Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,674 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,297 μηνύματα σε 91,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 350 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;

Εσείς επισκέπτεστε ποτέ το Γυμναστήριο?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 188)
Ναι (συστηματικά)
68
36,17%
Ναι (κάπου κάπου)
46
24,47%
Όχι (ούτε περνάω απ' έξω)
74
39,36%

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 23:39, 20-02-13:

Η δουλειά μάς προσφέρει δωρεάν γυμναστήριο [όργανα και 2-3 προγράμματα με γυμναστή και χορευτή] και ξεκίνησα αυτή τη βδομάδα (πονώωωωω)
μετά από ...15 περίπου χρόνια που είχα να περάσω έστω κι ... έξω απο γυμναστήριο λόγω άπειρης βαρεμάρας.

ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ότι είμαι ήδη εκεί, και η μετακίνηση μου είναι...να κατέβω τη σκάλα για να φτάσω στο ισόγειο, συν ότι είναι πάντα γνωστοί και λέμε καμιά βλακεία, μααααααααααααααααααααλλον θα το συνεχίσω.
Αλλά μεγάλα λόγια δεν λέω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,362 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 23:50, 20-02-13:

Ωχ...εκτός από τη δίαιτα που μέρα με τη μέρα πάει κατά διαόλου είναι και αυτή η γυμναστική ρε γαμώτο....που έχω σκουριάσει..αχχχχχχχχχχχχχ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 09:43, 21-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
Η δουλειά μάς προσφέρει δωρεάν γυμναστήριο [όργανα και 2-3 προγράμματα με γυμναστή και χορευτή] και ξεκίνησα αυτή τη βδομάδα (πονώωωωω)
μετά από ...15 περίπου χρόνια που είχα να περάσω έστω κι ... έξω απο γυμναστήριο λόγω άπειρης βαρεμάρας.

ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ότι είμαι ήδη εκεί, και η μετακίνηση μου είναι...να κατέβω τη σκάλα για να φτάσω στο ισόγειο, συν ότι είναι πάντα γνωστοί και λέμε καμιά βλακεία, μααααααααααααααααααααλλον θα το συνεχίσω.
Αλλά μεγάλα λόγια δεν λέω
Τί δουλειά είναι αυτή? Θέλω κι εγώ να δουλέψω εκεί.

Εγώ πηγαίνω γυμναστήριο συστηματικά, έχω και διάδρομο και βάρη στο σπίτι. Προσπαθώ να μην το αφήνω.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:45, 21-02-13:

και εγω επισκεπτομαι το γυμναστηριο καθημερινά. το κυλικειο τους εχει τον καλυτερο φραπέ του 1 ευρώ της περιοχής

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,862 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 11:54, 21-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
και εγω επισκεπτομαι το γυμναστηριο καθημερινά. το κυλικειο τους εχει τον καλυτερο φραπέ του 1 ευρώ της περιοχής
Μην το γελας,καπου εχω διαβασει οτι αμα πιεις καφεινη πριν την προπονηση-αρα και ο φραπε(ς) κανει-εχεις αυξημενη αποδοση στο γυμναστηριο,αρα καλα κανεις και πινεις φραπε εκειΕμας βεβαια δεν μας παρεχουν τετοιες πολυτελειες

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:04, 21-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από νικος ρεθυμνο
Μην το γελας,καπου εχω διαβασει οτι αμα πιεις καφεινη πριν την προπονηση-αρα και ο φραπε(ς) κανει-εχεις αυξημενη αποδοση στο γυμναστηριο,αρα καλα κανεις και πινεις φραπε εκειΕμας βεβαια δεν μας παρεχουν τετοιες πολυτελειες

εχμ
ξερεις, παω κυλικειο και αραζω, φραπε και τσιγαρο. ποιος τρεχει για διαδρομους και βαρη μετά... δε βαριεσαι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:09, 21-02-13:

Ναι, εσύ τί κατάλαβες? Ότι μετά ο Ρεμπεσκές πάει και σηκώνει βάρη?????

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 12:15, 21-02-13:

η κουπα με το φραπέ ειναι βαρύ αντικειμενο ξερεις

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:16, 21-02-13:

Ναι, το επιβεβαιώνω. Σαν βαράκι!!!!!!!!
Αν κρατάς ένα από κάθε χέρι, κάνεις κάτι ΜΟΥΣΚΟΥΛΑ.....

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,862 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 12:19, 21-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Ναι, εσύ τί κατάλαβες? Ότι μετά ο Ρεμπεσκές πάει και σηκώνει βάρη?????
Ειπα εγω κατι τετοιο;Γενικα ανεφερα κατι που διαβασα
η κουπα με το φραπέ ειναι βαρύ αντικειμενο ξερεις
Κατσε λιγο ρε,εγω ηξερα οτι τον φραπε τον πινουμε σε γυαλινο ποτηρι(αντε και σε μικρο πλαστικο που βαζουν στα κυλικεια),εσυ προχωρησες σε κουπατο φραπε;
Εχω μεινει πισω,μη μιλησω για σέικερ

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 12:30, 21-02-13:

κουπατο φραπε
...ε στο gym πηγα,
να μην κανω και λιγο ασκηση;
που να με δεις να σηκωνω και το τραπεζι για να παρω ρουφηξια

υγ. νταξ ιναφ
καλημερες τζυμ-μποϋς

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 12:31, 21-02-13:

εχμ
ξερεις, παω κυλικειο και αραζω, φραπε και τσιγαρο. ποιος τρεχει για διαδρομους και βαρη μετά... δε βαριεσαι.
Ναι ρε το καταλαβαΕχει τηλεοραση με Νοβα τουλαχιστον;

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Ναι, το επιβεβαιώνω. Σαν βαράκι!!!!!!!!
Αν κρατάς ένα από κάθε χέρι, κάνεις κάτι ΜΟΥΣΚΟΥΛΑ.....
Ναι,αλλα το βαρος του μειωνεται με καθε ρουφηξια
Τα συγγραμματα του Πανεπιστημιου ειναι καλυτερα ειδικα αμα αντιπροσωπευουν μαθημα που δε σ' αρεσει,κανουν και για σακο του μποξ

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 14:50, 21-02-13:

Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;
ναι,ουτε καν.
παλιες καλες εποχες
τωρα κανα τρεξιμο στο γηπεδο και αν..

Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 19:39, 21-02-13:

Ούτε που το γνωρίζω το μέρος χαχαχαχα

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,702 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 21:58, 04-01-15:

ξέρετε να προτείνετε κανένα καλό γυμναστήριο στην Αθήνα (κατά προτίμηση κέντρο)?
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,650 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 15:11, 03-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
ξέρετε να προτείνετε κανένα καλό γυμναστήριο στην Αθήνα (κατά προτίμηση κέντρο)?
Βρήκες ή ακόμα ψάχνεις; Πάντως αν θες και οικονομική τιμή που θα δίνεις κάθε μήνα/τρίμηνο/εξάμηνο, θα μπορούσες να πας σε μερικά να ρωτήσεις πόσο πάει και ύστερα να ξεκινήσεις σε αυτό που σε συμφέρει περισσότερο.
Παράθεση

wherever

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη wherever
H wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 171 μηνύματα.

H wherever έγραψε στις 16:28, 03-03-15:

Ναι πηγαινω !Με τοσες δουλειες και τρεχαματα που εχω καθημερινως χανω ολες τις θερμιδες που θελω και δωρεαν!
Παράθεση

N.F

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη N.F
H N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.

H N.F έγραψε στις 17:58, 03-03-15:

Μέχρι πρότινος το αντιπαθούσα το γυμναστήριο και έλεγα δεν θα πατήσω ποτέ μου! Τελικά κάτι μερικές φίλες μου που γράφτηκαν και τα αποτελέσματα άρχισαν να γίνονται εμφανή, κάτι που δεν με παίρνει πλέον και εμένα να κάνω αυτή την ζωή, τρώμε και ότι να είναι εμείς οι φοιτητές, τελικά ναι το ξεκίνησα και εγώ πριν δύο μέρες. Πονάω φοβερά σαν να με έχουν πλακώσει στο ξύλο είναι αλλά ήδη νιώθω την αλλαγή πάνω μου. Δεν εννοώ βέβαια ότι έχτισα κορμάρα αλλά νιώθω ότι σιγά σιγά ''ξεσκουριάζω'' και εγώ. Για να δούμε θα τα καταφέρω να πάω και τους τρείς μήνες που είναι συνδρομή;
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,695 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 18:23, 03-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από N.F
Μέχρι πρότινος το αντιπαθούσα το γυμναστήριο και έλεγα δεν θα πατήσω ποτέ μου! Τελικά κάτι μερικές φίλες μου που γράφτηκαν και τα αποτελέσματα άρχισαν να γίνονται εμφανή, κάτι που δεν με παίρνει πλέον και εμένα να κάνω αυτή την ζωή, τρώμε και ότι να είναι εμείς οι φοιτητές, τελικά ναι το ξεκίνησα και εγώ πριν δύο μέρες. Πονάω φοβερά σαν να με έχουν πλακώσει στο ξύλο είναι αλλά ήδη νιώθω την αλλαγή πάνω μου. Δεν εννοώ βέβαια ότι έχτισα κορμάρα αλλά νιώθω ότι σιγά σιγά ''ξεσκουριάζω'' και εγώ. Για να δούμε θα τα καταφέρω να πάω και τους τρείς μήνες που είναι συνδρομή;
Πονάς λόγω αγύμναστου σώματος. Έτσι είναι στην αρχή. Μόλις το σώμα σου "σφίξει" κάπως και αρχίζει να εξοικειώνεται με την άσκηση, θα σου αρέσει. Πιστεύω ότι θα ενθαρρυνθείς όταν αρχίσεις να βλέπεις ορατά αποτελέσματα. Μη τα παρατάς. Σκέψου ότι κάνεις κάτι πολύτιμο για την υγεία σου. Ένα ωραίο δώρο για τον εαυτό σου.
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 2,920 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 19:06, 03-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Ένα ωραίο δώρο για τον εαυτό σου.
Ξέρω ένα καλύτερο δώρο
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,702 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 19:08, 03-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Mάιρα
Βρήκες ή ακόμα ψάχνεις; Πάντως αν θες και οικονομική τιμή που θα δίνεις κάθε μήνα/τρίμηνο/εξάμηνο, θα μπορούσες να πας σε μερικά να ρωτήσεις πόσο πάει και ύστερα να ξεκινήσεις σε αυτό που σε συμφέρει περισσότερο.
Βρήκα ένα στην περιοχή μου και μου έκαναν και έκπτωση
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 19:51, 03-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Βρήκα ένα στην περιοχή μου και μου έκαναν και έκπτωση
Μια χαρά, άντε και καλή αρχή!
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:57, 03-03-15:

Πριν 2 χρόνια πήγα σε ένα πολύ ωραίο γυμναστήριο στην περιοχή μου και ενθουσιάστηκα. Συζήτησα με τους ιδιοκτήτες, μου έκαναν καλή τιμή, πλήρωσα εγγραφή και τους 2 πρώτους μήνες. Την πρώτη μέρα πήγα και μου άρεσε πολύ. Το ίδιο και τη δεύτερη, ας πονούσε όλο μου το κορμί. Την τρίτη μέρα κάτι μου έτυχε και δεν πήγα. Την 4η βαρέθηκα και είπα ότι θα πάω αύριο. Το αύριο ήταν Σαββατοκύριακο και είπα από βδομάδα. Τη Δευτέρα σκέφτηκα να πάω, αλλά είπα "ωχ τώρα, βαριέμαι τη διαδικασία". Την Τρίτη το ξέχασα εντελώς. Την Τετάρτη είχα κάποια δουλειά. Την Πέμπτη το ξέχασα ξανά. Την Παρασκευή είπα ότι από Δευτέρα θα πηγαίνω ανελλιπώς. Όπως καταλαβαίνετε, δεν ξαναπάτησα και τα λεφτά μου πήγαν χαμένα. Ναι, το ξέρω, είμαι λάθος, το γυμναστήριο είναι πολύ καλό και τα λοιπά και τα λοιπά. Τι να κάνω όμως αφού βαριέμαι να πηγαίνω;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 20:37, 03-03-15:

Πολλά είναι τα άτομα που έχουν κάνει το ίδιο με εσένα, πχ αυτό ακριβώς έκανα εγώ πέρισι και πλήρωσα για τρίμηνο...Ζήτημα να πήγα 10 φορές. Κρίμα τα λεφτά που έδωσα από την στιγμή που δεν είχα σκοπό να πηγαίνω κακτικά. Και φέτος που ξανά άρχισα ελπίζω να μην γίνει πάλι το ίδιο. Θα πρέπει να υπάρχει ένας συγκεκριμένος στόχος ώστε να μην τα παρατήσει κάποιος. Δεν είναι και εύκολο βέβαια, όσοι το προσπάθησαν θα ξέρουν καλύτερα.
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 20:47, 03-03-15:

Μια χαρά, άντε και καλή αρχή!
έχω ξεκινήσει εδώ κι ένα μήνα αλλά ευχαριστώ
Παράθεση

N.F

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη N.F
H N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.

H N.F έγραψε στις 21:24, 03-03-15:

Νίκο σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια θα προσπαθήσω να μην τα παρατήσω
Εγώ πάντως πηγαίνω μόνη γιατί ήθελα να πηγαίνω νωρίς το πρωί ώστε να συνηθίζω σιγά σιγά όμως κατάλαβα ότι μόνος είναι πολύ εύκολο να τα παρατήσεις. Για αυτό το καλύτερο πιστεύω είναι να πάς με κάποιο φίλο ώστε ο ένας να ''τραβάει'' τον άλλον, ειδικά στην αρχή.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blonde_angel
H blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H blonde_angel ~Επανάσταση; έγραψε στις 21:24, 03-03-15:

Καθημερινά! Προσπαθώ να πηγαίνω 5 φορές την εβδομάδα και προς το παρόν τα καταφέρνω Ξεκίνησα πριν ένα μήνα και αν και δεν έχω τον αρχικό ενθουσιασμό εξακολουθώ να το βλέπω ως κάτι ευχάριστο.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Omorfileni89 (Eleni Papadopoulou)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Omorfileni89
H Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Omorfileni89 έγραψε στις 09:54, 14-05-15:

Καλημέρα σας! Είμαι νεα στο φορουμ - ενδιαφέρομαι απο υγιεινη διατροφή, διαιτες και ασκήσεις. Εδω και 3 μηνες παω γυμναστηριο 4 φορες την εβδομαδα - το Σαββατο και τν Κυριακη και δυο φορες Δευτερα-Παρασκευη. Πιο πολυ θέλω να χασω λυπος, είμαι 1,65 - 57kg. Είμαι στο φορουμ για να διαβασω σθμβουλες και να με βοηθησετε στις αποριες μου!
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 10:36, 14-05-15:

εισαι 57 ή θες να φτασεις τα 57 κιλα? γιατι αν εισαι ηδη τοσα κιλα, δεν νομιζω πως χρειαζεται να χασεις...
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 10:37, 14-05-15:

Από που να χάσεις λίπος; Μια χαρά πιστεύω πως είσαι. Άντε το πολύ πολύ να φτάσεις στα 50 αλλά όχι πιο κάτω. Να ήσουν 67,77,87,97 τότε ναι να το καταλάβω γιατί θες να χάσεις λίπος αλλά τώρα δεν.
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 10:47, 14-05-15:

50?? ούτε καν. 55 θα είναι ακριβώς στα κιλά της.
Παράθεση

Νεοφερμένος

H Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Omorfileni89 έγραψε στις 10:47, 14-05-15:

Ευχαριστώ Μάιρα ... Το θεμα ειναι οτι εχω κοιλιτσα πιο πολυ .. Θελω να γινω περιπου 51-52 κιλα.
Στο γυμναστηριο οπου παω βρηκα και αλλα κοριτσια με το ιδιο προβλημα. Μια μου ειπε για καποιο συμπληρωμα διατροφης που δοκιμασε και λεει οτι ητανε αποτελεσματικο, βεβαιωση με δυνδιασμο με διαιτα και ασκησιες. Τι νομιζετε, εχετε παρει κατι τετοιο??
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 10:49, 14-05-15:

Εστω 55 αλλά και με δυο κιλά πάνω δεν έγινε και τίποτα ειδικά αν το λίπος έχει κατανεμιθεί ομοιόμορφα σε όλο το σώμα και όχι μονάχα σε ένα σημείο πχ στην κοιλιά.

Εγώ όχι. Γενικά δεν νομίζω πως θα βοηθήσουν αρκετά. Μπορεί να κάνουν την δουλειά τους και μετά από λίγο καιρό να σου ρθουν τα διπλά κιλά από αυτά που έχασες. Βέβαια δεν είμαι και καμία ειδική για να γνωρίζω πως έχει όντως η κατάσταση.
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 10:52, 14-05-15:

Εστω 55 αλλά και με δυο κιλά πάνω δεν έγινε και τίποτα ειδικά αν το λίπος έχει κατανεμιθεί ομοιόμορφα σε όλο το σώμα και όχι μονάχα σε ένα σημείο πχ στην κοιλιά.
ναι βρε, συμφωνώ με αυτό που λες αλλά με βάση το ύψος της, το ιδανικό βάρος είναι τα 55 κιλά. αλλά και στα 57 που είναι δεν θεωρείται χοντρή.
Παράθεση

Νεοφερμένος

H Omorfileni89 έγραψε στις 10:59, 14-05-15:

Χοντρη δεν ειμαι, αληθεια. Αλλα παντα ηθελα να εχω γυμνασμένη κοιλιά ωχρις λυπος και με καλη φορμα. Κανω και ασκησεις για κοιλα εδώ και μηνες αλλα για τωρα δεν εχω μεγαλα αποτελεσματα
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 11:41, 14-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Omorfileni89
Χοντρη δεν ειμαι, αληθεια. Αλλα παντα ηθελα να εχω γυμνασμένη κοιλιά ωχρις λυπος και με καλη φορμα. Κανω και ασκησεις για κοιλα εδώ και μηνες αλλα για τωρα δεν εχω μεγαλα αποτελεσματα
Τοπική απώλεια λίπους δεν υφίσταται, μόνο συνολική. Επομένως , οι ασκήσεις που κάνεις για τον κορμό σου, δυναμώνουν το εσωτερικό μέρος της(τους μύες). Η απώλεια λίπους απλά θα βοηθήσει να φανεί το γυμασμένο εσωτερικό τμήμα των κοιλιακών σου. Συνέχισε την προσπάθεια-τα αποτελέσματα ίσως αργούν, αλλά αυτό είναι καλό να σε πεισμώσει, αντί να σε αποθαρρύνει.
Παράθεση

Fast

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Barman/Barwoman . Έχει γράψει 1,171 μηνύματα.

O Fast http://ischool.e-steki.gr/ έγραψε στις 11:41, 14-05-15:

Το θεμα δεν ειναι να γυμνασεις κοιλιακους καθως δε θα φαινονται καθολου αν υπαρχει περιττο λιπος. Αν θες επιπεδη κοιλια πρεπει να χασεις βαρος.
Παράθεση

Νεοφερμένος

H Omorfileni89 έγραψε στις 11:47, 14-05-15:

Ναι, Fast, το ξερω, γιαυτο ειπα οτι πιο πολυ θελω να χασω λιγα κιλα - λυπος βεβαιως. νικος ρεθυμνο - συνεχιζω μεχρι να δω αποτλελεσμα, φιλε!
Χθες παρηγγειλα και ενα συμπληρωμα διατροφής - η φιλη μου απο το γυμναστηριο ειπε οτι την εχει δοκιμασει - Nidora λεγεται. Το ξερετε? Μου ειπε η φιλη μου οτι ειναι πολυ καλο, με συνδιασμο ασκησες ενοω!
Παράθεση

gaspar

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,171 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 12:19, 14-05-15:

το nidora είναι αμφίβολο αν βοηθάει καθόλου. πιο πολύ ψυχολογικό είναι
http://aboutweightloss.gr/nidora/
Παράθεση

Νεοφερμένος

H Omorfileni89 έγραψε στις 13:11, 14-05-15:

Δεν ξερώ .. μπορει και οντως ψυχολογικο να ειναι .. αλλα η φιλη μου ειναι παρα πολυ ικανοποιημενη. Δεν ηξερα οτι μπορει να υπαρχουν και παρενεργιες - την ρωτησα και λεει οτι δεν ειχε. Σε λιγες εβδομαδες θα σας πω και δικη μου γνωμη.
Βρηκα σε μια σελιδα αυτη τη προκληση - http://30dayfitnesschallenges.com/30-day-abs-challenge/ - 30 Day Abs Challenge - το έχει κάνει κανείς??
Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dune
H dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H dune έγραψε στις 15:50, 14-05-15:

Ειναι θεμα σωματοτυπου αυτο με την κοιλια... Μπορει να εισαι υγιης και σε πολυ καλη φυσικη κατασταση, αλλα καποιο απο το τοπικο λιπος να μενει εκει. Οσους μυς κι αν εχεις, αν τους καλυπτει λιπος δε θα φαινεται η γραμμωση. Καλυτερα αν θες τη γνωμη μου. Προσωπικα αποφευγω να κανω κοιλιακους να φανταστεις γτ δε μ αρεσει να ειναι φετες. Οπως καταλαβες εχω κοιλια πλακα. Αλλα πριν νομισεις οτι ειμαι κανα μοντελο, σε μενα το προβλημα ειναι στα μπουτια και την περιφερεια.

Ε, το χω αποδεχθει οτι παντα θα ειναι στρογγγλουτσικα και βρηκα την υγεια μου.
Στην τελικη το λιπος πολυ το εχουμε δαιμονοποιησει.. Δε λεω να τρεχουν τα λιπη απο παντου, λεω για το υγιες ποσοστου λιπους που εχουμε πανω μας!

Τωρα σχετικα με το θεμα... Δεν πηγαινω γυμναστηριο γιατι δε μπορω τους κλειστους χωρους οταν τρεχω, ουτε πολυ κοσμο οταν κανω γιογκα. Πηγαινω για τρεξιμο εξω σε διπλανη περιοχη με ομορφους και πρασινους δρομους, και γιογκα σπιτι με βιντεο.
Παράθεση

physicscrazy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη physicscrazy
Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O physicscrazy έγραψε στις 22:27, 14-05-15:

πηγαινα 1,5 χρονο 4-6 φορες τη βδομαδα αναλογα το στοχο....εχω σταματησει τωρα 3 μηνες για πανελλήνιες .....τρελαίνομαι να πηγαινω....η αγαπημενη μου μορφη γυμναστικης......addiction.....
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,623 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 23:09, 14-05-15:

Almost every day. Εκτός από κυριακές.
Παράθεση

Νεοφερμένος

H Omorfileni89 έγραψε στις 10:02, 15-05-15:

dune, έτσι είναι, εξαρτάται πολύ τι σωματοτυπο εχει κανείς. Τρελάθηκα όμως με τη κοιλίτσα μου και γι'αυτο αποφάσισα να χρησημοποιώ και κανένα συμπλήρωμα διατροφής. Είδα και θετικά σχόλια στο ίντερνετ και άσχημα - άλλα έτσι έιναι - στο ίντερνετ μπορείς να γράψεις ό,τι θέλεις, ξέρεις. Παρήγγειλα χθες το Nidora, τώρα περιμένω!
Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dune
H dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H dune έγραψε στις 10:36, 15-05-15:

dune, έτσι είναι, εξαρτάται πολύ τι σωματοτυπο εχει κανείς. Τρελάθηκα όμως με τη κοιλίτσα μου και γι'αυτο αποφάσισα να χρησημοποιώ και κανένα συμπλήρωμα διατροφής. Είδα και θετικά σχόλια στο ίντερνετ και άσχημα - άλλα έτσι έιναι - στο ίντερνετ μπορείς να γράψεις ό,τι θέλεις, ξέρεις. Παρήγγειλα χθες το Nidora, τώρα περιμένω!
Αν ησουν φιλη μου θα σε παροτρυνα να μην το παρεις... Δεν ξερεις τι μπορει να βαζουν μεσα. Τοσο σημαντικο ειναι να ειναι η κοιλια σου "τελεια"? Γιατι? Το χρωστας σε κανεναν? Δεν ειναι λιγο εμμονικο? Στο κατω κατω η συνολικη εικονα μετραει, οχι μια λεπτομερεια που μπορει να βλεπουμε μονο εμεις. Κανε τη γυμναστικη σου, φαε ωραια σπιτικα φαγητα σε νορμαλ μεριδες και μη σκοτιζεσαι τοσο.

Αποψη μου!
Παράθεση

Νεοφερμένος

H Omorfileni89 έγραψε στις 14:57, 15-05-15:

Ε ναι, εμμονη ειμαι, αλλα θελω το καλοκαιρι να παω παραλια χωρις φοβο και με καλι αυτοπεποιθηση. Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες, μακαρι να ημουνα λιγο πιο χαλαρα σχετικα με αυτο το θεμα αλλα δεν μπορω...
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 16:18, 15-05-15:

3 τουλαχιστον γνωστοι και φιλοι μου εχουν καταληξει στο νοσοκομειο λογω συμπληρωματων (πρωτεινες). Υποθετω οτι πολλοι κανουν καταχρησεις νομιζοντας οτι θα δουν καλυτερα/γρηγοροτερα αποτελεσματα
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 18:22, 15-05-15:

ναι ρε παιδιά, αφήστε συμπληρώματα και λιποδιαλύτες. αν δεν ιδρώσεις στη γυμναστική κι αν δεν φας υγιεινά, σώμα δεν φτιάχνεις, period.
κι εγώ πάω γυμναστήριο 4-5 φορές την εβδομάδα. μέχρι στιγμής έχω χάσει 3,5 κιλά και συνεχίζω λίγα ακόμη και δεν θέλω τίποτα άλλο
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 12:56, 16-05-15:

Παω personal trainer εδω και ενα μηνα περιπου και κανω 3-4 φορες την εβδομαδα. Εχω βαλει 1-2 κιλα μεσα σε αυτο το διαστημα. Και εγω παιρνω καμια μπαρα η μπισκοτα πρωτεινης που στην ουσια δεν ειναι τιποτα το βλαβερο...Υποκατάστατα της σοκολατας και βανιλιας νομιζω ειναι.

Ειστε και εσεις που προσπαθειτε να χασετε κιλα και εμεις που θελουμε να παρουμε
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 13:19, 16-05-15:

κι εγω με personal trainer γυμναζομαι ποσα κιλα θες να βαλεις?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους