Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,640 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,463 μηνύματα σε 91,570 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 610 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;

Εσείς επισκέπτεστε ποτέ το Γυμναστήριο?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 188)
Ναι (συστηματικά)
68
36,17%
Ναι (κάπου κάπου)
46
24,47%
Όχι (ούτε περνάω απ' έξω)
74
39,36%

rudess f

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη rudess f
H rudess f αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H rudess f έγραψε στις 11:18, 12-04-07:

πηγαίνω.. Βασικά πήγαινα για 2 χρόνια σχεδόν κάθε μέρα... (5-6 φορέςτην εβδομάδα.. ) αλλά τώρα που ξαναξεκίνησα προπονήσεις το σταμάτησα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 2,265 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 11:24, 12-04-07:

Έχω πάρει ένα ελλειπτικό στο οποίο κάνω 3 φορές την εβδομάδα και στο καπάκι κοιλιακούς και έχω χάσει άμεσα 2 κιλά και φαίνονται πια οι 4 πάνω κοιλιακοί.
Δεν είναι και άσχημη λύση καθώς μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε στιγμή θες, χωρίς να χρειάζεται να βγείς απο το σπίτι.
άσε που και σαν κόστος δεν είναι και τίποτα τρελό. Αν δεν είχα πρόβλημα στο γόνατο θα έπερνα ένα κοπηλατικό μηχάνημα πάντος, πολύ καλή γυμναστικη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:26, 12-04-07:

Οχι, τι να κάνω στο γυμναστήριο;
Εκτός αν παίζει τίποτα καλό.......

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 17:03, 12-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Έχω πάρει ένα ελλειπτικό στο οποίο κάνω 3 φορές την εβδομάδα και στο καπάκι κοιλιακούς και έχω χάσει άμεσα 2 κιλά και φαίνονται πια οι 4 πάνω κοιλιακοί.
Δεν είναι και άσχημη λύση καθώς μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε στιγμή θες, χωρίς να χρειάζεται να βγείς απο το σπίτι.
άσε που και σαν κόστος δεν είναι και τίποτα τρελό. Αν δεν είχα πρόβλημα στο γόνατο θα έπερνα ένα κοπηλατικό μηχάνημα πάντος, πολύ καλή γυμναστικη
τι είναι αυτό?????

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,359 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:54, 13-04-07:

Ωραία αίσθηση το πιάσιμο!!!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 17:49, 13-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ωραία αίσθηση το πιάσιμο!!!
Eξαρτάται τι πιάνει κανείς........

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,359 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:15, 13-04-07:

...ή ποιος σε πιάνει...!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 19:18, 13-04-07:

Σωστά.......

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 12:37, 14-04-07:

πήγαινα παλιότερα σχεδόν καθημερινά για 2 χρόνια.
αλλά και βαρέθηκα και πολύ χρόνο μου έτρωγε.

πριν από μια εβδ περίπου πήγα και αγόρασα ένα step και βαράκια.

κάνω 3 φορές την ημέρα για μισή ώρα γυμναστική στο σπίτι και μ'αρέσει πολύ καλύτερα έτσι.

το πρόγραμμα περιλαμβάνει 15 λεπτά step, 10 λεπτά κοιλικακούς με βαράκια και 5 λεπτά ασκήσεις με βαράκια στα χέρια.

την Πέμπτη κατέληξα πιασμένη όσο δεν πάει και χτες έκανα μία φορά μόνο.

σήμερα επανήλθα κανονικά.

το συνιστώ πάντως σε όσους δεν έχουν χρόνο/όρεξη/χρήματα για γυμναστήριο.

κορίτσια: αγόρασα και μια κρέμα της Vichy....πολύ καλή, ήδη βλέπω αποτελέσματα..
θέλει όμως οργανωμένη προσπάθεια..
λίγη γυμναστική, πολύ νερό, κρέμα και φυσικά να τρώμε με προσοχή.

Παράθεση

chica_loca

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chica_loca
H chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H chica_loca έγραψε στις 15:43, 14-04-07:

Οτι και αν κανεις (γυμναστηριο, στιβο, μπαλετο κτλ) καλο είναι, καθαριζει το μυαλο, νιωθεις ομορφα με τον εαυτο σου, Γενικα σου ανεβαζει την διαθεση . Εγω εκανα για 6χρονια περιπου Taekwondo , αργοτερα σταματησα λογο διαβασματος επρεπε να περασω στο πανεπιστημιο . Μετα για ~2,5χρονια πηγαινα Γυμναστηριο και τα τελευταια 2χρονια πηγαινω κολυμβητηριο,που θεωρω ότι είναι πολύ καλυτερο από οσα εχω κανει μεχρι τωρα, καποιες φορες επισης ασχολουμαι λιγο με tennis .

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 03:58, 15-04-07:

Εγώ άρχισα να κάνω γυμναστική στο πίσι.. ένα πρόγραμμα πιλάτες που κατέβασα από το ίντερνετ.. δεύτερη φορά έκανα σήμερα μετά από 2 μέρες με τρελό πιάσιμο!

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 629 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 10:10, 15-04-07:

Καλή ιδέα! Θα το δοκιμάσω και γω. Αλλά από που το κατέβασες το πρόγραμμα;

Πάντως το καράτε δεν το αφήνω με τίποτε. Συνδιάζει πολλά μαζί και είναι τέλειο Bέβαια παίζει ρόλο και η παρέα που κάνει καράτε μαζί σου.

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 08:29, 09-05-07:

καλημερα! να ρωτησω κατι; ξέρετε ποσο εχει η ετησια συνδρομη στα γυμναστηρια της πετρουλακη; και αν αξιζει γενικα η ολη φαση;

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 08:54, 09-05-07:

Όταν ήμουν πιτσιρικάκι έκανα ενόργανη και ρυθμική, αργότερα είχα ξεκινήσει γυμναστήριο και άλλαζα κατα καιρούς και πήγαινα από το ένα στο άλλο. Με ενοχλούσαν τα τυπάκια που ερχόντουσαν και την έπεφταν με άνεση. ΄Ετσι έκανα στο σπίτι κατα περιόδους βαράκια και διάφορα προγράμματα από dvd. Όταν αποφάσισα να ξανα ξεκινήσω έκανα το καλύτερο. Ξεκίνησα σε ένα συνοικιακό όπου δεν γίνεται ο χαμός, ασχολούμαι μόνο με τον εαυτό μου, δεν δίνω βάση σε κανέναν, είμαι συγκεντρωμένη και περιττό να σας πω ότι πηγαίνω το λιγότερο 4-5 φορές την εβδομάδα. Αν θέλει κάποιος να γυμναστεί το κάνει τρόπο ζωής κατά την άποψή μου και όχι μέσα από το άγχος του για το πώς θα εμφανιστεί στην παραλία. Παράλληλα ακολουθώ μια Α' διατροφή σχεδόν όλο το Χειμώνα με ακατασταλίες τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα. Έτσι έχει γίνει τρόπος ζωής, δεν έχω αρρωστήσει ούτε 1 φορά φέτος και εκτός αυτού μετά από 1 1/2 ώρα γυμναστική έχουν φύγει νεύρα, αρνητικές σκέψεις τα πάντα!!!!

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 09:43, 09-05-07:

οχι δυστυχως δεν ασχοληθηκα αρκετα με το να παω γυμναστηριο...δεν μου αρεσει να κλεινομαι μεσα σε ενα χωρο..προτιμω να περπατησω χιλιομετρα εξω καπου...να βλεπω και κοσμο...παρα να κλειστω καπου μεσα.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 09:44, 09-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
οχι δυστυχως δεν ασχοληθηκα αρκετα με το να παω γυμναστηριο...δεν μου αρεσει να κλεινομαι μεσα σε ενα χωρο..προτιμω να περπατησω χιλιομετρα εξω καπου...να βλεπω και κοσμο...παρα να κλειστω καπου μεσα.
+ 10000000

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 09:48, 09-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
συμφωνώ μαζί σου...... αλλά το κάνεις αυτό τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα?
εγώ δεν το έκανα γιαυτό και αρχισα το γυμναστήριο

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 09:50, 09-05-07:

Κάθε μέρα..........

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε στις 09:52, 09-05-07:

αχ μπράβο!!!!!!
εγώ πάλι δεν το έκανα γιατί δεν μου αρέσει να περπατω στην λεωφ. ηρακλείου με τόσα αυτοκίνητα και καπνά

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 10:37, 09-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
συμφωνώ μαζί σου...... αλλά το κάνεις αυτό τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα?
εγώ δεν το έκανα γιαυτό και αρχισα το γυμναστήριο
καθε μερα βγαινω και περπαταω αν οχι χιλιομετρα...παντως κανω μια διαδρομη...
ειδικα τωρα που εστρωσε και ο καιρος ειναι οτι πρεπει το περπατημα.

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 11:16, 15-05-07:

Εγω προτιμω να κανω γυμναστικη μες το σπιτι. Εχω φτιαξει το δικο μου προγραμμα απο διαφορετικες ασκησεις και προσπαθω να το κανω καθε μερα. Αλλα τωρα που ειναι καλοκαιρι, η καλυτερη γυμναστικη για μενα ειναι το κολυμπη στη θαλασσα! Σουπερ!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,169 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 11:38, 15-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από X-girl
Εγω προτιμω να κανω γυμναστικη μες το σπιτι. Εχω φτιαξει το δικο μου προγραμμα απο διαφορετικες ασκησεις και προσπαθω να το κανω καθε μερα. Αλλα τωρα που ειναι καλοκαιρι, η καλυτερη γυμναστικη για μενα ειναι το κολυμπη στη θαλασσα! Σουπερ!
Οσες μα οσες φορες κι αν δοκιμασα την κατ'οικον γυμναστικη απετυχα παταγωδως...
Οχι γιατι δεν ηξερα τι ασκησεις να κανω (καθε αλλο), αλλα γιατι επεφτε τετοια βαρεμαρα που στο τελος μονο γυμναστικη δεν εκανα...
Γι την θαλασσα 'σμφωναω!!!!!!!!

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 12:52, 15-05-07:

απο δευτερα ξεκιναω παλι! δεν παει αλλο..

Παράθεση

gsova (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gsova
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O gsova έγραψε στις 12:58, 15-05-07:

δυστηχώς όχι. όλο λέω ότι θα πάω αλλά δεν το κάνω το βήμα... η δικαιολογία μου (εν-μέρει) είναι η έλλειψη χρόνου αλλά μεγάλο ποσοστό οφείλεται και στην τεμπελιά μου...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:43, 18-11-07:

Εδω και λιγο καιρο σκευτομαι οτι δεν παει αλλο το σχολειο-βαρεμαρα-εξοδος 2-3 ωρες-υπνος και ξανα απο την αρχη... Θελω μετα το σχολειο να κανω κατι, να γεμισει λιγο η μερα μου αντι να καθομαι ολη μερα και να βαριεμε... Σκευτικα διαφορα, κανενα απο τα οπια ομως δεν μου φανηκε σαν τοσο καλη ιδεα τελικα. Μεταξυ αυτων και το γυμναστιριο, το οπιο ομως το απεκλισα αρχικα γιατι θα δινω τοσα λευτα και το πιθανο ειναι και να βαριεμε να πηγενω. Ωστωσο χτες ειχε τους Πανελληνιους αγνωνες Bodubuilding εδω στην Ροδο, συμετειχαν και μερικοι φιλοι του πατερα μου, ξαναηρθα κοντα στο πνευμα του bodybuilding. Η Αληθεια ειναι πως για μια μικρη περιοδο που εκανα μου αρεσε πολυ, και καθε αλλο παρα βαριομουν. Σκευτικα λοιπον να αρχισω παλι. Χωρις αναβολικα και λαλακιες φυσικα! Απλα σαν γυμναστικη. Ωστοσω τα περισσοτερα γυμναστιρια στην Ροδο ειναι τα διθεν χλιδατα κλπ, και δεν με εμπνεει ενας τετιος χορος... Τα δυο που μου καθονται ωραια για Bodybuilding ειναι αρκετα μακρια απο το σπιτι μου, και σε επικδινες περιοχες για οσο δεν εχω διπλωμα..
Ετσι λοιπον δεν ξερω τι να κανω... να ξεκινισω η οχι;... Στο γυμναστιριο κοντα μου, που ομως δεν με εμπνεει, η σε καπιο απο τα μακρινα και θα βρω τροπο να πηγενοερχομαι; Να το αφισω και να βρω κατι αλλο να κανω;

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 20:54, 18-11-07:

Τα γυμναστηρια κοντα σου δεν σε εμπνεουν σαν "χωρος" ή γιατι ειναι γεματα απο ατομα που ειναι λιγο "καπως".
Ξερεις "ποζερια".
Προσωπικα καθε φορα που ειναι να παω σε καποιο Gym (ακομα και σε αυτο που ειμαι τωρα) αποκλειω αυτα που ειναι μακρια απο το σπιτι μου.
Πρωτον γιατι χανω αδικα χρονο, δευτερον γιατι με κουραζουν οι μετακινησεις και μπορει να μην αποδιδω καλα, και τελος γιατι και λιγο να βαριεμαι, εαν ξερω οτι μεχρι να παω εκει θα μου παρει ωρα και και και, τοτε ειναι πολυ πιθανο να αναβαλλω τις προπονησεις χωρις λογο.

Εγω με λιγα λογια θα κοιταζα ποιοτητα μηχανηματων-κοστος-αποσταση και το ποιοι πανε εκει ποτε δεν με ενδιεφερε.(εχω και τα mp3 στ'αυτια οταν δεν δουλευω και απλως κανω προπονηση και τελειωσε)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 18-11-07 στις 21:03.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:01, 18-11-07:

Δεν με εμπνεει διοτι ειναι το κλασικο σημερινο διθεν προχωριμενο και διθεν χλιδατο γυμναστιριο, το οπιο κιολας δεν εχει δωσει κανενα βαρος σε bodybuilding, πιο πολυ στην αεροβικη και στα απλα προγραμματα.
Αμα δω την ποιοτιτα μηχανιματων πρεπει να ειναι στα ιδια το πιο κοντινο και το πιο μακρινω, και λιγο κατωτερο το μεσεο, κοστος το κοντινο πανακριβο (γνωστη αλυσιδα κλπ), το μακρινο ειναι στα 15 ευρο τον μηνα και το μεσαιο δεν ξερω, αλλα δεν φανταζομαι πολλα, και αποσταση ειπαμε..
Τωρα περα απο αυτο, για το κοντινο ειπαμε τι ειδουν γυμναστιριο ειναι... Στο πιο μακρινο πανε ολοι οι φιλοι του πατερα μου που κανουν Bodybuilding, καπιοι απο τους οπιους κατεβικαν και στο πανελληνιο) και ασχολιτε κυριος με Bodybuilding και αεροβικη και το μεσαιο ασχολιτε αποκλιστικα με Bodubuilding, και απο εξω φαινετε πολυ "underground"

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 21:11, 18-11-07:

Τα underground gyms ειναι απο τα αγαπημενα μου.
Κι αυτο στο οποιο τωρα ειμαι ειναι ενα τεραστιο υπογειο, αν και προσωπικα θα το ηθελα λιγο πιο urban.
Tεσπα...κοιτα, ουσιαστικα bodybuilding εαν εχεις καλο γυμναστη με γνωσεις επι αυτου και μπολικα ελευθερα βαρη κανεις "παντου".
Μπορεις να κοιταξεις αυτο που ειναι στην μεση.Οποτε ουσιαστικα μοιραζεις το θεμα.
Το καλο με το μακρινο ειναι οι φιλοι του μπαμπα σου, αλλα εγω σου ειπα για ποιον λογο προσωπικα δεν πηγαινω σε μακρινα gyms.
Εαν εσενα ξερεις οτι κατι τετοιο δεν θα σε κουρασει (μακροπροθεσμα) για να πηγαινεις 3 φορες την εβδομαδα (το πολυ 4) τοτε μπορεις να πας εκει κατ' ευθειαν.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,380 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 21:25, 18-11-07:

Δυστυχως τα τρεντυ χλιδατα εχουν αυξηθει και τα πιο "αντρικα" σπανιζουν. Ειναι ομως πολυ σημαντικο να ειναι κοντα σου. Το μακρια θα το παρατησεις, γιατι θα βαριεσαι να πας. Επισης καλο ειναι να ψησεις και κανα φιλο να πηγαινετε μαζι να τραβαει ο ενας τον αλλο.

Καποια περιοδο παλια, ειχα ασχοληθει λιγο με bodybuilding μαζι με τον αδερφο μου. Σημερα δε θα το προτεινα. Οχι μονο του και οχι με "τα μουτρα". Προτιμοτερη ειναι η αεροβική γυμναστικη, και τα αθληματα. Και τα βαρη να γινονται βοηθητικα.

Αλλιως κοιτας για καμια πολεμική τεχνη. Και που να σου αρεσει (για να μην τη βαρεθεις), και να εχει καλο δασκαλο (για να μην βαρεθεις, απογοητευτεις), και να γυμναζει καλα το σωμα.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:25, 18-11-07:

Και εμενα τα underground ειναι τα αγαπημενα μου! Ειχε παλια ενας πολυ καλος φιλος του πατερα μου ενα, πανω ειχε λιγο χωρο για "κανονικη" γυμναστικη και απο κατω ενα τεραστιο υπογειο, παντα γεματο με κατι τεραστιους Bodybuilders... Απο εκει βγηκαν οι μεγαλητεροι Ροδιτες Bodybulders..! (Αλλα παει αυτο... αλλιως ασυζιτιτη εκει θα πηγενα...)
Οσο για τα βαρη εχεις δικιο. Δεν ειναι αλλωστε αυτο το προβλημα... και σπιτι μου μπορω να κανω, αλλα κατσω να πω οτι θα κανω 3 η 4 φορες την εβδομαδα το ταδε προγραμα σπιτι μου ξερω πως δεν θα το κανω... Εχω και βαρη και διαφορα μαραφετια αλλα ποτε δεν τα χρησιμοποιω... Ωστοσω σε οπιο γυμναστιριο και να παω θα εχει αρκετα βαρη και οργανα ωστε να μπορεσω να βγαλω ενα σωστο προγραμα.
Το καλο με το μακρινο ειναι οντως οι φιλοι του πατερα μου αλλα και η τιμη. Αλλα και σε καπιο αλλο να παω, παλι μπορει να μην ειναι εκει και αυτοι αλλα θα μου προσφερουν γνωσεις κλπ.
Δεν ξερω κατα ποσο θα με κουρασει... Ειναι αρκετα μακρια...Αλλα απο την αλλη αν μου αρεσει να πηγενω δεν νομιζω να με χαλει η διαδρομη....

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:31, 18-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Δυστυχως τα τρεντυ χλιδατα εχουν αυξηθει και τα πιο "αντρικα" σπανιζουν. Ειναι ομως πολυ σημαντικο να ειναι κοντα σου. Το μακρια θα το παρατησεις, γιατι θα βαριεσαι να πας. Επισης καλο ειναι να ψησεις και κανα φιλο να πηγαινετε μαζι να τραβαει ο ενας τον αλλο.

Καποια περιοδο παλια, ειχα ασχοληθει λιγο με bodybuilding μαζι με τον αδερφο μου. Σημερα δε θα το προτεινα. Οχι μονο του και οχι με "τα μουτρα". Προτιμοτερη ειναι η αεροβική γυμναστικη, και τα αθληματα. Και τα βαρη να γινονται βοηθητικα.

Αλλιως κοιτας για καμια πολεμική τεχνη. Και που να σου αρεσει (για να μην τη βαρεθεις), και να εχει καλο δασκαλο (για να μην βαρεθεις, απογοητευτεις), και να γυμναζει καλα το σωμα.
Κοντα μου ειναι μονο το κοντινο. Αμεσως μετα ειναι το μεσεο και μετα εχει διαφορα, στα οπια δεν εχω ιδεα τι παιζετε, και απο τα πιο μακρινα (αν οχι το πιο μακρινο) ειναι αυτο που ειναι οι φιλοι του μπαμπα μου. Φιλο που να γουσταρει δεν παιζει να βρω... Ο πατερας μου εχει βαρεθει να ασχολειτε... Μονοι ελπιδα οι φιλοι του μπαμπα μου...
Δεν ξερω πως το σκευτεσε, αλλα εγω δεν βρησκω λογο να μεινω μακρια του. και ενοειτε οτι δεν θα κανω μονο βαρη... Κυριος βαρη και γενικα ογκο και γραμωση αλλα ενοειτε και διαδρομος, ποδηλατο, περπατιμα περα απο το γυμναστιριο κλπ.
Πολεμικες τεχνες το ειχα σκευτει και εγω... Δεν εχει ομως καπια που να τραβαει ιδιετερα (εκτος απο Street Boxing και κατι τετια, για τα οπια ομως δεν υπαρχει δασκαλος στην Ροδο) και εκτος αφτου δεν νομιζω οτι θα το αντεξω, θα βαρεθω και θα τα παρατισω γιατι θελει πολυ υπομονη για να φτασεις σε ενα σημειο ωστε να μην προσπαθεις μονο αλλα και να το ευχαριστιεσε.. Και γενικοτερα τα αθληματα δεν με ελκουν... (αν ειχαμε παγωδρομιο στην Ροδο ναι... θα γινομουν ενας υπεροχος χοκιστας, η αν υπηρχε παιδικη ομαδα Rugby...)

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 21:46, 18-11-07:

Πολεμικες τεχνες εαν κανεις πρεπει να εχει πολυ καλη φυσικη κατασταση και οι σωστες και τακτικες προπονησεις με βαρη ειναι απαραιτητες.
Αλλιως ο ενας τραυματιμος θα ερχεται μετα τον αλλο.Το ιδιο συμβαινει και στα αθληματα.
Γενικα οσων αφορα τους τραυματισμους οι ασκησεις μυικης αναπτυξης και τα μηχανηματα βρισκονται στον πατο (οσων αφορα τους τραυματισμους.)
Με τα ελευθερα βαρη ειναι που πρεπει να εισαι πιο προσεκτικος, καθως και το να μην πηδας το σταδιο προθερμανσης (κατι που κανουν πανω απο τους μισους), να μην κοιτας τα κιλα, και τελος να μην σου παιρνει η προπονηση ωρες.
Μια σωστη σωστη προπονηση κατα την οποια θα δεις το μεγιστο των αποτελεσματων πρεπει να παιζει στα 45λεπτα για τους πολυ προχωρημενους και στην 1ωρα κι ενα τεταρτο.(για ατομα μεσης σωματικης διαπλασης)
Ολα μεσα.Απο την στιγμη που βγεις απο τα αποδυτηρια.

Τωρα οσων αφορα τα παραπανω, Κρονε το μονο πυο εχεις να κανεις ειναι να δεις απο κοντα αυτο στα μισα και τελος εαν δεις οτι σε εμπνεει αυτο που ειναι μακρια πας εκει.
Αρκει σου ξαναλεω να μην σου ερθει μετα το "που να τρεχω τωρα...?".

Παράθεση

anna_33

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anna_33
H anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H anna_33 έγραψε στις 23:43, 18-11-07:

Έκανα μπαλέτο από τα 5 μου μέχρι τα 14 μου και το σώμα μου (ιδιαίτερα από τη μέση και κάτω) διατηρήθηκε περίφημα μέχρι τα 30 μου. Από εκεί και πέρα έχω πάρει την κάτω βόλτα και αν και δεν έχω προσθέσει κιλά έχω αρχίσει ναι φαρδαίνω επικίνδυνα...
Κι όλο λέω να πάω στο γυμναστήριο αλλά που να βρω την ώρα ρε γαμωτο...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,380 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 23:57, 18-11-07:

Τωρα κλεισαν και Κυριακες δια νομου !

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 00:06, 19-11-07:

Ωχ...και για πολλα απο τις μεγαλες αλυσιδες ηταν ενα απο τα μεγαλα "οπλα" τους αυτο.
(προσωπικα δεν ειχα παει ποτε σε κανενα που να ηταν ανοιχτο Κυριακη)

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 3,081 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 16:41, 19-11-07:

δυστυχως δεν πηγαινω τωρα αλλα υπαρχει η δυνατοτητα πλεον, και σκεφτομαι να το ενταξω στο προγραμμα μου στα μεσα του γεναρη (οπου θα γινουν μερικες αλλαγες..)

σκεφτομαι να κανω τεννις και γυμναστηριο 2 φορες την εβδομαδα (ειναι το μαξ που μπορω και για τα δυο)..
η ιππασια μαλλον θα ναυαγησει γιατι ειναι κομματακι ακριβοτερη απο οσο νομιζα

στο Gym παντως εκτος απο οργανα και αερομπικ θα υπαρχουν επιλογες τυπου yoga, pilates και siatsu... αντε, επιτελους! βαρεθηκα να κανω, ας μου κανουν πια και λιγο

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:57, 19-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από anna_33
Έκανα μπαλέτο από τα 5 μου μέχρι τα 14 μου και το σώμα μου (ιδιαίτερα από τη μέση και κάτω) διατηρήθηκε περίφημα μέχρι τα 30 μου. Από εκεί και πέρα έχω πάρει την κάτω βόλτα ...
....δε θελω τετοια, δε θελω τετοια!
φτου φτου !! σκορδα!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,822 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 17:36, 19-11-07:

Θα ξεκινήσω σε περίπου ένα μήνα [για να έχω money να γραφτώ με την ετήσια συνδρομή (=150ευρώ), γιατί 50 ευρώ το μήνα = πάρα πολλά].

Ευτυχώς που είναι 5' από το σπίτι μου και οι χώροι με τα όργανα (εκτός των διαδρόμων) βρίσκονται σε όροφο και δε θα κάνω γυμναστική με την αίσθηση ότι κάνω επίδειξη στους περαστικούς

-petros

Παράθεση

esperanza

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη esperanza
H esperanza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H esperanza έγραψε στις 02:06, 03-03-08:

Δεν έχω πάει ποτέ στο γμναστήριο αλλά έχω κάνει κατά καιρούς προσπάθειες να εντάξω ένα απλό πρόγραμμα γυμναστικής στην καθημερινότητά μου. Τ μεγαλύτερο χρονικό διαστημα που το κατάφερα ήταν περίπου έξι μήνες ,μια ώρα κάθε μέρα. ΄Ενιωσα πραγματικά άλλος άνθρωπος, αλλά δυστυχώς ένας τραυματισμός με πήγε πίσω κα σιγά σιγά διέκοψα εντελώς. Έχω λοιπόν να γυμναστώ περίπου δύο χρόνια και νιώθω χάλια. Πρέπει να καταβάλλω μεγάλες προσπάθειες για να ξαναρχίσω και φυσικά να βρω και ελεύθερο χρόνο. Πάντως η γυμναστικη είναι υγεία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blk88memorz
Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O blk88memorz έγραψε στις 02:20, 03-03-08:

Κατά καιρούς έχω πάει γυμναστήριο αλλά έκανα το κλασσικό "πληρώνω για όλο τον μήνα αλλά πηγαίνω ΜΟΝΟ την πρώτη βδομάδα".

Κατά τ' άλλα θέλω αλλά πολύ το βαριέμαι ρε γαμώτο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 02:42, 03-03-08:

Κι εγώ βαριέμαι... Είχα κάνει ετήσια συνδρομή πριν από δύο χρόνια και πήγα τους πρώτους δύο μήνες (και πολύ λέω) Έπρεπε να παίρνω λεωφορείο και ήμουν και μόνη μου, δεν είχα παρέα. Ε πόσο να αντέξω;;; Μετά με έφαγαν οι έρωτες κιόλας... Πάντα έτσι κάνω, ενθουσιάζομαι στην αρχή και βαριέμαι απίστευτα γρήγορα στη συνέχεια

Παράθεση

lotta (Vicky)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lotta
H Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H lotta έγραψε στις 10:59, 02-04-08:

Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου χωρίς γυμναστική.

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 11:10, 02-04-08:

Σιχαίνομαι το γυμναστήριο, έχω προσπαθήσει στο παρελθόν αλλά πήγαινα με το ζόρι.......

Η μόνη περίπτωση να ξαναδοκιμάσω είναι να μην μπορώ να κάνω κανένα άλλο σπορ!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

provatooo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη provatooo
H provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H provatooo έγραψε στις 13:37, 20-04-08:

σχεδον καθημερινα κολυμβητηριο κ μετα απο την προπονηση οχι παντα βεβαια γυμναστηριο. μια συνηθεια ειναι! κ ειδικα αμα εχεις κ καλη παρεα

Παράθεση

Normal

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Normal
Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 175 μηνύματα.

O Normal έγραψε στις 20:12, 20-04-08:

Εγώ πάω γυμναστήριο. Με βοηθάει να ξεσκάω και γενικά να ξεχνώ την ρουτίνα μου, κάποια προβλήματα που έχω κλπ. Είναι ένας καλός τρόπος που τα συμπεριλαμβάνει όλα: Άσκηση (υγεινή ζωή) και Ψυχική Ισορροπία

Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Affliction
Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε στις 15:17, 04-07-08:

Μπα. Είχα δοκιμάσει ένα δίμηνο αλλά το βαρέθηκα λόγω απουσίας παρέας. Κολυμβητήριο μόνο είχα σκεφτεί που θα ήταν άψογο για τώρα καλοκαιράκι αλλά είναι μετά τις 8 το βράδυ και δε με βολεύουν οι ώρες...

Παράθεση

vendetta (Thor)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vendetta
Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ξεναγός . Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O vendetta έγραψε στις 16:05, 04-07-08:

Ουουουουουου.......Είχα κάνει ετήσιο συμβόλαιο και πήγα μόνο τρεις μήνες...Έκλαιγα τα λεφτά μου μετά...

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 756 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 16:34, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από vendetta
Ουουουουουου.......Είχα κάνει ετήσιο συμβόλαιο και πήγα μόνο τρεις μήνες...Έκλαιγα τα λεφτά μου μετά...
Εγω παλι εχω κανει το ακριβως αντιθετο! Πηγαινω 10-11 μηνες τωρα, και κανω καθε μηνα ανανεωση.

Απλα τωρα με τη ζεστη δεν παλευεται το γυμναστηριο και δεν εχεις και ορεξη για να πας...

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 17:13, 04-07-08:

Κάποτε είχα γραφτεί μαζί με δύο φίλους μου σε ένα γυμναστήριο-κολυμβητήριο. Ασκήσεις δεν ήθελα να κάνω γιατί ήταν πολύ τυποποιημένα όλα, προτιμούσα να κολυμπάω. Στην πισίνα δεν είχα και κανέναν πάνω απ'το κεφάλι μου...

Εντάξει με το κολύμπι, αλλά δεν άντεξα και πολύ γιατί κουραζόμουν και έχανα χρόνο από άλλες ασχολίες που προτιμούσα. Δε νομίζω να ξαναπάω ποτέ. Άλλωστε υπάρχουν κι άλλοι τρόποι να κρατιέμαι "σε φόρμα", πιο ευχάριστοι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 17:14, 04-07-08:

Απλά μια σκέψη στο θέμα...

Από το γραφείο μ απέχω 30 λεπτά με τα πόδια, κόβωντας δρόμο μέσα από τα ...βουνά.
Κουβαλάω μαζί μια τσάντα πλάτης, γεμάτη με τα απολύτως αναγκαία - μια δεκαριά κιλά στο νερό.
Πηγαίνω και γυρίζω δυο-τρεις φορές τη μέρα.
Κάθε μέρα,
κάθε μήνα,
βρέξει-χιονίσει.

Γιατί στην ευχή να τα σκάσω στο γυμναστήριο?
Αφού μου βγαίνει η πίστη και από μόνη της.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους