Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,096 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,090 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ο φαύλος κύκλος της σημερινής σχέσης

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 17:08, 20-07-06:

Γιατί βλέπω τόση μιζέρια και γκρίνια; Δεν το λέω για κάποιον/α ειδικά αλλά αυτό μου βγάζετε!

Εγω να ρωτησω κατι αλλο?
Γιατι οποτε ανεβαινει ενα θεμα που "μας" απασχολει αρχιζετε το κυρηγμα για γκρινια και μιζερια? (Δεν το λεω για σενα που εγραψες το συγκεκριμενο , απλα το ειδα και αλλου σημερα και μου ηρθε τωρα να το πω )
Το να συζητας προσπαθωντας να βρεις μια λυση σε ενα προβλημα (οκ, λυση δεν προκειται να βρεθει αλλα κουβεντιαζουμε ρε γ@μωτο!) δεν νομιζω οτι ειναι θεμα μιζεριας και γκρινιας!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 17:27, 20-07-06:

Είναι πιο εύκολο να κατηγορείς τους άλλους (εδώ π.χ. οι άντρες τις γυναίκες και το αντίθετο) παρά να κοιτάς ΕΣΥ τι δεν κάνεις σωστά.

Προσωπικά τις διαμάχες μεταξύ αντρών και γυναικών (π.χ. "όλοι οι άντρες είναι γουρούνια", "οι γυναίκες δεν ξέρουν τι θέλουν") τις βρίσκω άκρως γελοίες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 17:28, 20-07-06:

Απλά κοπέλα μου δεν είμαι κάθετη να συζητάμε αυτά που μας απασχολούν αλλά προσωπικά μου χτύπησε άσχημα που το ένα φύλο γκρινιάζει γιατί οι γυναίκες είναι ετσι κι εμείς γιατί οι άντρες είναι αλλιώς! Για εμένα αυτό είναι έλεος...

Στην τελική και πάντα άποψη μου, καλό είναι να προσέχουμε το τι επιλέγουμε γιατί π.χ. κανένας δεν ανάγκασε το φίλο του αρφι να πληρώνει τα πάντα στην γκόμενα και να το ανέχεται!Αν δεν γουστάρει στην τελική να το ξεκαθαρίσει κι αν η γκόμενα θέλει χρηματοδότη να πάει να βρει αλλού...Και ούτε φταίει ο γκόμενος μου αν με κερατώνει κι εγώ το ανέχομαι γιατί είναι δικιά μου καθαρά μ@λακία και από το να γκρινιάζω και να λέω ότι όλοι οι άντρες είναι μ@λάκες μπορώ κάλλιστα να τον διώξω από την ζωή μου και να βρω κάποιον άλλον που με σέβεται! Ελπίζω να κατάλαβες γιατί είπα δεν μπορώ άλλη γκρίνια Και άσχετο αλλά ξέρω ότι ώρες ώρες μπορώ να γίνω κι εγώ η μεγαλύτερη γκρινιάρα

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:31, 20-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
(Δεν το λεω για σενα που εγραψες το συγκεκριμενο , απλα το ειδα και αλλου σημερα και μου ηρθε τωρα να το πω )
Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Απλά κοπέλα μου δεν είμαι κάθετη να συζητάμε αυτά που μας απασχολούν αλλά προσωπικά μου χτύπησε άσχημα που το ένα φύλο γκρινιάζει γιατί οι γυναίκες είναι ετσι κι εμείς γιατί οι άντρες είναι αλλιώς! Για εμένα αυτό είναι έλεος...

Στην τελική και πάντα άποψη μου, καλό είναι να προσέχουμε το τι επιλέγουμε γιατί π.χ. κανένας δεν ανάγκασε το φίλο του αρφι να πληρώνει τα πάντα στην γκόμενα και να το ανέχεται!Αν δεν γουστάρει στην τελική να το ξεκαθαρίσει κι αν η γκόμενα θέλει χρηματοδότη να πάει να βρει αλλού...Και ούτε φταίει ο γκόμενος μου αν με κερατώνει κι εγώ το ανέχομαι γιατί είναι δικιά μου καθαρά μ@λακία και από το να γκρινιάζω και να λέω ότι όλοι οι άντρες είναι μ@λάκες μπορώ κάλλιστα να τον διώξω από την ζωή μου και να βρω κάποιον άλλον που με σέβεται! Ελπίζω να κατάλαβες γιατί είπα δεν μπορώ άλλη γκρίνια Και άσχετο αλλά ξέρω ότι ώρες ώρες μπορώ να γίνω κι εγώ η μεγαλύτερη γκρινιάρα
Σκέψου δλδ να έλεγε κι όλας ότι το λέει για σένα τι θα της έσουρνες

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 17:41, 20-07-06:

Τώρα μην πας να ανάψεις φωτιές κι εσύ Αλήθεια φαίνεται πολύ επιθετικός ο τόνος μου;

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 17:48, 20-07-06:

Ναι, φαινεται.
Αλλα δεν υπαρχει προβλημα απο μενα.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 17:53, 20-07-06:

Ωχ...σόρρυ τότε...πραγματικά δεν το λέω με άγριο τρόπο!

Σας επιτρέπω να με τότε

Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 20:47, 20-07-06:

KAKH EΠΙΡΡΟΗ,

Να σε ρωτήσω κάτι, μιας και είμαι μικρή ακόμα
Αλήθεια, τελικά μετά από το χωρισμό σου με τον πρώτο σου άντρα, τι είναι αυτά που ΤΕΛΙΚΑ πιστεύεις ότι αξίζουν για να είναι κάποιος συζυγός σου??? Πραγματικά θα ήθελα να μου εξηγήσεις όσο μπορείς επί αυτού του θέματος....

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:57, 20-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από violetta
KAKH EΠΙΡΡΟΗ,

Να σε ρωτήσω κάτι, μιας και είμαι μικρή ακόμα
Αλήθεια, τελικά μετά από το χωρισμό σου με τον πρώτο σου άντρα, τι είναι αυτά που ΤΕΛΙΚΑ πιστεύεις ότι αξίζουν για να είναι κάποιος συζυγός σου??? Πραγματικά θα ήθελα να μου εξηγήσεις όσο μπορείς επί αυτού του θέματος....
θα είμαι μακράν εκτός θέματος όμως... (δεν πειράζει πότε πότε ε ΦΦΦΦανταστικοί μου admins???!!!????)

Κοίτα..... η αλήθεια είναι ότι όσο αφορά τις δικές μου επιλογές είναι μια τεράστια λίστα χαρακτηριστικών που έχει αυτός ο άνθρωπος που αποφάσισα να δοκιμάσω να είμαι μαζί του για.... "πάντα"
όλα είναι σημαντικά και ταυτόχρονα ασήμαντα....
είναι καταρχάς συναισθηματικό το θέμα... πως νοιώθω μαζί του.... τι με κάνει και νοιώθω... αγάπη, έρωτα, πόθο, πάθος (ελπίζω να μην σβήσουν σύντομα αυτά ) ασφάλεια, εκτίμηση, συντροφικότητα, σεβασμός και ένα σωρό άλλα!!!!!
Είχαμε παρόμοια όνειρα για τη ζωή μας στο μέλλον....
είναι άνθρωπος που σέβεται την ΚΟΙΝΗ μας ζωή.... αναλαμβάνει το ΙΣΟ ΜΕΡΙΔΙΟ ευθύνης ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ! εκτιμάει το παραμικρό που του προσφέρω και φυσικά ανταποδίδω τα ίδια....
Σαν άντρας πιάνουν τα χέρια του... μη γελάσετε... για μένα ήταν σημαντικό
(κόλλημα το ομολογώ )
Με κάνει να γελάω ακόμα κι αν είμαι θκατα.. το ίδιο κι εγώ αυτόν..
ήταν δίπλα μου πάντα... είναι ΚΑΙ φίλος....
Μπορώ να μιλάω για ώρες.... δεν ξέρω αν σε καλύπτω όμως....

Δε νομίζω ότι μπορώ να συνοψίσω σε λίγες λέξεις.... αν έπρεπε όμως θα τόνιζα τις εξής
-αγάπη
-δυνατή θέληση για την δημιουργία ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ και παιδιών
- εκτίμηση του ενός για τον άλλο σε όλες τις εκφάνσεις
- φιλία
- συντροφικότητα
- σεβασμός
- Σ Υ Ζ Η Τ Η Σ Η!
- εργατικότητα (μην το γελάτε επειδή το λένε οι μαμάδες....)

Τι να σου πω.... όλα όσα ΔΕΝ ΗΤΑΝ ο πρώην μου....
ο πρώην μου (ντρέπομαι αλλά θα το πω.... ) τον διάλεξα στα 19 γιατί... ήταν ψηλός... ξανθός.... με γαλανά μάτια... και κοινώς... πολύ όμορφος....
Μετά απλά συνήθισα μαζί του.... μέχρι που μια μέρα άνοιξαν τα μάτια μου και είδα επιτέλους ότι η ομορφιά αν δεν ξεκινάει από μέσα.... ο χρόνος αφήνει πάνω της θρασύτατα σημαδια

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil έγραψε στις 08:13, 21-07-06:

Η ΚΕ ηταν ξανα παντρεμενη?
Μου ηρθε ξαφνικο..

Παράθεση

drunk (Γκίκω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη drunk
H Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H drunk έγραψε στις 15:56, 24-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
nahhhhhhhhhhhhhhhh......................
Γυρισμένα μάτια και στραβωμένο στόμα που δείχνει δόντια ?

Αρχική Δημοσίευση από dooo
Άστε το να πάει στο διάολο το παλιάμπελο.
Και τότε να δείτε πόσο εύκολα λύνεστε, κάνετε σχέσεις, γνωρίζετε άτομα.
Ετσι.Βeauty is in the eye of the beholder

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ο κύκλος του 99 - Από Iliaki
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-05-12 στις 11:00.
    • Κόκκινος Κύκλος - Από rita12
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικές Επιστήμες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-01-10 στις 04:17.
    • Ποια τα χαρακτηριστικά της σημερινής νεολαίας; - Από Giankoulas
      Το θέμα έχει λάβει 111 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-10-09 στις 02:08.
    • Μαθηματικά Κύκλος και παραβολή - Από Katlina
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-01-09 στις 20:33.
    • Μαθηματικά Άσκηση S.o.S Μιγαδικοί (Κύκλος) - Από katerinaisc
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-11-08 στις 15:05.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους