Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς βρήκατε την τωρινή δουλειά σας;

Πως βρήκατε την τωρινή δουλειά σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 26)
Απο αγγελία σε εφημερίδα/περιοδικό
3
11,54%
Απο αγγελία στο ιντερνετ
3
11,54%
Απο γνωστό/φίλο
7
26,92%
Απο πουθενά, είμαι ελεύθερος επαγγελματίας
2
7,69%
Έστελνα αβέρτα βιογραφικά σε εταιρείες και κάποια στιγμή με κάλεσαν
0
0%
Έβαλα εγώ αγγελία σε εφημερίδα
0
0%
Έβαλα εγώ αγγελία στο ίντερνετ
2
7,69%
Άλλο
5
19,23%
Δεν εργάζομαι.
4
15,38%

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 15:12, 10-07-06:

Νομίζω είναι ένα ενδιαφέρον, απο στατιστικής απόψεως, θέμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:30, 10-07-06:

Εβαλα αγγελια στο ιντερνετ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 15:41, 10-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Εβαλα αγγελια στο ιντερνετ.
Και δουλεύει αυτό;; Εγώ πίστευα οτι σπάνια βρίσκεις έτσι δουλειές
Και αν επιτρέπεται, πόσες προτάσεις είχες απο την αγγελία σου αυτή;

Παράθεση

m3nt0r

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη m3nt0r
Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O m3nt0r έγραψε στις 15:46, 10-07-06:

Προτάθηκα έπειτα απο την πτυχιακή μου εργασία.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 15:47, 10-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r
Προτάθηκα έπειτα απο την πτυχιακή μου εργασία.
η οποία, αν επιτρέπεται ήταν? [και πόση σχέση έχει με την τωρινή δουλειά?]

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:50, 10-07-06:

Ναι δουλευει. Με πηραν απο 5 διαφορετικες εταιριες, σε διαστημα ενος μηνα.. Μαλιστα εσκασαν ολα μαζι τα τηλεφωνα γυρω στις 3 βδομαδες πανω που ειχα απογοητευτει.

Παράθεση

m3nt0r

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη m3nt0r
Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O m3nt0r έγραψε στις 15:51, 10-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
η οποία, αν επιτρέπεται ήταν? [και πόση σχέση έχει με την τωρινή δουλειά?]
Τεχνητή εξέλιξη, γενετικοί αλγόριθμοι και αυτοπρογραμματιζόμενα συστήματα.Δουλεύω σε σχετικό ερευνητικό κέντρο

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 16:04, 10-07-06:

η τωρινή ήταν "μιλημένη" θέση (μέσω φίλου). Οι προηγούμενες δύο από αποστολή βιογραφικών αβέρτα.

διακρίνω ένα multiple choice possibility...

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 16:04, 10-07-06:

Τεχνητή εξέλιξη, γενετικοί αλγόριθμοι και αυτοπρογραμματιζόμενα συστήματα.Δουλεύω σε σχετικό ερευνητικό κέντρο

u r lucky. Btw η δεύτερη πρόταση ήταν ...προφανής . Δεν θα μπορούσες πουθενά αλλού στην Ελλάδα [ως Υ.Δ η επιστημονικός/εξωτερικός συνεργάτης σε πανεπιστήμιο ίσως μόνο]

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 16:40, 10-07-06:

Κι εγώ κάνω πτυχιακή σε γενετικούς, άντε να κάτσει κανά κονέ..

Η τελευταία δουλειά (και η μοναδική που έχω κάνει) ήταν dj σε ένα club, με άκουσε ο ιδιοκτήτης του όταν έκανα εκπομπή σε ραδιοφωνικό σταθμό και με γνώρισε μέσω ενός κοινού γνωστού.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 20:41, 10-07-06:

Τέτοιο καιρό πριν από λίγα χρόνια, μόλις είχα απολυθεί από φαντάρος και είχα πάει σε μια εταιρία που έχει να κάνει με την ανάπτυξη multimediacds, αλλά και την κάλυψη αθλητικών γεγονότων από πλευράς στατιστικής και γραφικών, η οποία συνεργαζόταν με την εταιρία που είμαι τώρα. Η εταιρία που είμαι τώρα λοιπόν ξεκινούσε ένα νέο projectκαι ζήτησε από την παλιά, έναν άνθρωπο εμπιστοσύνης για να τους βοηθήσει το πρώτο δίμηνο... τελικά το δίμηνο έγινε αορίστου...!

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 21:34, 10-07-06:

η τωρινη απο ενα πολυ φιλο μου, απο το πουθενα στην κυριλεξια, γυρναγα απο συνετευξη σε συνεντευξη κκαι με πηρε τηλεφωνο 2 η ωρα το πρωι να μου πει να παρω τον ανθρπο ΑΜΕΣΩΣ γατι "καιγοτανε" εγω τον πηρα και την επομενη μερα πηγα να μιλησουμε και μεσα σε δυο ωρες μου ειχαν κανει προσληψη,

την προηγουμενη απο αγγελια στην Χ.Ε - μονο χρυση δεν μας βγηκε

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 23:48, 10-07-06:

Μέσω των εγκυκλίων που βγάζει το Υπουργείο Παιδείας κάθε χρόνο!

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 14:01, 11-07-06:

πήγα στην εταιρια και αφησα βιογραφικο. επεσα στην περιπτωση, βεβαια, γιατι η θεση θα ηταν κενη για 3 μηνες και με πηραν αμεσως τηλεφωνο, αλλα τελικα οι 3 μηνες εγιναν αοριστου..

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 15:04, 11-07-06:

Από έναν οικογενειακό φίλο. Η πλάκα είναι, ότι σ'αυτήν την εταιρία πέρασα από συνέντευξη μόνο και μόνο για να μην ακούω την γκρίνια των δικών μου, αφού εγώ ήμουν σίγουρη πως τσάμπα κόπο θα έκανα, μια και ήμουν εντελώς άπειρη (αυτή είναι η πρώτη και μοναδική δουλειά που είχα ποτέ). Παρόλα αυτά, δεν χρειάστηκε να περιμένω να μου απαντήσουν. Προσλήφθηκα αμέσως μετά το τέλος της συνέντευξης.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 17:30, 11-07-06:

Λοιπον, εγω ψηφισα "Απο γνωστό/φίλο" αλλα τωρα που το σκεφτομαι δεν ειναι σωστο.
Η δικη μου δουλεια εχει να κανει με οικογενειακη υποθεση, οποτε νομιζω το "Αλλο" θα ταιριαζε καλυτερα.. Χχμμμ.. δεν ξερω.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 09:59, 12-07-06:

Αν το βιογραφικό στο tomshardware πιάνει για έβαλα εγώ αγγελία στο internet τότε αυτό.
Όλες οι προηγούμενες μέσω γνωστού. Δλδ έμαθα για την θέση από γνωστό! Αλλά πριν 2-4 χρόνια το internet ΑΧαχΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Παράθεση

ka-li

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ka-li
H ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H ka-li έγραψε στις 10:11, 12-07-06:

Το αφεντικό μου είναι και θείος μου (αδερφός της μητέρας μου). Είναι η πρώτη μου δουλειά και όπως κατα λαβαίνετε δεν δυσκολεύτηκα καθόλου να την βρω...
Βασικά με περίμεναν πώς και πώς να τελειώσω την σχολή και να πάω.

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 12:43, 12-07-06:

Στην τωρινή μου δουλειά έστειλα βιογραφικό μέσω internet... Τη διάλεξα απλώς και μόνο για να μην κάθομαι και για να βγάλω κανά χρήμα, μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο... αλλά τώρα που μπήκα στο χωρό βλέπω ότι δε μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

Στην προηγούμενη με είχε προτείνει ένας γνωστός και με πήραν με τη μία.

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 12:45, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Nana
αλλά τώρα που μπήκα στο χωρό βλέπω ότι δε μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ!!!
Ε... στο χορό εννοούσα βεβαίως

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 20:38, 13-07-06:

Από αγγελία σε εφημερίδα και μετά απο γράπτο τεστ και δύο συνεντεύξεις...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πόσο γρήγορα κάνατε σεξ στην τωρινή σας σχέση; - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 66 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Έρωτας & Σεξ.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-11-13 στις 19:37.
    • Σπουδές ή δουλειά; - Από Hotshot_1988
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-08-09 στις 18:57.
    • Βρήκατε σπίτι; - Από Thra
      Το θέμα έχει λάβει 126 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικό σπίτι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-09-08 στις 18:20.
    • Να δεχτώ την δουλειά; - Από Kakerlak
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-09-08 στις 13:01.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους