Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,826 μέλη και 2,410,517 μηνύματα σε 75,013 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 612 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια θεωρείτε τα ωραιότερα ελληνικά λογότυπα;

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 02:50, 21-07-06:

Το θέμα για τις αγαπημένες σας διαφημίσεις μου έδωσε την έμπνευση να κάνω και το παρόν. Σκοπίμως το κάνω σε φόρουμ όπου γνωρίζω οτι οι περισσότεροι δεν έχουν σχέση με γραφιστική, ούτως ώστε να δω ο μέσος άνθρωπος τι πιστεύει και τι γούστο έχει επι του θέματος.
Θα αναφέρω κι εγώ σε λίγο μερικά απο τα αγαπημένα μου, αλλά δεν το κάνω απο τώρα για να μην επηρεάσω.
Εννοείται μιλάμε για πολύ mainstream λογότυπα που τα ξέρουν σχεδόν όλοι (ή έστω αρκετοί).
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 13:12, 21-07-06:

Της cosmote μου αρεσει παρα πολυ!

Επισης χθες προσεξα καλλιτερα το λογοτυπο του Plaisio ... και αυτο μου αρεσει.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 13:28, 21-07-06:

δεν είμαι σίγουρη αν το "πετυχημένο" σημαίνει και ωραίο.... γιατί αυτά που ξέρουμε όλοι είναι ήδη πετυχημένα και μόνο για αυτό παραμένουν στην μνήμη μας... επειδή το προϊόν πάει καλά....
Βλέπεις το λογότυπο και ξέρεις σε ποιό προϊόν αναφέρεται χωρίς να το δεις γραμμένο...

anywayz....
Μου αρέσει ένα λογότυπο της algida που νομίζω ότι είναι παλιό.... η διπλή καρδούλα (δεν είναι ελληνικό αλλα τι να κάνω, μ αρέσει )
Μου αρέσει του jumbο γιατί είναι χαρούμενο
Μου αρέσει το νέο της ΕΚΟ, την πήγε μπροστά
Μου αρέσει των goodys, του Μετρόπολις
Μου αρέσει του e-steki!!!!

Γενικά υπάρχουν πολλά και διάφορα.... τα βλέπουμε κάθε μέρα, έχουν πλέον κατωχηρωθεί στο μυαλό μας και στην καρδιά μας που αναρωτιέμαι.... το προϊόν κάνει το logo ή το logo το προϊόν??
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 13:41, 21-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
το προϊόν κάνει το logo ή το logo το προϊόν??
Το logo βοηθαει στανταρ το προϊόν τις περισσότερες φορές.

Αλλα ας μην ξεχνάμε ότι κάποιες φόρες το Logo δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο. Π.χ. σκληρός δίσκος scsi ή ενα τροφοδοτικο δεν θα κάνει τρόμερες πωλήσεις επειδή έχει όμορφο λογοτυπο!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 13:42, 21-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Γενικά υπάρχουν πολλά και διάφορα.... τα βλέπουμε κάθε μέρα, έχουν πλέον κατωχηρωθεί στο μυαλό μας και στην καρδιά μας που αναρωτιέμαι.... το προϊόν κάνει το logo ή το logo το προϊόν??
To logo και γενικά η εμφάνιση ενός προιόντος έχει τρομερή επίδραση στην επιτυχία του. Τόση που δεν τη συνηδειτοποιούμε γιατί συνήθως μας επηρεάζει λίγο υποσεινήδητα. Κάτι πάντως που σίγουρα έχετε παρατηρήσει όλοι στην καταναλωτική σας συμπεριφορά είναι οτι όταν ένα προιόν έχει προσεγμένη και όμορφη εμφάνιση (και αυτό περιλαμβάνει και το logo) σκέφτόμαστε όλοι "α, είναι σοβαρή εταιρεία αυτή και τα προσέχει αυτά".

Παρεμπιπτόντως, όταν λέω "ελληνικά" εννοώ αυτά που κυκλοφορούν στην Ελλάδα, όχι μόνο ελληνικών εταιρειών!

Για να απαντήσω κι εγώ...
Cosmote
Vodafone (φοβερό logo ειδικά αν μάθεις τι συμβολίζει!)
Goody's
Πλαίσιο (εγώ έκανα τον Πάνο να το προσέξει καλύτερα χτες )
Algida
Αττικό Μετρό

Σίγουρα μου διαφεύγουν πολλά οπότε θα επανέλθω!
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 14:24, 21-07-06:

Σιογυρα ξεχναω πολλα, τα πρωτα που μου ερχονται στο μυαλο ομως ειναι

Coca Cola
Εκο
Harley Davidson
KIA
Audi
ANT1
Ferrari
Dodge
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 14:26, 21-07-06:

Συμφωνώ για την Coca Cola!
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 14:43, 21-07-06:

Μισελ τι σημαινει το logo της vodafone?
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 14:43, 21-07-06:

Tι συμβολίζει της Vodafone?
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 14:51, 21-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Μισελ τι σημαινει το logo της vodafone?
http://www.vcdc.gr/forum/viewtopic.php?p=8711#8711
διάβασε αυτό το μήνυμα και ένα λίγο παρακάτω που εξηγεί για τον ουροβόρο όφι
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 14:52, 21-07-06:

Ναι πές μας τι σημαίνει το λογότυπο της always!
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:20, 22-07-06:

Προσωπικά μου άρεσε και παρά πολύ το λογότυπο της νέας καρτοκινητής frog της cosmote
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 17:28, 22-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Προσωπικά μου άρεσε και παρά πολύ το λογότυπο της νέας καρτοκινητής frog της cosmote
Κι εμένα!!
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 10:02, 27-07-06:

Δεν ξέρω αν είναι λογότυπα (δεν είμαι ακριβώς σίγουρο τι είναι) αλλά το σήμα της McLarren F1
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 02:37, 06-08-06:

Σοζ κιολας, αλλα τι ακριβως σας αρεσει στο λογοτυπο της κοσμοτε και του πλαισιου?!
Μ'αρεσει της vodafone χωρις να σκεφτω τα περι φιδιου κτλ, το χα εκλαβει τελειως διαφορετικα οταν το πρωτοειδα.
Μ'αρεσει της κοκα κολα, αν και πλεον ειναι καθιερωμενο οποτε δεν πιστευω οτι επηρεαζει καθολου. Ειμαι περιεργη να δω-αν προλαβω!- αν θα επιχειρησουν ποτε να το αλλαξουν!
Δε μ'αρεσει καθολου το καινουριο του alpha.
Γενικα δε μ'αρεσουν καθολου τα σκετα λογοτυπα που ειναι απλα γραμματοσειρες χωρις ιδεα απο πισω. :X

(Demelene λογοτυπο ειναι το "σημα" που επιλεγει η εταιρια για να γραφει το ονομα της. To e-steki πανω αριστερα πχ.)
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 08:42, 06-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Σοζ κιολας, αλλα τι ακριβως σας αρεσει στο λογοτυπο της κοσμοτε και του πλαισιου?!
Σε μια χώρα όπου βασιλεύει πολλές φορές το άσχημο και η κακογουστιά, προσωπικά μου αρέσει να βλέπω λογότυπα μινιμαλιστικά, που εκφράζουν σωστά το είδος της επιχείρησης, με "τολμηρά" και νεανικά χρώματα (λαχανί) και σχετικά έξυπνα, κι ας μην έχουν κάτι το πρωτοποριακό να επειδείξουν. Άλλωστε μην ξεχνάς οτι μιλάμε για Ελλάδα. Αν το επεκτείναμε στο εξωτερικό ή σε επιχειρήσεις που δεν είναι απαραίτητα γνωστές, δεν νομίζω κι εγώ να έβαζα τα συγκεκριμένα. Όχι γιατί δεν θα μου άρεσαν, αλλά γιατί υπάρχουν πολύ καλύτερα. Μόνο να φυλλομετρήσεις κάποιο βιβλίο όπως το logolounge και βρίσκεις αρκετά καλύτερα.
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 14:30, 06-08-06:

Το οτι δεν εχεις προσεξει λογοτυπα επιχειρησεων που δεν ειναι απαραιτητα γνωστες στο Ελλαντα, δε σημαινει πως δεν υπαρχουν και αξιολογες δουλειες, σημαινει απλα οτι δεν τις εχεις προσεξει .
Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε: στις 14:57, 06-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
http://www.vcdc.gr/forum/viewtopic.php?p=8711#8711
διάβασε αυτό το μήνυμα και ένα λίγο παρακάτω που εξηγεί για τον ουροβόρο όφι
Αν και ειναι ωραια εξηγηση και "φιλοσοφημενη", μαλλον δεν ειναι η σωστη. Η λογικη ειναι οτι το σημα απεικονιζει ενα απο τα αγγλικα εισαγωγικα μεσα σε κυκλο, και αυτο γιατι σκοπος της Vodafone ειναι η ομιλια των συνδρομητων της. (Θυμιζω οτι τα αγγλικα εισαγωγικα ειναι και " αλλα και )

Επισης θα προτεινα αν μπορουσατε, οποιος αναφερει καποιο λογοτυπο αν του ειναι ευκολο να βαζει και μια φωτο του για να αντιλαμβανομαστε ολοι το ποιο ειναι.

Οσον αφορα το frog μου αρεσε σαν σχεδιασμος αλλα δεν καταλαβα τον λογο που ειναι κιτρινο ενω ειναι βατραχος και το χρωμα της cosmote ειναι πρασινο οποτε θα βολευε!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Insomniac : 06-08-06 στις 15:04.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 15:06, 06-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Το οτι δεν εχεις προσεξει λογοτυπα επιχειρησεων που δεν ειναι απαραιτητα γνωστες στο Ελλαντα, δε σημαινει πως δεν υπαρχουν και αξιολογες δουλειες, σημαινει απλα οτι δεν τις εχεις προσεξει .
Μα αν πρόσεξες, αυτό ακριβώς είπα. Οτι αν επεκτείναμε την ερώτηση και σε αυτές, δεν θα έβαζα το λογότυπο της Κοσμοτέ ή του Πλαισίου γιατί υπάρχουν πολύ καλύτερα. Το θέμα όμως αφορά λογότυπα που είναι ευρέως γνωστά στην Ελλάδα. Δείξε μου σε παρακαλώ που είπα αυτό που βάζεις στο στόμα μου στην παραπάνω παράθεση.....
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε: στις 17:12, 06-08-06:

"Άλλωστε μην ξεχνάς οτι μιλάμε για Ελλάδα. Αν το επεκτείναμε στο εξωτερικό ή σε επιχειρήσεις που δεν είναι απαραίτητα γνωστές, δεν νομίζω κι εγώ να έβαζα τα συγκεκριμένα."

Η ενσταση μου *κυρια προεδρος :p* δεν ειναι για το οτι στο εξωτερικο δεν υπαρχουν πολλες (και σιγουρα περισσοτερες) αξιολογες δουλειες απ'οτι εδω, αλλα το οτι βλεπω μια ταση να εκμηδενιζουμε Ο,ΤΙ γινεται εδω. Δατς ολ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους