Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,804 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,681 μηνύματα σε 93,223 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 817 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 114)
Να κερνάει ο άντρας
29
25,44%
Να κερνάει η γυναίκα
3
2,63%
Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του
42
36,84%
Μισά-μισά
5
4,39%
Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ
35
30,70%

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:09, 13-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ουτιδανός
Δλδ εσυ αλλου τρως αλλου πινεις κι αλλου πας και το δινεις; Με το μπαρδον δηλαδη αλλα αν δεν γουσταρεις καποιανου να του κατσεις, τι θελεις και βγενεις μαζι του και μια και δυο φορες και τον αφηνεις να σε κερναει σε ολες; κοροιδια δεν ειναι αυτο, αφου λεγατε πως στο ερωτικο ραντεβου πας επειδη κι εσυ γουσταρεις, αλλιως δεν πας;
Παλι εξ ιδιων καλο μου κρινεις?
Εαν για καποιον το κερασμα θεωρειται αναγκαια και ικανη συνθηκη για να π@δηξει, κριμα για κεινον, οχι για μενα...

PS: Μ' αρεσει το δωδεκαθεο, φορανε πολυ σικ χλαμυδες κι απο κατω τιποτα.. Μετα την τελετη ακολουθει συμποσιο με οργιο...
Ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται, λενε...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kritikaros
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 352 μηνύματα.

O kritikaros έγραψε στις 12:26, 13-04-10:

προφανώς εννοεί ότι εφόσον δεν τον βλέπεις ερωτικά-συναισθηματικά γιατί του δίνεις,ας πούμε,ελπίδες (το ότι είναι χαζός αυτός δεν το διαπραγματευόμαστε) αν κάνετε παρέα φιλικά γιατί να να τον αφήνεις κερνάει ή αν είναι τόσο τρόμπας ο άλλος και νομίζει ότι έτσι θα καταλήξεις στο κρεβάτι του γιατί να βγεις μαζί του?σύνδεσέ τον με κάιρο και that's all!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:35, 13-04-10:

Καταρχας, δεν ειπα πουθενα οτι βγαινω ραντεβουδακια με καποιον, εαν δε με ενδιαφερει περαν του φιλικου, διοτι ακριβως δε θελω να παρεξηγηθω και να δωσω λαθος μηνυμα.
Κατα δευτερον μπορει καποιος να σε κερασει και σε εξοδο με περισσοτερα των 2 ατομων. Δεν ειναι αναγκαια και ικανη συνθηκη να ειναι ερωτικο τετ-α-τετ! Το σιγουρο ειναι οτι "
Εαν για καποιον το κερασμα θεωρειται αναγκαια και ικανη συνθηκη για να π@δηξει, κριμα για κεινον, οχι για μενα..."
Και τριτον, γιατι πρεπει να επαναλαμβανω τα ιδια πραγματα ξανα και ξανα?! Με κουραζετε γκαιζ!!!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 352 μηνύματα.

O kritikaros έγραψε στις 12:48, 13-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Καταρχας, δεν ειπα πουθενα οτι βγαινω ραντεβουδακια με καποιον, εαν δε με ενδιαφερει περαν του φιλικου, διοτι ακριβως δε θελω να παρεξηγηθω και να δωσω λαθος μηνυμα.
Κατα δευτερον μπορει καποιος να σε κερασει και σε εξοδο με περισσοτερα των 2 ατομων. Δεν ειναι αναγκαια και ικανη συνθηκη να ειναι ερωτικο τετ-α-τετ! Το σιγουρο ειναι οτι "
Εαν για καποιον το κερασμα θεωρειται αναγκαια και ικανη συνθηκη για να π@δηξει, κριμα για κεινον, οχι για μενα..."
Και τριτον, γιατι πρεπει να επαναλαμβανω τα ιδια πραγματα ξανα και ξανα?! Με κουραζετε γκαιζ!!!!!
δεν είπα ότι το κάνεις εσύ,γενικά αναφερόμεθα να προάγεται ο διάλογος...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,993 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 13:59, 13-04-10:

εγω θεωρω οπισθοδρομικο και σεξιστικο να θεωρουν οι αλλοι οτι ο ανδρας πρεπει να κερασει πρωτος

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:21, 13-04-10:

εγω θεωρω οπισθοδρομικο και σεξιστικο να θεωρουν οι αλλοι οτι ο ανδρας πρεπει να κερασει πρωτος
ειναι ηλιθιο να βαζουμε πρεπει σε τετοια οικονομικα θεματα..
δηλαδη αν η γυναικα ειναι πλουσια και ο ανδρας φτωχος τι θα κανουμε?δεν θα γαινουν ραντεβου?
δεν κανουν τα χρηματα ουτε τον ανδρα ουτε τη γυναικα ουτε τη σχεση.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

baudE Laire (jrot)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη baudE Laire
Ο jrot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O baudE Laire έγραψε στις 18:04, 14-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Θα με βάλεις στη διαδικασία να θυμάμαι οτι την άλλη φορά πρέπει να πληρώσω εγώ. Δε με κάνεις να νιώθω καλά, απλά μου προσθέτεις μια υποχρέωση.
Αρχική Δημοσίευση από Himela
Και ρωτάω, τι ευχαρίστηση παίρνεις εσύ από το να με κεράσεις;
Την επόμενη φορά που θα πληρώσεις εσύ , θα έχει ανεβεί το κόστος του χρήματος

μου χα χα

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,458 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 10:56, 19-04-10:

Εγω αναρωτιεμαι για το ποσο αφελης μπορει να ειναι καποιος που σκεφτεται πως επειδη με κερασε ενα και δυο και τρια ποτα, σημαινει οτι θα με γ@μησει κιολας..
Αυτό δεν θεωρείται αφέλεια, αλλά τιμιότητα και μάλιστα προκαταβολική! Απλοποιούνται οι σχέσεις έτσι...
Κακά τα ψέματα! Κάθε άτομο έρχεται σε επαφή με κόσμο, άρα ο καθένας μας έχει ένα είδος "τρέχοντος λογαριασμού" με τους άλλους, και με οποιαδήποτε πράξη ή απραξία ο καθείς αποκομίζει όφελος ή απώλεια, και ταυτόχρονα προξενεί ένα κέρδος ή μια ζημιά σε κάποιον άλλο ή σε κάποιους άλλους!

Επειδή όμως στα κέρδη και στις ζημιές συνυπολογίζονται και οι ψυχικές ανταμοιβές όπως και τα ψυχολογικά στρες, η "πράξη" του κεράσματος πρωτίστως συνδέεται με την καλοσύνη, και τα "καβούρια" στις τσέπες με τον...φιλοτομαρισμό!
Στη θεώρηση λοιπόν της πράξης του δότη, η αξιολόγηση πρέπει να λαμβάνει υπ΄όψιν το σύστημα αξιών του, αλλά για να ΚΑΘΟΡΙΣΟΥΜΕ την πραγματική της αξία, πρέπει να αναφερθούμε οπωσδήποτε στο σύστημα αξιών του...λήπτη!

Και....αντιστρόφως, αν αγαπάτε! (προτιμάτε)

Νηρηίς, κερνάω jack ανέρωτο 12years old και θα φροντίσω να υπάρχει δίπλα σου γλάστρα με φυτό.... (να το χύνεις εκεί)

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:09, 19-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
Νηρηίς, κερνάω jack ανέρωτο 12years old και θα φροντίσω να υπάρχει δίπλα σου γλάστρα με φυτό.... (να το χύνεις εκεί)
wow!
Εισαι λαρτζ τυπος με τις γλαστρες και τα φυτα, αλλα θα τολμησω να πω πως ακομα και αυτα θα το "φτυσουν" το τζακ!

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 16:38, 19-04-10:

wow! με τις γλαστρες και τα φυτα, αλλα θα τολμησω να πω πως ακομα και αυτα θα το "φτυσουν" το τζακ!
Aχά Δηλαδή αν πρότεινα malt....καθαρό βυνοποιημένο κριθάρι χωρίς προσμείξεις, ένα ας πούμε, θα το....ποτίζαμε το φυτό;

Γυναίκες...

.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:02, 19-04-10:

παντως το πολυ κερασμα στη γυναικα δεν εχει ασφαλη αποτελεσματα

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 02:07, 21-04-10:

δηλ. αν σε κεράσω εγώ την πρώτη φορά prime και τα βρούμε, θα με κερνάς μετέπειτα...; αν είναι έτσι θα ήθελα πολύ να σε γνωρίσω, αν δεν έχεις κάποια σχέση βέβαια.... (και αν δεν έχεις αλλάξει άποψη βέβαια)

Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_farm
H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 270 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε στις 11:11, 21-04-10:

Στο πρωτο ραντεβου εχω και εγω την νοοτροπια των περισοτερων γυναικων θελω να πληρωσει ο ανδρας αλλιως θα μου φανει καπως!!!!!!!! οταν ομως εισαι σε σχεση δεν ισχυουν αυτα μια ο ενας μια ο αλλος σε μια διαδικασια φυσιολογικη χωρις το απαξιωτικο για μενα παντα δικα μου δικα σου. Το βρισκω απαισιο να λογαριαζουν ο καθενας τα δικα του για να μην πω ξεφτιλα .Ξεφτιλα θεωρω και τις γυναικες που δεν κανουν την κινηση να πληρωσουν ποτε ( αλλαξε επαγγελμα καλη μου η εστω κοβε δελτιο παροχης υπηρεσιων).

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:15, 21-04-10:

Στο πρωτο ραντεβου εχω και εγω την νοοτροπια των περισοτερων γυναικων θελω να πληρωσει ο ανδρας αλλιως θα μου φανει καπως!!!!!!!!
το καλυτερο ειναι να μην μπουν καθολου λεφτα στη μεση..κοινως παγκακι,παρκο και μια ωραια θεμα.. μια χαρα ραντεβου κατω απο τα δεντρα..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:20, 21-04-10:

Και το παγκακι το θελει το κατιτις του

...ετσι στεγνα θα τη βγαλετε μανα μου?!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:30, 21-04-10:

φαι,ποτο στο χερι

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 18:24, 21-04-10:

ε και αυτα αγγελακο μου καποιος θα τα αγορασει..

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 19:54, 21-04-10:

Για φαντάσου να είναι φρεσκοβαμμένο, και να μη το προσέξεις....

[SIZE="1"]κρύβε λόγια εσύ[/SIZE <----υποσημείωση γραμμένη με....λεμόνι! Ζεσταίνεις την οθόνη με το ...ceshoir, και εμφανίζεται η ΣΥΜΒΟΥΛΗ!

Παράθεση

evi_zoi (Εύη - Ζωή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi_zoi
H Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 286 μηνύματα.

H evi_zoi is divorced and.... έγραψε στις 20:16, 26-04-10:

Σε μια σχέση παντως δεν πρεπει να μπαίνουν τα λεφτα στη μεση..Εγω πλεον εχω κοινο ταμειο (ναι,σαν τους παντρεμενους!)

Παράθεση

alllantin

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alllantin
Ο alllantin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O alllantin έγραψε στις 15:25, 27-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
το καλυτερο ειναι να μην μπουν καθολου λεφτα στη μεση..κοινως παγκακι,παρκο και μια ωραια θεμα.. μια χαρα ραντεβου κατω απο τα δεντρα..

...ετσι στεγνα θα τη βγαλετε μανα μου?!
Αρχική Δημοσίευση από moonlight
ε και αυτα αγγελακο μου καποιος θα τα αγορασει..
hellowwwww
τάπερ από το σπίτι

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:26, 27-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από alllantin
hellowwwww
τάπερ από το σπίτι

και ποιος θα πληρωσει το σουπερ μαρκετ?

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:28, 27-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από alllantin
hellowwwww
τάπερ από το σπίτι
Άδειο;

Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O kritikaros έγραψε στις 16:18, 27-04-10:

ο ένας θα πάει τα σποράκια και ο άλλος το νερό και είμαστε κομπλέ...

ελπίζω να σας κάλυψα

Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate! =]
H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε στις 23:40, 27-04-10:

τουλαχιστον τις πρωτες φορες που βγαινω με καποιον εχω συνειθισει να πληρωνει εκεινος.
και κατι πυ εχει γινει σε μια φιλη μου:εχει βγει πρωτο ραντεβου με ενα παιδι και οταν ερχεται ο λαγαριασμος της λεει:
-το τσαι σου κανει 3.20!
οκ...κατ εμε απαραδεκτο...
αλλο να πληρωσεις και συ καποια φορα που βγηκατε εξω και αλλο απο το πρωτο κιολας ραντεβου...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alllantin

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alllantin
Ο alllantin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O alllantin έγραψε στις 00:23, 28-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από kate! =]
τουλαχιστον τις πρωτες φορες που βγαινω με καποιον εχω συνειθισει να πληρωνει εκεινος.
και κατι πυ εχει γινει σε μια φιλη μου:εχει βγει πρωτο ραντεβου με ενα παιδι και οταν ερχεται ο λαγαριασμος της λεει:
-το τσαι σου κανει 3.20!

και λίγα λες

τσάι είναι , όχι σαμπάνια

πού διάολο πάει η αισχροκέρδεια σε αυτή την χώρα ;

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 09:43, 28-04-10:

χαχα εχει και πιο ακριβα απο 320 αλλαντινε εχει και με 500

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,993 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 21:55, 30-04-10:

το τσαι σου κανει 3.20!
quoting the others.
το Δ.Ν.Τ. φταιει για τιμες...

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
και ποιος θα πληρωσει το σουπερ μαρκετ?
ο μπαμπας.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 30-04-10 στις 21:57. Αιτία: Συγχώνευση
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 20:06, 08-05-10:

'

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:16, 08-05-10:

οχι σπορακια..σουβλακια....
και μετα σκουπιζεις το τζατζικι απο τα χειλη της...με τα δικα σου χειλη..

Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O kritikaros έγραψε στις 01:00, 09-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
οχι σπορακια..σουβλακια....
και μετα σκουπιζεις το τζατζικι απο τα χειλη της...με τα δικα σου χειλη..
και αυτό μπορεί να γίνει και θα είσαι και κερδισμένος σίγουρα ακόμα και αν δεν τραβήξει η υπόθεση θα έχεις φάει τουλάχιστον.
αλλά επειδή είναι ψιλοkinky η κατάσταση και δεν θα ήταν υπερ πολλές από τις κοπέλες εδώ μέσα...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

agia93 (:))

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη agia93
H :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H agia93 έγραψε στις 17:22, 24-07-10:

χμμ ενδιαφέρον θέμα. κατά την γνώμη μου προτειμώ να πληρώνει ο άνδρας.. όχι επειδή είμαι τσιγκούνα/απένταρη/εκμεταλεύρια και όλα τα σχετικά. Νοιώθω όμως πως είμαι με έναν άνδρα ( όταν πληρώνει αυτός ) πολύ ερώτικο,που μπορεί να με κάνει να αισθανθώ την αντρική παρουσία ως προστάτη ως φύλακα ως στιβαρό άτομο . Σε αντίθετη περιπτώση θα νοιώσω πόλυ άσχημα.. δεν θα μάρεσε η ιδέα πως ένας άνδρας εξαρτάτε απο μένα και απο τα 10 μου ευρώ για να "βγεί" , μοιάζει σαν γυναικάκι να το πω έτσι στα μάτια μου. τώρα βέβαια παίζουν και πολλάαα ακόμα όπως ηλικία του ατόμου .. εγώ με την σειρά μου φροντίζω ώστε να περάσουμε καλά και να του περνώ πολλα ωραία δωρακιά . έτσι.. έμμεσα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 17:38, 24-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από agia93
κατά την γνώμη μου προτειμώ να πληρώνει ο άνδρας.. όχι επειδή είμαι τσιγκούνα/απένταρη/εκμεταλεύρια και όλα τα σχετικά. Νοιώθω όμως πως είμαι με έναν άνδρα ( όταν πληρώνει αυτός ) πολύ ερώτικο,που μπορεί να με κάνει να αισθανθώ την αντρική παρουσία ως προστάτη ως φύλακα ως στιβαρό άτομο . Σε αντίθετη περιπτώση θα νοιώσω πόλυ άσχημα.. δεν θα μάρεσε η ιδέα πως ένας άνδρας εξαρτάτε απο μένα και απο τα 10 μου ευρώ για να "βγεί" , μοιάζει σαν γυναικάκι να το πω έτσι στα μάτια μου. τώρα βέβαια παίζουν και πολλάαα ακόμα όπως ηλικία του ατόμου .. εγώ με την σειρά μου φροντίζω ώστε να περάσουμε καλά και να του περνώ πολλα ωραία δωρακιά . έτσι.. έμμεσα
Άρα εξαγοράζει την στοργή σου.. Αυτό αφήνεις να εννοηθεί.. Δηλαδή τα χρήματα εξυψώνουν έναν άντρα στα μάτια σου και τα χρήματα του άλφα χι ψι άντρα σε κανουν να τον νιώθεις ως προστάτη? Get real girl. Άμα τα συναισθήματα σου εξαρτύονται απτήν τσέπη του άλλου.... then...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:42, 24-07-10:

χμμ ενδιαφέρον θέμα. κατά την γνώμη μου προτειμώ να πληρώνει ο άνδρας.. όχι επειδή είμαι τσιγκούνα/απένταρη/εκμεταλεύρια και όλα τα σχετικά. Νοιώθω όμως πως είμαι με έναν άνδρα ( όταν πληρώνει αυτός ) πολύ ερώτικο,που μπορεί να με κάνει να αισθανθώ την αντρική παρουσία ως προστάτη ως φύλακα ως στιβαρό άτομο . Σε αντίθετη περιπτώση θα νοιώσω πόλυ άσχημα.. δεν θα μάρεσε η ιδέα πως ένας άνδρας εξαρτάτε απο μένα και απο τα 10 μου ευρώ για να "βγεί" , μοιάζει σαν γυναικάκι να το πω έτσι στα μάτια μου. τώρα βέβαια παίζουν και πολλάαα ακόμα όπως ηλικία του ατόμου .. εγώ με την σειρά μου φροντίζω ώστε να περάσουμε καλά και να του περνώ πολλα ωραία δωρακιά . έτσι.. έμμεσα
Και γιατί χρειάζεσαι προστάτη και φύλακα to begin with? Ενήλικας δεν είσαι; Πώς δέχεσαι να παρουσιάζεις τον εαυτό σου ως αδύναμο άτομο που έχει ανάγκη προστασίας; Πιστεύεις ότι υπάρχει ποτέ περίπτωση να σε σεβαστεί ποτέ ο άλλος ως ισότιμη του έτσι; Not in a million years.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,643 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:42, 24-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Deviance
Άρα εξαγοράζει την στοργή σου.. Αυτό αφήνεις να εννοηθεί.. Δηλαδή τα χρήματα εξυψώνουν έναν άντρα στα μάτια σου και τα χρήματα του άλφα χι ψι άντρα σε κανουν να τον νιώθεις ως προστάτη? Get real girl. Άμα τα συναισθήματα σου εξαρτύονται απτήν τσέπη του άλλου.... then...
Ε μην είσαι κακός κι εσύ ρε Deviance. Κανένα επάγγελμα δεν είναι κατακριτέο όταν δεν βλάπτει τους άλλους.

Καθένας έχει δικαίωμα να αποζητά ό,τι νιώθει πως τον γεμίζει περισσότερο.
Και παίρνει αναλόγως ό,τι του αξίζει, είτε άντρας είτε γυναίκα.

Παράθεση

Νεοφερμένος

H :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H agia93 έγραψε στις 17:45, 24-07-10:

Δεν είπα πως είναι το μόνο που έχει σημασία και το θέμα δεν είναι τα λεφτά αλλά όσα αποπνέει .. αυτό το κάτι το αντρίκο που εμένα με κάνει να την βρίσκω. εμένα.. και όλοι μας έχουμε τέτοιες σκέψεις.. πως κάποιοι μετράν την θηλυκότιτα με το μέγεθος του στήθους και άλλα τέτοια? τι να κάνουμε γούστα είναι αυτά. το θέμα δεν είναι τα λεφτά.. είναι πως με ξενερώνει να εξαρτάται ένας άντρας απο εμένα οικονομικα κλπ τι να κάνουμε? sorry λεω την αλήθεια θα μπορούσα να πω μούφες. δεν το κάνω..

Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 17:47, 24-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Ε μην είσαι κακός κι εσύ ρε Deviance. Κανένα επάγγελμα δεν είναι κατακριτέο όταν δεν βλάπτει τους άλλους.

Καθένας έχει δικαίωμα να αποζητά ό,τι νιώθει πως τον γεμίζει περισσότερο.
Και παίρνει αναλόγως ό,τι του αξίζει, είτε άντρας είτε γυναίκα.
Βλάπτει την τσέπη του άλλου . Το παραπάνω λέγεται έμμεση εκπόρνευση ιν μαι οπινιον. Σαφώς και ο καθένας αποζητά ότι τον πληρεί άλλα (θέλω να πιστεύω) πως όλοι αποζητάμε τον σεβασμό και με τον τρόπο αυτών δεν...

είναι πως με ξενερώνει να εξαρτάται ένας άντρας απο εμένα οικονομικα κλπ τι να κάνουμε? sorry λεω την αλήθεια θα μπορούσα να πω μούφες. δεν το κάνω..
Το ενδεχόμενο να ξενερώνει τον άλλον το να εξαρτάσαι εσύ οικονομικά από αυτόν δεν σου έχει περάσει απτό μυαλό? Μα δεν είπε κάνεις να μην λες την γνώμη σου.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:49, 24-07-10:

Δεν είπα πως είναι το μόνο που έχει σημασία και το θέμα δεν είναι τα λεφτά αλλά όσα αποπνέει .. αυτό το κάτι το αντρίκο που εμένα με κάνει να την βρίσκω. εμένα.. και όλοι μας έχουμε τέτοιες σκέψεις.. πως κάποιοι μετράν την θηλυκότιτα με το μέγεθος του στήθους και άλλα τέτοια? τι να κάνουμε γούστα είναι αυτά. το θέμα δεν είναι τα λεφτά.. είναι πως με ξενερώνει να εξαρτάται ένας άντρας απο εμένα οικονομικα κλπ τι να κάνουμε? sorry λεω την αλήθεια θα μπορούσα να πω μούφες. δεν το κάνω..
Δηλαδή ή θα εξαρτάται οικονομικά από σένα ή εσύ από αυτόν; Το να είναι ο καθένας ανεξάρτητος δεν παίζει;

Όσον αφορά το ότι σου βγάζει κάτι "αντρίκιο", το πιθανότερο είναι ότι απλά έτσι σε έμαθαν (οι γονείς, η κοινωνία, οι παρέες κτλ), όχι ότι όντως είναι ΔΙΚΗ σου προτίμηση. Sorry αν στο χαλάω

Όσον αφορά το ότι κάποιοι μετράν τη θυλυκότητα με το μέγεθος του στήθους, ναι υπάρχουν. Και συνήθως τα φτιάχνουν με γυναίκες που θέλουν να τις κερνάνε και έτσι είμαστε όλοι μας καλά

Παράθεση

Νεοφερμένος

H agia93 έγραψε στις 17:50, 24-07-10:

και να τονίσω πως μιλάω μόνο για τον ερωτικό τομέα.. φιλοί και λοιπά δεν παίζει κάτι τέτοιο.

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,787 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 17:52, 24-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Δηλαδή ή θα εξαρτάται οικονομικά από σένα ή εσύ από αυτόν; Το να είναι ο καθένας ανεξάρτητος δεν παίζει;

Όσον αφορά το ότι σου βγάζει κάτι "αντρίκιο", το πιθανότερο είναι ότι απλά έτσι σε έμαθαν (οι γονείς, η κοινωνία, οι παρέες κτλ), όχι ότι όντως είναι ΔΙΚΗ σου προτίμηση. Sorry αν στο χαλάω

Όσον αφορά το ότι κάποιοι μετράν τη θυλυκότητα με το μέγεθος του στήθους, ναι υπάρχουν. Και συνήθως τα φτιάχνουν με γυναίκες που θέλουν να τις κερνάνε και έτσι είμαστε όλοι μας καλά
Ώρες-ώρες Λία δεν αντιλαμβάνομαι την εμμονή σου με την επιρροή της κοινωνίας. Αποκλείεται ένας άνθρωπος οποίος έχει πιο «συντηρητικές» απόψεις να είναι πραγματικά δικές του και να τις υποστηρίζει επειδή πραγματικά νιώθει ότι είναι σωστές και από την άλλη ένας με πιο «φιλελεύθερες» απόψεις να τις έχει επειδή μεγάλωσε σε ένα άλλο οικογενειακό και κοινωνικό περιβάλλον; Δεν είναι όλα άσπρο-μαύρο φρονώ...

Παράθεση

Νεοφερμένος

H agia93 έγραψε στις 17:52, 24-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
πιστεψέ με πως είναι δικό μου και μόνο συμπέρασμα. εγώ έτσι ειμαί καλά. αλλιώς να βρώ καμία γυναίκα. έτσι το βλέπω.. τι να κάνουμε? .....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 24-07-10 στις 17:58. Αιτία: Προσθήκη quote tags.
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:51, 24-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Ώρες-ώρες Λία δεν αντιλαμβάνομαι την εμμονή σου με την επιρροή της κοινωνίας. Αποκλείεται ένας άνθρωπος οποίος έχει πιο «συντηρητικές» απόψεις να είναι πραγματικά δικές του και να τις υποστηρίζει επειδή πραγματικά νιώθει ότι είναι σωστές και από την άλλη ένας με πιο «φιλελεύθερες» απόψεις να τις έχει επειδή μεγάλωσε σε ένα άλλο οικογενειακό και κοινωνικό περιβάλλον; Δεν είναι όλα άσπρο-μαύρο φρονώ...
Είπα "το πιθανότερο", δεν είπα ότι είναι βέβαιο. Και lets face it, το να θεωρείς ότι επειδή είσαι γυναίκα είσαι αδύναμη και χρειάζεσαι προστασία, λίγο δύσκολο να είναι συμπέρασμα στο οποίο έχεις καταλήξει μόνη σου, εντελώς ανεπηρέαστη.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νεοφερμένος

H agia93 έγραψε στις 18:55, 24-07-10:

δεν είμαι αδύναμη... απλά θέλω κάτι αντίσχοιχο προσαρμοσμένο στο κλασικό αντρίκο πρότυπο.. εμένα αυτό μαρέσει.

αύτο ζητάω απο έναν άνδρα.. αλλιώς να μπλέξω με γυναίκες, πράγμα που έχω δοκιμάσει και ελπίζω αυτό να μη δώσει φιτιλιές για σχόλια.. όταν είμαι με άντρα τον θέλω άντρα πως το λένε? ένα κάτι πιο ισχύρο από μένα.. τελοσπάντων . δεν με καταλαβαίνετε όπως βλέπω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 24-07-10 στις 19:41. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:05, 24-07-10:

Μα εξ'ορισμού, προστασία χρειάζεται ο αδύναμος. Τελικά χρειάζεσαι προστασία ναι ή ου;

Ο άντρας δεν ορίζεται ως ο πιο ισχυρός (εκτός αν εννοείς σωματικά, που κι αυτό δεν αποτελεί ικανή συνθήκη). Ορίζεται ως αυτός που έχει χρωμοσώματα XY, πέος και νιώθει/θέλει να είναι άντρας. Προφανώς ούτε η επιστήμη σε καταλαβαίνει, αλλιώς θα τον είχε ορίσει διαφορετικά.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 19:15, 24-07-10:

να μπλέξω με γυναίκες, πράγμα που έχω δοκιμάσει και ελπίζω αυτό να μη δώσει φιτιλιές για σχόλια...

Γιατί να δώσει φυτιλιές για σχόλια; Επειδή είναι ομοφυλοφιλικό; Μαγκιά σου που το παραδέχεσαι δημοσίως. Σε μερικούς όπως εμένα, αρέσει και το θέαμα δυο γυναικών παρέα και δεν το λέω ειρωνικά, το βρίσκω όντως πολύ ερεθιστικό μιας και θεωρώ το γυναικείο σώμα απόλυτα ερωτικά προσανατολισμένο.

δεν με καταλαβαίνετε όπως βλέπω.
Εγώ σε καταλαβαίνω αν και δεν μου πέφτει λόγος να χαρακτηρίσω την επιθυμία σου ως σωστή ή λάθος. Είναι απλά η επιθυμία σου. Θέλεις έναν άντρα να σε εμπνέει και να έχεις κάτι να κοιτάξεις προς τα πάνω και να θαυμάσεις. Το παν όμως είναι να βασίζεται ο θαυμασμός αυτός κυρίως σε πνευματικά και όχι χρηματικά προσόντα όπως και να τηρείς αυτή σου την επιθυμία και όταν θα είσαι εσύ η ισχυρή από τους 2 σε κάποιον τομέα.

Μπορείς να τα κάνεις αυτά; Λίγες μπορούν. Οι περισσότερες που κάνουν τέτοιες βαρύγδουπες δηλώσεις ή καταλήγουν να τραβάνε χρήμα από τον άντρα τους, ή να είναι "υπό" μέχρι να πάρουν κεφάλι και να τον πατήσουν ύστερα στο λαιμό, ή ακόμα και να είναι υποτελείς επειδή έτσι ήσαν απέναντι στον πατέρα τους ή η μάνα τους απέναντι στον πατέρα τους και έτσι μάθανε κι αυτές.

Το θέμα λοιπόν δεν είναι αν συμφωνεί κάποιος ή όχι με τη γνώμη σου και την επιθυμία σου, αλλά αν αυτά βασίζονται σε έμφυτα και όχι επίκτητα στοιχεία του άντρα που επιλέγεις, και να μπορείς να είσαι πιστή σε αυτά και να μην τα αλλάζεις κατά τις περιστάσεις και κατά το δοκούν.

Παράθεση

Νεοφερμένος

H agia93 έγραψε στις 19:28, 24-07-10:

Ξέρω καλά τι θέλω και δεν αλλάζει αυτά και δεν θα μαι ποτέ υπο.. σε κανέναν. θέλω έναν άντρα ισχυρό ,απλό .. πολλοί ενοχλούντε. προβλήμα δικό τους. και άλλο τι λέει η επιστήμη.. εδώ μιλάμε για προσωπικές προτειμήσεις και προσωπικότητα.

Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O kritikaros έγραψε στις 21:26, 24-07-10:

πραγματικά το σαγόνι μου,έχει φτάσει στο πάτωμα.όσες φορές και αν αντιμετωπίσω τέτοια κατάσταση πάντα αυτό γίνεται αλλά τι να κάνουμε....

έχω να κάνω κάποιες πολύ συγκεκριμένες ερωτήσεις όχι τόσο για να τις απαντήσεις εδώ(αν θες το κάνεις βέβαια) αλλά για να προβληματιστείς εσύ η ίδια.
α)κρίνοντας από το ψευδόνυμο υποθέτω ότι είσαι ηλικιακα μικρή,συνεπώς ο κοινωνικός σου περίγυρος είναι της αυτής ηλικίας,συνεπώς που στα κομμάτια τα έχουν βρει τα λεφτά για να τα σπαταλάνε έτσι απλά σε εσένα?
μήπως είναι τα "λεφτά του μπαμπά"?μήπως είναι αυτό που λέμε "τσάμπα μάγκας" και "βουτυρομπεμπές"?

β)από πότε κάποιος είναι αξιόλογο άτομο για σχέση όταν το κύριο κριτήριο αυτής είναι το βάθος της τσέπης του?
πόσο μάλλον πως είναι ισχυρός?εκτός αν θεωρείς ισχυρό όποιον ανοίγει 5 μπουκάλια στα μπουζούκια και πετάει 40 πανέρια γαρύφαλλα,τότε πάω πάσο και υποκλίνομαι κιόλας.

γ)το ενδεχόμενο να σε απορίψει κάποιος που ενδεχομένως θα σου έκανε πολύ καλό ως άτομο,μόνο και μόνο εξαιτίας αυτής σου της συμπεριφοράς το έχεις σκεφτεί?και αυτό όχι λόγω τσιγκουνιάς όπως ενδεχομένως να έχεις καταλήξει αλλά λόγω καθαρά της αντίληξης του μη-κορόιδου που έχουν.

δ)αφού λες αυτός πληρώνει τα έξω και εσύ του κάνεις δώρα συχνά για να τα φέρνεις σε μία ισοροπία....γιατί μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία?
και εσύ να φαίνεσαι χαζογκόμενα(με το συμπάθειο κιόλας) και αυτός τελείως λουκουμάς?κρίμα είναι....

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:45, 24-07-10:

δεν είμαι αδύναμη... απλά θέλω κάτι αντίσχοιχο προσαρμοσμένο στο κλασικό αντρίκο πρότυπο.. εμένα αυτό μαρέσει.
Yeahh cool, και μένα αυτό μ' αρέσει, αλλά είναι λογικό να κρίνεις αν είναι κάποιος άντρας και προστάτης, μόνο και μόνο από το να σου πληρώνει τον καφέ; Lol.
Ακούγεται γελοίο, γιατί ναι μεν, είναι ωραίο να είσαι δίπλα σε έναν άντρα που νιώθεις ασφάλεια και ολοκλήρωση και τα σχετικά, αλλά όχι επειδή έχει λεφτά, αλλά επειδή σε αγαπάει, επειδή θα είναι μαζί σου σε δύσκολες στιγμές, θα σου σταθεί, θα σε καταλάβει, θα προσπαθήσει να σε κάνει να νιώσεις καλύτερα όταν το χρειαστείς, και γενικά χρειάζεται ΧΡΟΝΟΣ για να το νιώσεις αυτό.
Με το να σου πληρώσει τα ψώνια σου και οτιδήποτε άλλο, μάλλον να σε τυφλώσει θέλει, και από τη στιγμή που θα το δεχτείς χωρίς καμία αντίρρηση δε μου κάνει τόσο ωραία εικόνα.
Είναι σα να σε κάνει ό,τι θέλει επειδή σε "πληρώνει". bahhh

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 21:52, 24-07-10:

Μα εξ'ορισμού, προστασία χρειάζεται ο αδύναμος. Τελικά χρειάζεσαι προστασία ναι ή ου;
ολοι ειμαστε αδυναμοι σε καποιους τομεις και δυνατοι σε καποιους αλλους,και σαν φυλα και σαν ανθρωποι..οποτε ο ενας πρεπει να βοηθαει και προστατευει οπου μπορει τον αλλον..
δεν ειναι ντροπη..ειναι αναγκαιοτητα επιβιωσης..

Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 22:49, 24-07-10:

Σε εμενα εχει συσμβει να ξεχασω να παρω λεφτα ενα βραδυ και να εχουμε ηδη παραγγειλει-πιει τον καφε μας και στο τελος να με κερασει η κοπελα.... απλα ντραπηκα λιγο τιποτα αλλο οχι για το οτι με κερασε αυτη οσο το οτι δεν ειχα λεφτα να πληρωσω εγω και για τους 2 μας.... αλλα συνηθως εγω κερναω οταν βγαινουμε εξω
η αδυναμια που κολλαει τωρα στο κερασμα??(εκος και αν μιλατε γενικα γιατι δεν διαβασα πολυ καλα τι γραφατε παραπανω :p) ειναι αδυναμη η γυναικα να κερασει τον φιλο της??Υστερουν σε κατι?? δε το καταλαβαινω ισα ισα που δειχνει και την ανωτεροτητα-ανεξαρτησια της κατα καποιο τροπο... μαλλον :p
Mη κολλατε σε τετοια μικρα πραγματα αλλου φενοντε οι αξιες του καθενος =)

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 01:05, 25-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Φίλτατε Πατρέα , τίποτα μα τίποτα δεν αποκλείεται . Σίγουρα δίνω περισσότερες πιθανότητες βέβαια να πιστεύει κάποιος αυτό που πιστεύει η πλειοψηφία , μόνο και μόνο επειδή το πιστεύει η πλειοψηφία και κάποιος να έχει μια ασυνήθιστη άποψη ανεξαρτήτος του περιβάλλοντος του . Γιατί ακόμα και αν το κοντινό του περιβάλλον έχει ασυνήθιστες απόψεις , αναγκαστικά μπήκε στην διαδικασία να αντιπαρατεθεί με την καθιερωμένη στην κοινωνία γνώμη , άρα υφίσταται σίγουρα ένα ελάχιστο επίπεδο προβληματισμού . Φυσικά αυτό δεν κατοχυρώνει και την ορθότητα της γνώμης του . Ούτε δικαιολογεί να αποκλείουμε την περίπτωση που αναφέρεις . Αν θεωρείς ότι το έθεσε απόλυτα η Λία , πάω πάσο . Αν πάλι δεν το θεωρείς , εύχομαι στο μέλλον να προσέξεις το εξής φαινόμενο : συνήθως η κοινωνία σαν σύνολο δεν σε δικαιολογεί να πιστέψεις κάτι διαφορετικό από την πεπατημένη και ακόμα και αν το καταφέρεις δεν σε συγχωρεί . Αλλά , άνθρωποι γύρω σου με έναν τρόπο σκέψης που έχει υιοθετηθεί ανεξαρτήτων από νόρμες και απαράβατους κανόνες , μπορούν εύκολα και να συγχωρέσουν και να βοηθήσουν ακόμα την υιοθέτηση αντίθετης άποψης από την δική τους . Απλά πρώτα θα σε περάσουν από το τεστ : γιατί έφτασες να πιστεύεις αυτό που πιστεύεις ; Αυτό πιστεύω ότι κάνει και η Λία στην Αγία (Λία τσε γκεβάρας) . Στο ψητό :

πιστεψέ με πως είναι δικό μου και μόνο συμπέρασμα. εγώ έτσι ειμαί καλά. αλλιώς να βρώ καμία γυναίκα. έτσι το βλέπω.. τι να κάνουμε? .....
τελικά είμαι πολύ αντι-άντρας . Με ξενερώνουν τα λεσβιοειδή επιχειρήματα - θα μου πεις τι σχέση έχει με την συζήτηση και ποιος σε ρώτησε ;

γιατί έχει σχέση αυτό :

αύτο ζητάω απο έναν άνδρα.. αλλιώς να μπλέξω με γυναίκες, πράγμα που έχω δοκιμάσει και ελπίζω αυτό να μη δώσει φιτιλιές για σχόλια.. όταν είμαι με άντρα τον θέλω άντρα πως το λένε? ένα κάτι πιο ισχύρο από μένα.. τελοσπάντων . δεν με καταλαβαίνετε όπως βλέπω.
λολ .

εγώ πάντως σε καταλαβαίνω

πιστεύω ότι ακόμα και όταν ζούσανε κοινό βίο ο Αδάμ και η Εύα , χωρίς να επηρεάζονται ούτε από πεθερικά , ούτε από φίλες και κολλητούς , ούτε από το κοσμοπόλιταν και το μαξίμ , πάλι η Εύα ίδρωνε στην ιδέα του Αδάμ να κάνει βαράκια με τις 10 εντολές

από εκεί και πέρα , το όλο θέμα είναι που διαπιστώνεις αυτή τη δύναμη . Δεν θέλω να σου πω ότι δεν έχει σχέση (και) με τα χρήματα , αν και θα το ήθελα , θα ήταν ψέμμα . πού είναι το πρόβλημα τότε ;

το πρόβλημα είναι ότι οι απόψεις , αν τις βάλεις κάτω με απόλυτη αντικειμενικότητα (ναι ναι , άποψεις με αντικειμενικότητα) πιστεύω ότι είναι καμιά δεκαριά στο σύνολο τους για όλα τα ζητήματα που μας απασχολούν και πως όλοι θα συμφωνούσαμε με αυτές (αν είχαμε κάνει και λίγο από τον καπνό του ρεμπ , θα αγκαλιαζόμασταν κιόλας)

εκεί που κολλάμε , είναι όταν τις εκφράζουμε . εν προκειμένω , μπορεί να κάψουμε μια άποψη , απλά με το να την υπερπροβάλλουμε , να την ντύσουμε και με ένα ροζ συννεφάκι (ενώ είναι και πολύ καπιταλο-άποψη)

το χρήμα είναι αφροδισιακό , αλλά διαφέρει η δήλωση της Μάρως Λύτρα (τι ειρωνία το επώνυμο) :
<<δεν πληρώνω ποτέ λογαριασμούς στο σπίτι - αυτούς τους πληρώνει ο άντρας>>

με το αγαπημένο ζευγάρι που θα γυρίσει ο άντρας σπίτι (και η γυναίκα θα έχει γυρίσει πριν λίγο - όχι ήταν από το πρωί και έβλεπε μενεγάκη) και θα πει :

αγάπη , έβγαλα κάποια παραπάνω λεφτά
(ακολουθεί εορτασμός)

Θα καταλάβεις , μεγαλώνοντας (νοτ) ότι για κάθε απαίτηση του ενός φύλου ,αντιστοιχούν 10 απαιτήσεις του άλλου φύλου . Όσο πιο δίκαια είναι οι δική σου , τόσο δίκαιες θα είναι οι άλλες 10 . Και όσο πιο ευέλικτη , το ίδιο ευέλικτες και οι άλλες 10

κλείνοντας (το κλιματιστικό , γιατί ξεράθηκε ο αέρας) , θα ήθελα να τονίσω το εξής : υπεισέρχεται ο παράγοντας του προσωπικού γούστου και είναι κρίμας και άδικο να τον υποτιμούμε . Άμα εσύ φτιάχνεσαι με ευρά και δίευρα , τι λόγος μπορεί να μου πέφτει εμένα που φτιάχνομαι με ρυθμική γυμναστική και ποστ της μελιώς ;

το μόνο που μπορώ να υστερογράψω είναι ότι κάθε χορευτικό σκετς και κάθε ποστ της μελιούς είναι μοναδικό , ενώ όλα τα ευρά και τα δίευρα απελπιστικά ίδια μεταξύ τους - όποιος και αν τα κρατάει

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    GP369, Just1n, MariaRocketQuee, MikeKou, Stickerbush

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους