Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,047 μέλη και 2,411,859 μηνύματα σε 75,402 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 645 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 116)
Να κερνάει ο άντρας
30
25,86%
Να κερνάει η γυναίκα
3
2,59%
Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του
42
36,21%
Μισά-μισά
5
4,31%
Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ
36
31,03%

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8,133 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 20:03, 12-07-09:

Το θέμα είναι πολύ απλό και ορίζεται στη φράση "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα". Όσο υπάρχουν άντρες που δίνουν τα πάντα για να έχουν δίπλα τους μια γυναικάρα για να κάνουν το κομμάτι τους στους φίλους τους, θα υπάρχουν και γυναίκες που το εκμεταλλελυονται και ζητάνε τα πάντα. Όσο υπάρχουν άνθρωποι (ανεξαρτήτως φύλου) που ζητάνε την εσωτερική ομορφιά (ό,τι αυτό σημαίνει) θα βρίσκουν το ταίρι τους. Βρίσκουμε αυτό που ψάχνουμε. Δεν υπάρχει λόγος να κατακρίνουμε κανέναν. Επιλογές κάνουμε.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8,991 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 09:03, 13-07-09:

Το θέμα είναι πολύ απλό και ορίζεται στη φράση "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα". Όσο υπάρχουν άντρες που δίνουν τα πάντα για να έχουν δίπλα τους μια γυναικάρα για να κάνουν το κομμάτι τους στους φίλους τους, θα υπάρχουν και γυναίκες που το εκμεταλλελυονται και ζητάνε τα πάντα
ορθον...το ενα φερνει το αλλο..φαυλος κυκλος..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

H lugar έγραψε: στις 12:42, 15-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από ανεξάρτητος
Είναι άλλο πράγμα να είσαι οικονομικά ανεξάρτητος και να επιλέγεις μια σύντροφο για συναισθήματα και έρωτα και άλλο πράγμα να είσαι οικονομικά εξαρτημένος από γονείς και να επιλέγεις σύντροφο ΚΑΙ με κριτήρια οικονομικά.....
Σχέσεις κάνουμε σε όλες τις ηλικίες, και σε κάποιες από αυτές δεν είμαστε οικονομικά ανεξάρτητοι. Δεν είναι ανάγκη να είσαι οικονομικά ανεξάρτητος για να μην είναι τα κριτήρια σου οικονομικά. Δεν θυμάμαι ως φοιτήτριες να αναζητούσαμε "φτιαγμένους" για να μας βγάζουν έξω. Η καλή παρέα και η μακαρονάδα μια χαρά ήταν με τους συνομήλικους μας.

Είναι άλλο πράγμα να προσέχεις την εξωτερική σου εμφάνιση και να επιλέγεις μια σύντροφο επειδή νιώθεις γι αυτήν όμορφα και άλλο να παραμελείς τον εαυτό σου και να κάνεις μια σχέση με όποια συμβιβαστεί μαζί σου μ αυτό.....
Κι αυτό πρέπει να ισχύει μερικώς αφού η διάθεση δεν έχει σχέση με πρότυπα ομορφιάς. Καλύτερα να αγαπήσεις κάποιον που του αρέσεις και προσεγμένος και μη προσεγμένος γιατί στη ζωή ο άνθρωπος περνάει και άσχημες φάσεις.

Η επιλογή προϋποθέτει ελευθερία βούλησης, η οποία προϋποθέτει βούληση, η οποία προϋποθέτει νόηση, η οποία προϋποθέτει αυτογνωσία, η οποία προϋποθέτει ...
Οι σχέσεις μπορούν να είναι βήματα προς την αυτογνωσία... Νομίζω πως αν ψάχνεις, όλα στη ζωή σου γίνονται μέσα για να βρεις. Και τα λάθη μπορούν να γίνουν καλοί δάσκαλοι.

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
κοινως αν ειναι αφραγκος ο αλλος-αλλη,ή το σημαντικοτερο δεν μπορει να πιασει ουτε μια δουλεια..κοινως δεν μπορει να παραξει χρημα-οχι πολυ απαραιτητα-πως θα προχωρησει να σοβαρεψει μια σχεση και να γινει μονιμη σχεση και συμβιωση..?για να δημιουργηθει μια οικογενεια..χρειαζονται ολα..απο τις ψυχικες συναισθηματικες ικανοτητες μεχρι το χρημα που βγαζεις...τα παντα δινει ο ανθρωπος σε μια σχεση και ολα μετρωνται...

ρεαλισμος....οχι κυνισμος,,ουτε κουφιος ρομαντισμος...
Εγώ θα έλεγα λοιπόν όχι "οικονομικά κριτήρια" αλλά κριτήρια "ανεξαρτησίας". Γιατί το οικονομικά αφήνει την αίσθηση του ότι τα πολλά είναι κριτήριο σε σχέση με τα λίγα. Ενώ η ανεξαρτησία δεν έχει σχέση με τα πολλά και τα λίγα αλλά με το όσα έχεις με αυτά ζεις.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

poyka

Νεοφερμένος

H poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H poyka έγραψε: στις 22:38, 29-08-09:

Αx αχ αχ. Το θεμα που θιγετε με καιει αυτη την εποχη. Χωρισα με δικη μου πρωτοβουλια το συντροφο μου πριν 2 μηνες γιατι αντιμετωπιζε σοβαρο θεμα με τα χρηματα. Το κακο ειναι οτι βασανιστηκα πολυ να το τερματισω γιατι δεν ειχα αλλο σοβαρο προβλημα μαζι του. ενω ηταν μαζι μου απιστευτα τρυφερος γλυκος και ερωτικος οταν φταναμε στο θεμα των χρηματων μιλουσαμε τελειως αλλη γλωσσα......

Το λαθος μου ηταν οτι δειλιασα να του τα πω καταματα την τελευταια φορα που συναντηθηκαμε και του εστειλα τελικα μηνυμα μεσω διαδυκτιου πριν 10 μερες. Τον νοιαζομαι πολυ αλλα δυστυχως δεν μπορω να ζησω μαζι του ξεροντας οτι δεν μπορει να αλλαξει τον χαρακτηρα του. ( ειναι και 40 ετων αρα θαυματα δεν γινονται.....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moonlight : 29-08-09 στις 23:15. Αιτία: κεφαλαια
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,908 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 22:44, 29-08-09:

το μόνο που ζητάω από έναν άντρα είναι τρυφερότητα και αγάπη

πολλά ζητάω από έναν εκατομυριούχο

π.σ. άσχετο , αλλά θυμήθηκα μια μπλούζα στα τουριστικά μαγαζάκια

δεν θα γίνεις πιο σαφής με το πρόβλημα σου ; και χωρίς κεφαλαία , απαγορεύονται στο φόρουμ
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,077 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 23:23, 29-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από poyka
Αx αχ αχ. Το θεμα που θιγετε με καιει αυτη την εποχη. Χωρισα με δικη μου πρωτοβουλια το συντροφο μου πριν 2 μηνες γιατι αντιμετωπιζε σοβαρο θεμα με τα χρηματα.
Tι εννοείς δηλαδή;
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε: στις 09:04, 31-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Tι εννοείς δηλαδή;
Σκέψη θέλει??

Τον "έστειλε",οταν έπαψε να έχει χρήματα και κατ' επέκταση να πληρώνει στις εξόδους - πιθανόν λόγω απώλειας δουλειας ή κατι παρεμφερές.

Και φυσικά,το οτι ήταν άψογος απο συμπεριφορικής πλευράς,δεν εκτιμήθηκε / μέτρησε καθόλου.

Ψυχρά,στυγνά τον παραίτησε!

Δεν είχε ουτε καν το θάρρος να του το πει καταμουτρα : "τώρα που σου τελειωσαν τα λεφτά,μου εισαι άχρηστος!"

Και μετά σου λέει πως οι γυναικες δεν κοιτούν το ανδρικό πορτοφόλι και την καλοπέραση που με αυτό συνδέεται...
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,077 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 09:13, 31-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Heptamer
Και μετά σου λέει πως οι γυναικες δεν κοιτούν το ανδρικό πορτοφόλι και την καλοπέραση που με αυτό συνδέεται...
Κράτα τα λεφτά σου μεσιέ, δε θα στα πάρει κανείς. Στον 21ο αιώνα κάθε γυναίκα είναι ανεξάρτητη και δεν τα έχει ανάγκη.
Ο mister Rich να πούμε.
Μην υποθέτεις και μη μιλάς εξ΄ονόματος κανενός.
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8,133 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 09:26, 31-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Heptamer

Τσουβάλιασμα...
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε: στις 09:47, 31-08-09:

Χαλαρώστε αγαπητές μου!

Εσάς σας έχω εξαιρέσει!
Παράθεση

poyka

Νεοφερμένος

H poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H poyka έγραψε: στις 11:18, 03-09-09:

Μάλλον με παρεξηγήσατε.......... Ο τύπος ήταν τρυφερός αλλά ίσως τύποις....Αλλιώς πώς ερμηνεύεται το γεγονός ότι το πρώτο βράδυ σπίτι του ανέβηκε στους γονείς του να φάει και με άφησε μόνη μου 40 λεπτά στο σπίτι του. Ενας ερωτευμένος δεν συμπεριφέρεται έτσι. Σημειωτέον ήταν 40 ετών......... Όσο για τα λεφτά τον είχα κεράσει αρκετές φορές. Ο ίδιος αναγκαζόταν να με κερνάει γιατί έκανα εγώ κίνηση.Οπως παραδέχτηκε και ο ίδιος ήταν νοοτροπία του να μη χαλάει λεφτά γι'αύτο του έκανε εντύπωση, όπως ο ίδιος είπε, που χαλούσα λεφτά για κείνον.Αυτά εν ολίγοις. Τα συμπεράσματα δικά σας......
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 413 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε: στις 11:35, 03-09-09:

Αυτό το savoir vivre θα μας φάει...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jelipop (Εύα)

Νεοφερμένος

H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H Jelipop ♥ *Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ* ♥ έγραψε: στις 13:04, 03-09-09:

Όλες οι γυναίκες φαντάζομαι θέλουν ένα gentleman δίπλα τους !!

Οπότε στα πρώτα ραντεβού καλύτερα θα ήταν να πληρώνει εκείνος ! Να κάνει την διαφορά βρε αδερφέ !

Εγώ προσωπικά έχω εκτιμήσει που στις 1ες διακοπές με τον άντρα μου δν με άφησε να αγοράσω ούτε ένα πακέτο τσίχλες !! (σοβαρολογώ) !!

Βέβαια μετά απο 6χρόνια που είμαστε μαζί θα γίνει κ το νταραβέρι μια ο ένας μία ο αλλος ! Η το αλλο εγώ το φαί εσύ το ποτό !!

Αφού γνωριστείς με τον αλλο ας υπάρχει αυτη η επιλογή ανοιχτή !!
Για φαντάσου στο 1ο ραντεβού να έρθει ο λογαρισμός κ να ειναι 13,90 πχ κ να ψάχνει στην απόδειξη να βρεί πόσο έχει το δικό του να το πληρώσει !!! αχαχαχα !!! Ξενέρα ...
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,521 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 13:26, 03-09-09:

πώς ερμηνεύεται το γεγονός ότι το πρώτο βράδυ σπίτι του ανέβηκε στους γονείς του να φάει και με άφησε μόνη μου 40 λεπτά στο σπίτι του. Ενας ερωτευμένος δεν συμπεριφέρεται έτσι.
γενικα ενας ανθρωπος με τροπους δεν συμπεριφερεται ετσι... ελεος
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,996 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 13:31, 03-09-09:

"Ανεβηκε στους γονεις του να φαει";
Δηλαδη μενανε μαζι;
Και περιμενες να παει για βραδινο πανω για να αρχισεις να τρεχεις;
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε: στις 13:59, 03-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από poyka
Μάλλον με παρεξηγήσατε.......... Ο τύπος ήταν τρυφερός αλλά ίσως τύποις....Αλλιώς πώς ερμηνεύεται το γεγονός ότι το πρώτο βράδυ σπίτι του ανέβηκε στους γονείς του να φάει και με άφησε μόνη μου 40 λεπτά στο σπίτι του. Ενας ερωτευμένος δεν συμπεριφέρεται έτσι. Σημειωτέον ήταν 40 ετών......... Όσο για τα λεφτά τον είχα κεράσει αρκετές φορές. Ο ίδιος αναγκαζόταν να με κερνάει γιατί έκανα εγώ κίνηση.Οπως παραδέχτηκε και ο ίδιος ήταν νοοτροπία του να μη χαλάει λεφτά γι'αύτο του έκανε εντύπωση, όπως ο ίδιος είπε, που χαλούσα λεφτά για κείνον.Αυτά εν ολίγοις. Τα συμπεράσματα δικά σας......
Yπο το βαρος / πρισμα των νεων στοιχειων,ειμαι αναγκασμένος να αναθεωρησω την προηγουμενη τσουχτερη μου τοποθετηση.

Ναι...δεν σου ταιριαζε!
Ορθώς τον παραιτησες!

Οταν δεν σου παρεχονται επαρκη στοιχεια να συμπερασματολογήσεις,υποπίπτεις σε σκεπτικα σφάλματα,τσουβαλιασματα...παρεξηγεις,ερμηνευεις - και συμβουλευεις ενιοτε - αλλα ντ' αλλων!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H princess έγραψε: στις 21:15, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από prime
Προσωπικά αν στο πρώτο πρώτο ραντεβού δεν κάνει έστω την κίνηση να κεράσει, δεν θα επιτρέψω να υπάρξει δεύτερο.
Είναι θέμα αρχής νομίζω για έναν άντρα όταν προσκαλεί μια γυναίκα έξω, έστω να προσφερθεί να την κεράσει ή ακόμη περισσότερο να επιμείνει να το κάνει.
Από κει και πέρα δεν έχω πρόβλημα στις μετέπειτα συναντήσεις να κεράσω εγώ.
Πώς το βλέπετε το θέμα και ποιες οι σχετικές εμπειρίες σας?
Έχω παρατηρήσει το εξής. Πολλές φορές υπάρχει περίπτωση το πρώτο ραντεβού ή κάποια επόμενα, να είναι αναγνωριστικά πχ σε περίπτωση που τα άτομα δεν γνωρίζονται καλά. Μπορεί να μην είναι δηλαδή ραντεβού με την κλασσική έννοια, το κλίμα να είναι φιλικό για κάποιους λόγους και να μην υπάρχει ακόμη καθόλου ερωτισμός. Ο άντρας τότε αφήνει να πληρώσουν από μισά. Κοιτάζοντας βέβαια με μια σχετική αμηχανία την κοπέλα, όταν έρχεται η ώρα να πληρώσουν. Όταν όμως στη συνέχεια των ραντεβού, αρχίζει κάπως , σιγά σιγά να προσπαθεί να της δείξει ότι τη βλέπει πιο "γλυκά" , τότε πλέον αρχίζει και κάνει κίνηση να πληρώσει. Δεν ξέρω αυτή η περίπτωση σε ποια κατηγορία υπάγεται.
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,418 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 17:09, 05-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από princess
Ο άντρας τότε αφήνει να πληρώσουν από μισά. Κοιτάζοντας βέβαια με μια σχετική αμηχανία την κοπέλα, όταν έρχεται η ώρα να πληρώσουν. Όταν όμως στη συνέχεια των ραντεβού, αρχίζει κάπως , σιγά σιγά να προσπαθεί να της δείξει ότι τη βλέπει πιο "γλυκά" , τότε πλέον αρχίζει και κάνει κίνηση να πληρώσει. Δεν ξέρω αυτή η περίπτωση σε ποια κατηγορία υπάγεται.
Δεν μου αρέσει....
Εννοώ τι αξία έχει να κεράσει και το δικό σου το ποτό... Πόσο παραπάνω να του στοιχίζει...
Δεν μου αρέσει σαν κίνηση...σαν εικόνα...
Δηλαδή πραγματικά προτιμώ να πληρώσω εγώ και για τους δύο... Παρά 9 ευρώ το δικό μου, βάλε εσύ πόσο κάνει το δικό σου...
Με χαλάει....

Αν και το έχω ξαναπεί... Στο πρώτο ραντεβού μου αρέσει να με κεράσει ο άλλος...και ναι θα κάνω κι εγώ κίνηση κλπ...αλλά σε πρώτο ραντεβού έστω και αναγνωριστικά με χαλάει-ξενερώνει το μισό μισό....

Όσο για την Jelipop (καλά το γράφω; ) νομίζω ότι λίγο πέσατε πάνω της

΄Εχει τύχει να έχω γενέθλια και ο τότε συντροφός μου είχε κλείσει ένα διήμερο για εμένα...δεν με άφησε να πληρώσω τίποτα (πέρα από ένα γεύμα σαν κέρασμα για τα γενέθλια μου)...όλα τα άλλα ήταν δικά του... Δεν αισθάνθηκα ότι με πλήρωνε για τις υπηρεσίες μου or sth like that....Αισθάνθηκα πριγκίπισσα πραγματικά και ούτε έθιξε τον φεμινισμό μου... Δεν είχα αυτή την αίσθηση και πραγματικά το απόλαυσα...

'Εχει τύχει επίσης να με φλερτάρει κάποιος για καιρό ώσπου μου έκανε την πρόταση να κλείσει ξενοδοχείο στο Πήλιο με όλα τα έξοδα πληρωμένα και το μόνο που ήθελε ήταν να τον ακολουθήσω... Εκεί ναι...αισθάνθηκα λες και θα με πλήρωνε για τις υπηρεσίες μου...και γι' αυτό αρνήθηκα...

Αυτό που θέλω να πω δηλαδή είναι ότι παίζει ρόλο τι έχεις με τον άλλον...ποια είναι η σχέση σας και πως είστε μαζί...τι σου βγαίνει και τι του βγάζεις....
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

O Μιχάλης9867 έγραψε: στις 15:56, 16-09-09:

λόγω της έκτασης του τοπικ (42 σελίδες είναι αυτές...)δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα μηνύματα, ωστόσο θα καταθέσω την άποψη μου και εγώ.
Στα πρώτα ραντεβού , πιστεύω ότι ο άντρας πρέπει να προβάλει τον καλό του εαυτό,σε πρώτη φάση πρέπει να φανεί ''κύριος'' και να πληρώσει τον λογαριασμό. Νομίζω επιβάλλεται στις πρώτες εξόδους, πέρα από τα φυσικά/σωματικά κάλλη πρέπει να δείξει και την ευγένεια που διαθέτει, αλλά είπαμε στα πρώτα ραντεβού,μην τον ξεπαραδιάσουμε τον άνθρωπο...
άλλωστε πιστεύω ότι κάθε σοβαρή κοπέλα μετά τα πρώτα κεράσματα δεν θα δέχεται να της πληρώνουν άλλοι τους λογαριασμούς της, όμως αυτό δεν σημαίνει οτι από κει και πέρα ο άνδρας θα την βάζει να...τον κερνάει!

θα προτιμούσα μια αλληλοδιάδοχη/συνδυασμό , μετέπειτα, κεράσματος άπω τον άνδρα ,την γυναίκα και μοιράσματος του λογαριασμού.
Παράθεση

SPEIO

Νεοφερμένος

H SPEIO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H SPEIO έγραψε: στις 12:13, 23-09-09:

Διαφωνώ με όλους τους προλαλήσαντες,καλύτερα να κεράσω εγώ ως γυναίκα στο πρώτο ραντεβού,να πατάξουμε το κατεστημένο!!!!!!(Να αισθανθεί και την υποχρέωση να μου κάτσει μετά.....)

(Πότε θα συμπεριφερθώ ως κοριτσάκι, να χαρεί η μανούλα μου;;;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος