Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,817 εγγεγραμμένα μέλη και 3,055,202 μηνύματα σε 93,257 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 836 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 114)
Να κερνάει ο άντρας
29
25,44%
Να κερνάει η γυναίκα
3
2,63%
Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του
42
36,84%
Μισά-μισά
5
4,39%
Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ
35
30,70%

techgirl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη techgirl
H techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H techgirl έγραψε στις 16:11, 07-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Είναι απλό. Έχεις λεφτά, το κάνεις. Δεν έχεις, πάει 50-50. Αν η κοπελιά σου δεν μπορεί να καταλάβει το "50-50" τότε είναι ένα ηλίθιο κακομαθημένο.
Ε ναι! ακριβώς έτσι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,508 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 16:22, 07-01-13:

εγω ειμαι τη αποψης: ειτε ο καθενας τα δικα του, ειτε κερασμα απο αυτόν και καποια αλλη στιγμη κερασμα απο μενα.
δεν προτιμω 50-50 εκτος κ αν μπλεκονται αυτα που παραγγειλαμε αρκετα ή δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην αξια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

techgirl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη techgirl
H techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H techgirl έγραψε στις 16:07, 28-02-13:

αν ο άλλος δεν σε αφήνει με τιποτα να πληρώσεις τι κάνεις? καμια ιδέα;

Παράθεση

silverdog

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη silverdog
Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 378 μηνύματα.

O silverdog έγραψε στις 16:09, 28-02-13:

Του βαζεις τα μισα λεφτα στην τζεπη ή τον κερνας την επομένη,αλλα εαν σου λεει κερναω εγω ,τοτε το σεβεσαι και δεν κανεις τιποτα

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:09, 28-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από techgirl
αν ο άλλος δεν σε αφήνει με τιποτα να πληρώσεις τι κάνεις? καμια ιδέα;
Επιμένεις.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:31, 28-02-13:

Περιμένεις να πάει τουαλέτα και πληρώνεις, duh.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 17:32, 28-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Περιμένεις να πάει τουαλέτα και πληρώνεις, duh.
xaxaa πιο κλασικο πεθαινεις

Παράθεση

Evavar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evavar
H Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H Evavar έγραψε στις 17:26, 19-03-13:

Τον αφήνεις να πληρώσει και του λες ότι την επόμενη φορά πληρώνεις εσύ θέλει δε θέλει-για να είμαστε δίκαιοι. Δεν τα μπορώ εγώ αυτά τα "μα σε παρακαλώ" "όχι εγώ σε παρακαλώ", "μα όχι εγώ σε παρακαλώ" κλπ...

Παράθεση

Izabella.N (dwsdw)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Izabella.N
H dwsdw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 77 μηνύματα.

H Izabella.N Through these shadows...I Rise. έγραψε στις 18:01, 19-03-13:

Εμενα δεν μου εχει τυχει να πληρωσω ποτε στο πρωτο-πρωτο ραντεβου. Μετα ομως προτιμω γενικα ο καθενας τα δικα του ή μισα-μισα οταν το απαιτει η περισταση [δεν θα καθεσαι στο κινεζικο να μετρας τις μπουκιες του αλλου και ποσα ποσα spring rolls εχει φαει]^^

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 18:59, 19-03-13:

Άλλο ένα θέμα στο οποίο βασιλεύει η υποκρισία. Ο άντρας θεωρεί οτι πρέπει να πληρώσει για να μην θεωρηθεί τσιφούτης και βάζει το χέρι στην τσέπη. Η γυναίκα θεωρεί οτι πρέπει να αρνηθεί αρχικά για να μη θεωρηθεί συμφεροντολόγα, αλλά μετά να δεχτεί "με δυσκολία" για να θεωρηθεί οτι αφήνει τον άντρα να κάνει κουμάντο. Στο τέλος αυτής της υποκριτικής πράξης δεν ξέρουν ο μεν άντρας αν η γυναίκα αρνήθηκε και μετά δέχτηκε επειδή έτσι ένιωσε ή επειδή έτσι είναι το αναμενόμενο, η μεν γυναίκα αν ο άντρας προσφέρθηκε να κεράσει επειδή ήθελε ή επειδή έτσι είναι το αναμενόμενο. Αχταρμάς δηλαδή. Προσωπικά την πρώτη πρώτη φορά διευκρινίζω οτι δε θέλω να κεράσω ούτε να με κεράσουν, αφήνω απέξω ααυτό το ηλίθιο θέμα, πληρώνει ο καθένας τα δικά του και δε με απασχολεί ποτέ ξανά. Σε μακροχρόνια σχέση έχουμε κοινό ταμείο το οποίο γεμίζουμε και οι δύο με το ίδιο ποσό κατά καιρούς και πληρώνουμε τα πάντα από κει. Το πρόβλημα λύθηκε!

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 17:03, 26-03-13:

Το κέρασμα το κάνεις με την καρδιά σου. Όπως όλες οι πράξεις ευγένειας, επιδέχεται ανταπόδοση σε επόμενη έξοδο. Έτσι παν αυτά. Άμα είναι να αρχίσεις τα "μα όχι σε παρακαλώ""μα επιμένω", ας πληρώνει ο καθένας τα δικά του καλύτερα...

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 17:09, 26-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Evavar
Τον αφήνεις να πληρώσει και του λες ότι την επόμενη φορά πληρώνεις εσύ θέλει δε θέλει-για να είμαστε δίκαιοι. Δεν τα μπορώ εγώ αυτά τα "μα σε παρακαλώ" "όχι εγώ σε παρακαλώ", "μα όχι εγώ σε παρακαλώ" κλπ...
Θα έβγαινα μαζί σου.
Για μία φορά.

Παράθεση

timonierhs (Τίμος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο Τίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνογράφος . Έχει γράψει 1,246 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 18:49, 26-03-13:

Βέβαια, πιστεύω, παίζει ρόλο κι η διαφορά ηλικίας. Οταν πχ. ένας 23χρονος έχει βγει με μια γυναίκα παρα πολύ μεγαλύτερη του, δεν μπορει να παριστάνει τον καμπόσο και να επιμένει να κεράσει εκείνος. Και το αντίθετο, αν μια 22χρονη εχει βγει μ'έναν 40χρονο, θα φανεί άσχημο να παει 50-50 και ο άντρας να πει: 15 ευρώ τα δικά μου και 18 ευρώ τα δικά σου...

Παράθεση

Heartie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Heartie
H Heartie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Heartie Θεσσαλονίκη έγραψε στις 19:30, 26-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από prime
Τι γίνεται τελικά με το θέμα του λογαριασμού όταν βγαίνετε με κάποιον/α?
Με ενδιαφέρει περισσότερο η άποψή σας για τα πρώτα ραντεβού που τα πράγματα είναι ακόμα περίεργα και υπάρχει μια συστολή σε αυτό το θέμα..
Να κερνάει ο άντρας μόνο?
Να κερνάει η γυναίκα?
Ο καθένας τα δικά του?
Μισά-μισά?

Προσωπικά αν στο πρώτο πρώτο ραντεβού δεν κάνει έστω την κίνηση να κεράσει, δεν θα επιτρέψω να υπάρξει δεύτερο.
Είναι θέμα αρχής νομίζω για έναν άντρα όταν προσκαλεί μια γυναίκα έξω, έστω να προσφερθεί να την κεράσει ή ακόμη περισσότερο να επιμείνει να το κάνει.
Από κει και πέρα δεν έχω πρόβλημα στις μετέπειτα συναντήσεις να κεράσω εγώ.

Πώς το βλέπετε το θέμα και ποιες οι σχετικές εμπειρίες σας?
Εμενα μου συνεβη προσφατα το εξης κουλο.Ειχα παει για καποιες μερες στο σπιτι ενος φιλου
κ την πρωτη βραδια πληρωσε κ στην καφετερια κ στην πιτσαρια.Την επομενη βεβαια πληρωσα
εγω το ντελιβερι.Το πρωτο βραδυ λοιπον μου ζητησε να κοιμηθουμε μαζι στο ιδιο κρεββατι
κ αρνηθηκα. Το αποτελεσμα ητανε μετα απο δυο μερες οταν παραγγειλαμε γκουντις να καθεται
να υπολογιζει αναλυτικα ποιος πρεπει να πληρωσει τι.... Τωρα ξενερωνεις η όχι???

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 20:34, 26-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Heartie
Εμενα μου συνεβη προσφατα το εξης κουλο.Ειχα παει για καποιες μερες στο σπιτι ενος φιλου
κ την πρωτη βραδια πληρωσε κ στην καφετερια κ στην πιτσαρια.Την επομενη βεβαια πληρωσα
εγω το ντελιβερι.Το πρωτο βραδυ λοιπον μου ζητησε να κοιμηθουμε μαζι στο ιδιο κρεββατι
κ αρνηθηκα. Το αποτελεσμα ητανε μετα απο δυο μερες οταν παραγγειλαμε γκουντις να καθεται
να υπολογιζει αναλυτικα ποιος πρεπει να πληρωσει τι.... Τωρα ξενερωνεις η όχι???

Κάποτε το "ρσενικό" πηδούσε με μπον-φιλέ και σαμπάνια. Σήμερα ο μέσος έλληνας άντρας πηδάει με έναν καφέ και μια πίτσα φαν....

Τι σου κάνει η *τάνα* η οικονομική κρίση...

Προφανώς και ειρωνεύομαι.

Κοίτα, εκείνο που δε μας λες είναι αν από την ευσυνειδησία σου (και μπράβο σου) τη δεύτερη μέρα να πληρώσεις εσυ το ντελίβερι, αρνήθηκες πεισματικά δεύτερο κέρασμά του και του δημιούργησες καταπιεστικά την εντύπωση ότι πρέπει να τα μοιράζεστε ακριβώς στη μέση, οπότε στο τρίτο ντελίβερι άρχισε τις αναλύσεις.

Δε λέω ότι είναι αδύνατο να συνέβη κι αυτό που διατείνεσαι, ίσα ίσα το θεωρώ πιθανό ένας τυπάς να είναι τόσο στόκος που να νόμισε ότι θα σε ρίξει με 7 ευρώ στο κρεβάτι και μετά όταν έφαγε τη σούπα να πείσμωσε. Όμως μήπως και εσύ αρνήθηκες πεισματικά να σε ξανακεράσει 2η φορά και απλά συνέπεσε η ανάλυση και η μοιρασιά με όλα αυτά;

Αν συμβαίνει το πρώτο, δώστου και 30 σεντ για τα μηνύματα στο κινητό που σου στειλε για να σε ψήσει και απλά μην ξαναβγείς μαζί του.

Αν συμβαίνει το δεύτερο, τότε δεν μας είπες όλη την ιστορία ως όφειλες και απλά βγήκε λάθος εντύπωση για το παλικάρι.

Πολλές φορές τα προφανή μας κοιτάζουν κατάματα ξέρεις...

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,182 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 22:37, 26-03-13:

Χαχαχαχα σωστος ο τυπας. Πηρε πρεφα οτι δεν του καθεσαι? Ασε μας κουκλιτσα μου τοτε

Παράθεση

Evavar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evavar
H Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H Evavar έγραψε στις 02:24, 27-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Θα έβγαινα μαζί σου.
Για μία φορά.
χαχαχαχα! Γιατί; Για να μην πληρώσω εγώ;

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,628 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 22:42, 28-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Κάποτε το "ρσενικό" πηδούσε με μπον-φιλέ και σαμπάνια. Σήμερα ο μέσος έλληνας άντρας πηδάει με έναν καφέ και μια πίτσα φαν..
Αχ, τι ακούω η καημένη και είμαι ένα απροστάτευτο κοριτσάκι.

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 788 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 22:51, 28-03-13:

Απόψε κερνάς εσύ....
Αύριο κερνάω εγώ...

Κι αν μου κάνεις όλα τα γούστα

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 17:27, 29-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Άλλο ένα θέμα στο οποίο βασιλεύει η υποκρισία. Ο άντρας θεωρεί οτι πρέπει να πληρώσει για να μην θεωρηθεί τσιφούτης και βάζει το χέρι στην τσέπη. Η γυναίκα θεωρεί οτι πρέπει να αρνηθεί αρχικά για να μη θεωρηθεί συμφεροντολόγα, αλλά μετά να δεχτεί "με δυσκολία" για να θεωρηθεί οτι αφήνει τον άντρα να κάνει κουμάντο. Στο τέλος αυτής της υποκριτικής πράξης δεν ξέρουν ο μεν άντρας αν η γυναίκα αρνήθηκε και μετά δέχτηκε επειδή έτσι ένιωσε ή επειδή έτσι είναι το αναμενόμενο, η μεν γυναίκα αν ο άντρας προσφέρθηκε να κεράσει επειδή ήθελε ή επειδή έτσι είναι το αναμενόμενο. Αχταρμάς δηλαδή. Σε μακροχρόνια σχέση έχουμε κοινό ταμείο το οποίο γεμίζουμε και οι δύο με το ίδιο ποσό κατά καιρούς και πληρώνουμε τα πάντα από κει. Το πρόβλημα λύθηκε!
Αφού υπάρχει η Himela να τα γράφει καλύτερα από τον τρόπο που θέλω να τα αναλύσω, γιατί να κουράζομαι ? (ένα μικρό κομμάτι αφαίρεσα μονάχα το οποίο δεν με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο )

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,643 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:28, 29-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Backdrop
Απόψε κερνάς εσύ....
Αύριο κερνάω εγώ...

Κι αν μου κάνεις όλα τα γούστα
Η λογική του χορηγού, υποθέτω;

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:35, 29-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Όχι.
Η λογική όποιου ξεφτίλα πάει και κουβαλήσει μαζί του και άλλα άτομα επειδή ξέρει πως θα΄χει τζαμπέ ποτό.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 19:13, 29-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από italian
Αφού υπάρχει η Himela να τα γράφει καλύτερα από τον τρόπο που θέλω να τα αναλύσω, γιατί να κουράζομαι ? (ένα μικρό κομμάτι αφαίρεσα μονάχα το οποίο δεν με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο )
Εφόσον αυτό που αφαίρεσες αναφέρεται στο πρώτο ραντεβού, εσύ τι προτείνεις για το πρώτο ραντεβού λοιπόν;

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 19:47, 29-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Όχι.
Η λογική όποιου ξεφτίλα πάει και κουβαλήσει μαζί του και άλλα άτομα επειδή ξέρει πως θα΄χει τζαμπέ ποτό.
Μ αρέσει όμως που κάθεστε και σχολιάζετε αυτή την "φιλοσοφία" που και στην πλάκα να ιδωθεί μόνο, υποτιμά και τον άντρα και τη γυναίκα σα φύλα. (και μόλις την σχολίασα κι εγώ τρομάρα μου)

Ένας κουβάς διάρροια κατάμουτρα επιβάλλεται σε τέτοιες περιπτώσεις, αν και λυπάμαι τη διάρροια που θα πάει χαμένη...

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 20:53, 30-03-13:

Εφόσον αυτό που αφαίρεσες αναφέρεται στο πρώτο ραντεβού, εσύ τι προτείνεις για το πρώτο ραντεβού λοιπόν;
Να κεράσεις εσύ φυσικά !

Εντάξει σοβαρεύομαι. Απλώς δεν βάζω κανόνες. Θα ήθελα να κεράσω εγώ και θα έκανα κίνηση σίγουρα αλλά δεν θα είχα πρόβλημα και να τα πληρώναμε μισά μισά. Εξαρτάται από τις συνθήκες.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 21:02, 30-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από italian
Να κεράσεις εσύ φυσικά !

Εντάξει σοβαρεύομαι. Απλώς δεν βάζω κανόνες. Θα ήθελα να κεράσω εγώ και θα έκανα κίνηση σίγουρα αλλά δεν θα είχα πρόβλημα και να τα πληρώναμε μισά μισά. Εξαρτάται από τις συνθήκες.
Το θέμα όμως είναι, όπως προείπα, οτι ακόμα κι αν έχω πέσει μαζί σου στη μοναδική περίπτωση στην οποία θα κεράσεις οικιοθελώς και με την καρδιά σου, δε θα μπορέσω να το εκτιμήσω, αφού είναι το αναμενόμενο και το πρέπον. Καλύτερα δε θα είναι να πληρώσει ο καθένας τα δικά του τελικά και να μην υπάρχει θέμα;

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 22:12, 30-03-13:

Το θέμα όμως είναι, όπως προείπα, οτι ακόμα κι αν έχω πέσει μαζί σου στη μοναδική περίπτωση στην οποία θα κεράσεις οικιοθελώς και με την καρδιά σου, δε θα μπορέσω να το εκτιμήσω, αφού είναι το αναμενόμενο και το πρέπον. Καλύτερα δε θα είναι να πληρώσει ο καθένας τα δικά του τελικά και να μην υπάρχει θέμα;
Himela πάντως με τη λογική σου τίποτα δε θα έπρεπε να λαμβάνει χώρα επειδή είναι το καθιερωμένο και το πρέπον.
Όταν πας επίσκεψη σε ένα σπίτι για καφέ, κουβαλάς μαζί σου και τις 2 κουταλιές καφέ/ζάχαρη/γάλα που θα καταναλώσεις;
Όταν είσαι καλεσμένη σε έναν γάμο και δίνεις δώρο ή φακελάκι το κάνεις επειδή το νιώθεις με την καρδιά σου ή επειδή έτσι είναι το καθιερωμένο;
και ένα σωρό άλλα παραδείγματα...
που αν τα σκεφτείς ποτέ δε θα ξέρεις αν ο άλλος/η κάνει κάτι με την καρδιά του ή επειδή έτσι πρέπει. Όλοι αν είχαμε τη λογική σου θα είμαστε καχύποπτοι για τα πάντα.

Αν θέλει[ς] να κεράσει[ς] αφήστε τον άνθρωπο [ας σας αφήσει να] να κεράσει[ετε]. Λες και αν επιβιώσει ή όχι η σχέση εξαρτάται από αυτό.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 22:18, 30-03-13:

Τώρα που το λες αυτό, μέσα στην υποκρισία ζούμε. Μακάρι να μην ήταν έτσι ο κόσμος μας...

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,508 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 17:46, 31-03-13:

basically στα τελευταία first dates που έχω βγει έχουμε πληρωσει ο καθένας τα δικά του χωρίς πολλά πολλά. Δεν επηρέασε καπου αυτό. Βασικά όποτε με κερνανε άντρες εξω νιώθω λιγο περίεργα, με την έννοια ότι να "αυτός πληρωνει για μένα". Νιώθω λίγο σαν αντικείμενο, δεν ξέρω. Αν και προσωπικά μ αρέσει να κερνάω όταν έχω και δέχομαι κ το κέρασμα τελικά (γιατί δυσκολεύομαι να λεω όχι).

ps: σίγουρα έχω ξαναγράψει σ αυτό το θέμα αλλά δεν έχω ιδέα τι! μπορεί κ αναποδα πραγματα πριν χρόνια. Είναι λίγο creepy...

επεξεργασία: ίσως αυτή μου η στάση έχει να κάνει με την κουλτούρα του άλλου και το "γιατί" κάνει το κερασμα. δηλαδή μου έχει τύχει να νιωσω και πολύ καλά, όταν ο άλλος το κάνει σε ένα ωραίο πλαίσιο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ciela : 31-03-13 στις 17:53.
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 788 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 18:48, 31-03-13:

Χαχα ναι! Κατι που το εχει και πολύς κόσμος!!!! Σωστά?

Εγώ είμαι της άποψης, ας περασουμε καλα, ας είναι σωστός ο άλλος στα υπόλοιπα και για το κερασμα το βλέπουμε!!
Σημερα εσυ, εαν το παμε παραδοσιακα, αυριο εγω, απο μεθαυριο μισα μισα ...
Απλά είναι άσχημο, να βλέπεις κορίτσια - αγόρια, την τσιγκουνιά τους να την "ρίχνουν" στην άτιμη την κρίση!!

Παράθεση

Engineer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Engineer
Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O Engineer κάποτε έγραψε στις 20:45, 31-03-13:

Στο πρώτο ραντεβού πληρώνω εγώ. Στα υπόλοιπα που θα ακολουθήσουν (αισιόδοξος!) πάντα κάνω την κίνηση και προσπαθώ να πληρώσω μέχρι το σημείο φυσικά που αυτό δεν φέρνει σε δύσκολη θέση τον άλλο. Δεν έχει να κάνει με θέμα χορηγού ή "άπλας", αλλά με το ότι δε μου αρέσει η εικόνα (πως είναι πρέπον να ανοίγεις την πόρτα σε μια γυναίκα... ένα τέτοιο πράγμα). Τώρα, αν η γυναίκα θέλει να μη νιώθει άσχημα υπάρχουν πολλοί τρόποι να "ανταποδώσει" πχ να αγοράσει αυτή τις μπύρες και τα πατάκια όταν θα πάμε σπίτι για ταινία (πολύ αισιόδοξος!!). Ούτως ή άλλως η κίνηση μετράει.
Αν η σχέση προχωρήσει (πάρα πολύ αισιόδοξος!!!), όπως ειπώθηκε παραπάνω, κοινό ταμείο.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 23:44, 31-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Engineer
Τώρα, αν η γυναίκα θέλει να μη νιώθει άσχημα υπάρχουν πολλοί τρόποι να "ανταποδώσει"
Φυσικά. Τρόποι βρίσκονται. Δε βγήκε τυχαία η φράση "θα σου κάνω το τραπέζι, θα μου κάνεις το κρεβάτι; "

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,643 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:12, 01-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Engineer
Τώρα, αν η γυναίκα θέλει να μη νιώθει άσχημα υπάρχουν πολλοί τρόποι να "ανταποδώσει"
Φυσικά. Τρόποι βρίσκονται. Δε βγήκε τυχαία η φράση "θα σου κάνω το τραπέζι, θα μου κάνεις το κρεβάτι; "
Πραγματικά ένα ρίγος συγκίνησης με διαπερνά. Μπράβο, είθε μία μέρα το 99% του αντρικού πληθυσμού να σκέφτεται έτσι. Και μην είστε τσιγκούνηδες. Όχι με 3, με 4 και με 5 ευρώ. Ξοδέψτε εκεί κάνα 100άρικο, κάντε το τραπέζι, κεράστε, πάρτε σοκολατάκια, λουλούδια, δώρα, κοσμήματα, βόλτες με αυτοκίνητα. Δώστε και ένα γερό πουρμπουάρ στο γκαρσόνι, μην σας περάσει για γύφτους. Υιοθετήστε την λογική της Apple: για το πιο απλό πράγμα ΠΡΕΠΕΙ να ξοδέψετε μια περιουσία. Αλλά και την λογική της ΝΔ: σεμνά και ταπεινά. Να με ακούσετε, τα λέω για το... καλό σας...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O italian έγραψε στις 07:56, 01-04-13:

Α ρε Himela, αχ ρε Himela. Αν δεν υπήρχες θα'πρεπε να σε εφεύρουμε.

Παράθεση

Engineer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Engineer
Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O Engineer κάποτε έγραψε στις 10:01, 01-04-13:

Χαχαχα! Εγώ πάντως, δεν το εννοούσα έτσι. Το ανταποδώσει μπήκε σε "", γιατί αυτά τα πράγματα δεν μπαίνουν σε ζυγαριά- σου έκανα το τραπέζι 50€, άρα θα πρέπει να πάρεις κι εσύ 50€ μπύρες και πατατάκια, κι εκεί που ήταν να δούμε μια ταινία να γίνουμε ντίρλα-υπέρβαροι. Πάντως....η θεωρία ότι ο άντρας λειτουργεί ΠΑΝΤΑ με τη στρατηγική "ότι κάνω το κάνω μπας και πηδήξω" καλά κρατεί! Μάλλον είναι κάτι αντίστοιχο με το ότι όταν μια γυναίκα "πάει" από το πρώτο βράδυ, ΠΑΝΤΑ είναι πουτ@ν@.

Πραγματικά ένα ρίγος συγκίνησης με διαπερνά. Μπράβο, είθε μία μέρα το 99% του αντρικού πληθυσμού να σκέφτεται έτσι. Και μην είστε τσιγκούνηδες. Όχι με 3, με 4 και με 5 ευρώ. Ξοδέψτε εκεί κάνα 100άρικο, κάντε το τραπέζι, κεράστε, πάρτε σοκολατάκια, λουλούδια, δώρα, κοσμήματα, βόλτες με αυτοκίνητα. Δώστε και ένα γερό πουρμπουάρ στο γκαρσόνι, μην σας περάσει για γύφτους. Υιοθετήστε την λογική της Apple: για το πιο απλό πράγμα ΠΡΕΠΕΙ να ξοδέψετε μια περιουσία. Αλλά και την λογική της ΝΔ: σεμνά και ταπεινά. Να με ακούσετε, τα λέω για το... καλό σας...
...ε ναι. Το πως και το που επιλέγει ο καθένας να ξοδέψει χρήματα και το πόσο αξίζει είναι μια άλλη συζήτηση. Όλοι ξοδεύουμε κάπου χρήματα με δόση υπερβολής. Σε όλα τα παραπάνω σίγουρα θα συμφωνήσω στο πουρμπουάρ. Αν δεν το κάνεις για να μη σε περάσει για γύφτο ή για να το δει αυτή- "ότι κάνω το κάνω μπας και πηδήξω", αλλά επειδή έμεινες ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση και μπορείς να το δεις και λίγο από τη μεριά του σερβιτόρου, πιστεύω είναι φυσιολογικό.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,376 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:59, 01-04-13:

Υιοθετήστε την λογική της Apple: για το πιο απλό πράγμα ΠΡΕΠΕΙ να ξοδέψετε μια περιουσία.
Ποίο είναι το πιο απλό πράγμα; Το κρεβάτι ή η σχέση;

Πάντως ομολογώ ότι σε οποιοδήποτε στάδιο συναναστροφής μου το ωραίο φύλο δεν μπορώ να σκέφτομαι ή να συζητάω οτιδήποτε σχετικό με χρήματα για παραπάνω από 15 δευτερόλεπτα. Ακόμη και η διαίρεση για την εύρεση του 50-50 είναι ικανή να με ξενερώσει και πράγματι έχει συμβεί αυτό σε σημείο που "ματαίωσα" όλες τις σκέψεις για το υπόλοιπο της βραδιάς και έκλεισα την βράδια μια ώρα αρχύτερα.

Σε καμία περίπτωση δεν με πειράζει ακόμη και να πληρώσει ακόμη και η κοπέλα όλη την βράδια ή και εγώ αποκλειστικά. Ούτε θεωρώ απαραίτητα ότι ένα απόλυτο σύστημα 50-50 είναι και πιο δίκαιο. Αυτό που σίγουρα με ξενερώνει η υπερβολή ανάλυση της όποιας απόφασης και συστήματος, λες και μιλάω με λογιστή. Με πειράζει τέτοια χαζά να αποτελούν παράγοντες να χαλάνε την ανεμελιά ενός ωραίου βράδυ.

Δεν ξέρω αν συμφωνώ με το "θα σου κάνω το τραπέζι, θα μου κάνεις το κρεβάτι;" αλλά σίγουρα ενστερνίζομαι πλήρως το "μην μου ζαλίζεις τον έρωτα".

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:27, 01-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Ποίο είναι το πιο απλό πράγμα; Το κρεβάτι ή η σχέση;
Define "απλό". Για μένα, το σεξ είναι κάτι απόλυτα φυσιολογικό. Τώρα βέβαια, δεν θα μπω σε διαφωνία... σέβομαι απόλυτα την επιθυμία σου να γίνεσαι ένα τυφλό εκτελεστικό όργανο μίας σχέσης για να μην χάσεις το σταθερό κρεβάτι, αλλά εγώ δεν μπορώ να λειτουργήσω έτσι.

Disclaimer: Το β' πρόσωπο ήταν απολύτως τυχαίο.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,376 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:35, 01-04-13:

Εγώ δεν έχω τίποτα να κάνω define. Εσύ είπες
Υιοθετήστε την λογική της Apple: για το πιο απλό πράγμα ΠΡΕΠΕΙ να ξοδέψετε μια περιουσία.
Και σε ρώτησα τι ακριβώς εννοείς ως απλό. Το κρεβάτι ή την σχέση ...αλλά οκ με κάλυψες. Είναι ξεκάθαρο από αυτά που γράφεις ότι σε ενδιαφέρει το δεύτερο

Παράθεση

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elepan
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 22:15, 09-04-13:

Ποτέ δεν έχω βγεί με γυναίκα και να σκεφτώ ποιος από τους δύο θα πληρώσει. Ποτέ. Επίσης όσες φορές πλήρωσα εγώ, δεν περίμενα ως αντάλλαγμα ερωτικές υπηρεσίες. Ποτέ δεν είδα τις γυναίκες ως αντικείμενο. Δεν το θεωρώ καν σοβαρό να κάθεσαι σε ένα τραπέζι και να αρχίζεις να βγάζεις ψιλά για να δώσεις τα μισά. Αν μετά από αρκετά ραντεβού μια γυναίκα επέμενε να πληρώσει την άφηνα φυσικά. Όχι όμως ότι αυτό το απαιτούσα αλλά όταν το έκανε με δική της πρωτοβουλία το εκτιμούσα. Αλλά και να μην το έκανε, για εμένα δεν θα άλλαζε η εικόνα της. Εξαιρώ τις περιπτώσεις όταν ο ένας από τους δύο δεν έχει χρήματα, εκεί να δεχτώ να γίνει κάποιος συμβιβασμός. Ως εκεί όμως. Με την τελευταία σχέση μου, που ήταν ένα ευγενέστατο και γλυκύτατο πλάσμα και εξαιρετικό άτομο από όλες τις απόψεις , άξιζε κάθε κέρασμα και κάθε δώρο μου. Άλλωστε όταν έχεις μια ωραία συντροφιά και μια όμορφη κουβέντα σε ένα μαγαζί, πώς να το χαλάσεις στο τέλος αρχίζοντας τους υπολογισμούς;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

justin pieper

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη justin pieper
Ο justin pieper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O justin pieper έγραψε στις 22:36, 09-04-13:

Μεχρι τωρα εχω πληρωσει σε ολα τα πρωτα ραντεβου που εχω βγει.Αλλα και στα επομενα ειμαι αρκετα προθυμος να βαλω το μεγαλυτερον μερος των χρηματων η ακομα και ολο το ποσο.Αυτο δεν σημαινει οτι το θελω.Δυστηχως το κοινωνικο πρωτοκολλο επιβαλει να πληρωνει ο αντρας ως ενδειξη ανδρισμου και ευγενειας.Φανταζομαι ολο αυτο προηλθε πριν πολλα χρονια που οι γυναικες ηταν το κατωτερο φυλλο και δεν δουλευαν ωστε να βγαζουν τα χρηματα τους.Στην σημερινη κοινωνια που τεινει να επελθει ισοτητα και πολλες γυναικες βγαζουν περισσοτερα απο τους αντρες δεν βλεπω τον λογο να πληρωνει ο αντρας.Ας μην αναφερθω σε παρομοια ζητηματα οπως ο αντρας πρεπει να κανει την πρωτη κινηση...

Παράθεση

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma_Libre
H Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 77 μηνύματα.

H Alma_Libre Είμαι ελεύθερη ψυχη ..... έγραψε στις 19:28, 14-06-13:

Μισά μισά κι αν τύχει να κεράσει σίγουρα θα κεράσω κι εγώ.
Δε μπορώ να δεχτώ κάποιες γυναίκες που έχουν ως δεδομένο το κέρασμα.
Κι εκείνος δουλεύει για να ζει, και στην τελική τη λογική "ε αφου με θέλει ας με πληρώσει" δεν την δέχομαι και δεν ισχύει.
Όπως θέλει εκείνος σεξ στην τελική θες κι εσύ, γιατί να σε πληρώνει;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,628 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 22:33, 18-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alma_Libre
Μισά μισά κι αν τύχει να κεράσει σίγουρα θα κεράσω κι εγώ.
Δε μπορώ να δεχτώ κάποιες γυναίκες που έχουν ως δεδομένο το κέρασμα.
Κι εκείνος δουλεύει για να ζει, και στην τελική τη λογική "ε αφου με θέλει ας με πληρώσει" δεν την δέχομαι και δεν ισχύει.
Όπως θέλει εκείνος σεξ στην τελική θες κι εσύ, γιατί να σε πληρώνει;
Έχεις απόλυτο δίκιο. Το βλέπεις πολύ λογικά το θέμα. Ακολουθώ κι εγώ την ίδια τακτική.

Παράθεση

ανατολή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ανατολή
H ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H ανατολή an ocean refuses no river έγραψε στις 14:10, 26-06-13:

Επειδή υπάρχουν φάσεις που ή ο άντρας ή η γυναίκα να μην έχουν λεφτά, καλύτερα να πληρώνει μία ο ένας μία ο άλλος!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

timonierhs (Τίμος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο Τίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνογράφος . Έχει γράψει 1,246 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 16:21, 26-06-13:

Προς γυναίκες: Για πρωτο ραντεβου δεν είναι πιο σωστό να πληρώσει ο άντρας; Δηλαδή αν ο λογαριασμός πχ είναι 30 ευρώ κι αυτός μετά απο 2-3 λεπτα υπολογισμου σας πει: Λοιπόν τα δικά σου είναι 16 τα δικά μου 14... Ε δεν θα φανεί λιγο γυφτιά;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

μαριώ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαριώ
H μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H μαριώ έγραψε στις 16:29, 26-06-13:

Θα φανει γυφτια στα ματια εκεινων που συμφωνουν μεταξυ τους οτι ειναι καλυτερα να πληρωνει ο αντρας στο πρωτο ραντεβου. Στους υπολοιπους που μεταξυ τους συμφωνουν οτι δεν τιθεται τετοιο θεμα θα φανει φυσιολογικο

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,860 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 19:21, 26-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
... μετά απο 2-3 λεπτα υπολογισμου ...
Εντάξει το παράκανες λίγο εδώ

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 353 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 20:59, 26-06-13:

ελα παιδια ελεος. στο πρωτο ραντεβου σε λιγες δε θα κακοπηγαινε να ερθει ο λογαριασμος και να πεταξει ο αλλος "7 ευρω ο καθενας ειναι μωρο μου". jesus christ superstar. γενικα αντιπαθω τις προκαταληψεις αλλα αυτο θα με ενοχλουσε. ( μπρος στο να μου πει κατι τετοιο θα προτιμουσα να με πηγαινε ραντεβου σε κανα πεζοδρομο/λοφο/παγκακι ρε παιδι με δυο μπυρεσ κλπ). απο κει και περα μετα τα πρωτα ραντεβου εννοηται οτι το ζευγαρι τα βρισκει μεταξυ τους. η τη μια κερνα ο ενας, την αλλη ο αλλος ή μισα μισα αναλογα.

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 22:35, 26-06-13:

γενικά μ'αρέσει να πληρώνω, αν δεν έχω λεφτά δεν βγαίνω,
ή αν βγω δείχνω με τον τρόπο μου μέχρι που μπορώ και μετά το έτερον αναλαμβάνει τις ευθύνες του
όπως και δεν ξεκινάω κάτι αν δεν μπορώ να ανταπεξέλθω.

τι να κάνουμε, δύσκολοι καιροί για άντρες.

φακ.

Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 00:28, 27-06-13:

Της κερνάω τον καφέ και με λέει όχι όχι, ε μετά την βάζω και κερνάει τα εισιτήρια του σινεμά.

Παράθεση

El Salazar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη El Salazar
Ο El Salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O El Salazar έγραψε στις 04:05, 27-06-13:

Στο πρώτο ραντεβού και για καναδυό φορές ακόμη οφείλει να κεράσει ο άνδρας.
Στη συνέχεια καλύτερο είναι το εναλλάξ (μία ο άνδρας,μία η γυναίκα) ή ο καθένας τα δικά του.
Ωστόσο,σε ειδικές περιστάσεις,όπως άνοιγμα φιάλης σε μπουζούκια,club κλπ. ο άνδρας θα πρέπει να δείξει ότι είναι ΑΝΔΡΑΣ και να τα σπάσει για την γυναίκα που γουστάρει

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    GP369, Just1n, MariaRocketQuee, MikeKou, Stickerbush

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους