Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,045 μέλη και 2,411,774 μηνύματα σε 75,394 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 470 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μετατροπές αρχείων video

haroula

Δραστήριο Μέλος

H haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 310 μηνύματα.

H haroula έγραψε: στις 19:12, 09-03-08:

Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει αρχεία avi σε divX; Βρήκα κάποια αλλά δεν κατάφερα να κάνω σωστά τη μετατροπή...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 00:05, 10-03-08:

Tο Divx converter που είναι ενσωματωμένο στο DIVX codc pack το δοκίμασες;
Αν ναι, κάποια άλλα καλά προγράμματα :
http://www.shareup.com/AVI_to_DivX-download-13221.html
http://www.divx-digest.com/articles/avi2mpeg4.html
http://www.yasasoft.com/tutorials/avitodivx.htm

Αφού καταλήξεις ότι σε βολεύει κάποιο, στείλε pm για να σου βρω cr@ck.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 00:20, 10-03-08:

Μια μικρή σημείωση μόνο.
Το AVI είναι container αρχείο που σημαίνει οτι μπορεί να περιέχει video σε διάφορα formats, πχ DivX, Xvid κτλ.
Οπότε η φράση "μετατροπή απο AVI σε DivX" δεν στέκει και πολύ, υποθέτω οτι έχεις ασυμπίεστο video σε avi το οποίο θέλεις να συμπιέσεις σε avi.
Το Xvid είναι καλύτερο btw . Και δωρεάν.
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 00:34, 10-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Μια μικρή σημείωση μόνο.
Το AVI είναι container αρχείο που σημαίνει οτι μπορεί να περιέχει video σε διάφορα formats, πχ DivX, Xvid κτλ.
Οπότε η φράση "μετατροπή απο AVI σε DivX" δεν στέκει και πολύ, υποθέτω οτι έχεις ασυμπίεστο video σε avi το οποίο θέλεις να συμπιέσεις σε avi.
Το Xvid είναι καλύτερο btw . Και δωρεάν.
Όχι η μετατροπή στέκει, ασχέτως που μερικές φορές το .avi είναι στην ουσία .divx.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 00:39, 10-03-08:

Δεν στέκει.
AVI, βαριέμαι να γράφω
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

O michael92 έγραψε: στις 00:44, 10-03-08:

Δεν στέκει.
AVI, βαριέμαι να γράφω
Στέκει, καθώς αν κάνεις απλή μετονομασία το άρχειο a.avi σε a.divx δεν θα παίζει, το αποτέλεσμα μας ενδιαφέρει, όχι το περιεχόμενο και το μέσο.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 00:50, 10-03-08:

Ναι όντως, υπάρχει και container μόνο για divx αλλά πρώτον είναι μπούρδα και δεύτερον δεν εννοούσε αυτό σίγουρα η haroula :p .
Για να πω και κάτι σχετικό με το θέμα, εγώ για τέτοιου είδους μετατροπές χρησιμοποιώ το VirtualDubMod και Xvid codec. Δεν είναι ιδιαίτερα φιλικό προς αρχάριους το συγκεκριμένο πρόγραμμα, αλλά κάνει καλή δουλειά και με βολεύει.
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

O michael92 έγραψε: στις 01:15, 10-03-08:

Ναι όντως, υπάρχει και container μόνο για divx αλλά πρώτον είναι μπούρδα και δεύτερον δεν εννοούσε αυτό σίγουρα η haroula :p .
Για να πω και κάτι σχετικό με το θέμα, εγώ για τέτοιου είδους μετατροπές χρησιμοποιώ το VirtualDubMod και Xvid codec. Δεν είναι ιδιαίτερα φιλικό προς αρχάριους το συγκεκριμένο πρόγραμμα, αλλά κάνει καλή δουλειά και με βολεύει.
Εγώ συνήθως κάνω από divx σε avi/wmv και χρησιμοποιώ winavi 7
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 01:16, 10-03-08:

Μα που βρίσκεις .divx αρχεία, ποιός τα χρησιμοποιεί αυτά;
Παράθεση

haroula

Δραστήριο Μέλος

H haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 310 μηνύματα.

H haroula έγραψε: στις 12:17, 10-03-08:

Πρώτον ευχαριστώ:thanks:
Έχω πολλά αρχεία σε avi (γιατί δεν στέκει η ονομασία στο PC (τα ανοίγω με VLC)και θέλω να τα γράψω σε dvd. To dvd μου έχει συμβατότητα με divx και αυτό είναι όλο.
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

O michael92 έγραψε: στις 12:24, 10-03-08:

Μα που βρίσκεις .divx αρχεία, ποιός τα χρησιμοποιεί αυτά;
Συνήθως στο web Καθώς είναι υπερβολικά μικρόν και στο DVD όπως είπε η Χαρούλα.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 13:41, 10-03-08:

AVI με divx μέσα δεν παίζει το dvd player;
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

O michael92 έγραψε: στις 16:16, 10-03-08:

AVI με divx μέσα δεν παίζει το dvd player;
Όχι πάντα. Πρέπει να το υποστηρίζει η συσκευή. Στις καινούριες σίγουρα. Αλλά και πάλι συμφέρει η μετατροπή, καθώς τα αρχεία .divx είναι μικρότερα, και συνεπώς γίνεται εξοικονόμιση χώρου.
Παράθεση

alexandra16

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H alexandra16 έγραψε: στις 16:35, 06-01-09:

Πρέπει οπωσδήποτε να μετατρέψω κάποια video σε άλλο τύπο αρχείου προκειμένου να τα χαρησιμοποιήσω εκεί που θέλω. Πώς μπορώ να το κάνω; Τι πρόγραμμα χρειάζομαι; Μπορώ να το κατεβάσω από το internet?
Παράθεση

drovios

Νεοφερμένος

Ο drovios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 97 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O drovios έγραψε: στις 17:11, 06-01-09:

τα αρχεια σου ειναι ποιας μορφης;
avi;
wmv;

Εκει που θελεις τη μορφη χρειαζετε να εχουν;

Απο τα παραπανω θα βρεις το προγραμμα αν χρειαζετε.

Ψαχνεις για,
παλια_μορφη2νεα_μορφη converter, στο γοογλη
πχ
3gp2flv converter
Παράθεση

chris96ar (Χρήστος)

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O chris96ar έγραψε: στις 17:15, 06-01-09:

http://www.any-video-converter.com/p...or_video_free/ download it και πες μου
Παράθεση

ultimater

Δραστήριο Μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O ultimater έγραψε: στις 17:23, 06-01-09:

κατεβασε απο το freedownloadmanager.com το αντιστοιχο προγραμμα το οποιο μετατρεπει τα βιντεο σε αλλες μορφες και κατεβαζει βιντεος απο παντου!:no1:
Παράθεση

Orestes (Ορέστης)

Διάσημο Μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 663 μηνύματα.

O Orestes Dderp έγραψε: στις 23:53, 06-01-09:

Εγώ χρησιμοποιώ το Apex Video Converter Super.. Νομίζω freeware πρέπει να είναι ..
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 00:07, 07-01-09:

http://www.zamzar.com/
Παράθεση

yoooo! (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H yoooo! έγραψε: στις 00:35, 07-01-09:

Χρησιμοποιώ το Super Converter (freeware λογισμικό) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη.
official site: http://www.erightsoft.com/SUPER.html
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Συμπίεση video - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-11-10 στις 03:11.
    • Μετατροπές Flip-Flops (help) - Από teo
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-01-08 στις 00:06.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα