το γεγονός της κλέψας και της κλάψας..., κάπου εκεί κολλάει και το θέμα του πατριωτισμού....
ποιος αληθινός πατριώτης θα έκλεβε την ίδια την πατρίδα του, τον αδερφό του, το καινούριο αίμα....
γεγονός είναι οτί πολλοί άνθρωποι της παλαιάς γεννεάς υποστήριξαν και υποστηρίζουν ακόμη, οτί ο Παπαδόπουλος ήταν πραγματικός πατριώτης..., έχω ακούσει από γηραίους οτί χάριζε δάνεια, βοήθαγε τον Έλληνα πολύτεκνο, δεν υπήρχε αυτή η ξενόφερτη βία που υπάρχει σήμερα κ.λ..., από τη μία μπορεί κάποιος να υποστηρίξει οτί όλα αυτά ήταν για τα μάτια..., μπορεί να πείσει εμένα, αλλά δε θα πείσει όλους αυτούς τους γηραίους.... και ερχόμαστε στο σήμερα, που δεν ξέρει ο Νεοέλληνας που πραγματικά να βασιστεί..., στο αναξιόπιστο Ελληνικό κράτος, που επί δεκαετίες τα έκανε ...ουρδέλο, ή στη βοήθεια κάποιου ξένου στοιχείου..., αλλά ποιος νέος θα ασχοληθεί με μείζονα ζητήματα...;

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 10:40, 12-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Apro
μακάρι να είχαν προνοήσει, έστω στα μισά μέρη της Ελλάδας ένα οδικό δίκτυο για ποδηλάτες..., για τους λάτρεις της υγιηνής διαβίωσης....
Το θεμα με τους ποδηλατοδρομους ειναι ενα ακομα θεμα που δειχνει ποσο πισω σαν χωρα ειμαστε..Δεν μπορει πολεις που ειναι μεσα στο κρυο (κοπεγχαγη,Αμεστερνταμ,Βερολινο) να εχουν τελειο δικτυο ποδηλατοδρομων και εμεις που εχουμε συμμαχο τον καλο καιρο να μην εχουμε τιποτα..Εδω θεσσαλονικη που κανανε ενα δικτυο στο κεντρο ειναι για τον φουτσο..Ασε που εχουμε και τους ελληναραδες οδηγους να παρκαρουν μεσα σε αυτους..Οτι να ναι..Κανανε μετρο στην Αθηνα και δεν επιτρεπουν την μετακινηση των ποδηλάτων..

όχι μόνο αυτό δεν υπάρχει, αλλά ούτε ένας σωστός δρόμος εδώ στο Ελλαδίτσα..., αφού η νοοτροπία του Έλληνα, είναι να τρώει το μεγαλύτερο διαθετέο ποσό για έναν δρόμο, προσφέροντας στο κοινό ένα δρόμο της λούτσας..., που ανά τακτικά χρονικά διαστήματα θα ξαναπληρώσει ο Έλλην φορολογούμενος για να επισκευαστεί..., εννοείται οτί πάλι θα κόψει κάτι τις, για να μην ξεφύγει από τις προδιαγραφές(ο κλέψας, του κλέψαντος)
Στη δουλεια που ημουν μεχρι σημερα εργαζομουν για ενα λαμογιο εργολαβο δημοσιων εργων..Ειδα με τα ματια μου το πως κατασκευαζονται καποιοι δρομοι..πχ οι προδιαγραφες μιλανε για 15 εκατοστα ασταλτικου υλικου και ο δικος μου εβαζε 3-5 εκατοστα..Και αυτο ενα μονο παραδειγμα.Και μετα απορεις που οδηγας και ειναι γεματο λακουβες και τρυπες..Οι επιβλεποντες των εργων απο τις διαφορες δημοσιες υπηρεσιες ειτε ειναι απλα αδιαφοροι, ειτε τα παιρνουν και κανουν τα στραβα ματια..Σαπιλα λεμε..Αηδια..

είναι πραγματικά πολύ θλιβερό το γεγονός της κλέψας και της κλάψας..., κάπου εκεί κολλάει και το θέμα του πατριωτισμού....
ποιος αληθινός πατριώτης θα έκλεβε την ίδια την πατρίδα του, τον αδερφό του, το καινούριο αίμα....
γεγονός είναι οτί πολλοί άνθρωποι της παλαιάς γεννεάς υποστήριξαν και υποστηρίζουν ακόμη, οτί ο Παπαδόπουλος ήταν πραγματικός πατριώτης..., έχω ακούσει από γηραίους οτί χάριζε δάνεια, βοήθαγε τον Έλληνα πολύτεκνο, δεν υπήρχε αυτή η ξενόφερτη βία που υπάρχει σήμερα κ.λ..., από τη μία μπορεί κάποιος να υποστηρίξει οτί όλα αυτά ήταν για τα μάτια..., μπορεί να πείσει εμένα, αλλά δε θα πείσει όλους αυτούς τους γηραίους.... και ερχόμαστε στο σήμερα, που δεν ξέρει ο Νεοέλληνας που πραγματικά να βασιστεί..., στο αναξιόπιστο Ελληνικό κράτος, που επί δεκαετίες τα έκανε ...ουρδέλο, ή στη βοήθεια κάποιου ξένου στοιχείου..., αλλά ποιος νέος θα ασχοληθεί με μείζονα ζητήματα...;
Εγω να πω την αληθεια μου απεχω παρα πολυ απο την ενοια πατριωτης..Αυτο μου τη δινει ομως ειναι οτι κατι ελληναραδες που περηφανευονται για την ελλαδα και το παιζουν μεγαλοι πατριωτες ειναι οι ιδιοι που οδηγανε σαν τρελοι και δεν σεβονται κανεναν,που διπλοπαρκαρουν και παρκαρουν σε ραμπες αναπηρων,που φοροδιαφευγουν, που λαδωνουν και λαδωνονται, που βαζουν βυσμα για ολα τα θεματα..

Τουλαχιστον εγω μπορει να μην γουσταρω την εννοια της πατριδας,αλλα ολα αυτα δεν τα κανω..

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lost_Prophet
Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Lost_Prophet έγραψε στις 11:17, 12-02-10:

Εγώ σκέφτομαι να αγοράσω για να αθλούμαι και να μετακινούμαι αλλά με τόση κίνηση στην πόλη πως να το κυκλοφορήσω( ; )

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 11:37, 12-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici

Μένω Χαλάνδρι, και έχω δεί κι εγώ αυτές τις νέες θέσεις πάρκινγ που φτιάξανε, απλά τις κάνανε λίγο στενές και ξέχουν τα αυτοκίνητα αλλα δεν πειράζει.
Είμαστε κάφροι οι έλληνες, αυτό έχω να πώ..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thanosf

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thanosf
Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O thanosf έγραψε στις 11:34, 18-02-10:

Οδηγούσα ποδήλατο....
.... Δυστυχώς, μέχρι που πήρα μηχανή!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:37, 18-02-10:

δεν με αφησε ποτε η μαμα να μαθω.

φοβοταν.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 22:39, 18-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
δεν με αφησε ποτε η μαμα να μαθω.

φοβοταν.
Tί κρίμα!!!Θέλεις να μάθεις τωρα που μεγάλωσες?

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:41, 18-02-10:

μικρη με πειραζε που ταλλα τα παιδακια βγαιναν για ποδηλατο ενω εγω οχι!

πλεον οι περισσοτεροι εχουν αυτοκινητα οποτε αυτο με προβληματιζει περισσοτερο πλεον.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 22:42, 18-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
μικρη με πειραζε που ταλλα τα παιδακια βγαιναν για ποδηλατο ενω εγω οχι!

πλεον οι περισσοτεροι εχουν αυτοκινητα οποτε αυτο με προβληματιζει περισσοτερο πλεον.
Εγώ πάντως έμαθα στα 18 μου...πριν έναν χρόνο...και λιγότερο!

Ήμουν ο πιο ευτυχισμένος ανθρωπος στον κόσμο οταν το καταφερα!Ηταν ενα ονειρο ζωης!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Burp
H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

H Burp έγραψε στις 22:44, 18-02-10:

αν μπορούσα θα πήγαινα παντού με αυτό

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 22:46, 18-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Burp
αν μπορούσα θα πήγαινα παντού με αυτό
και γω!!!!!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:56, 19-02-10:

Τρομερη γυμναστικη!!!
Οχι, δεν κανω ποδηλατο μες στην Αθηνα γιατι θα βρεθω πουθενα σε καμια λακουβα και θα με ψαχνουν, ομως εκανα πιτσιρικι παρα πολυ και πατινι επισης παρα πολυ!
Ειναι πολυ καλη η ιδεα του ποδηλατου, ειδικα ετσι οπως εχει η κατασταση με τα αυτοκινητα, ομως θελει πολλη πολλη προσοχη στους δρομους!
Θα εκανα ευκολα καπου εκτος Αθηνας!!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:28, 19-02-10:

Πλεον καλυπτω καποιες διαδρομες για κανα δυωρο κυριως μεσα στο π/σ/κ και συχνοτερα την ανοιξη - καλοκαιρι...
Κι εαν εχει και ανηφορες, που σχεδον παντα εχει δλδ, στο δυωρο ειμαι αρκετα κουρασμενη. Ειναι πολυ πιο κουραστικο απ οσο φανταζει...Παρολαυτα το διασκεδαζω...
Ωρες - ωρες απορω με τις αντοχες που ειχα μεχρι τα 18

Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 10:16, 19-02-10:

Το μοτοποδήλατο πιάνει;

Οδηγούσα.

Το πρώτο μου - και μοναδικό - ποδήλατο
ήταν δώρο της μητέρας μου, αν θυμάμαι καλά
πήγαινα 4η δημοτικού.

Όλα αυτά μέχρι την εφηβεία,
μετά μπήκε το μικρόβιο των μηχανών.

Έπειτα από 20 χρόνια - και συνεχίζω ακόμη -
κάτοχος διαφόρων μηχανών,
σε μια επίσκεψη στο πράκτικερ μου γυάλισε ( ελεώ χωριού )
ένα mountain bike κι'ανέβηκα.

Τι το'θελα;

Χιλιάδες καρφιά σαν να μπήκαν
στον πισινό μου.

Έχει μάθει στις άνετες και μεγάλες σέλες
και τώρα μην του πεις για περικοπές!

Ας είναι καλά οι μηχανές. ( τα γυμναστήρια και τα πάρκα )

Παράθεση

annakaloge

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη annakaloge
H annakaloge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H annakaloge Hello!!! έγραψε στις 20:26, 28-02-10:

Eννοείται! Είναι το καλύτερο μέσο για να πας κάπου κοντά.Αλλά όχι για την Αθήνα((( Περιμένουμε ακόμη ποδηλατόδρομους

Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 18:10, 02-03-10:

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sukerakos13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sukerakos13
Ο sukerakos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O sukerakos13 mpravo ... na dw sto derby ti tha ginei. έγραψε στις 19:26, 15-03-10:

σαν παιδι και εγω οδηγαω

Παράθεση

provatooo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη provatooo
H provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H provatooo έγραψε στις 22:26, 23-03-10:

ααα! εγω και ο γιγαντας μου (GIANT) ειμαστε αχωριστοι!!

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 22:30, 23-03-10:

Οχι ποια!!!!

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 23:07, 23-03-10:

Μικρός δεν το αποχωριζόμουν.
Πριν μερικά χρόνια το θυμήθηκα και έκανα κάποιες διαδρομές.
Τώρα πια το έχω ξεχασμένο στο υπόγειο του σπιτιού μου, και αγνοείται η τύχη του...

Παράθεση

provatooo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H provatooo έγραψε στις 23:50, 24-03-10:

ζατί?

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 15:08, 08-05-10:

Έι παίδες, το σκέφτομαι για Θεσσαλονίκη. Βλέπω αρκετό κόσμο τελευταία. Κανείς να μοιραστεί εμπειρίες;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:30, 08-05-10:

Η αδερφη μου και ο ξαδερφος μου πλεον πανε στη δουλεια τους με ποδηλατο...
Γυμναζονται, δεν εκνευριζονται απο την κινηση στους δρομους και δεν ψαχνουν για θεση παρκαρισματος...
Εν ολιγοις, ειναι ευχαριστημενοι με αυτην τους την επιλογη...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

provatooo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H provatooo έγραψε στις 14:39, 09-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura
Έι παίδες, το σκέφτομαι για Θεσσαλονίκη. Βλέπω αρκετό κόσμο τελευταία. Κανείς να μοιραστεί εμπειρίες;
εδω! χρησιμοποιω ποδηλατο καθημερινα στη θεσσαλονικη για το σχολειο,κολυμβητηριο κτλ αλλα και για βολτες. σε σχεση με το αστικο που χρησιμοποιουσα καμια σχεση απο αποψη χρονου, αλλα και ποιοτητας θα λεγα.
οντως οι ποδηλατες εχουν αυξηθει το τελευταιο καιρο. σημερα μαλιστα ηταν και η πανελληνια ποδηλατοπορεια και ξεπερασαμε τις 1500 συμμετοχες απο τις 500 που ειχαμε περσυ!

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 15:01, 09-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura
Πέφτει κλέψιμο, είσοδοι πολυκατοικιών και πανεπιστήμια είναι χώροι που δε συνίστανται να το αφήνεις. Όταν το δένεις πρέπει να το δένεις πίσω ρόδα - σκελετό - παλούκι με κάποια αξιοσέβαστη αλυσίδα, ιδίως αν το έχεις πονέσει (και οικονομικά και γενικώς) το ποδήλατο για να το αποκτήσεις γιατί εξαφανίζονται στο άψε σβήσε.
Έχει σημασία πού κινείσαι, π.χ. κάποιος που μένει Άνω Πόλη ή Συκιές ή Νεάπολη δεν τον συμφέρει να κατεβαίνει κέντρο με ποδήλατο γιατί οι ανηφοριές στην επιστροφή θέλουν κώλο και μάλλον θα καταλήγεις να το σέρνεις ιδρωκοπώντας.
Αν μένεις χαμηλά και προσφέρεται η παραλία για σύνδεση με κέντρο, τότε συμφέρει ιδιαιτέρως -και χρονικά και οικονομικά.
Εγώ κάνω Καλαμαριά - Κυανού Σταυρό σε 30' με το ποδήλατο, ενώ με το αυτοκίνητο κυμαίνεται από 20' (Κυριακή μεσημέρι) μέχρι και 60'+ αν υπολογίσουμε ότι πρέπει να φάω τον τόπο για να βρω να παρκάρω κάπου που δε θα με ξυρίσουν/γράψουν/σπάσουν συν την τρελή κίνηση που έχει όποιος δρόμος κι αν διαλέξω (Όλγας, Δελφών, Ν. Εγνατία, περιφερειακός... ο ένας χειρότερος απ'τον άλλον σε ώρες αιχμής).

Το ποδήλατο είναι καλό αν πηγαίνεις από παραλία και μετά χρησιμοποιείς τους ποδηλατοδρόμους. Όταν είσαι σε δρόμους που δεν έχουν ποδηλατοδρόμους και έχουν περιορισμένο πεζοδρόμιο αποτελείς πρόβλημα και κινδυνεύεις κιόλας (π.χ. Όλγας. Έχω πετύχει επανειλημμένα βλαμμένους ποδηλάτες να πεταλιάζουν μπροστά από το λεωφορείο πάνω στη λεωφορειολωρίδα 10 το πρωί Δευτέρας. Τι έχουν στο μυαλό τους...)

Αρνητικό είναι ότι πρέπει να έχεις κάποιο αδιάβροχο μαζί σου συνεχώς, ότι μπορεί να σου κλέψουν μόνο τη σέλα (teehee! ^_^) και να πρέπει να το κουβαλήσεις μέχρι το επόμενο μαγαζί ποδηλατικών ειδών (γι'αυτό αγοράζουμε σέλα του κώλου ή αφήνουμε την default σκληρή ή την πεπαλαιώνουμε με ειδικές τεχνικές τεχνητής φθοράς), είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ να οδηγάς ποδήλατο πάνω στο δρόμο γιατί αρκετοί οδηγοί αυτοκινήτων/μηχανών είναι πολύ ανεύθυνοι, πολύ ανεγκέφαλοι και πολύ απρόβλεπτοι και αν εμπλακείς σε ατύχημα με αυτοκίνητο η καλύτερη περίπτωση είναι κάνας μήνας στο νοσοκομείο -όσο προσεκτικός κι αν είσαι, εφόσον αναγκάζεσαι να κάνεις ποδήλατο έχοντας οχήματα να έρχονται από πίσω σου, μισό μερίδιο ευθύνης της ασφάλειάς σου εναπόκειται στον οδηγό που ακολουθεί, το ίδρωμα-ξεϊδρωμα ιδίως γι'αυτούς που δεν πολυασχολούνται (στην αρχή) θα είναι πολύ και επιβαρύνεσαι από άποψη υγείας αν ιδρώνεις και ξεϊδρώνεις εν κινήσει ιδίως το χειμώνα.

Μου έχει τύχει να κάνω ποδήλατο πάνω στο δρόμο (μπροστά από το Ποσειδώνιο, λίγο πριν τη στροφή της Express Service, κοντά στο Μ. Μουσικής) να ανοίξει την πόρτα ένας απ'τα παρκαρισμένα και να δω τη ζωή μου σε αλλεπάλληλα πλάνα, να έρχεται φορτηγάκι πίσω μου και το ποδήλατο πετάχτηκε καμιά εικοσαριά μέτρα μπροστά ενώ εγώ έξυσα με τα πλευρά την κωλαπόρτα του κοιμισμένου. Χρειάστηκε το αποθεματικό της τύχης καμιάς δεκαετίας για να γλιτώσω απ'αυτό το συμβάν χωρίς σοβαρά τραύματα.

Γενικώς όμως, συμφέρει.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μπάμπης ο Άλλος
Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

O Μπάμπης ο Άλλος έγραψε στις 13:28, 20-06-10:

Καλησπέρα σε όλους. Χρειάζομαι τόσο για διασκέδαση οσο και για γυμναστική και θεραπεία ενός προβλήματος που έχω, να ξεκινήσω να κάνω ποδήλατο. Επειδή δεν έχω κάνει για πολλά χρόνια και οι ελληνικοί δρόμοι δεν είναι και οι ασφαλέστεροι σκοπέυω να πηγαίνω σε διάφορα απόμερα μέρη με το αυτοκινητο και να κάνω εκεί ποδήλατο.

Δεν έχω ιδέα όμως τι παίζει από αγορά ποδηλάτων. Σε τι τιμές κυμαίνονται; Γνωρίζω ότι μπορούν να φτάσουν και σε πολύ υψηλές τιμές τα επαγγελματικά αλλά δεν ενδιαφέρομαι φυσικά γι αυτά.

Ένα καλό ποδήλατο για να ξεκινήσει κανείς που να είναι οικονομικό αλλά όχι και το χειρότερο που υπάρχει, ποιό είναι; Τί να ψάχνω; Πού; Ξέρετε κανένα καλό μέρος; Έχω καιρό να συναντήσω ποδηλατάδικο..

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας.

Σημείωση:
Πρώτο μήνυμα από το συγχωνευμένο θέμα με τίτλο "Ποδήλατα".
Τα μηνύματα 90 έως 94 και 171 έως 174 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 22-05-12 στις 16:46. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συνένωσης Θεμάτων
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 654 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 17:11, 21-06-10:

Απόμερα μέρη εννοείς μέσα στην πόλη, δηλαδή δρομάκια με τσιμέντο ή έξω από την πόλη, δηλαδή χωματόδρομοι? Για το πρώτο ενδιαφέρεσαι για ποδήλατο πόλης, για το δεύτερο βουνού μάλλον. Πήγαινε σε ένα κατάστημα που πουλάνε ποδήλατα και ρώτα για αυτό που θες. Θα σε αφήσουν και να δοκιμάσεις ποδήλατα. Από μάρκες δεν ξέρω, αλλά αφού θες κάτι οικονομικό μην πάρεις ideal, γιατί είναι ποιοτικά αλλά ακριβά. Μπορείς να βρεις σε καλύτερη τιμή ποδήλατο άλλης μάρκας με περισσότερα εξαρτήματα.

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 18:16, 21-06-10:

Πάντως αν μένεις Φάληρο δεν θα ζοριστείς και πολύ να βρεις μέρος για να κάνεις ποδήλατο...υπάρχει και η Εσπλανάδα πίσω από την Συγγρού η οποία είναι ότι πιο κοντά σε ποδηλατόδρομο έχουμε στην Ελλάδα!!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 20:28, 21-06-10:

Specialized, εξαιρετικά ποδήλατα σε τιμές που ξεκινούν από 300 ευρώ και τελειώνουν όσο κάνει ένα νέο μικρό αυτοκίνητο.

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 22:02, 21-06-10:

Έχει και πιο απλά ποδήλατα, πχ, μάουντεν μπάικς(αρκετά καλά μπορώ να πω), από 80-90 ευρώ...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:39, 01-07-11:

Ερωτησεις στους ποδηλάτες:
Ισχύει ο κ.ο.κ. στα ποδήλατα για το κράνος;
Eπίσης, μήπως γνωρίζετε καταστήματα στην Αθήνα, που να έχουν ποικιλία σε ποδήλατα και καλές τιμές;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 01-07-11 στις 16:17.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 19:58, 02-07-11:

Τα ποδήλατα, που πλέον που έχουν γίνει της μόδας, δεν είναι για τις πόλεις που πλέον.

Τουλάχιστον μέχρι πριν λίγο καιρό αυτοί που οδηγούσαν ποδήλατο ήταν έμπειροι τώρα οι περισσότεροι είναι άπειροι και οδηγάνε χωρίς πολλές φορές να γνωρίζουν τον κοκ. Τα ποδήλατα δεν έχουν καθόλου παθητική και ενεργητική ασφάλεια και τα κράνη που φοράνε οι ποδηλάτες (αν τα φοράνε) είναι της πλάκας. Τα ποδήλατα ούτε καθρέφτες δεν έχουν για να δουν αν κάποιος τους προσπερνά ούτε φλας. Τα νοήματα με τα χέρια αναγκάζουν το ποδηλάτη να οδηγά με το 1 χέρι ενώ ο κοκ ακόμα και για τα αυτοκίνητα λέει να οδηγάμε με τα δυο χέρια.

Αυτό με τις λεωφορειολωρίδες που θα εφαρμοστεί στην Αθήνα πιλοτικά είναι απαράδεκτο. Οι λεωφορειολωρίδες είναι για τα λεωφορεία και τα ΜΜΜ. Πως να το κάνουμε δεν μπορούν να ακολουθήσουν την ταχύτητα των υπολοίπων ΜΜΜ.

Αν οι μηχανές είναι 1 φορά σκοτώστρες τα ποδήλατα είναι 10 φορές. Όποιος θέλει να ξεφορτωθεί το τουτού ας πάρει παπάκι. Τα ποδήλατα είναι για βόλτες σε επαρχιακούς δρόμους όχι μεταφορικό μέσο των πόλεων.

Αυτά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,309 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 21:09, 02-07-11:

Εγώ οδηγώ ποδήλατο μόνο τα καλοκαίρια, γιατί το έχω στο εξοχικό μου. Κάνω μακρινές βόλτες εκεί με τις φίλες μου ή μόνη. Δυστυχώς δεν μπορώ να το φέρω στην πόλη μου, γιατί δεν έχει ποδηλατόδρομους (όπως για π.χ. στην Θεσσαλονίκη ή εξωτερικό).
Γενικά μου αρέσει πολύ, εξάλου είναι ένας καλός τρόπος γυμναστικής.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 21:20, 02-07-11:

Είχα μέχρι προχθές ένα Mongoose αλλά το πούλησα και πήρα ακριβώς αυτό.
specialized hardrock disk
Ναι, οδηγώ και μάλιστα σχεδόν κάθε μέρα.

@ fockos
Τα ποδήλατα δεν έχουν καθόλου παθητική και ενεργητική ασφάλεια: wrong
υπάρχουν καταπληκτικά ποδήλατα με άψογα φρένα, αναρτήσεις, άκαμπτους και πανάλαφρους σκελετούς που τα κάνουν μακράν ασφαλέστερα από μοτοσυκλέτες της "απλής" κατηγορίας
τα κράνη που φοράνε οι ποδηλάτες (αν τα φοράνε) είναι της πλάκας: wrong
όχι βέβαια, υπάρχουν ασφαλέστατα κράνη και εξοπλισμοί για τους ποδηλάτες, εξοπλισμοί όμοιοι με αυτούς των μοτοσυκλετών
Τα ποδήλατα ούτε καθρέφτες δεν έχουν για να δουν αν κάποιος τους προσπερνά: wrong
Με δέκα ευρώ δικό σου.
Φλας με 18 ευρώ.
o κοκ ακόμα και για τα αυτοκίνητα λέει να οδηγάμε με τα δυο χέρια: λέει πολλές τέτοιες μαλακίες ο Κ.Ο.Κ.!
Επίσης ο Κ.Ο.Κ. λέει για τους μοτοσυκλετιστές πως ο καλλίτερος τρόπος να δείξεις πρόθεση αλλαγής πορείας είναι τα ίδια σου τα χέρια.
Πως να το κάνουμε δεν μπορούν να ακολουθήσουν την ταχύτητα των υπολοίπων ΜΜΜ: wrong
Σε συνθήκες κυκλοφοριακής φόρτισης ένα ποδήλατο είναι το ίδιο γρήγορο με ένα μηχανάκι πόλης.
Αν οι μηχανές είναι 1 φορά σκοτώστρες τα ποδήλατα είναι 10 φορές: wrong
Όχι βέβαια, προσπάθησε να φρενάρεις μία μηχανή βάρους 200 κιλών μαζί με τον αναβάτη και το εξοπλισμό (σύνολο δλδ κοντά στα 300 κιλά) με δύο δισκόφρενα εμπρός και ένα πίσω με 30χλμ/ώρα και μέτρα το χρόνο ακινητοποίησης και ύστερα κάνε το ίδιο σε ένα ποδηλάτο με βάρος το πολύ 14-15 κιλά και με τον αναβάτη να ανεβάζει το συνολικό βάρος στα 110 με δισκόφρενο και εμπρός και πίσω.

@ mindcircus: Δεν είναι παράνομο να μη φοράς, αλλά καλό θα ήταν να φόραγες.
Πόσα θες να δώσεις και τι ποδήλατο θέλεις να πάρεις;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη borat : 02-07-11 στις 22:53.
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη karotenia
H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 21:25, 02-07-11:

Γενικα οδηγω ποδηλατο!!!!οταν σπουδαζα σπαρτη ειχα αγορασει καινουριο ποδηλατο για να πηγαινω στο πανεπιστημιο που ηταν εκτος πολεως και απο το κεντρο ηταν κανα 20 λεπτο μακρια με τα ποδια!
τωρα που ειμαι αθηνα ουτε κατα διανοια!!δεν θελω να αυτοκτονησω!!!!
μλολις ομως επιστρεψω στο πατρικο μου θα χρησιμοποιω ποδηλατο καθε μερα αφου μενω σε επαρχια και δεν εχει κινηση οποτε δεν κινδυνευω να γινω αλοιφη!

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 21:55, 02-07-11:

Eνα μετριο ποδηλατο, ποσα χιλιομετρα την ωρα μπορει να πιασει;
Με συνηθισμενο αναβατη βεβαια.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους