Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,664 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,072 μηνύματα σε 91,600 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 899 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;

Εσείς επισκέπτεστε ποτέ το Γυμναστήριο?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 188)
Ναι (συστηματικά)
68
36,17%
Ναι (κάπου κάπου)
46
24,47%
Όχι (ούτε περνάω απ' έξω)
74
39,36%

lila

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lila
H lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H lila έγραψε στις 23:55, 04-09-05:

το κακο με μενα ειναι οτι πηγενα για 10 χρονια ενοργανη-ακροβατικη και οτι αλλο (σε απλο γυμναστιριο) μου φαινεται βαρετο...πλικτικο...
το μονο που γουσταρα το γυμναστιριο που πηγαινα ηταν οι ωρες μου πανω στον διαδρομο που εβλεπα ολους τους κολλημενους φουσκοτους να σφιγκονται κτλ...τρελο γελιο!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kaimaktsalan
Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O Kaimaktsalan έγραψε στις 06:55, 05-09-05:

καλα πιγενο αλλα αποτε το θημιθω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 19:45, 25-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από DrJu5tM3
Εσείς πόσο συχνά επισκέπτεστε το γυμναστήριο?Σε ποιο γυμναστήριο πηγαίνετε?Τι σημαίνει για σας το γυμναστήριο?
Τα τελευταία 2 χρόνια πήγαινα γυμναστήριο.Εχω να πατήσω το πόδι μου δύο μήνες αφού πριν δύο μήνες χειρουργήθηκα και δεν με αφήνουν ακόμη να ασχοληθώ με αθλητικές δραστηριότητες.Βασικά δεν θα το συνεχίσω γιατί έχω υποστεί πολλούς τραυματισμούς.Οι γιατροί που με είδαν κυρίος για την μέση μου είπαν να το κόψω και να γραφτώ κολύμβηση.Θεωρείτε ο καλύτερος τρόπος για να φτιάξεις σώμα με σχεδόν καθόλου τραυματισμούς.Το μειονέκτημα των γυμναστηρίων είναι ότι δεν σε προσέχουν όσο θα έπρεπε με αποτέλεσμα αυτός που δεν ξέρει ίσως να μην κάνει σωστά μια άσκηση η να μην ξέρει ότι μετά από κάθε προπόνηση πρέπει να κάνεις διατάσεις η να σηκώσει βαρη τα οποία άθελά του να του δημιουργήσουν κάποιο τραυματισμό αφού δεν είμαστε σε θέση να ξέρουμε τα όρια κάθε μυικού ιστού.Συνοψίζοντας η άθληση χωρίς βάρη είναι ότι πιο καλύτερο.Είμαι υπέρ της γυμναστικής και της καλής διατροφής αφού αυτά τα δύο πρέπει να συνδιάζονται

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:30, 25-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Kaimaktsalan
καλα πιγενο αλλα αποτε το θημιθω

Δεν σου φενετε

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hetfield
Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 23:57, 25-09-05:

Γυμναστηριο... δεν το παω καθολου! Αν ομως ειχα εστω και ελαχιστο ελευθερο χρονο, θα πηγαινα, μονο και μονο επειδη δεν αθλουμαι με κανεναν αλλο τροπο.

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 22:08, 27-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Hetfield
Γυμναστηριο... δεν το παω καθολου! Αν ομως ειχα εστω και ελαχιστο ελευθερο χρονο, θα πηγαινα, μονο και μονο επειδη δεν αθλουμαι με κανεναν αλλο τροπο

Άμα δεν έχεις ελεύθερο χρόνο όπως λες για να πας γυμναστήριο,ένα τέταρτο το πρωί η όποια άλλη χρονική στιγμή αρκεί για τα βασικά.Όποιος αγαπάει πραγματικά μπορεί.Ειδικά οι Έλληνες μπορούν να κάνουν τα ακατόρθωτα όπως να καταναλώνουμε χωρίς να παράγουμε!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dare-Devil : 06-10-05 στις 18:18.
Παράθεση

zxr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zxr
Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O zxr έγραψε στις 17:48, 14-12-05:

Σε περιόδους προετοιμασίας (δηλαδή 8 μήνες το χρόνο) αναγκάζομαι να βάζω τα βάρη στο προπονητικό μου πρόγραμμα. Δεν είναι όμως και το αγαπημένο μου να το παίζω σφίχτερμαν!!!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,169 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 21:04, 14-12-05:

Πηγαινω συστηματικα.
ακομα και οταν το προγραμμα μου με μαθηματα εργαστηρια κτλ κτλ ειναι βαρυ βρισκω χρονο και πηγαινω.
εχει τυχει να παω και στις 10-11 το βραδυ ή εχω ξυπνησει νωριτερα το πρωι και εχω παει 7.30 π.χ. gym και μετα μαθημα ή δουλεια.
Περαν απο το καλο που μου κανει σωματικα και σαν υγεια προσωπικα με το γυμναστηιο ξεδινω κι ολας.
Το οτι κανω βαρη ομως και αερομπικ (οταν μπορω γιατι εκει οι ωρες ειναι φιξ) δεν σημαινει ουτε οτι ειμαι "μποντι" ουτε σφιχτερμαν οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλος zxr.
Αυτο το λεω γιατι πολλα στενομυαλα κατα την γνωμη μου ατομα με το που καποιος πει οτι παει gym γιατι θελει να εχει ωραιο σωμα κλτ κλτ, αρχιζουν τα κοσμητικα τυπου "ψωνιο", "μποντι" κτλ κτλ.

Παράθεση

openopen

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη openopen
Ο openopen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O openopen έγραψε στις 21:27, 14-12-05:

Όχι (ούτε περνάω απ' έξω) !
Και για αυτο το λογο εχω και υπεροχους προ-κοιλιακους

Παράθεση

panosRU

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη panosRU
Ο panosRU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O panosRU έγραψε στις 02:18, 15-12-05:

κάθε μέρα. τουλάχιστον για 3 ώρες. θεωρώ πως το γυμνάσιο του σώματος είναι υγεία και τρόπος ζωής. Νους υγιείς αν σώματι υγιή λέγανε οι προγονοί μας. Τα 2 βασικά στοιχεία που θεωρώ πως πρέπει να έχει κάθε άνθρωπος είναι καλή φυσική κατάσταση και πειθαρχεία. Γυμνάζοντας το σώμα σου αποκτάς εκτός από καλή φυσική κατάσταση, προσωπική ευχαρίστηση. Υπάρχουν πολλοί τρόποι όπου μπορεί κάποιος να γυμναστεί, είτε σε body building (χτίσιμο του σώματος) είτε με πολεμικές τέχνες. Με τις πολεμικές τέχνες εκτός από το να χτίζεις το σώμα σου μαθαίνεις να αμύνεσαι και μπορείς να ξεφεύγεις από δύσκολες καταστάσεις. Θεωρώ πως το γυμναστήριο είναι κάτι πολύ προσωπικό για τον καθένα από μας και δεν μπορεί κανείς να σε κρίνει με βάση αυτό που κανείς η αυτό που είσαι.

@Dare – Devil : Το γυμναστήριο είναι σαν αμάξι αν δεν ξέρεις να το οδηγάς μπορεί θα πάθεις ζημιά. Προσωπικά, χωρίς να θέλω να θίξω την άποψη των γιατρών η οποία είναι και πολύ σεβαστή γιατί και η κολύμβηση είναι είδος με το οποίο μπορείς να γυμναστείς με έναν από τους καλύτερους φυσικούς τρόπους, απλά να μην κανείς ασκήσεις που ασκούν μεγάλες πιέσεις στην μέση. Πολλές φορές φταίει ο δάσκαλος οδήγησης αν δεν μας μαθαίνει σωστή οδήγηση, καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

@lila : να ξέρεις πως το σωστά φουσκωμένο είναι το καλύτερο απʼ όλα. Το να είσαι normal (φυσιολογικός) είναι πολύ καλύτερο από το να είσαι παραφουσκωμένος. Ότι είναι πολύ φουσκωμένο σκάει εύκολα.

@theio_vrefos : το να χρησιμοποιείς το γυμναστήριο κατʼ αυτό τον τρόπο το μόνο που δεν κανείς είναι να γυμνάζεσαι. Όπως προανέφερα το γυμναστήριο είναι κάτι προσωπικό δεν το κάνεις για κανέναν άλλον εκτός από τον εαυτό σου.

@e-stekoumenos : πραγματικά μπράβο, η θέληση είναι που μετράει και αφού έχεις επιμονή και πείσμα να ξέρεις πως θα πας μπροστά. Όσο για το φαΐ και το πιοτό είναι φυσιολογικά, για τον κ. Σβατζενέικερ δεν θα πω πολλά, το έχει παραδεχτεί και ο ίδιος πως έπαιρνε αναβολικά οπότε καλό θα ήταν να μην μπούμε και εμείς σʼ αυτές τις διαδικασίες.

@billthevampire : καλά όλα αυτά, είσαι 14ων ακόμα και δεν σε νοιάζουν αυτά, να ξέρεις ώμος πως δεν θα σου βγει σε καλό. Το να μην αθλείσαι είναι σαν να καταδικάζεις ένα κομμάτι από την υγειά σου, ίσως και το ποιο βασικό από αυτά.

@ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ : τι ακριβώς ξεκίνησες αν επιτρέπετε?

@Dark_kronos : κοίτα κάποια πράγματα είναι κληρονομικά και επηρεάζουν σε μεγάλο βαθμό. Έχω έναν γνωστό 15 ετών που είναι 1,92 τεράστιες πλάτες τεράστιους μύες και κοιλιακούς φέτες και μιλάμε για απίστευτη δύναμη. Δεν έχει πάει ποτέ γυμναστήριο. αυτά μόνο. Το μόνο που κάνει είναι βαράκια στο σπίτι τίποτε άλλο.

@Valder : φίλε αν με θυμάσαι και από το meeting ειλικρινά χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, πραγματικά αν το κάνω αυτό είναι άθελα μου και ζήτω συγγνώμη, το να κανείς τα στραβά μάτια είναι ότι χειρότερο, κάνοντας τώρα τα στραβά μάτια θεωρώ πως δεν πράττω σωστά. Έθιξες τα πόδια σου στο post σου και μιας και το έκανες αυτό παίρνω το θάρρος να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις. Όλοι αντιληφθήκαμε την δυσλειτουργία στα πόδια σου, το πρόβλημα αυτό το έχεις εκ γεννηθείς? Αν ναι όσο πάει καλυτερεύει? Αν όχι πως το έπαθες? Είτε όχι μου πεις είτε ναι η απάντηση είναι μια: ασκήσου. Περνώ για παράδειγμα ένα μωρό. Το μωρό όταν γεννιέται δεν μπορεί να περπατήσει και είναι φυσικό γιατί εκεί που ήταν δεν έχει χρησιμοποιήσει τα πόδια του όσο θα έπρεπε. Μόλις γεννιέται μετά από κάποιο χρονικό διάστημα αρχίζει να γυμνάζετε, ναι όσο περίεργο και να μας φαίνεται αυτό, για το μωρό το να το βάζεις κάτω χωρίς να μπορεί να περπατήσει είναι ταλαιπωρία φυσικά αυτή η ταλαιπωρία είναι η γυμναστική που κάνει για να καταφέρει να περπατήσει. Τα πόδια του σιγά σιγά δυναμώνουν και καταφέρνουν να σηκώσουν το βάρος του σόματος του, έτσι το μωρό αρχίζει να παραπατάει. Οπότε Valder μπορείς να πας σε κάποιον φυσιοθεραπευτή και να του ζητήσεις να σου προτείνει ασκήσεις, αν σου πει για φάρμακα φύγε αμέσως. Εγώ δεν παίρνω ποτέ φάρμακα τα σιχαίνομαι και δεν πρέπει να παίρνουμε φάρμακα (δεν μιλάω για όλες τις περιπτώσεις) προσωπικά όταν πονάει το κεφάλι μου αν είμαι νηστικός τρώω και ξαπλώνω αν δεν μου έχει περάσει ο πονοκέφαλος μέσα σε μια η δυο ώρες αρχίζω γυμναστική και νιώθω καλύτερα μετά από μια ώρα προπόνησης μου έχει περάσει και ο πονοκέφαλος και όλα.

@Giovanna : πολύ μεγάλο λάθος...

ΥΣ: στο meeting που πήγαμε επειδή τελειώσαμε αργά και δεν είχε λεωφορεία τπτ για να πάω σπίτι έτσι πήγα με τα πόδια μέχρι το Μενίδι που μένω έκανα 2 ώρες περπάτημα χωρίς παύση, ειλικρινά το χάρηκα, παλιότερα είχα πάει με τα πόδια από το σπίτι μου (Μενίδι) στο σπίτι του ξάδερφου μου (Καλλιθέα).

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 02:23, 15-12-05:

[off topic] panosru αποφάσισες να αρχίσεις να διαβάζεις και τα παλιά posts?[/off topic]

Παράθεση

ayperion

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ayperion
Ο ayperion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O ayperion έγραψε στις 10:32, 15-12-05:

πηγαίνω τακτικά και τη βρισκω γιατί έχω κάνει ένα δυο φιαράκια , και γιατί
αισθάνομαι πιο καλά με το σώμα μου , χώρια που μεγαλώνω και πρέπει να διατηρούμαι!!!

ote=DrJu5tM3]Εσείς πόσο συχνά επισκέπτεστε το γυμναστήριο?Σε ποιο γυμναστήριο πηγαίνετε?Τι σημαίνει για σας το γυμναστήριο?[/quote]

Παράθεση

High_Voltage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη High_Voltage
H High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H High_Voltage έγραψε στις 16:17, 15-12-05:

ουφ! παω gym. Ειχα σταματήσει για κάποια χρόνια λόγω προβλημάτων υγείας και φόρτου εργασίας αλλά τώρα, απο φέτος, ξανάρχισα γιατι αφενός με εκνευρίζει η αδράνεια αφετέρου ειχε ηδη αρχισει να χαλάει το σώμα μου! (Αντε τώρα να το ξαναφτιάχνω!). Οι λόγοι που πάω ταχτικά gym, 5 μέρες την εβδομάδα είναι το kickboxing και η yoga.

Οσον αφορά το νους υγειής εν σώματι υγειές που είπε ο Πάνος, δυστυχώς, συνήθως όλο κάτι ελεϊνα τυπάκια βλέπω στα διαφορα gym που έχω πάει κατα καιρούς, που έχουν ξεχάσει οτι θέλει γυμναστικη και το μυαλο΄εκτος απο το σώμα.

Παράθεση

dt008

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dt008
Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O dt008 έγραψε στις 15:55, 16-12-05:

κι εγώ πάω.... οι 'φουσκωτοί' που λέτε, έχουν και γαμώ τα γέλια!!! σκάμε με τον κολλητό μου στο γυμναστήριο και λιώνουμε στα γέλια κάθε φορά....

καλή φάση το γυμναστήριο, άμα έχεις τσακωθεί με την κοπέλα σου και έχεις τρελά νεύρα, πας κάνεις κάνα 40κιλο και στανιάρεις

Παράθεση

panosRU

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο panosRU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O panosRU έγραψε στις 20:28, 16-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από nikita13
[off topic] panosru αποφάσισες να αρχίσεις να διαβάζεις και τα παλιά posts?[/off topic]
ναι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 16-12-05 στις 20:52.
Παράθεση

ayperion

Νεοφερμένος

Ο ayperion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O ayperion έγραψε στις 22:39, 17-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από dt008
κι εγώ πάω.... οι 'φουσκωτοί' που λέτε, έχουν και γαμώ τα γέλια!!! σκάμε με τον κολλητό μου στο γυμναστήριο και λιώνουμε στα γέλια κάθε φορά....

καλή φάση το γυμναστήριο, άμα έχεις τσακωθεί με την κοπέλα σου και έχεις τρελά νεύρα, πας κάνεις κάνα 40κιλο και στανιάρεις
τελικά μου έχει γίνει απαραίτητο και στο φινάλε είναι και ημόνη διασκέδαση αν υποτεθεί ότι είναι διασκέδαση, Εκεί αισθάνομαι καλά και μετο σώμα μου τα έχω βρεί μια χαρά γιατί βλέπω πως δεν είμαι και ο τελευταίος!! μετά από κάποια προσπαθεια βέβαια

Παράθεση

ayperion

Νεοφερμένος

O ayperion έγραψε στις 22:39, 17-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από dt008

τελικά μου έχει γίνει απαραίτητο και στο φινάλε είναι και ημόνη διασκέδαση αν υποτεθεί ότι είναι διασκέδαση, Εκεί αισθάνομαι καλά και μετο σώμα μου τα έχω βρεί μια χαρά γιατί βλέπω πως δεν είμαι και ο τελευταίος!! μετά από κάποια προσπαθεια βέβαια

Παράθεση

panosRU

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O panosRU έγραψε στις 01:19, 19-12-05:

την δευτερη φορα το εγραψες για να το εμπεδοσεις?

Παράθεση

ayperion

Νεοφερμένος

O ayperion έγραψε στις 01:47, 19-12-05:

Λάθος φίλε μου λάθος ένα λαθάκι δεν μπορώ να κάνω; αν όχι συγώμη δεν θα επαναληφθεί΄!!! αλλά και εσύ ως έλλην ΄βρε παιδί μου να μην αφήσεις κουβέντα να πέσει κάτω!!! το εμπέδωσες ή να κάνω και κακά μου!!

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 14:54, 28-01-06:

Φυσικά και δεν πηγαίνω

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,823 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 15:03, 28-01-06:

Παρόλο που όπως είπα δεν πηγαίνω, γυμνάζομαι αρκετά από το καθημερινό περπάτημα...
20 λεπτά να πάω & 20 να γυρίζω από το σχολείο = 40 λεπτά + 40 [το ίδιο ισχύει για το φροντιστήριο= 80 λεπτά περπάτημα τη μέρα standard [επίσης μη ξεχνάμε πως αυτά τα 80 λεπτά είμαι με μια τσάντα στη πλάτη]

Επίσης σχεδόν κάθε μέρα κάνω και μια βόλτα ~30 λεπτά με τα πόδια.

Γενικά από τότε που μετακόμισα και άρχισα να διανύω μεγάλη απόσταση για να πάω σχολείο με τα πόδια, έχει καλυτερεύσει η φυσική μου κατάσταση. Στις αρχές πήγαινα πνιγμένος στον ιδρώτα.

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 23:19, 28-01-06:

Εγώ δεν πηγαίνω αλλά παίζω μπάσκετ.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 23:20, 28-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Jason93
Εγώ δεν πηγαίνω αλλά παίζω μπάσκετ.
Κι εγώ δεν πηγαίνω αλλά παίζω ποδόσφαιρο

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 510 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 16:44, 19-04-06:

Τελευταία το ξανα-άρχισα μετά από διαλειμμα 2,5 ετών. Οι λόγοι ήταν οι εξής:

1. Αισθανόμουν γιαγια 80 ετών. Όλο το πρωί στο σπίτι (τελείωσα τις σπουδές και δουλειά δεν έχω βρει ακόμα). Άσε που νόμιζα ότι έκανα τόσο περπάτημα καθημερινά όσο θα έκανε και κάποιος με κινητικά προβλήματα.

2. Οπότε ήθελα ευεξία και να αποκτήσω περισσότερη ενέργεια.

3. Για λόγους υγείας. Αν τώρα που είμαι νέα δεν κινούμαι, τότε πότε;;;;

Οι παραπάνω λόγοι μπορούν να συνοψισθούν σε έναν... υγεία και πάλι υγεία. Δε με νοιάζει να γίνω το "κορμί θανατηφόρο" όπως μου είπε ο γυμναστής (τρίχας). Ελπίζω να καταφέρω και μελλοντικά, παρά τη δουλειά και τις λοιπές υποχρεώσεις, να το συνεχίσω.

Προς το παρόν πάω 5φορές/εβδομάδα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Crow_of_Darkness

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Crow_of_Darkness
Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Crow_of_Darkness έγραψε στις 22:09, 19-04-06:

Όχι. Εγώ και η γυμναστική ποτέ δεν ήμασταν φίλοι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Crow_of_Darkness : 19-04-06 στις 22:14.
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 09:16, 20-04-06:

χμμμ.... Τι είναι γυμναστήριο????

Παλιάααα (αλλά πολύ παλιά!) πήγαινα... Από όταν ήρθα στην Αθήνα σταμάτησα [πήγα μόνο 1 week που μου έκανε δώρο μια φίλη- για διαφημιστικούς λόγους το γυμναστήριο της προσέφερε μια εβδομάδα δωρεάν σε 2 φίλες της ] αλλά άμα έχετε δει τις ανηφόρες του Ζωγράφου -τις οποίες για 5 συναπτά έτη ανεβοκατέβαινα με τα πόδια!- δεν νομίζω ότι υπήρχε και λόγος... Εδώ και 2 χρονάκια που πήρα αυτοκίνητο/έπιασα δουλειά και τρέχω σαν την παλαβή να προλάβω τις υποχρεώσεις μου... πάει...τα έκοψα όλα...

χμμ... Οι δουλειές του σπιτιού μετράνε???
Άλλες θερμιδοκαυτικές [παρακαλώ το copyright της λέξης δικό μου! ] ασχολίες???

Παράθεση

Nantia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nantia
H Nantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Nantia έγραψε στις 20:40, 04-09-06:

Δεν πηγαινω γυμναστηριο.Αλλα γυμναζομαι καθημερινα ή τουλαχιστον 4 φορες την εβδομαδα συν το οτι περπαταω παρα πολυ.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,359 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:56, 04-09-06:

Απάντησα ναι, αν και τον τελευταίο χρόνο δεν κατάφερα να βρω κάτι καλό...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 3,081 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 00:34, 05-09-06:

Μαμα, τι ειναι γυμναστηριο????
η ζυμαρουλα μου προτιμαει τη μοναξια της....

Παράθεση

dimidola

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimidola
H dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H dimidola έγραψε στις 16:53, 30-09-06:

Όνειρό μου είναι να πλακώσω στο ξύλο κάποιον(ξέροντας φυσικά από πριν ότι θα τα καταφέρω), δε νιώθω από πόνο και ούσα πάντα μη αδύνατη είπα να κάνω κάτο που θα μου αρέσει και θα με βοηθήσει να καλύψω τα παραπάνω.. KUNG-FU ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!
Βέβαια το άχτι μου είναι μία κοπέλα στη σχολή Kung-fu που είναι 4 χρόνια μικρότερή μου, καμιά εικοσαριά κιλά πιο αδύνατη και καννα κεφάλι πιο κοντή που με 2 κινήσεις με πετάει κάτω και με ακινητοποιεί.

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 17:14, 30-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από dimidola
Όνειρό μου είναι να πλακώσω στο ξύλο κάποιον(ξέροντας φυσικά από πριν ότι θα τα καταφέρω), δε νιώθω από πόνο και ούσα πάντα μη αδύνατη είπα να κάνω κάτο που θα μου αρέσει και θα με βοηθήσει να καλύψω τα παραπάνω.. KUNG-FU ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!
Βέβαια το άχτι μου είναι μία κοπέλα στη σχολή Kung-fu που είναι 4 χρόνια μικρότερή μου, καμιά εικοσαριά κιλά πιο αδύνατη και καννα κεφάλι πιο κοντή που με 2 κινήσεις με πετάει κάτω και με ακινητοποιεί.
μηπως ειναι γιαπωνεζα νιντζα?

Παράθεση

dimidola

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimidola
H dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H dimidola έγραψε στις 17:20, 30-09-06:

Χμμ... να το ψάξω... Βέβαια είναι λίγο ξανθιά και λίγο μη σχιστομάτα...

Παράθεση

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazy lover
H crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H crazy lover έγραψε στις 17:50, 30-09-06:

Ναι πάω τώρα τελευταία (ούτε ενα μήνα) για να γυμναστώ λίγο γιατι τόσα χρόνια άκουγα γυμναστική κ άλλαζα δρόμο.Πήρα όμως την απόφαση να πάω γιατι το γυμναστήριο σε κάνει και πιο δυνατή ως γνωστον!

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη diddle
H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 17:59, 30-09-06:

Δε περνάω ούτε απέξω.Μου φαίνεται ελεεινά βαρετό να χτυπιέμαι πάνω σε εναν διαδρομο ή γενικότερα με οποιοδήποτε οργανο περιμένοντας απλά να περάσει η ώρα. Το μονο αθλημα που ασχολούμαι ειναι τεννις κ εκεί μπορεί να παίζω με τις ώρες..Τώρα σκέφτομαι να ξεκινησω κ κάποια πολεμικη τεχνη αλλά ειμαι στο ψάξιμο

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 19:21, 30-09-06:

πριν κάτι χρόνια,είχα κάνει 3ετές συμβόλαιο με ένα γυμναστήριο και συνολικά μέσα σ'αυτά τα χρόνια,ζήτημα είναι να πάτησα το πόδι μου εκεί 10 φορές..
τα βαριέμαι αφόρητα τα γυμναστήρια..αυτό που μου αρέσει αρκετά είναι η αεροβική άσκηση,αλλά αν μου έλεγαν τώρα για γυμναστήριο,δεν θα ξαναπήγαινα..αυτό που θα ήθελα,είναι να γυμνάσω το σώμα μου,γυμνάζοντας ταυτόχρονα το μυαλό και την ψυχή μου,μαθαίνοντας κάποια πολεμική τέχνη..

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 12:29, 01-10-06:

Εγώ πάω γυμναστήριο!Δεν έχει βέβαια πολύ καίρο που ξεκίνησα.Αν και βαριέμαι πολύ να πηγαίνω...άλλα εντάξει ως γνωστον η γυμναστικη κάνει καλό!

Παράθεση

Pepper-ann

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pepper-ann
H Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H Pepper-ann έγραψε στις 11:07, 03-10-06:

Γυμναστήριο βαριέμαι πάρα πολύ να πηγαίνω είτε μόνη είτε με παρέα. Ξεκίνησα όμως πριν κάτι μήνες να κάνω στο σπίτι power yoga με τη βοήθεια DVD και ενθουσιάστηκα. Σφίγγεις σχετικά εύκολα (ανάλογα με τη φυσική κατάσταση του καθενός ) και αν το συνδυάσεις με σωστή διατροφή χάνεις και βάρος. Οι ασκήσεις είναι πρωτότυπες και καθόλου βαρετές όπως αυτές που έκανα σε μάθημα aerobic.

Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lost_in_space
Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε στις 12:06, 03-10-06:

Ούτε απ' έξω δεν περνάω ευτιχώς που ρίχνω πολύ περπάτημα και δεν είμαι lord of σκουριά

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,169 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 16:46, 03-10-06:

Aυριο ξεκιναω παλι μετα απο 2+μηνες κρεπαλης μεχρι αηδιας....
Αχ...απο τωρα ποναν' τα νεφραμ'.....

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 10:11, 16-10-06:

Εγώ βαρέθηκα να πηγαίνω μαλλον θα σταματήσω...είναι πολύ κουραστικό και δεν έχω και χρόνο να πηγαίνω....

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,414 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 11:57, 16-10-06:

Εγώ βαρέθηκα να πηγαίνω μαλλον θα σταματήσω...είναι πολύ κουραστικό και δεν έχω και χρόνο να πηγαίνω....
κουραστικο? γυμναστηριο ειναι υποτιθεται οτι πρεπει να ειναι κουραστικο:p

κοιτα το θεμα ειναι το εξις, η ασκηση ειναι οσο απαραιτητη οσο το πλυσιμο των δοντιων, μιση με μια ωρα γυμναστικη 4 φορες τη βδομαδα ειναι απαραιτητο να κανεις για την υγεια σου, αν δεν κανεις το χρονο που γλιτωνεις τωρα θα τον χασεις οταν στα 45 σου εχεις τα κοκαλα γυναικας με οστεοποροση...

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 08:20, 18-10-06:

προσπαθω να πηγαινω τουλαχιστον 3 φορες την εβδομαδα αν και δεν μπορω να πω οτι τα καταφερνω παντα..

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,607 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 09:58, 23-10-06:

σχεδόν καθε μερα τους τελευταίους 2 μήνες

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:41, 24-10-06:

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ!

Οκ τα έκανα όλα κεφαλαία όπως αρμόζει σε κάθε επίσημη αγγελία αλλά μικρυνα το μέγεθος

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 20:47, 24-10-06:

Καντο Αιγαλεω και ΠΑΙΖΕΙ να ξεκουνηθω..

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:48, 24-10-06:

Θέτεις σοβαρή υποψηφιότητα!

Παράθεση

Oiwnos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Oiwnos
Ο Oiwnos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Oiwnos έγραψε στις 22:19, 24-10-06:

Εγω παω Joe Weider. Εχω ασημενια καρτα οποτε παω σε οποιοδηποτε. Αναλογως αν εχω χρονο μετα την σχολη την δουλεια ή απο το σπίτι.Οποιος θελει δεν με χαλαει η παρεα .

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 22:22, 24-10-06:

Λετε να κανουμε καμια ιδρωμενη συναντηση στους διαδρομους;

Παράθεση

Oiwnos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Oiwnos
Ο Oiwnos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Oiwnos έγραψε στις 22:41, 24-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Λετε να κανουμε καμια ιδρωμενη συναντηση στους διαδρομους;

Στους διαδρομους διαδρομους ή στους διαδρομους για τ' αποδυτηρια...

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

H smart έγραψε στις 08:55, 02-11-06:

Eγώ τελικά σταμάτησα να πηγαίνω γυμναστήριο γιατί δεν έχω με ποιόν να πηγαίνω... και δεν ξερω αλλα δεν μπορώ με τπτ να πηγαίνω μόνη μου!!!Καποια στιγμή ομως θα ξαναγραφτώ!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη smart : 02-11-06 στις 08:58.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους