Απόφαση γάμου...

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ένες; :blink: :P :rofl:
Ευχαριστούμε Εδάδι, ανεπανάληπτη προσωπικότητα του Εδαδίου και εγωισμέ της. :bleh:
Άλλος; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ευχαριστούμε Εδάδι, ανεπανάληπτη προσωπικότητα του Εδαδίου και εγωισμέ της.


Axaxaxaxaxa

Ρε κοπελιά που μικροδείχνεις, αυτά είναι πέρσοναλ ντάτα. Άσε το πολλαπλό μου είδωλο κάτω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Axaxaxaxaxa

Ρε κοπελιά που μικροδείχνεις, αυτά είναι πέρσοναλ ντάτα. Άσε το πολλαπλό μου είδωλο κάτω :P
:redface: Καθόλου πέρσοναλ. Κι εγώ από τα ίδια έχω! :P

Άντε ον τοπικ τώρα, πολύ παιξαμε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Eγώ πιστεύω στον Κανέναν

[UFO mode on/] Στον Οδυσσέα? [/UFO mode off]

Στο θέμα τώρα, δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται όταν συζητάμε για επανασυνδέσεις και δεύτερες ευκαιρίες να λέτε ότι οχι δε γίνεται και να θεωρείτε ουτοπικό το να δουλέψει μια σχέση που κάποτε χάλασε και από την άλλη να μη σας φαίνεται ουτοπικό το να υπάρχει το τέλειο compatible άτομο για τον καθένα. ΑΠό μόνο της η λέξη "τέλειο" αναφέρεται σε κάτι άπιαστο, που δεν υπάρχει.

Συνεπώς, ανακεφαλαιώνω, δεν πιστεύω ότι υπάρχει ο Ενας (εκτός να μιλάμε για τον Eru Iluvatar που όμως πάει σε τελείως άλλο context...) υπάρχουν όμως κάποιοι για τους οποίους αξίζει να κάνει καθένας την προσπάθεια να ξεπεράσει τα στραβά και να κάνει το όλο θέμα να δουλέψει. Με προσπάθεια και από τις δύο πλευρές μπορεί ίσως να πληισάσουν το ανθρωπίνως δυνατό "τέλειο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
[UFO mode on/] Στον Οδυσσέα? [/UFO mode off]

[bufo mode on]Aυτός ήταν ο Ούτις...
[bufo mode oof]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καταρχήν, για να βρεις τον Έναν, πρέπει να πιστεύεις ότι υπάρχει. Βασικός και απαράβατος όρος αυτός!
Κατά δεύτερον, πρέπει να ξέρεις πάρα πολύ καλά τι ακριβώς ζητάς.
EDIT: Αυτό προϋποθέτει να γνωρίζεις πολύ καλά τον εαυτό σου (τώρα αρχίζουν τα δύσκολα).
Και τρίτον και σημαντικότερον, πρέπει να γίνεις (χωρίς να χρειάζεται να προσποιηθείς) αυτή που αυτός ο Ένας θα ήθελε να έχει κοντά του.

Υπάρχει και ένα τέταρτο: Ποτέ μην λες ότι βρήκες τον Έναν. Κανένας δεν πρόκειται να σε πιστέψει!... :P



Υ.Γ. Αυτό το "Ένας" μου θυμίζει τον Ennis από το Brokeback Mountain...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Κατά δεύτερον, πρέπει να ξέρεις πάρα πολύ καλά τι ακριβώς ζητάς.
Διαφωνώ, μπορεί να μην ξέρεις τι θέλεις, μέχρι που θα το συναντήσεις και θα πέσει ένα αμόνι από τον ουρανό και θα σε βαρέσει στο κεφάλι, ώσπου θα δεις 14 καρδούλες να φτερουγίζουν γύρω από το κεφάλι σου!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και τρίτον και σημαντικότερον, πρέπει να γίνεις (χωρίς να χρειάζεται να προσποιηθείς) αυτή που αυτός ο Ένας θα ήθελε να έχει κοντά του.
Μπαρδον ; Να "πρεπει" (αρα αναγκαια συνθηκη) να "γινεις" (αρα να μην εισαι ο εαυτος σου), αυτο που ο/η αλλος/η θελει να εχει κοντα του ; Και πως ειναι εφικτο να γινεις κατι αλλο, και χωρις να προσποιεισαι ....και παραλληλα να εισαι και ο εαυτος σου ; Something is rotten in the state of Denmark :hmm:

Αυτο δεν αναιρει απο μονο του, την εννοια του "βρηκα ατομο με το οποιο ταιριαζω". Μηπως δε καταλαβα κατι ; Και τα αλλα που λενε "να δεχεσαι τον αλλο οπως ειναι" κλπ, πανε περιπατο ; :confused:

Kαι γιατι να μη γινει ο αλλος αυτο που θες να χεις εσυ κοντα σου ; Θα μου πεις : να γινουν και οι 2. Οκ, αλλα γιατι να γινουν για να ταιριαζουν, και να μην ταιριαξουν επειδη ειναι ηδη :confused:

Εκτος αν εννοεις το πολυ απλο που λεμε "να ταιριαζουν" (ο ενας να αποτελει ο'τι συμπληρωνει τον αλλο, και αντιστροφα), και με μπερδεψε ο τροπος που το ειπες, οπότε γραψε λαθος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ή μπορεί απλά εσύ να είσαι σπαστικά ψείρας! :bleh:

Kαλά το πάτε πάντως. Έχει κανείς σας νιώσει με το που γνώρισε κάποιον/α πως αυτός/ή είναι και ..εδώ είμαστε και όντως να ισχύει; (από το φιλικό μου περιβάλλον, μόνο μία κοπέλα ξέρω - της οποίας όντως της βγήκε, οι άλλες -βάζω και τον εαυτό μου εδώ- απλά γουστάρουν να το λένε, αλλά η ιστορία μονίμως ..δεν τις δικαιώνει :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Δεν υπάρχει ο Ένας. Υπάρχουν πολλοί που θα μπορούσαν να πάρουν την θέση του Ένα, ανάλογα με τις συνθήκες. Απλά καγιράκι, στο θέμα του γάμου, κάποια στιγμή στη ζωή σου που έρχεται η επιθυμία να κάνεις οικογένεια, βρίσκεις έναν άνθρωπο τον οποίο αγαπάς και πιστεύεις ότι σ'αγαπάει, ταιριάζετε στην καθημερινότητά σας, έχετε παρόμοια αντίληψη για το πώς ονειρεύεστε την οικογένεια, και ενώνετε τη ζωή σας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Και τελικά πως καταλαβαίνεις είπαμε αν αυτός είναι ο Ένας; :confused:

Καλέ βοηθάτε και καίγομαι!! :(

Δεν μίλησα για γάμο αυτή τη φορά Ρεμπέσκες. Συγκεντρώσου! :beating::P

Εδάδι θέλω λογικά επιχειρήματα μπας και βρω ακρη σε κάτι που θέλω! :confused:


Και τα 3 που ρωτάς υπάρχουν στην απάντηση που σου έδωσα, αλλα απο ότι κατάλαβα δεν την διάβασες:mad::mad: ντροπή σου:mad::mad:



























:hehe: :hehe: :hehe: :teasing: :teasing: :teasing: :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Και τρίτον και σημαντικότερον, πρέπει να γίνεις (χωρίς να χρειάζεται να προσποιηθείς) αυτή που αυτός ο Ένας θα ήθελε να έχει κοντά του.
Διαφωνώ...
Πρέπει να είσαι αυτό που θα ήθελε ο άλλος, όχι να γίνεις. Αν δεν είσαι δεν πειράζει, αν δεν είσαι πάει να πει ότι δεν είναι αυτός ο ΕΝΑΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
"Πρέπει να γίνεις χωρίς να προσποιηθείς", σημαίνει να ακολουθείς την εξελικτική πορεία που έχεις επιλέξει.
Με δεδομένο ότι όλοι είμαστε σε πορεία εξέλιξης, βελτιώνουμε και μαθαίνουμε τον εαυτό μας κάθε μέρα λίγο παραπάνω αυτό που λέω είναι πως χρειάζεται να είσαι ο καλύτερος εαυτός σου...
Δεν μπορεί να λες π.χ. "δε μου αρέσουν οι καβγάδες" και να έχεις σαν χόμπυ τη γκρίνια... :D
Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα. Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

...Η αλεπού ζήτησε από το Μικρό Πρίγκιπα να της πει πότε θα έρχεται για να φοράει στην ψυχή της τα "γιορτινά" της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Επίσης, δεν καταλήγεις στο ποιος είναι ο ένας από 3-4 μέρες, καλό είναι να συζήσετε κιόλας λίγο. Βγαίνουν πολλά στην φόρα τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγώ αυτο που ξέρω, είναι ότι κάθε φορά που ερωτευόμαστε και παθιαζόμαστε εχουμε την ψευδαισθηση ότι αυτός είναι ο Ένας. Μέχρι που "ξυπναμε" καποια στιγμη και ο Ένας γινεται Κανενας....και προχωράμε στον επομενο Ένα.
Τελικα, δικιο ειχε η μαμά, ο Ένας είναι λαχείο...;)
Δεν ξέρεις πότε θα έρθει, και αν όντως έρθει ....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...ίσως ο ορισμός του Ένα, χάνεται, όταν επιμένουμε να τον ταυτίσουμε με το "για πάντα".
Δεν υπάρχει τίποτα που να είναι "για πάντα" στη φύση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
....κι ομως υπαρχουν ζευγαρια που π.χ απο πολυ μικρη ηλικια βρηκαν ο ενας τον αλλον και γερασανε μαζι....ή που για πολλες δεκαετιες τελος παντων ειναι μαζι....
..ειναι και αυτο ενα "για παντα"...ή όχι? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μην το λες σε μένα, εγώ πάντα πίστευα ότι ο Ένας υπάρχει :P :D ;)
..και ποτέ δε θα πάψω να το πιστεύω. Είναι "Κριουλίστικο" (sic) θράσσος αν θέλεις και πείσμα! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κριουλιστικο ε?!!! :redface:
Και αναρωτιομουν που οφειλεται!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω τελικα δεν πιστευω οτι υπαρχει αυτος ο Ενας.
Μαλλον αυτη ειναι και η δικη μου αποψη.


Εγώ αυτο που ξέρω, είναι ότι κάθε φορά που ερωτευόμαστε και παθιαζόμαστε εχουμε την ψευδαισθηση ότι αυτός είναι ο Ένας. Μέχρι που "ξυπναμε" καποια στιγμη και ο Ένας γινεται Κανενας....και προχωράμε στον επομενο Ένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top