Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,450 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,407 μηνύματα σε 92,661 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 500 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 112)
Να κερνάει ο άντρας
29
25,89%
Να κερνάει η γυναίκα
3
2,68%
Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του
42
37,50%
Μισά-μισά
5
4,46%
Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ
33
29,46%

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 21:54, 22-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Αχ βρε πουλάκι μου, όλα πρέπει να τα εξηγώ πια εδώ μέσα; Με κουράζετε ορισμένοι, με κουράζετε...

Εσύ είπες αυτό που είπες. Άλλες γυναίκες παραπάνω είπαν το ακριβώς αντίθετο. Εγώ που δεν ξέρω εξ αρχής, εάν εκείνη που βγαίνω έχει στην κεφάλα της αυτό που λες εσείς, ή αυτό που λένε οι άλλες, τι να κάνω, μάντης να γίνω, να επικαλεστώ το διάβολο και να του πουλήσω την ψυχή μου να μου δώσει το χάρισμα να ξέρω τι θέλει η κάθε γυναίκα, σαν τον Μελ Γκίμπσον ένα πράμα, να δώσω τέλος στη μίζερη ζωή μου πριν βρεθώ στο τρομερό δίλημμα να βάλω το χέρι στην τσέπη ή όχι, με πιθανότητες από το να γαμήσω μέχρι να λιώσω στο χειρογλύκανο, χώρια την αίσθηση αποτυχίας που θα με ακολουθεί, να σκίσω τις φούστες μου (ουπς!!), τα πτυχία μου, να πιω ναρκωτικά κι ό,τι με φωτίσει ο θεούλης, να φορέσω ζουρλομανδύα, τι να κάνω ο άνθρωπος, πες μου εσύ που είσαι ισορροπημένη δηλαδής, γιατί εμένα θα μου στρίψει το τσερβέλο κι ισορροπίαν ουκ έχω πλέον...
Και μου το έλεγε ο ψυχολόγος ότι είμαι εγωκεντρική

Καλέ μην τρελλαίνεσαι, όφουυυ, ανισόρροπος είσαι μου φαίνεται ...
για τη ζωή και τα πτυχία σου δεν ξέρω, τις φούστες όμως να μου τις δώσεις γιατί τις έχω μπανίσει από καιρό
Βέβαια θα έχουμε θεματάκι με το μέγεθος αλλά θα τις στενέψω

Συνιστώ να παραμείνεις τσιφούτης, άλλωστε "you can't teach an old dog new tricks"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,032 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 22:09, 22-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Madrugada*
Συνιστώ να παραμείνεις τσιφούτης, άλλωστε "you can't teach an old dog new tricks" [/FONT]
...ειδικά όταν πρόκειται για ένα μαύρο Σκυλί του Χάους, θα ήθελα να συμπληρώσω εις την μητρικήν μου...

Τρομερά τα δύο κείμενα που μας έβαλες να διαβάσουμε, τα λέει υπέροχα η άτιμη...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 01:46, 28-04-11:

Κερνάω όταν το νοιώθω, όχι για να κεράσω και να μην με κακοχαρακτηρίσει η γκόμενα. Και δεν κερνάω ποτέ άγνωστες.
Οποια θέλει χορηγό να πάει αλλού. Δεν είμαστε τράπεζα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 16:32, 25-05-11:

Με έχει κερασει πολλές φορές,τον έχω κερασει,αλλά συνήθως τα μοιράζομαστε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jacqueline

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jacqueline
H jacqueline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H jacqueline έγραψε στις 00:36, 19-06-11:

Δεν θεωρώ πως πρέπει να πληρώνει πάντα ο άντρας ή πάντα ή γυναίκα,είχει να κάνει με την οικονομική κατάσταση,την ηλικία καθως και το είδος της σχέσης. Ωστοσο είναι καλό να διατηρούνται κάπως οι ρόλοι των δύο φύλων και φυσικά ποτέ μισά μισά. Θα σας περιγράψω κάτι που συναίβει με έναν πρώην μου που με οδήγησε στο να μη θελήσω να τον ξαναδώ καθώς η συμπεριφορά του σε σχέση με τα χρήματα είναι ο ορισμός της "γυφτιάς".

Καταρχάς να πω πως τότε εγώ ήμουν 21 και φοιτήτρια ενώ αυτός 28 και είχε ήδη κάνει κάποια πολύ επιτυχημένα βήματα σε μια επιχείρηση που είχε ιδρύσει. Όταν βγήκαμε για πρώτη φορά πλήρωσε αυτός, έπειτα άρχισε το show, όταν πηγαίναμε για φαγητό σε ακριβά μέρη κάποιες φορές "ξεχνούσε" το πορτοφόλι του ή άλλες με ρωτούσε με φυσικότητα "θα πληρώσεις εσύ?", το πολύ πολύ να κερνούσε κανένα καφέ των 4 ευρώ ή στα πολύ μεγάλα κέφια κάνενα ποτό. Με είχε ενοχλήσει πολύ αυτή η συμπεριφορά του αλλά του έδινα διάφορες δικαιολογίες γιατί ήμουν σε μια φάση που είχα βγει από μια σχέση που με σημάδεψε και ήταν κατι σαν εναλλακτική για να δω τα πράγματα θετικά.

Αυτό που με έφερε στα όρια μου και έκανε όλες τις πιθανές δικαιολογίες να τελειώσουν ήταν μια μέρα που είχαμε πάει για ένα καφέ (παράγγειλε τα πάντα-χυμό,γλυκό,καφέ-) και μετά ήρθε και ένας φίλος του (ο οποίος μάλλον κι αυτός έμεινε έκπληκτος από τη συμπεριφορά του) και παράγγειλε κι αυτός. Όταν ήρθε ο λογαριάσμος με ρώτησε πάλι αν θα πληρώσω εγώ (βασικά σκόπευα να πληρώσω μόνο τα δικά μου γιατί είχα αγανακτήσει) αλλά από ευγένεια έγνεψα ναι γιατί ήταν και ο φίλος του που δεν γνώριζα καλά εκεί. Τότε ήταν που είπε στον φίλο του να μην κάνει κίνηση να πληρώσει και πως όλα ήταν κερασμένα από εμάς (ο φίλος φυσικά επέμεινε αλλά επέμεινε και ο δικός μου), πήρε το 50ευρω από τα χέρια μου,πλήρωσε κανόνικά και είπε και στην σερβιτόρα να κρατήσει τα ψιλά ( το στρογγυλοποίησε).

Πραγματικά δεν τον ξαναείδα από τότε,δεν ήταν για τα χρήματα ή για το αν είχα την οικονομική άνεση ή όχι (βασικά ήταν τα χρήματα των γονιών μου), ήταν η "γυφτιά" ενός σχετικά πετυχημένου και αρκετά μεγαλυτέρου μου άνδρα να καταδεχθεί να φερθεί έτσι για μερικά ευρώ και να το παίζει large με τα χρήματα άλλων. Δε θυμάμαι αν καν μπήκα στον κόπο να του πω γιατί δεν ήθελα να τον ξαναδώ αν και πιστεύω πως το κατάλαβε,του είπα απλά πως δεν ένιωθα έτοιμη και εξαφανίστηκα,σταματησα να απαντάω και στις κλήσεις του....ευτύχως γλύτωσα...και ευτυχώς δεν ξαναγνώρισα κάποιον που να ξεχνάει τόσο συχνά το πορτοφόλι του και στο όνομα κάποιας παρεξηγημένης ισότητας να με ρώταει συνέχεια αν θα πληρώσω. Αλλά ακόμη κι αν ξαναγνωρίσω,μπορώ να αναγνωρίσω τις ενδείξεις απο χιλιόμετρα μακριά και να τον αποφύγω οπως πρέπει. Ειλικρινά λυπάμαι την επόμενη...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 19-06-11 στις 10:48. Αιτία: Παραγραφοποίηση για εύκολη ανάγνωση :)
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,585 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 00:50, 19-06-11:

Όταν βρίσκομαι με κοπέλα πάντα κερναω. Μερικές φορες είναι ενοχλητικό αυτό αλλα δεν αισθάνομαι καλά αλλιώς. Τι να κανουμε σε όποια αρεσουμε

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 00:51, 19-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από jacqueline
Ωστοσο είναι καλό να διατηρούνται κάπως οι ρόλοι των δύο φύλων και φυσικά ποτέ μισά μισά.
Ποιοί είναι αυτοί οι ρόλοι δηλαδή; (την jacqueline ρώτησα, μην πεταχτεί κανένας άλλος σαν την τσουτσού να μου απαντήσει, οκ Άγγελε; )

Καλά δεν το συζητώ για τον τύπο, τραγικός. Εξίσου τραγικός όμως θα ήταν και αν ήταν γυναίκα και είχε αυτή τη συμπεριφορά, δεν είναι το φύλο του που τον κάνει γύφτο.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Baby Lee

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Baby Lee
H Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H Baby Lee ρεμπελιαζοντας στη βροχη ^^ έγραψε στις 00:59, 19-06-11:

Λιγουλακι μονο θα πεταχτω.
Ε ποιοι ειναι, το σερνικο εχει το κοινωνικο στατους, τη δουλεια, τις πλατες, τα γκαφρα και το θηλυκο εχει τις καμπυλες, το σπιτι και την εξαρτηση.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:03, 19-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Baby Lee
Λιγουλακι μονο θα πεταχτω.
Ε ποιοι ειναι, το σερνικο εχει το κοινωνικο στατους, τη δουλεια, τις πλατες, τα γκαφρα και το θηλυκο εχει τις καμπυλες, το σπιτι και την εξαρτηση.
Ευτυχώς που είδα τα άλλα σου ποστ και κατάλαβα that you're being sarcastic Whew!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,380 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 03:07, 19-06-11:

Mε προλαβε η Λια.

Παντως ουτε εγω καταλαβα τι εννοεις να "διατηρουνται οι ρολοι". Οι μονοι ρολοι που εχει νοημα να διατηρουνται ειναι αυτοι που η φυση εχει επιλεξει.
Οσο για τον τυπο, τραγικος οντως. Και κακως που δε του ειπες τον πραγματικο λογο. Εγω δε θα αντεχα. (καλα εγω δε θα αντεχα απο πολυ νωριτερα και θα χε φαει καφε,γλυκο,φαγητο,μιλκσεικ ολα στη μαπα, αλλα τελοσπαντων)

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mariadrd (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mariadrd
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H mariadrd εκανε την τιμη και έγραψε στις 10:55, 02-07-11:

Πω πω Ζακλιν ελεεινος ο τύπος... Τι να σου πω, εγώ θα έλεγα χύμα εκείνη την ώρα παλικάρια εγώ είμαι η κοπέλα εσείς κερνάτε... Αν και την έχω πατήσει κι εγώ με ένα γύφτο, είχαμε σχέση και ήξερε πως δεν είχα χρήματα, είχα ένα εικοσάευρω για όλη την εβδομάδα (φοιτήτρια) και μου λέει θα πάρουμε πίτσα σπίτι και σαλάτα. Έρχεται η παραγγελία και λέει εχω πενηντάρικο να μη το χαλάσω και ήταν στο μπάνιο ο καραγκιόζης. Πληρώνω εγώ και αρχίζω να βγάζω καπνούς. Φυσικά μετά δε μου τα έδωσε, πήγαμε για καφέ και λέω μήπως μου τα δώσει μηβρίζω τζάμπα. Και με κερνάει τον καφέ επιδεικτικά 2ευρώ και λέει για να πατσίσουμε για την πίτσα.
Έλεοςςςςςςς! Μετά απο αυτό έφαγε ένα ωραιότατο σουτ κι εγώ μία βδομάδα ήμουν κλεισμένη σπίτι........
Αν ο άντρας έχει λεφτά κερνάει.
Αν είναι και οι 2 άφραγκοι τα μοιράζονται και ενίοτε κερνιούνται μεταξύ τους.
Αν ο άντρας δεν έχει λεφτά για κανενα λόγο δε κάνει νταβατζιλίκια.
Γνώμη μου!

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 250 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 12:02, 02-07-11:

χα χα χα χα! πολύ καλή mariadrd!!!!!

ανάλογα το ποιος καλεί έξω τον άλλον!
έπειτα.. αν και μπορεί να φανεί λίγο συντηρητική η άποψή μου, πιστεύω πως δεν πρέπει να επιτρέψει το αγόρι στο κορίτσι να πληρώσει, ή τουλάχιστον να επιμείνει να πληρώσει ο ίδιος!
από κει και πέρα είναι καλά να κερνάει που και που το αγόρι, και αν υπάρχει στενότητα/οικονομική κρίση (βλέπε Ελλάδα 2010-11-12-etc) να τα μοιράζονται!

τώρα υπάρχουν και περιπτώσεις... να το παρακάνει το αγόρι στο κέρασμα και να νιώθει υποχρέωση η κοπέλα, άρα ας πληρώσει και μια φορά..!

νταξ βέβαια το καλύτερο είναι να βγαίνεις σε μαγαζιά που έχεις γνωστούς σεφ, σερβιτόρους κτλ και να μη πληρώνεις σεντ (αδύνατο)

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mariadrd (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H mariadrd εκανε την τιμη και έγραψε στις 12:44, 02-07-11:

Πολυ σωστα Αθηνά... Όταν είσαι σε μια ηλικία που είσαι ακόμη μαθητής ή φοιτητης δε γίνεται να απαιτείς απο το αγόρι να είναι τζεντλεμαν και να πληρώνει. Όποτε μπορεί και θέλει... Και βεβαια και το κορίτσι επίσης...Αλλά αν ο άντρας δουλεύει τότε πως να το κάνουμε βρε αδερφε έτσι έχει το θέμα... Δε γίνεται να είσαι 25+ να συνοδευεις μια γυναικα και να την αφηνεις να πιανει το πορτοφολι της...

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 15:37, 02-07-11:

Τώρα που περάσανε οι παχιές αγελάδες, να δω που θα βρίσκετε χορηγούς...

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,219 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:13, 02-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από mariadrd
Πολυ σωστα Αθηνά... Όταν είσαι σε μια ηλικία που είσαι ακόμη μαθητής ή φοιτητης δε γίνεται να απαιτείς απο το αγόρι να είναι τζεντλεμαν και να πληρώνει. Όποτε μπορεί και θέλει... Και βεβαια και το κορίτσι επίσης...Αλλά αν ο άντρας δουλεύει τότε πως να το κάνουμε βρε αδερφε έτσι έχει το θέμα... Δε γίνεται να είσαι 25+ να συνοδευεις μια γυναικα και να την αφηνεις να πιανει το πορτοφολι της...
Αλλά μία γυναίκα γίνεται να είναι 25+ και να συνοδεύει(ή μήπως η γυναίκα μόνο συνοδεύεται; έναν άντρα και να μην πιάνει καν το πορτοφόλι της;;

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 17:36, 02-07-11:

Γιατι βρε συ Μαρια...?
Ποια η διαφορα σας? Μηπως θα επρεπε καποια στιγμη να αποτιναξετε απο πανω σας αυτου του ειδους τα στερεοτυπα, αυτες τις τοσο παρωχημενες αντιληψεις?

Οπως επισημανε και παραπανω ο tsarachaf, η γυναικα δε συνοδευει? Και γιατι πρεπει να αισθανεται υποχρεωμενος ο οποιοσδηποτε να πληρωνει εστω και τις περισσοτερες φορες, εφοσον εχει και το αλλο ατομο την οικονομικη δυνατοτητα να πραττει το ακριβως ιδιο?
Και δεν εννοω καθε φορα να δινει ο καθενας αυτα που του αναλογουν, ουτε οταν το ενα εκ των δυο ατομων δεν δυναται, να μη βοηθαει ο αλλος, αλλα να υπαρχει ενα αλληλοκερασμα τελος παντων...

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,442 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 17:41, 02-07-11:

Τωρα πια τα κοριτσια σπουδαζουν και δουλευουν, γιατι να εχω εγω τον απαρχαιωμενο ρολο του μ****α;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

teo_1986

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη teo_1986
Ο teo_1986 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O teo_1986 έγραψε στις 17:53, 02-07-11:

Πολυ ενδιαφερον το θεμα. Προσωπικα εγω στο πρωτο ραντεβου παντα κερναω εγω χωρις δευτερη σκεψη. Στα επομενα ραντεβου ή μισα μισα ή ο καθενας τα δικα του. Βεβαιος ειμαι ατομο που οταν συμπαθησω καποιον τον κερναω πολλες φορες. βεβαιος παντα πρεπει να υπαρχει και ενα μετρο και να μην γινετε συστημα αυτο..

Ευχαριστω

Παράθεση

mariadrd (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mariadrd εκανε την τιμη και έγραψε στις 09:35, 04-07-11:

Ε όχι δεν αφησα μαλλον να εννοηθει καλα! Δεν εννοω σχοινι κορδονι να κερναει παντα ο ''αντρας''! Να κερναει και η γυναικα! Αλλα ολα εχουν το οριο τους. Πειτε το παρωχυμενο αλλα ας ειμαστε ρεαλιστες. Η γυναικα απο τη φυση της ειναι πιο λεπτεπιλεπτη. Δε πιανει το γκασμα ας πουμε! Ειναι παρωχυμενο θεωρω το φεμινιστικο κινημα! Ολα εχουν πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα, τουλαχιστον εμεις οι γυναικες ας δεχτουμε τα πλεονεκτηματα και όχι να τραβάμε μονο πλωρη για να αναγνωριζομαστε. Δεν ειμαστε για καποια πραγματα απο τη φυση μας. Και το κερασμα που κολλαει???? Κολλαει απο πολιτισμικα προτυπα. Η γυναικα μαγειρευει, ο αντρας κανει τα κηπουρικα και κερναει! Αντιστρεφονται οι ρολοι ενιοτε αλλα ετσι εχουν. Αν δεν εχουν ετσι τοτε όσες κοπελες διαφωνησαν αυριο μεθαυριο ή αν ειναι παντρεμενες ας πουν στο συζυγο ότι θα μαγειρευει μια ο ενας μια ο αλλος εξισου και οι υπολοιπες ''γυναικειες ''δουλειες. Μετα κοριτσια μιληστε μου!!!!! Οχι μονο στα λογια! Καλημερα!

-11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 6,449 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 10:02, 04-07-11:

ΟΚ girls!
..οι απενοχοποιημένες του ...¨αλληλοκεράσματος¨ μην αφήνετε, λοιπόν, όταν πάτε σε ξενοδοχείο να πληρώνει μόνο ο ¨παρτενέρ¨...
Ανοίξτε την πορτοφόλα ως μη παρωχημένες και αναλάβετε τις ευθύνες σας! Πληρώστε απενοχοποιημένα και άνετα το ξενοδοχειάκι, όπως θα πληρώνατε τον καφέ σας!!! Δίκαια πράγματα!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 11:11, 04-07-11:

Ειναι παρωχυμενο θεωρω το φεμινιστικο κινημα!

Η γυναικα μαγειρευει, ο αντρας κανει τα κηπουρικα και κερναει!
Σ' αυτήν εδώ θα επιτρέψεις να λέγεται γυναίκα;
Σ' αυτήν; Σ' αυτήν; Στη γυναίκα της Ελληνικής υπαίθρου;
Παρωχημένος ο φεμινισμός, είναι για κάτι βολεμένα κοριτσάκια της δύσης, σαν εσένα.
Παρωχημένος θα γίνει κοπέλα μου όταν και η τελευταία γυναίκα σε αυτόν τον κόσμο, θα αντιμετωπίζεται σαν άνθρωπος. Όσο δεν ισχύει αυτό, άσε τον υγιή φεμινισμό να κάνει τη δουλειά του και τουλάχιστον ξεστραβώσου.

...το κακό είναι που σας βάζουν σε θέσεις εκπαιδευτικών και διδάσκετε τα παιδιά μας... Ντροπή!

Αρχική Δημοσίευση από marina289
ΟΚ girls!
..οι απενοχοποιημένες του ...¨αλληλοκεράσματος¨ μην αφήνετε, λοιπόν, όταν πάτε σε ξενοδοχείο να πληρώνει μόνο ο ¨παρτενέρ¨...
Ανοίξτε την πορτοφόλα ως μη παρωχημένες και αναλάβετε τις ευθύνες σας! Πληρώστε απενοχοποιημένα και άνετα το ξενοδοχειάκι, όπως θα πληρώνατε τον καφέ σας!!! Δίκαια πράγματα!
Να και το άσχετο επιχείρημα της ημέρας.
Πού ακριβώς κολώνει μια γυναίκα που αρέσκεται να πληρώνει τον καφέ της, να πληρώσει και το ξενοδοχείο και να δώσει και την ταυτότητά της στην είσοδο;

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 6,449 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 12:27, 04-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Να και το άσχετο επιχείρημα της ημέρας.
Πού ακριβώς κολώνει μια γυναίκα που αρέσκεται να πληρώνει τον καφέ της, να πληρώσει και το ξενοδοχείο και να δώσει και την ταυτότητά της στην είσοδο;
Εγώ μπορώ να μιλήσω για μένα προσωπικά,που όταν έτυχε να πληρώσω ξενοδοχείο λειτούργησε σε μένα άάάκρως αντικαβλωτικά...
Δεν είναι θέμα κολώνω-δεν κολώνω,σιγά την ανταρσία πια, μην τρελαθούμε! Είναι θέμα του πώς μου φάνηκε εκείνη την ώρα ο άντρας δίπλα μου... Δεν μου άρεσε , με χάλασε....
Όποια θέλει σαφώς και πληρώνει και το ξενοδοχείο...

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 12:51, 04-07-11:

Εγώ μπορώ να μιλήσω για μένα προσωπικά,που όταν έτυχε να πληρώσω ξενοδοχείο λειτούργησε σε μένα άάάκρως αντικαβλωτικά...
Δεν είναι θέμα κολώνω-δεν κολώνω,σιγά την ανταρσία πια, μην τρελαθούμε! Είναι θέμα του πώς μου φάνηκε εκείνη την ώρα ο άντρας δίπλα μου... Δεν μου άρεσε , με χάλασε....
Όποια θέλει σαφώς και πληρώνει και το ξενοδοχείο...
Δηλαδή στο προηγούμενο ποστ σου μάλωσες όλες τις απενοχοποιημένες μιλώντας για σένα;
Και με ποιο τρόπο ακριβώς βοήθησε τη συζήτηση εκείνο το σχόλιο;

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 13:43, 04-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Δηλαδή στο προηγούμενο ποστ σου μάλωσες όλες τις απενοχοποιημένες μιλώντας για σένα;
Και με ποιο τρόπο ακριβώς βοήθησε τη συζήτηση εκείνο το σχόλιο;
Aυτή τη στιγμή, λοιπόν, συνεχίζεις να ψηλαφίζεις και να ασχολείσαι με το σχόλιο που cat'εσέ δεν βοηθάει τη συζήτηση....
Αντιφατικό, δε βρίσκεις;;;
Δεν ¨μάλωσα¨, αλλά αν αυτό είναι γνωμάτευση και κρίση κάποιας που συνηθίζει να το κάνει και έχει ειδίκευση σε αυτό, δεκτό!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 13:54, 04-07-11:

Δεν ¨μάλωσα¨, αλλά αν αυτό είναι γνωμάτευση και κρίση κάποιας που συνηθίζει να το κάνει και έχει ειδίκευση σε αυτό, δεκτό!
Χα χα, καλό.

Αλλά επί της ουσίας, για πες μου: Η γνώμη σου είναι πως δεν πρέπει να πληρώνει το ζευγάρι μισά-μισά και πολύ περισσότερο, δεν πρέπει να πληρώνει η γυναίκα, γιατί είναι αντικαυλωτικό και μειώνει τη ...βαρβατίλα του άνδρα;

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 18:06, 04-07-11:

Λοιπόν ,επί της ουσίας...Το ξέρω ότι η ασφαλής και η ¨αποδεκτότερη¨ απάντηση θα ήταν να παρουσιαστώ υπέρμαχος του ¨μισά-μισά¨, με όλες τις συνακόλουθες απόψεις περί ισότητας, δικαιοσύνης, ίσοις όροις, αξιοπρέπειας κτλ, και να τελειώσει εκεί το θέμα, να πάρω και τις θετικές μου, και όλα καλά, να βγω και αξιοπρεπέστατη και κιουρρία...

Με πάσα ειλικρίνεια, (δεν θα υποστηρίξω την αρεστή άποψη-δεν το συνηθίζω-) θα πω απλά την αλήθεια μου..Ιsi, δεν κάνω καν κίνηση να πληρώσω (ναι, τόσο μα τόσο γαΪδούρα και αναξιοπρεπής!)...
Κάποτε έκανα, πιο πολύ για να τσεκάρω τον άλλο...Να δω ποιά θα είναι η στάση του επί τούτου...
Δεν είχα χειρότερο από το να δω κίνηση ανταπόκρισης στην προσφορά μου αυτή,και να τον δω να αποδέχεται και να μαζεύει τα κέρματα για τον καφέ πχ... (εξαιρώ την περίπτωση του να μην έχει...τότε αλλάζει..και θα μοιραστώ και θα κεράσω)
Ή να δεχόταν να τα πληρώσω εγώ...
Και να σου πω γιατί δεν κάνω πλέον κίνηση;;Το θεωρώ υποκριτικό να κάνω, αφού πολύ απλά δεν θα το εννοώ...

Ξέρω πολλές που κάνουν κίνηση για να φανούν οκ, πολλές απ'αυτές χωρίς να το εννοούν, απλά για να δείξουν και καλά αξιοπρεπείς, και όταν τελικά ο άλλος αποδεχτεί την προσφορά τους για κέρασμα ή μοίρασμα λένε από μέσα τους ¨α,τον μαλάκα!¨.
Οπότε υποκριτικές κινήσεις μοιρασιάς, δεν θα κάνω. Αν ο άλλος δυσαρεστηθεί απ'αυτό, μπορεί να μου το εκφράσει λεκτικά ή έμπρακτα, ή ακόμα και να μην ξαναβγεί μαζί μου, δεκτότατο!Είμαι προετοιμασμένη γ'αυτό...

Οι περιπτώσεις που εννοείται ότι θα πλήρωνα ασυζητητί -όχι μόνο το 50% , αλλά και το 100%,- κανένα ζόρι δεν τραβάω,είναι όταν θα ήξερα ότι ο άλλος δεν έχει εκ των πραγμάτων τη δυνατότητα..είναι άνεργος, ή φοιτητής, ή είναι αφυδατωμένος οικονομικά... Εκεί, no problem, και τον καφέ να πληρώσω, και το φαγητό, και το ξενοδοχείο...Και για όσο καιρό χρειαστεί-το έχω κάνει άλλωστε.

Βέβαια, τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή , ούσα άνεργη, και να είχα τη διάθεση , αδυνατώ εκ των πραγμάτων να πληρώσω, οπότε το πορτοφόλι μου μάλλον έρχεται να συμμαχήσει με τις... αντιφεμινιστικές μου, παρωχημένες απόψεις...

Τότε που είχα πληρώσει το ξενοδοχείο, είχε ¨κάτσει¨ ας πούμε...Ο άλλος δεν είχε ξαναπάει σε hotel -δεν λειτουργεί με αυτόν τον τρόπο- , ήταν αμήχανος, ζει χρόνια και σε άλλη χώρα, και εκείνη την ώρα στεκόταν πιο πέρα φανερά κομπλαρισμένος... Όπως -ίσως- ξέρεις, σε άλλα ξενοδοχεία πληρώνεις από πριν ,σε άλλα (στα περισσότερα) μετά...Ε, σε αυτό έπρεπε να πληρώσουμε πριν...Πλήρωσα -ο άλλος δίπλα πάλευε με την κόμπλα του- και περιττό να σου πω ότι στη συνέχεια χαλάστηκα τρομερά... Τουλάχιστον ας πλήρωνα μετά την πράξη, να το είχα ευχαριστηθεί πριν... Τον δικαιολογώ λόγω κομπλαρίσματος, αλλά μια κίνηση εκ μέρους του μετά θα την ήθελα, άσχετα αν δεν θα έπαιρνα τα χρήματα...

Οπότε, δεν είναι ακριβώς για μένα θέμα ¨κολώνω-δεν κολώνω¨ όπως το έθεσες... Ανέφερες πριν ότι δεν τραβάς ζόρι να πληρώσεις το hotel,ή και να αφήσεις την ταυτότητά σου... Ναι, την ταυτότητά μου πολύ ευχαρίστως να την αφήσω και εγώ, δεν τίθεται θέμα...αν θέλουν ας βάλουν και γιγαντοαφίσα με την μούρη μου και λεζάντα ¨αυτή πάνω γαμ..ται¨.Το να πληρώσω, όμως,όταν ο άλλος έχει τη δυνατότητα να το κάνει, με χαλάει. Αν δεν μπορεί,τότε σαφώς, σαφέστατα να πληρώσω, no problem, να του πληρώσω και το ουϊσκάκι του, no problem και παλι...
Τόσο απλά και ...στερεοτυπικά! Ούτε δώρα θέλω να μου κάνει, ούτε να μου τα σκάει σε οτιδήποτε, ρούχα ή δεν ξέρω και εγώ τί, αλλά το ξενοδοχείο, τους καφέδες και τα φαγητά, αν έχει την ευγενή καλοσύνη και θέληση, ας τα πληρώσει..Κανείς δεν υποχρεώνει κανένα! Αν πάλι δεν γουστάρει, ας βρει μια φεμινίστρια του ¨μισά-μισά¨ και πάλι οκ θα'μαι και θα είναι και εκείνος...

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,182 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 18:29, 04-07-11:

Το να πληρώσω, όμως,όταν ο άλλος έχει τη δυνατότητα να το κάνει, με χαλάει. Αν δεν μπορεί,τότε σαφώς, σαφέστατα να πληρώσω, no problem, να του πληρώσω και το ουϊσκάκι του, no problem και παλι...
Και γιατι να πληρωσει αυτος ενω εχεις ΚΑΙ εσυ την δυνατοτητα να πληρωσεις?Αν δεν μπορεις,σαφεστατα να πληρωσει αυτος,no problem.

Μπορεις να με απαντησεις σε αυτο το τοσο απλο ερωτημα,με λογικα επιχειρηματα?

Οι χορηγοι που ειχατε παλια τελιωσαν

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,073 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 19:38, 04-07-11:

Tι γελοιότητες ! Με τι ασχολείστε. Αυτά είναι ευτελή θέματα. Δείχνει αναξιοπρέπεια και που ασχολείστε. Κανονικά οι άντρες πρέπει να πληρώνουν τα πάντα, αν τους φέρονται καλά οι γυναίκες τους φυσικά. Είναι θέμα σαβουάρ βιβρ. Χρωστάω 8 Ευρό σε γυναίκα και νοιώθω χάλια.

-7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,380 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 20:08, 04-07-11:

marina289, δεν μου αρέσει να βαθμολογώ, δεν είμαι καθηγήτρια, για αυτό δε θα σου βάλω τη λεγόμενη θετική ψήφο. Σου λέω, όμως, εδώ, ότι με βρίσκει σύμφωνη ο τρόπος που μίλησες. Δε θα το αναλύσω περισσότερο γιατί πιστεύω πως πρόκειται για μια συγκεκριμένη κοσμοθεωρία, που αν κάποιος δεν την έχει, αδυνατεί να (μας) καταλάβει. Χαίρομαι που βλέπω πάντως να υπάρχει μια γυναίκα που- κρίνοντας από όσα είπες- δεν κάνει τον φεμινισμό σημαία, αλλά ακολουθεί τη γυναικεία φύση της σε συνάρτηση με την αντρική με έναν , κατ' εμέ φυσιολογικό τρόπο. Αυτό που είπες, ούτε δώρα ούτε τίποτα τέτοιο. Απλά, όταν σε συνοδεύει ο άλλος ως "γκόμενος" καλό , όμορφο, είναι να πληρώνει εκε'ινος- με την προϋπόθεση πως δεν έχει οικονομικό πρόβλημα.
Γεια.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,637 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:21, 04-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Κανονικά οι άντρες πρέπει να πληρώνουν τα πάντα, αν τους φέρονται καλά οι γυναίκες τους φυσικά.
Με αυτήν την λογική, πες μου έναν λόγο για να προτιμήσει ένας άντρας μία τέτοια από ένα call girl. Πιο φθηνή θα του έρθει.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,073 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 20:38, 04-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Με αυτήν την λογική, πες μου έναν λόγο για να προτιμήσει ένας άντρας μία τέτοια από ένα call girl. Πιο φθηνή θα του έρθει.
τς τς τς, δεν εννοω αυτό. Πονηρά μυαλά έχετε μερικοί. Δεν είπα να την πληρώνει για να κάνουν σεξ, είπα να έχουν σχέση. Οι άντρες πάντα στήριζαν τις γυναίκες τους, δεν ήταν call girls παλιά οι γυναίκες.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,637 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:48, 04-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Δεν είπα να την πληρώνει για να κάνουν σεξ, είπα να έχουν σχέση.
Ε οκ, στο μόνο που διαφέρει από μία κοινή πουτάνα είναι στο ότι μπορείς να την παρουσιάσεις στους γονείς σου.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,585 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 20:58, 04-07-11:

Ε οκ, στο μόνο που διαφέρει από μία κοινή πουτάνα είναι στο ότι μπορείς να την παρουσιάσεις στους γονείς σου.
όταν βγεις έξω με μια κοπέλα για φαί θα δεχτείς να πληρώσει εκείνη; (ακόμα και αν στο προτείνει)

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 21:01, 04-07-11:

Κρίμα, τίποτα άλλο.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 21:02, 04-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
όταν βγεις έξω με μια κοπέλα για φαί θα δεχτείς να πληρώσει εκείνη; (ακόμα και αν στο προτείνει)
Ε κοίτα, άμα έχουμε βγει στο Hilton θα το σκεφτώ.

Σε ραντεβού: ο καθένας τα δικά του ή μισά-μισά (αν δεν διαφέρει πολύ απ' το πρώτο), έτσι ώστε να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 21:04, 04-07-11:

Σε ραντεβού: ο καθένας τα δικά του ή μισά-μισά (αν δεν διαφέρει πολύ απ' το πρώτο), έτσι ώστε να μην έχουμε παρεξηγήσεις.
δε μαρεσει καθολου το μισα-μισα! πραγματικα με ξενερωνει αφανταστα!
το καλυτερο ειναι ποτε ο ενας ποτε ο αλλος. εκτος και αν προκειται για ακριβη εξοδο η εξοδο με μεγαλη παρεα κλπ.

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 21:07, 04-07-11:

Το πότε ο ένας πότε ο άλλος είναι ok αν πηγαίνετε σε μέρη που πάνω κάτω έχουν τις ίδιες τιμές. Αλλά αν όταν πληρώνει ο ένας πηγαίνετε σε φθηνά μέρη κι όταν πληρώνει ο άλλος σε ακριβά (βλ. αντίστοιχο επεισόδιο Υπέροχα Πλάσματα), τότε είναι ακόμα χειρότερο.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 21:08, 04-07-11:

δε μπορώ ντρέπομαι να πω στην κοπέλα να πληρώσει. Ας είναι ακριβό το δείπνο για να βγαίνει μαζί μου τα αξίζει.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 21:08, 04-07-11:

μα δεν ειπα κατι διαφορετικο. ξανα διαβασε το παραπανω ποστ μου.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 21:20, 04-07-11:

Λοιπόν ,επί της ουσίας...Το ξέρω ότι η ασφαλής και η ¨αποδεκτότερη¨ απάντηση θα ήταν να παρουσιαστώ υπέρμαχος του ¨μισά-μισά¨, με όλες τις συνακόλουθες απόψεις περί ισότητας, δικαιοσύνης, ίσοις όροις, αξιοπρέπειας κτλ, και να τελειώσει εκεί το θέμα, να πάρω και τις θετικές μου, και όλα καλά, να βγω και αξιοπρεπέστατη και κιουρρία...
Δλδ, όσες υποστηριξαν(με) τα "σχετικά περι ισότητας, δικαιοσύνης, ίσοις όροις, αξιοπρέπειας κτλ" το κάναν(με) για να μαζέψουμε θετικές? Περίπτωση να το βλέπουν(με) ήδη έτσι φαντάζομαι δεν υπάρχει, είναι όλα μια υποκρισία...

(δεν έχω πληρώσει σε ξενοδοχείο, γιατί δεν ... έχω πάει ποτέ. Έτυχε και είχα δικό μου χώρο από μικρή . Πάντως αν πήγαινα, τουλάχιστον στην αρχή στάνταρ δεν θα πλήρωνα γιατί θα ντρεπόμουν ΤΟΣΟ πολύ που...σιγά μην γινόταν και τπτ . ΑΝ το ξεπέρναγα και γινόταν συνήθεια-αναγκαστική ή μη- ΣΙΓΟΥΡΑ όμως θα πλήρωνα κι εγώ τις μισές φορές πάνω κάτω, μόλις ξεπέρναγα τη ντροπή μου)

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 21:46, 04-07-11:

Εγώ το βλέπω ως εξής:
  • Όταν βγαίνουμε με γκόμενο/γκόμενα, πληρώνουμε μισά-μισά ή ο καθένας τα δικά του (το 2ο είναι πιο δίκαιο πιστεύω αν η γυναίκα έχει φάει μια σαλατούλα κι ο άντρας έχει καταβροχθίσει το μισό μενού).
  • Στην αρχή της σχέσης που δεν έχουμε και τόση όρεξη για διαιρέσεις και προσθαφαιρέσεις και είναι και κάπως πιο αμήχανα τα πράγματα, καλή λύση είναι το μια ο ένας μια ο άλλος.
  • Αν έχει δηλωθεί ρητά πριν από την έξοδο ότι "σήμερα κερνάω εγώ/σήμερα θα σε βγάλω εγώ", τότε ok, πληρώνει αυτός/ή.
  • Αν ο ένας είναι άνεργος/φοιτητής ή έχει οικονoμική στενότητα εκείνη την περίοδο κι ο άλλος είναι πιο άνετος οικονομικά, ο δεύτερος μπορεί (και ίσως πρέπει) να πληρώνει πιο συχνά.

Έτσι το βλέπω εγώ το πράγμα ...Προφανώς υπάρχουν πολλές απόψεις επί του θέματος, ο καθένας κάνει ό,τι τον βολεύει κι ό,τι λειτουργεί γι' αυτόν/ή και τον σύντροφό του/της.

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:19, 04-07-11:

οποιος εχει μεγαλυτερη οικονομικη ευκολια θα πληρωσει..
απλο ειναι,,..

και ο ανδρας ανδρας παραμενει και η γυναικα γυναικα..

οσο οι ανδρες νιωθουν απαραιτητο να πληρωνουν τη γυναικα ,τοσο πιο πορνη θα γινεται αυτη στη νοοτροπια..

και θα προτιμαει αυτον με τα περισσοτερα χρηματα..

και αφου την πληρωνουμε μια ζωη,,πχ διαμαρτυρομαστε και τη βριζουμε πο@τανα αν μας αφησει και παει με τον αλλον με περισσοτερα λεφτα

αφου ετσι τη μαθαμε,,οτι οσο περισσοτερα χρηματα εχει ο αλλος τοσο ανδρας ειναι..

τα λεφτα δεν κανουν ουτε τον ανδρα ουτε τη γυναικα..

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,182 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 22:26, 04-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Alessandra
Χαίρομαι που βλέπω πάντως να υπάρχει μια γυναίκα που- κρίνοντας από όσα είπες- δεν κάνει τον φεμινισμό σημαία, αλλά ακολουθεί τη γυναικεία φύση της σε συνάρτηση με την αντρική με έναν , κατ' εμέ φυσιολογικό τρόπο.
Καταρχην να πω οτι η φυση της γυναικας και του αντρα και ολα τα παραπλισια ειναι μπουρδες του περασμενου αιωνα

Κατα δευτερον,δεν ξερουμε αν η κοπελια ακολουθει την γυναικεια φυση.Δηλαδη οκ να πληρωνει ο αντρας κτλ,η ιδια ομως θα ειναι μεσα στο σπιτι,θα μαγυρευει και θα προσεχει τα παιδια για να μπεκροπινει ο αντρας?Γιατι αυτη ειναι η γυναικεια και αντρικη φυση.

Η μηπως εννοεις αυτο που παει να γινει μοδα απο ολες αλλα δεν εχει καμια λογικη υποσταση.Δηλαδη θελουμε ισοτητα εκει που μας συμφερει και να κραταμε τις παραδοσεις εκει που δεν μας συμφερει

Και για να μην ξεχνιομαστε γιατι κανενας δεν με εχει απαντησει σε αυτο:
Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
Και γιατι να πληρωσει αυτος ενω εχεις ΚΑΙ εσυ την δυνατοτητα να πληρωσεις?Αν δεν μπορεις,σαφεστατα να πληρωσει αυτος,no problem.

Μπορεις να με απαντησεις σε αυτο το τοσο απλο ερωτημα,με λογικα επιχειρηματα?

Οι χορηγοι που ειχατε παλια τελιωσαν

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:44, 04-07-11:

Καταρχην να πω οτι η φυση της γυναικας και του αντρα και ολα τα παραπλισια ειναι μπουρδες του περασμενου αιωνα
η φυση με τα λεφτα ειναι ασχετα..

τα ζωακια στη φυση δεν εχουν λεφτα και μια χαρα ξερουν τη φυση τους και ρολο τους αρσενικα και θηλυκα..

μπλεξαμε τα συμβολικα κ@λοχαρτα πο δημιουργησε ο ανθρωπος με τη φυση και τη γονιμοποιησητων δυο φυλων..

Παράθεση

mariadrd (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mariadrd εκανε την τιμη και έγραψε στις 22:52, 04-07-11:

Καλησπέρα , καταρχήν συζητηση κανουμε εδω, χαλαρωστε τους τονους!
Κλείστε τα ματια, χαλαρωστε, δεστε τη ζωνη σας κι αφου απογειωθουμε στη γη πατηστε χωμα...
Ωραια! Σε αυτον τον κοσμο , σε αυτον τον πλανητη καλυτερα δεν υπαρχει υγιης φεμινισμος! Όσες το πίστεψαν εκαψαν τα σουτιεν τους καποτε και τωρα ραβουν τις καλτσες των αντρων τους! Και που το λεω βεβαια, μυριζομαι μια ακραια αντιδραση! εδω τελειωνει η συζητηση. Γιατί δεν υπαρχουν σωστα επιχειρηματα απο τη μερια αυτων που λενε οτι δεν υπαρχει η εννοια τζεντλεμαν και οτι για κανενα λογο ο αντρας δε κερνα τη γυναικα!
Το επιχειρημα αν την κερνας δεν διαφερει απο το call girl δε το δεχομαι!
Μεχρι και ο κατσαριδος χαριζει σκατ.μπαλες στην κατσαριδα για να την ριξει! Η κατσαριδα ειναι call girl και πρεπει να αρχισει να κερναει κι αυτη σκατ.μπαλες?
Ας μη χρησιμοποιουμε τετοιου ειδους αστοχα επιχειρηματα.
Ποια με ειπε κοριτσακι της Δυσης? Στην Ανατολη οι γυναικες ειναι υποχειρια... ενημερωτικα αυτο.
Επειτα μου λες οτι ειμαι εκπαιδευτικος και κριμα??? ΟΚ! Ενημερωτικα και παλι, υπαρχουν 2 φυλα, το αρσενικο και το θηλυκο. Δεν ειναι ιδια διαφερουν. Καποια μαθηματα θα τα εχασες στο σχολειο. Μηπως ειχες αρρωστησει? Και δεν ειναι θεμα call girl η διαφορα.

-9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:53, 04-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
η φυση με τα λεφτα ειναι ασχετα..

τα ζωακια στη φυση δεν εχουν λεφτα και μια χαρα ξερουν τη φυση τους και ρολο τους αρσενικα και θηλυκα..

μπλεξαμε τα συμβολικα κ@λοχαρτα πο δημιουργησε ο ανθρωπος με τη φυση και τη γονιμοποιησητων δυο φυλων..
Άγγελε, αυτό που διαχωρίζει σωματικά τις γυναίκες από εσένα είναι ότι δεν έχουν ένα ματζαφλάρι ανάμεσα στα πόδια τους. Πες μου ακριβώς πώς αυτό συνίσταται στο ότι απαλλάσσονται από το να πληρώσουν τον λογαριασμό;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lady31ath

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lady31ath
H lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H lady31ath έγραψε στις 23:04, 04-07-11:

Δεν δεχομαι να πληρωνει ο αντρας...συνηθως πληρωνω μια εγω και μια εκεινος το λογαριασμο....
Εξαιρεσεις του κανονα...
1) πρωτο ραντεβου.... σε αυτο προτεινω να πληρωσω εγω το λογαριασμο. Εαν ο αντρας δεν το δεχτει δειχνει οτι εχει καποιο εγωισμο....κατι το οποιο μου αρεσει...και οτι ντρεπεται να πληρωσω εγω σαν γυναικα.....και αυτο μου αρεσει....Εν το δεχτει δεν βγαινω ξανα μαζι του γιατι τον θεωρω απλα ανοητο....και με κακους τροπους....και πιθανον τσιγκουνη οπως λεει μια φιλη μου...ιδιως εαν εχει προτεινει εκεινος το πρωτο ραντεβου.....

Μπορει στο μελλον να αλλαξω αποψη μια και οι πιο πολλες φιλες μου δεν πληρωνουν οταν βγαινουν με τη σχεση τους. Καποιες τους κανουν απλα καποιο καλο δωρο ανα διαστηματα....Καποια αλλη κοπελα που ειναι γνωστη μου με εκνευριζει γιατι ποτε δεν κανει την κινηση να πληρωσει... λες και ο αντρας την εχει φορτωθει. Απο την αλλη ισχυριζεται οτι εαν ενας αντρας δεν μπορει να φροντισει τη σχεση του τωρα...... στο μελλον δεν θα φροντιζει τη γυναικα του και ισως τα παιδια τους.....δεν ξερω....αυτο εχει να κανει με τις ευθυνες ....εν μερει και οικονομικες ....που καποιοι δεν αναλαμβανουν ποτε.....Και επισης μου τονιζει οτι...χαλαμε την πιατσα εμεις οι νεο-φεμινιστριες με τις βλακειες μας και τελικα οι αντρες μας καβαλανε.....επειδη τους προσφερουμε αγαπη ασφαλεια και χρημα...και δεν τους αφηνουμε στα βαθεια νερα για να κολυμπησουν....και να συνειδητοποιησουν οτι καποτε ισως θα πρεπει να στηριζουν μια ολοκληρη οικογενεια....Μας θεωρουν ανεξαρτητες και οτι δεν τους εχουμε αναγκη.....και αυτο ειναι κακο μερικες φορες....τους αποδυναμωνει τελειως να χανουν το ρολο τους.....Ακομα δεν με εχει πεισει....

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 23:15, 04-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από lady31ath
Δεν δεχομαι να πληρωνει ο αντρας...συνηθως πληρωνω μια εγω και μια εκεινος το λογαριασμο....
Εξαιρεσεις του κανονα...
1) πρωτο ραντεβου.... σε αυτο προτεινω να πληρωσω εγω το λογαριασμο. Εαν ο αντρας δεν το δεχτει δειχνει οτι εχει καποιο εγωισμο....κατι το οποιο μου αρεσει...και οτι ντρεπεται να πληρωσω εγω σαν γυναικα.....και αυτο μου αρεσει....Εν το δεχτει δεν βγαινω ξανα μαζι του γιατι τον θεωρω απλα ανοητο....και με κακους τροπους....και πιθανον τσιγκουνη οπως λεει μια φιλη μου...ιδιως εαν εχει προτεινει εκεινος το πρωτο ραντεβου.....
Φασκεις και αντιφασκεις.Δεν δεχεσε να σε πληρωνει ο αντρας αλλα στο πρωτο ραντεβου το απαιτεις κιολας και μαλιστα ξεκολλας κιολλας απο αυτον.Πραγματικα τι να πω.Που παμε με τετοια μυαλα

Δηλαδη γιατι πρεπει να πληρωσει ο αντρας στο πρωτο ραντεβου?Γιατι να φανει ο εγωισμος του απο ενα τετοιο περιστατικο οταν ο ιδιος δεν πιστευει ολες αυτες τις μπουρδες?

Ρητορικες ερωτησεις που ποτε δεν προκειτε να παρω μια σοβαρη με λογικα επιχειρηματα απαντηση απο καποιον

Παράθεση

mariadrd (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mariadrd εκανε την τιμη και έγραψε στις 23:19, 04-07-11:

Lady ωραια τα ειπες! Αυτα που λενε οι φιλες σου ειναι ενα κομματι απο την πολιτισμικη σκεψη επι του θεματος. Και αυτη η σκεψη ειναι πολυ ισχυρη μπορω να πω. Φανηκα πολυ ''αντιφεμινιστρια'' σε αυτο το θεμα, αλλα για αντικειμενικους λογους .... όπως είπες όταν κανεις κινηση να πληρωσεις και ο αλλος σε αφησει στα πρωτα ραντεβου χαλιεσαι. Γιατι χαλιεσαι??? Εδω δε συνδεεις τους συνειρμους οτι αυτος ο αντρας πιθανοτατα ειναι τσιγκουνης κτλ κτλ? κι εγω απο αξιοπρεπεια παντα κανω κινηση να πληρωσω ή κερναω μια αλλη φορα, αλλα το σκεπτικο αυτο το εχω. Και δε νομιζω να νιωθει περηφανη καμμια οταν βγαινει με εναν αντρα που της λεει στο δευτερο ραντεβου οτι ειναι η σειρα της να πληρωσει.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:22, 04-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από lady31ath
Κοινώς, στήνεις μια ωραιότατη παγίδα. Εύγε.

Το ότι το να δεχτεί να τον κεράσεις δείχνει ίσως έλλειψη κόμπλεξ δεν σου 'χει περάσει απ' το μυαλό ίσως;
Ναι, υπάρχουν και τέτοια άτομα σ' αυτόν τον πλανήτη. :p

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους