Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,953 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσο σας αρέσει η δουλειά σας;

Πόσο σας αρέσει η δουλειά σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
Τρελαίνομαι!!!
18
38,30%
Καλή είναι μωρέ, θα μπορούσε να μου αρέσει και περισσότερο
10
21,28%
Δεν μου πολυαρέσει, αλλά αντέχεται...
4
8,51%
Τη σιχαίνομαι!!
1
2,13%
Δεν δουλεύω
14
29,79%

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 11:48, 04-08-06:

Έχω την εντύπωση οτι ο μέσος έλληνας σιχαίνεται τη δουλειά του, και ανυπομονεί για την άδεια ή για το πότε θα πάρει σύνταξη...
Για να δούμε, ισχύει αυτό και στο e-steki?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 12:01, 04-08-06:

Θα πω πως λατρεύω την δουλειά που κάνω ... γιατί αν δεν την λάτρευα δεν θα μπορούσα να συνεχίσω ούτε λεπτό ... για κανέναν λόγο, ακόμα και για την επιβίωση μου ... σίγουρα υπάρχουν στιγμές που βγαίνω εκτός εαυτού ή που μπουχτίζω και αναζητάω να φύγω μερικές μέρες και να μην ακούω τίποτα σχετικό με την δουλειά ... αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το κατά πόσο μου αρέσει ή όχι ... αλλά περισσότερο με το άγχος ή και κάποιες φορές με την ρουτίνα ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 12:03, 04-08-06:

Προσωπικα, η δουλεια μου ειναι κατι που αρχικα δεν ειχα επιλεξει και ουτε καν ειχα σκεφτει οτι υπηρχε περιπτωση να την κανω. Φυσικα και μου αρεσει, διαφορετικα δεν θα μπορουσα να δουλευω τοσα χρονια χωρις να μου αρεσει, και ενα επιπλεον κινητρο ειναι οτι το περιβαλλον ειναι οικογενειακο.
Αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν ανυπομονω καθε φορα που μπαινει ο Αυγουστος (μην σου πω και απο τον Ιουνιο ) για τις διακοπες μου.

Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 12:20, 04-08-06:

Είμαι τυχερούλης εγώ και είμαι μικρός και δεν δουλεύω!!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:09, 04-08-06:

Ναι μου αρέσει ΠΑΡΑ πολύ η δουλειά μου
Νοιώθω τυχερή μιας που δεν είναι πολλοί αυτοί που κάνουν αυτό που γουστάρουν και σπούδασαν....
Φυσικά όμως όπως είπαν και τα κορίτσια (erodia & misslittledevil) αυτό δεν σημαίνει ότι δεν περιμένω πως και τι την άδεια μου για να κάνω τις διακοπές μου.. τα μπάνια μου... να ταξιδέψω σε κάποιο νέο μέρος, να δω νεες παραστάσεις πέρα απ το ίδιο μου το σπίτι....

Και ο μουσακάς μου αρέσει και τα μακαρόνια! Αδυνατώ όμως να τα τρώω κάθε μέρα!

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:42, 04-08-06:

Αυτό που κάνω τώρα μου αρέσει αλλά είνα ψυχφθόρο δνε με τρελαίνει αλλά αυτό που μου έχουν προτίνει να κάνω πάνω στον τομέα μου με τρελαίνει

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:21, 04-08-06:

Λατρεύω την δουλειά μου ακόμα και όταν βγαίνω εκτός ορίων και λέω ότι δεν πάει άλλο η κατάσταση Αν δεν μου άρεσε δεν θα την επέλεγα αφού κριτήριο μου ήταν να κάνω κάτι που γουστάρω πραγματικά!

Το να θες να πας διακοπές και να ξεφύγεις από τη ρουτίνα είναι λογικότατο.... Εγώ που κάθομαι από τέλη Ιουνίου,έχω βαρεθεί...Θέλω να ξαναρχίσω να δουλεύω! Να ξαναμπώ στη ρουτίνα μου και στο νέο μου σπιτάκι

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:31, 04-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Λατρεύω την δουλειά μου ακόμα και όταν βγαίνω εκτός ορίων και λέω ότι δεν πάει άλλο η κατάσταση Αν δεν μου άρεσε δεν θα την επέλεγα αφού κριτήριο μου ήταν να κάνω κάτι που γουστάρω πραγματικά!

Το να θες να πας διακοπές και να ξεφύγεις από τη ρουτίνα είναι λογικότατο.... Εγώ που κάθομαι από τέλη Ιουνίου,έχω βαρεθεί...Θέλω να ξαναρχίσω να δουλεύω! Να ξαναμπώ στη ρουτίνα μου και στο νέο μου σπιτάκι
πόσο σε ζηλεύω

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:04, 04-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
πόσο σε ζηλεύω
Γιατί κουνελάκι;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:01, 05-08-06:

γιατί θα πας σε καινούργιο σπίτι και θα μένεις μόνη σου, σαν φοιτήτρια

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:25, 05-08-06:

Εσύ γύρισες στο πατρικό σου ε;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:02, 06-08-06:

Ναι απο τον Νοέμβρη, αλλα΄θα φτιάξουμε σπίτι και θα μένω μόνη μου

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 19:23, 06-08-06:

τη μια τη λατρευω, την αλλη χμ.. μου αρεσει, αλλα θα την προσαρμοσω ετσι ωστε να τη λατρευω κι αυτη!
γενικα, δε μπορω να δουλεψω πανε σε κατι αν δε ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΑΥΤΟ

Παράθεση

panathas (Μαριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη panathas
Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O panathas έγραψε στις 19:46, 06-08-06:

Δεν θα έλεγα ότι με τρελαίνει, αντέχω ακόμα.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 11:47, 07-08-06:

γιατί θα πας σε καινούργιο σπίτι και θα μένεις μόνη σου, σαν φοιτήτρια
Αχ γιατί ξύνεται πληγές!!!

Η δουλειά μου θα μάρεσε πάραπολύ αν στην Ελλάδα δεν αναλλωνόμασταν μόνο σε κλασσικές βλακείες!
Γιαυτό και έβαλα το δεύτερο! Όπως και να έχει όμως συνήθως όταν το χόμπυ σου γίνεται δουλειά τότε δεν είναι το ίδιο ευχάριστο!
Εγώ εξαρτάται από το τι φτοιάχνω!!

Παράθεση

drunk (Γκίκω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη drunk
H Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H drunk έγραψε στις 16:19, 10-08-06:

Την πρώτη και κύρια δουλειά μου τη λατρεύω ,τη δεύτερη και ευτυχώς με λιγότερες ώρες απλά τη συμπαθώ

Πάντως δε με '' εκνευρίζουν'' αυτοί που συνεχίζουν να κάνουν μια δουλειά που δεν αγαπάνε.Σε κάποιες περιπτώσεις είναι μονόδρομος,δεν έχεις απλά άλλη επιλογή.Δεν έχεις τις δυνατότητες(και διανοητικές κάποιες φορές),όσο κι αν έχεις την επιθυμία.
Ας πούμε κι εγώ αν το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν οδοκαθαριστής ,με τα τσουχτερά κρύα και τις ανυπόφορες κάψες να πηγαίνω πάνω κάτω,σίγουρα δε θα την αγαπούσα τη δουλειά μου.
Αυτό όμως που με εκνευρίζει είναι να μην την εκτιμάει κάποιος τη δουλειά του.Είναι μια πολυτέλεια για αυτούς που έχουν την πολυτέλεια της υγείας.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drunk : 10-08-06 στις 16:23.
Παράθεση

drteddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη drteddy
Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O drteddy έγραψε στις 13:18, 17-08-06:

Άσχετα με το πόσο αρέσει ή όχι η δουλειά του/της, γιατί κανείς δε λέει τι δουλειά κάνει;;;;

Εγώ, ας πούμε, τρελαίνομαι για τη δουλειά μου... Είμαι καθηγητής σε λύκειο και μ' αρέσει πάρα πολύ η συναναστροφή με τα παιδιά, νιώθω τέλεια όταν είμαι στο σχολείο....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:25, 17-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από drteddy
Άσχετα με το πόσο αρέσει ή όχι η δουλειά του/της, γιατί κανείς δε λέει τι δουλειά κάνει;;;;
Χαχα, σωστός!
Εγώ δουλεύω ως freelancer graphic & web designer, αυτοδίδακτη επι του παρόντος, σύντομα θα το σπουδάσω κιόλας στο ΑΚΤΟ (παράλληλα με άλλα σχέδια που έχω για τις σπουδές μου) αν όλα πάνε καλά.

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 13:29, 17-08-06:

Μου αρέσει μόνο όταν πληρώνομαι ..και όχι δεν κάνω πλάκα!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 13:48, 17-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από prime
Μου αρέσει μόνο όταν πληρώνομαι ..και όχι δεν κάνω πλάκα!
Μα η δουλειά περιλαμβάνει την έννοια της πληρωμής!
Αλλιώς ή είναι χόμπυ ή σκλαβιά!
Βέβαια στην ελλάδα πολλές φορές την σκλαβιά την βαπτίζουμε πρακτική ή προϋπηρεσία αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:53, 17-08-06:

Δεν είναι μόνο αυτό Demelene... Στο ελεύθερο επάγγελμα υπάρχουν πολλοί "μάγκες" και "μάγκισσες" που νομίζουν οτι μπορούν να τη σκαπουλάρουν χωρίς να πληρώσουν εκμεταλλευόμενοι την εμπιστοσύνη που τους έδειξες
Μου έχει συμβεί κι εμένα μια φορά...
(η prime έχει δηλώσει οτι είναι ελεύθερος επαγγελματίας)

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 22:04, 17-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από drteddy

Εγώ, ας πούμε, τρελαίνομαι για τη δουλειά μου... Είμαι καθηγητής σε λύκειο και μ' αρέσει πάρα πολύ η συναναστροφή με τα παιδιά, νιώθω τέλεια όταν είμαι στο σχολείο....

Αν κι εδώ μέσα οι περισσότεροι ξέρουν τι δουλειά κάνω ας το ξαναεπαναλάβω Είμαι δασκάλα για άτομα με ειδικές ανάγκες και δουλεύω σε ειδικό σχολειο

Παράθεση

m3nt0r

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη m3nt0r
Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O m3nt0r έγραψε στις 22:12, 17-08-06:

Δουλευω ως προγραμματιστης και αρκετες φορες νιωθω οτι ζω για την δουλεια μου(με την καλη εννοια)

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:35, 17-08-06:

χμου.....

είμαι διακοσμήτρια και είμαι καλά εχω ψηφίσει και ότι τρελαίνομαι για τη δουλειά μου (Δε θυμαμαι ρε γμτ... έχω απαντήσει πάλι εδώ? )

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 11:27, 18-08-06:

ΝΑΙ ΚΟΥΕ απλά δεν είχες πει το επάγγελμα σου! Το θυμάμαι γιατί το είχα απορία!

Michelle σχετικά με το ελεύθερο επάγγελμα δίκιο έχεις για τους Μ@@κες αλλά αυτό δεν αλλάζει αυτό που λέω! Και ευθύνη του ελεύθερου επαγγελματία είναι να φροντίζει να σε πληρώνουν! Και στον ιδιωτικό τομέα προσπαθούν να μην σε πληρώσουν αλλά υπάρχει και ένα πλαίσιο νομικό! Και στους ελεύθερους επαγγελματιες υπάρχει αυτό με το μπλοκάκι αποδείξεων! Είμουν και εγώ παλιά! Και πήγαν να τις καπουλάρουν αλλά κατέβηκα εν μέσης θητείας την είπα πολύ άσχημα στον καθηγητή του Ανοιχτού Πανεπιστημίου και είδα τα λεφτά μου!
Τώρα αν δεν υπάρχουν βιβλιά τότε υπάρχει πρόβλημα και είναι ένα ρίσκο που πέρνεις!
Και μην νομίζεις ότι και στον ιδιωτικό(ΙΚΑ) διαφέρουν πολύ τα πράγματα! Εγώ έχω κάτι εκκρεμότητες με μια εταιρεία 2700? που έχε χάρη που θα την πληρώσει κάποιος που δεν φταίει! Βλέπεις έχω και ηθική γαμώ!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:22, 20-08-06:

Κουε να σε ρωτησω κάτι ειλικρινα επειδή θα χτίσουμε σπίτι αν σου [πω να το διακοσμίσεις θα το κάνεις??επι πληρωμή βέβαια ή πρέπει να αναμιχθει η εταιρία που είσαι?

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:43, 21-08-06:

Νομιζω γιατι υπαρχει ηδη αυτο ως θεμα.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:18, 21-08-06:

Κουε να σε ρωτησω κάτι ειλικρινα επειδή θα χτίσουμε σπίτι αν σου [πω να το διακοσμίσεις θα το κάνεις??επι πληρωμή βέβαια ή πρέπει να αναμιχθει η εταιρία που είσαι?

ναι αμέ.... φυσικά και θα το κάνω
(άντε έτσι να βλέπω τις δουλειές να έρχονται γιατί χρειαζόμαστε και χρήμα )
αρκεί να μην είναι την περίοδο που θα είμαι με την κοιλιά στο στόμα και δεν μπορώ να τρέχω σε γιαπιά
η εταιρία που είμαι δεν είναι απαραίτητο να αναμιχθεί εκτός κι αν το θες σε κάποια σημεία δεδομένου ότι τη δουλεια θα την κάνω απ το σπιτι μου χεχεχε
πάντως θα σας πάρω φιλική τιμή κι όχι όσα μου λείπουν

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:19, 21-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
ναι αμέ.... φυσικά και θα το κάνω
(άντε έτσι να βλέπω τις δουλειές να έρχονται γιατί χρειαζόμαστε και χρήμα )
αρκεί να μην είναι την περίοδο που θα είμαι με την κοιλιά στο στόμα και δεν μπορώ να τρέχω σε γιαπιά
η εταιρία που είμαι δεν είναι απαραίτητο να αναμιχθεί εκτός κι αν το θες σε κάποια σημεία δεδομένου ότι τη δουλεια θα την κάνω απ το σπιτι μου χεχεχε
πάντως θα σας πάρω φιλική τιμή κι όχι όσα μου λείπουν
καλα μην φανταστεις τωρα του χρονου γιατι δεν θα ειναι και τα οικονομικα μας σε καλη κατασταση
Θα σε εχω υπ'οψιν μου παντως

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 12:01, 17-10-07:

Λατρέυω την δουλειά μου, είναι κάτι που με εκφράζει, μου αρέσει ο κλάδος των κατασκευαστικών, είναι κάτι που ήθελα απο μικρή βλέποντας τότε ένα εργοτάξιο με προκάτ και ήθελα να το κάνω παντρέυτηκε η αδερφή μου τον γιο του ιδιοκτήτη των προκάτ και δεν πήγα λόγο του ότι δεν ήθελαν συγγενείς, έτσι μετά απο 150 δουλειές βρήκα αυτήν και μου αρέσει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tserno
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O tserno έγραψε στις 12:04, 17-10-07:

Δεν δουλευω ειμαι ρεμαλι....
Αμα δείτε και τα μουτρα μου τον τελευταίο καιρό θα το επιβεβαιωσετε......

Βεβαια θα αρχίσω κατι ιδιαιτερα και θα σας πω γιατι μεχρι να παρω το χαρτί δεν ξαναπάω στην παλια μου δουλεια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 15:25, 17-10-07:

Χμμμ... μετραει το διδακτορικο ως δουλεια? Να αλλαξω ψηφο? Παντως ειμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημενη!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:19, 17-10-07:

Μόνο εγώ ψήφισα πως τη σιχαίνομαι;
Πάλι καλά που την αλλάζω οσονούπω..

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 16:27, 17-10-07:

Η δουλεία μου μ'αρέσει.
Το αφεντικό μου δεν μου αρέσει

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:12, 25-11-08:

Αχ δε μ' αρέσει... Με πιάνει μία άρνηση πριν πάω, μία βαρεμάρα ενώ είμαι εκεί... Ποια είναι τα άλλα συμπτώματα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 16:20, 25-11-08:

Μου αρέσει η δουλειά μου πάρα πολύ, σπάνια αγανακτώ. Μόνο όταν είμαι πολύ κουρασμένη, πράγμα δύσκολό.
Μπορώ να σχεδιάζω μετις ώρες και το έχω κάνει και ώς αργά το βράδι για δική μου δουλεια εκτός γραφείου. Είμαι σχεδιάστρια και δουλευω 13 χρόνια όπου δεν έχω βαρεθεί ούτε λεπτό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:21, 25-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Μόνο εγώ ψήφισα πως τη σιχαίνομαι;
Πάλι καλά που την αλλάζω οσονούπω..
Tην άλλαξα και την λατρεύω

YΓ: Γιδάκι δεν νομίζω πως χρειάζεσαι άλλα συμπτώματα..

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:26, 25-11-08:

Αχ... μήπως να την αλλάξω κι εγώ σιγά σιγά... Δεν έχω καταλάβει αν είμαι εγώ χαζή ή κακομαθημένη, ή αν απλά δε μου πάει η συγκεκριμένη.

Παράθεση

tanty.ra

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tanty.ra
H tanty.ra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H tanty.ra έγραψε στις 10:45, 16-09-10:

μετά από 4 χρονια που δημιουργήθηκε το τόπικ απ' ότι βλέπω ,θα ήθελα να δηλώσω και εγώ ότι σιχαίνομαι τη δουλειά μου όσο τίποτα, κάθε φορά που πηγαίνω βρίζω, πονάει το στομάχι μου, και φυσικά είμαι συνεχώς μες τα νεύρα...τι να κάνουμε δύσκολες εποχές, δεν κινείται τίποτα. οπότε για την ώρα ζω τη μιζέρια μου και το ευχαριστιέμαι και εγώ και οι γύρω μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,969 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 11:21, 19-06-13:

Άλλα περίμενα, άλλα με βρήκαν.... Προς αναζήτηση νέου επαγγέλματος....
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Αχ δε μ' αρέσει... Με πιάνει μία άρνηση πριν πάω, μία βαρεμάρα ενώ είμαι εκεί... Ποια είναι τα άλλα συμπτώματα;
Αυτό ακριβώς....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 12:48, 19-06-13:

Έχει ένα μήνα πάνω-κάτω που τα μάζεψα και έφυγα από τη δουλειά μου και ακόμη να συνέλθω, έχω ακόμη το ίδιο άγχος, νεύρα, κατάθλιψη, και δεν ξέρω πότε θα καταφέρω να τα αποβάλω αυτά από πάνω μου.
Είμαι σε αναζήτηση εργασίας και όλα αυτά με κρατάνε πίσω, κάθομαι με τις ώρες και σκέφτομαι πως δεν θα έχω πάλι την υπομόνη να συνεργαστώ, ότι ΞΕΝΈΡΩΣΑ τόσο πολύ με τους χώρους εργασίας που είχα την ατυχία να μπλέξω που με έκαναν να μισώ το αντικείμενο που τόσο λάτρευα, πως ίσως τελικά να μην είμαι έγω καλή για αυτό το πράγμα...γενικά όνειρα ζωής καταστράφηκαν κατευθείαν μόλις "μπήκα" στη δουλειά και προσγειώθηκα στην πραγματικότητα.
Η αλήθεια είναι, πως τις φορές που δουλεύω μόνη μου χωρίς αφεντικά πάνω από το κεφάλι μου, το αποτέλεσμα με αφήνει τρομερά ικανοποιημένη και με ευχαριστεί η όλη διαδικασία, είτε μιλάμε για απλή σχεδίαση προσλητηρίου γάμου, είτε μιλάμε για σχέδιαση διαφημιστικού εντύπου, παρ΄όλα αυτά δεν είμαι σε θέση να κάνω τόσο μεγάλο άνοιγμα για να πω ότι θα ξεκινήσω κάτι δικό μου.
Το σίγουρο είναι πλέον (αφού την πάτησα τόσες φορές) πως δεν θα αφήσω ξανά τον εαυτό μου να φτάσει σε τέτοια χάλια, ποτέ, ποτέ, ΠΟΤΈ!
Για κανέναν λόγο ξανά δεν γίνομαι κουρέλι από τη κούραση, δεν ανέχομαι τα νεύρα του καθένα, δεν αφήνω κανέναν να μειώνει εμένα και τη δουλειά μου, δεν βαράω 12ώρα και 16ωρα δουλειάς για να γεμίζουν οι τσέπες των άλλων και εγώ να παίρνω ψίχουλα!
Όσο θυμάμαι τι κλάμα έριχνα στη τουαλέτα εκεί πέρα και τι ψυχολογικό πόλεμο είχα να αντιμετωπίσω με πιάνει κρύος ιδρώτας...
για να μην αναφέρω τους δικούς μου,κοντινούς μου ανθρώπους και φίλους, που τις ελάχιστες ώρες που είχα να τους δω, τους μετέφερα τη μιζέρια μου και τα βάσανα μου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους