Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,337 εγγεγραμμένα μέλη και 3,070,905 μηνύματα σε 94,360 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 749 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 114)
Να κερνάει ο άντρας
29
25,44%
Να κερνάει η γυναίκα
3
2,63%
Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του
42
36,84%
Μισά-μισά
5
4,39%
Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ
35
30,70%

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 21:42, 14-05-12:

Τη πρώτη φορά είναι σωστό να κεράσει ο άντρας. Είναι μικρό δείγμα του πόσο κύριος μπορεί να είναι απέναντι στη γυναίκα.

Ακόμα και για μια μπύρα στο χέρι να βγουν, είναι δικά του.

Από εκεί και πέρα, μου αρέσει να κερνάω και εγώ, όποτε μπορώ και έχω τη δυνατότητα.

Στη συνέχεια το πιο σωστό είναι μισά-μισά.
Και δεν θέλω να έχω και το αίσθημα ότι κάποιος υποχρεώνεται για να μου πληρώνει ό,τι τρώω και ό,τι πίνω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 14-05-12 στις 21:57.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πανσέληνος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Πανσέληνος
H Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 547 μηνύματα.

H Πανσέληνος έγραψε στις 22:16, 14-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
Δεν προκειτε να την πεισω να αλλαξει συμπεριφορα,ουτε αυτη εμενα,οποτε
Σε συμπάθησα.Όταν πάμε για καφέ θα σε κεράσω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,656 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:34, 14-05-12:

Ρε κορίτσια, όχι! Γιατί να πληρώσει οπωσδήποτε στο 1ο;
Προσωπικά θα ήθελα να κάνει μόνο κίνηση, κι αυτό αρκεί, δε θα ήθελα να πληρώσει "κεράσει", γενικά με τα κεράσματα εγώ νιώθω πολύ αμήχανα για κάποιο λόγο, προτιμώ να τα πληρώνω εγώ ή μισά μισά (όχι μόνο σε ραντεβού, αλλά και με φίλους).
Εξάλλου, δε νομίζω ότι ένα κέρασμα θα ωφελούσε την "μελλοντική" σχέση, και αυτό το "πρέπει" είναι ξενερωτικό. Κερνάς επειδή θέλεις, κι όχι επειδή πρέπει για να δείξεις γαμάτος και άντρας, αυτό θα το δείξεις αργότερα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πανσέληνος

Πολύ δραστήριο μέλος

H Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 547 μηνύματα.

H Πανσέληνος έγραψε στις 22:42, 14-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Προσωπικά θα ήθελα να κάνει μόνο κίνηση, κι αυτό αρκεί, δε θα ήθελα να πληρώσει "κεράσει", γενικά με τα κεράσματα εγώ νιώθω πολύ αμήχανα για κάποιο λόγο, προτιμώ να τα πληρώνω εγώ ή μισά μισά (όχι μόνο σε ραντεβού, αλλά και με φίλους).
Εξάλλου, δε νομίζω ότι ένα κέρασμα θα ωφελούσε την "μελλοντική" σχέση, και αυτό το "πρέπει" είναι ξενερωτικό. Κερνάς επειδή θέλεις, κι όχι επειδή πρέπει για να δείξεις γαμάτος και άντρας, αυτό θα το δείξεις αργότερα.
Ε να μωρέ να μη νιώσουμε ότι μας περιποιείται λιγουλάκι;;;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,508 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 22:43, 14-05-12:

συμφωνω με πρινσες.
ενα κερασμα δεν φτιαχνει τη σχεση. εξ αλλου με την κρίση που υπαρχει δεν ειναι ωραιο να το.."περιμενεις" απο τον αλλο αυτο.
μια ευχαριστη διαφωνια για το ποιος κ αν θα κερασει μπορει να προωθήσει τη σχεση βεβαια. (η κ να δημιουργησει αμηχανια βεβαια)

πανσελινε χμμμ δε νομιζω να δηλωνει κατι αυτο διότι απο τη στιγμη που το περιμενεις εθιμοτυπικα από όλους χανει τη μοναδικοτητα του..

θα μου εκανε καλυτερη εντυπωση να μου πει: ειμαι πολυ χαρουμενος σημερα κερναω οτι θες. στο ακυρο, αμα το νιωθει.

αν ημουν αντρας παντως αναγκαστικα θα εκανα κινηση στο πρωτο ραντεβου για να μη ρισκαρω μια ασχημη εντυπωση.
οχι οτι θα ελεγε κατι για μενα παρ όλα αυτα και για τις προθεσεις μου.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πανσέληνος

Πολύ δραστήριο μέλος

H Πανσέληνος έγραψε στις 22:55, 14-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
συμφωνω με πρινσες.
ενα κερασμα δεν φτιαχνει τη σχεση. εξ αλλου με την κρίση που υπαρχει δεν ειναι ωραιο να το.."περιμενεις" απο τον αλλο αυτο.
μια ευχαριστη διαφωνια για το ποιος κ αν θα κερασει μπορει να προωθήσει τη σχεση βεβαια. (η κ να δημιουργησει αμηχανια βεβαια)

πανσελινε χμμμ δε νομιζω να δηλωνει κατι αυτο διότι απο τη στιγμη που το περιμενεις εθιμοτυπικα από όλους χανει τη μοναδικοτητα του..

θα μου εκανε καλυτερη εντυπωση να μου πει: ειμαι πολυ χαρουμενος σημερα κερναω οτι θες. στο ακυρο, αμα το νιωθει.

αν ημουν αντρας παντως αναγκαστικα θα εκανα κινηση στο πρωτο ραντεβου για να μη ρισκαρω μια ασχημη εντυπωση.
οχι οτι θα ελεγε κατι για μενα παρ όλα αυτα και για τις προθεσεις μου.
Εννοείται πως δε φτιάχνει τη σχέση,προς Θεού δεν είπα πουθενά κάτι τέτοιο.Και εννοείται πως θα κεράσει επειδή το θέλει κι όχι επειδή το λέει ο ''άγραφος νόμος'' του πρώτου ραντεβού.Απλά εμένα μου σχηματίζει καλή πρώτη εντύπωση.Κι όπως λες κι εσύ αν ήσουν άντρας θα κερνούσες για να μη σχηματίσεις κακή πρώτη εντύπωση.Κι εγώ το ίδιο.Απλά έτσι συνηθίζεται...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 10:43, 16-05-12:

με τη κριση που εχουμε

και οι δυο μπατηριδες μπορει να ειναι,,οποτε μικρη διαφορα εχει..

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 10:48, 16-05-12:

Να ρωτήσω, το να πεις "Κερνάω εγώ και για να μην νιώθεις άβολα κερνάς εσύ την επόμενη φορά", πώς σας ακούγεται;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 10:50, 16-05-12:

εναλλαξ ,,μια χαρα..

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,656 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:54, 16-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Zed
Να ρωτήσω, το να πεις "Κερνάω εγώ και για να μην νιώθεις άβολα κερνάς εσύ την επόμενη φορά", πώς σας ακούγεται;
Να το πεις έτσι μονοκόμματα χωρίς ανάσες; :Ο
Αυτό θα το πεις μόνο αν η άλλη επιμένει και δε θέλει, και βασικά καλύτερα να στο πει η ίδια αυτό, παρά εσύ. α;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:49, 25-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Συμφωνω απολυτα

Παράθεση

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gata_eisai
H gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.

H gata_eisai έγραψε στις 15:21, 30-06-12:

μισά μισά.!δεν το βρίσκω σωστό να πληρώνει ο άντρας.εξάλλου δεν βγαίνεις μαζί του για το κέρασμα..κ επίσης δεν νιώθω εγώ καλά να μου τα πληρωσει όλα αυτός..!τον αγαπάς καποιον κ είσαι μαζί του γιατί σου αρεσει γιατί ταιριάζετε γιατι έχει καλή καρδιά αλλά όχι για τα χρήματα του.και για το κέρδος.το πολύ πολύ να σε κερασει μία δυο φορές..μετά το θεωρώ και κατα κάποιον τρόπο εκμετάλλευση γιατι δεν είναι λίγες αυτές που κάθονται με κάποιον επειδή τις κερνάει συνέχεια τον καφέ..κ αν έχει τόσα πολλά λεφτά μπορεί να τα δωρίσει αλλού.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:29, 30-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από gata_eisai
μισά μισά.!δεν το βρίσκω σωστό να πληρώνει ο άντρας.εξάλλου δεν βγαίνεις μαζί του για το κέρασμα..κ επίσης δεν νιώθω εγώ καλά να μου τα πληρωσει όλα αυτός..!τον αγαπάς καποιον κ είσαι μαζί του γιατί σου αρεσει γιατί ταιριάζετε γιατι έχει καλή καρδιά αλλά όχι για τα χρήματα του.και για το κέρδος.το πολύ πολύ να σε κερασει μία δυο φορές..μετά το θεωρώ και κατα κάποιον τρόπο εκμετάλλευση γιατι δεν είναι λίγες αυτές που κάθονται με κάποιον επειδή τις κερνάει συνέχεια τον καφέ..κ αν έχει τόσα πολλά λεφτά μπορεί να τα δωρίσει αλλού.
Τελικά υπάρχουν ακόμα τέτοιες γυναίκες... Μπράβο κορίτσι μου.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mairiboo!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mairiboo!
H mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H mairiboo! έγραψε στις 12:40, 02-07-12:

προσωπικα εχω ενα "κομπλεξ" με αυτο το θεμα ! οσο σκεφτομαι οτι θα βγω με αυτον που μαρεσει και θα ερθει η ωρα που θα πρεπει ν πληρωσουμε κατι με πιανει! δεν ξερω..οι φιλες μου μου λενε οτι ειναι απο την ηλικια ...! δλδ τι πρεπει να κανω?? :/ για να μου φυγει αυτο ?

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 14:38, 02-07-12:

θα ερθει η ωρα που θα πρεπει ν πληρωσουμε κατι με πιανει!
νταξ, δεν φταιει η ηλικια,
και μενα με πιανει κρυος ιδρωτας οταν πρεπει να πληρώσω.
ειμαι λιγο chifootee.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:53, 02-07-12:

Με το φόβο να ακουστώ "ρηχή", νιώθω ότι στο πρώτο ραντεβού πρέπει να πληρώσει ο άντρας.
Δεν ξέρω γιατί, το νιώθω πιο ρομαντικό.
Φυσικά η γυναίκα πρέπει να προσφερθεί να πληρώσει, για να μην νιώθει ο άντρας "χορηγός".
Όμως μου φαίνεται περίεργο να πληρώσει η γυναίκα, ή να πληρώσει το ζευγάρι μισά μισά.
Μιλάω βεβαίως για ρομαντισμό. Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι πρέπει ο άντρας κάθε φορά να πληρώνει, ή ότι έχει κάποια υποχρέωση να εργάζεται για να συντηρεί μια γυναίκα. Γενικά δεν θεωρώ πως ο άντρας έχει υποχρέωση να πληρώνει.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:19, 02-07-12:

Ε ναι, στο τέλος, θα τους ανοίγουμε και την πόρτα του αυτοκινήτου..

Παράθεση

mairiboo!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mairiboo!
H mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H mairiboo! έγραψε στις 17:52, 04-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
νταξ, δεν φταιει η ηλικια,
και μενα με πιανει κρυος ιδρωτας οταν πρεπει να πληρώσω.
ειμαι λιγο chifootee.
Αχαχαχα εγώ δεν είναι εντάξει..:p απλά ντρέπομαιιι λίγο! Δεν ξέρω γιατί! Ίσως με φοβίζει το ότι μπορεί να γυρίσει ο άλλος και να μου πει "αα 10 είναι από 5"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 04-07-12 στις 23:33. Αιτία: προσαρμογή στον όρο χρήσης #8
Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iratus
Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 403 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 19:22, 04-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από gata_eisai
Είναι λίγες αυτές που σκέφτονται με αυτό το τρόπο.δυστηχώς.

Παράθεση

maria98

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria98
H maria98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H maria98 έγραψε στις 13:55, 08-07-12:

Εμενα τα ξαδερφια μου που ειναι μεγαλυτερα και μου μιλησαν για αυτο το θεμα μου ειπαν οτι καλο ειναι να πληρωνει παντα το αγορι ειδικα στα πρωτα ραντεβου και μου ειπαν μαλιστα οτι αμα δεν πληρωνει ο τυπος να τον παρατησω κατευθειαν αν και δεν συμφωνω με αυτο προτιμω μισα-μισα.

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 13:57, 08-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από maria98
Εμενα τα ξαδερφια μου που ειναι μεγαλυτερα και μου μιλησαν για αυτο το θεμα μου ειπαν οτι καλο ειναι να πληρωνει παντα το αγορι ειδικα στα πρωτα ραντεβου και μου ειπαν μαλιστα οτι αμα δεν πληρωνει ο τυπος να τον παρατησω κατευθειαν αν και δεν συμφωνω με αυτο προτιμω μισα-μισα.

Και μετά απορούμε γιατί πάμε κατά διαόλου

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 15:57, 09-07-12:

Ερχεται ο λογαριασμος 23 ευρω.
Βγαζει να πληρωσει και τι λεει στο σερβιτορο:

-Κρατα 20 και ειμαστε ενταξει.

(Οχι, ας πουμε, κρατα 25 και τα ρεστα δικα σου).

Καλοοοοοοο?

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,508 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 16:04, 09-07-12:

εγινε αυτο το πραγμα?

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 16:06, 09-07-12:

Ναι.
Πως σου φαινεται?

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,646 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:02, 09-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από thermopiles
Ναι.
Πως σου φαινεται?
Προβοκάτσια για να τον βγάλεις τσιγκούνη;
Ή δεν ξέρει αφαίρεση ή μπορεί ρε συ να άκουσε/κατάλαβε ένα ποσό < 20€.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:31, 09-07-12:

Καλοοοοοοο?
Τον τυπα εκεινο ή την τυπισσα να μου τον/την στειλεις να μου γραφει σεναρια

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 18:33, 09-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Τον τυπα εκεινο ή την τυπισσα να μου τον/την στειλεις να μου γραφει σεναρια
το σερβιτορο?

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,162 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 19:26, 09-07-12:

Καλοοοοοοο?
Ρε χοτγκειτς,εγω το εχω κανει αυτο σε ντελιβερα [του εφαγα 6-7 ευρω]
Νταξ,μπερδευτηκε ο ανθρωπος

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giosx
Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 23:44, 09-07-12:

Ξεφτίλα

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 403 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 00:04, 10-07-12:

Όταν αγαπάς έναν άνθρωπο δε κοιτάς ποιος πληρώνει,πότε εσύ πότε ο άλλος πότε μισά μισά.Τα πράγματα που δίνει η αγάπη είναι πολύ σημαντικότερα από ένα κωλόχαρτο που δε μπορεί να εξαγοράσει την αγάπη.Τώρα αν μιλάμε για πρώτο ραντεβού,πιστεύω θα πρέπει να πληρώνει ο άντρας.

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

H Ciela έγραψε στις 00:17, 10-07-12:

τι απαίσια είναι τα "πρώτα ραντεβου" και ειδικά το σημείο όπου
"μα οχι, θα πληρωσω εγω" - "μα σε παρακαλώ, πρωτή φορα βγαίνουμε" - "χμμ.. καλα τοτε!" (γυναικούλα)

προτιμω τα ραντεβού χωρίς νούμερο

κατι άλλο
ε εντάξει εχει σημασία καποιες φορες ποιος πληρωνει, ειδικά όταν ο ένας ξεχνάει συχνά πως είναι σειρά του να πληρώσει

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 493 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 14:57, 10-07-12:

Την πρώτη φορά θα πληρώσω. Και τις επόμενες θα προσφερθώ και θα το κάνω μάλλον.
Ωστόσο , θα με εξέπλητε ευχάριστα το να μην με αφήσει η κοπέλα να το κάνω (με έξυπνο τρόπο). Θα μου έδειχνε ότι είναι δυναμική και ανεξάρτητη.
Αν πληρώνω όλο εγώ, κάποια στιγμή θα αναρωτηθώ σοβαρά αν αυτός είναι τελικά ο σκοπός της σχέσης (True Story).
Βέβαια όλο αυτό είναι σχετικό, πχ ανάλογα με το αν υπάρχουν οικονομικά προβλήματα κλπ

Παράθεση

Ξανθη Κυπραιου

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ξανθη Κυπραιου
H Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H Ξανθη Κυπραιου έγραψε στις 16:03, 10-07-12:

Ισότητα θέλαμε, ας προσέχαμε......... τι διλήμματα ακολουθούν....

Πιστεύω ότι χρειάζεται από την αρχή ένα ξεκαθάρισμα.

1, Αν κύριε θέλεις να κάνεις τον ιππότη και σένα κοπέλα μου σου αρέσει ο ρόλος της δεσποσύνης κερνάει πάντα ο κύριος......

2, Αν θέλεις κύριε να κερνάει πάντα η γυναίκα τότε είσαι επισήμως ζιγκολό....

3, Αν πιστεύετε και οι δύο στην ισότητα τότε μισά μισά.

Για απλά ραντεβού λοιπόν έχουμε τρεις υποκατηγορίες.

Το θέμα είναι να βρεις σε ποια ανήκεις εσύ και να ελπίζεις ο/η σύντροφος να ανήκει στην ίδια.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:25, 10-07-12:

1, Αν κύριε θέλεις να κάνεις τον ιππότη και σένα κοπέλα μου σου αρέσει ο ρόλος της δεσποσύνης κερνάει πάντα ο κύριος......

2, Αν θέλεις κύριε να κερνάει πάντα η γυναίκα τότε είσαι επισήμως ζιγκολό....

3, Αν πιστεύετε και οι δύο στην ισότητα τότε μισά μισά.
υπαρχει και περιπτωση του οποιος εχει..καθε φορα

κοινως να μην του δωσεις τοση σημασια πια..

Παράθεση

firefly13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη firefly13
Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O firefly13 έγραψε στις 20:46, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ξανθη Κυπραιου
Ισότητα θέλαμε, ας προσέχαμε......... τι διλήμματα ακολουθούν....

Ιππότης θεωρείται κάποιος όταν συνοδεύει την κοπέλα το βράδυ μέχρι το σπίτι της, μην τυχόν και της επιτεθεί κάνα ανώμαλο τέρας.Αυτός που κερνάει πάντα μάλλον ΜΑΛΑΚΑΣ λέγεται.

Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

O Iratus έγραψε στις 21:35, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από firefly13
Ιππότης θεωρείται κάποιος όταν συνοδεύει την κοπέλα το βράδυ μέχρι το σπίτι της, μην τυχόν και της επιτεθεί κάνα ανώμαλο τέρας.Αυτός που κερνάει πάντα μάλλον ΜΑΛΑΚΑΣ λέγεται.
και αυτός που δε κερνάει ποτέ τσιγκούνης

Παράθεση

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O firefly13 έγραψε στις 22:30, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Iratus
και αυτός που δε κερνάει ποτέ τσιγκούνης
Αν έχει φράγκα τότε ναι είναι τσιγκούνης αν δεν έχει τότε είναι απλά φτωχός

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 23:54, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από firefly13
...αν δεν έχει τότε είναι απλά φτωχός
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  οι χωρισμενοι.jpg
Εμφανίσεις:  64
Μέγεθος:  35,5 KB

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 03:35, 11-07-12:

Hahahah καλόoo!!
Αλλά να το ξενερώσω λιγάκι;
Και χωρίς μάνι μια χαρά γιορτάζεις, θέληση να υπάρχει κι όλα γίνονται.
Το χάλασα ε;

Παράθεση

firefly13

Νεοφερμένος

O firefly13 έγραψε στις 09:35, 11-07-12:

δυστυχώς ή ευτυχώς όλοι οι άντρες το γνωρίζουμε αυτό

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 09:54, 11-07-12:

Αληθινή ιστορία: Μια φίλη μου έβγαινε με ένα παιδί, και τα πλήρωναν όλα μισά - μισά από το πρώτο ραντεβού.
Δεν της πολυάρεσε που δεν είχε προσφερθεί να κεράσει, αλλά οκ, δεν ήταν λόγος να τον αφήσει, περνούσε καλά μαζί του.
Μια φορά έχουν βγει να φάνε σε ένα εστιατόριο. Ζητάνε το λογαριασμό, αλλα ο σερβιτόρος αργεί να τον φέρει.
Η κοπέλα πάει στην τουαλέτα. Όταν γυρνάει της λεέι ο καλός της "Ήρθε ο λογαριασμός αλλα επειδή ήσουν στην τουαλετα, πήρα τα μισά απ την τσάντα σου".
Η κοπέλα έμεινε παγωτό...

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Snow

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Snow
H Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Snow έγραψε στις 13:37, 11-07-12:

Πλάκα κάνεις...

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 15:02, 11-07-12:

Καλά νομίζω πως τα περιστατικά που περιγράφει η κοπέλα είναι πάρα πολύ ακραία. Γιατί να συμπεριφερθεί κάποιος έτσι?? Αν είναι δυνατόν...ακόμα και η φάση στο εστιατόριο για μένα είναι απαράδεκτη κίνηση..κέρνα μια φορά ρε αδερφέ και θα σε κεράσει και η κοπέλα αν δει πως βρέθηκες σε δύσκολη θέση. Ειδικά όταν είσαι με τον άλλον, μια μικρή υποχώρηση δεν είναι τόσο μεγάλο θέμα..δηλαδή αυτοί που ζούνε μακριά και πληρώνουν τόσα για την μετακίνηση,βλάκες είναι? Γιατί σίγουρα κάποιος θα μετακινηθεί περισσότερες φορές για να δει τον άλλον, ειδικά όταν υπάρχει οικονομικό θέμα

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 547 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 17:00, 11-07-12:

Η πιο άβολη στιγμή είναι η ώρα του λογαριασμού. Πάντα προσφέρομαι να πληρώσω τα πάντα,αν δεν πιάσει ,προσφέρομαι να πληρώσω τα μισά , ούτε αυτό πιάνει άρα από το να τσακωθούμε τον αφήνω να πληρώσει. Από την μια μου αρέσει το πρώτο να το πληρώνει ο άντρας αλλά ως ιδέα γιατί στην πράξη γίνομαι παντζάρι και νιώθω πολύ άσχημα.Έχουμε και δύσκολους καιρούς και αν μη τι άλλο δεν θέλω να είμαι επιπλέον βάρος στο πορτοφόλι κανενός. Για αυτό πάντα παίρνω ό,τι πιο φθηνό υπάρχει Από κει και πέρα περιμένω και θέλω να πληρώσω εγώ στο δεύτερο, είναι η σειρά μου dude.Δεν έχω κανένα πρόβλημα, μισά μισά ή ο καθένας τα δικά του στην συνέχεια. Αλλά όχι να πληρώνει πάντα εκείνος! Με τίποτα

Παράθεση

AmaliaBlack

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη AmaliaBlack
H AmaliaBlack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H AmaliaBlack έγραψε στις 21:51, 31-07-12:

Μα φυσικα μισα μισα!!! Απο την μια θελουμε να ειμαστε ανεξαρτητες αλλα απο την αλλη θελουμε να μας πληρωνει τον λογαριασμο;;;; Ε οχι ρε κοριτσια! Ενταξει ειναι ωραιο να προσφερθει αλλα δν ειναι σωστο να δεχτουμε!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:15, 01-08-12:

πληρωνεις εσυ στην αρχη,,και μετα της λες

"μου τα χρωστας και θα μου τα πληρωσεις μετα σε ειδος..

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,389 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 10:02, 01-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από AmaliaBlack
Μα φυσικα μισα μισα!!! Απο την μια θελουμε να ειμαστε ανεξαρτητες αλλα απο την αλλη θελουμε να μας πληρωνει τον λογαριασμο;;;; Ε οχι ρε κοριτσια! Ενταξει ειναι ωραιο να προσφερθει αλλα δν ειναι σωστο να δεχτουμε!
ΕΥΓΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.Άντε γιατί θα πάμε φυλακή με αυτό το ρυθμό..

Πέρα από την πλάκα, μισά μισά κάποιες φορές, ενώ εξίσου πολλές πλερώνει ο γαμπρός.

Παράθεση

Vicky13 (Βίκυ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Vicky13
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 488 μηνύματα.

H Vicky13 έγραψε στις 13:09, 01-08-12:

Εγώ πάντως όταν βγαίνω με το αγόρι μου, πληρώνει μόνο αυτός.Όταν κάνω κίνηση να πληρώσω και εγώ τσαντίζεται και δεν θέλει καθόλου να πληρώσω εγώ.
Εγώ όμως δεν αισθάνομαι καλά , δεν μπορώ να έχω κάποιον που να με πληρώνει συνέχεια

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 13:19, 01-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Vicky13
Εγώ πάντως όταν βγαίνω με το αγόρι μου, πληρώνει μόνο αυτός.Όταν κάνω κίνηση να πληρώσω και εγώ τσαντίζεται και δεν θέλει καθόλου να πληρώσω εγώ.
Εγώ όμως δεν αισθάνομαι καλά , δεν μπορώ να έχω κάποιον που να με πληρώνει συνέχεια
Τα ίδια πάθαινα και εγώ στις αρχές που βγαίναμε. Και δεν ένιωθα άσχημα μόνο για έμενα ένιωθα γιατί δούλευε τα σουκου μόνο λόγο σχολείου, και του εξηγούσα ρε μωρό μου 5 φράγκα περνάνε από το χέρι σου δεν είναι ανάγκη να τα τρως άσε με να πληρώσω μια φορά εγώ, κατευθείαν νεύρα και άρνηση...

Πλέον όμως που δεν δουλεύει μια χαρά έχει μαζευτεί Βασικά ήμαστε και σε περίεργη φάση οικονομικά αυτό το καιρό όποτε τι μια πληρώνει ο ένας, την άλλη ο άλλος...

Και σε άλλες περιπτώσεις που μοιράζουμε τα έξοδα είναι σε διακοπές ή δύο μέρες που πάμε στα χωριά μας, πχ ο ένας πληρώνει εισιτήρια, ο άλλος πληρώνει το φαγητό το βράδυ κλπ. Τις πιο πολλές φορές του τα δίνω τα δικά μου να τα έχει πάνω του γιατί εγώ ΠΆΝΤΑ όταν έχω πολλά λεφτά ή τα χάνω,ή μου αρπάζουν τη τσάντα ή που αρπάζουν τα λεφτά μέσα από τη τσάντα, γενικά πολλά παρατράγουδα, του τα δίνω και κάνει κουμάντο αυτός, μετά αναλόγως αν έχουν περισσέψει αρκετά μου τα δίνει, αλλιώς τα κρατάει μαζί με τα δικά του και πληρώνει καφέδες κλπ για κανά μήνα

Παράθεση

Νάγια Τ.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,210 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 13:25, 01-08-12:

Στο πρωτο ραντεβου αν προθυπομοιηθει το αγορι να πληρωσει δεν θα επιμεινω...
Στα επομενα ομως εννοειται μισα-μισα!!!Περασαν οι εποχες που ο αντρας πληρωνε για ολα....
Ειχαμε τις σουφραζετες,τη χειραφετηση της γυναικας κτλ...Μακαρι να ημασταν ισοι σε ολα αλλα τουλαχιστον εμενα η σταση μου ειναι αυτη....Δεν θελω σπονσορα..Οι ανθρωποι σε μια σχεση ειναι ισοτιμοι κ αυτο πρεπει να εκφραζεται σε καθε πτυχη του κοινου τους βιου!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    BLUE SEA, Johnny15, methexys, paper_, αργυρός, Ευάκι23

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους