Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 361)
Με το ζόρι έναν (Σπάνια πίνω καφέ)
73
20,22%
Έναν - Δύο
139
38,50%
Τρείς - Τέσσερις
29
8,03%
Τέσσερις - Πέντε
13
3,60%
Περίσσοτεροι
9
2,49%
Δεν πίνω καφέ
98
27,15%

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 19:42, 21-04-14:

Εγώ πίνω ελληνικό κυρίως αλλά όχι συχνά.Δηλαδή μπορεί να πιω 2-3 μέσα στην βδομάδα αν τύχει να έχω πολύ διάβασμα.Αλλά για να πω την αλήθεια δεν με κρατάει πάντα.Οπότε πίνω,δεν πίνω δεν έχει και μεγάλη διαφορά... :Ρ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,936 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 17:44, 22-04-14:

Πινω 1 (οχι σε καθημερινη βαση) fredo espreso γλυκο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 18:27, 23-04-14:

Εμένα με εκνευρίζει όταν λέω σε κάποιον ότι δε πίνω καφέδες και γυρνάνε και λένε ''AHΗΗ ΜΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ".
Το ότι πίνουν οι περισσότεροι δε σημαίνει ότι είναι και κανόνας.
Ο καφές έχει απαίσια γεύση.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 21:02, 23-04-14:

Φετος ξεκινησα να πινω σε καθημερινη βαση καφε με προφαση το διαβασμα (βλακειουλες) . Η αληθεια ειναι οτι απο μικρη μου αρεζε ο καφες σαν ροφημα οποτε περιμενα να ερθει η ηλικια που θα μπορω να πινω ...επισημα . Τις περισσοτερες φορες πινω εναν το πολυ δυο καφεδες την ημερα κυριως γαλλικο χωρις γαλα ή ελληνικο . Πιο πολυ αποτελει συνηθεια του πρωινου ή του απογευματος που καθομαστε για λιγο με τη μαμα και κουβεντιαζουμε παρα ... αναγκη για εγρηγορση.
Τωρα οταν βγαινω , τις κρυες μερες θα παρω γαλλικο με διαφορα αρωματα η σιροπι , αναλογως με το τι διαθετει η καθε καφετερια (η πιο περιεργη ηταν σιροπι βατομουρο και , αν και δε το περιμενα , μου αρεσε πολυ) και το καλοκαιρι κανενα φρεντο καπουτσινο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

quintana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη quintana
Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O quintana έγραψε στις 21:12, 23-04-14:

ναι και γω πιο πολυ τον βλεπω σαν κατι που μου αρεσει σαν γευση και κατι για να απασχολουμαι οταν διαβαζω πχ επειδη πινεται σιγα σιγα
οτιδηποτε αλλο ροφημα η αναψυκτικο θα το επινα γρηγορα ,ενω ο φραπες επειδη υποτιθεται οτι θα σε πειραξει στο στομαχι αν τον πιεις αμεσως , τον πινω σιγα σιγα και ευχαριστιεμαι
και φυσικα οταν ειμαι εξω με παρεα για αναψυχη..

ανομοια πραματα αλλα επειδη ειναι τα πιο συνηθισμενα για μια απογευματινη προς βραδινη εξοδο για μενα φρεντο εσπρεσο >>> μπυρα σαν γευση... ας ειχε αλκοολ η φραπα
για μενα το πλαστικο ποτηρι του φρεντο εσπρεσο ειναι ο,τι πιο ελληνικο υπαρχει για αυτην την εποχη

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη quintana : 23-04-14 στις 21:19.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 11:42, 24-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Εμένα με εκνευρίζει όταν λέω σε κάποιον ότι δε πίνω καφέδες και γυρνάνε και λένε ''AHΗΗ ΜΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ".
Το ότι πίνουν οι περισσότεροι δε σημαίνει ότι είναι και κανόνας.
Ο καφές έχει απαίσια γεύση.
Οι αρχαίοι Έλληνες είχαν αντίθετη γνώμη από σένα...
...έλεγαν: <<ΚΑΦέΣ ΕΥΦΡΑίΝΕΙ ΚΑΡΔίΑΝ ΑΝΘΡώΠΟΥ>>

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 11:53, 24-04-14:

Να πω την αλήθεια και εγώ στην αρχή που έπινα φραπέ/νες με 1 κουτάλι καφέ και 2 ζάχαρη με φαινόταν πικρός και έπινα μια στις τόσες. Με τον καιρό όμως άρχισε να με αρέσει πιο πολύ η γεύση του καφέ και η δόση ζάχαρης λιγοστευε. Μέχρι που έφτασα τώρα να πίνω 1-2 διπλούς και σκέτους καφέδες τη μέρα. Και λατρεύω την γεύση του καφέ. Όλοι λένε ότι είναι δηλητήριο έτσι πως τον κάνω αλλά εγώ τρελαίνομαι. Δεν ξέρω αν παίζει κάτι με εθισμό στην καφεΐνη, αν γνωρίζει κάποιος ας με διαφωτίσει.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 13:50, 24-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Να πω την αλήθεια και εγώ στην αρχή που έπινα φραπέ/νες με 1 κουτάλι καφέ και 2 ζάχαρη με φαινόταν πικρός και έπινα μια στις τόσες. Με τον καιρό όμως άρχισε να με αρέσει πιο πολύ η γεύση του καφέ και η δόση ζάχαρης λιγοστευε. Μέχρι που έφτασα τώρα να πίνω 1-2 διπλούς και σκέτους καφέδες τη μέρα. Και λατρεύω την γεύση του καφέ. Όλοι λένε ότι είναι δηλητήριο έτσι πως τον κάνω αλλά εγώ τρελαίνομαι. Δεν ξέρω αν παίζει κάτι με εθισμό στην καφεΐνη, αν γνωρίζει κάποιος ας με διαφωτίσει.
έναν μικρό εθισμό πρέπει να έχεις

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:13, 24-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από thomas l.
έναν μικρό εθισμό πρέπει να έχεις
Ίσως όταν φτάνεις σε σημείο με το που ανοίγεις το μάτι σου να σκέφτεσαι τι καφέ θα πιεις υπάρχει μια εξάρτηση.

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 14:19, 24-04-14:

Ίσως όταν φτάνεις σε σημείο με το που ανοίγεις το μάτι σου να σκέφτεσαι τι καφέ θα πιεις υπάρχει μια εξάρτηση.
ωχ αυτό δεν είναι καλό

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 14:53, 24-04-14:

Και λατρεύω την γεύση του καφέ. Όλοι λένε ότι είναι δηλητήριο έτσι πως τον κάνω αλλά εγώ τρελαίνομαι.
Μαζί σου κι εγώ. Λατρεύω τον καφέ. Το πρωί πίνω Ελληνικό σε μεγάλη κούπα (3 κουταλιές καφέ και ½ ζάχαρη). Αργότερα, αν μείνω σπίτι για διάβασμα, χτυπάω χειμώνα-καλοκαίρι μια φραπεδιά (2 καφέ και 1 ζάχαρη) με παγάκια και χοντρό καλαμάκι. Αν είμαι σπίτι το απόγευμα ο φραπεδισμός επαναλαμβάνεται. Στα σπίτια που πηγαίνω για ιδιαίτερα πάντα με κερνάνε καφέ, Ελληνικό ή φραπέ πάλι (απεχθάνομαι τον καφέ φίλτρου). Στη βόλτα στην καφετέρια ζητάω espreso ή fredo. Γενικά 4-5 καφέδες τη μέρα τους "χτυπάω", κάποιες φορές και περισσότερους.
Γλυκειά η εξάρτηση αυτή, (όπως και οι άλλες). Η πρώτη γουλιά του πρωινού καφέ (μαζί με την πρώτη βαθειά τζούρα του τσιγάρου) είναι νέκταρ και αμβροσία για μένα.
Αρχική Δημοσίευση από thomas l.
ωχ αυτό δεν είναι καλό
Πολλά στη ζωή μας είναι εξαρτήσεις και πολλά μπορεί να μας βλάπτουν. Προτιμώ να ζήσω πιο λίγα χρόνια απολαμβάνοντας, παρά περισσότερα μέσα στη γυάλα και να στερούμαι απολαύσεις με το σκεφτικό ότι ίσως με βλάψουν.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 15:22, 24-04-14:

Είναι μεγάλη απόλαυση ο καφές. Και δεν έχω σκοπό να τον κόψω.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 15:54, 24-04-14:

μόνο espresso άντε και ελληνικός. Όλα τα άλλα είναι νεροζουμια.

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 16:45, 24-04-14:

Σ' όλο το γυμνάσιο έπαιρνα που και που μια τζούρα απ' τον καφέ της μάνας μου αλλά γιατί μου άρεσε αλλά ποτέ δεν έπαθα εξάρτηση (τότε) ώστε να μπαίνω στη διαδικασία να φτιάχνω μόνος μου.

Στη β λυκείου, ήπια espresso απ' τη θεία μου, μου άρεσε αυτό το "διαφορετικό που είχε" και αγόρασα κι εγώ. Ε και που τον είχα σπίτι δεν έκανα και τίποτα: απλά ξεχνούσα ότι υπάρχει καφές που αγόρασα για μένα και που δεν έπινε κανείς άλλος. Μόνο όταν το έπαιρνε το μάτι μου στο ντουλάπι και η ώρα ήταν "κατάλληλη" θα έφτιαχνα espresso.

Στην 3η λυκείου συνεχίστηκε το ίδιο, κανά βράδυ έφτιαχνα ή μόνος μου ή μου έλεγε η μάνα μου αν ήθελε να μου φτιάξει αν ήξερε ότι θα το 'παιρνα μέχρι αργά. Και τον έφτιαχνε όπως ήθελε κι εγώ απλά έπινα επειδή μ' άρεσε η γεύση του. Άντε να έπινα έναν τη βδομάδα.

Μετά στο πανεπιστήμιο άλλαξαν τα πράγματα. Δε θυμάμαι καν πως: απλά πρώτο εξάμηνο έπινα συχνά τα απογεύματα σπίτι μόνος μου ενώ διάβαζα. Αλλά ήξερα ότι αν δεν έπινα δε θα γινόταν κάτι. Στο δεύτερο εξάμηνο, τα πράγματα έγιναν λίγο πιο εθιστικά και στο τρίτο το 'χεσα τελείως. Αγόρασα κι έναν lameloise ή πως σκατά τον λένε και είχε και ποικιλλία να διαλέξω απ΄το ντουλάπι τρομάρα μου

Στην πιο πρόσφατη εξεταστική, τα είδα όλα: με το που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, ετοιμαζα καφέ, πράγμα που ποτέ δεν έκανα. Έφτιαχνα καφέ ακόμα κι αν δεν ήθελα να πιω, ακόμα κι αν με απωθούσε η γεύση του εκείνη τη στιγμή μόνο και μόνο για ν' ανοίξει το μάτι ώστε να διαβάσω. Παίζει να έπινα και 3 καφέδες τη μέρα, πράγμα υπερβολικό για μένα. Πάλι καλά την όλη φάση "πίνω αλλά δε θέλω" τη σταμάτησα ακριβώ με το τέλος της εξεταστικής.

Γενικά μ' αρέσει να δοκιμάζω διάφορα είδη καφέ.

Παράθεση

Loret

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Loret
Ο Loret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Loret έγραψε στις 18:54, 24-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Πολλά στη ζωή μας είναι εξαρτήσεις και πολλά μπορεί να μας βλάπτουν. Προτιμώ να ζήσω πιο λίγα χρόνια απολαμβάνοντας, παρά περισσότερα μέσα στη γυάλα και να στερούμαι απολαύσεις με το σκεφτικό ότι ίσως με βλάψουν.
Όλοι περίπου τα ίδια λέμε μέχρι την στιγμή που φτάσουμε σε κάποια οριακή κατάσταση, συνήθως οι κακές συνήθειες πολύ δύσκολα κοβονται παράδειγμα το τσιγάρο.

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 02:08, 25-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από Loret
Όλοι περίπου τα ίδια λέμε μέχρι την στιγμή που φτάσουμε σε κάποια οριακή κατάσταση, συνήθως οι κακές συνήθειες πολύ δύσκολα κοβονται παράδειγμα το τσιγάρο.
Και το κακό είναι πως παραπάνω από 4-5 τσιγάρα τη μέρα δεν τα απολαμβάνεις καν, τα κάνεις τελείως μηχανικά.

Παράθεση

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη iwalkinamaze
H iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H iwalkinamaze έγραψε στις 23:40, 28-04-14:

Πινω κατα μεσο ορο 1 την ημερα,ενω νωριτερα στη χρονια επινα τουλαχιστον 2.Αναγκαστηκα να μειωσω την ποσοτητα και θελω να τον κοψω γιατι καποιο χρονικο διαστημα για φοβαμαι οτι του χρονου στη γ λυκειου θα πινω και δε θα με πιανει!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 00:32, 29-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Οι αρχαίοι Έλληνες είχαν αντίθετη γνώμη από σένα...
...έλεγαν: <<ΚΑΦέΣ ΕΥΦΡΑίΝΕΙ ΚΑΡΔίΑΝ ΑΝΘΡώΠΟΥ>>

Οι αρχαίοι ήταν και υπέρ της κάνναβης, αλλά αυτά δε τα λέμε, ό,τι μας συμφέρει μόνο.

Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 11:58, 28-05-14:

απο καφε πινω μονο διπλο ελληνικο μετριο, χειμωνα - καλοκαιρι..
και μονο στη δουλεια..
ουτε εξω ουτε σπιτι πινω καφε, βαριεμαι να τον ετοιμασω, δεν μου πολυαρεσει, αλλα και να θελω να πιω θελω παρεα.. ο καφες πινεται καθαρα για τη φαση για εμενα..

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 14:23, 28-05-14:

min=1 , max=3
Αν το πρωί έχω σχολείο συνήθως δε πίνω, αν είμαι σπίτι πίνω πάντα εσπρέσσο απλό ή lungo
Πάντα πίνω το μεσημέρι οτιδήποτε εκτός από ελληνικό (συνήθως καπουτσίνο ή νες ή γαλλικό το χειμώνα και φραπέ το καλοκαίρι)
Απόγευμα μετά από τα φροντιστήρια μπορεί να πιω φρέντο ή φραπέ
Γενικά όπου μπαίνει γάλα βάζω (φραπέ, γαλλικό), ζάχαρη δε βάζω πουθενά, δε μ αρέσει στον καφέ.
Αυτά.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LiViNGtheLiFE : 28-05-14 στις 14:27.
Παράθεση

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη intrig(hue)ing
H intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H intrig(hue)ing έγραψε στις 14:53, 28-05-14:

Τον καφε ειτε τον λατρευεις ειτε τον μισεις.
Εγω ανηκω στην δευτερη κατηγορια. Μ'αρεσει ομως να πινω μια γουλια απο καποιου αλλου. Πανω απο μια γουλια δεν το μπορω. Οσο γλυκο κι αν ειναι, στο τελος μια πικριλα την αφηνει..

Παράθεση

sunmoom

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sunmoom
H sunmoom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H sunmoom -ia έγραψε στις 20:18, 28-05-14:

φραπε γλυκο με γαλα κ μετα επειγοντως τουαλέτα

p.s. 2 per day

Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 02:56, 29-05-14:

Λατρεύω τον καφέ! Είναι από τις αδυναμίες μου.
Όταν είμαι σπίτι, συνήθως πίνω μπόλικο γαλλικό. Εκτός σπιτιού, πίνω καπουτσίνο, φρέντο ή ζεστό, ανάλογα την εποχή.

Παράθεση

Μύριαμ4 (Μύριαμ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μύριαμ4
H Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Μύριαμ4 ♥Neverland♥ έγραψε στις 14:22, 30-08-14:

Μπορώ να πιω μέχρι και 2 καφέδες την ημέρα.
Πίνω φραπέ γλυκό με γάλα συνήθως.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 16:13, 30-08-14:

1 συνήθως. Έτσι και πιω 2 διαμαρτύρεται το στομάχι και τα νεύρα μου

Παράθεση

notis_19 (Παναγιώτης)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη notis_19
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,090 μηνύματα.

O notis_19 έγραψε στις 16:20, 30-08-14:

Κανέναν, ούτε και έχω πιει ποτέ στην ζωή μου.

Ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω.

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 20:15, 30-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από notis_19
Κανέναν, ούτε και έχω πιει ποτέ στην ζωή μου.

Ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω.
Γιατί;

Παράθεση

notis_19 (Παναγιώτης)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,090 μηνύματα.

O notis_19 έγραψε στις 20:24, 30-08-14:

Δεν έχει τύχει

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 20:26, 30-08-14:

Οχι, γιατί δε δοκιμάζεις; Τι είναι; Ναρκωτικά;

Παράθεση

notis_19 (Παναγιώτης)

Αποκλεισμένος χρήστης

O notis_19 έγραψε στις 20:27, 30-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Οχι, γιατί δε δοκιμάζεις; Τι είναι; Ναρκωτικά;
Δεν δοκιμάζω γιατί δεν μου χρειάζεται.

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret έγραψε στις 09:32, 31-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από notis_19
Δεν δοκιμάζω γιατί δεν μου χρειάζεται.
Και η σοκολάτα δε μας χρειάζεται αλλά μια χαρά την τρώμε οι περισσότεροι.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 10:08, 31-08-14:

Είχα πιει 2-3 φορές στο παρελθόν αλλά αηδίασα. Δεν ξέρω τι βρίσκουν κάποιοι σε αυτό το ρόφημα, είναι πάρα πολύ πικρό. Πορτοκαλαδίτσα και σοκολάτα ftw.

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret έγραψε στις 10:14, 31-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Είχα πιει 2-3 φορές στο παρελθόν αλλά αηδίασα. Δεν ξέρω τι βρίσκουν κάποιοι σε αυτό το ρόφημα, είναι πάρα πολύ πικρό. Πορτοκαλαδίτσα και σοκολάτα ftw.
Ζαχαρίτσα έριξες;

On: Και μένα παλιά δε μου πολυάρεσε ο καφές. Εχω όμως περίπου έναν χρόνο που αναθεώρησα.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 11:05, 31-08-14:

Eγώ από τότε που γυρνούσα από το σχολείο διάβαζα,έτρωγα και μετά κατά τις 16.00 είχα μάθημα και έδινα ΜΑΧΗ για να μην κοιμηθώ (και όχι επειδή βαριόμουν,αλλά επειδή μου βγαίνει όλη η κούραση της ημέρας).
Αχ,τι καλά που θα περάσω φέτος.

Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 1,819 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 11:30, 31-08-14:

Σε κανεναν δεν αρεσει ο καφες ,με την εννοια που του αρεσει μια μακαροναδα η μια πιτσα .Ο εθισμος στην καφεϊνη μιλαει
Το ιδιο ισχυει και για τα ποτα(αλκοολ),τσιγαρα κλπ

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 11:39, 31-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Ζαχαρίτσα έριξες;

On: Και μένα παλιά δε μου πολυάρεσε ο καφές. Εχω όμως περίπου έναν χρόνο που αναθεώρησα.
Έριξα αλλά και πάλι την είχε την πικρίλα του
Αν είναι να πιω καφέ (μόνο όταν θέλω να μείνω ξύπνια) βάζω 90% γάλα και 10% καφέ αλλιώς δεεεεν

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 13:46, 31-08-14:

Έριξα αλλά και πάλι την είχε την πικρίλα του
Αν είναι να πιω καφέ (μόνο όταν θέλω να μείνω ξύπνια) βάζω 90% γάλα και 10% καφέ αλλιώς δεεεεν
Να φανταστώ ήταν από τα Starbucks;

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza έγραψε στις 14:39, 31-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Να φανταστώ ήταν από τα Starbucks;
Όχι ήταν από ένα τοπικό μαγαζί. Σιγά μην έχουμε Starbucks στο χωριό

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:18, 31-08-14:

Όχι ήταν από ένα τοπικό μαγαζί. Σιγά μην έχουμε Starbucks στο χωριό
Αχά,πάντως τα Starbucks έχουν υπερτιμημένο καφέ.Όταν είχα πάρει και δοκίμασα,λυπόμουν τα λεφτά ποτ έδωσα.

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza έγραψε στις 15:41, 31-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Αχά,πάντως τα Starbucks έχουν υπερτιμημένο καφέ.Όταν είχα πάρει και δοκίμασα,λυπόμουν τα λεφτά ποτ έδωσα.
Γενικότερα οι μεγάλες αλυσίδες δε φημίζονται για τα προϊόντα τους. Σπάνια θα πάρω κάτι από κει γιατί προτιμώ να στηρίζω τις ντόπιες επιχειρήσεις. Άσε που δεν του έχω και τόση εμπιστοσύνη βλ McDonands

Θαρρώ έχει βγει καφές με γεύσεις; Αυτόν ίσως να τον δοκίμαζα

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:34, 31-08-14:

Γενικότερα οι μεγάλες αλυσίδες δε φημίζονται για τα προϊόντα τους. Σπάνια θα πάρω κάτι από κει γιατί προτιμώ να στηρίζω τις ντόπιες επιχειρήσεις. Άσε που δεν του έχω και τόση εμπιστοσύνη βλ McDonands
Θαρρώ έχει βγει καφές με γεύσεις; Αυτόν ίσως να τον δοκίμαζα
Εγώ φρέντο καπουτσίνο ή καπουτσίνο παίρνω (ανάλογα την εποχή). Σε αυτούς βάζουν σιρόπι. Ευτυχώς τότε που είχαν βάλει και σιρόπι και κάπως μερικές γουλιές δεν ήταν ντιπ σκέτος καφές χωρίς σταλιά ζάχαρη. Υπ'όψιν,είχα ζητήσει γλυκό.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 16:52, 31-08-14:

Νταξ ας μη συγκρίνουμε τώρα Starbucks με McDonalds..................ντροπή είναι........................
Τα σταρμπακς έχουν τη καλύτερη ποιότητα καφέ από το κάθε μικέλ :Ρ, παρόλο που δε πίνω καφέ ποτέ ~ να'ναι καλά τα frappucinoZzz κουβέντα να γίνεται

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:29, 31-08-14:

Προσωπικά,εγώ δε θεωρώ τόσο καλό τον καφέ τους,όσο φημισμένος και να΄ναι.
Προτιμώ αλυσίδες όπως Coffee Island.

Παράθεση

Jov7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jov7
H Jov7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H Jov7 έγραψε στις 02:05, 10-09-14:

Η καθαρότεροι και υγιεινοί καφέδες είναι δύο: 1) Freddo Espressο ή ζεστός, 2) Ελληνικός συνήθως ζεστός ή κρύος
Ο λόγος;; Διότι και οι δύο είναι καβουρντισμένοι.
Όσο για τον φραπέ απλά καλό είναι να το αποφεύγεται μιας και το χαρμάνι του γίνεται από την συλλογή των άχρηστων καρπών από τα δέντρα. Να τονίσω πως το δε τμήμα της Αφρικής αλλά και της Βραζιλίας που παράγουν τον καφέ δεν καταναλώνουν καθόλου φραπέ!
Επίσης και οι decafeine καφέδες δεν είναι αξιόπιστοι.
Προσοχή λοιπόν!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jov7 : 10-09-14 στις 02:11.
Παράθεση

intefina (Ιδιαίτερη Περίπτωση)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη intefina
H Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H intefina έγραψε στις 14:02, 10-09-14:

Φραπέ μόνο οι Έλληνες πίνουν

Παράθεση

orange crush

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη orange crush
H orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H orange crush έγραψε στις 14:47, 10-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από intefina
Φραπέ μόνο οι Έλληνες πίνουν
Μην ξεχνάμε και τους τουρίστες ....

Παράθεση

Jov7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jov7
H Jov7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H Jov7 έγραψε στις 17:34, 10-09-14:

Kαλά οι τουρίστες έχουν μεσάνυχτα.. πιστεύουν ότι είναι διαστημικός ο φραπές!

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 17:40, 10-09-14:

Έναν, και αυτόν όποτε τον θυμηθώ ή αν πάω σε καφετέρια με κάποιον γνωστό μου, αλλιώς γενικότερα δεν πίνω τόσο πολύ καφέδες.

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 17:49, 10-09-14:

Πλέον πινω κάθε πρωι και αν προκύψει, και το απόγευμα Τον εχω συνηθίσει τοσο που αν εχω κανονίσει να παω για καφέ εξω το πρωι και αναγκαστικά φυγω χωρίς να πιω, νιώθω σαν να κοιμάμαι ακομα
Ίσως προσπαθήσω να πίνω μέρα παρα μέρα. Εχω ακούσει και εγω πως ο φραπες δεν κανει καλό, αλλα πίνω

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη methexys : 10-09-14 στις 17:56.
Παράθεση

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη iwalkinamaze
H iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H iwalkinamaze έγραψε στις 17:20, 14-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Πλέον πινω κάθε πρωι και αν προκύψει, και το απόγευμα Τον εχω συνηθίσει τοσο που αν εχω κανονίσει να παω για καφέ εξω το πρωι και αναγκαστικά φυγω χωρίς να πιω, νιώθω σαν να κοιμάμαι ακομα
Ίσως προσπαθήσω να πίνω μέρα παρα μέρα. Εχω ακούσει και εγω πως ο φραπες δεν κανει καλό, αλλα πίνω

κι εγω ακριβως το ιδιο κανω!
Οσο για το φραπε,τοσα πραγματα δεν κανουν καλο ο φραπες τουλαχιστον ειναι μια απο τις μικρες απολαυσεις της ζωης,γιατι να τον κοψεις?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Alireza

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους