Αγορά ψηφιακής βιντεοκάμερας

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Παιδιά θέλω την ΑΜΕΣΗ ανταπόκρισή σας. Θέλω αυτή την εβδομάδα να αγοράσω βιντεοκάμερα γύρω στα 400 ευρώ. Αρκετά καλή ανάλυση και φωτογραφική μηχανή (οk, ξέρω ότι οι κάμερες δε σκίζουν από πλευράς φωτογραφίας, αλλά θέλω να έχει και τέτοια). Επίσης, θέλω να δέχεται κάρτα μνήμης (γιατί βρήκα μία Sony που μόνο ταινία έπαιρνε).

Για πείτε προτάσεις...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Με το θεμα αυτο δεν ειμαι σχετικος αλλά μην τολμήσεις τα πάρεις jaga ή trust ... ναι μεν εχουν χαμηλη τιμη ... αλλά δεν αξιζουν τπτ ... καλλιτερα παρε ενα κινητο nokia n92 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Με 400? λιγο δυσκολο...Εχει sony με αυτη την τιμη αλλα δεω κανουν και τρομερα απο αποψη φωτογραφιας, Και μιλαω για ψηφιακες. Το πιο ευκολο ειναι να βρεις και να δεχονται mini dvd σε αυτη την τιμη. Μεγαλη ευκολια για ερασιτεχνη που δεν θελει να μπλεκεται με επεξεργασια βιντεο στο pc η να δινει σε φωτογραφεια να το κανει dvd.Αλλα αν ο περιορισμος σου ειναι τα 400? τοτε πας για mini dv που εχουν αρκετες υποδοχη για καρτα mmc, sd.

Σινηθως υστερουν στη φωτογραφια (1 mpx το πολυ...) και στην νυχτερινη ληψη.

Παντως κοιτα σε μαρκες οπως sony, panasonic, jvc, canon.

Να ενα Link με ενδεικτικες τιμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κατι Sony και μερικες Cannon που εχει η Ηλεκτρονικη Αθηνων τωρα (στης εκπτωσης) με 300-400? αξιζουν; Ισως καπια απο αυτες να ειναι αυτο που ψαχνει η Nana. Προσεξα σε καπια απο αυτες οτι ειχε φακο carl zeis, οποτε φανταζομαι οτι θα βγαζει αρκετα καλες φοτογραφιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ψηφιακή βιντεοκάμερα με 400 ευρώ, λιγάκι δύσκολο (τη δική μου ψηφιακή, την είχα πάρει 1200 ευρά με mini dv κασσέτα).
κοίτα καμιά olympus πάντως. καλές τιμές, αντίστοιχες δυνατότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ψηφιακή βιντεοκάμερα με 400 ευρώ, λιγάκι δύσκολο (τη δική μου ψηφιακή, την είχα πάρει 1200 ευρά με mini dv κασσέτα).
κοίτα καμιά olympus πάντως. καλές τιμές, αντίστοιχες δυνατότητες.
και εγω αν επαιρνα Dooo κοντα στα 1000? θα επαιρνα. Αλλα η απλες mini DV ξεκινανε κατω απο τα 400? και απο καπου εκει αρχιζουν και οι φτηνες mini DVD. Οι καλες mini DV που ,πλεον ειναι HHD, αρχιζουν απο τα 1000? και δεν κανουν για τον απλο χρηστη μιας και θελουν επεξεργασια στο pc αν δεν θες απλως να μαζευεις mini DV κασσετες...

Το καλο που πρεπει να προσεχει καποιος ειναι τα pixel. Σε αυτη τιην τιμη ειναι σχεδον ολες με 800.000 pixel. ελαχιστες με 1mp ή 1.3mp. Οσο πιο πολλα καλυτερα. Το αν εχει φλας. Αν δεν εχει, αν παιρνει extra, και αν δεν παιρνει extra να εχει δυνατοτητα ληψης σε χαμηλα lux πχ 2. Το μεγεθος της μπαταριας (σε mA μιλαω).

Αυτες συνηθως δεν βγαζουν φωτο πανω απο 1mp. Υπαρχουν και εξαιρεσεις, αλλα μαλλον με τιμημα στο κοστος.

Ειδα οτι αρκετες "τιμιες" προτασεις σε αυτη την τιμη ερχονται και απο την samsung. Ας παει σε ενα φωτογραφειο και οχι πολυκαταστημα να την ενημερωσουν. Θεσσαλονικη παντως εχω δει εξειδικευμενα μαγαζια για φωτογραφικες/καμερες//τηλεσκοπια που ειναι η καλυτερη επιλογη. θα σου βρουν αυτο που θες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αυτή τι λέει για παράδειγμα;;;

https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.562470

(Με την επεξεργασία της ταινίας στο pc δεν έχω πρόβλημα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Αυτή τι λέει για παράδειγμα;;;

https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.562470

(Με την επεξεργασία της ταινίας στο pc δεν έχω πρόβλημα.)
Να σου πω την αληθεια δεν ειναι ασχημη για τα λεφτα της.
Εχει καλα χαρακτηριστηκα.

Αλλα οπως ειπα, καλο ειναι να πας σε ενα καταστημα να την δεις και απο κοντα και να ρωτησεις ειδικο για της αναγκες σου. Εγω ενα Link εδωσα νε ενα site που εχει καλες τιμες αλλα οχι και ολα τα μοντελα της αγορας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ψηφιακή βιντεοκάμερα με 400 ευρώ, λιγάκι δύσκολο (τη δική μου ψηφιακή, την είχα πάρει 1200 ευρά με mini dv κασσέτα).
κοίτα καμιά olympus πάντως. καλές τιμές, αντίστοιχες δυνατότητες.

χμμμμμμ...η Olympus δεν έχει βιντεοκάμερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από songless_bird:
Να σου πω την αληθεια δεν ειναι ασχημη για τα λεφτα της.
Εχει καλα χαρακτηριστηκα.

Είδες, άμα θες βρίσκεις ;) Δεν ψάχνω και επαγγελματική...

Αρχική Δημοσίευση από songless_bird:
Αλλα οπως ειπα, καλο ειναι να πας σε ενα καταστημα να την δεις και απο κοντα και να ρωτησεις ειδικο για της αναγκες σου. Εγω ενα Link εδωσα νε ενα site που εχει καλες τιμες αλλα οχι και ολα τα μοντελα της αγορας.

Καλά εννοείται ότι θα πάω σε κατάστημα. Δεν παίρνω στα τυφλά. Στο link που έδωσες είχα μπει κι εγώ... Αλλά να σου πω τους "ειδικούς" των καταστημάτων, επειδή ξέρω πόσο ειδικοί είναι και με τι σκεπτικό δουλεύουν θα τους αφήσω... ;)

Thnx!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Είδες, άμα θες βρίσκεις ;) Δεν ψάχνω και επαγγελματική...



Καλά εννοείται ότι θα πάω σε κατάστημα. Δεν παίρνω στα τυφλά. Στο link που έδωσες είχα μπει κι εγώ... Αλλά να σου πω τους "ειδικούς" των καταστημάτων, επειδή ξέρω πόσο ειδικοί είναι και με τι σκεπτικό δουλεύουν θα τους αφήσω... ;)

Thnx!
Κοιτα. Εγω οταν πηγα να αγορασω φωτογραφικη μηχανη πηγα σε φωτογραφο...Οταν ρωτησα και για βιντεοκαμερα, μου λεει" οπα. Να φωναξω το παιδι που ασχολειται." Και το παλικαρι ηξερε γιατι ηταν δουλεια του να χρησιμοποιει βιντετοκαμερα. Οχι μονο να την πουλαει. Πωληση μπορουσε να μου κανει και ο φωτογραφος. Πηγαινε σε ενα φωτογραφειο πρωτα. Πχ photo experts(δεν κανω διαφημιση αλλα ειναι αλυσιδα και οχι φωτογραφος του χωριου μου ενα πραγμα:redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλησπέρα!!
Θέλω την βοήθεια σας στην αγορά μίας ψηφιακής βιντεοκάμερας η οποία να μην έχει λειτουργία φωτογραφικής, να έχει σχετικά καλή ποιότητα βίντεο, να έχει επιλογή εστίασης χειροκίνητη και να μην κοστίζει πάνω από 500 ευρω.

Τί άλλο πιστεύεται ότι πρέπει να έχει μία βιντεοκάμερα?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δεν έχω ασχοληθεί με τη φωτογραφία αλλά η Nikon βγάζει οικονομικές SLR, πήρε το μάτι μου Νikon D60 ( χωρίς φακό μάλλον ) 300? στο διαφημιστικό των Saturn.
Nikon D40 βγαίνει σε προσφορές 300? μαζί με φακό αρκετά συχνά.
Δεν ξέρω αν σου κάνουν..

EDIT:Ουπς, άκυρο το post, νόμιζα για φωτογραφική έλεγες :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ Φοίβο έστω και για τις φωτογραφικές...


Παιδιάααα ακόμα περιμένω τις γνώσεις σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδια ενας φιλος μου παει Κινα μεθαυριο και μου ειπε οτι μπορει να μου φερει αν θελω οτιδηποτε σε τεχνολογια γιατι λεει εκει ειναι παμφθηνα. ηθελα παντα μια βιντεοκαμερα αλλα δεν εχω ιδεα απο μοντελα. αυτο που με ενδιαφερει βασικα να εχει καλη εικονα και μνημη πολλη, φανταζομαι οτι αυτα ειναι τα βασικα.:hmm: μηπως εχετε κατι υποψην σας να του πω να ψαξει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top