Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οδηγείτε ποδήλατο;

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 13:05, 20-10-11:

Να οδηγήσω ποδήλατο; Μέσα σε πόλη της Ελλάδας; Δεν τρελάθηκα [ακόμη]...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 13:05, 20-10-11:

ποδηλατοο!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prwteas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη prwteas
Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 191 μηνύματα.

O prwteas έγραψε στις 01:12, 21-10-11:

Παλιά οδηγούσα. Μετά από καμιά δεκαριά φορές που κατάλαβα ότι είναι οδύσσεια με τα αυτοκίνητα, το παράτησα.

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 03:49, 24-10-11:

Και ναι, δεν ξέρω να κάνω ποδήλατο :$

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 05:03, 24-10-11:

Παλιά οδηγούσα, ακόμα μπορώ να το οδηγήσω αλλά μέσα στην Αθήνα πολύ δύσκολο.

Παράθεση

~Valentina~

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Valentina~
H ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H ~Valentina~ έγραψε στις 11:57, 24-10-11:

και εγω οδηγω ποδηλατο αλλα τωρα με το δικο μου εχουμε μια αποσταση αφου περασα σε αλλη περιοχη και δε το πηρα μαζι μου

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 12:35, 24-10-11:

πλεον οχι!!

Παράθεση

talismans

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη talismans
Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O talismans έγραψε στις 12:58, 24-10-11:

Σε λίγο όλοι με ποδήλατα θα κυκλοφορούμεόπως πάει.

Πάντως μέσα στη πόλη μου φαίνεται αρκετά επικίνδυνο

Παράθεση

aria89

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη aria89
H aria89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H aria89 έγραψε στις 12:48, 23-11-11:

απο τα 6 μου δεν εχω σταματησει! το αγαπω!

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 13:12, 23-11-11:

Βεβαια και οδηγω ποδηλατο....μαλιστα δηλωνω και αθλητης ποδηλατης!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 12:58, 02-05-12:

Ποδηλάτες και ποδηλάτισσες

Πήγα σήμερα να αλλάξω τα λάστιχα του ποδηλάτου μου και μου είπε πως κάνουν 6 ευρώ το καθένα και σύνολο μαζί με την εργασία θα δώσω 19 ευρώ. Καλά είναι; ή ακριβά;
Έχοντας δυο χρόνια ένα ποδήλατο και χωρίς να του έχω κάνει ποτέ service τι πιστεύετε πως πρέπει να προσέξω/αλλάξω?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 20:26, 02-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Noisette
Ποδηλάτες και ποδηλάτισσες

Πήγα σήμερα να αλλάξω τα λάστιχα του ποδηλάτου μου και μου είπε πως κάνουν 6 ευρώ το καθένα και σύνολο μαζί με την εργασία θα δώσω 19 ευρώ. Καλά είναι; ή ακριβά;
Έχοντας δυο χρόνια ένα ποδήλατο και χωρίς να του έχω κάνει ποτέ service τι πιστεύετε πως πρέπει να προσέξω/αλλάξω?

6 ευρω για λαστιχα ειναι αρκετα λιγα.Δεν θα ειναι καλης ποιοτητας λαστιχα.Απο 30 και πανω ειναι τα καλα.Το καθενα

Εξαρταται βεβαια γιατι θες το ποδηλατο,αν το εχεις απλα για βολτες δεν ειναι αναγκη να δωσεις τοσα πολλα,και τα 12 ευρω καλα ειναι.Αλλα να ξερεις,δεν θα φορας και τα καλυτερα ... παπουτσια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 23:06, 02-05-12:

Χμμμ...αν πω πως το ποδήλατο μου είναι ένα σπαστό και έχει μικρά λάστιχα...? Δεν δικαιολογεί τα λίγα λεφτά;

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 09:49, 03-05-12:

Δε ξερω ποσο επικυνδινο ειναι το ποδαλατο στην πολη παντως στο χωριο ειναι τελεια.Κανω ποδηλατο εδω και 10 χρονια και εχω οργωσει ολους τους δρομους του χωριου (μια φορα παραλιγο να τρακαρω με ενα αυτοκινητο ) . Ειναι ενας υπεροχο μεσο αθλησης , γρηγορης μετακινησης , βολτας και το ιδανικο για τα ψωνια της γιαγιας

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 15:02, 07-05-12:

Για όποιον τον ενδιαφέρει να πάει σε μία εύκολη βολτίτσα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Liakouras
Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 382 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε στις 15:14, 07-05-12:

Παιδιά ψήνομαι καιρό να αγοράσω ένα ποδηλατάκι για να μετακινούμε, το κάκο είναι οτι από φίλους που ασχολούντε έμαθα πως το φτηνότερο απαρκώς αξιόλογο ποδήλατο θα το βρώ στα 250€. Τπτ φθηνότερο αλλά εξίσου αξιόλογο δεν υπάρχει; Το θέλω για να κινούμε στην πολή σε αποστάσης μέχρι 7χλμ(τόσο είναι η απόσταση Ν.Σμύρνη -Πα.Πει.)

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:16, 07-05-12:

Ψαξε για μεταχειρισμενο.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 19:13, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Liakouras
Παιδιά ψήνομαι καιρό να αγοράσω ένα ποδηλατάκι για να μετακινούμε, το κάκο είναι οτι από φίλους που ασχολούντε έμαθα πως το φτηνότερο απαρκώς αξιόλογο ποδήλατο θα το βρώ στα 250€. Τπτ φθηνότερο αλλά εξίσου αξιόλογο δεν υπάρχει; Το θέλω για να κινούμε στην πολή σε αποστάσης μέχρι 7χλμ(τόσο είναι η απόσταση Ν.Σμύρνη -Πα.Πει.)
Mήν πάρεις τίποτα ποδήλατα supermarket απο πράκτικερ,άλεξ πακ,λίντλ κτλ.
Είναι άκρως επικίνδυνα και αναξιόπιστα!!!

Δοκίμασε να βρείς κάποιο μεταχειρισμένο(όπως είπε ο Κρόνος) ή κάποιο μοντέλο παλαιότερης χρονιάς,άν έχει ξεμείνει σε κάποιο ποδηλατάδικο.
Και πολύ σημαντικό,σε οποιαδήποτε περίπτωση επιλέξεις,το ποδήλατο που θα πάρεις,να έχει το σωστό μέγεθος για σένα.Μήν κοιτάξεις μόνο την τιμή.

Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 19:42, 07-05-12:

Εγώ το δικό μου 250 το έχω πάρει..Πάρα πολύ καλό!

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 20:39, 07-05-12:

Στην πεμπτη δημοτικου μου ειχαν παρει οι γονεις μου ενα ωραιο κοκκινο μαυρο ποδηλατο.Το ειχαν παρει καπως μεγαλουτσικο για να το εχω αρκετο καιρο και κοστισε 100 ευρω..
Εεε λοιπον εχει αποδειχθει αστερι...!!!!
Το εχω επτα χρονια τωρα(παμε για ογδοο) και δεν εχει παθει τιποτα..
Πραγματικα με βολευει παρα παρα παρα πολυ..Πηγαινω παντου με αυτο κανοντας ευκολα μεγαλες αποστασεις.
Το προτεινω ανεπιφυλακτα..Ειναι διασκεδαστικο,σε γυμναζει χωρις ιδιαιτερη κουραση και ειναι παρα πολυ βολικο!!
Καλα να μην πω πως το παρκαρεις παντου!!!

Μονο που θελει προσοχη στο που το παρκαρεις!!!Ο κινδυνος κλοπης παραμονευει παντου.!!!Δεσιμο και ..''παρκαρισμα'' σε πολυσυχναστα σημεια που να εχουν φως το βραδυ..

Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 00:10, 21-05-12:

Σκεφτόμαι να πάρω ποδήλατο.Τα mountain είναι εντάξει για μέσα στη πόλη,έτσι?
Επίσης,έχετε να προτείνετε κάποια εταιρία που εμπιστεύεστε-στη γκάμα των100-200Ε?

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 00:33, 21-05-12:

Ό,τι ποδήλατο κι αν διαλέξεις, δώσε κάτι παραπάνω και πάρε ένα καλό πέταλο, μη σου πω και δύο. Ειδικά το θέμα της ασφάλειας από κλοπή ψάξε το πολύ καλά, αν δεν θέλεις να το κλαις μετά από λίγο.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 00:38, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Insomnie
Σκεφτόμαι να πάρω ποδήλατο.Τα mountain είναι εντάξει για μέσα στη πόλη,έτσι?
Επίσης,έχετε να προτείνετε κάποια εταιρία που εμπιστεύεστε-στη γκάμα των100-200Ε?
Σε αυτό το εύρος,μόνο κανένα ποδήλατο τύπου σουπερμάρκετ θα βρείς ή κάποιο παλιό μεταχειρισμένο.Και αυτά δεν αξίζουν μία.
Γνώμη μου,αύξησε το budget κατά 50 ευρώ(στα 250) και πάνε σε ένα ποδηλατά,και πάρε ένα trekking(μπροστινή ανάρτηση),με όχι και τόσο τραχύ τακούνι στα λάστιχα.Είναι ότι πρέπει για την πόλη.Τα mountain bikes,είναι για το βουνό,μήν τα μπερδεύουμε.
Και επίσης,να προσέξεις το μέγεθος του ποδηλάτου,σε σχέση με το ύψος σου. Πάρα πολύ σημαντικό.Και οι περισσότεροι δεν ξέρουν κάν πως τα ποδήλατα έχουν μεγέθη.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:37, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Σε αυτό το εύρος,μόνο κανένα ποδήλατο τύπου σουπερμάρκετ θα βρείς ή κάποιο παλιό μεταχειρισμένο.Και αυτά δεν αξίζουν μία.
Γνώμη μου,αύξησε το budget κατά 50 ευρώ(στα 250) και πάνε σε ένα ποδηλατά,και πάρε ένα trekking(μπροστινή ανάρτηση),με όχι και τόσο τραχύ τακούνι στα λάστιχα.Είναι ότι πρέπει για την πόλη.Τα mountain bikes,είναι για το βουνό,μήν τα μπερδεύουμε.
Και επίσης,να προσέξεις το μέγεθος του ποδηλάτου,σε σχέση με το ύψος σου. Πάρα πολύ σημαντικό.Και οι περισσότεροι δεν ξέρουν κάν πως τα ποδήλατα έχουν μεγέθη.

από την άλλη, μπορείς να μειώσεις το μπάτζετ κατά πολλά ευρώ, και να πάρεις ένα ποδήλατο στατικό για το σπίτι,
και την άσκηση να κάνεις, και φραπέ να πίνεις παράλληλα, και να βλέπεις και τατιάνα στην τιβι.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 14:31, 25-05-12:

Δεν ξέρω να κάνω ποδήλατο

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 15:40, 25-05-12:

Ούτε εγώ ξέρω. Μικρή έπεσα πολλές φορές καθώς μάθαινα, μετά φοβήθηκα, το παράτησα, και όταν το ξαναθυμήθηκα πριν λίγα χρόνια δεν χωρούσαν τα πόδια μου στο μικρό ποδηλατάκι... Όλοι λένε ότι είναι ευκολο αλλά εγώ το πήρα από φόβο...

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:00, 25-05-12:

Προχθές, μάθαμε σε ακόμα μία φίλη μου που είναι 23 χρονών. ΌΛΟΙ μπορούν να μάθουν ποδήλατο!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 19:11, 25-05-12:

Το ποδήλατο είναι σαν το σεξ
Αν το κάνεις μία φορά,σου αρέσει και θές και άλλο
Δεν χρειάζεται να το πάρεις με φόβο.
Αρχικά,άν κάνεις σε ποδήλατο φίλου,(αρκεί βέβαια να σου κάνει το μέγεθός του) κατέβαζε την σέλα μέχρι κάτω,για να είσαι πιό σίγουρη.
Και στην αρχή απλά ξεκίνα να τσουλάς με τα πόδια,για να αποκτήσεις ισορροπία.Και για όνομα του ανύπαρκτου θεού,μήν κοιτάς κάτω!!!
Μετά αφού πάρεις το κολάι,κάνεις και πετάλι,ήρεμα στην αρχή.Και αργότερα σηκώνεις και την σέλα κάθε φορά λίγο λίγο(1 εκ) μέχρι να φτάσει το πόδι σου να είναι ελάχιστα λυγισμένο όταν θα είναι μέχρι κάτω το πετάλι.
Και μετά δεν θα ξεκολλάς,trust me.
Και το καλοκαίρι είναι η καλύτερη εποχή για βόλτες με το ποδήλατο.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

penni_k (Πεννυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη penni_k
H Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H penni_k λογικα ειμαι τρελη έγραψε στις 01:44, 26-05-12:

Λατρευω το ποδηλατο.. Εδω και 3 χρονια παω παντου με αυτο. Το μονο που δεν μου αρεσει στο ποδηλατο που εχω τωρα ειναι οτι εχει αναρτηση πισω και μπροστα και νιωθω οτι δεν προχωραει τοσο γρηγορα οσο το προηγουμενο που δεν ειχε. Δεν ξερω αν οντως ισχει κατι τετοιο. Ειναι προσωπικη αποψη. Ξερει κανεις?

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 09:14, 26-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από penni_k
Λατρευω το ποδηλατο.. Εδω και 3 χρονια παω παντου με αυτο. Το μονο που δεν μου αρεσει στο ποδηλατο που εχω τωρα ειναι οτι εχει αναρτηση πισω και μπροστα και νιωθω οτι δεν προχωραει τοσο γρηγορα οσο το προηγουμενο που δεν ειχε. Δεν ξερω αν οντως ισχει κατι τετοιο. Ειναι προσωπικη αποψη. Ξερει κανεις?
Οι αναρτήσεις,"τρώνε" την ενέργεια απο τα πετάλια.
Τί θέλω να πώ.Φαντάζομαι πως έχεις και μπροστά ανάρτηση.Δοκίμασε να σηκωθείς απο την σέλα και να κάνεις ορθοπέταλο.
Θα παρατηρήσεις πως η ανάρτηση κουνιέται πάνω-κάτω.Αυτό είναι χαμένη ενέργεια.
Οι αναρτήσεις γενικότερα είναι overated!!
Σαν γενικός κανόνας:Αν δεν έχεις σκοπό να πάς κάποια στιγμή με το ποδήλατο σε χωματόδρομο/βουνό,οι αναρτήσεις είναι περιττές.
Αν το θές μόνο για την πόλη,μόνο η μπροστινή είναι αρκετή(με μικρή διαδρομή 60-70mm) αν και χωρίς ανάρτηση(rigid fork) δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα στις εντός πόλεως μετακινήσεις.

Παράθεση

petros7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη petros7
Ο petros7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O petros7 έγραψε στις 14:00, 24-08-12:

Μήπως ξέρει κανείς ποια είναι η καλύτερη εταιρεία ποδηλάτου στο κόσμο για mountain ????

Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 15:09, 27-08-12:

εγώ από το praktiker ΠΟυ το έχω πάρει ειναι τέλειο, δεν είναι όμως για Mountain αλλά ντάξει

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 15:31, 27-08-12:

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bugatti_Veyron

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bugatti_Veyron
Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.

O Bugatti_Veyron έγραψε στις 15:51, 27-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από petros7
Μήπως ξέρει κανείς ποια είναι η καλύτερη εταιρεία ποδηλάτου στο κόσμο για mountain ????
Ψηφίζω IDEAL..στην κατηγορία του ειναι αξιόπιστο,ξέρεις πως δε θα σου σκουριάσει αν το πιασει βροχή.υπάρχουν και καλύτερες μάρκες αλλα πανε πολλά λεφτα 600+ π.χ. Fly...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 29-08-12 στις 07:33. Αιτία: split
Παράθεση

petros7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη petros7
Ο petros7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O petros7 έγραψε στις 01:44, 30-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bugatti_Veyron
Ψηφίζω IDEAL..στην κατηγορία του ειναι αξιόπιστο,ξέρεις πως δε θα σου σκουριάσει αν το πιασει βροχή.υπάρχουν και καλύτερες μάρκες αλλα πανε πολλά λεφτα 600+ π.χ. Fly...
δν εχω προβλημαμε τα χρηματα προτεινε μαρκες !!!!!!!

Παράθεση

pop corn

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη pop corn
H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,093 μηνύματα.

H pop corn έγραψε στις 01:54, 30-08-12:

Οδηγείτε ποδήλατο;

όχι, οδηγώ νταλίκα...

Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 02:50, 30-08-12:

Δεν οδηγαω ποδηλατο αν και θα ηθελα,ισως καποια στιγμη αποφασισω ν αγορασω

Παράθεση

Bugatti_Veyron

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.

O Bugatti_Veyron έγραψε στις 21:42, 31-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από petros7
δν εχω προβλημαμε τα χρηματα προτεινε μαρκες !!!!!!!
Ουάου...γιου αρε ριτσ! Θα σου προτείνω να μπείς σε αυτη τη σελίδα στο φασεβοοκ οπου ειναι πιο ψαγμένοι. Ειναι μια οργάνωση-ομάδα στην Αθήνα που πάει βόλτες καθε παρασκευή βράδυ (50κμ η κάθε βόλτα). https://www.facebook.com/freedayride

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 22:07, 31-08-12:

κάθε κυριακή.

Παράθεση

Bugatti_Veyron

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Bugatti_Veyron έγραψε στις 23:39, 31-08-12:

Τις κυριακές ειναι οι εθελοντές ποδηλάτες,οι free day ειναι τις Παρασκευές

Παράθεση

vassonoff

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vassonoff
H vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε στις 10:18, 01-09-12:

Ωωωω ναι...το αγαπω!!!
Χθες πηγαμε ποδηλαταδα υπο το φως της πανσεληνου...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 17:45, 01-09-12:

Εγω περιμένω να μου έρθει θήκη που βάζω πάνω στο ποδήλατο για το κινητο

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 19:19, 01-09-12:

Ξέρω να οδηγώ ποδήλατο.
Αλλά φοβάμαι να οδηγήσω ποδήλατο.
Επειδή οδηγώ αυτοκίνητο.
Τόσα χρόνια που έχω μάθει πολλά αν μη τι άλλο από τον ίδιο τον εαυτό μου...
Και ξέρω ότι όσο και να προσέχω όντας πάνω στο ποδήλατο, κάπου εκεί έξω ένας οδηγός αυτοκινήτου,
μιλάει στο κινητό του και δεν προσέχει αρκετά το δρόμο,
οδηγεί σχεδόν στον αυτόματο πιλότο επειδή σκέφτεται τη δόση της εφορίας,
οδηγεί με μηχανικές κινήσεις επειδή σκέφτεται τις μπηχτές του προϊστάμενου για περικοπές,
οδηγεί χωρίς να έχει τα χεράκια του στο τιμόνι αφού στο ένα χέρι το τσιγάρο, στο άλλο χέρι το τηλέφωνο, πόσα χέρια να έχει κανείς...
(αυτό το τελευταίο μη το γελάσει κανείς, το έκανε οδηγός πούλμαν που ερχόταν κατά πάνω μου από το αντίθετο ρεύμα)
και ξέρω πόσο γρήγορα ένα αυτοκίνητο μπορεί να βρεθεί ακριβώς εκεί που δεν πρέπει ...

Κι όταν οδηγώ αυτοκίνητο και προσπερνάω ποδηλάτες στο δρόμο, καρδιοχτυπάω, εύχομαι και προσεύχομαι εκείνη τη στιγμή που είναι δίπλα στη ρόδα μου ο ποδηλάτης να μη βρεθεί χαλίκι στη δική του ρόδα, να μη ξαφνιαστεί από κάτι και κάνει κάποια απότομη κίνηση, ...
Πόσοι οδηγοί προσέχουν τους ποδηλάτες εκεί έξω?

Γι αυτό και όταν μπορώ περιορίζομαι σε μια πρωινή βόλτα, κάπου ήσυχα, χωρίς κίνηση και δυστυχώς δεν το χρησιμοποιώ σε καθημερινές μετακινήσεις που χρειάζεται να βγω σε δρόμους με μεγάλη κυκλοφορία.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

H souzana έγραψε στις 20:45, 01-09-12:

συμφωνώ σε όλα μαζί σου, ειδικά στη χώρα μας όπου οι οδηγοί δεν προσέχουν ούτε τους πεζούς τις περισσότερες φορές θα προσέχουν εμας τους ποδηλάτες;
εγω δεν βγαίνω σε πάρα πολύ κεντρικούς δρόμους τύπου κηφισσίας που βλέπω πολλούς (παναγία μου)
και έχω πάρει και καθρέφτες να βλέπω τι παίζει από πισω μου γιατί δεν γίνεται αλλιως

Παράθεση

Cassiopeia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Cassiopeia
H Cassiopeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H Cassiopeia έγραψε στις 21:42, 01-09-12:

Οδηγάω ποδήλατο γύρω στην περιοχή μου. Δεν έχει τύχει σε ποδολατόδρομο. Είναι μία από τις αγαπημένες μου ασχολίες κάθε καλοκαίρι.

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 21:56, 01-09-12:

Eμ δε ξέρω να κάνω ποδήλατο...

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 22:33, 01-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bugatti_Veyron
Τις κυριακές ειναι οι εθελοντές ποδηλάτες,οι free day ειναι τις Παρασκευές
δεν ασχολούμαι φίλε με αυτά που αναφέρεις.

την κυριακή κάνω ποδήλατο, γιατί δευτέρα-παρασκευή έχει στίβο, σαββάτο κολύμπι
και κυριακή ποδήλατο.

έτσι τα έχω μοιράσει

Παράθεση

Bugatti_Veyron

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Bugatti_Veyron έγραψε στις 03:59, 02-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ajusshi
δεν ασχολούμαι φίλε με αυτά που αναφέρεις.

την κυριακή κάνω ποδήλατο, γιατί δευτέρα-παρασκευή έχει στίβο, σαββάτο κολύμπι
και κυριακή ποδήλατο.

έτσι τα έχω μοιράσει
Πως δε βαριέσαι? Κολύμπι ήθελα και εγω,αλλα δεν ειναι και πολύ φθινό.
.
.
Στο θέμα αν μας προσέχουν οι οδηγοί,ειναι πολά που παίζουν ρόλο,εγω δε φοβάμαι την περίπτωση που θα με δεί κανείς και θα με αγνοήσει, αλλα την περίπτωση που επειδή πιανω μικρό χόρο μήπως δε με προσέξει καλά και δεν προλάβει να κάνει καποια κίνιση,δλδ μη γίνει καθαρό ατύχημα. Όσοι με εχουν δεί και με εχουν αγνοήσει το εχουν μετανοιώσει πιστεύω.Ενας εμεινε με εναν καθρέφτη λιγότερο...ουτως η αλλως δε τον χρησημοποιούσε,τσάμπα εκοβε τον αέρα,τώρα λύθηκε ομως το θέμα

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 12:09, 06-09-12:

Ναααι ειδικά τώρα το καλοκαίρι το είχα λιώσει! Το θέλω για όλες τις κοντινές μετακινήσεις μου μου αρέσει πολύ!

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 12:30, 06-09-12:

Οχι, κυρίως γιατί είμαι ένα ατσούμπαλο πλάσμα. Αν ανεβώ σε δύο ρόδες γίνομαι δημόσιος κίνδυνος....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους