Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,722 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πως μπαίνω σε cmd με αν το cd είναι recovery

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:31, 07-08-06:

Λοιπον στο desktop της Michelle επειδή είναι HP φοβάμαι μήπως το cd των windows είναι τπτ recovery μόνο του στυλ των cds που δίνει η acer και οταν τρέξουν σου επαναφέρουν το μήχανμη όπως το είχες αγοράσει. Έτσι θέλω να ρώτησω κάποιον άλλον τρόπο ώστε να μπώ στην γραμμή εντολών (τρίτη επιλογή όταν bootαρουμε απο cd των ΧΠ ). Θέλω να ξανα φτιάξω λίγακι το boot manager ωστε να είναι ο προεπιλεγμένος.

Υ.γ.: Ποιος μπορεί να μου θυμίσει την εντολή να ξανα επαναφέρω το boot manager όπως όταν ένα μηχάνημα έχει μόνο XP και όχι linux

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 22:09, 07-08-06:

η εντολη ειναι fdisk /mbr

με τα cd που ερχονται τα ΗΡ ειναι σιγουρα recovery cd's αλλα εαν βαλαεις ενα κανονικο XP Cd θα μπορεσεις να κανεις δουλεια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 07:19, 08-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
η εντολη ειναι fdisk /mbr
Μου λεει οτι η εντολη δεν αναγνωριζεται

edit: τις θυμηθικα της εντολες που ψαχνω
ειναι η fixmbr και το fixboot

Επισης τελικα τα cd που υπαρχαν για τον HP περιειχαν και ενα καθαρο cd των win xp

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 08-08-06 στις 07:33.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους