Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,022 μέλη και 2,415,989 μηνύματα σε 75,327 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 278 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με τα κινούμενα σχέδια!

Πώς σας αρέσουν τα κινούμενα σχέδια

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
Ζωγραφιστά
37
51,39%
CGI (ψηφιακά)
8
11,11%
Δεν έχετε πρόβλημα
27
37,50%

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 16:17, 07-07-05:

Ποιά είναι τα παιδικά,κινούμενα σχέδια που παρακολουθούσατε μικροι ή και τώρα και σας αρέσουν παρα παρα πολύ??
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε: στις 16:34, 07-07-05:

ουρανιο τοξο καθε μεσημερι, καντυ καντυ, στρουμφακια φανατικα, το μικρο σπιτι στο λιβαδι, μια φορα και εναν καιρο ηταν ο ανθρωπος...κα που δε θυμαμαι...για πειτε!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε: στις 16:40, 07-07-05:

"Του κουτιού τα παραμύθια" τα θυμάται κανείς;
Απ' τα αγαπημένα μου!!!
Το κορυφαίο... LooneyTunes!!! Ειδικά το RoadRunner!
Λυπόμουν το κακόμοιρο το κογιότ!
Ακόμη Ducktales, Thundercats, αλλά και στρουμφάκια.

Να 'ναι καλά το νετ που μπορώ και τα κατεβάζω για να θυμάμαι τα νιάτα μου...
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε: στις 16:55, 07-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από giostau
"Του κουτιού τα παραμύθια" τα θυμάται κανείς;
Απ' τα αγαπημένα μου!!!
ανοιξε αυτο το κουτι
παραμυθι να ακουστει
οι ιστοριες μας
παραμυθαδες
ή μηπως ειμαστε
ή μηπως ειμαστε
τρελοι τραγουδισταδες

ρε εσυ ο Φιογκος
και ο Ρουχλας ειναι λα
ο Σεβαστιανος διηγηται στην γραμμη του σι
και στο μη τραγουδαει παραμυθια η Μελια

και στο μι τραγουδαει παραμυθια η Μελιααααααααααααα

χαχαχαχα σωστη?
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 17:09, 07-07-05:

ΠΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα, ολοι μερα αυτα εβλεπα....

Στρουμφακια, bugs bunny, παραμυθια του κουτιου (πολυ μικρος επειδη εβλεπε η αδερφη μου, δεν μου πολυαρεσε), φλινστοουνς και ενα σωρο αλλα.... αλλα ποτε δεν μου αρεσε το Dragonball που εβλεπαν ολα τα αλλα παιδια...
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 17:22, 07-07-05:

χμμμμμ δεν ξέρω καν αν θα τα ξέρετε εσείς αυτά
Λιλιπούπολη....
Μάγια η μέλισσα
Νιλς Χόλκερσον....
Μια φορά και έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος....
Σουβλίτσα και Κλούβιος (πω πω ειχα και σε κουκλα την Σουβλιτσα!)
Μπόλεκ και Λόλεκ
Καραγκιόζη
Snoopy!
Πίπη η φακυδομύτη
Το μικρό σπίτι στο Λειβάδι
Boomer!

και πολλά άλλα που αυτή τη στιγμή δε θυμάμαι τίτλους ρε γμτ....
αχχχχχχχχχχχ γεροντάματα
Παράθεση

Porcelain

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Porcelain έγραψε: στις 17:59, 07-07-05:

Saber Rider and the Star Sheriffs
Getta Robo
He-Man
The Transformers
Iga-no Kabamaru(Καμπαμαρού)
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 18:12, 07-07-05:

Το μιά φορά και ένα καιρό ήταν κορυφαίο. Το Λιλίπουλη ποιό ήταν ΚΑΚΗ_ΕΠΙΡΡΟΗ? Εγω θυμάμε την τενεκεδούπολη
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε: στις 18:24, 07-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
ανοιξε αυτο το κουτι
παραμυθι να ακουστει
οι ιστοριες μας
παραμυθαδες
ή μηπως ειμαστε
ή μηπως ειμαστε
τρελοι τραγουδισταδες

ρε εσυ ο Φιογκος
και ο Ρουχλας ειναι λα
ο Σεβαστιανος διηγηται στην γραμμη του σι
και στο μη τραγουδαει παραμυθια η Μελια

και στο μι τραγουδαει παραμυθια η Μελιααααααααααααα

χαχαχαχα σωστη?
Σχεδόν άψογη....
σχεδόν γιατί λέει:
φα δίεση ο Φιόγκος...
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 18:46, 07-07-05:

Ισα που θυμάμαι Χιλιοποδαρούσα, ουράνιο τόξο και ThunderBirds
Νιλς Χόλκερσον μανιοδώς
Τα κλασσικά της warner που τα βλέπω ακόμα και ΔΕΝ τα θεωρώ παιδικά τα περισσότερα.
Candy Candy εβλεπα σποραδικά, κυρίως κατα τη διάρκεια "δικαστικής μάχης" με την αδερφή μου για κυριώτητα του τηλεχειρηστηρίου. Ηξερα όμως την υπόθεση γιατι ΟΛΕΣ στο σχολείο σχολιάζανε τι ειχε γινει. Μιά μέρα ηρθαν όλες σαν σε κηδεία γιατι είχε πέσει ο Αντονυ απο το άλογο!!!
Του κουτιού τα παραμύθια που εδινε ρέστα ο Κοντογιαννίδης ώς Ρουχλας
Στρουμφάκια (ημουν μικρός και δεν ηξερα τί είναι)
Παλιά που αναμετέδειδε κάποιο κανάλι δορυφορικά ξυπναγα 6:30 και εβλεπα Robotech στα αγγλικά χωρίς υπότιτλους. Μετά απο κάποια χρόνια εξέδειδε και το manga το περιοδικό "δύο"
Thundercats
Παράθεση

trelokotsidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H trelokotsidou έγραψε: στις 19:15, 07-07-05:

Έβλεπα τα περισσότερα παιδικά που έπαιζε η κρατική τηλεόραση τότε( δεν είχε και μεγάλη ποικιλία ) τα πιο αγαπημένα, τα οποία και τώρα όποτε τα πετυχαίνω τα βλέπω με σιγκίνηση( άτιμα γηρατειά ) είναι τα στρουμφάκια, του κουτιού τα παραμύθια και thunder, thunder....thundercats
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 19:41, 07-07-05:

Εγώ ακόμα παρακολουθώ. Αλλά δεν έχω όρεξη να πω ποια. Είναι πάρα πολλά. Σχεδόν όλα.
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 22:09, 07-07-05:

A, κι εγώ βλέπω ακόμα πολλά. Το μόνο ομως που κυνηγάω να δώ είναι το Dexter's Lab (που κι αυτό δεν είναι τελείως παιδικό).
Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε: στις 00:07, 08-07-05:

Τενεκεδούπολη, κάντυ-κάντυ, στρουφάκια, του κουτιού τα παραμύθια, ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ (δεν την έβλεπε κανείς άλλος???), θάντερκατς, και πολλά άλλα...
Αχ! Τι αναμνήσεις μου ήρθαν τώρα!
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 00:19, 08-07-05:

Iga-no Kabamaru(Καμπαμαρού)

οοοολε!!!
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 02:07, 08-07-05:

Φρουτοπια, καντυ καντυ, του κουτιου τα παραμυθια, στρουμφακια, ενα αλλο που εδειχνε πως ειναι εσωτερικα το σωμα κι εδειχνε κατι γιατρους να τρεχουν πανω κατω αλλα δε θυμαμαι κααααθολου πως λεγεται..
Τωρα συνεχιζω να βλεπω στρουμφακια και bob σφουγγαρακη τετραγωνοπαντελονη!
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 07:52, 08-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
A, κι εγώ βλέπω ακόμα πολλά. Το μόνο ομως που κυνηγάω να δώ είναι το Dexter's Lab (που κι αυτό δεν είναι τελείως παιδικό).
Εγώ γμτ την έχω χάσει τη σειρά, αν και μου αρέσει πολύ :/

Με το πολύ PC/internet έχω χάσει τελείως τόπο και χρόνο γμτ.

Επική σειρά (δεν ξέρω αν τη θυμάται κανείς) ήταν το QUACK PACK!
ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πάντα είχα μια αδυναμία στον Donald βέβαια
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 09:18, 08-07-05:

Φρουτοπία έβλεπα που ήταν φοβερή (αν και μου κανει λιγο ταξική πάλη του λαού της φρουτοπίας εναντίων των πολυεθνικών Λεμονοστιφτέξ και Κομποστάλ τώρα που ξανασκέυτομαι το σενάριο, μετά τα στρουμφάκια βλέπω παντού προπαγάνδα). Ιga-no Kabamaru είδα λίγο και νομίζω ηταν σε κάποιο παρακμιακό κανάλι που είχε 5-6 επισόδια όλα κι όλα, αλλά όλα τα λευτά ήταν η αισχρή μεταγλωτηση. ("Στο διαβολο... στο διαβολο... " και "Καταραμένε Χαγιάτε" )
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 12:17, 08-07-05:

όλα τα λεφτα η μακαροναδα παιδιά!
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 14:17, 08-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie

ρε εσυ ο Φιογκος
και ο Ρουχλας ειναι λα
"Ρε δίεση ο Φιόγκος"

Η Παρασκευούλα, το κοριτσάκι που άκουγε τα παραμύθια από τα κουκλάκια, πήγαινε στο ίδιο σχολείο με μένα και φυσικά αυτό το τραγουδακι της το τραγουδούσαμε ανελλιπως σε κάθε διάλειμμα!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Κινούμενα σχέδια - Από Mitsos The Great
      Το θέμα έχει λάβει 505 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-08-17 στις 02:37.
    • Τα σχέδια για το νέο Λύκειο - Από mili
      Το θέμα έχει λάβει 1017 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-10-13 στις 21:04.
    • Σχέδια για φαρμακεία - Από Ακριβή Καλογεροπούλου
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εικαστικές τέχνες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-10-08 στις 14:03.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα