Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,640 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,463 μηνύματα σε 91,570 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 615 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;

Εσείς επισκέπτεστε ποτέ το Γυμναστήριο?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 188)
Ναι (συστηματικά)
68
36,17%
Ναι (κάπου κάπου)
46
24,47%
Όχι (ούτε περνάω απ' έξω)
74
39,36%

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,683 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 21:02, 16-05-15:

πήγα φέτος, για μία μέρα

θέλω να πάω από τα 70 χλμ την εβδομάδα, στα 100 και πρέπει να βάλω και βάρη.
αλλά..δεν, με έπιασε κλειστοφοβία.

καλύτερα τραυματίας
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 605 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 10:35, 17-05-15:

10 κιλα θελω να βαλω για να παω στο κανονικο ! Ειναι αρκετα δυσκολο αλλα σιγα σιγα μου ειπε!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Omorfileni89 (Eleni Papadopoulou)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Omorfileni89
H Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Omorfileni89 έγραψε στις 14:51, 20-05-15:

Καλησπέρα σας, forum people! Σας είπα ότι θα σας γράψω όταν έχω τις πρώτες εντυπώσεις μου για το προϊον που αποφάσισα να χρισημοποιώ - NIDORA weight loss system. Την προηγούμενη βδομάδα μου ήρθε και για τώρα δεν έχω παρενέργιες καθόλου. Το βάζω στο φαγητό κάθε φορά όταν τρωω (είναι σκόνη) και νιώθω ότι όντως μειώθηκε η όρεξή μου! Από την εταιρεία μου εξήγησαν ότι φθάνει για ένα μήνα και μακάρι στο τέλος τα αποτελέσματα να είναι ΟΡΑΤΑ! Θα σας γράψω πάλι! καλο απόγευμα σε όλους!!!!!!!
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,674 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 15:53, 20-05-15:

ναι αλλά δεν μπορείς να συνεχίσεις να παίρνεις τη σκόνη και μετά τη δίαιτα, σωστά? μετά τι θα κάνεις? η σωστή λύση είναι να τρως υγιεινά και να αθλείσαι- η γνωστή μέθοδος δηλαδή. κάτι τέτοια γιατροσόφια δεν βοηθούν, μετά είναι πιθανό να τα ξαναπάρεις τα κιλά.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bethany

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bethany
H Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Bethany έγραψε στις 20:36, 20-05-15:

συμφωνω και χωρις να θελω να σε στεναχωρησω, μετα ισως και παρεις περισσοτερα
μην εχεις ομως την ιδεα οτι επειδη παιρνεις το σκευασμα μπορεις να σταματησεις την υγιεινη διατροφη, εξαλλου τα αποτελεσματα του δεν ειναι μονιμα
Παράθεση

Νεοφερμένος

H Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Omorfileni89 έγραψε στις 13:57, 21-05-15:

Η διατροφή μου είναι πολύ ισορροπημένη και υγιεινή, απλά έιχα τη συνήθεια να τρώω μεγάλες μερίδες και έτσι δεν θα μπορέσω να αποκτήσω καλά αποτελέσματα. Πιστεύω ότι με τη βοήθεια του Nidora θα συνηθίζω να τρώω μικρότερες μερίδες και με συνδιασμό γυμναστικής και διατροφής τα εποτελέσματα μου θα μείνουν μόνιμα!
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,674 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 18:55, 21-05-15:

καλά, ας μην σε αποθαρρύνουμε κιόλας... πες μας, όταν δεις αποτελέσματα!!
Παράθεση

Νεοφερμένος

H Omorfileni89 έγραψε στις 14:43, 22-05-15:

meetmeinmontauk, μακάρι να δω!!!
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 18:57, 24-05-15:

Ξεκινησα επιτελους HIIT και κανω διατροφη εδω και 3 μηνες και ηδη εχω χασει 5 κιλα. Αλλα 4-5 εμειναν τα οποια ελπιζω να φυγουν στους επομενους 2 μηνες. Σκεφτομαι να ξεκινησω παραλληλα circuit training για να μη χασω μυικη μαζα. Ηδη με το HIIT μου εχει μειωθει παρα πολυ η ορεξη. Μετα απο καθε ασκηση τρωω παντα φρουτα πλουσια σε αντιοξειδωτικες ουσιες (φραουλες, βατομουρα, κερασια) σε μορφη smoothie στο οποιο προσθετω και ενα κουταλακι κακαο (χωρις ζαχαρη, εξισου πλουσιο σε αντιοξειδωτικα).

Ελενη, στην θεση σου θα εκοβα το nidora. Ολα αυτα τα προιοντα ειναι απατη. Συνεχισε με την διατροφη, μειωσε μονη σου τις μεριδες που τρως και κανε εντονη ασκηση και θα δεις αμεσως αποτελεσματα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νεοφερμένος

H Omorfileni89 έγραψε στις 13:42, 25-05-15:

Γεια σας! Παίρνω το nidora εδώ και 10 ημέρες. Αισθανομαι πολυ καλα, η ορεξη μου μειωθηκε και προς το παρον δεν εχω παρεγεργιες. Έχω χάσει σχεδόν 2 κιλά. Το πακετο φτανει για ενα μηνα .. γι'αυτο περιμένω να δω τι θα γινει στο τελος της ληψης!!!!
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 14:21, 25-05-15:

μπράβο καλή συνέχεια! γυμνάζεσαι παράλληλα?
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,156 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 15:16, 25-05-15:

Μην βάζετε σκόνες στο φαγητό σας ακολουθώντας το "θαύμα". Εκτός από το γεγονός ότι μπορείτε να έχετε παρενέργειες (μπορεί και όχι ανάλογα τον οργανισμό), τέτοια προϊόντα δεν δουλεύουν στην πραγματικότητα. Πιο πιθανό να είναι ένα placebo effect και να νομίζεις ότι ακολουθείς το φοβερό και καταπληκτικό πράγμα που από πουθενά σου αφαιρεί την πείνα...

Και τι θα γίνει όταν χάσεις τα κιλά? Θα συνεχίσεις να το παίρνεις? Για πόσο καιρό θα το παίρνεις? Όταν σταματήσεις να το παίρνεις λογικά θα τρως πάλι κανονικά, μην πω περισσότερο.

Παιδιά η λύση είναι μια. Πειθαρχεία. Τίποτα άλλο. Πειθαρχεία και γυμναστική, υγιεινός τρόπος ζωής.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 16:46, 25-05-15:

Αν δεν αλλαξεις τροπο ζωης τα κιλα θα επανελθουν. Γι' αυτο και οταν θελουμε να χασουμε βαρος προσπαθουμε να το κανουμε με αργο τροπο υιοθετοντας εναν τροπο ζωης και διατροφης τον οποιο θα μπορουμε να συνεχισουμε με ευκολια αφοτου χασουμε ολα τα περιττα κιλα. Τα 2 κιλα σε 10 μερες ειναι παρα πολλα και το πιο πιθανο ειναι να τα ξαναβαλεις.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,156 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 17:14, 25-05-15:

Πολύ σημαντικό που είπες "αργό τρόπο". Έτσι είναι πραγματικά, γρήγοροι τρόποι δεν υπάρχουν. Οι λύσεις/προγράμματα που εμφανίζονται ένα μήνα πριν το καλοκαίρι είναι ψεύτικες. Να ξέρετε αν θέλετε σωστό πλάνο θα χρειαστείτε πάνω από έναν χρόνο, αλλά τα αποτελέσματα θα είναι αυθεντικά και διαχρονικά... Για αυτό αν θέλετε να διαμορφώσετε το σώμα σας ξεκινήστε σήμερα και ας είναι για... το επόμενο καλοκαίρι. Αρκεί να μένετε πιστοί στο πρόγραμμα αλλά σε καμιά περίπτωση να νιώθετε ότι πεινάτε. Αρκεί να τρώτε σωστά (εντάξει cheat meals όλοι κάνουμε αυτά δεν βλάπτουν μακρυπρόθεσμα).

Nelliel είπες ότι ξεκίνησες HIIT, μόνη σου βρήκες κάποιο πρόγραμμα ή έχεις πάει σε κάποιον γυμναστή? Σκέφτομαι να ξεκινήσω μετά την εξεταστική.
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 17:47, 25-05-15:

τι ειναι το HIIT?
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 18:05, 25-05-15:

Δες εδώ. Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι sprint αλλά υπάρχουν διάφορα προγράμματα έχω ακούσει.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 18:59, 25-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Πολύ σημαντικό που είπες "αργό τρόπο". Έτσι είναι πραγματικά, γρήγοροι τρόποι δεν υπάρχουν. Οι λύσεις/προγράμματα που εμφανίζονται ένα μήνα πριν το καλοκαίρι είναι ψεύτικες. Να ξέρετε αν θέλετε σωστό πλάνο θα χρειαστείτε πάνω από έναν χρόνο, αλλά τα αποτελέσματα θα είναι αυθεντικά και διαχρονικά... Για αυτό αν θέλετε να διαμορφώσετε το σώμα σας ξεκινήστε σήμερα και ας είναι για... το επόμενο καλοκαίρι. Αρκεί να μένετε πιστοί στο πρόγραμμα αλλά σε καμιά περίπτωση να νιώθετε ότι πεινάτε. Αρκεί να τρώτε σωστά (εντάξει cheat meals όλοι κάνουμε αυτά δεν βλάπτουν μακρυπρόθεσμα).

Nelliel είπες ότι ξεκίνησες HIIT, μόνη σου βρήκες κάποιο πρόγραμμα ή έχεις πάει σε κάποιον γυμναστή? Σκέφτομαι να ξεκινήσω μετά την εξεταστική.
Εχω κανει στο παρελθον με γυμναστη και ακολουθω το προγραμμα του ξανα απο την αρχη μονη μου γιατι δεν ειμαι σε καθολου καλη φυσικη κατασταση. Τωρα ειμαι στο 1:4. 20 δευτερολεπτα γρηγορο τρεξιμο και 80 δευτερολεπτα jogging ή περπατημα, 10 επαναληψεις. Πριν ξεκινησω κανω προθερμανση με jogging για 5 λεπτα και οταν τελειωσω κανω jogging σε ανηφορα για αλλα 5 λεπτα. Δεν ξερω ποσο καιρο θα κατσω σε αυτο το σταδιο, αλλα υπολογιζω τουλαχιστον 2 εβδομαδες γιατι ακομα δεν εχει αυξηθει η αντοχη μου οσο θα ηθελα. Τα επομενα σταδια ειναι 1:2 (20 δευτερολεπτα τρεξιμο, 40 δευτερολεπτα περπατημα ή jogging), 1:1 και 2:1. Σε καθε σταδιο μενεις οσο καιρο θελεις μεχρι να νιωσεις ετοιμος να πας στο επομενο. Αν θελεις μπορεις να αυξησεις/μειωσεις και τις επαναληψεις ή και τον χρονο, πχ αντι για 20 δευτερολεπτα τρεξιμο να κανεις 10 ή 30. Αν θελεις ακομα καλυτερα αποτελεσματα προτεινω circuit training σε συνδιασμο με HIIT. Δευτερα-Τεταρτη-Παρασκευη HIIT και τις υπολοιπες ημερες circuit.

Αντι για τρεξιμο μπορεις να κανεις HIIT και με σχοινακι, jumping jacks, ποδηλατο, κωπηλασια ή με οτι αλλο σου αρεσει. Γενικα εχεις ποικιλια και δεν το βαριεσαι. Ειδικα οταν βρεχει ή εχει χαλια καιρο και βαριεσαι να βγεις εξω μπορεις να κανεις ΗΙΙΤ στο σπιτι σου.
Παράθεση

stefanosp9 (Στέφανος Παπαδόπουλος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stefanosp9
Ο Στέφανος Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O stefanosp9 Do not unlove me. έγραψε στις 03:22, 26-05-15:

Επειδή ασχολούμαι με αθλητισμό σε σχετικά υψηλό επίπεδο, τα καθημερινά βαρη ειναι απαραίτητα. Τα βαρη στον αθλητισμό δεν ειναι μονο για να γινεις πιο δυνατός, πιο φουσκωτός κλπ. Με τα βαρη αποφεύγεις τραυματισμούς και αυξάνεις την αντοχή των μυών σου.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 03:38, 26-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από stefanosp9
Επειδή ασχολούμαι με αθλητισμό σε σχετικά υψηλό επίπεδο, τα καθημερινά βαρη ειναι απαραίτητα. Τα βαρη στον αθλητισμό δεν ειναι μονο για να γινεις πιο δυνατός, πιο φουσκωτός κλπ. Με τα βαρη αποφεύγεις τραυματισμούς και αυξάνεις την αντοχή των μυών σου.
Βελτιωνεις και την πυκνοτητα των οστων σου και ειδικα για τις γυναικες ειναι απαραιτητα μετα (και πριν) την εμμηνοπαυση!
Παράθεση

stefanosp9 (Στέφανος Παπαδόπουλος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stefanosp9
Ο Στέφανος Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O stefanosp9 Do not unlove me. έγραψε στις 03:43, 26-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Βελτιωνεις και την πυκνοτητα των οστων σου και ειδικα για τις γυναικες ειναι απαραιτητα μετα (και πριν) την εμμηνοπαυση!
νομιζω πως οι γυναίκες μετα απο καποια ηλικία απαγορεύεται να κάνουν ενα μεγάλο κομμάτι ασκήσεων. Ετσι εχω ακούσει αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχύει

:/
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 08:19, 26-05-15:

Μέχρι να φτάσουν σε αυτήν την ηλικία...
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 605 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 13:46, 26-05-15:

Αναλογα ειναι το σωμα του καθενος .. Π.χ αμα κανω σοβαρη γυμναστικη 1-1.30 ωρα ανα δυο μερες με βαρη για ενα μηνα μπορει να γινω commando(Που λεει ο λογος). Βεβαια αλλα χαρακτηριστικα εχει το σωμα μου και αλλα των αλλων. Επισης οταν ειναι σε μικρη ηλικεια πιστευω το σωμα τα καταφερνει πιο καλα και τα αποτελεσματα ειναι πιο γρηγορα .
Παράθεση

takis1971

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη takis1971
Ο takis1971 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O takis1971 έγραψε στις 17:58, 26-05-15:

η οικονομικη κριση μας εφερε στο σημειο αυτο να μην πηγαινουμε γυμναστηριο
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,581 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 18:20, 26-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από takis1971
Σοβαρά τώρα? Κοίτα κακό που έκανε ρε παιδί μου τύφλα να χουν οι άνεργοι και οι άστεγοι. Πρώτον, τα περισσότερα γυμναστήρια βγάζουν προσφορές πολύ καλές για να προσελκύσουν κόσμο. Ο ξάδερφος μου δίνει 100 το χρόνο αν δεν κάνω λάθος. Δεύτερον, μπορείς να πας για περπάτημα, τρέξιμο, ποδήλατο, κολύμπι και να βρεις άπειρα βιντεο στο ιντερνετ με προγράμματα άμα θέλεις. Όποιος θέλει πάντα βρίσκει χρόνο και τρόπο να κάνει κάποιο είδος άσκησης. Αλλιώς δεν θέλει και ψάχνει δικαιολογίες σαν εμένα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 18:29, 26-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Σοβαρά τώρα? Κοίτα κακό που έκανε ρε παιδί μου τύφλα να χουν οι άνεργοι και οι άστεγοι. Πρώτον, τα περισσότερα γυμναστήρια βγάζουν προσφορές πολύ καλές για να προσελκύσουν κόσμο. Ο ξάδερφος μου δίνει 100 το χρόνο αν δεν κάνω λάθος. Δεύτερον, μπορείς να πας για περπάτημα, τρέξιμο, ποδήλατο, κολύμπι και να βρεις άπειρα βιντεο στο ιντερνετ με προγράμματα άμα θέλεις. Όποιος θέλει πάντα βρίσκει χρόνο και τρόπο να κάνει κάποιο είδος άσκησης. Αλλιώς δεν θέλει και ψάχνει δικαιολογίες σαν εμένα.
άμα βρεις την προσφορά καλά είναι. θα την βρεις όμως; όσοι μένουν επαρχία ξέρουν πολύ καλά τι θα πει να έχεις μόνο 2 γυμναστήρια στην πόλη τα οποιά ανταγωνίζονται ποιο θα έχει τις υψηλότερες τιμές. εγώ το σκεφτόμουν για ζούμπα αλλά άλλαξα γνώμη. η μηνιαία συνδρομή ήταν όσα δίνω τον μήνα για φροντιστήριο χημείας. πάντως πιστεύω πως για πολλούς το γυμναστήριο αποτελεί πολυτέλεια πλέον.
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 18:40, 26-05-15:

μπαα και στην επαρχία έχουν αρχίσει να κάνουν καλύτερες τιμές. αθήνα πάντως, αν το ψάξεις, βρίσκεις και γυμναστήρια με συνδρομή 20-25 ευρώ το μήνα.
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 18:50, 26-05-15:

βρέθηκα στην λάθος επαρχία τότε

κάποια στιγμή παντως θα ήθελα να ασχοληθώ συστηματικά με την γυμναστική, ίσως κατά τα φοιτητικά χρόνια.
γιατί του χρόνου προβλέπω γερό χλαπάτσιασμα με τις πανελλήνιες.
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 18:52, 26-05-15:

ναι, στα φοιτητικά χρόνια θα είσαι πιο χαλαρή. και γυμναστήριο θα πηγαίνεις και διατροφή θα κάνεις και κορμάρα θα φτιάξεις
του χρόνου πάντως τρώγε ελεύθερα, θα έχεις την δικαιολογία τους άγχους
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 18:59, 26-05-15:

Οποιος θελει να γυμναστει βρισκει τροπο. Ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,581 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 19:03, 26-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από aye
άμα βρεις την προσφορά καλά είναι. θα την βρεις όμως; όσοι μένουν επαρχία ξέρουν πολύ καλά τι θα πει να έχεις μόνο 2 γυμναστήρια στην πόλη τα οποιά ανταγωνίζονται ποιο θα έχει τις υψηλότερες τιμές. εγώ το σκεφτόμουν για ζούμπα αλλά άλλαξα γνώμη. η μηνιαία συνδρομή ήταν όσα δίνω τον μήνα για φροντιστήριο χημείας. πάντως πιστεύω πως για πολλούς το γυμναστήριο αποτελεί πολυτέλεια πλέον.
Πέρυσι που πήγαινα είχαν 99 ευρώ το 3μηνο και περιστασιακά το έκαναν 6μηνο και μένω επαρχία. Συμφωνώ ότι παντού δεν υπάρχουν προσφορές απλά νταξει αν θες βρισκεις τρόπο και χωρις να πληρώσεις. Μέχρι και στο χωριό μου στου απαυτου τη μανα έμαθα έκανε μια άδεια αίθουσα που είχαν ο πολιτιστικός σύλλογος γυμναστήριο και είναι δωρεάν. Και στην πόλη μου τουλάχιστον έχει γυμναστήριο και το πανεπιστήμιο όπου χρειάζεται μόνο κάτι χαρτιά γιατρού να ανανεώνεις κάθε χρόνο για τους φοιτητές που είναι πιο στριμωγμένοι γενικά.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 21:01, 26-05-15:

Οι συνδρομές τον μήνα βγαίνουν ακριβές. Αν πάρετε ετήσια πακέτα βγαίνει πολύ πιο φτηνά και αξίζει ακόμα και αν μερικούς μήνες πηγαίνετε ελάχιστα ή δεν πηγαίνετε και καθόλου. Εγώ πχ 150 ευρώ τον χρόνο πλήρωσα. Είναι αρκετά φτηνό το συγκεκριμένο αλλά μετά υπάρχουν αρκετά γυμναστήρια με 180 ευρώ που βγάζουν και συχνά μίνι προσφορές ανά περίοδο ακόμα πιο φτηνά (στην πόλη μου - Ξάνθη).
Παράθεση

gaspar

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,171 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 00:30, 27-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Αναλογα ειναι το σωμα του καθενος .. Π.χ αμα κανω σοβαρη γυμναστικη 1-1.30 ωρα ανα δυο μερες με βαρη για ενα μηνα μπορει να γινω commando(Που λεει ο λογος).
αυτό είναι αρκετό ναι, αλλα αν θέλεις να δείς άμεσα αποτελέσματα δοκίμασε για ένα μήνα πρωτείνη μαζί με κρεατίνη.
θα δέις μεγάλη διαφορά.
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,137 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 03:14, 27-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από takis1971
Ναι η οικονομική κρίση φταίει που δε πατά κανείς, όχι πως είναι βαρετό μέχρι αηδίας.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νεοφερμένος

H Omorfileni89 έγραψε στις 13:55, 01-06-15:

Καλησπέρα σας, καλή βδομάδα και καλο μήνα!!! Όπως σας είπα - γράφω πάλι για να κάνω update σχετικά με το αδυνάτισμά μου! Παίρνω το προϊόν Nidora 2 βδομάδες και παραπάνω. Έχασα σχεδόν 4 κιλά!! Απίστευτο είνια! Φαίνομαι καλύτερα( νομίζω ) και αισθάνομαι οκ. Το ξέρω ότι για 3-4 εβδομάδες το σώμα μου δεν θα γίνει σαν το σώμα των μόντελ και ξέρω ότι θέλει και πολύ άσκηση για να φαίνομαι καλά και χωρίς ρούχα αλλά τουλάχιστον τώρα έχω ελπίδα! Θα χάσω λύπος και με ασκήσεις και καλή διατροφή θα αποκτήσω το σφιγμένο σώμα που θέλω τόσο πολύ! Δεν με πειράζει αν μετά βάλω και λίγα κιλά - αρκεί να έιναι μυική μάζα και όχι λύπως.
Ξέρω πολύ καλά ότι υπάρχει μεγάλη σημασία αν τα "περιττά" κιλά είναι λύπος ή μυς. Έχω δει φωτογραφίες γυναικών με το ίδιο ύψος και βάρος που όμως φαίνονται απολύτως διαφορετικά! Γι'αυτο ο σκόπος μου έιναι απλά να ασθαίνομαι καλά στο σώμα μου και να έχω υγιεινή αυτοπεποίθηση.
Υ.Γ. νομίζω ότι και πριν το ρώτησα αλλά κανείς δεν απάντησε - έχετε κάνει κάτι τέτοιο: http://30dayfitnesschallenges.com/ - 30 ημέρες fitness πρόκληση? Ποια ήταν τα αποτελέσματα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Παράθεση

nikolaos p.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolaos p.
Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 198 μηνύματα.

O nikolaos p. έγραψε στις 05:02, 05-06-15:

Πήγαινα γυμναστήριο για ένα διάστημα, αλλά τώρα δεν πηγαίνω λόγω έλλειψης χρόνου.
Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,284 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 11:28, 05-06-15:

Εγω σήμερα θα αρχίσω περπάτημα.Την άλλη εβδομάδα και ποδήλατο.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 14:05, 08-07-15:

Πιστεύετε πως το γυμναστήριο είναι κακό μέρος για να γνωρίσεις μια κοπέλα?
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 14:21, 08-07-15:

Πιστεύετε πως το γυμναστήριο είναι κακό μέρος για να γνωρίσεις μια. κοπέλα?
Υπάρχουν καλά και κακά μέρη για μια γνωριμία; Αν εξαιρέσουμε κάποιες ακραίες περιπτώσεις (π.χ. φυλακή, οίκος ανοχής, εκκλησία σατανιστών, γραφεία Χ.Α. κλπ), οπουδήποτε αλλού μπορεί να γίνει μια γνωριμία, η οποία μπορεί να προχωρήσει ή και όχι. Τα άτομα που θα γνωριστούν έχουν σημασία και όχι ο τόπος γνωριμίας.

Παράθεση

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φρεντος
Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 14:21, 08-07-15:

Οχι, αλλα ο ανταγωνισμος ειναι ψηλος!!! Πιο ευκολα γνωριζεις αν γραφτεις σε προγραμμα γυμναστηριου, πας πχ αεροβια η κανα κροσφιτ για αδυνατισμα !!! Αν και αυτα ειναι πολυ βαρετα
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 14:43, 08-07-15:

Δεν ξέρω Δια, ίσως να μην είναι πρέπον το μέρος πως το να πω. Δεν βλέπω να μιλάνε ιδιαίτερα εκεί μέσα είναι μέρος που πας για "δουλειά". Επίσης, χωρίς να θέλω να φανώ σεξιστής, το να πιάσω κουβέντα σε γυμναστήριο με κοπέλα φοβάμαι μην με κάνει να φανώ douchebag, λιγούρης κλπ. Βασικά εγώ δεν έχω θέμα απλώς δεν γνωρίζω τις προκαταλήψεις του γυμναστηρίου. Είχα διαβάσει και ένα άρθρο παλιά για κάποιους άγραφους κανόνες (πριν γραφτώ στο γυμναστήριο για να ξέρω τι να μην κάνω), και είχε και έναν παρόμοιο κανόνα που έλεγε για πέσιμο. Εγώ πέσιμο δεν θέλω να κάνω αλλά να την γνωρίσω.

Είναι μια κοπέλα που βλέπω την βλέπω στο gym τώρα το καλοκαίρι (δείχνει ασκήσεις) την οποία δεν έβλεπα όλη την χρονιά. Πιθανόν να είναι φοιτήτρια αλλού(?). Ηλικιακά την κόβω ίδια με εμένα. Πρέπει να την φωνάξω να μου δείξει καμιά άσκηση που τάχα δεν ξέρω και κάπως να ρωτήσω το ονοματάκι της.

Φρέντο μπα δεν θέλω αερόβια, καταρχάς πάω στο gym για τις ασκήσεις όχι για να γνωρίσω κοπέλες Αλλά αν τύχει... Και το κρόσφιτ όπως είπες για αδυνάτισμα και γράμμωση καλό είναι αλλά εγώ θέλω πιο πολύ να βάλω όγκο (δεν έχω) οπότε θέλω τα όργανα γυμναστικής για βάρη. Επίσης αυτό με τον ανταγωνισμό που είπες τι σημαίνει? Δεν έχω πολλές ελπίδες με τα ντούκια δίπλα μου?
Παράθεση

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 17:42, 08-07-15:

Οχι ρε απλα η αναλογια ανδρων γυναικων στα βαρη ειναι 3:1, αυτο εννοω, οι πιο πολλες πανε αεροβια κτλ!! Επισης για να δειχνει ασκησεις, σημαινει οτι ειναι γυμναστρια( ; ) , αρα ειναι αρκετα ευκολο να τη γνωρισεις, αλλα πολυ δυσκολο να την πεισεις για κατι παραπανω!!!
Παράθεση

Cerveza

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Cerveza
H Cerveza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Cerveza έγραψε στις 17:51, 08-07-15:

σκεφτομαι να ξεκινησω crossfit. γνωριζεις καποιος κατι γι αυτο? καποιος ειδικος δλδ ή τουλαχιστον να εχει κανει. δε μπορω να πω οτι ειμαι και τελειως αγυμναστη αλλα σιγουρα εχω να προπονηθω καλα απο τον χειμωνα
Παράθεση

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

O Φρεντος έγραψε στις 18:19, 08-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Cerveza
σκεφτομαι να ξεκινησω crossfit. γνωριζεις καποιος κατι γι αυτο? καποιος ειδικος δλδ ή τουλαχιστον να εχει κανει. δε μπορω να πω οτι ειμαι και τελειως αγυμναστη αλλα σιγουρα εχω να προπονηθω καλα απο τον χειμωνα
Υπαρχουν πολλα επιπεδα, για αρχαριους, για πιο προχωρημενους, για αυτους που κανουν ανταγωνιστικο κτλ!! Οποτε μην αγχωνεσαι που εισαι απροπονητη!!! Ειναι καλο ειδος ασκησης, που συνδυαζει αεροβια και ενδυναμωση, και δεν το βαριεσαι ευκολα
Παράθεση

fmarulezkd

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη fmarulezkd
Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 630 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε στις 19:13, 08-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Cerveza
Γενικά το crossfit ακολουθεί την φιλοσοφία της (κυκλικής HIIT η οποία θεωρείται πως έχει καλύτερα αποτελέσματα. Προσωπικά δε το έχω και πολύ στα υπόψη γιατί απ' όσο έχω δει γίνεται κακή δουλειά (χώρια που είναι overpriced). Αυτό οφείλεται σε 2 παράγοντες: α) ηλίθιες εκτελέσεις ασκήσεων (βλέπε π.χ kipping pullup) β) επειδή είναι πολύ της μόδας οι καλοί προπονητές σπανίζουν. Τα δύο αυτά συνεπάγονται με μεγαλύτερο % τραυματισμών, οπότε γι' εμένα παίρνει κατευθείαν Χ. Tο θετικό του είναι πως πρόκειται για ομαδική δραστηριότητα οπότε δύσκολα βαριέσαι τη προπόνηση, χώρια που δε σου δίνει περιθώρια να τεμπελιάζεις μιας και είσαι μόνιμα με το χρονόμετρο.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 00:18, 11-07-15:

Ε, κακό δε το λες, αλλά προσωπικά ξενερώνω με τους περισσότερους. Είναι αυτοί οι τύποι με τις φέτες και τα ιδρωμένα μπλουζάκια που έρχονται δίπλα σου να κοιταχτούν στον καθρέφτη.
ΠΑΙΔΙΑΑ είναι ξενέρωτο να είσαι τόσο επιδειξίας.
Αν είσαι κανόνικος άνθρωπος δε βρίσκω κάτι κακό στο να πεις ένα γεια τι κάνεις σε κάποιον που βλέπεις καθημερινά. Κλάιν
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 00:25, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Είναι αυτοί οι τύποι με τις φέτες και τα ιδρωμένα μπλουζάκια που έρχονται δίπλα σου να κοιταχτούν στον καθρέφτη.
Αυτοί συνήθως βρωμάνε και ιδρωτίλα. Αναρωτιέμαι, αποσμητικό βάζουν? Άσε που οι πολύ hardcore δεν φέρνουν καν πετσέτα να σκουπίζονται με τόσο που ιδρώνουν.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 00:31, 11-07-15:

Αυτοί συνήθως βρωμάνε και ιδρωτίλα. Αναρωτιέμαι, αποσμητικό βάζουν? Άσε που οι πολύ hardcore δεν φέρνουν καν πετσέτα να σκουπίζονται με τόσο που ιδρώνουν.
Αυτές τις μέρες με τον καύσωνα, ένας από τους λόγους που πηγαίνω πολύ αργά το βράδυ στο γυμναστήριο είναι επειδή δεν μπορώ τον πολύ κόσμο ακα την πολύ βρώμα. Δε καταλαβαίνουν ρε φίλε ότι μυρίζουν; .
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 00:57, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Αυτές τις μέρες με τον καύσωνα, ένας από τους λόγους που πηγαίνω πολύ αργά το βράδυ στο γυμναστήριο είναι επειδή δεν μπορώ τον πολύ κόσμο ακα την πολύ βρώμα. Δε καταλαβαίνουν ρε φίλε ότι μυρίζουν; .
Όλοι μας μυρίζουμε κάπως, γλυκιά μου (όσο και να πλενόμαστε ή να αρωματιζόμαστε). Μόνο που καταλαβαίνουμε μόνο τη μυρωδιά των άλλων και όχι τη δικιά μας...

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 11:03, 11-07-15:

Το να έχεις βάλει αποσμητικό, και το να μην έχεις βάλει, κάνει μεγάλη διαφορά! Μια φορά δεν έβαλα και το κατάλαβα αμέσως.
Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,199 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 11:09, 11-07-15:

Βάζετε αποσμητικό πριν πάτε γυμναστήριο;! Αφού όταν γυμνάζεσαι ιδρώνεις παντού, χέρια, πόδια, πλάτη, στήθος, λαιμό, πρόσωπο. Απλά χρειάζεσαι δύο πετσετούλες, μία για να σκουπίζεις χέρια/μούρη ώστε να μη στάζεις παντού και μία για να κάθεσαι πάνω της στα μηχανήματα.

Επίσης αυτοί που βρωμάνε δεν είναι επειδή ίδρωσαν με τη γυμναστική, είναι επειδή δεν έχουν κάνει μπάνιο πρόσφατα ή επειδή (το πιο πιθανό) δεν πλένουν τα ρούχα τους μετά από κάθε προπόνηση. Και αν ο χώρος δεν κλιματίζεται/αερίζεται, τότε χέσε μέσα.

Πιο πολύ εξαρτάται το πώς θα μιλήσεις παρά το μέρος αν και γενικά δεν είμαι φαν των άσχετων τοποθεσιών (σουπερ μαρκετ, λεωφορείο κλπ), το γυμναστήριο είναι οκ. Ένας τύπος στο γυμναστήριο που πάω (μάλλον, πήγαινα, έχω να πάω 3 βδομάδες λωλ) μου μιλάει τόσο πιεστικά και ενοχλητικά που σπάει μπάλες. Έφτασε σε σημείο να μου κάνει πατ πατ στην πλάτη ενώ ΤΡΕΧΩ στο διάδρομο για να με ρωτήσει πώς πάει η γυμναστική. Μου έκοψε το ρυθμό και με έπιασε σφάχτης
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη koukimanster : 11-07-15 στις 11:12.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους