Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,156 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,725 μηνύματα σε 96,028 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 390 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 115)
Να κερνάει ο άντρας
30
26,09%
Να κερνάει η γυναίκα
3
2,61%
Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του
42
36,52%
Μισά-μισά
5
4,35%
Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ
35
30,43%

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 20:03, 12-07-09:

Το θέμα είναι πολύ απλό και ορίζεται στη φράση "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα". Όσο υπάρχουν άντρες που δίνουν τα πάντα για να έχουν δίπλα τους μια γυναικάρα για να κάνουν το κομμάτι τους στους φίλους τους, θα υπάρχουν και γυναίκες που το εκμεταλλελυονται και ζητάνε τα πάντα. Όσο υπάρχουν άνθρωποι (ανεξαρτήτως φύλου) που ζητάνε την εσωτερική ομορφιά (ό,τι αυτό σημαίνει) θα βρίσκουν το ταίρι τους. Βρίσκουμε αυτό που ψάχνουμε. Δεν υπάρχει λόγος να κατακρίνουμε κανέναν. Επιλογές κάνουμε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 09:03, 13-07-09:

Το θέμα είναι πολύ απλό και ορίζεται στη φράση "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα". Όσο υπάρχουν άντρες που δίνουν τα πάντα για να έχουν δίπλα τους μια γυναικάρα για να κάνουν το κομμάτι τους στους φίλους τους, θα υπάρχουν και γυναίκες που το εκμεταλλελυονται και ζητάνε τα πάντα
ορθον...το ενα φερνει το αλλο..φαυλος κυκλος..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 12:42, 15-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από ανεξάρτητος
Είναι άλλο πράγμα να είσαι οικονομικά ανεξάρτητος και να επιλέγεις μια σύντροφο για συναισθήματα και έρωτα και άλλο πράγμα να είσαι οικονομικά εξαρτημένος από γονείς και να επιλέγεις σύντροφο ΚΑΙ με κριτήρια οικονομικά.....
Σχέσεις κάνουμε σε όλες τις ηλικίες, και σε κάποιες από αυτές δεν είμαστε οικονομικά ανεξάρτητοι. Δεν είναι ανάγκη να είσαι οικονομικά ανεξάρτητος για να μην είναι τα κριτήρια σου οικονομικά. Δεν θυμάμαι ως φοιτήτριες να αναζητούσαμε "φτιαγμένους" για να μας βγάζουν έξω. Η καλή παρέα και η μακαρονάδα μια χαρά ήταν με τους συνομήλικους μας.

Είναι άλλο πράγμα να προσέχεις την εξωτερική σου εμφάνιση και να επιλέγεις μια σύντροφο επειδή νιώθεις γι αυτήν όμορφα και άλλο να παραμελείς τον εαυτό σου και να κάνεις μια σχέση με όποια συμβιβαστεί μαζί σου μ αυτό.....
Κι αυτό πρέπει να ισχύει μερικώς αφού η διάθεση δεν έχει σχέση με πρότυπα ομορφιάς. Καλύτερα να αγαπήσεις κάποιον που του αρέσεις και προσεγμένος και μη προσεγμένος γιατί στη ζωή ο άνθρωπος περνάει και άσχημες φάσεις.

Η επιλογή προϋποθέτει ελευθερία βούλησης, η οποία προϋποθέτει βούληση, η οποία προϋποθέτει νόηση, η οποία προϋποθέτει αυτογνωσία, η οποία προϋποθέτει ...
Οι σχέσεις μπορούν να είναι βήματα προς την αυτογνωσία... Νομίζω πως αν ψάχνεις, όλα στη ζωή σου γίνονται μέσα για να βρεις. Και τα λάθη μπορούν να γίνουν καλοί δάσκαλοι.

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
κοινως αν ειναι αφραγκος ο αλλος-αλλη,ή το σημαντικοτερο δεν μπορει να πιασει ουτε μια δουλεια..κοινως δεν μπορει να παραξει χρημα-οχι πολυ απαραιτητα-πως θα προχωρησει να σοβαρεψει μια σχεση και να γινει μονιμη σχεση και συμβιωση..?για να δημιουργηθει μια οικογενεια..χρειαζονται ολα..απο τις ψυχικες συναισθηματικες ικανοτητες μεχρι το χρημα που βγαζεις...τα παντα δινει ο ανθρωπος σε μια σχεση και ολα μετρωνται...

ρεαλισμος....οχι κυνισμος,,ουτε κουφιος ρομαντισμος...
Εγώ θα έλεγα λοιπόν όχι "οικονομικά κριτήρια" αλλά κριτήρια "ανεξαρτησίας". Γιατί το οικονομικά αφήνει την αίσθηση του ότι τα πολλά είναι κριτήριο σε σχέση με τα λίγα. Ενώ η ανεξαρτησία δεν έχει σχέση με τα πολλά και τα λίγα αλλά με το όσα έχεις με αυτά ζεις.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

poyka

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη poyka
H poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H poyka έγραψε στις 22:38, 29-08-09:

Αx αχ αχ. Το θεμα που θιγετε με καιει αυτη την εποχη. Χωρισα με δικη μου πρωτοβουλια το συντροφο μου πριν 2 μηνες γιατι αντιμετωπιζε σοβαρο θεμα με τα χρηματα. Το κακο ειναι οτι βασανιστηκα πολυ να το τερματισω γιατι δεν ειχα αλλο σοβαρο προβλημα μαζι του. ενω ηταν μαζι μου απιστευτα τρυφερος γλυκος και ερωτικος οταν φταναμε στο θεμα των χρηματων μιλουσαμε τελειως αλλη γλωσσα......

Το λαθος μου ηταν οτι δειλιασα να του τα πω καταματα την τελευταια φορα που συναντηθηκαμε και του εστειλα τελικα μηνυμα μεσω διαδυκτιου πριν 10 μερες. Τον νοιαζομαι πολυ αλλα δυστυχως δεν μπορω να ζησω μαζι του ξεροντας οτι δεν μπορει να αλλαξει τον χαρακτηρα του. ( ειναι και 40 ετων αρα θαυματα δεν γινονται.....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moonlight : 29-08-09 στις 23:15. Αιτία: κεφαλαια
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 22:44, 29-08-09:

το μόνο που ζητάω από έναν άντρα είναι τρυφερότητα και αγάπη

πολλά ζητάω από έναν εκατομυριούχο

π.σ. άσχετο , αλλά θυμήθηκα μια μπλούζα στα τουριστικά μαγαζάκια

δεν θα γίνεις πιο σαφής με το πρόβλημα σου ; και χωρίς κεφαλαία , απαγορεύονται στο φόρουμ

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 23:23, 29-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από poyka
Αx αχ αχ. Το θεμα που θιγετε με καιει αυτη την εποχη. Χωρισα με δικη μου πρωτοβουλια το συντροφο μου πριν 2 μηνες γιατι αντιμετωπιζε σοβαρο θεμα με τα χρηματα.
Tι εννοείς δηλαδή;

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 527 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 09:04, 31-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Tι εννοείς δηλαδή;
Σκέψη θέλει??

Τον "έστειλε",οταν έπαψε να έχει χρήματα και κατ' επέκταση να πληρώνει στις εξόδους - πιθανόν λόγω απώλειας δουλειας ή κατι παρεμφερές.

Και φυσικά,το οτι ήταν άψογος απο συμπεριφορικής πλευράς,δεν εκτιμήθηκε / μέτρησε καθόλου.

Ψυχρά,στυγνά τον παραίτησε!

Δεν είχε ουτε καν το θάρρος να του το πει καταμουτρα : "τώρα που σου τελειωσαν τα λεφτά,μου εισαι άχρηστος!"

Και μετά σου λέει πως οι γυναικες δεν κοιτούν το ανδρικό πορτοφόλι και την καλοπέραση που με αυτό συνδέεται...

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 09:13, 31-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Heptamer
Και μετά σου λέει πως οι γυναικες δεν κοιτούν το ανδρικό πορτοφόλι και την καλοπέραση που με αυτό συνδέεται...
Κράτα τα λεφτά σου μεσιέ, δε θα στα πάρει κανείς. Στον 21ο αιώνα κάθε γυναίκα είναι ανεξάρτητη και δεν τα έχει ανάγκη.
Ο mister Rich να πούμε.
Μην υποθέτεις και μη μιλάς εξ΄ονόματος κανενός.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:26, 31-08-09:

Τσουβάλιασμα...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 527 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 09:47, 31-08-09:

Χαλαρώστε αγαπητές μου!

Εσάς σας έχω εξαιρέσει!

Παράθεση

poyka

Νεοφερμένος

H poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H poyka έγραψε στις 11:18, 03-09-09:

Μάλλον με παρεξηγήσατε.......... Ο τύπος ήταν τρυφερός αλλά ίσως τύποις....Αλλιώς πώς ερμηνεύεται το γεγονός ότι το πρώτο βράδυ σπίτι του ανέβηκε στους γονείς του να φάει και με άφησε μόνη μου 40 λεπτά στο σπίτι του. Ενας ερωτευμένος δεν συμπεριφέρεται έτσι. Σημειωτέον ήταν 40 ετών......... Όσο για τα λεφτά τον είχα κεράσει αρκετές φορές. Ο ίδιος αναγκαζόταν να με κερνάει γιατί έκανα εγώ κίνηση.Οπως παραδέχτηκε και ο ίδιος ήταν νοοτροπία του να μη χαλάει λεφτά γι'αύτο του έκανε εντύπωση, όπως ο ίδιος είπε, που χαλούσα λεφτά για κείνον.Αυτά εν ολίγοις. Τα συμπεράσματα δικά σας......

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 11:35, 03-09-09:

Αυτό το savoir vivre θα μας φάει...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jelipop (Εύα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jelipop
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H Jelipop ♥ *Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ* ♥ έγραψε στις 13:04, 03-09-09:

Όλες οι γυναίκες φαντάζομαι θέλουν ένα gentleman δίπλα τους !!

Οπότε στα πρώτα ραντεβού καλύτερα θα ήταν να πληρώνει εκείνος ! Να κάνει την διαφορά βρε αδερφέ !

Εγώ προσωπικά έχω εκτιμήσει που στις 1ες διακοπές με τον άντρα μου δν με άφησε να αγοράσω ούτε ένα πακέτο τσίχλες !! (σοβαρολογώ) !!

Βέβαια μετά απο 6χρόνια που είμαστε μαζί θα γίνει κ το νταραβέρι μια ο ένας μία ο αλλος ! Η το αλλο εγώ το φαί εσύ το ποτό !!

Αφού γνωριστείς με τον αλλο ας υπάρχει αυτη η επιλογή ανοιχτή !!
Για φαντάσου στο 1ο ραντεβού να έρθει ο λογαρισμός κ να ειναι 13,90 πχ κ να ψάχνει στην απόδειξη να βρεί πόσο έχει το δικό του να το πληρώσει !!! αχαχαχα !!! Ξενέρα ...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 13:26, 03-09-09:

πώς ερμηνεύεται το γεγονός ότι το πρώτο βράδυ σπίτι του ανέβηκε στους γονείς του να φάει και με άφησε μόνη μου 40 λεπτά στο σπίτι του. Ενας ερωτευμένος δεν συμπεριφέρεται έτσι.
γενικα ενας ανθρωπος με τροπους δεν συμπεριφερεται ετσι... ελεος

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 13:31, 03-09-09:

"Ανεβηκε στους γονεις του να φαει";
Δηλαδη μενανε μαζι;
Και περιμενες να παει για βραδινο πανω για να αρχισεις να τρεχεις;

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 13:59, 03-09-09:

Μάλλον με παρεξηγήσατε.......... Ο τύπος ήταν τρυφερός αλλά ίσως τύποις....Αλλιώς πώς ερμηνεύεται το γεγονός ότι το πρώτο βράδυ σπίτι του ανέβηκε στους γονείς του να φάει και με άφησε μόνη μου 40 λεπτά στο σπίτι του. Ενας ερωτευμένος δεν συμπεριφέρεται έτσι. Σημειωτέον ήταν 40 ετών......... Όσο για τα λεφτά τον είχα κεράσει αρκετές φορές. Ο ίδιος αναγκαζόταν να με κερνάει γιατί έκανα εγώ κίνηση.Οπως παραδέχτηκε και ο ίδιος ήταν νοοτροπία του να μη χαλάει λεφτά γι'αύτο του έκανε εντύπωση, όπως ο ίδιος είπε, που χαλούσα λεφτά για κείνον.Αυτά εν ολίγοις. Τα συμπεράσματα δικά σας......
Yπο το βαρος / πρισμα των νεων στοιχειων,ειμαι αναγκασμένος να αναθεωρησω την προηγουμενη τσουχτερη μου τοποθετηση.

Ναι...δεν σου ταιριαζε!
Ορθώς τον παραιτησες!

Οταν δεν σου παρεχονται επαρκη στοιχεια να συμπερασματολογήσεις,υποπίπτεις σε σκεπτικα σφάλματα,τσουβαλιασματα...παρεξηγεις,ερμηνευεις - και συμβουλευεις ενιοτε - αλλα ντ' αλλων!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 21:15, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από prime
Προσωπικά αν στο πρώτο πρώτο ραντεβού δεν κάνει έστω την κίνηση να κεράσει, δεν θα επιτρέψω να υπάρξει δεύτερο.
Είναι θέμα αρχής νομίζω για έναν άντρα όταν προσκαλεί μια γυναίκα έξω, έστω να προσφερθεί να την κεράσει ή ακόμη περισσότερο να επιμείνει να το κάνει.
Από κει και πέρα δεν έχω πρόβλημα στις μετέπειτα συναντήσεις να κεράσω εγώ.
Πώς το βλέπετε το θέμα και ποιες οι σχετικές εμπειρίες σας?
Έχω παρατηρήσει το εξής. Πολλές φορές υπάρχει περίπτωση το πρώτο ραντεβού ή κάποια επόμενα, να είναι αναγνωριστικά πχ σε περίπτωση που τα άτομα δεν γνωρίζονται καλά. Μπορεί να μην είναι δηλαδή ραντεβού με την κλασσική έννοια, το κλίμα να είναι φιλικό για κάποιους λόγους και να μην υπάρχει ακόμη καθόλου ερωτισμός. Ο άντρας τότε αφήνει να πληρώσουν από μισά. Κοιτάζοντας βέβαια με μια σχετική αμηχανία την κοπέλα, όταν έρχεται η ώρα να πληρώσουν. Όταν όμως στη συνέχεια των ραντεβού, αρχίζει κάπως , σιγά σιγά να προσπαθεί να της δείξει ότι τη βλέπει πιο "γλυκά" , τότε πλέον αρχίζει και κάνει κίνηση να πληρώσει. Δεν ξέρω αυτή η περίπτωση σε ποια κατηγορία υπάγεται.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 17:09, 05-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από princess
Ο άντρας τότε αφήνει να πληρώσουν από μισά. Κοιτάζοντας βέβαια με μια σχετική αμηχανία την κοπέλα, όταν έρχεται η ώρα να πληρώσουν. Όταν όμως στη συνέχεια των ραντεβού, αρχίζει κάπως , σιγά σιγά να προσπαθεί να της δείξει ότι τη βλέπει πιο "γλυκά" , τότε πλέον αρχίζει και κάνει κίνηση να πληρώσει. Δεν ξέρω αυτή η περίπτωση σε ποια κατηγορία υπάγεται.
Δεν μου αρέσει....
Εννοώ τι αξία έχει να κεράσει και το δικό σου το ποτό... Πόσο παραπάνω να του στοιχίζει...
Δεν μου αρέσει σαν κίνηση...σαν εικόνα...
Δηλαδή πραγματικά προτιμώ να πληρώσω εγώ και για τους δύο... Παρά 9 ευρώ το δικό μου, βάλε εσύ πόσο κάνει το δικό σου...
Με χαλάει....

Αν και το έχω ξαναπεί... Στο πρώτο ραντεβού μου αρέσει να με κεράσει ο άλλος...και ναι θα κάνω κι εγώ κίνηση κλπ...αλλά σε πρώτο ραντεβού έστω και αναγνωριστικά με χαλάει-ξενερώνει το μισό μισό....

Όσο για την Jelipop (καλά το γράφω; ) νομίζω ότι λίγο πέσατε πάνω της

΄Εχει τύχει να έχω γενέθλια και ο τότε συντροφός μου είχε κλείσει ένα διήμερο για εμένα...δεν με άφησε να πληρώσω τίποτα (πέρα από ένα γεύμα σαν κέρασμα για τα γενέθλια μου)...όλα τα άλλα ήταν δικά του... Δεν αισθάνθηκα ότι με πλήρωνε για τις υπηρεσίες μου or sth like that....Αισθάνθηκα πριγκίπισσα πραγματικά και ούτε έθιξε τον φεμινισμό μου... Δεν είχα αυτή την αίσθηση και πραγματικά το απόλαυσα...

'Εχει τύχει επίσης να με φλερτάρει κάποιος για καιρό ώσπου μου έκανε την πρόταση να κλείσει ξενοδοχείο στο Πήλιο με όλα τα έξοδα πληρωμένα και το μόνο που ήθελε ήταν να τον ακολουθήσω... Εκεί ναι...αισθάνθηκα λες και θα με πλήρωνε για τις υπηρεσίες μου...και γι' αυτό αρνήθηκα...

Αυτό που θέλω να πω δηλαδή είναι ότι παίζει ρόλο τι έχεις με τον άλλον...ποια είναι η σχέση σας και πως είστε μαζί...τι σου βγαίνει και τι του βγάζεις....

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μιχάλης9867
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

O Μιχάλης9867 έγραψε στις 15:56, 16-09-09:

λόγω της έκτασης του τοπικ (42 σελίδες είναι αυτές...)δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα μηνύματα, ωστόσο θα καταθέσω την άποψη μου και εγώ.
Στα πρώτα ραντεβού , πιστεύω ότι ο άντρας πρέπει να προβάλει τον καλό του εαυτό,σε πρώτη φάση πρέπει να φανεί ''κύριος'' και να πληρώσει τον λογαριασμό. Νομίζω επιβάλλεται στις πρώτες εξόδους, πέρα από τα φυσικά/σωματικά κάλλη πρέπει να δείξει και την ευγένεια που διαθέτει, αλλά είπαμε στα πρώτα ραντεβού,μην τον ξεπαραδιάσουμε τον άνθρωπο...
άλλωστε πιστεύω ότι κάθε σοβαρή κοπέλα μετά τα πρώτα κεράσματα δεν θα δέχεται να της πληρώνουν άλλοι τους λογαριασμούς της, όμως αυτό δεν σημαίνει οτι από κει και πέρα ο άνδρας θα την βάζει να...τον κερνάει!

θα προτιμούσα μια αλληλοδιάδοχη/συνδυασμό , μετέπειτα, κεράσματος άπω τον άνδρα ,την γυναίκα και μοιράσματος του λογαριασμού.

Παράθεση

SPEIO

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SPEIO
H SPEIO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H SPEIO έγραψε στις 12:13, 23-09-09:

Διαφωνώ με όλους τους προλαλήσαντες,καλύτερα να κεράσω εγώ ως γυναίκα στο πρώτο ραντεβού,να πατάξουμε το κατεστημένο!!!!!!(Να αισθανθεί και την υποχρέωση να μου κάτσει μετά.....)

(Πότε θα συμπεριφερθώ ως κοριτσάκι, να χαρεί η μανούλα μου;;;

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:38, 23-09-09:

Όλη η φασαρία γίνεται από την ερώτηση: γιατί κερνάει ένας άντρας; Στα παλιά χρόνια ο άντρας κερνούσε γιατί η γυναίκα δε δούλευε. Τότε το να δουλεύει η γυναίκα και να έχει χρήματα στα χέρια της ήταν αστείο. Στη σημερινή κοινωνία που οι γυναίκες θέλόυν να είναι ισότιμες με τους άντρες, ποιος είναι ο λόγος οι άντρες να νιώθουν υποχρεωμένοι να κεράσουν κι οι γυναίκες να περιμένουν να κεραστούν; Κατάλοιπα μιας άλλης εποχής;

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 14:37, 23-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Όλη η φασαρία γίνεται από την ερώτηση: γιατί κερνάει ένας άντρας; Στα παλιά χρόνια ο άντρας κερνούσε γιατί η γυναίκα δε δούλευε. Τότε το να δουλεύει η γυναίκα και να έχει χρήματα στα χέρια της ήταν αστείο. Στη σημερινή κοινωνία που οι γυναίκες θέλόυν να είναι ισότιμες με τους άντρες, ποιος είναι ο λόγος οι άντρες να νιώθουν υποχρεωμένοι να κεράσουν κι οι γυναίκες να περιμένουν να κεραστούν; Κατάλοιπα μιας άλλης εποχής;
Mια κοινωνική φυσιολογικότητα / αναγκαιότητα των παλαιών καιρών,μεταλλάχθηκε / παγιώθηκε σημερα σε - εξοχως βολικό ενίοτε για τις γυναικες - ανδρικό savoir vivre....

Μια κατασταση που βολευει αμφοτερα τα φύλα.

Εγινε πλεον ένδειξη ευγενειας,κανονας ευγενειας, κύριο συστατικο της ανδρικής προσεγγιστικής διαδικασιας και ως εκ τούτου,γυναικειο κριτήριο αξιολόγησης των ανδρών.

Οι άνδρες νιωθουν υποχρεωμενοι,γιατι αυτη την αισθηση / νοοτροπια παρέλαβαν και απλά την διαιωνιζουν ...αυτονόητα.

Απο το αλλο μερος,αυτο που οι παλιες (μη εργαζομενες) γυναικες θεωρουσαν φυσιολογικο απο πλευρας ανδρα,οι συγχρονες (επιλεγουν και) εξακολουθουν - ειδικά οταν τις βολεύει - να το θεωρουν φυσιολογικό,να το περιμένουν,αλλα για αλλους πλέον λογους: ως επιβεβαιωση του ανδρικου ενδιαφεροντος και κατ επεκταση ως τονωση της θηλυκότητας / επιθυμητότητάς τους.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:44, 23-09-09:

Αν είναι δυνατόν να νιώθω επιθυμητή επειδή κάποιος δίνει 5 ευρώ για τον καφέ μου!

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 15:41, 23-09-09:

Μπορει να μην νιωθεις (αμεσα) επιθυμητη,αλλα ενα κολακευμα και μια θετικά διακειμενη διαθεση προς τον ...πληρωτέα,σου δημιουργειται!!!

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:48, 23-09-09:

Μπορει να μην νιωθεις (αμεσα) επιθυμητη,αλλα ενα κολακευμα και μια θετικά διακειμενη διαθεση προς τον ...πληρωτέα,σου δημιουργειται!!!
Αυτό κατάλαβες από το ποστ μου;

Παράθεση

paokman

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη paokman
Ο paokman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O paokman έγραψε στις 01:00, 27-09-09:

Στα πρώτα ραντεβού θέλω ο καθένας να πληρώνει τα δικά του, έτσι ώστε να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις του τύπου "αυτός κερνάει/έχει λεφτά'' κλπ. Μετά, όμως, και αν συνεχιστεί και μου αρέσει, και κερνάω και δωράκια, σε υπερβολικό βαθμό, κάνω. Απλά ποτέ από την αρχή. Δεν θέλω να είναι αυτό κριτήριο για να είναι δίπλα μου μια γυναίκα.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:35, 28-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από paokman
Στα πρώτα ραντεβού θέλω ο καθένας να πληρώνει τα δικά του, έτσι ώστε να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις του τύπου "αυτός κερνάει/έχει λεφτά'' κλπ. Μετά, όμως, και αν συνεχιστεί και μου αρέσει, και κερνάω και δωράκια, σε υπερβολικό βαθμό, κάνω. Απλά ποτέ από την αρχή. Δεν θέλω να είναι αυτό κριτήριο για να είναι δίπλα μου μια γυναίκα.
Πολύ καλή τοποθέτηση. Απλά πρέπει να σκεφτείς οτι μια γυναίκα το να μην κεράσεις στο πρώτο ραντεβού θα το θεωρήσει μείον σου. Δε συμφωνώ, αλλά αυτή είναι νομίζω η γενική άποψη. Ειδικά αν την έχεις προσκαλέσει εσύ να βγείτε.

Παράθεση

poyka

Νεοφερμένος

H poyka έγραψε στις 19:35, 30-09-09:

Ισως τελικά είμαι της παλιάς σχολής. Νομιζω με βάση την εμπειρία μου ότι όταν ερωτευτείς πραγματικά δεν υπάρχουν δικά σου ή δικά μου αλλα ΔΙΚΑ ΜΑΣ. Σίγουρα οποιαδήποτε γυναίκα κολακεύεται να την κερνούν. Το θέμα είναι αν ο άλλος το κάνει από συνήθεια, υποχρέωση ή απλά επειδή το νώθει.Και γω είχα κεράσει αρκετές φορές τον πρώην σύντροφό μου και για να του δείξω ότι θέλω να τον φροντίζω. Με γείωσε όμως απίστευτα όταν μου είπε ότι θεωρει σε μια σχέση φυσικό μετά απο ένα σημείο ο καθένας να πληρώνει τα δικά του. Μου ακούστηκε ιδιαίτερα ψυχρ ό ειδικά όταν μου έλεγε ότι είμαστε ΕΝΑ. Στην πράξη φαίνονται όλα. Τελικά τον χώρισα γιατί ένιωθα ότι απλώς με θεωρούσε ΚΑΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ (δικά του λόγια) αλλά το μόνο που μου έλειπε ήταν η σταθερή δουλειά (πάλι δικά του λόγια). Του έκανε τεράστια εντύπωση που χαλούσα λεφτά για κείνον.

ΑΠΟΦΘΕΓΜΑ: ΟΤΑΝ ΘΕΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙΣ ,ΔΙΝΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ!!!

Παράθεση

paokman

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη paokman
Ο paokman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O paokman έγραψε στις 08:43, 01-10-09:

Τελικά τον χώρισα γιατί ένιωθα ότι απλώς με θεωρούσε ΚΑΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ (δικά του λόγια) αλλά το μόνο που μου έλειπε ήταν η σταθερή δουλειά (πάλι δικά του λόγια)????????????????????????

Μάλιστα...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 20:47, 01-10-09:

Νομιζω με βάση την εμπειρία μου ότι όταν ερωτευτείς πραγματικά δεν υπάρχουν δικά σου ή δικά μου αλλα ΔΙΚΑ ΜΑΣ.
απολυτα σωστο...
κατι τετοια λογια ομως μοιαζουν γραφικα πλεον σημερα στην κυνικη υλιστικη κοινωνια μας...

Παράθεση

poyka

Νεοφερμένος

H poyka έγραψε στις 21:49, 01-10-09:

Ευτυχώς που υπάρχουν άτομα σαν τον Αγγελο και βλέπουν τα πράγματα πιο συναισθηματικά. Φρόντισε Αγγελε μιας και είσαι μικρος να βρεις την κοπέλα που θα μπορείς να μοιραστείς λεφτά, αισθήματα και ότι πολυτιμότερο έχεις. Ο πρώην μου ήταν συναισθηματικός μεν του έλειπε όμως η οικονομικη ασφάλεια και είχε μεγαλώσει στη στέρηση, σε αντίθεση με μένα. Εψαχνε το στήριγμα, ενώ εγω τον έρωτα. Την πάτησα μαζί του γιατί μου έδωσε τη στοργή που ήθελε να πάρει, Εγώ όμως ήθελα και άλλα............

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 21:52, 01-10-09:

Ευτυχώς που υπάρχουν άτομα σαν τον Αγγελο και βλέπουν τα πράγματα πιο συναισθηματικά. Φρόντισε Αγγελε μιας και είσαι μικρος να βρεις την κοπέλα που θα μπορείς να μοιραστείς λεφτά, αισθήματα και ότι πολυτιμότερο έχεις. Ο πρώην μου ήταν συναισθηματικός μεν του έλειπε όμως η οικονομικη ασφάλεια και είχε μεγαλώσει στη στέρηση, σε αντίθεση με μένα. Εψαχνε το στήριγμα, ενώ εγω τον έρωτα. Την πάτησα μαζί του γιατί μου έδωσε τη στοργή που ήθελε να πάρει, Εγώ όμως ήθελα και άλλα............
δηλαδή εσύ είσαι συναισθηματική και ταυτόχρονα ήθελες να έχει οικονομική ασφάλεια

για να μην το έχει απωθημένο αυτός ;

Παράθεση

poyka

Νεοφερμένος

H poyka έγραψε στις 22:11, 01-10-09:

Εγώ δεν ψάχνω ο άλλος να με στηρίζει οικονομικά. Προσπαθώ να τα βγάζω πέρα μόνη μου και σε περίπτωση ανάγκης με καλύπτουν οι γονείς μου που να ειναι καλά οι ἀνθρωποι, μπορούν να με στηρίξουν. Εκείνος αντίθετα ήθελε πάση θυσία να έχω σταθερή δουλειά, πράγμα που προσπαθούσα και προσπαθώ. Μου έδινε την εντυπωση ότι το θεωρούσε μειονέκτημα που δεν είχα δουλειά, όταν μου έλεγε είσαι καλή περίπτωση αλλά το μόνο που σου λέιπει είναι η δουλειά. Έγινα σαφής;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:07, 01-10-09:

Ο πρώην μου ήταν συναισθηματικός μεν του έλειπε όμως η οικονομικη ασφάλεια και είχε μεγαλώσει στη στέρηση, σε αντίθεση με μένα.
κατι τετοιοι ψευτορομαντικοι-ευαισθητοι ειναι οι πιο κυνικοι...
οταν καποιος σου μιλαει πολυ για συναισθηματα και ποσο ευαισθητος και ρομαντικος ειναι..φυγε μακρια του...
αν πραγματικα καποιος αγαπαει,φαινεται απο μονο του...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 03:04, 02-10-09:

κατι τετοιοι ψευτορομαντικοι-ευαισθητοι ειναι οι πιο κυνικοι...
οταν καποιος σου μιλαει πολυ για συναισθηματα και ποσο ευαισθητος και ρομαντικος ειναι..φυγε μακρια του...
αν πραγματικα καποιος αγαπαει,φαινεται απο μονο του...

Ρε συ Αγγελε, τι σχεση εχει το "αν πραγματικα καποιος αγαπαει,φαινεται απο μονο του..."
με το "
οταν καποιος σου μιλαει πολυ για συναισθηματα και ποσο ευαισθητος και ρομαντικος ειναι..φυγε μακρια του..."??

Ελεος δλδ...τουλαχιστον να μπορουμε να ξεχωριζουμε καταστασεις...

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 08:18, 02-10-09:

Ο πρώην μου ήταν συναισθηματικός μεν του έλειπε όμως η οικονομικη ασφάλεια και είχε μεγαλώσει στη στέρηση, σε αντίθεση με μένα. Εψαχνε το στήριγμα, ενώ εγω τον έρωτα.
Τι εννοείς, έψαχνε το στήριγμα; Οικονομικό στήριγμα; Μετά λες όμως οτι σου έδωσε τη στοργή που έψαχνε αυτός. Εσύ, εφόσον έψαχνες τον έρωτα, γιατί δεν του έδωσες στοργή; Και τι ήταν αυτά τα "άλλα" που έψαχνες; Δεν κατάλαβα...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:45, 02-10-09:

Ρε συ Αγγελε, τι σχεση εχει το "αν πραγματικα καποιος αγαπαει,φαινεται απο μονο του..."
με το "
οταν καποιος σου μιλαει πολυ για συναισθηματα και ποσο ευαισθητος και ρομαντικος ειναι..φυγε μακρια του..."??

Ελεος δλδ...τουλαχιστον να μπορουμε να ξεχωριζουμε καταστασεις...

οταν ανδρας λεει ,ειμαι πολυ ρομαντικος ,πολυ ευαισθητος κλπ..δεν ειναι καλο σημαδι ...
μακαρι να το καταλαβαιναν αυτο οι γυναικες...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:13, 02-10-09:

οταν ανδρας λεει ,ειμαι πολυ ρομαντικος ,πολυ ευαισθητος κλπ..δεν ειναι καλο σημαδι ...
μακαρι να το καταλαβαιναν αυτο οι γυναικες...
Δε μας εξηγεις το σκεπτικο σου, μηπως και καταλαβουμε τουλαχιστον τι εννοεις?
Απο ποτε ειναι μεμπτο το να ειναι καποιος ευαισθητος και ρομαντικος?

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 11:18, 02-10-09:

Μήπως εννοεί όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι;

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 12:27, 02-10-09:

έχουν περάσει 3 χρόνια από τότε που άνοιξα το θέμα.

δεν έχουν αλλάξει και πολλά για το πώς αντιμετωπίζω όλο αυτό αλλά επειδή σε 3 χρόνια έχω βγει και έναν χ αριθμό ραντεβού κατέληξα στο εξής όπως και αν ακούγεται.

Στη δική μου την ηλικία, δλδ 30+, που σημαίνει ότι οι άντρες με τους οποίους βγαίνω είναι και αυτοί 30+ ή ακόμη και 35+ , θεωρώ ότι είναι αδιανόητο στο πρώτο ραντεβού να βγάλω 5 ευρώ να πληρώσω το ποτό μου ή 3 ευρώ για τον καφέ. Ακόμη και στα μετέπειτα ραντεβού θα μου κάνει κακή εντύπωση να με αφήσει να πληρώσω άσχετα από το γεγονός ότι θα κάνω πάντα την κίνηση.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα σχετικά πρόσφατο: ήμασταν έξω μια παρέα και συνοδευόμουν. όταν αποφασίσαμε να φύγουμε και ήρθε ο λογαριασμός, ναι μεν πλήρωσε ο συνοδός μου το ένα ποτήρι κρασί που είχα παραγγήλει αλλά δέχτηκε μετά τα χρήματα που του έδωσα. Την όλη κίνηση αντελήφθη κάποιος από την παρέα και τον άκουσα που του είπε "καλά ρε μ@@@@@ παίρνεις λεφτά από την κοπέλα.? Σημειωτέον ήμουν η πιο μικρή από την παρέα και ο συνοδός μου δεν έχει οικονομικό πρόβλημα.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:52, 02-10-09:

Απο ποτε ειναι μεμπτο το να ειναι καποιος ευαισθητος και ρομαντικος?
το να το λεει εντονα ειπα οτι ειναι...και ειδικα προς τις γυναικες που θελει να ριξει.....και ειπα υποπτο ,οχι μεμπτο..
Μήπως εννοεί όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι;
ακριβως αυτο...

Παράθεση

poyka

Νεοφερμένος

H poyka έγραψε στις 16:01, 02-10-09:

Σε σχέση με αυτό που είπε η prime εγώ κερνούσα πολλές φορές και γιατί ήθελα και για να του δείξω ότι είναι σημαντικό να κάνω πράγματα για κείνον. εκείνος δυστυχώς είχε την αντίληψη οτι αν και είμασταν ζευγάρι ότι ο καθένας θα πρέπε να πληρώνει τα δικά του.ακόμη και την τελευταία μέρα που αισθανόμουν τόσο άσχημα που τον άφηνα τον κέρασα και το δέχτηκε αδιαμαρτύρητα. Οσες φορές δε είχα μείνει σπίτι του δεν μου έφτιαξε πρωινό γιατί δεν έιχε τίποτα να μου προσφέρει.Εγώ δε ζητούσα γιατι περιμενα απο κείνον.Η βλακεία είναι ότι νιώθω να τον νοιάζομαι ακομα απλά δεν άντεχα τη μιζέρια του.

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 18:08, 02-10-09:

Είπες τη λέξη που αρμόζει πιο πολύ σε τέτοιες περιπτώσεις....μιζέρια.
Είναι άλλο κάποιος να πιέζεται οικονομικά και να μην μπορεί και άλλο να έχει αλλά να μην το κάνει ποτέ.

Νομίζω ότι στα πλαίσια της ισότητας έχουμε χάσει το μέτρο καθώς πολλοί άντρες το εκμεταλλεύονται και βγαίνουν και κερδισμένοι.

Επειδή στο προηγούμενο ποστ ήθελα να γράψω περισσότερα αλλά χρειάστηκε να κλείσω, θα συνεχίσω το στόρι.
Αυτό που περιέγραψα ήταν ο κανόνας, δλδ βγαίναμε και πλήρωνε για τους δύο και έπαιρνε μετά τα χρήματα που αντιστοιχούσαν στα δικά μου.
-Διευκρίνηση : ποτέ δεν πίνω πάνω από ένα ποτήρι κρασί, κόστος :5 ευρώ-
Μερικές φορές, κυρίως στην αρχή, τύχαινε να μην έχω ψιλά και του έδινα 10 ή σπάνια 20 ευρώ, τα οποία έπαιρνε βέβαια με το σκεπτικό ότι θα με κεράσει την επόμενη φορά αλλά την επόμενη φορά το ''ξεχνούσε''.
Μπαίνεις από κει και πέρα στη δύσκολη θέση όταν έχει γίνει μία δύο φορές αυτό, για να μην αισθάνεσαι κορόιδο ή να τα ζητάς ή να μην βγάζεις λεφτά την μεθεπόμενη φορά και παράλληλα να φροντίζεις να έχεις ψιλά μαζί σου.

Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ έτσι, είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να βγαίνεις με κάποιον και να σκέφτεσαι πώς δε θα σου τα ''φάει''. όπως ως άνω.
Ξενερώνω πλέον στο μέγιστο με τέτοιου είδους συμπεριφορές, οι οποίες απ' ότι μαθαίνω συμβαίνουν και σε άλλες.
Δεν είναι ότι θέλω να με πληρώνουν, πολλά τα προσφέρω μόνη στον εαυτό μου, δε γουστάρω την τσιγγουνιά και τη μιζέρια. Απαιτώ να με προσέχουν και να μου προσφέρουν όπως το κάνω και γω.

Επιπλέον ΑΥΤΟ δεν είναι ισότητα, ΑΥΤΟ είναι κοροιδία για να μη γίνω πιο σκληρή.

Ένας άντρας από κάποια ηλικία και μετά, έχοντας τακτοποιημένα τα οικονομικά του και όταν τον ενδιαφέρει μια γυναίκα την οποία και συνοδεύει, έχει κατ' εμέ υποχρέωση να είναι κύριος σε αυτά τα θέματα αλλιώς να κάτσει σπίτι του.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 23:04, 02-10-09:

Ε μα βεβαια...
Οταν συνειδητοποιεις πως ο αλλος δεν πληρωνει, οχι επειδη δεν εχει αλλα επειδη ειναι τσιγκουνης, λογικο ειναι να ξενερωσεις.
Ποσο μαλλον να "βγαζει" και επιπλεον χρηματα, επειδη ξεχναει να επιστρεψει το υπολοιπο ποσο ή να πληρωσει με τα τελευταια την επομενη φορα.
Το να πληρωνει καποιος δε για τα ματια του κοσμου και μετα να παιρνει τα χρηματα του αλλου "κατω απο το τραπεζι" ειναι για μενα ο,τι χειροτερο. Κοινως, ξεφτιλα. Αφου εκανες το καλο, αστο να παει αστο...
Να δειξει δηλαδη οτι ειναι λαρτζ στους τριτους, αλλα μεχρι εκει. Ολα για το θεαθηναι. Μακρια απο μενα και ας μην ειμαστε κι αγαπημενοι...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 02-10-09 στις 23:27.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:52, 02-10-09:

Πάντα ο άντρας και το πρώτο και το δεύτερο ραντεβού και το τρίτο και πολλά ακόμα!
(την κινηση να πληρωσεις θα την κανεις για να νιωσει καλα εκεινος, γιατι οι αντρες το βλεπουν διαφορετικα, αν και πολλοι καταλαβαινουν ποτε μια γυναικα το κανει για το και καλα και ποτε μια γυναικα ειναι γυναικα με τα ολα της)

Οι γυναίκες ξερουν να πληρώνουν διαφορετικά!

Μη παμε να χαλάσουμε την παράδοση, κατ αυτό τον τρόπο θα ισοπεδώσουμε ο,τι υπάρχει ιερότερο, την αυθεντικότητα του άντρα.
Δε μιλάμε φυσικά να υπάρχει ανάγκη απο πλευράς του ή για τσιγκούνη και να μην μπορεί αλλά απο αρχαιοτάτων χρόνων αυτό είναι το νόμισμα που πληρώνει ο αντρας!
Η γυναίκα που πληρώνει ευνουχίζει τον άντρα. Στις ανάγκες του συντρόφου της οφείλει να σταθεί στο υψος της κυρια κι αξιοπρεπης και νανοιξει οχι μονο πορτοφολι αλλα τα παντα, σε όλατα υπολοιπα πρέπει ναναι δίπλα και να συμπορεύεται μαζί του ταπεινά και δίνοντάς του το τιμόνι.

ας μην παιρνουμε το τιμονι απο τους αντρες, ειναι οι χειροτεροι συνοδηγοι!

-7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Μελιώ
H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 00:19, 03-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Πάντα ο άντρας και το πρώτο και το δεύτερο ραντεβού και το τρίτο και πολλά ακόμα!
(την κινηση να πληρωσεις θα την κανεις για να νιωσει καλα εκεινος, γιατι οι αντρες το βλεπουν διαφορετικα, αν και πολλοι καταλαβαινουν ποτε μια γυναικα το κανει για το και καλα και ποτε μια γυναικα ειναι γυναικα με τα ολα της)

Σε είδος ???????

Μη παμε να χαλάσουμε την παράδοση, κατ αυτό τον τρόπο θα ισοπεδώσουμε ο,τι υπάρχει ιερότερο, την αυθεντικότητα του άντρα.
Ιερόν το χρήμα πάντων δε προσκηνούμεν υπο τας γυναίκας αυτών .
Λαικιστί : σκύψε ευλογημένη αφού σε πλήρωσα το φρέντο σου !
Μάλιστα !

Δε μιλάμε φυσικά να υπάρχει ανάγκη απο πλευράς του ή για τσιγκούνη και να μην μπορεί αλλά απο αρχαιοτάτων χρόνων αυτό είναι το νόμισμα που πληρώνει ο αντρας!
Η γυναίκα που πληρώνει ευνουχίζει τον άντρα. Στις ανάγκες του συντρόφου της οφείλει να σταθεί στο υψος της κυρια κι αξιοπρεπης και νανοιξει οχι μονο πορτοφολι αλλα τα παντα, σε όλατα υπολοιπα πρέπει ναναι δίπλα και να συμπορεύεται μαζί του ταπεινά και δίνοντάς του το τιμόνι.

ας μην παιρνουμε το τιμονι απο τους αντρες, ειναι οι χειροτεροι συνοδηγοι!
Ποια "πάντα" να ανοίξει καλέ ?
Τα "άπαντα " εννοείς του κάμα σούτρα ?
Όπως και να έχει ...
Ευρέθη η λύσις κυρίες και κύριοι δια την στιτικήν δυσλειτουργίαν !
Ποιος Ασκητής και κουραφέξαλα , ποιοι γιατροί , έρευνες και φαρμακολογίες !

Έχεις αδυναμία στύσης ? Πλέρωσε το μαρτίνι μου και θα σου περάσει !

Σχωραμε κορίτσι μου αλλά αυτό που περιγράφεις δεν είναι άντρας είναι ... χορηγός !

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 01:21, 03-10-09:

Πάντα ο άντρας!

ο,τι υπάρχει ιερότερο, την αυθεντικότητα του άντρα.

αυτό είναι το νόμισμα που πληρώνει ο αντρας!

Η γυναίκα που πληρώνει ευνουχίζει τον άντρα.

να συμπορεύεται μαζί του ταπεινά

δίνοντάς του το τιμόνι.
ωρε ευνουχισμός που παίζει σε αυτό το ποστ

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:59, 03-10-09:

ΧΟρηγος ειναι ο αντρας που του επιτρεπουμε να πληρωνει? που δεν τον ευνουχιζουμε?
μετα φτανουν σε σημειο ολοι και κλαιγονται γιατι μια γυναικα τους εχει κοψει την παρθενια τους, τους πληρωνει, τους ταιζει, τους κανει και τη δουλα.
Εσυ πιστευεις πως αρεσει στους αντρες η γυναικα να βγαζει χρημα και να τους ταιζει και να τους κερνα τους καφεδες και φαι?
οχι, απο παραδοση ο αντρας πληρωνει και η γυναικα ναι πληρωνει σε ειδος, ετσι το ονομαζεις εσυ.εγω το ονομαζω αλλιως, τους δινει το σωμα της και την στοργη της. μου χει τυχει και να κερασω αντρα και να με κερασουν. ταχω ζησει και τα δυο εχω βγαλει τα συμπερασματα μου,

τωρα αν δεν αρεσουν οι απαντησεις μου καλα μη σοκαρεσαι τοσο, φορουμ ειναι γνωμες εκθετουμε

Σκεφτομαι πιο αντρικα, οπως και ναχει.

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ
ωρε ευνουχισμός που παίζει σε αυτό το ποστ
αγαπητη μου αυτα τα λενε οι γυναικες, δε μου κανει εντυπωση η εκπληξη σου κι οσοι αντρες εχουν την αποψη αυτοι εχουν ηδη ευνουχιστει, κατα τη γνωμη μου.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 02:02, 03-10-09:

Εσυ πιστευεις πως αρεσει στους αντρες η γυναικα να βγαζει χρημα και να τους ταιζει και να τους κερνα τους καφεδες και φαι?

Σκεφτομαι πιο αντρικα, οπως και ναχει.
ασχετως με το αν συμφωνω μαζι σου ή οχι, δε νομιζω οτι χαλαει τους περισσοτερους ανδρες να μοιραζονται τα εξοδα, καλως ή κακως, εν ετη 2009.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:11, 03-10-09:

τωρα προσωπικα βεβαια δε γνωριζομαστε αλλα εχω να σου πω πως ειμαι μια κοπελα που χει πληρωσει πολλα λεφτα για εναν ανδρα αλλα και το αντιθετο ομως, οσα εδωσα τοσα πηρα και σε πληροφορω αρεσει πολυ στον αντρα ναχει το πανω χερι.
του αρεσει κι εγω γιανα μαι με καποιον κανω αυτα που του αρεσουν.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους