Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,078 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,666 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο είναι το πιο όμορφο πράγμα που έχετε ακούσει;

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 20:24, 27-01-09:

Εγώ: Τι σημαίνει χαϊδεμένη; (από το "ελιά του ήλιου θυγατέρα χαϊδεμένη)
Παιδάκι: Αυτή που χαϊδεύεται

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 00:54, 28-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Εγώ: Τι σημαίνει χαϊδεμένη; (από το "ελιά του ήλιου θυγατέρα χαϊδεμένη)
Παιδάκι: Αυτή που χαϊδεύεται
Mην το γελάς καθόλου...
Στα μέρη μου το χρησιμοποιούμε το ρήμα "χαϊδεύομαι" κανονικότατα για κάποιον που είναι χαϊδεμένος, δηλαδή στην ουσία όταν θέλει να ακούσει καλά λόγια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 22:01, 04-02-09:

αχ βρε παιδιά τι μου κάνατε νυχτιάτικα συγκινήθηκα..... εύχομαι κάποτε να ζήσω και γω τέτοιες στιγμές και να ακούσω τέτοια λόγια... μακάρι όλοι να συνεχίσετε να ακούτε γλύκα λόγια από αγαπημένα πρόσωπα, σας το εύχομαι ολόψυχα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 00:23, 05-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Mην το γελάς καθόλου...
Στα μέρη μου το χρησιμοποιούμε το ρήμα "χαϊδεύομαι" κανονικότατα για κάποιον που είναι χαϊδεμένος, δηλαδή στην ουσία όταν θέλει να ακούσει καλά λόγια.

Δηλαδή...μου χαϊδεύεται δεν είναι πονηρό αλλά θέλει κοπλιμέντα;
Απίστευτο

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 00:28, 05-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey

Δηλαδή...μου χαϊδεύεται δεν είναι πονηρό αλλά θέλει κοπλιμέντα;
Απίστευτο
Ακριβώς!
Καλά εγώ για 18 χρόνια το έβρισκα φυσιολογικό εδώ στην πρωτεύουσα με παρεξηγούν!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 00:37, 05-02-09:

Γιατί άραγε;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:23, 05-02-09:

Εκείνη: "Εσύ αγάπη μου,
έχεις κάτι που δεν έχει άλλος κανένας..."

Εγώ: "Αλήθεια;;;;
...Τι;;; "

Εκείνη: "...Εμένα!"

...

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 13:55, 08-03-09:

Σήμερα το πρωϊ:

- "Χρόνια πολλά καρδιά μου;"
- "Γιατί τι είναι σήμερα;"
-"Άκουσα ότι σήμερα είναι η Παγκόσμια μέρα της Γυναίκας, αλλά δεν ξέρω αν γιορτάζεις. ."
-"Α ναι; Και γιατί να μην γιορτάζω;"
-"Γιατί εσύ είσαι ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ και οχι απλά γυναίκα."

(Έλιωσα λέμεεεεε)

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

faiaki (Φαίη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη faiaki
H Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H faiaki μπορεί και να μην έγραψε στις 21:03, 08-03-09:

Θέλω να πιστεύω πως τα πιο όμορφα πράγματα,δεν τα έχω ακούσει ακόμα...
Παρόλα αυτά,αν έπρεπε να επιλέξω,μάλλον θα διάλεγα το «τα παιδιά μας θα έχουν τα μάτια σου,γιατί μόνο έτσι θα μπορούν να δουν την ομορφιά της ζωής που βλέπω εγώ»,που μου είχε πει κάποτε κάποιος...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 03:28, 17-09-09:

'' σου εβαλε ο παππους 500 ευρο στη τραπεζα.''

Παράθεση

poyka

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη poyka
H poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H poyka έγραψε στις 21:13, 30-09-09:

Εχω ακούσει ωραία λόγια και απο τους δύο πρώην συντροφους μου. Ο πρώτος που ήταν ερωτευμένος μαζι μου κάποια φορά σε μπαρ με τους φίλους του έχοντας πιει λίγο παραπάνω άρχισε να φωνάζει ΕΙΣΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ. Εγώ επειδή δεν υπήρξα ποτέ ερωτευμένη αν και τον νοιαζομουν πολυ του ειπα ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΜΗ ΓΙΝΟΥΜΕ ΡΕΖΙΛΙ
Ο δεύτερος που δεν καταλαβα τελικα αν ποτέ ενιωσε ερωτευμένος, (εγώ πάντως ήμουν) κάποια φορα τον πήρα στην αγκαλιά μου και ακουγα την καρδιά του να χτυπά πολυ γρηγορα και δυνατά. Ισως τελικά να ένιωσε αλλά φοβόταν να αφεθεί. Τελικά ο φόβος του υπερίσχυσε του όποιου συναισθήματος.

Δυστυχώς οι περισσότεροι που λένε λόγια δεν τα εννοούν συνήθως. Εγώ στην τελευταία περίπτωση ό, τι είπα το εννοούσα γι'αυτο δεν χρησιμοποιώ ποτέ βαρύγδουπες φράσεις του τύπου για πάντα. Εχω πει σε λατρεύω όταν μου αφιέρωνε τραγούδια που μιλούσαν μέσα μου. Μονο σε κεινον έχω πει τα πιο μεγάλα. θανούλη μου ακόμα και τώρα πονάω που δεν σε έχω, όμως εφυγα γιατί δεν σε έκανα ευτυχισμένο. Η θλιψη στα μάτια σου δεν έφυγε ποτέ..........

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 20:46, 14-10-09:

Μάθε στα μάτια μου να διαβάζεις ότι με λόγια δεν σου χω πει...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 13:30, 25-10-09:

-Είσαι σαν μια βροχή στην ζωή μου!
-Δηλαδή;
-Όταν βρέχει, μου αρέσει.
Μου αρέσει αυτός ο καιρός και να το περπατάω στην βροχή!
Γι'αυτό και σε θυμήθηκα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:14, 25-10-09:

Καθημερινα θα ακουσω κατι που ειτε θα εχει σαν κακη προθεση να μου χαλασει την ημερα ειτε κατι που χει υπεροχη προθεση να μου φτιαξει περα απο την ημερα, τη διαθεση μου και για το επομενο πρωινο.
Συνηθως επιλεγω το δευτερο, καθε μερα θα ακουσω κατι που θα μου ανεβασει τη διαθεση και θα σκεφτομαι θετικα.
Το συστηνω σε ολους, ειναι μια επιλογη χωρις καμια χημεια και στρες!

Επισης στο χερι μας ειναι αυτο που δε μας αρεσει να μετατρεψουμε σε καποιο μαθημα, το μαθημα και η γνωση ειναι κατι ωραιο. Αρα δεν εχουμε λογο να εχουμε πεσμενη διαθεση για πολλη ωρα. Ευκολα πολλες φορες το θετικο που ακουμε μετατρεπεται σε θλιψη.

ενα παραδειγμα. εισαι καποιος που πηρε προαγωγη στη δουλεια του, γυρνας σπιτι τρελος απο τη χαρα σου και θελεις να το μοιραστεις, δεν υπαρχει κανεις ομως στο σπιτι. τι να την κανεις αυτη τη χαρα αν δεν εχεις να τη μοιραστεις?
οποτε τα καλα τα αφηνουμε ως καλα και τα μοιραζομαστε, τα ασχημα τα μετατρεπουμε σε καλα και τα μοιραζομαστε επισης!

Αν εννοεις ερωτικα λογια, συμβαινει ακριβως το ιδιο με αυτα που ειπα με τη μονη διαφορα πως αυτα ειναι ερωτολογα.. τη μια μερα μπορει να τα σκεφτεις και να καταχαρεις , την αλλη μερα να σε ριξουν αφου ο καλος σου σε στενοχωρησε χθες.

Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 20:26, 25-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
Είτε το ακούσατε από το σύντροφό σας, είτε από τους γονείς σας, συγγενείς, φίλους, οτιδήποτε..
Κάτι που σας έκανε να χαμογελάσετε και να το σκέφτεστε μέρες μετά συνεχίζοντας να χαμογελάτε.. κάτι που σας φτιάχνει τη μέρα όποτε και να το σκέφτεστε...

Το κινητό σου έχει χαλάσει;

Παίρνω, παίρνω και δεν μπορώ να σε βρω,
όλο θα ειδοποιηθείς μου λέει...

.....

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:34, 25-10-09:

Μιλαμε για τρομερη εξοικειωση!

Καλα, εμενα γιατι μου κανει ανεκδοτο για ξανθιες?!

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 20:57, 25-10-09:

"Συγγνώμη.."

Πριν λίγο, από έναν φίλο μου επειδή με στενοχώρησε με τη συμπεριφορά του.
Ο τρόπος που το είπε, το έκανε να είναι από τα πιο όμορφα πράγματα που έχω ακούσει

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:18, 25-10-09:

Ξέρω ότι δεν είμαι καλός στα λόγια...και ξέρω ότι ακόμα θες να ακούσεις πολλά....
Αλλά κάνω προσπάθειες και είμαι πραγματικά ερωτευμένος μαζί σου...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:21, 25-10-09:

''τον αγαπαω πολυ το πατερα σου βικυ.δε θα μπορουσα χωρις εσας.''

και μεις σαγαπαμε μαμα.

Παράθεση

dark angel (μια ξενη!)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dark angel
H μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dark angel έγραψε στις 22:27, 29-10-09:

θελω να γινω ο πατερας των παιδιων σου [και το εκανε]

Παράθεση

iriniem (Ειρήνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη iriniem
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H iriniem A dream without a plan is just a wish έγραψε στις 14:17, 30-10-09:

η μαμά μου....προχώρα και εγώ είμαι δίπλα σου
ο παπούς μου....φιλία γορδιος δεσμός...ανθίζει σπάνια..μα όταν ανθίσει ανθίζει αιωνίως
εγω στην φίλη μου...για μένα είσαι η αδερφή που δεν έχω
η φίλη μου...με αγκαλιάζει....

από το τελευταιο συμπερανα ότι καμιά φορα δεν είναι να πούμε κάτι το λένε οι πράξεις μας,ένα νεύμα,ένα χαμόγελο,ένα άγγιγμα..

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 13:48, 09-11-09:

Ήμουν με τον φίλο μου στο χωριό του στην Γαλλία και μέναμε στο σπίτι του παπού του και της γιαγιάς του και το πρώτο πρωινό εκεί είχαμε ξυπνήσει εμείς οι δύο και κανένας άλλος και είχαμε βγει έξω και εγώ στεκόμουν στην άκρη του κήπου που από κάτω και πέρα φαινόταν ένας ατέλειωτος πράσινος κάμπος (το χωριό είναι πάνω σε λόφο) και απλά κοιτούσα την εικόνα και εκείνος ήταν κάπου πιο πίσω. Είχε ησυχία για λίγο και μετά μου είπε "Έτσι σε σκέφτομαι" και τον ρώτησα τι εννοεί και απάντησε ότι "Έτσι σε σκέφτομαι, μέσα σε αυτήν την εικόνα, να ζεις εδώ". Εκείνη την στιγμη δεν εδωσα πολύ σημασία αλλά μετά που το σκεφτόμουν κατάλαβα ότι είναι πολύ σημαντικό αυτό που είπε γιατί με συνδύασε με ένα περιβάλλον που αγαπάει πολύ και του ταίριαζα απόλυτα μέσα σε αυτό. Επίσης δε μιλάει πολύ και όταν πει κάτι σημαίνει ότι δε μπορεί να το κρατήσει πλέον μέσα του

Επίσης το άλλο που μου είπε και μου άρεσε -κάνω σα χαζογκόμενα αλλά έλιωσαααα- ήταν σε κάποια φάση που καθόμουν εγώ στο πάτωμα και πίσω μου καθόταν μία γάτα που χαίδευε εκείνος πριν και τον είχε αγαπήσει σύμφωνα με τα λεγόμενα του και εκείνος είχε σταθεί όρθιος μπροστά μας και μας κοιτούσε και ενώ εγώ του μιλούσα ξαφνικά σταμάτησε να μου απαντάει και απλά μας κοιτούσε και τεσπααα μετά από μισή ώρα που έλεγα εγώ "ΕΕΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΙΛΑΣ?" και τα σχετικά εκείνος (ψωνάρα) είπε "Κοίτα, με κοιτάνε και οι δύο μες τα μάτια"

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 15:18, 01-12-09:

Το θυμήθηκα τελείως τυχαία σήμερα.
Ταξίδευα με το λεωφορείο και επειδή είχα πιαστεί, έβαλα τις ποδάρες μου στο κάθισμα (ξυπόλητη.. ήταν και καλοκαίρι) και χάζευα εξω από το παράθυρο σιχτιρίζοντας για τις παλιοστροφές και το 5ωρο που έχω μπροστά μου μέχρι να φτάσω Αθήνα.
Όπου ως δια μαγείας, ένας Κύριος μου λέει με γλυκιά, μελωδική, γεμάτη διακριτικότητα και δισταγμό φωνή ():
"Με συγχωρείτε δεσποινίς, δεν μπορούσα να μην το σχολιάσω .. αλλά να, ετσι όπως καθόσαστε μοιάζετε με τη γοργόνα της κοπεγχάγης"

Κάποιοι άνθρωποι ρε παιδί μου ΑΠΛΑ το ΄χουν!

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:22, 01-12-09:

Πολλά και διάφορα συγκεντρωμένα στο κεφάλι μου και στην καρδιά μου, που με έκαναν να έχω άποψη για μένα, σχετικά γρήγορα...

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 15:25, 01-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Το θυμήθηκα τελείως τυχαία σήμερα.
Ταξίδευα με το λεωφορείο και επειδή είχα πιαστεί, έβαλα τις ποδάρες μου στο κάθισμα (ξυπόλητη.. ήταν και καλοκαίρι) και χάζευα εξω από το παράθυρο σιχτιρίζοντας για τις παλιοστροφές και το 5ωρο που έχω μπροστά μου μέχρι να φτάσω Αθήνα.
Όπου ως δια μαγείας, ένας Κύριος μου λέει με γλυκιά, μελωδική, γεμάτη διακριτικότητα και δισταγμό φωνή ():
"Με συγχωρείτε δεσποινίς, δεν μπορούσα να μην το σχολιάσω .. αλλά να, ετσι όπως καθόσαστε μοιάζετε με τη γοργόνα της κοπεγχάγης"

Κάποιοι άνθρωποι ρε παιδί μου ΑΠΛΑ το ΄χουν!

Εκπληκτικό!

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 11:54, 03-12-09:

Ο άντρας μου πριν από λίγο είπαμε τι δώρα να κάνουμε ο ένας στον άλλο.
Και μου είπε" Εγώ αυτό που θέλω δεν ξέρω αν μπορείς να μου το κάνεις>> τι"
αν μπορείς να με αγαπάς όπως την πρώτη μέρα" αυτό θέλω μόνο ..Σ΄ αγαπώ.

Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 02:54, 10-01-10:

Είσαι ο ουρανός μου, ο λόγος για να υπάρχω

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 03:04, 10-01-10:

είσαι φίνο κοριτσάκι.........

Παράθεση

ria82 (silence)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ria82
H silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ria82 in this silence, i am free!!! έγραψε στις 12:49, 10-01-10:

απο συντροφους κατα καιρους εχω ακουσει πολλα που δεν θα ξεχασω, απο τον τελευταιο ακομα περισσοτερα και σιγουρα σημαντικοτερα και ουσιαστικοτερα!!

στην δουλεια μου, δεν θα ξεχασω την φραση: " αργησαμε αλλα την πετυχαμε" αυτο για μενα σημαινει πολλα!!

αααα και κατι προσφατο και τελευταιο, ειχαμε παει με τον φιλο μου εκδρομη στο ναυπλιο. εκει λοιπον που ψαχναμε να βρουμε τον δρομο για το σπιτι, ρωταμε εναν παππουλη να μας βοηθησει, αφου μας κατατοπιζει λεει στον φιλο μου :" αγορι μου εισαι πολυ μαγκας που εχεις διπλα σου μια τοσο ομορφη κοπελα"

η απαντηση του φιλου μου ομως ηταν αυτη που με εκανε να νιωσω τελεια

"το ξερω και ειμαι περηφανος"

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thanos323 (σουπερ γουμαρ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thanos323
Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 149 μηνύματα.

O thanos323 χαρτοσακουλας απο ναιλον και βαμβακι έγραψε στις 20:28, 10-01-10:

κερδισες το λοτο

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 20:44, 10-01-10:

αυτό είχε ακούσει τις προάλλες και η ισί και χαιρότανε , μέχρι που της είπανε ότι παράκουσε την φράση
<<κέρδισες τον όττο>>

οντόπικ :

<<ναι , αλλά η ζωή δεν αξίζει αν δεν νικήσεις όλους σου τους φόβους>>

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 13:41, 11-01-10:

είσαι λαβύρινθος......

κι εγώ του απάντησα με στίχους της Κικής Δημουλά

Πάλι σε αγαπώ πάλι σε ονειρεύτηκα
αύριο πάλι αύριο θα σου το ξαναπώ
πάλι θα μου ζητήσεις λογική εξήγηση
πάλι θα σου απαντήσω να αντέξεις
είναι το ζητούμενο όχι να καταλάβεις.

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 23:31, 15-01-10:

Όχι το πιο όμορφο αλλά κάτι που θυμήθηκα πρόσφατα και χαμογέλασα:

"Η ευφυία σου θα μπορούσε να μου προκαλέσει πολλούς οργασμούς, αν δεν ήμουν άντρας"

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ria_Maimou (ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ria_Maimou
H ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H Ria_Maimou έγραψε στις 00:50, 28-01-10:

Έχω ακούσει πολλά από το μωράκι μου μα τα πιο χαρακτηριστικά είναι:
(1)<<Θέλω να έρθει το τέλος του κόσμου και να πεθάνουμε τελευταίοι στην αγκαλιά ο ένας του άλλου!>>
(2)<<Όποια κοπέλα κι αν δω καμία δεν είναι τόσο όμορφη όπως εσύ!>>
(3)<<Άμα γίνει κάτι και σε χάσω μετά δε ξέρω κι εγώ τι θα γίνει! Θα πεθάνω χωρίς εσένα!>>
κλπ.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loth
H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε στις 23:17, 17-02-10:

γενικά είναι διάφορα και δύσκολο να πω.. αλλά πρόσφατα είναι:
"πότε θα κοιμηθούμε μαζί?", "μην φύγεις.." από το αγόρι μου και από το τρελιάρικο το φιλαρακι μου το ότι με αγαπά πολυ..
τα ακούω σπάνια από τα χείλη τους και μου έκαναν εντύπωση

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 00:51, 18-02-10:

<<αχ καλέ σταμάτα , μας ακούνε , αχ , σταμάτα περίμενε απλά να μπούμε μέσα , αχ , καλά , μην περιμένεις>>

η γειτόνισσα στον γείτονα πριν από λίγο

π.σ. νόμιζα ότι αυτές οι πόρτες είναι ηχομονωτικές αλλά @@

π.σ. το ποστ θυμίζει χαζοτρολσιντ αλλά είναι αλήθεια

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evi_zoi (Εύη - Ζωή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi_zoi
H Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 286 μηνύματα.

H evi_zoi is divorced and.... έγραψε στις 17:22, 19-02-10:

''Μην με αφησεις ποτε.....''

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 08:09, 04-05-10:

"Να έβαλα και γάλα στον καφέ μου όπως σου αρέσει για να πιείς τον υπόλοιπο!"

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:32, 13-01-13:

"I want to make you a sandwich"

So much win!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:46, 13-01-13:

Τα λόγια κομμάτιααααααα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 00:29, 14-01-13:

Μου χε πει ότι από τότε που με γνώρισε του είχα αλλάξει τη ζωή.

Και τότε γιατί χωρίσαμε;

Τόσο χάλια του την έκανα;

20 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lonely_Rider
Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 14:41, 18-01-13:

Ο πατέρας μου μια δόση που τα είχα πάρει με μια γκόμενα και έβριζα και αυτήν και όλες τις προηγούμενες... "Και τι σκας ρε μεγάλε; Αυτές έχασαν..."
Ο αδερφός μου " Ο Ηλίας την έπεσε στη Γιάννα αλλά μην ανησυχείς, τον κανόνισα" (Α ρε Αδερφέ!)
Και τέλος η κολλητή μου "Μην σε ξαναδώ έτσι γιατί θα την καρυδώσω την ηλίθια..."

κοινότυπες ατάκες αλλά αυτές μου δίνουν δύναμη στις δύσκολες στιγμές και μου χαρίζουν πάντα ένα χαμόγελο όποτε τις θυμάμαι...

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 13:45, 21-01-13:

''όταν είμαι μαζί σου δε με νοιάζει τίποτα"

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 09:05, 04-03-13:

Αυτό που μου είχε γράψει κάποτε σε μια όμορφη κάρτα ο πρώτος μου έρωτας.

Αν το να σ'αγαπώ ήταν έγκλημα εμένα θα μου άξιζαν ισόβια.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:11, 04-03-13:

Αν το να σ'αγαπώ ήταν έγκλημα εμένα θα μου άξιζαν ισόβια.

εχμ
από τον τρόπο που το λες, καταλαβαίνω πως ούτε προσωρινή κράτηση δεν ήταν τα ισόβια

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:58, 04-06-13:

"... κι αυτό που θέλω να σου πω - το πιο όμορφο απ΄όλα - δε στο΄χω πει ακόμα"

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 20:09, 04-06-13:

θα ερθεις; θα φάμε σουβλάκια..

μα τέτοια χαρά δεν έχω ξανανιωσει!

17 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elepan
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 20:10, 04-06-13:

Δία... από εδώ το πας, από εκεί το πας, θα σε ερωτευθώ εγώ.
Τεσπα, δεν πλακίζω, είναι τυχερό το κορίτσι σου και εσύ τυχερός που την έχεις.

Το πιο όμορφο πράγμα που έχω ακούσει?
Η σταματάς το τσιγάρο ή φεύγω!
Έφυγε.....
Γλίτωσα.

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 11:35, 09-06-13:

λατρεύω να φοράω κόκκινο κραγιόν αλλά οι γονείς μου μού λένε ότι είμαι σαν π..τάνα ( :/ )
μια φορά που το είχα βάλει ήμουν με μια φίλη και μου κάνει:δεν έχω ξαναδεί κοπέλα να της πηγαίνει τόσο πολύ το κόκκινο κραγιόν
με έκανε πολύ χαρούμενη

*αν μπορείτε μην με δουλέψετε

Παράθεση

βαριεμαι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη βαριεμαι
H βαριεμαι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H βαριεμαι έγραψε στις 11:57, 09-06-13:

ενα απλο <<καλημερα. τι κανεις?>> και ενα χαμογελο απο ενα ατομο που λατρευω ηταν αρκετο ωστε να με κανει χαρουμενη!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους