Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,029 μέλη και 2,416,202 μηνύματα σε 75,339 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 407 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οδηγείτε ποδήλατο;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:51, 19-07-06:

Αχ βρε παιδιά μου, ΠΟΛΛΗΗΗ προσοχή στους δρόμους!!! Οι έλληνες οδηγοί δεν παίρνουν στα σοβαρά τα ποδήλατα...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 15:54, 19-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Αχ βρε παιδιά μου, ΠΟΛΛΗΗΗ προσοχή στους δρόμους!!! Οι έλληνες οδηγοί δεν παίρνουν στα σοβαρά τα ποδήλατα...
Δίκιο έχει το γίδι! (Σαν βρισιά ακούστηκε αλλα τι να κάνω με το nick που διάλεξες!) . Να προσθέσουμε στο ποδήλατο σου ABS, αερόσακο, και μεταλικούς προφυλακτήρες μπρος και πίσω!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 15:56, 19-07-06:

...και ανεμιστήρα
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:09, 19-07-06:

Τι θα 'λεγες και για ένα τόνο λαμαρίνα γύρω γύρω;
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 16:10, 19-07-06:

θα γέρνει
Παράθεση

xmavidis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο xmavidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O xmavidis έγραψε: στις 17:39, 19-07-06:

Στη Φλώρινα αλλά κυρίως στο χωριό που μένω είναι ο παράδεισος για όποιον οδηγάει ποδήλατο.
Παράθεση

ALR (Thanasis P.)

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O ALR Happy Vacations everyone! έγραψε: στις 20:36, 19-07-06:

Να βάλουμε και 3 ρόδες και πιστεύω είμαστε κομπλέ :p

Ti ωραία να είχαμε και μείς ποδηλατόδρομους όπως σε άλλες χώρες στο εξωτερικό..
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 08:40, 20-07-06:

Τι ωραία που στην Αθήνα έχει τρελές ανηφόρες!!
Δυστυχώς η Αθήνα δεν είναι για ποδήλατο λόγω τοπογραφίας ειδικά όταν το ποδήλατο έχει και spoilers!
Ξεχάσατε πάντως vinyls και όλα τα υπόλοιπα καλά του nfs underground!
Παράθεση

ALR (Thanasis P.)

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O ALR Happy Vacations everyone! έγραψε: στις 01:35, 16-08-06:

Ύστερα από μερικές εβδομάδες , έχω να πώ ότι πήρα ποδήλατο την κατάλληλη εποχή.
Ο δρόμος της πόλης μου έχει τροποποιηθεί κατάλληλα ώστε να φιλοξενήσει το παγκόσμιο τουρνουά moto-cross , μόνο που δεν θα το φιλοξενήσει!
Απλά ενόψη εκλογών, ας κάνουμε κανα έργο. Έτσι κι εγώ παίρνω το ποδηλατάκι μου και αποφεύγω πανεύκολα τις κακοτοπιές
Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε: στις 11:25, 16-08-06:

Ποδηλατάκι!!!!
Είναι το μοναδικό αντικείμένο το οποίο χρησιμοποιώ μέχρι και σήμερα και που κάθε φορά που το "καβαλάω" μου θυμίζει έντονα τα παιδικά μου χρόνια, τότε όπου μαζευόμασταν τσούρμο όλα τα παιδιά κάθε πρωΪ στον οικισμό που μέναμε τα καλοκαίρια και πηγαίναμε στην θάλασσα!!!!
Χρησιμοποίω ποδήλατο, αλλά μόνο στο εξοχικό μας....στην πόλη αν και θα ήθελα να χρησιμοποιήσω, δεν μπορώ, όχι γιατί φοβάμαι την κίνηση αλλά φταίει η περιοχή όπου μένω η οποία αν και είναι πολύ κοντά στο κέντρο, έχει τρελες ανηφόρες στην επιστροφή....
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 11:51, 16-08-06:

Αλλά στο πηγαιμό Nooooo Brakessssssssssssssss!!
Παράθεση

ALR (Thanasis P.)

Νεοφερμένος

O ALR Happy Vacations everyone! έγραψε: στις 00:47, 22-08-06:

Κάνεις και τη γυμναστικούλα σου
Απλά πρέπει να είσαι "δεν ιδρώνω εύκολα τύπος" και να έχεις κανα μπλουζάκι με αποσμητικό πρόχειρο :p
Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Troll έγραψε: στις 19:12, 02-09-06:

Οδηγούσα και μου λείπει, αλλά η Αθήνα δε προσφέρεται για αυτό. (Με εξαίρεση κάποιες περιοχές) Τώρα σαπίζει παραμελημένο στο χωριό μου. Έχω να το κάνω βόλτα κάτι χρόνια αλλα είναι και πού να το βάλω εδώ στην Αθήνα, δεν έχουμε χώρο.
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε: στις 10:36, 04-09-06:

ΧΑΧΑΧΑΧ η εφημερίδα Metropolis έκανα αναφορά στο θέμα σε ένα σημείο που λέει τι συζητήθηκε αυτή την εβδομάδα στα forum!!!!!
Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε: στις 11:10, 04-09-06:

Βεβαίως, οδηγούσα ποδήλατο από μικρό παιδί και οδηγώ και μέχρι τώρα, εάν παραστεί ανάγκη..., ή όταν θέλω να θυμηθώ τα παλιά...

Αργότερα κατέλειξα σε μηχανή...

Όμως εδώ και κανένα χρόνο, δεν το κάνω τακτικά, έχω πουλήσει και την μηχανή μου πλέον.

Είπα να συμμορφωθώ στο γνωστό ρητό που λέει, ότι : "ο γέρος πάει, ή από πέσιμο... ή από χ_____!!!"

και αποφάοσισα να γίνω πιο προσεκτική...

.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lilith : 04-09-06 στις 11:11. Αιτία: διόρθωση σε σημείο στήξης...
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 14:10, 04-09-06:

Σε λίγο θα πάω στο γραφείο με το ποδήλατό μου, τον Μπαρμπούν!!
Παράθεση

ALR (Thanasis P.)

Νεοφερμένος

O ALR Happy Vacations everyone! έγραψε: στις 21:18, 06-09-06:

Το βάφτισες και δε μας κάλεσες !; :p
Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε: στις 21:02, 15-10-06:

Εμένα μ'αρέσει να κάνω ποδήλατο και το χρησιμοποιώ συνέχεια αλλα για πολυ μικρές αποστάσεις...Κάνω και λίγο γυμναστική...
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε: στις 14:11, 16-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από smart
Εμένα μ'αρέσει να κάνω ποδήλατο και το χρησιμοποιώ συνέχεια αλλα για πολυ μικρές αποστάσεις...Κάνω και λίγο γυμναστική...
Δυστυχώς το ποδήλατο πρακτικά δεν έχει κανένα αποτέλεσμα και μάλλον είναι και χειρότερο από το περπάτημα για μικρές αποστάσεις. Ο λόγος είναι ότι αν σημεία κανεις έντονη άσκηση και μετά το πράγμα τσουλά μόνο του. Το ποδήλατο για να πεις ότι σου προσφέρει κάτι από πλευράς άσκησης θέλει συνεχόμενο ρυθμό και κάποια απόσταση. Η κίνηση μέσα σε μια πόλη πχ σαν την Αθήνα και Πάτρα που ξέρω δεν επιτρέπει αυτη την ομοιογένεια.
Το περπάτημα από την άλλη κρατά πιο εύκολα τον επιθυμητό ρυθμό και έχει καλύτερο αποτέλεσμα στο σώμα. Απλά είναι τα ζώα μου τα αργά.
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 17:41, 10-02-10:

Η σχέση μου με το ποδήλατο είναι ερωτική.

Νομίζω πως αυτό το θέμα αυτό θα πρέπει να ξανάδυναμώσει και να ασχοληθούμε περισσότερο στην ζωή μας με το ποδήλατο. Μπορεί οι καταστασεις σε πολεις να ειναι δυσκολες αλλα οσο μπορουμε να κάνουμε ποδήλατο με το οποίο βελτιώνουμε την ψυχική και σωματική μας υγεία.
Καθότι έμαθα πριν εναν χρόνο να κάνω ποδήλατο ίσως γι'αυτο να έχω τοση αγαπη σε αυτο. Ήταν όνειρο ζωης να μαθω ποδηλατο. Μακάρι καποια στιγμη να γίνουν ποδηλατοδρομοι και στην Αθηνα!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος