Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,349 εγγεγραμμένα μέλη και 3,071,740 μηνύματα σε 94,385 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 848 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 114)
Να κερνάει ο άντρας
29
25,44%
Να κερνάει η γυναίκα
3
2,63%
Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του
42
36,84%
Μισά-μισά
5
4,39%
Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ
35
30,70%

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 19:37, 05-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Zithos
Και στις δύο περιπτώσεις είσαι υποχρεωμένος να την κεράσεις την επόμενη φορά
Υποχρεωμένος δεν είμαι. Κατι τέτοιοι τύποι κυκλοφορούν και μετά βρίζουμε τις γυναίκες. Αλλά δεν φταίνε αυτές, αυτοί που τις κακομαθαίνουν φταίνε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 22:14, 05-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
Υποχρεωμένος δεν είμαι. Κατι τέτοιοι τύποι κυκλοφορούν και μετά βρίζουμε τις γυναίκες. Αλλά δεν φταίνε αυτές, αυτοί που τις κακομαθαίνουν φταίνε.
....Αν νομιζεις Cacofonix οτι οι γυναικες κακομαθαινουν με ενα κερασμα...ή εν πασει περιπτωσει με κερασματακια...εισαι μακρυα νυχτωμενος...συγγνωμη που θα στο πω αλλα εχεις πολυ δρομο μπροστα σου μεχρι να αρχισεις να γνωριζεις το γυναικειο ψυχισμο....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 00:33, 08-08-11:

Μα δεν είναι το ένα κέρασμα...Από το κέρασμα ξεκινάει και φτάνει να σου φάνε σπίτια...Φίλος έκανε δεσμό με πολωνέζα...Σταμάτησε τη δουλειά αυτή και του τα χει φάει ΟΛΑ....

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 04:05, 08-08-11:

Αφού φοβάσαι τις γυναίκες μήν σου φάνε τα σπίτια τότε γιατί τις κυνηγάς;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 06:53, 08-08-11:

@Zithos Γιατί μυρίζουμε ωραία οι άτιμες

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 14:24, 08-08-11:

Μα δεν είναι το ένα κέρασμα...Από το κέρασμα ξεκινάει και φτάνει να σου φάνε σπίτια...Φίλος έκανε δεσμό με πολωνέζα...Σταμάτησε τη δουλειά αυτή και του τα χει φάει ΟΛΑ....
δεν νομιζω οτι αυτο γενικα ισχυει.δεν της κερναγε ολους τους καφεδες για αυτο το λογο ο αλλος και σιγουρα αυτη η περιπτωση δεν εκφραζει ολες τις γυναικες.γενικα στο παραδειγμα που παραθετεις προφανως ειναι μια απο τις κοπελες ελευθερων ηθων που βγαινουν με κατάκοιτους γεροντες για λεφτα και γαμο=πρασινη καρτα...
Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
+1 indeed

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 17:19, 08-08-11:

Πόσους έχω ακούσει που λένε ότι "του τα φαγε και τον παράτησε"...Σορρυ αλλά σε καμμία δεν λέω τα περουσιακά μου στοιχεία και αυτός είναι και ένας από τους λόγους που δεν θέλω το αυτοκίνητο.

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 20:07, 08-08-11:

Πόσους έχω ακούσει που λένε ότι "του τα φαγε και τον παράτησε"...Σορρυ αλλά σε καμμία δεν λέω τα περουσιακά μου στοιχεία και αυτός είναι και ένας από τους λόγους που δεν θέλω το αυτοκίνητο.
....cacofonix....μες την αρνητικουρα εισαι ρε παιδακι μου... τη μια οι γκομενες τρωνε σπιτια ....την αλλη το στοματικο εχει μικροβια......την παραλλη το σεξ στη θαλασσα ειναι επικινδυνο για μολυνσεις ........ζεις ρε ανθρωπε 'η φοβασαι και τη σκια σου;;;;Δηλαδη ,η απλη για ολο τον υπολοιπο κοσμο περιπτωση δυο ανθρωπων που βγαινουν ραντεβου και πληρωνει ο αντρας γιατι ετσι '' καθεται'' 'η που πληρωνει η γυναικα για τους χι λογους ,γιατι ετσι παλι καθεται ....,χωρις αναλυσεις ,και να ειναι και οι δυο χορτατοι και να μην εχουν ορεξη να φανε σπιτια,αλλα να περνανε φινα,ακομη και για μια φορα,δεν σου εχει περασει απο το μυαλο οτι μπορει να παιζει ως σεναριο;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 22:24, 08-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul
....cacofonix....μες την αρνητικουρα εισαι ρε παιδακι μου... τη μια οι γκομενες τρωνε σπιτια ....την αλλη το στοματικο εχει μικροβια......την παραλλη το σεξ στη θαλασσα ειναι επικινδυνο για μολυνσεις ........ζεις ρε ανθρωπε 'η φοβασαι και τη σκια σου;;;;Δηλαδη ,η απλη για ολο τον υπολοιπο κοσμο περιπτωση δυο ανθρωπων που βγαινουν ραντεβου και πληρωνει ο αντρας γιατι ετσι '' καθεται'' 'η που πληρωνει η γυναικα για τους χι λογους ,γιατι ετσι παλι καθεται ....,χωρις αναλυσεις ,και να ειναι και οι δυο χορτατοι και να μην εχουν ορεξη να φανε σπιτια,αλλα να περνανε φινα,ακομη και για μια φορα,δεν σου εχει περασει απο το μυαλο οτι μπορει να παιζει ως σεναριο;
Οταν σου έχουν φερθεί πολύ σκάρτα, αρχίζεις και υποψιάζεσαι και τον εαυτό σου. Γκέγκε;

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 22:49, 08-08-11:

Οταν σου έχουν φερθεί πολύ σκάρτα, αρχίζεις και υποψιάζεσαι και τον εαυτό σου. Γκέγκε;
Ετσι οπως τα λες...μια ειναι η λυση στην περιπτωση σου...Αγιο Ορος...

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 16:26, 09-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul
Ετσι οπως τα λες...μια ειναι η λυση στην περιπτωση σου...Αγιο Ορος...
gay alert

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 23:08, 09-08-11:

δεν μπορεις να τα'χεις ολα δικα σου....

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 03:39, 16-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Δε νομίζω Τάκη

κάποιος άλλος θα'ναι ο λόγος

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 07:52, 16-08-11:

μυριζετε οντως πιο ωραια..

στο brainiac ( χιουμορισττικη αγγλικη εκπομπη πειραματων στο σκαι)το εκαναν το τεστ,,και οντως,οι γυναικες βρωμουσαν λιγοτερο..

Παράθεση

ets32kate (Katerina)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ets32kate
H Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H ets32kate έγραψε στις 18:04, 20-09-11:

Πιστευω πως για λογους ευγενιας, το σωστο και γνωστο σε ολους ειναι να πληρωνει ο αντρας στο πρωτο ραντεβου! Δεν θα ηταν κακη ιδεα να τα μοιραστουμε, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι σωστο να πληρωσει η γυναικα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 15:11, 09-10-11:

μισά μισά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 258 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 13:24, 15-10-11:

Γιατί να μην κάνω την πρώτη κίνηση και να περιμένω απο αυτόν? τι είμαι? άπορη?
Δυστυχώς έτσι μας έχουνε μεγαλώσει.. περιμένουμε τον πρίγκιπα στο άσπρο άλογο που θα μας κερνάει και θα μας κάνει να αισθανόμαστε "μοναδικές"..
ναι, μαρέσει να βλέπω οτι ο άλλος κάνει κίνηση, όπως μαρέσει να του δείχνω οτι και εγω μπορώ να την κανω.. οταν θέλουμε ισότητα, να την ζητάμε σε όλα όχι μόνο σε αυτά που μας συμφέρουν..
Μας γοητεύει να βλεπουμε κάποιον να μας κερνάει, να μας κάνει δώρα.. θεωρούμε οτι έτσι μας δείχνει τι μας φροντίζει.. και είναι άκρως λυπητερό αυτό..
βλέπω τις φίλες μου που σκέφτονται έτσι - και είναι νέες κοπέλες απο φτωχές οικογένειες.. όταν τους λέω την άποψή μου, με κοιτάνε σαν να τους λέω κάτι το εξωφρενικό.. αλλα για μένα είναι θέμα αξιοπρέπειας..
φιλικά πάντα

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 00:00, 16-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από skylofili
Γιατί να μην κάνω την πρώτη κίνηση και να περιμένω απο αυτόν? τι είμαι? άπορη?
Δυστυχώς έτσι μας έχουνε μεγαλώσει.. περιμένουμε τον πρίγκιπα στο άσπρο άλογο που θα μας κερνάει και θα μας κάνει να αισθανόμαστε "μοναδικές"..
ναι, μαρέσει να βλέπω οτι ο άλλος κάνει κίνηση, όπως μαρέσει να του δείχνω οτι και εγω μπορώ να την κανω.. οταν θέλουμε ισότητα, να την ζητάμε σε όλα όχι μόνο σε αυτά που μας συμφέρουν..
Μας γοητεύει να βλεπουμε κάποιον να μας κερνάει, να μας κάνει δώρα.. θεωρούμε οτι έτσι μας δείχνει τι μας φροντίζει.. και είναι άκρως λυπητερό αυτό..
βλέπω τις φίλες μου που σκέφτονται έτσι - και είναι νέες κοπέλες απο φτωχές οικογένειες.. όταν τους λέω την άποψή μου, με κοιτάνε σαν να τους λέω κάτι το εξωφρενικό.. αλλα για μένα είναι θέμα αξιοπρέπειας..
φιλικά πάντα
Οι άντρες πώς αντιδράνε;

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,508 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 00:18, 16-10-11:

ναι αλλα αν αυτος φαει σαν το βοδι και εγω μια μικρη μικρη πιτουλα!?

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 00:22, 16-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από ciela
Δώσε 30c για την πιτούλα...

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 00:35, 16-10-11:

Οι άντρες πώς αντιδράνε;
ναι σωστη ερωτηση,δεν απαντηθηκε....
Αρχική Δημοσίευση από ciela
ε οκ τοτε προφανως δεν θα παει 50/50.Αν και αυτο ειναι σπανιο αφου συνηθως κυριως τα αγορακια οταν ειμαστε μαζι σας ειμαστε ιδιαιτερως λιτοδιαιτα.Αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα 9.5/10 φορες το ποτο σου θα ειναι ακριβοτερο απο αυτον(γενικα για τις κοπελες μιλαω,μην το παρεις προσωπικα...)

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,508 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 00:41, 16-10-11:

οπου c=cents?

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 02:29, 16-10-11:

το 1/4 εγω..

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,817 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 02:36, 16-10-11:

αμα βγω με κοπελα την πρωτη (και καμια φορα και την δευτερη) κερναω παντα χωρις αμφισβητηση!

Παράθεση

Anhur

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anhur
Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Anhur Ξέρεις τι είναι να είσαι καψούρης; έγραψε στις 10:20, 16-10-11:

Εγώ θεωρώ πως ο άντρας πρέπει να κερνάει και πάντοτε κερνάω όπια συνοδεύω. Ακόμα και αν βγω με την κοπέλα μου και μια φίλη της, θα κεράσω και την φίλη.
Πιστεύω είναι ένα από τα μικρά πράγματα που σε κατοχυρώνει ως αρσενικό στα μάτια της κοπέλας.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 10:56, 16-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Anhur
Εγώ θεωρώ πως ο άντρας πρέπει να κερνάει και πάντοτε κερνάω όπια συνοδεύω. Ακόμα και αν βγω με την κοπέλα μου και μια φίλη της, θα κεράσω και την φίλη.
Πιστεύω είναι ένα από τα μικρά πράγματα που σε κατοχυρώνει ως αρσενικό στα μάτια της κοπέλας.
Εγώ πάλι πιστεύω οτι είναι ένα από τα μικρά πράγματα που σε κατοχυρώνει ως μακάκα στα μάτια της κοπέλας.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 11:32, 16-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Εγώ πάλι πιστεύω οτι είναι ένα από τα μικρά πράγματα που σε κατοχυρώνει ως μακάκα στα μάτια της κοπέλας.
δλδ τι να κανουμε;;μπερδευτηκα απο την μια ολα τα αγορακια λεμε το κανουμε,απο την αλλη ολες οι κοπελες ειστε 50/50 τι θες να σε ρωταμε αν ΘΑ σε κερασουμε;;;νιωθω σαν υπηρετης τοτε δεν μου αρεσει....

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 11:38, 16-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
δλδ τι να κανουμε;;μπερδευτηκα απο την μια ολα τα αγορακια λεμε το κανουμε,απο την αλλη ολες οι κοπελες ειστε 50/50 τι θες να σε ρωταμε αν ΘΑ σε κερασουμε;;;νιωθω σαν υπηρετης τοτε δεν μου αρεσει....
Αγάπη μου να το κάνεις αν και επειδή το αισθάνεσαι! Το πιο απλό πράγμα σου λέω! Να μην το κάνεις επειδή στο είπε ο μπαμπάς σου ή για να νιώσεις άντρας ή για να μη σε πει τσιφούτη, να το κάνεις αν και εφόσον το νιώθεις!

Ξέρεις πόσο άσχημο μου φάνηκε την πρώτη φορά που βγήκαμε με τον τωρινό φίλο μου που όταν ήρθε η ώρα να πληρώσουμε είπε "άσε κερνάω εγώ" με έναν τρόπο που φάνηκε οτι ένιωθε οτι πρέπει να το κάνει; Ακόμα κι αν το ένιωθε, τι αξία είχε τελικά; Ακόμα τον κοροϊδεύω γι' αυτό το περιστατικό (βέβαια δεν τον άφησα να με ξανακεράσει, έχουμε κοινό ταμείο και έτσι κανείς δεν κερνάει κανέναν )

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 11:57, 16-10-11:

δεν φανταζεσαι ποσο συμφωνω και ειμαι σιγουρος οτι το μεγαλυτερο ποσοστο κοριτσιων οταν βλεπει καποιον να της κερναει συνεχεια στο τελος απλα το κοροιδευει

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 13:08, 16-10-11:

Αγάπη μου να το κάνεις αν και επειδή το αισθάνεσαι! Το πιο απλό πράγμα σου λέω! Να μην το κάνεις επειδή στο είπε ο μπαμπάς σου ή για να νιώσεις άντρας ή για να μη σε πει τσιφούτη, να το κάνεις αν και εφόσον το νιώθεις!
μμμμμ τι να σου πω δεν ξερω εγω ειμαι πιο πολυ της αποψης παντα ολα 50/50...

Ξέρεις πόσο άσχημο μου φάνηκε την πρώτη φορά που βγήκαμε με τον τωρινό φίλο μου που όταν ήρθε η ώρα να πληρώσουμε είπε "άσε κερνάω εγώ" με έναν τρόπο που φάνηκε οτι ένιωθε οτι πρέπει να το κάνει;
ε καλα οκ δεν νομιζω κυριως για καφε τιθεται θεμα,σιγα υπερβολες...; (
βέβαια δεν τον άφησα να με ξανακεράσει, έχουμε κοινό ταμείο και έτσι κανείς δεν κερνάει κανέναν )
αλλη ηλικια προφανως...

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 258 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 15:40, 16-10-11:

αχ παιδια, δεν ξέρω να κάνω επισύναψη ακόμη... τέσπα..
στην ερώτηση "πώς αντιδράνε"..
στην αρχή τα χάνουν όταν κάνω κίνηση να πληρώσω στο πρώτο ραντεβού..
μετά όμως χαμογελάνε και την δεύτερη φορά που βγαίνουμε μου το θυμίζουν στο στύλ "ναι, αλλά σήμερα δικά μου, την προηγούμενη πλήρωσες εσύ.."
υπάρχουν και φορές που δεν τα κατάφερα να πληρώσω ή απλώς τον άφησα να πληρώσει.. δεν το προγραμματίζω..
γενικότερα βλέπω να το εκτιμάνε, τι να πω..

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 01:32, 18-10-11:

αχ παιδια, δεν ξέρω να κάνω επισύναψη ακόμη... τέσπα..
στην ερώτηση "πώς αντιδράνε"..
στην αρχή τα χάνουν όταν κάνω κίνηση να πληρώσω στο πρώτο ραντεβού..
μετά όμως χαμογελάνε και την δεύτερη φορά που βγαίνουμε μου το θυμίζουν στο στύλ "ναι, αλλά σήμερα δικά μου, την προηγούμενη πλήρωσες εσύ.."
υπάρχουν και φορές που δεν τα κατάφερα να πληρώσω ή απλώς τον άφησα να πληρώσει.. δεν το προγραμματίζω..
γενικότερα βλέπω να το εκτιμάνε, τι να πω..
Επισύναψη δεν μπορείς να κάνεις εσύ, την κάνει ο moderator και ο administrator. Προφανώς ήθελες να πεις παράθεση, όπου κάτω από το ποστ σου έχει ένα κουμπάκι.

Και μια ιστορία, γιατί μου αρέσουν πολύ να διηγούμαι και να μου διηγούνται...
Το Δεκέμβριο του 2007 είχα πάει στο Μόναχο να δω τον ΑΡΗ με τη Bayern (διασυρθήκαμε με 6-0). Κάποιοι από την παρέα φύγανε, εγώ έκατσα για 7-8 μέρες. Κάποια μέρα λοιπόν, πηγαίναμε με το τραίνο σε ένα χωριό να δούμε ένα κάστρο. Ηταν μαζί ένας φίλος μου με τους γονείς του. Ο πατέρας του είναι μεγάλος μαλάκας, και γενικά μπορεί στο δευτερόλεπτο να σου σπάσει τα νεύρα. Καθόταν λοιπόν δίπλα μου μια κινεζούλα, 7-8 χρόνια μεγαλύτερη μου. Της έπιασα την κουβέντα για να σταματήσει να μου μιλάει...Τελικά πήγαινε κι εκείνη στο κάστρο, οπότε χωρίσαμε από την παρέα...Γυρίσαμε το απόγευμα στα ξενοδοχεία μας και δωσαμε ραντεβού μετά από λίγο. Την πήγα σε ένα ωραίο εστιατόριο που είχαμε πάει μερικές μέρες πιο πριν. Κέρασα εγώ. Μετά πήγαμε για μπύρες σε μια μεγάλη παραδοσιακή μπυραρία. Στην εν λόγω μυραρία (όποιος έχει πάει Μόναχο ξέρει για ποια μιλάω) έχει τεράστια τραπέζια και κάθονται πολλές παρέες μαζί. Μας ρωτουσαν που γνωριστήκαμε κλπ και τους είπαμε στο τραίνο...Πέσανε όλοι από τα σύνεφα...Τελικά η κοπέλα επέμενε να πληρώσει εκείνη, το θεωρούσε προσβλητικό να την κεράσει ένας άντρας, πόσο μάλλον δύο φορές. Και ξέρετε τι μισθούς πείνας έχουν στην Κίνα...

Αυτά να τα δουν οι δικές μας που αν δεν τις κεράσεις είσαι τσίπης, αν το κάνεις είσαι επιδειξίας ή το κάνεις για να την ρίξεις στο κρεβάτι.

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili έγραψε στις 12:08, 18-10-11:

ναι, παράθεση ήθελα να πω!
βασικά πιστεύω, οτι καμιά κοπέλα δεν θεωρεί κάποιον, που την κερνάει "επιδειξία".. ούτε οτι θέλει να την ρίξει στο κρεβάτι..
αυτά μπορεί να αρχίσει να τα πιστεύει μετά το 10ο κέρασμα.. μέχρι τότε, τον θεωρεί ευγενικό, οτι την προσέχει, οτι είναι τζέντλεμαν και άλλα τέτοια ωραία..

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 12:23, 18-10-11:

ναι, παράθεση ήθελα να πω!
βασικά πιστεύω, οτι καμιά κοπέλα δεν θεωρεί κάποιον, που την κερνάει "επιδειξία".. ούτε οτι θέλει να την ρίξει στο κρεβάτι..
αυτά μπορεί να αρχίσει να τα πιστεύει μετά το 10ο κέρασμα.. μέχρι τότε, τον θεωρεί ευγενικό, οτι την προσέχει, οτι είναι τζέντλεμαν και άλλα τέτοια ωραία..
Δε νομίζω...αλλά θα κεράσω όταν το νοιώσω, και για να το νοιώσω πρέπει να με κάνει να το νοιώσω όταν θα βγούμε.

Παράθεση

Anhur

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anhur
Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Anhur Ξέρεις τι είναι να είσαι καψούρης; έγραψε στις 22:03, 18-10-11:

Ξέρεις πόσο άσχημο μου φάνηκε την πρώτη φορά που βγήκαμε με τον τωρινό φίλο μου που όταν ήρθε η ώρα να πληρώσουμε είπε "άσε κερνάω εγώ" με έναν τρόπο που φάνηκε οτι ένιωθε οτι πρέπει να το κάνει; Ακόμα κι αν το ένιωθε, τι αξία είχε τελικά; Ακόμα τον κοροϊδεύω γι' αυτό το περιστατικό (βέβαια δεν τον άφησα να με ξανακεράσει, έχουμε κοινό ταμείο και έτσι κανείς δεν κερνάει κανέναν )

Ενοείτε οτι δεν το κάνεις από αγγαρεία! Και αφου βγαίνεις με μια κοπέλα πάει ήδη να πει οτι σου αρέσει και θες να την κεράσεις! Οπότε γιατί να σε κατοχυρώνει ως ...;

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 23:36, 18-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Anhur
Ενοείτε οτι δεν το κάνεις από αγγαρεία! Και αφου βγαίνεις με μια κοπέλα πάει ήδη να πει οτι σου αρέσει και θες να την κεράσεις! Οπότε γιατί να σε κατοχυρώνει ως ...;
Μπορεί να σου αρέσει, πριν βγεις και κατά τη διάρκεια να χαλαστείς για κάτι.

Παράθεση

Menoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Menoula
H Menoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 8 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H Menoula Something totally different.. έγραψε στις 20:32, 12-12-11:

Μισα-μισα ή εσυ..δεν εχω λεφτα εγω...αφηστε με στον πονο μου και μη μου το θυμιζετε χαχαχα

Παράθεση

shark.0wNz (Jimakos R)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shark.0wNz
Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

O shark.0wNz mechanic έγραψε στις 20:50, 12-12-11:

πρώτο ραντεβου πάντα 100% άντρας, αν σου αρέσει η τύπισσα 100% και τη δεύτερη για να δείξεις ότι δεν υπάρχει ισότητα..

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,318 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 21:19, 12-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από shark.0wNz
πρώτο ραντεβου πάντα 100% άντρας, αν σου αρέσει η τύπισσα 100% και τη δεύτερη για να δείξεις ότι δεν υπάρχει ισότητα..
Και την τρίτη φορά πληρώνει 100% αυτή για να μην καλομαθαίνει η bitch

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 22:15, 08-05-12:

Οταν έβγαινα ραντεβού, μου άρεσε το εναλλάξ, μια ο ένας μια ο άλλος. Δεν έχει σημασία ποιός ξεκίναγε, ούτε να τηρείται η σειρά με ακρίβεια, απλά πάνω-κάτω να ξοδεύουμε τα ίδια.
Βέβαια τώρα που είμαι άνεργη, ο boyfriend επιβαρύνεται αποκλειστικά, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

Παράθεση

Rosstrobon (Τανάσης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rosstrobon
Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

O Rosstrobon έγραψε στις 22:47, 08-05-12:

Εγώ πάντα κοιτάω να κερνάω στο πρώτο ραντεβού.Την τελευταία φορά πάντως δεν ξέρω γιατί αλλά δεν είχα καν την κλασσική διαφωνία για το ποιος θα πληρώσει.Δέχτηκε αμέσως η κοπελιά να πληρώσω εγώ.

Από εκεί και πέρα στα επόμενα ραντεβού ανάλογα και τα οικονομικά μου αλλά συνήθως μισά μισά.Ή αν κεράσω ή κεράσει αυτή είναι σειρά του άλλου την επόμενη φορά.

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 576 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 23:56, 08-05-12:

Θεωρω παντως χωρις να εχω διαβασει τα προηγουμενα ποστ οτι οι γυναικες δεν κολακευονται πια αν ο αντρας πληρωσει,πανε αυτες οι εποχες.
Υπαρχει η λογικη που λεει ειτε οτι τρωμε κατι και παει δια δυο,ειτε οτι δε συχναζουμε σε κυριλε εστιατορια/ταβερνες/τσιπουραδικα γιατι δεν εχουμε λεφτα.
Προσωπικα με μια μπυρα απ το περιπτερο και αραγμα ειμαι ευχαριστημενη :p (δια δυο ειναι το πολυ 1,30) :p

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 06:46, 09-05-12:

Γεια σου ρε ρουτ αλάνι

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,657 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:20, 09-05-12:

Η ρουτ είναι ρομαντική κατά βάθος, εύγε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 576 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 01:07, 10-05-12:

Μη με τρολλαρετε :p

Παράθεση

Πανσέληνος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Πανσέληνος
H Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 547 μηνύματα.

H Πανσέληνος έγραψε στις 21:54, 13-05-12:

Δε ξέρω γιατί αλλά αν δε με κεράσουν στο πρώτο ραντεβού ξενερώνω απίστευτα!!!!Μόνο στο πρώτο όμως....στα επόμενα κερνάω κι εγώ,νο προμπ.

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,182 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 23:09, 13-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Πανσέληνος
Δε ξέρω γιατί αλλά αν δε με κεράσουν στο πρώτο ραντεβού ξενερώνω απίστευτα!!!!Μόνο στο πρώτο όμως....στα επόμενα κερνάω κι εγώ,νο προμπ.
Καλη ξενερα

Παράθεση

Πανσέληνος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Πανσέληνος
H Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 547 μηνύματα.

H Πανσέληνος έγραψε στις 19:42, 14-05-12:

Θενκς!

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,132 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 20:52, 14-05-12:

?

κι εγώ, κι αυτός και μισά-μισά

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,182 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 21:07, 14-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από εμμα_τριντεντ

?

κι εγώ, κι αυτός και μισά-μισά
Δεν προκειτε να την πεισω να αλλαξει συμπεριφορα,ουτε αυτη εμενα,οποτε

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    αργυρός

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους