Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Δημόσιες τουαλέτες

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 12:13, 07-05-07:

Εγω παντως, οι μονες τουαλετες που καθομαι ειναι του σπιτιου μου και του σπιτιου του φιλου μου. Σε αλλα σπιτια, αν ειναι ΠΟΛΥ καθαρα το πολυ πολυ να καθησω με χαρτι, και σε δημοσιες, δεν το συζητω, ουτε να ακουμπησω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:13, 07-05-07:

Εγώ κάθομαι μόνο σπίτι μου και σπίτι του.-

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:14, 07-05-07:

Εγώ πάλι μόνο σε σπιτια (πολύ) γνωστών και σπίτι μου κάθομαι στην τουαλέτα. Πουθενά αλλού! (Ούτε και στην δουλειά ακόμα κι αν έχει βγει μόλις η καθαρίστρια!)

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 12:15, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Εγώ πάλι μόνο σε σπιτια (πολύ) γνωστών και σπίτι μου κάθομαι στην τουαλέτα. Πουθενά αλλού! (Ούτε και στην δουλειά ακόμα κι αν έχει βγει μόλις η καθαρίστρια!)
Να μια τύχη για μένα, στο γραφείο εγώ καθαρίζω την τουαλέτα και χρησιμοποιείτε ελάχιστα απο τον λογιστή και το αφεντικό, είναι σχεδών δική μου

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 12:17, 07-05-07:

Αχ, πολυ χαιρομαι που υπαρχουν και αλλοι "περιεργοι" σαν εμενα!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:18, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Να μια τύχη για μένα, στο γραφείο εγώ καθαρίζω την τουαλέτα και χρησιμοποιείτε ελάχιστα απο τον λογιστή και το αφεντικό, είναι σχεδών δική μου

A.. κι εδώ ελάχιστα χρησιμοποιείται από άλλες κοπέλες (μόνο, οι άντρες πάνε σε άλλη), αλλά και πάλι.. δεν μπορω!

Παράθεση

Asterismos (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Asterismos
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H Asterismos έγραψε στις 12:22, 07-05-07:

+1
Kι εγώ έτσι κάνω και πιστεύω πως όλοι μας θα έπρεπε να το τηρούμε αυτό. Δεν είναι θέμα παραξενιάς. Η προσωπική υγιεινή είναι πολύ σοβαρό θέμα. Κοινώς προσέχουμε για να έχουμε

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 12:25, 07-05-07:

Εγώ ήμουν παλιά πολύ υστερική με την τουαλέτα, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να απολαύσω διακοπές. Τώρα πια, κουβαλάω χαρτιά και απολυμαντικά μαντηλάκια και μετά ΚΑΘΟΜΑΙ (όχι για πιπί, εκεί εννοείται δεν κάθομαι). Ξέρω ότι θα περάσω ΩΡΕΣ στην τουαλέτα, αλλά τουλάχιστον δεν θα μου γίνεται η κοιλιά τούμπανο και ΝΑΙ, μπορώ και χαίρομαι διακοπές σε πιο free spirit μέρη.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 12:53, 07-05-07:

Εγω τα κάνω στο μπαλκόνι της εταιρείας και πεντακάθαρα είναι και αέρα παίρνω

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 12:59, 07-05-07:

κι αμα κατουριεσαι του θανατα καγιρα τι κανεις; κρατιεσαι μεχρι να σχολασεις;

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 13:03, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Εγω τα κάνω στο μπαλκόνι της εταιρείας και πεντακάθαρα είναι και αέρα παίρνω
Χαχαχα!!!

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
Ε, φανταζομαι κανει, αλλα χωρις να καθεται!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:05, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
Καλέ.. πάω, απλά δεν κάθομαι!

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 13:09, 07-05-07:

Καλέ.. πάω, απλά δεν κάθομαι!
ετσι πες...
ειπα κι εγω... ετσι που το ειπες αυτο φανηκε οτι δεν πας πουθενα αλλου εκτος του σπιτιου σου...
καλα ουτε κι εγω καθομαι σε ξενες τουαλετες...οι ουρολοιμωξεις καραδοκουν και δεν ειμαστε για τετοια τωρα...μια ουρολοιμωξη μπορει να μου κανει τα χειροτερα ειδικα εμενα...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 13:27, 07-05-07:

Παντως μερικες φορες υπερβαλλουμε οσο αφορα το ποσα μικροβια υπαρχουν εκει.

Αλλα γενικα ειμαστε γυφτοι, αυτο ειναι αληθεια.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 16:50, 07-05-07:

A.. κι εδώ ελάχιστα χρησιμοποιείται από άλλες κοπέλες (μόνο, οι άντρες πάνε σε άλλη), αλλά και πάλι.. δεν μπορω!
είμαστε 3 άτομα και οι άλλοι έρχοντε 3 φορές την έυδομάδα μόνο απόγευμα και δεν πάνε τουαλέτα σχεδόν καθόλου

Ειναι καθαριότητα της Μαρίνας αυτές οι τουαλέτες εξάλου δεν κάθομαι ποτέ στην λεκάνη, ούτε στο σπίτι μου, μόνο σε εξερετικές περιπτώσεις στο σπίτι και αφού καθαρίσω καλά

Δεν είμαι παράξενη ε;;

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 17:15, 07-05-07:

δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω σε ξένη τουαλέτα! τα μικρόβια δεν τα κολλάς μόνο αν κάτσεις. δεν κολλάνε μόνο με την άμεση επαφή

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 17:47, 07-05-07:

Παιδια, το να αποφευγουμε σε υπερβολικο βαθμο τα μικροβια δεν ειναι καλο. Αφορμη πηρα και το λεω. Γενικα.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 17:54, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω σε ξένη τουαλέτα! τα μικρόβια δεν τα κολλάς μόνο αν κάτσεις. δεν κολλάνε μόνο με την άμεση επαφή
Τα μικρόβια που μεταδίδονται με άλλους τρόπους πλην της επαφής (π.χ. με τα σταγονίδια της αναπνοής), δεν θα τα συναντήσεις σε μια τέτοια τουαλέτα.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 18:13, 07-05-07:

Συμφωνω με Lorien στο πιο πανω του ποστ.Μην καταντησουμε σαν την Κατακουζινα και κυκλοφορουμε με το "Αcqua di Bεdadin" στην τσεπη.
(κι εγω γενικα μιλαω,οχι για τις κοπελες και τα κοπελια εδω μεσα)

Αλλα εμεις σε τετοιες περιπτωσεις εχουμε το καλο, αν παραειναι σιχαμαρα η τουαλετα σε τετοιο βαθμο που εχουν φυγει και τα κατσαριδια απο εκει,να τα κανουμε (το "υγρο πυρ" παντα) και σ';ενα μπουκαλακι νερο.Θελει λιγη εξασκηση αλλα νταξ'!
(εκτος εαν εχεις προσοντα κινεζου οποτε μην μασας...δεν θα χυθει σταγονα.Εφαρμοζει τελεια!)

Κι αφου γεμισει μπορουμε καλλιστα να λεμε οτι ειναι φυσικος χυμος μηλου.
Μονο μην κανουμε την μ@λακια και το ξεχασουμε και το πιουμε μετα.

Τωρα εαν ειναι για τα "κακακια" μας...εκει και οι δυο μας την κατσαμε.
  • Μαθαινουμε να τα κραταμε σαν πρωτη λυση.
  • Παμε και τα κανουμε στην τουαλετα και ας ειναι μεσ' την μποχα.Αφηνουμε κι εμεις την προσωπικη μας υπογραφη.
  • Βαζουμε φελο για να μην ξεφυγουν!(Προσοχη ομως!εαν εχουμε αερια να το αποφυγουμε μιας και μπορει να τυφλωσουμε κανεναν αμοιρο που απλως ετυχε να βρισκεται απο πισω μας.)

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,275 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:45, 14-01-10:

Είχα διαβάσει κάπου οτι το να ουρούμε όρθιες οι κοπέλες είναι πολύ πιο επικίνδυνο για τον οργανισμό από τον κίνδυνο να πάρουμε μικρόβια αν καθόμαστε στις τουαλέτες. Κι αυτό γιατί όταν ουρούμε όρθιες, σφιγγόμαστε και δεν βγαίνουν όλα τα ούρα, οπότε αυτό είναι κακό για τον οργανισμό.

Πάντως ωραίο θέμα, γέλασα πολύ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:53, 14-01-10:

σιχαινομαι οχι απλα να παω σε δημοσιες τουαλετες, αλλα ακομα και στα σπιτια φιλων! εδω στο σπιτι μου στη Λαρισα οποτε καποιος φιλος μου ατρας επισκεπτεται τη τουαλετα μετα εγω τρεχω με το αζαξ και τη χλωρινη! αφου ο κολλητος μου με ειχε μαθει και καθοταν ο καψερος! δε φταιω εγω απλα εχω ενα ψυχολογικο με τη καθαριοτητα στο μπανιο!!

και ναι δεν ακουμπαω στις δημοσιες τουαλετες γιατι καραδοκουν πολλα, ηπατιτιδες και τα σχετικα. μια χαρα στον αερα.

χιμελα καλυτερα που λεει ο λογος μια ουρολιμωξη απο τι σφιξιμο(που σιγααααα ποσο συχνα μπορει να συμβει?) παρα ηπατιτιδες και αλλες ασθενειες που μπορει να σακολουθουν για το υπολοιπο της ζωης σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

someliss

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη someliss
H someliss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H someliss έγραψε στις 14:15, 15-03-12:

Καλησπέρα σε όλους!

Είδα τη συζήτησή σας και ήθελα να παρέμβω να σας διηγηθώ και εγώ τη δική μου ιστορία!
Και εγώ, όπως πολλές γυναίκες, κρατιόμουν και απέφευγα κάθε δημόσια τουαλέτα σαν το διάολο.
Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να παθαίνω αλλεπάλληλες ουρολοιμώξεις (5 το χρόνο).
Πριν από κανένα εξάμηνο ανακάλυψα ένα προϊόν που μου άλλαξε τη ζωή.
Μια χάρτινη συσκευή μίας χρήσης από αδιαβροχοποιημένο σταθερό χαρτόνι που βοηθάει τις γυναίκες να ουρούν όρθιες.
Στην αρχή ήμουν κάπως αρνητική και διστακτική μέχρι που το δοκίμασα πρώτα στην τουαλέτα του σπιτιού μου.
Τότε κατάλαβα πόσο εύχρηστη είναι.
Με απάλλαξε πια από το φόβο και την ανασφάλεια.
Δεν χρειάζεται πια να κάθομαι σε ημικάθισμα και να φοβάμαι μην ακουμπήσω πουθενά. Δεν πιάνω τίποτα και ούτε έρχομαι σε επαφή με τη λεκάνη. Όλα από μακριά!!!
Ο γιατρός μου είπε ότι δεν πρέπει να κρατιέμαι με τίποτα και ότι η ουρολοίμωξη αν πάθεις μια- δυο φορές σε περιμένει στη γωνία..
Έτσι, τώρα έχω το πακετάκι με χάρτινες συσκευασίες μιας χρήσης πάντα στην τσάντα μου και όποτε είναι ανάγκη χρησιμοποιώ μία από αυτές.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,289 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 15:29, 15-03-12:

χαχα.ωραίο θέμα,
το χειρότερο έιναι να φάς τίποτα σάπιο και να σε πάει αίμα ενώ είσαι έξω...
Σημείωση Συντονιστή:Ανοίξτε με δική σας ευθύνη

S.O.S

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 15-03-12 στις 15:34. Αιτία: Προσθήκη spoiler tag.Είναι και μεσημέρι gaspar,θα κοπεί η όρεξη σε μερικούς με αυτό
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Volkswagen Fan

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους