Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,875 μηνύματα σε 74,638 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 228)
Είναι τέλεια
45
19,74%
Καλά είναι
69
30,26%
Σίγουρα υπάρχει κάτι καλύτερο
47
20,61%
Χάλια είναι
31
13,60%
Δεν ξέρω τι είναι τα starbucks (aka είμαι ο κουμπάκιας)
9
3,95%
Καφετέρια χωρίς frappe και τάβλι δεν ειναι κάφετερια
27
11,84%

eilat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eilat
H eilat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H eilat έγραψε στις 20:12, 23-01-08:

Προσωπικα προτιμω να πινω καφε στα starbucks παρα σε καποια καφετερια,ειναι σκετη απολαυση!αλλα πολυ καλυτερα θα ηταν να υπηρχε και "ατμοσφαιρα" οπως στις ελληνικες καφετεριες που καθεσαι με τις ωρες και "λιβανιζεις" τον καφε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:19, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από eilat
Προσωπικα προτιμω να πινω καφε στα starbucks παρα σε καποια καφετερια,ειναι σκετη απολαυση!αλλα πολυ καλυτερα θα ηταν να υπηρχε και "ατμοσφαιρα" οπως στις ελληνικες καφετεριες που καθεσαι με τις ωρες και "λιβανιζεις" τον καφε!
@eilat

Θεωρώ ότι μέσα στα starbucks έχει ατμόσφαιρα που σε τραβάει με τις ώρες. Ωστόσο οι καπνιστές που αναγκάζονται να κάθονται το χειμώνα έξω ίσως είναι ένα "-" των starbucks.Ωστόσο προσωπικά προτιμώ να πεινώ σωστό καφέ παρά να μην κάθομαι έξω

Κάλως ήρθες, πρώτη φορά σε συναντάω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eilat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eilat
H eilat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H eilat έγραψε στις 21:07, 23-01-08:

καλώς σε βρήκα βρε!
Να σου πω την αλήθεια μ'αρέσει που απαγορεύεται το κάπνισμα γιάτι δε θέλω να με ντουμανιάζει ο κάθένας με τον καπνό τουΟμολογώ όμως οτι οι τιμές είναι λίγο τσιμπιμένες

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 21:09, 23-01-08:

Ποσα μλ καφε πινεις συνηθως?

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 21:12, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Ποσα μλ καφε πινεις συνηθως?
αυτο σημαίνει "πόσο μλκια καφέ πίνεις συνήθως?"

σόρρυ, δεν κρατήθηκα, τιμωρήστε με

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 21:13, 23-01-08:

γρηγορα το μαστιγιο.

ο καφες ειναι πανακριβος. μονο το οτι δεν επιτρεπεται μεσα ο καπνος ειναι αξιολογο.

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 21:17, 23-01-08:

εμένα μου χει κολλήσει ένας απ όταν ήμουν στο αμέρικα. νταξ, όχι για καφές αλλά για επιδόρπιο ήταν τέλειος .

ψ. φέρε και χειροπέδες ή κάτι σε δέρμα καλύτερα αν σου βρίσκεται :p.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kargas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kargas
Ο Kargas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Αθλητής . Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Kargas έγραψε στις 23:10, 23-01-08:

Όλα καλά, όλα ωραία, φραπουτσίνο καραμέλα rulez, αλλά... είναι απαράδεκτο να μην έχουν φραπέ

Παράθεση

blablabla (αθηνά)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη blablabla
H αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H blablabla έγραψε στις 01:51, 28-01-08:

ακομα και το καπουτσινο τους δεν ειναι το κλασσικο.εχουν δικο τους καφε αυτοι και δεν μπορω να πω οτι με τρελλαινει.
στα συν προσθετω οτι ειναι καθαρα μαγαζια,οτι το προσωπικο ειναι ευγενικο,οτι απαγορευεται τοκαπνισμα δια ροπαλου και οτι εχει wifi spot.

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 01:56, 28-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kargas
Όλα καλά, όλα ωραία, φραπουτσίνο καραμέλα rulez, αλλά... είναι απαράδεκτο να μην έχουν φραπέ
Σε λίγο θα μας ζητήσεις κ σαλέπι εσύ...

Μπααααα

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 08:03, 28-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
Σε λίγο θα μας ζητήσεις κ σαλέπι εσύ...

Μπααααα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 01:16, 04-02-08:

Στη Σάμο ντεν έκει Starbucks αλλά όταν πάω Αθήνα έναν grande coconut frappuccino (και κάτι άλλες λέξεις έχει αλλά δε θυμάμαι τώρα ) θα τον χτυπήσω. Αν και είμαι fan της ποικιλίας στα μέρη που συχνάζει κανείς!

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 13:23, 04-02-08:

Είδα χθες για μια ακόμη φορά το You've got message και ο Tom Hanks λέει κάτι πολύ καλό. Τα Starbucks είναι το ιδανικό μέρος για τους αναποφάσιστους. Για δύο λεπτά κάθε μέρα νιώθουν ότι μπορούν να εξουσιάσουν την ζωή τους διαλέγοντας έναν καφέ που έχει για όνομα 10 λέξεις. Γενικά όμως είναι συμπαθητικούλι καφέ. Έχει και τον χώρο για το λαπτοπάκι, καλή μουσική, σχετική ησυχία για να διαβάσεις και πολύ καυτερές μέντες

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antemian

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antemian
H antemian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κρύα Βρύση (Πέλλας). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H antemian έγραψε στις 12:31, 05-02-08:

Νομίζω ότι είμαι εθισμένη στα starbucks...νιώθω πολύ άνετα. Λες και έχω πάει για καφέ σε μια φίλη μου. Άσε που κάνουν καταπληκτικούς καφέδες!!! αχ!!!......συγκινήθηκα πάλι σνιφ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:02, 05-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από antemian
Νομίζω ότι είμαι εθισμένη στα starbucks...νιώθω πολύ άνετα. Λες και έχω πάει για καφέ σε μια φίλη μου. Άσε που κάνουν καταπληκτικούς καφέδες!!! αχ!!!......συγκινήθηκα πάλι σνιφ...
Χεχε, κάπως έτσι ... τις τελευταίες μέρες κάθε πρωί ξυπνάω με έναν espresso διπλό @ Starbucks ελέγχοντας τα e-mail μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 19:48, 07-02-08:

Ποιος θα μου πει τι συμβολίζει το σήμα των starbucks? Κάπου άκουσα ότι κάτι σημαίνει αλλά δεν θυμάμαι.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 20:02, 07-02-08:

http://en.wikipedia.org/wiki/Starbucks#Logo
The logo is a "twin-tailed siren" (the siren of Greek mythology)

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia έγραψε στις 20:09, 07-02-08:

thanx

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 20:15, 07-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από antemian
Εξαρτάται, με τι τους συγκρίνεις...

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chimera
H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε στις 21:01, 07-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Είδα χθες για μια ακόμη φορά το You've got message και ο Tom Hanks λέει κάτι πολύ καλό. Τα Starbucks είναι το ιδανικό μέρος για τους αναποφάσιστους. Για δύο λεπτά κάθε μέρα νιώθουν ότι μπορούν να εξουσιάσουν την ζωή τους διαλέγοντας έναν καφέ που έχει για όνομα 10 λέξεις. Γενικά όμως είναι συμπαθητικούλι καφέ. Έχει και τον χώρο για το λαπτοπάκι, καλή μουσική, σχετική ησυχία για να διαβάσεις και πολύ καυτερές μέντες
Πολύ σωστό αυτό .
Μου αρέσουν αρκετά οι καφέδες τους, οι κρύοι κυρίως (frappuccino). To περιβάλλον εξαρτάται από κατάστημα. Στην περιοχή μου δε με τρελαίνουν πχ.

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 21:06, 07-02-08:

Παρατήρησα ότι τα βαρέθηκα.
Από ανάγκη παίρνω καφέ από εκεί εδώ και κάποιους μήνες και πλεόν μου φαίνονται νερουλοί και ανούσιοι.
Δηλαδή όχι ότι δε θα ξαναπάρω, αλλά πολύ σπάνια.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 21:12, 07-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ
Παρατήρησα ότι τα βαρέθηκα.
Από ανάγκη παίρνω καφέ από εκεί εδώ και κάποιους μήνες και πλεόν μου φαίνονται νερουλοί και ανούσιοι.
Οπως ακριβώς και το περιβάλλον τους δηλαδή.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antemian

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antemian
H antemian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κρύα Βρύση (Πέλλας). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H antemian έγραψε στις 22:34, 07-02-08:

Προς το παρόν δεν τα βαρέθηκα, μπορεί αυτό να αλλάξει στο μέλλον, απλά είναι αυτό το διαφορετικό και καινούργιο. Αυτό είναι που τραβάει. Θα δείξει...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 22:43, 07-02-08:

Μπορει να μου πει κανεις απο που εχει ερθει αυτη η εμπνευση και καταληγουν ολοι οι "καφεδες" σχεδον σε -ccino?
Φραπουτσινο, μοκατσινο,φρεντοτσινο,νεροτσινο,χυμοπορτοκαλοτσινο κτλ κτλ.
Η καταλληξη μου κανει για Ιταλικη μαραφετια, αλλα παρολο που ειμαι τοσα χρονια εδω δεν το εχω παρατηρησει και ουτε το εχω συνδιασει με κατι για να δω τι μπορει να σημαινει.
Κι εκτος αυτου προσωπικα μ'εκνευριζει...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:55, 07-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Μπορει να μου πει κανεις απο που εχει ερθει αυτη η εμπνευση και καταληγουν ολοι οι "καφεδες" σχεδον σε -ccino?
Φραπουτσινο, μοκατσινο,φρεντοτσινο,νεροτσινο,χυμοπορτοκαλοτσινο κτλ κτλ.
Η καταλληξη μου κανει για Ιταλικη μαραφετια, αλλα παρολο που ειμαι τοσα χρονια εδω δεν το εχω παρατηρησει και ουτε το εχω συνδιασει με κατι για να δω τι μπορει να σημαινει.
Κι εκτος αυτου προσωπικα μ'εκνευριζει...
Χμμμ, IIRC στα Starbucks μόνο ο Frappuccino και ο Cappuccino έχουν αυτή την κατάληξη

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 23:00, 07-02-08:

Kαλα, γενικοτερα μου δημιουργηθηκε η απορια...Γιατι σε διαφορα μαγαζια το εχουν "υιοθετησει" και τωρα μου ηρθε.
Σε starbucks ακομα να παω παντως.

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia έγραψε στις 23:02, 07-02-08:

Kαλα, γενικοτερα μου δημιουργηθηκε η απορια...Γιατι σε διαφορα μαγαζια το εχουν "υιοθετησει" και τωρα μου ηρθε.
Κ μας το λες έτσι απλά?

Γρήγορααααααααααααααααααα.... α, κ να πάρεις φραπουτσίνο κάραμελ

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 23:04, 07-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
Γρήγορααααααααααααααααααα.... α, κ να πάρεις φραπουτσίνο κάραμελ
Με έξτρα σιρόπι καραμέλα, για να καταλάβεις τη γεύση!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 23:09, 07-02-08:

Καλά, και να μην πας δεν χάνεις και τίποτα.
Υπάρχουν πολλά καλύτερα καφέ, με μεγαλύτερη και ποιοτικότερη ποικιλία ροφημάτων.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 00:27, 12-02-08:

Starbucks announces free WiFi

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 00:41, 12-02-08:

Στην Ελλάδα θα αργήσει να έρθει αυτό

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 01:12, 12-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Στην Ελλάδα θα αργήσει να έρθει αυτό
Ε...ενταξει...τι περιμενες απο μια χωρα ρε συ Πανο που μεχρι προτεινως (μην πω και σημερα) υπηρχαν οι συνδεσεις internet oι 56αρες?
Και στην πλειοψηφια αλλων χωρων (και Ιταλια) αν ρωτησεις παιδια ηλικιας 20 ετων δεν την γνωριζουν καν.

Κι εκτος αυτου η Αμερικη(κιοχι μονο) στο θεμα WiFi hotspots εχει κανει αρκετα βηματα μπροστα.
Πριν απο λιγα χρονια ο δημαρχος του Σαν Φραντσισκο - αν θυμαμαι καλα- ειχε ανακοινωσει οτι θα κανει ολοκληρη την πολη "προσβασιμη" σε WiFi.
Απο την αλλη τα Starbucks προσαρμοζονται στην θεση που βρισκεται η καθε χωρα στην οποια εχουν μαγαζι.
Αν αυριο π.χ. σου ανακοινωσουν τα SB (κι οχι μονο) της Φινλανδιας WiFi hotspot απεριοριστης ταχυτητας και τζαμπε και και και, ειναι δυσκολο να γινει κι εδω.

Το καλο ειναι οτι πολλες καφετερειες (και διαφορα μερη) στην Ελλαδα σιγα σιγα υιοθετουν το WiFi (και μερικες φορες δωρεαν).Για παραδειγμα στο Ναυπλιον ξερω 2-3, στο Αργος ακομα 2 και παει λεγοντας.

Απλουστατα η Ελλαδα αργησε παρα πολυ να μπει στο παιχνιδι.
Και τωρα τρεχουμε να προλαβουμε τους αλλους.(Εχουμε και το διαδικτυο που μας ξυνει τις πληγες με τετοια νεα)

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 02:45, 16-04-08:

Starbucks' Retro Logo

How Starbucks is using a special brown logo to evoke the chain's beginnings and restore some goodwill for the brand

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 10:43, 16-04-08:

Έχουν τον καλύτερο καφέ κατά την γνώμη μου...αλλά το Αμερικάνικο ελάττωμα είναι πως τον Χειμώνα που θές να απολάυσεις έναν ζεστό καφέ στα ωραία τους σαλόνια ... απαγορεύται το καπνισμα και ξενερώνω...
Μα ... καφές χωρίς τσιγαράκι γίνεται???

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 11:09, 16-04-08:

Εγώ χαίρομαι πολύ που δεν επιτρέπουν το κάπνισμα μέσα. Λένε ότι το κάνουν γιατί ο καπνός του τσιγάρου αλλοιώνει τη μυρωδιά του καφέ. Μ' αρέσει πολύ που έχουν περίεργες γεύσεις. Όσο για τις τιμές, δε νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα ακριβά. Είναι πιο φθηνά από τις καφετέριες που πηγαίνω πάντως...

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 11:13, 16-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από fielda
Εγώ χαίρομαι πολύ που δεν επιτρέπουν το κάπνισμα μέσα. Λένε ότι το κάνουν γιατί ο καπνός του τσιγάρου αλλοιώνει τη μυρωδιά του καφέ. Μ' αρέσει πολύ που έχουν περίεργες γεύσεις. Όσο για τις τιμές, δε νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα ακριβά. Είναι πιο φθηνά από τις καφετέριες που πηγαίνω πάντως...
Οχι, δεν είναι ακριβά για αυτή την ποιότητα του καφέ που έχουν ... συμφωνώ για την μυρωδιά που λές φίλη, αλλά στην Ελλάδα δυστυχώς ή ευτυχώς είμαστε και μερικές αμερικάνικες κουλτούρες δεν περνάνε...

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 11:39, 16-04-08:

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με αμερικανική κουλτούρα. Το αυτονόητο κάνουν πιστεύω, άλλο που δεν το εφαρμόζουνε στην Ελλάδα αυτό. Εξάλλου από τη στιγμή που λένε ότι το κάνουν για να μην αλλοιώνεται η μυρωδιά του καφέ καταλαβαίνεις ότι δεν έχει σχέση η κουλτούρα που λες. Γι αυτό το λόγο έχουν και πολλά τραπεζάκια έξω, για να μπορούν όσοι θέλουν να καπνίζουν.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:40, 16-04-08:

Δεν είναι αμερικανιά το να απαγορεύεται το κάπνισμα.-

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:56, 16-04-08:

Μεταξυ μας παιδακια....τα "εξω" τραπεζια ειναι γεματα χειμωνα καλοκαιρι! Με τα "μεσα" υπαρχει προβλημα!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:09, 16-04-08:

Μην το πάμε στο υπέρ/κατά του καπνίσματος, βρε παιδιά...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:37, 17-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από nina21
Έχουν τον καλύτερο καφέ κατά την γνώμη μου...αλλά το Αμερικάνικο ελάττωμα είναι πως τον Χειμώνα που θές να απολάυσεις έναν ζεστό καφέ στα ωραία τους σαλόνια ... απαγορεύται το καπνισμα και ξενερώνω...
Μα ... καφές χωρίς τσιγαράκι γίνεται???
Πάρε Gamucci

Αν επιτρέπονταν το κάπνισμα μέσα, το πιο πιθανών είναι ο καφές να μην είχε την ίδια ποιότητα.

Προσωπικά, είμαι διατεθειμένος να θυσιάσω το άνετο κάπνισμα για ποιοτικό καφέ

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 10:07, 17-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone

Αν επιτρέπονταν το κάπνισμα μέσα, το πιο πιθανών είναι ο καφές να μην είχε την ίδια ποιότητα.

Γιατί το λες αυτό;

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 10:13, 17-04-08:

Επειδή θα αλλοίωνε, ο καπνός, την μυρουδιά του καφέ.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 19:57, 24-04-08:

Starbucks hit by housing slowdown

The demand for expensive coffee has been hit by the US housing slowdown and economic downturn.
Starbucks has cut its forecasts for 2008 profit, blaming an economic environment that it describes as "the worst in the company's history".
The coffee chain giant said conditions had been especially bad in California and Florida, which account for one third of its revenue in the US.
It expects full year earnings to be "somewhat lower" than last year's.

Παράθεση

tinkerbel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tinkerbel
H tinkerbel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H tinkerbel έγραψε στις 02:29, 29-04-08:

τα σταρμπακς είναι μια αμερικανιά που δν ταιριάζει καθόλου με τν ιδιοσυγκρασία του έλληνα...μα καθόλου όμως!!!καθέ καφές έχει 10000000 θερμίδες,αν λέγεται καφές αυτό το πράγμα!!κ σκεφτήτε κ το άλλο,στο δέντρο ο καρπός του καφέ βγαίνει σκέτος.αυτό κάτι σημαίνει,γιατί η φύση προννοεί!!!ούτε σιρόπια ούτε ζαχαρες ούτε γάλατα ούτε τπτ!!μάθετε πρώτα να πίνετε καφέ κ έπειτα θα έρθει κ η φυσική επιλογή του μαγαζιού που σε καμμιά περίπτωση δν θα είναι το συγκεκριμένο!!κ φυσικά η απογόρευση του καπνίσματος πρός χάρη του "μυρωδάτου καφέ¨τους, που μετάξυ μας μπορεί να είναι η χειρότερη κ η φτηνότερη ποικιλία που εισάγουν απ το "καφεκισταν" ,με τσατίζει!

-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:19, 29-04-08:

Πολλά τρόφιμα έρχονται "σκέτα" από τη φύση, ωστόσο εμείς τα έχουμε εμπολουτίσει.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 13:22, 29-04-08:

Burn starbucks.

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 13:27, 29-04-08:

Μιαμ...ορισμένοι ''καφέδες'' είναι σκέτη τρέλααα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 16:39, 29-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από tinkerbel
τα σταρμπακς είναι μια αμερικανιά που δν ταιριάζει καθόλου με τν ιδιοσυγκρασία του έλληνα...μα καθόλου όμως!!!καθέ καφές έχει 10000000 θερμίδες,αν λέγεται καφές αυτό το πράγμα!!
Και από αυτό συνεπάγεται ότι δεν ταιριάζει στην ιδιοσυγκρασία του έλληνα;
Δηλαδή ο έλληνας τρώει μόνο προιόντα με λίγες θερμίδες;
Τότε και το παστίστσιο ή ο μουσακάς είναι εκτός της ιδιοσυγκρασίας του έλληνα.
κ σκεφτήτε κ το άλλο,στο δέντρο ο καρπός του καφέ βγαίνει σκέτος.αυτό κάτι σημαίνει,γιατί η φύση προννοεί!!!ούτε σιρόπια ούτε ζαχαρες ούτε γάλατα ούτε τπτ!!μάθετε πρώτα να πίνετε καφέ κ έπειτα θα έρθει κ η φυσική επιλογή του μαγαζιού που σε καμμιά περίπτωση δν θα είναι το συγκεκριμένο!!
Καφές χωρίς σιρόπια, ζάχαρες, γάλατα υπάρχει και στα Starbucks (americano, espresso).
Πέραν αυτού, αδυνατώ να καταλάβω γιατί η προσθήκη ορισμένων υλικών στον καφέ με σκοπό να τον κάνουν πιο νόστιμο καθιστά το τελικό ρόφημα "μη-καφέ".
Και ακόμα κι αν δεν είναι καφές, who cares? Το θέμα είναι ότι είναι ωραίο
κ φυσικά η απογόρευση του καπνίσματος πρός χάρη του "μυρωδάτου καφέ¨τους, που μετάξυ μας μπορεί να είναι η χειρότερη κ η φτηνότερη ποικιλία που εισάγουν απ το "καφεκισταν" ,με τσατίζει!
Έχεις στοιχεία για αυτό;
Γιατί αν το πάμε με το τι "μπορεί" να ισχύει, τρέχα γύρευε.
Και στην αγαπημένη σου καφετέρια "μπορεί" η καφετιέρα να έχει κατσαρίδες μέσα στο νερό.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tinkerbel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tinkerbel
H tinkerbel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H tinkerbel έγραψε στις 17:00, 29-04-08:

οι απόψεις υπάρχουν για να διίστανται....!!!κ πιστεύω ότι "λες ιζ μορε" οπότε όσο πιο απλό κ σκέτο είναι οτιδήποτε,τόσο καλύτερο!όσο για τα παστίτσια κ τους μουσακάδες η σύγκρισή σου είναι άτοπη γιατί συγκρίνεις "ανόμοια" πράγματα!!τα μέν είναι παραδοσιακά ελληνικά φαγητά κ τα δε ξενόφερτο φραντσαιζινκ εξ αμερικής!!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους