Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,048 μέλη και 2,411,828 μηνύματα σε 75,400 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 542 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενική συζήτηση για το Linux

lagiator (Θοδωρής)

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Το σχολείο μου :p . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O lagiator έγραψε: στις 12:31, 07-01-08:

+1ας στο club
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 13:31, 07-01-08:

Και εγώ κάτι τέτοιο λέω να κάνω αλλά βαριέμαι...
Άσε που θα με σκοτώσει ο πατέρας μου...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

johndrim (ΓΙΑΝΝΗΣ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O johndrim I'm Back! έγραψε: στις 16:28, 07-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από qwertyuiop2
Και εγώ κάτι τέτοιο λέω να κάνω αλλά βαριέμαι...
Άσε που θα με σκοτώσει ο πατέρας μου...
Ευτυχώς που μόνο εγώ χρησιμοποιώ τον υπολογιστή.
Παράθεση

lagiator (Θοδωρής)

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Το σχολείο μου :p . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O lagiator έγραψε: στις 16:54, 07-01-08:

Ευτυχώς που έχω 6 υπολογιστές
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 16:55, 07-01-08:

Εμείς έχουμε 2 στο σπίτι. Ο ένας για τα διαγωνίσματα που βάζουν οι γονείς μου και είναι απαγορευμένη περιοχή και ο άλλος για κοινή χρήση, αλλά αν δει ο πατέρας μου ή η μάνα μου linux θα φρίξουνε
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 16:55, 07-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από lagiator
Ευτυχώς που έχω 6 υπολογιστές
Oυστ ρε πωρωμένη ξενέρα
Παράθεση

lagiator (Θοδωρής)

Νεοφερμένος

O lagiator έγραψε: στις 16:56, 07-01-08:

Δεν το έπιασα και πολύ αυτό..
Δεν πατάς καθόλου εσύ στην απαγορευμένη περιοχή;;
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 17:17, 07-01-08:

Όχι , είμαι καλό παιδάκι εγώ... :xixi:
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 18:18, 07-01-08:

Εγω παλι οποτε αγοραζω καινουριο, τον παλιο τον παιρνει ο παλιατζης και κραταω μονο καποια spare parts. Αλλιως θα ειχα 3-4...Ετσι εχω καταληξει με εναν υπολογιστη και δυο κουτες ανταλλακτικα!
Linux δε βαζω γιατι βασικα το pc το θελω για τις δουλειες μου. Στο Λυκειο δεν ειμαι στη φαση να κατσω να πειραματιστω. Εχω ενα σχετικα καλο pc με σχετικα απλο configuration.
Παράθεση

The President (Αλίκη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H The President έγραψε: στις 18:15, 09-01-08:

Εγώ έχω vista στον κανονικό υπολογιστή μου, και xp στο λάπτοπ. Τα vista είναι σαφώς καλύτερα από τα xp, το search τους με έχει βολέψει απίστευτα και το aero είναι φοβερο... Linux δεν έβαλα ποτέ, αν και πέρασα μια φάση (πριν βάλω vista) που ήθελα να βάλω τα suse - τα είχε ένα διάστημα ο πατέρας μου και ζήλεψα και γω...

Στο σχολείο η ίδια πρότεινα στον καθηγητή μου να βάλουμε linux (τα ubuntu είχα στο μυαλό μου), αλλά αυτός μου απάντησε ότι εδώ δεν ξέρουμε να χειριζόμαστε τα windows....
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 19:56, 09-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από The President
Εγώ έχω vista στον κανονικό υπολογιστή μου, και xp στο λάπτοπ. Τα vista είναι σαφώς καλύτερα από τα xp, το search τους με έχει βολέψει απίστευτα και το aero είναι φοβερο... Linux δεν έβαλα ποτέ, αν και πέρασα μια φάση (πριν βάλω vista) που ήθελα να βάλω τα suse - τα είχε ένα διάστημα ο πατέρας μου και ζήλεψα και γω...

Στο σχολείο η ίδια πρότεινα στον καθηγητή μου να βάλουμε linux (τα ubuntu είχα στο μυαλό μου), αλλά αυτός μου απάντησε ότι εδώ δεν ξέρουμε να χειριζόμαστε τα windows....
Εγώ κάνω dual-boot Vista/ XP, είχα παλιά τα Ubuntu 6.06 (τώρα είναι τα 7.10) πριν από κανά χρόνο, αλλά με το πρώτο format που έκανα αφού τα είχα βάλει ξέχασα να τα ξαναβάλω. Ίσως πειραματιστώ να περάσω τα καινούρια αφού κάνω backup πρώτα μιας και την προηγούμενη φορά τα είχα βάλει σε εξωτερικό και δεν δούλευε το boot.ini και ήθελε format και φτου ξανά από την αρχή.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 20:07, 09-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από The President

Δε μπορει να γινει αυθαιρετα αυτο σε δικτυο ενος σχολειου. Ολα τα σχολικα δικτυα τρεχουν στα win λογω του server και χρειαζετα ειδικη αδεια και χρηματοδοτηση για αλλαγη/αναβαθμιση λειτουργικου. Ασε που το δημοσιο (και καλα κανει) θελει να εχει παρε-δωσε με συγκεκριμενη εταιρεια που την πληρωνει και μπορει να ζητησει τεχνικη βοηθεια οποτε θελει και για οποιοδηποτε λογο.
Παράθεση

parantop

Δραστήριο Μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O parantop έγραψε: στις 22:19, 09-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Δε μπορει να γινει αυθαιρετα αυτο σε δικτυο ενος σχολειου. Ολα τα σχολικα δικτυα τρεχουν στα win λογω του server και χρειαζετα ειδικη αδεια και χρηματοδοτηση για αλλαγη/αναβαθμιση λειτουργικου. Ασε που το δημοσιο (και καλα κανει) θελει να εχει παρε-δωσε με συγκεκριμενη εταιρεια που την πληρωνει και μπορει να ζητησει τεχνικη βοηθεια οποτε θελει και για οποιοδηποτε λογο.
Συγγνώμη, αλλά τι απόψεις είναι αυτές?????? Ποιός μπορεί να ζητήσει βοήθεια από την Micro$oft????? Είναι σίγουρο ότι θα την δώσει....

Δείτε σας παρακαλώ αυτό το link: http://ts.sch.gr/ts/downloadsDetails...s&itemId=40577
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 22:30, 09-01-08:

Ετσι λειτουργουν οι εταιρειες υπηρεσιων. Τα χρεωσιμα προιοντα ειναι τα μονα που επιφερουν διαφορες υποχρεωσεις και ευθυνες του κατασκευαστη. Μια προσομοιωση εταιρειας υπηρεσιων ειναι και το Δημοσιο. Οσο για τη βοηθεια, οταν επενδυει εκατομμυρια ευρω στα λογισμικα της συγκεκριμενης εταιρειας δεν αντιμετωπιζεται σαν απλος πελατης.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 22:31, 09-01-08:

Ναι, αντιμετωπίζεται σαν κορόιδο ολκής .
Υπάρχουν εταιρείες που πέρα απο διανομές Linux παρέχουν και τεχνική υποστήριξη για αυτές επι πληρωμή.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 22:53, 09-01-08:

Πολιτικη βουληση χρειαζεται. Αν γινουν μελετες και δειξουν οτι το linux μπορει να καλυψει τις αναγκες με οσο το δυνατον λιγοτερα προβληματα κι αν μπορει να διατεθει εμπορικη εκδοχη του προιοντος, τοτε ναι.
Παράθεση

parantop

Δραστήριο Μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O parantop έγραψε: στις 00:11, 10-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Πολιτικη βουληση χρειαζεται. Αν γινουν μελετες και δειξουν οτι το linux μπορει να καλυψει τις αναγκες με οσο το δυνατον λιγοτερα προβληματα κι αν μπορει να διατεθει εμπορικη εκδοχη του προιοντος, τοτε ναι.
Νομίζεις ότι έχουν γίνει μελέτες και δείχνουν ότι η M$ συμφέρει? Προφανώς όχι!
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 00:39, 10-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από parantop
Φυσικα και οχι...
Παράθεση

lagiator (Θοδωρής)

Νεοφερμένος

O lagiator έγραψε: στις 14:13, 10-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από parantop
+1

Τυχαίο είναι που όλες οι εταιρίες χρησιμοποιούν linux;
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 15:17, 10-01-08:

Το linux ειναι το καλυτερο οσον αφορα την κατασκευη εταιρικων δικτυων. Η εκπαιδευση δεν δινει βαση στα δικτυα δεδομενων. Δυστυχως ή ευτυχως δεν ξερω...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γενική συζήτηση για τις παρελάσεις - Από ἅλς
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-03-14 στις 02:47.
    • Γενική συζήτηση για την ΑΕΠΠ - Από Γιώργος
      Το θέμα έχει λάβει 1018 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-07-13 στις 17:36.
    • Γενική συζήτηση για την κρίση - Από Νωεύς
      Το θέμα έχει λάβει 261 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φάκελος: Ελληνική Κρίση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-11-12 στις 14:20.
    • Γενική συζήτηση για τα domains - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 96 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-09-11 στις 20:41.
    • [Ηλεκτρονική] Γενική συζητηση - Από GanGeD
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΕΠΑ.Λ..
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-12-10 στις 16:24.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα