Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,733 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

CocaCola Vs Pepsi

CocaCola ή Pepsi (αν είχατε να διαλέξετε μόνο μεταξύ τους)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 88)
CocaCola
69
78,41%
Pepsi
19
21,59%

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 11:27, 12-07-06:

Με Αμορφή http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=723516&lngDtrID=245
Εμένα μου φαίνεται αστείο! Πάντως απορώ τι σκατά έχει μέσα αυτή η συνταγή της Coca Cola και τόσο καιρό δεν την έχουν αναπαράγει!!

Μα τι πίνουμε?? Και είμαι και φαν της καθώς λειτουργεί σαν το καφέ σε μένα.
Επίσης σαν την CocaCola πριν 10 χρόνια δεν υπάρχει. Ήταν πόρωση, Όχι γλυκιά, και μια απίστευτη επιθετικότητα στο στόμα σε πόρωνε!
Τώρα έχει γίνει σαν την Pepsi άρα τι τσακώνονται.!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 11:30, 12-07-06:

Coca cola, και δυστηχως πινω και πολυ. Τωρα βεβαια την εχω κοψει εξαιτιας καποιας θεραπειας που κανω, αλλα μπορω ολη μερα να ζησω με σκετη coca cola. Η pepsi μου φαινεται λιγο ανοστη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 11:33, 12-07-06:

Οχι και ειναι τα ιδια... Δεν θυμαμε πως ητανε πριν δεκα χρονια η κοκα αλλα και σημερα παραμενη κορυφεα. Η Pepsi ειναι πολυ πιο γλυκια και με πολυ λιγοτερο ανθρακικο, δεν την "αιστανεσε". Μεχρι πριν εναν χρονο περιπου επινα περιπου 2,5 με 3 λιτρα κοκα την ημερα. Τωρα την εχω ψιλοκοψει αλλα συνεχιζει να ειαι κορυφη και μου αρεσει και πιο πολυ οταν πινω (2-3 φορες την εβδομαδα το πολυ). Και η Pespi Max ομως δεν ειναι ασχημη... αν και προτιμω την κοκα.

Το τι περιεχει η συνταγη... Λεγετε παντος οτι εχει εκχιλισματα απο φυλα κοκας, καθολου απιθανο αλλα μαλλον προκειτε περι επιστιμονικης φαντασιας. Οτι και να 'ναι τοσα εκατομυρια λιτρα εχω πιει στην ζωη μου, κατι ιδιετερα επικυνδινο δεν ειναι...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dark_kronos : 12-07-06 στις 11:35.
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 11:49, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Οχι και ειναι τα ιδια... Δεν θυμαμε πως ητανε πριν δεκα χρονια η κοκα αλλα και σημερα παραμενη κορυφεα.
Δεν κατάλαβα τι λές.
Πάντως επειδή από την ηλικία σου βλέπω ότι δεν νομίζω να θυμάσει ακριβώς την Coca-Cola περίπου μέχρι το 97 εκεί έκανα ένα μεγάλο διάλειμα και μετά ξενέρωσα από το πόσο αδερφίστικη έχει γίνει!!

Και παιδιά που πείναμε τότε με τους τόνους όλοι το ίδιο λένε. Φλωριά!

Καλά τότε έπινα .5λ πριν το μπάσκετ άλλα .5λ στο μπάσκετ και ίσως και στο γυρισμό και είχε και σπίτι.
Τα ψωνιζα εγώ 8-8 τα μπουκάλια από το Σουπερμαρκετ.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 11:55, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Δεν κατάλαβα τι λές.
Πάντως επειδή από την ηλικία σου βλέπω ότι δεν νομίζω να θυμάσει ακριβώς την Coca-Cola περίπου μέχρι το 97 εκεί έκανα ένα μεγάλο διάλειμα και μετά ξενέρωσα από το πόσο αδερφίστικη έχει γίνει!!

Και παιδιά που πείναμε τότε με τους τόνους όλοι το ίδιο λένε. Φλωριά!

Καλά τότε έπινα .5λ πριν το μπάσκετ άλλα .5λ στο μπάσκετ και ίσως και στο γυρισμό και είχε και σπίτι.
Τα ψωνιζα εγώ 8-8 τα μπουκάλια από το Σουπερμαρκετ.
Δεν αμφιβαλω οτι ητανε αλλιως παλια, αλλα δεν ειναι και το ιδιο με την pepsi σημερα. Η pepsi ειναι πολυ πιο "μαλακι" στην γευση, ανοστη κατα την γνωμη μου, με πολυ λιγο ανθρακικο (σε σχεση με την κοκα), εναι πολυ γλυκια και ειναι σχεδων σαν νερο. Η κοκα εχει γερη γευση, αρκετο ανθρακικο (λιγο ακομα δεν θα με χαλαγε) ειναι σχετικα πυκρη και εχει μαι ιδιετερη γευση

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 11:58, 12-07-06:

Coca-cola.Η pepsi δε λέει τίποτα.Προσπαθώ να μην πίνω πολύ Coca γιατί δεν κάνει και καλό...

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 12:02, 12-07-06:

Προτειμώ Coca Cola Light [χωρίς να κάνω κάποια δίαιτα ή κάτι τέτοιο όπως ρωτάνε μερικοί].

Έχετε βρει τίποτα στατιστικά πχ του πόσα περίπου λίτρα Coca Cola καταναλώνονται καθημερινά από το κόσμο; Σίγουρα θα είναι ένας τεράστιος αριθμός..

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 12:26, 12-07-06:

Δεν αμφιβαλω οτι ητανε αλλιως παλια, αλλα δεν ειναι και το ιδιο με την pepsi σημερα. Η pepsi ειναι πολυ πιο "μαλακι" στην γευση, ανοστη κατα την γνωμη μου, με πολυ λιγο ανθρακικο (σε σχεση με την κοκα), εναι πολυ γλυκια και ειναι σχεδων σαν νερο. Η κοκα εχει γερη γευση, αρκετο ανθρακικο (λιγο ακομα δεν θα με χαλαγε) ειναι σχετικα πυκρη και εχει μαι ιδιετερη γευση
Φαντάσου πόσο μεγαλύτερη ήταν η διαφορά κάποτε που να τα θεωρώ περίπου ίδια ποια!!!

ΜΙΛΑΜΕ Η ΠΟΡΩΣΗ!!! Το κάψιμο που νιώθεις αν την κρατήσεις στο στόμα ώρα το ένιωθες όταν έπινες! Μου λείπει κλαω αυτή η πόρωση

Παράθεση

tsus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsus
Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O tsus έγραψε στις 13:08, 12-07-06:

Μόνο εγώωω pepsi??????PEPSI rulezzzz... και σε γευσή πολύ καλύτερη

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 12-07-06 στις 17:46. Αιτία: greeklish! Επιτέλους πια!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 13:09, 12-07-06:

Έχετε βρει τίποτα στατιστικά πχ του πόσα περίπου λίτρα Coca Cola καταναλώνονται καθημερινά από το κόσμο; Σίγουρα θα είναι ένας τεράστιος αριθμός..

Ενδεικτικα..
  • 83.000.000
    Τόσα άτομα απολαμβάνουν τα διάφορα προϊόντα της The Coca–Cola Company καθημερινά στις Η.Π.Α. Δηλαδή, όλοι σχεδόν είναι... οι τυχεροί!
  • 6.000.000
    Τόσα άτομα απολαμβάνουν Coca–Cola καθημερινά στις Η.Π.Α. Ένας ολόκληρος λαός Coca-Cola!
  • 8.000
    Τόσα αναψυκτικά της The Coca-Cola Company καταναλώνονται σε ολόκληρο τον πλανήτη ανά δευτερόλεπτο. Έτσι ξεδιψάει ο κόσμος!

Για περισσοτερα πατηστε εδω

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:10, 12-07-06:

Coca-cola και απο εδω ... ειδικα την light την λατρευω ...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:16, 12-07-06:

Η light να ξερετε οτι απο πλευρας υγειας ειναι πολυ χοιροτερη απο την απλη. Και η coca cola light και η pepsi light και γενικα ολα τα αναψυχτικα που ειανι ligth

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 13:32, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Προτειμώ Coca Cola Light
Petro μην πινεις (και μην τρως) προιοντα light και 0%. Δημιουργουν προβληματα στον θυρεοειδή..

(σόρι για το οφφ-τοπικ)

edit: α, τωρα το ειδα οτι και ο νταρκ λεει το ιδιο..

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:38, 12-07-06:

Προτιμώ coca cola, αλλά δεν χαλιέμαι και με την pepsi.

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 16:08, 12-07-06:

Μόνο o tsus k εγώ ψηφίσαμε Pepsi??
Γενικά προσπαθώ να αποφεύγω τα αναψυκτικά με ανθρακικό. Και παχυντικά είναι και δεν προσφέρουν τίποτα. Ούτε στα ποτά βάζω κόλα.
Αν είμαι κάπου σπάνια θα πάρω Κόκα Κόλα ή Pepsi. Δλδ σε μια καφετέρια αν δεν θέλω να πάρω καφέ η χυμό, συνήθως παίρνω λεμονάδα, είναι πολύ δροσιστική!! Αν πιώ Coca Cola στο σπίτι την πίνω με μια φέτα λεμόνι ή στημένο λεμόνι αν υπάρχει. Και σε μαγαζιά έχω δει να την σερβίρουν έτσι. Δοκιμάστε το.
Παλιότερα είχε βγάλει η Pepsi ένα αναψυκτικό που είχε και λεμόνι μέσα. Ήταν πολύ ωραίο. Αν θυμάται κάποιος πώς το λέγαν ή αν κυκλοφορεί ακόμη ας μου πει γιατί δεν το βρίσκω πουθενά τώρα.

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 16:10, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Coca cola, και δυστηχως πινω και πολυ. Τωρα βεβαια την εχω κοψει εξαιτιας καποιας θεραπειας που κανω, αλλα μπορω ολη μερα να ζησω με σκετη coca cola. Η pepsi μου φαινεται λιγο ανοστη.
και εγώ μια από τα ίδια ..light όμως..μ' αρέσει η γεύση της περισσότερο και όχι για την αποφυγή θερμίδων.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:17, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από prime
και εγώ μια από τα ίδια ..light όμως..μ' αρέσει η γεύση της περισσότερο και όχι για την αποφυγή θερμίδων.
Κοιτα τα ποστ νουμερο 13 και 14... μην το λες για πλεονεκτιμα το light ομως

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 16:23, 12-07-06:

Κοιτα τα ποστ νουμερο 13 και 14... μην το λες για πλεονεκτιμα το light ομως
τα είδα dark,έτσι όπως έχουνε γίνει τα πράγματα όμως είναι να μην τρώμε τίποτα, να μην πίνουμε τίποτα, να μην κοιμόμαστε στα κρεβάτια μας, να μην αναπνέουμε κτλ. Δεν κάνω πολλές καταχρήσεις και δεν θέλω να ζήσω και forever.

Ούτε η απλή coca-cola ή η pepsi είναι αθώες..
Μ' αρέσει η γεύση της light και την προτιμώ σε σχέση με τις άλλες, δεν είπα ότι κάνει καλό και να την μοιράζουμε στα νηπιαγωγεία.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:26, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από prime
τα είδα dark,έτσι όπως έχουνε γίνει τα πράγματα όμως είναι να μην τρώμε τίποτα, να μην πίνουμε τίποτα, να μην κοιμόμαστε στα κρεβάτια μας, να μην αναπνέουμε κτλ. Δεν κάνω πολλές καταχρήσεις και δεν θέλω να ζήσω και forever.

Ούτε η απλή coca-cola ή η pepsi είναι αθώες..
Μ' αρέσει η γεύση της light και την προτιμώ σε σχέση με τις άλλες, δεν είπα ότι κάνει καλό και να την μοιράζουμε στα νηπιαγωγεία.
Δεν εχεις αδικο σε αυτο. Για αυτον τον λογο και εγω προσεχω ελαχιστα τι τρωω τι πινω κλπ.
Δεν ειπα αυτο. Απλα η light ειναι πιο ενοχες. Εγω απλα για το το ελεγες για καλο οτι πεινεις light και οχι απλη στο ειπα. Εσυ εισαι ελευθερη να πινεις οτι θελεις γι αοπιον λογο θελεις

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 17:25, 12-07-06:

Πριν απο κατι χρονια ενας δικηγορος μου ειχε πει οτι η Pepsi αλλα και αλλες εταιριες εχουν συρει την ετειρια της Coca cola στα δικαστηρια γιατι δεν αναφερει επακριβως τα συστατικα της Ε, αυτοι πληρωνουν ενα σωρο λεφτα στα προστιμα για να μην αναφερουν ολα τα συστατικα Τωρα μην με ρωτησετε πως λειτουργει νομικα το ολο θεμα κι αν μπορουν να τους υποχρεωσουν να τα αποκαλυψουν , δεν εχω ιδεα!

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 17:31, 12-07-06:

Γιατί νομίζεις ότι οι άλλες εταιρείες τα αναφέρουν?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:47, 12-07-06:

Πίνω σπάνια Coca Cola. Δεν μου αρέσει ιδιαίτερα και δεν μπορώ να καταλάβω τι της βρίσκετε. Εμένα ο έρωτας μου στα αναψυκτικά είναι το Red Bull

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 17:49, 12-07-06:

Λολ εγώ έχω ακούσει ότι στο Red Bull βάζουν σπέρμα μέσα.Σοβαρά χωρίς πλάκα.Βέβαια δεν ξέρω αν όλα αυτά είναι αλήθεια.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:55, 12-07-06:

Κι εγώ το έχω ακούσει για σπέρμα ταύρου. Φαντάζομαι θα είναι η ράδιο-αρβύλα εκδοχή του "βάζουν κάποιο συστατικό που υπάρχει στο σπέρμα του ταύρου". Αλλά ακόμα και σπέρμα να βάζουν, εδώ τρώμε έντερα και ακαθαρσίες αρνιών το πάσχα, αυτό μας πείραξε; Μια φορά προτιμώ να τρώω το σπέρμα ενός ζώου παρά τα σκ@τ@ του.

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 18:12, 12-07-06:

Το red bull είναι πολύ επικίνδυνο (όπως τα περισσότερα energy drinks).Έχουν αναφερθεί ακόμα και θάνατοι από το Red Bull

Προτιμώ coca cola αλλά δεν πίνω συχνά.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:57, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain
Το red bull είναι πολύ επικίνδυνο (όπως τα περισσότερα energy drinks).Έχουν αναφερθεί ακόμα και θάνατοι από το Red Bull
Το red bull ειναι επικυνδινο μονο οταν παιρνεις υπερβολικα πολλες ποσοτητες την ημερα! Το ιδιο ισχυει και για την coca-cola αλλά και για ολες τις υπερβολες που μπορουμε να σκεφτουμε!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 21:59, 12-07-06:

Κάθε κατάχρηση είναι κακιά.
Πιες 10 τόνους αλκοόλ και να δεις πως μένεις στον τόπο.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:22, 12-07-06:

Αυτο δεν ειπα και εγω;

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:34, 12-07-06:

Να τα παρουμε ενα-ενα:
Το red bull δεν περιεχει σπερματα ταυρου. Ειναι ενα urban legend που λεει οτι η Ταυρινη ειναι σπερματοζωαρια ταυρου κατι το οπιο δεν υσχιει καθος η ταυρινη ειναι μια χημικη ενωση (δεν ξερω ακριβος τα στοιχια της αλλα ειναι εξακριβομενο οτι η ταυρινη δεν ειναι σπερματα ταυρου)
Το red bull ειναι επικυνδινο σε δυο περιπτωσεις:
1)Αν πινεις υπερβολικες ποσοτιτες καθημερινα. Το πια ειναι η υπερβολικη ποσοτιτα καθοριζετε απο τον οργανισμο του καθενος.
2)Σε περιπτωση που ανακατευτει με αλλα υγρα, και ιδικα με αλκοολ. Απο τετια μιγματα ειναι που εχουν προελθει θανατοι καθος τα ποτα ενεργιας (ενα απο αυτα ειναι και το red-bull φυσικα) δεινουν ενεργια στον οργανισμο, η αδρεναλινοι ανεβενει και ετσι ο οργανισμος "ανεβενει".Αντιθετα το αλκοολ ηρεμει και χαλαρωνει τον οργανισμο. Ετσι αν αναμιχθουν αυτα τα δυο ποτα η αν πιουμε το ενα λιγο πριν απο το αλλο ο οργανισμος δεν ξερει να αντιδρασει, ετσι αν καταναλωθει μεγαλη ποσοτιτα βαρανε τα λαμπακια και αν εισαι τυχερος τα βγαζεις ολα εξω, αλλιως πας μια βολτουλα με την βαρκα του χαρωντα

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 08:53, 13-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Αυτο δεν ειπα και εγω;
Ναι ρε. Αλλά κοίτα τις ώρες!!
Χα και το πολύ e-steki κάνει κακό!!!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:34, 13-07-06:

Την εεεκοψα την κοκα (σνιφ σνιφ) εδω και καιρο, πεπσι δεν επινα ετσι κι αλλιως, κι ολα καλα. Πολυ εθισμος παντως.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 20:24, 13-07-06:

Εγώ θα γράψω κάτι σχεδόν offtopic
Απλά θέλω να αναφερθώ σε ένα βιντεάκι που κυκλοφορεί στο νετ σχετικά με τα δυο αναψυκτικά. Ένας πιτσιρικάς λοιπόν, πάει μπροστά σε ένα αυτόματο μηχάνημα πώλησης αναψυκτικών, ρίχνει ένα κέρμα, πατάει το κουμπάκι, βγάζει μια cocacola και την αφήνει κάτω. Ρίχνει άλλο ένα κέρμα, ξαναπατάει το κουμπάκι, βγάζει άλλη μια coca-colaκαι την αφήνει δίπλα στο άλλο κουτάκι. Ο πιτσιρικάς μετά ρίχνει άλλο ένα κέρμα ανεβαίνει (πατάει) στα κουτάκια τις cocacolaκαι έτσι κερδίζει μερικούς πόντους που του αρκούν για να πατήσει το πρώτο κουμπάκι το οποίο μαντέψτε... βγάζει μια pepsi, την οποία παίρνει ο πιτσιρικάς, την ανοίγει και την απολαμβάνει!
Χα! Ομολογώ από της καλύτερες «μαύρες» διαφημίσεις που έχω δει...

Ps. Αν το βρω το βιντεάκι θα το ανεβάσω κάπου...

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 01:49, 16-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
Ένας πιτσιρικάς λοιπόν, πάει μπροστά σε ένα αυτόματο μηχάνημα πώλησης αναψυκτικών, ρίχνει ένα κέρμα, πατάει το κουμπάκι, βγάζει μια cocacola και την αφήνει κάτω. Ρίχνει άλλο ένα κέρμα, ξαναπατάει το κουμπάκι, βγάζει άλλη μια coca-colaκαι την αφήνει δίπλα στο άλλο κουτάκι. Ο πιτσιρικάς μετά ρίχνει άλλο ένα κέρμα ανεβαίνει (πατάει) στα κουτάκια τις cocacolaκαι έτσι κερδίζει μερικούς πόντους που του αρκούν για να πατήσει το πρώτο κουμπάκι το οποίο μαντέψτε... βγάζει μια pepsi, την οποία παίρνει ο πιτσιρικάς, την ανοίγει και την απολαμβάνει!
Χα! Ομολογώ από της καλύτερες «μαύρες» διαφημίσεις που έχω δει...
χαχαα..καλό!
κι εγώ fan της coca cola είμαι και μάλιστα,ένθερμη..!! η pepsi δεν μ'αρέσει καθόλου..η γεύση της μου κάνει κάτι σε νερό ανακατεμένο με μικροποσότητα coca cola...

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:05, 29-07-06:

κοκα κόλα η πέπσι την νιώθω κάπως σαν σκέτο αέρα,πολύ ανθρακικό

Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Troll
Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Troll έγραψε στις 20:26, 26-08-06:

Πάντα Coca-cola...

Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 22:03, 26-08-06:

Εγώ πάλι πίνω πάντα [όταν βρίσκω] Pepsi Twist που είναι και πιο ελαφριά

Παράθεση

daemon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη daemon
Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O daemon έγραψε στις 22:13, 26-08-06:

Ορίστε ένα site με urban legends για την κόκα κόλα:
http://www.snopes.com/cokelore/cokelore.asp

Εγώ πάλι πίνω Pepsi αλλά και αυτή σπάνια. Γενικά είχα να πιω αναψυκτικό τύπου Cola ίσως και κάνα χρόνο. Τα είχα σιχαθεί. Τώρα μου ξανάρθε, μάλλον επειδή ελάττωσα τον καφέ (από τους 3+ φραπέ την ημέρα στον 1 κάθε 2η μέρα).

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 19:47, 28-08-06:

coca-cola!!!! και μόνο! Η pepsi σαν νερόπλυμα είναι! Ευτυχώς εγώ Δεν έχω εθιστεί! Πίνω σπάνια αλλά μ'αρέσει!

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 21:06, 15-10-06:

Προτιμώ CocaCola αλλά προσπάθώ να μην πίνω και πολύ!!!!!!!!!

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 21:08, 15-10-06:

Απο τις δυο, Κοκα κολα προτιμω! Αλλα γενικα απο αναψυκτικα, το μονο που μου αρεσει (και πολυ!) ειναι η πορτοκαλαδα Λουξ! Ολα τα λεφτα!!

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Maggie
H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 23:29, 15-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από smart
Προτιμώ CocaCola αλλά προσπάθώ να μην πίνω και πολύ!!!!!!!!!
Μe too

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 19:11, 17-05-07:

Κόκα κόλα ενοείτε, έχει βγεί και η ζίρο και είναι σούπερ, δεν πείνω πολλύ άλλα άν τύχει μια στο τόσο με τίποτα πέπσι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 20:26, 17-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Κόκα κόλα ενοείτε, έχει βγεί και η ζίρο και είναι σούπερ, δεν πείνω πολλύ άλλα άν τύχει μια στο τόσο με τίποτα πέπσι
Ναι πράγματι κάπως πλησιάζει την παλιά καλή απόλυτη ΠΟΡΩΣΗ, την απόλυτη επίθεση στο στόμα. Περασμένες καλές εποχές.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 20:52, 17-05-07:

Εκτός του οτι, όσες φορές έχω δοκιμάσει και τις δύο, μου φαίνονται απόλυτα ίδιες γεύσεις, δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα και δεν πίνω καμιά από τις δύο.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 21:04, 17-05-07:

βασικα τιποτα απο τα δυο αλλα αν πρεπει να διαλεξω pepsi

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bisbirikos
Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 21:13, 17-05-07:

http://www.werbepsychologie-online.d...ola-Experiment

θα χαλασω καποιους τα πιστευω τους για την Κομπρα κολα εεεεεεεεεεεε συγνωμη Κοκα κολα,
αλλα στο λινκ δειχνει οτι σε τυφλο τεστ η Πεπσι επικρατησε της κοκα...
Δλδ οταν ζητηθηκε να διαλεξουν στα τυφλα Πεπσι ή Κοκα, κερδισε η Πεπσι.
Στα φανερα, κερδισε η κοκα....

Το πειραμα παντως εχει να πει πολλα για το πως λειτουργει η καταναλωση...

(σορυ αλλα ειναι στα γερμανικα...στα αγγλικα δεν το βρηκα-δεν ειναι και το φορτε μου)

Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάριλυ
H Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H Μάριλυ έγραψε στις 21:39, 17-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από bisbirikos
http://www.werbepsychologie-online.d...ola-Experiment

θα χαλασω καποιους τα πιστευω τους για την Κομπρα κολα εεεεεεεεεεεε συγνωμη Κοκα κολα,
αλλα στο λινκ δειχνει οτι σε τυφλο τεστ η Πεπσι επικρατησε της κοκα...
Δλδ οταν ζητηθηκε να διαλεξουν στα τυφλα Πεπσι ή Κοκα, κερδισε η Πεπσι.
Στα φανερα, κερδισε η κοκα....

Το πειραμα παντως εχει να πει πολλα για το πως λειτουργει η καταναλωση...

(σορυ αλλα ειναι στα γερμανικα...στα αγγλικα δεν το βρηκα-δεν ειναι και το φορτε μου)

Εεεεε? Σοβαρα? Εγω ειμαι σιγουρη οτι και με κλειστα ματια θα καταλαβω τη διαφορα. Πραγματικα καταλαβαινω μεγαλη διαφορα και προτιμω Κοκα-Κολα. Την οριτζιναλ ομως, ουτε light , ουτε ζιρο, ουτε μια αλλη που ειχε βγει σε καποια φαση με γευση βανιλιας. Η οριτζιναλ μου αρεσει παρα πολυ αλλα σχεδον ποτε δεν την πινω σκετη, αλλα με το φαγητο τα σπαει

Παλια με επιανε ανα διαστηματα και επινα παρα πολυ αλλα εχω χρονια που το εκοψα και πινω αραια και που. Επισης δεν ξερω αν το εχει παθει κανεις αλλος, αλλα παλια οταν επινα πολυ ειτε κοκα κολα ειτε αλλα αναψυκτικα με επιανε κατι σαν πονος στο στηθος, σαν να με πονουσε καποιο νευρο, δεν ξερω πως να το εξηγησω Κι αυτος ειναι αλλος ενας λογος που δεν με τραβαει να πιω πολυ πλεον.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 09:18, 18-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Εκτός του οτι, όσες φορές έχω δοκιμάσει και τις δύο, μου φαίνονται απόλυτα ίδιες γεύσεις, δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα και δεν πίνω καμιά από τις δύο.
Και εγώ ποια δεν βλέπω διαφορά.
Αλλά πριν 10 χρόνια μπορείς να πεις το ίδιο?

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 09:22, 18-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Και εγώ ποια δεν βλέπω διαφορά.
Αλλά πριν 10 χρόνια μπορείς να πεις το ίδιο?
Δεν ξέρω.
Δεν έχω πιιεί τόσες φορές ώστε να θυμάμαι αν είχαν διαφορά πριν 10 χρόνια με σήμερα.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 11:16, 18-05-07:

Εγώ πάλι έχω πιει τόσες φορές όσες έχω διαβάσει Αρχαία στη ζωή μου.

(νεράκι και πάλι νεράκι :p)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους