Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,148 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,652 μηνύματα σε 96,015 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 662 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 115)
Να κερνάει ο άντρας
30
26,09%
Να κερνάει η γυναίκα
3
2,61%
Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του
42
36,52%
Μισά-μισά
5
4,35%
Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ
35
30,43%

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 11:30, 04-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από georgia.94
εν πασει περιπτωσει, καποιες κινησεις ειναι παντα ωραιες και κανουν καλη εντυπωση..
Αυτό δεν είναι λογικό επιχείρημα για το γιατί πρέπει οπωσδήποτε να κερνάει ένας άντρας...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη georgia.94
H georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 520 μηνύματα.

H georgia.94 έγραψε στις 12:48, 04-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Αυτό δεν είναι λογικό επιχείρημα για το γιατί πρέπει οπωσδήποτε να κερνάει ένας άντρας...
μα δεν νομιζω οτι χρειαζονται λογικα επιχειρηματα για να γινει μια τετοια κινηση..μιλαμε για ενα ραντεβου παραδειγματος χαριν..ειναι μια κινηση ευγενειας..προσωπικα, στο πρωτη μου εξοδο με καποιον αν κοιταγε την αποδειξη και ελεγε ''μαλλον αυτο π κανει 3.50 ειναι το δικο μου και το δικο σου 4.00..εχω 5 ευρω..εχεις να μ δωσεις ρεστα?'' θα ξενερωνα φουλ..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:50, 04-07-13:

μα δεν νομιζω οτι χρειαζονται λογικα επιχειρηματα για να γινει μια τετοια κινηση..μιλαμε για ενα ραντεβου παραδειγματος χαριν..ειναι μια κινηση ευγενειας..προσωπικα, στο πρωτη μου εξοδο με καποιον αν κοιταγε την αποδειξη και ελεγε ''μαλλον αυτο π κανει 3.50 ειναι το δικο μου και το δικο σου 4.00..εχω 5 ευρω..εχεις να μ δωσεις ρεστα?'' θα ξενερωνα φουλ..
Με πολλά θα ξενέρωνε κάποιος και είναι δικαίωμά του. Αυτό δε σημαίνει όμως οτι επειδή κάτι ξενερώνει εσένα κι άλλες 10 κακομαθημένες θα γίνει γενικός κανόνας....

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,665 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:05, 04-07-13:

Θα συμφωνήσω άπειρα με την Χιμέλα.
Το ότι εσένα το κέρασμα σου προκαλεί οργαζμό, δε σημαίνει ότι το βλέπουν όλες έτσι.
ΠΡοσωπικά με το κέρασμα έχω θέμα, νιώθω απίστευτα άβολα όταν με κερνάνε και θα πρέπει να ανταποδώσω οπωσδήποτε, γιατί νιώθω φάση ''κατώτερη'' ξέρωγω, ότι ο άλλος έχει το πάνω χέρι και γενικά αισθάνομαι άσχημα. Έχει τύχει να βάλω και λεφτά μέσα σε πορτοφόλι κάποιου κρυφά, επειδή δεν δεχόταν να πληρώσω τα δικά μου.
Αλλά νταξ δε φταις εσύ, τα στερεότυπα φταίνε που ταΐζουν τους πάντες ακόμα.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

H georgia.94 έγραψε στις 13:13, 04-07-13:

δεν ειμαι καθολου κακομαθημενη ουτε και εντυπωσιαζομαι απο ενα κερασμα..απλα θεωρω οτι αυτο ειναι το πρεπον οταν βγαινεις με μια κοπελα για πρωτη φορα..δν αντιλεγω οτι αποτελει κατα καποιο τροπο στερεοτυπο αλλα και μονο που ο αλλος δεν θα κανει καν την κινηση να σε κερασει παει να πει οτι χεστηκε(σορρυ κιολας) για το αν θα σε κανει να νιωσεις ομορφα η το αν θα φανει καπως..και μονο που θα αδιαφορησει γι αυτο, ξενερωνω!και στην τελικη ετσι εχω μαθει..συναναστρεφομαι με αντρες που παντα θα κερασουν μια κοπελα ειτε ενδιαφερονται γι αυτη,ειτε ειναι φιλη,ειτε ξαδερφη ειτε κατι αλλο..λογικο να μου κακοφαινεται το αντιθετο..και δεν νιωθω καθολου κατωτερη..το αντιθετο μαλιστα..γιατι να εχει να το πανω χερι?επειδη κερασε?αρα, αυτο που λετε οτι δεν λεει κατι ενα κερασμα,γιατι το θεωρειτε ικανο να σας κανει να νιωσετε ασχημα?

Παράθεση

morphine

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη morphine
H morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 266 μηνύματα.

H morphine έγραψε στις 13:18, 04-07-13:

απλα θεωρω οτι αυτο ειναι το πρεπον οταν βγαινεις με μια κοπελα για πρωτη φορα..
Συγνωμη, εξηγησε μου σε παρακαλω τι παραπανω εχουν οι ΚΟΠΕΛΕΣ απο τους αντρες και "ειναι πρεπον" να τις κερνανε;!
Ναι, εκει κολλησα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

H georgia.94 έγραψε στις 13:20, 04-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από morphine
Συγνωμη, εξηγησε μου σε παρακαλω τι παραπανω εχουν οι ΚΟΠΕΛΕΣ απο τους αντρες και "ειναι πρεπον" να τις κερνανε;!
Ναι, εκει κολλησα
με αυτο το σκεπτικο τι παραπανω εχουν οι κοπελες και φορανε φορεματα,βαφουν τα νυχια τους και κανουν αλλα πολλα που δεν τα κανουν οι αντρες?
ειναι καποια πραγματα που για τυπικους καθαρα λογους γινονται αλλα κανουν καλη εντυπωση και η πρωτη εντυπωση ειναι αυτη που μετραει..

Παράθεση

morphine

Δραστήριο Μέλος

H morphine έγραψε στις 13:25, 04-07-13:

με αυτο το σκεπτικο τι παραπανω εχουν οι κοπελες και φορανε φορεματα,βαφουν τα νυχια τους και κανουν αλλα πολλα που δεν τα κανουν οι αντρες?
Ξερω γω, εμενα δε θα με πειραζε αν τα εβλεπα και στους αντρες αυτα. Φουστανελες turn me on. (NOT)
Δε μου λεει κατι η απαντηση σου. Εχεις κανενα καλυτερο επιχειρημα;

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,665 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:28, 04-07-13:

ειναι καποια πραγματα που για τυπικους καθαρα λογους γινονται αλλα κανουν καλη εντυπωση και η πρωτη εντυπωση ειναι αυτη που μετραει..

@@ καλή εντύπωση κάνουν.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

H georgia.94 έγραψε στις 13:31, 04-07-13:

Ξερω γω, εμενα δε θα με πειραζε αν τα εβλεπα και στους αντρες αυτα. Φουστανελες turn me on. (NOT)
Δε μου λεει κατι η απαντηση σου. Εχεις κανενα καλυτερο επιχειρημα;
(εγω παντως αντρα με λουλουδατο φορεματακι δεν θα κυκλοφορουσα..)
μα δεν υπαρχει επιχειρημα για το αν σου αρεσει κατι!το θεωρω πολυ πιο αξιοπρεπες να κερναει ο αντρας τις πρωτες φορες και αυτο δεν αλλαζει!ειναι καποια συνηθισμενα πραγματακια που εμενα μου φαινονται ρομαντικα..δν θα τα ισοπεδωσουμε και ολα..τον αντρα τον θελω αντρα!και μεσα σε αυτο για μενα συμπεριλαμβανεται που και που να με κερναει..να χαλαει λεφτα για παρτη μου μονο κ μονο γ ν περασω καλα!κακο ειναι δηλαδη να μ αρεσει αυτο?δν το απαιτω..απλα φυσικα και μ προκαλει καλη εντυπωση..

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,353 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 13:32, 04-07-13:

εξηγησε μου σε παρακαλω τι παραπανω εχουν οι ΚΟΠΕΛΕΣ απο τους αντρες ?
Έλα τώρα που δεν ξέρεις ! ! !

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

καποιος_καπου

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη καποιος_καπου
Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 469 μηνύματα.

O καποιος_καπου έγραψε στις 13:33, 04-07-13:

Ναι ρε οντως ειναι καλυτερα στις αρχες να κερναει το αγορι...αλλα μετα ας κερασει μια φορα και το κοριτσι ετσι για να δειξει οτι ενδιαφερεται

Παράθεση

morphine

Δραστήριο Μέλος

H morphine έγραψε στις 13:39, 04-07-13:

Δε σε ρωτησα γιατι σ'αρεσει να σε κερνανε.

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Έλα τώρα που δεν ξέρεις ! ! !

Περνα να τα μετρησουμε!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη morphine : 04-07-13 στις 14:06.
Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

H georgia.94 έγραψε στις 13:47, 04-07-13:

Δε σε ρωτησα γιατι σ'αρεσει να σε κερνανε.
τοτε να μην ζητας λογικα επιχειρηματα για κατι που εχει να κανει με το τι αρεσει στον καθενα..

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,644 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:49, 04-07-13:

Ρε μην την βαράτε. Την δουλειά της κάνει: να υποστηρίζει ότι πρέπει να κερνάνε οι άντρες. Φυσικά και δεν την φέρνει σε οργασμό αυτό, φυσικά και θα ξενερώσει αν προσπαθήσει ο άλλος να κάνει καλή εντύπωση, βασικά χέστηκε αν θα κεράσει ο άλλος, κατά βάθος προτιμά να ΜΗΝ την κεράσει, αλλά... κάνει απλά την δουλειά της. Επειδή της «αρέσει» το κέρασμα δεν σημαίνει ότι αυτό την ανάβει κι όλας. Τι ΔΕΝ καταλαβαίνετε;;;

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,353 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 13:59, 04-07-13:

εγω παντως αντρα με λουλουδατο φορεματακι δεν θα κυκλοφορουσα..
Δεν καταλαβαίνω το γιατί . . .

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 14:09, 04-07-13:

Πάντως αν μου τύχαινε καμιά τέτοια περίπτωση που ονειρεύεται η georgia.94 και ήθελα να το παίξω έτσι λίγο πουτανίτσα θα εφάρμοζα άνετα την μέθοδο ''άλλος κερνάει ποτά άλλος περνάει καλά''.
Αν προσπαθήσει ο άλλος με κεράσματα να σε κάνει να νιώθεις το λουλούδι του (κάπου εδώ ξερνάμε) τότε κάποιος πρέπει να έχει τα θεματάκια του. Οπότε ο βλάκας που επιμένει να κερνά απλά σου κρατά γεμάτο το πορτοφόλι ώστε να πάς μετά να τα χαλάσεις με κάποιον άλλο που θα πάτε για πιτόγυρο και ότι προκύψει και ο καθένας θα πληρώσει τα δικά του.

Kαι όντως υπάρχει αίσθημα κατωτερότητας. Γιατί γαμάτη είναι η γκόμενα που ζει ανεξάρτητη και τα έξοδα της και τη σαλάτα της την πληρώνει από τον κώλο της και δεν είναι κότα που πετά 400 ευρά για ψηλοτάκουνα και μαλακίες και αν πάει για παγωτό κοιτά τα αρσενικό στα μάτια και το παίζει μικρή λολίτα.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,591 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 14:12, 04-07-13:

τοτε να μην ζητας λογικα επιχειρηματα για κατι που εχει να κανει με το τι αρεσει στον καθενα..
Ας επικεντρωθουμε στο σχολιασμο της αντιληψης που επικρατει σε ορισμενους ανθρωπους κι ας μη στεκομαστε στο τι θελει ο καθενας. Νομιζω θα συμφωνησεις οτι ο καθενας πιστευει οτι θελει. Ειναι απολυτως δεκτο αυτο.

Γυριζοντας στο θεμα εχω να σου πω οτι παρατηρησα απο τα τελευταια μηνυματα σου οτι υπαρχει ενα κοινο στις ιδεες μας . Θεωρεις θεμιτη την κινηση του κερασματος επειδη δειχνει ρομαντισμο και οτι θελει να να κανει το αλλο μελος να νοιωσει ευχαριστα. Επετρεψε μου να σε ρωτησω τα λογικα.
Αν ο αλλος το κανει επειδη ειναι πρεπον, οπως αναφερεις, θα εχει ουσια η ολη πραξη ; το αλλο μελος τοτε θα το ευχαριστηθει ; Επισης που κριβεται ο ρομαντισμος σε αυτη τη τυποποιημενη κινηση ;

Σκεψου το. Συμφωνω με τα χαρακτηριστικα της κινησης που αναφερεις (ρομαντισμος κ.ά) αλλα η ουσιωδης διαφορα μας ειναι στο αν ειναι ηθικα αναγκασμενος καποιος να προβει στη κινηση .

Προσωπικα σε ολη αυτη τη συζητηση προσπαθω να καταλαβω τα επιχειρηματα σου και καθε φορα που πετας ενα, προσπαθω ρωτωντας σε να το κατανοησω. Ωστοσο, ειλικρινα μιλωντας , δεν εχω διαβασει καποιο επιχειρημα για το λογο που θα πρεπει το αρσενικο να κερναει τουλαχιστον στα πρωτα ραντεβου. Σχεδον σε καθε μηνυμα κανεις και μια γενικευση . Οπως καταλαβες και απο εδω μεσα υπαρχουν ατομα τα οποια θεωρουν σωστοτερο να πληρωνουν τα δικα τους ή ακομα και να μην καταδεχονται κερασματα. Επομενως οπως αναφερω και παραπανω ειναι μια αντιληψη που την ακολουθουν μερος του πληθυσμου .

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 14:19, 04-07-13:

Και από την άλλη, κοιτάξατε καθόλου την περίπτωση του να θέλει ο άλλος να κεράσει και η άλλη να μην τον αφήνει; Δλδ αν δεν το καταφέρετε τι γίνεται; Σας πληγώνετε κάποιος εγωισμός του άντρα; Γιατί μου έχει τύχει και αυτό το αναμενόμενο κουλό.

Παράθεση

μαρή claire

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη μαρή claire
H μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H μαρή claire θέλω τραλαλααα θέλεις τραλαλοοο έγραψε στις 14:32, 04-07-13:

Παιδια στην Ελλαδα του 2013 δεν θα επρεπε να συζηταμε καν για κερασματα!Οταν εμεις τα κοριτσια βγαινουμε με αγορια που δεν εχουν τελειωσει καλα καλα τις σπουδες τους, δεν εχουν δουλεια,δεν εχουν εισοδημα πως μπορουμε να περιμενουμε να μας πληρωσεις το ποτο/φαγητο?Οσες φορες εχουν επιμεινει να με κερασουν βλεπω να ανοιγουν το πορτοφολι τους και σκεφτομαι με τι κοπο εχει δωσει ο πατερας ή η μητερα αυτο το πενηνταυρω στο παιδι τους. Το να μου πληρωσει εμενα το κοκτειλ (που γουστο μου να το παραγγειλω και υποχρεωση μου να το πληρωσω) μπορει για το αγορι απεναντι μου να σημαινει μια εξοδο λιγοτερη.Γενικα οσες φορες ακουω απο φιλες μου να λενε "βγηκαμε χθες με τον Γιωργο(π.χ) και μου τα πληρωσε ολα,πολυ κυριος" παντα απανταω "α!δηλαδη σε κερασε ο πατερας του Γιωργου ε?γιατι ο Γιωργος λεφτα δικα του δεν βγαζει απ οτι μου χεις πει"!Το μονο κερασμα που βρισκω αποδεκτο ειναι αυτο του πρωτου (και μονο του πρωτου) ραντεβου και αυτο γιατι νομιζω οτι ειναι ισως ενα παιχνιδι ρολων, που παλι δεν εχει καμια λογικη, αλλα συνεχιζουμε ολοι να το παιζουμε για να μην ερθει κανενας σε αμηχανια...Οσο οι καβαλιεροι δεν εχουν δικη τους δουλεια καλο ειναι να ειμαστε ολες προσγειωμενες, μαγεια ειναι να σε περιμενει κατω απο το σπιτι σου/να σου ανοιξει την πορτα για να περασεις/να σε ευχαριστησει που μοιραστηκες μαζι του λιγο απο τον χρονο σου...ολα τα υπολοιπα μπορουν να χρησιμοποιηθουν εναντιον σου (οποιος καταλαβε,καταλαβε )

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

taketrance (taketrance)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη taketrance
Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 260 μηνύματα.

O taketrance έγραψε στις 18:50, 04-07-13:

κακομαθημενες οσες αφηνουν τον αλλον να τις κερασει στο πρωτο ραντεβου , μαλιστα το ακουσαμε κι αυτο...
την επομενη φορα που θα βγειτε με καμια κοπελα αρχιστε τις φιλοσοφιες και τις αναλυσεις που κανετε εδω με τις ωρες για ποιον λογο δε πρεπει να κερασετε κι αμα δειτε ποτε ασπρη μερα ελατε και πειτε το μας ...
Μιλαμε για μια απλη κινηση συμβολικη ,δε θεωρω πως καποιος αποσκοπει να πηδηξει αμεσως μετα επειδη κερασε εναν καφε / ποτο/φαγητο , εγω προσωπικα απλα νιωθω ανετα να το κανω , μεχρι και με κοπελες που βγαινω αλλα το βλεπω οτι δε θα καταληξει καπου ( και δεν εχω καμια ιδιαιτερη οικονομικη ανεση ) . Τωρα να προσβληθει κοπελα ποτε επειδη ηθελα να κερασω δε μου εχει τυχει ποτε και θα ειχα και τις αμφιβολιες μου για το ποσο καλα στεκει αν μου τυχαινε κιολας...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,591 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 19:49, 04-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από taketrance
κακομαθημενες οσες αφηνουν τον αλλον να τις κερασει στο πρωτο ραντεβου , μαλιστα το ακουσαμε κι αυτο...
την επομενη φορα που θα βγειτε με καμια κοπελα αρχιστε τις φιλοσοφιες και τις αναλυσεις που κανετε εδω με τις ωρες για ποιον λογο δε πρεπει να κερασετε κι αμα δειτε ποτε ασπρη μερα ελατε και πειτε το μας ...
Μιλαμε για μια απλη κινηση συμβολικη ,δε θεωρω πως καποιος αποσκοπει να πηδηξει αμεσως μετα επειδη κερασε εναν καφε / ποτο/φαγητο , εγω προσωπικα απλα νιωθω ανετα να το κανω , μεχρι και με κοπελες που βγαινω αλλα το βλεπω οτι δε θα καταληξει καπου ( και δεν εχω καμια ιδιαιτερη οικονομικη ανεση ) . Τωρα να προσβληθει κοπελα ποτε επειδη ηθελα να κερασω δε μου εχει τυχει ποτε και θα ειχα και τις αμφιβολιες μου για το ποσο καλα στεκει αν μου τυχαινε κιολας...
Πιστευω σε αλλη μια φιλοσοφια, οτι το αν υπαρχει πιθανοτητα να δεις ασπρη μερα δεν εξαρταται απο το αν θα κερασεις .

Παράθεση

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν. (ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.
Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.

O ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν. ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ! έγραψε στις 01:44, 05-07-13:

Παιδιά, για μένα πάντα και οπουδήποτε όταν βγαίνει με την κοπέλα του κάποιος πρέπει να κερνάει αυτός. Είναι μία από τις αρχές μου. Και αυτά τα μοντέρνα που σας έμαθε η δήθεν εξελιγμένη κοινωνία μας και η ισότητα δε στέκουν μπροστά στο ρομαντισμό και στη στάση και την αρχή που πρέπει να κρατάει ένας άνδρας δείχνοντας την αγάπη του και την ευγνωμοσύνη του στην κοπέλα που έχει δίπλα του και τον τιμά με την παρουσία της...

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anwnymos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη anwnymos
Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 376 μηνύματα.

O anwnymos after a mindfuck έγραψε στις 02:13, 05-07-13:

συμφωνω με τον προλαλησαντα!!!ΕΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ

Παράθεση

μαριώ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαριώ
H μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H μαριώ έγραψε στις 02:20, 05-07-13:

• Καθε πραξη ερμηνευεται διαφορετικα απο καθε ανθρωπο.

• Το να με κερναει καποιος και να μην με αφηνει να τον κερασω (ή ακομα και το ενοχλητικοτερο ο αντρας δινει το 70-80%) δεν μου δημιουργει αλλη σκεψη απο το οτι σε αυτον τον ανθρωπο χρωσταω.

• Η ενοχληση ειναι πολλες φορες μεγαλυτερη απο την χαρα που ο αλλος με σκεφτεται.

• Καθε φορα που ζηταω δικαιολογηση γιατι η κατευθυνση κερασματος ειναι αντρας->γυναικα και οχι το αναποδο κανεις δεν εχει λογικο και ατρανταχτο επιχειρημα. Ολοι ειναι σε φαση "γιατι ετσι ειναι πως να το κανουμε;"

• Αν ταυτοχρονα και οι δυο θελουν να εκφρασουν την ευγνωμοσυνη και την τιμη τους με το κερασμα τι κανουνε;

• Για να αποδειξεις οτι προκειται περι ρομαντικης κινησης πρεπει να δειξεις οτι καθε φορα που συμβαινει το κερασμα, ο αντρας νιωθει ρομαντικα για την γυναικα, που ειναι κατατι δυσκολο. Ισως να ισχυει για μερικους αλλα οχι για ολους.

• Το οτι για καποιους ειναι δειγμα ρομαντισμου, για αλλους ενοχληση, για αλλους υποχρεωση ειναι πολυ υποκειμενικα. Το προβλημα ειναι οτι ανθρωποι με διαφορετικες αντιληψεις μπορει να βρεθουν μαζι και τοτε....αδιεξοδο!!!

• Εγω προτεινω αυτο που δεν δημιουργει για κανενα λογο προβληματα, ο καθενας ο,τι καταναλωσε και δεν ξαναασχολουμαστε με λεφτα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη μαριώ : 05-07-13 στις 02:27.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 977 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 03:10, 05-07-13:

Κοιτάω τόση ώρα τις απαντήσεις του θέματος, ψιλοθυμάμαι τις μ....ιες που έγραφα κι εγώ, κι σκέφτομαι, "ειλικρινά, το θέμα σας είναι ποιος θα πληρώσει..?? Αυτό σκέφτεσαι μόνο..?? Πως είναι δυνατόν..??"
Ρε παιδιά, μήπως κοιτώντας αυτά, χάνουμε το δάσος..?? Όταν δύο άνθρωποι είναι μαζί και είναι ερωτευμένοι, αυτό είναι το λιγότερο.. Δε σε νοιάζει ποιος θα πληρώσει, το μόνο που σε νοιάζει είναι να είσαι με τον άλλον... Υπάρχουνε χίλιοι δύο τρόποι που μπορείτε να δείτε την πληρωμή σα παιχνίδι αν υπάρχει κάποιος λόγος. Π.χ, μου έχει τύχει σε φαστφουντάδικο να θέλουν όλο το ποσό από τη παραγγελία μαζί κι εγώ να έχω χοντρά και η κοπέλα η ψιλά... Σιγά τα ωά.. Πλήρωσα εγώ με τα χοντρά και μετά εκείνη το ποτό με τα αυτά που και καλά μου χρωστούσε....
Δεν είναι τα χρήματα το παν... Απολαύστε τις στιγμές...

Παράθεση

μαριώ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H μαριώ έγραψε στις 03:17, 05-07-13:

Μακαρι αλλα λιγο δυσκολο ειδικα σε καινουριες γνωριμιες

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 977 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 03:28, 05-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από μαριώ
Μακαρι αλλα λιγο δυσκολο ειδικα σε καινουριες γνωριμιες
Τι να σου πω.. Πάντως, με την κοπέλα μου μας βγαίνει τελείως αυθόρμητα πλέον και ειλικρινά δεν μας νοιάζει καθόλου. Π.χ, πάμε βόλτα και θέλουμε ένα μπουκαλάκι νερό, θα πάω στο περίπτερο και θα της πάρω ένα και θα το πληρώσω εγώ.. Δηλαδή, τι θα κάνω, θα γυρίσω να της πω, "μωρό μου, μήπως έχει 50 λεπτά..??"..??
Υπάρχουνε μέρες που έχει πληρώσει ο ένας μας μόνο και ειλικρινά, αν και είμαι από επαρχία και τα λεφτά περιορισμένα, ποτέ δε τα σκέφτομαι... Δε θα τα ξοδέψω αλόγιστα, αλλά ακόμα και τότε, που υποτίθεται ότι θα πρέπει να τα υπολογίζω σα να είμαι ο πάτερ φαλίμια που έχει λογαριασμούς κτλ, δε μου αφήνει άλλη αίσθηση από τον άλλο που έχει το μπαμπάκα του και του τα σκάει κανονικά... Ο άλλος ίσως το σκεφτεί όταν θα πάει να ξαναζητήσει, εμένα μόνο η υπέροχη μέρα μαζί της μου μένει...

Παράθεση

faeton

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη faeton
Ο faeton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O faeton έγραψε στις 09:17, 05-07-13:

Αν τηρήσουμε λοιπόν τις αρχές του 1950 θα πρέπει ο άντρας ν κερνάει και αφού η γυναίκα δέχεται έχει υποχρ'εωση να κάτσει να την πηδήξει έστω αν είναι παρθένα από αλλού ή στο περιπου. Μάλλον δεν σκεφονται κάποιοι τι λένε.

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 601 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 11:14, 05-07-13:

Μόνο εμένα μου φαίνεται στερεότυπο οτι οφείλει ο άντρας να κερνάει την γυναίκα;;

Εν πάσει περιπτώσει, εγώ προσωπικά αισθάνομαι αρκετά άβολα όταν με κερνάει ο άλλος και συνήθως τον κυνηγάωέτσι) να του δώσω τα γκαφρά του πίσω, αλλά λόγω της αντίληψης που γενικά επικρατεί ότι έτσι είναι το πρέπον, καθώς επίσης και το γεγονός ότι τρέχω σαν σαλιγκάρι καταλήγω με τα λεφτά στο χέρι και τον άλλον να με κουβαλάει γιατί έχω στραμπουλήξει τον αστράγαλο. Ντάξει δεν γίνεται έτσι κάθε φορά, είπα να του δώσω ένα sense of drama, αλλά καταλαβαίνετε το point

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EnnisDelMar! : 05-07-13 στις 11:19.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stalker70

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Stalker70
Ο Stalker70 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Stalker70 έγραψε στις 15:41, 05-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.
Παιδιά, για μένα πάντα και οπουδήποτε όταν βγαίνει με την κοπέλα του κάποιος πρέπει να κερνάει αυτός. Είναι μία από τις αρχές μου. Και αυτά τα μοντέρνα που σας έμαθε η δήθεν εξελιγμένη κοινωνία μας και η ισότητα δε στέκουν μπροστά στο ρομαντισμό και στη στάση και την αρχή που πρέπει να κρατάει ένας άνδρας δείχνοντας την αγάπη του και την ευγνωμοσύνη του στην κοπέλα που έχει δίπλα του και τον τιμά με την παρουσία της...
Φιλε μου, όσο τιμα η κοπέλα τον άντρα με την παρουσία της, αλλο τόσο την τιμά και εκείνος με την δική του παρουσία. Κανένας δεν κάνει χάρη στον άλλον που βγαίνει μαζί του.
Οσον αφορά τα κεράσματα, άποψή μου είναι ότι το πρώτο τουλάχιστον ραντεβού πρέπει να είναι κερασμένο απο τον άντρα.
Εγώ τουλάχιστον θέλω αργότερα να κάνει την κίνηση η γυναίκα να πληρώσει και εκείνη. Ασχετα αν θα δεχτώ ή όχι.
Εχω "σχολάσει" γυναίκα που δεν έκανε ποτέ την παραμικρή κίνηση να πληρώσει, ακριβώς επειδή δεν θεωρώ ότι με τιμά καμία βγαίνοντας μαζί μου,περισσότερο από όσο τιμώ κι εγώ την ίδια.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stalker70 : 05-07-13 στις 16:28.
Παράθεση

μαριώ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H μαριώ έγραψε στις 16:17, 05-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από KnightRider
Τι να σου πω.. Πάντως, με την κοπέλα μου μας βγαίνει τελείως αυθόρμητα πλέον και ειλικρινά δεν μας νοιάζει καθόλου.
Καταλαβαινω τι λες, αλλα τουλαχιστον οσον αφορα εμενα, για να συμβει αυτο θα πρεπει με τον αλλο να γνωριζομαστε καιρο, και να γνωριζομαστε καλα.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,644 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:13, 05-07-13:

Αυτό:
Αρχική Δημοσίευση από Stalker70
Κανένας δεν κάνει χάρη στον άλλον που βγαίνει μαζί του
και αυτό:
το πρώτο τουλάχιστον ραντεβού πρέπει να είναι κερασμένο απο τον άντρα.
Είναι αντίθετα μεταξύ τους. Δεν χωράνε στην ίδια πρόταση. Εάν δεν πιστεύεις ότι σου κάνει "χάρη" η άλλη που είναι μαζί σου (και καλά κάνεις ), δεν έχεις λόγο να την κεράσεις.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:17, 05-07-13:

δεν ειμαι καθολου κακομαθημενη ουτε και εντυπωσιαζομαι απο ενα κερασμα..απλα θεωρω οτι αυτο ειναι το πρεπον οταν βγαινεις με μια κοπελα για πρωτη φορα..
Υπεκφεύγεις όμως ν' απαντήσεις σε κάτι. Εάν...
με τιποτααα!!!δεν αντεχομαι..το ξερω καλα=Ρ
... δεν αντέχεις ούτε εσύ τον εαυτό σου γιατί να σε κεράσει ο άλλος; Δεν ξέρω για το ... «κακομαθημένη» αλλά αν είναι να περάσω χάλια με μια κοπέλα που «δεν αντέχεται» (όπως λες!), μάλλον εσύ θα έπρεπε να με κεράσεις για την χάρη που θα σου έκανα!

Παράθεση

Stalker70

Νεοφερμένος

Ο Stalker70 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Stalker70 έγραψε στις 18:20, 05-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Αυτό:

και αυτό:

Είναι αντίθετα μεταξύ τους. Δεν χωράνε στην ίδια πρόταση. Εάν δεν πιστεύεις ότι σου κάνει "χάρη" η άλλη που είναι μαζί σου (και καλά κάνεις ), δεν έχεις λόγο να την κεράσεις.
Τυπικά έχεις δίκιο.
Ουσιαστικά δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο. Το να την κεράσεις στο πρώτο ραντεβού εμπίπτει στους τρόπους καλής συμπεριφοράς (κατ' εμε), το να την κερνας συνέχεια εμπίπτει στους 1000 + 1 τρόπους να είσαι και να φαίνεσαι μ@λ@κας.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:24, 05-07-13:

Το να την κεράσεις στο πρώτο ραντεβού εμπίπτει στο [...] να είσαι και να φαίνεσαι μ@λ@κας.
Αφαιρώντας τα ενδιάμεσα έχεις δίκιο. Ξέρεις, δεν με ενδιαφέρει τι «θεωρείται» καλή συμπεριφορά. Δεν με ενδιαφέρει καν να κάνω καλή εντύπωση. Είμαι εγώ, κι έχω την κοσμάρα μου. Εάν δεν αρέσει σε κάποια και θεωρεί το κέρασμα «must», πρόβλημά της, όχι δικό μου.

Γι' αυτό και καθένας τα δικά του. Άντε, κάνα κέρασμα να το δεχτώ, σαν αποζημίωση άμα δεν περάσω καλά.

Παράθεση

Stalker70

Νεοφερμένος

O Stalker70 έγραψε στις 18:34, 05-07-13:

Αφαιρώντας τα ενδιάμεσα έχεις δίκιο. Ξέρεις, δεν με ενδιαφέρει τι «θεωρείται» καλή συμπεριφορά. Δεν με ενδιαφέρει καν να κάνω καλή εντύπωση. Είμαι εγώ, κι έχω την κοσμάρα μου. Εάν δεν αρέσει σε κάποια και θεωρεί το κέρασμα «must», πρόβλημά της, όχι δικό μου.

Γι' αυτό και καθένας τα δικά του. Άντε, κάνα κέρασμα να το δεχτώ, σαν αποζημίωση άμα δεν περάσω καλά.
Kάθε άποψη σεβαστή.

Παράθεση

μαρή claire

Νεοφερμένος

H μαρή claire θέλω τραλαλααα θέλεις τραλαλοοο έγραψε στις 22:38, 05-07-13:

Είμαι αντίθετη στα κεράσματα και τα θεωρώ αν όχι βλακώδη τουλάχιστον ντεμοντέ...αλλά αν δεν σε ενδιαφέρει τι είναι τυπικά πάντα "καλή συμπεριφορά" τότε έχεις άλλα θέματα να αναθεωρήσεις ..πήγαμε από το ένα άκρο "κερνάει ο άντρα ο βαρβάτος για να αποδείξει ντε και καλά κάτι" στο άλλο "κερνάει η γυναίκα για να αποδείξει την ισότητα που τόσο ζητούσε και για να αποζημιώσει για την τυχόν γκρίνια της"...η κοπέλα που είπε παραπάνω ότι "δεν αντέχεται" προφανώς και δεν είναι αντικειμενική με τον εαυτό της (ποιος είναι άλλωστε, άρα δεν τίθεται καν θέμα επιχειρημάτων...το ότι δεν θέλουμε να μας κερνάτε δεν σημαίνει ότι δεν θέλουμε να είστε καλοί μαζί μας

Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

H georgia.94 έγραψε στις 10:27, 06-07-13:

Υπεκφεύγεις όμως ν' απαντήσεις σε κάτι. Εάν...

... δεν αντέχεις ούτε εσύ τον εαυτό σου γιατί να σε κεράσει ο άλλος; Δεν ξέρω για το ... «κακομαθημένη» αλλά αν είναι να περάσω χάλια με μια κοπέλα που «δεν αντέχεται» (όπως λες!), μάλλον εσύ θα έπρεπε να με κεράσεις για την χάρη που θα σου έκανα!
το ειπα με τελειως χιουμοριστικη διαθεση το οτι δεν αντεχομαι..καποιοι λατρευουν την παρεα μου και καποιοι αλλοι καθολου!και δεν νομιζω οτι θα μ εκανε καποιος χαρη που βγηκε μαζι μου και δεν περασε καλα..προβλημα του!σιγα μην τον κερασω που δεν του αρεσε κ η παρεα μου κιολας!

Παράθεση

μαρή claire

Νεοφερμένος

H μαρή claire θέλω τραλαλααα θέλεις τραλαλοοο έγραψε στις 14:43, 07-07-13:

το ειπα με τελειως χιουμοριστικη διαθεση το οτι δεν αντεχομαι..καποιοι λατρευουν την παρεα μου και καποιοι αλλοι καθολου!και δεν νομιζω οτι θα μ εκανε καποιος χαρη που βγηκε μαζι μου και δεν περασε καλα..προβλημα του!σιγα μην τον κερασω που δεν του αρεσε κ η παρεα μου κιολας!
ολοι καταλαβαμε οτι ηταν αυτοσαρκασμος georgia!!!(καλα ενταξει,οχι ακριβως ολοι )

Παράθεση

Teaser (Κώστας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Teaser
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O Teaser έγραψε στις 15:42, 15-07-13:

Θεωρώ πως στο πρώτο ραντεβού πρέπει να πληρώνει ο άντρας.Μετά,μισά μισά.

Παράθεση

Greysanatomy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Greysanatomy
Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

O Greysanatomy έγραψε στις 12:40, 04-04-14:

Σίγουρα στο πρώτο ραντεβού θα πλήρωνα εγώ άντε και στο δεύτερο..Από εκεί και έπειτα έρχονται οι ισορροπίες.Είτε μισά μισά είτε την μια πληρώνω εγώ και την επόμενη εσύ..Άμα η άλλη θέλει 2 φορές την εβδομάδα να τα πίνει στο κλαμπ τι είμαι εγώ να της τα πληρώνω συνέχεια...Οπότε ναι από ένα σημείο και μετά μισά μισά ή μια εγώ μια ο άλλος

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

leouv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leouv
H leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 268 μηνύματα.

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε στις 19:49, 25-05-14:

Πολύ άβολη στιγμή για μια γυναίκα, που δεν έχει ως απώτερο σκοπό να εκμεταλευτεί οικονομικά έναν άνδρα. Θα έλεγα ότι θα ήταν σωστό να κεράσει το άτομο που προσκάλεσε τον άλλον, είτε είναι γυναίκα, είτε άντρας. Συνήθως, πρόσκληση για πρώτο ραντεβού, κάνει ένας άντρας, αυτό θεωρώ πως είναι το πιο όμορφο. Αλλά μέχρι εκεί, στο πρώτο ραντεβού, από εκεί και πέρα να γίνονται όλα φυσικά, όποτε μπορεί να κερνάει ο ένας, όποτε μπορεί ο άλλος, ή να βάζουν και οι δύο...ειδικά σε μικρότερες ηλικίες, που μπορεί (με τόση ανεργία που υπάρχει) κάποιος από του δύο να μην είναι οικονομικά ανεξάρτητος. Προσωπικά, αν και άτομο μου έχει πει ότι του φάνηκε περίεργο και ταυτόχρονα γλυκό, στο πρώτο ραντεβού του είχα πάρει μία σοκολάτα γιατί μου είχε προαναφέρει "πάμε να κεράσω καφέ", έτσι ώστε να νιώσω λιγότερο άβολα (σατανικό).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 263 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 23:15, 28-05-14:

στο πρώτο ραντεβού ε είναι αδήριτη ανάγκη να κεράσει το boy..
στο μετέπειτα, εντάξει το εκτιμώ να προσφέρεται που και που.. αλλά δεν το δέχομαι..
πάντα βάζω και εγώ το χεράκι μου στην τσέπη, από σεβασμό προς αυτόν και εμένα φυσικά..
ε είπαμε, άσχημο πράγμα η τσιγκουνιά και απ' τις δυο πλευρές..

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,061 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 12:46, 27-06-14:

Υπαρχουν ακομη ατομα (και μαλιστα γυναικες) που θελουν να πληρωνει μονο ο ανδρας??
Εμεις με το αγορι μου πληρωνουμε εναλλαξ. Τη μια εγω, τη μια αυτος. Αυτος βεβαια θελει παντοτε να με κερναει αλλα εγω νιωθω παρα μα παρα πολυ αβολα. Νιωθω σαν να του παιρνω τα λεφτα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : 27-06-14 στις 13:03.
Παράθεση

Μύριαμ4 (Μύριαμ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μύριαμ4
H Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Μύριαμ4 ♥Neverland♥ έγραψε στις 11:17, 04-09-14:

Εγώ πάντως πιστεύω ότι το καλύτερο είναι ή εναλλάξ ή μισά μισά!

Παράθεση

Εσχατόγερος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Εσχατόγερος
Ο Εσχατόγερος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O Εσχατόγερος Ήμανε νιός και γέρασα... έγραψε στις 17:57, 04-09-14:

Απλά πράγματα: Αν υπάρχει προοπτική για σέξ, τότε και ΜΟΝΟΝ τότε, κερνάς. Αν όχι, τότε μισά μισά. Μη σε πιάσουν και κορόιδο και κάνεις τζάμπα κέρασμα δηλαδή...

Και όταν λέμε "προοπτική για σεξ", εννοούμε το ίδιο βράδυ, όχι κάποια στιγμή στο μέλλον γενικά κι αόριστα.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 741 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 18:11, 04-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Εσχατόγερος
Απλά πράγματα: Αν υπάρχει προοπτική για σέξ, τότε και ΜΟΝΟΝ τότε, κερνάς. Αν όχι, τότε μισά μισά. Μη σε πιάσουν και κορόιδο και κάνεις τζάμπα κέρασμα δηλαδή...

Και όταν λέμε "προοπτική για σεξ", εννοούμε το ίδιο βράδυ, όχι κάποια στιγμή στο μέλλον γενικά κι αόριστα.
για το καλο τησ αν8ρωποτητασ ελπιζω να τρολλαρεισ κ να μην το πιστευεισ αυτο που λεσ...

εγω πιστευω το να κερασει την 1η φορα λογικο...κ σε γοητευει κιολασ...μετα ομωσ εναλλα3 η μισα μισα...

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 569 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 18:15, 04-09-14:

δηλ. αν ο άλλος πάρει αστακομακαρονάδα γιατί να του την χρυσοπληρώσω;
προσωπικά νιώθω άσχημα όταν με κερνάνε, νιώθω υπόχρεη μετά.
ο καθένας τα δικά του.

Αρχική Δημοσίευση από life12
για το καλο τησ αν8ρωποτητασ ελπιζω να τρολλαρεισ κ να μην το πιστευεισ αυτο που λεσ...
για το καλό της ανθρωπότητας (και των ματιών μας) ελπίζω να μην γράφεις έτσι στην κανονική σου ζωή.
αυτό το "σ" στο τέλος των λέξεων δεν μου κάθεται καλά

(καταλάθος έχω διπλοποστάρει. ας αναλάβει κάποιος )

Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 741 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 18:18, 04-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από aye

για το καλό της ανθρωπότητας (και των ματιών μας) ελπίζω να μην γράφεις έτσι στην κανονική σου ζωή.
αυτό το "σ" στο τέλος των λέξεων δεν μου κάθεται καλά

εδω μεσα ετσι γραφω γιατι μ εχει μεινει απο τα greeklish...στη κανονικη μ ζωη γαφω κανονικα μην ανχωνεσαι

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους