Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,816 μέλη και 2,410,285 μηνύματα σε 75,000 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 195 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 228)
Είναι τέλεια
45
19,74%
Καλά είναι
69
30,26%
Σίγουρα υπάρχει κάτι καλύτερο
47
20,61%
Χάλια είναι
31
13,60%
Δεν ξέρω τι είναι τα starbucks (aka είμαι ο κουμπάκιας)
9
3,95%
Καφετέρια χωρίς frappe και τάβλι δεν ειναι κάφετερια
27
11,84%

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 21:34, 14-03-07:

Ε για καφε στη δουλεια τα θελω, δεν ειναι για μενα το μαγαζι που θα κατασκηνωσω με τις ωρες.
Κι ο γρηγορης μπορει να ναι το στεκι καποιου αλλου, αλλα εγω μιλησα μονο για μενα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,967 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 21:48, 14-03-07:

Καλέ ποια όρθια; Τόσες και τόσες θέσεις έχει για να κάτσεις για 4-5 ωρίτσες. Σάπισμα κανονικό.

Για καφέ δεν ξέρω, αλλά η σοκολάτα που σιάχνει ειν' καλή.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 00:37, 15-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Καλέ ποια όρθια; Τόσες και τόσες θέσεις έχει για να κάτσεις για 4-5 ωρίτσες. Σάπισμα κανονικό.

Για καφέ δεν ξέρω, αλλά η σοκολάτα που σιάχνει ειν' καλή.
Γίνεται σαπίλα χωρίς τσιγάρο ρε συνδίκτυε?
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 00:45, 15-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Γίνεται σαπίλα χωρίς τσιγάρο ρε συνδίκτυε?
Στο Μαρούσι πάντως, στον πάνω όροφο επιτρέπεται το τσιγάρο (είναι ουσιαστικά υπαίθριος, αλλά δεν έχει κρύο γιατί καλύπτεται απο αυτά τα διαφανή). Εκεί πηγαίνω συνήθως όταν είναι να κάτσω
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 00:47, 15-03-07:

Οκ, αλλά (δε θέλω να γίνω σπαστικιά αλλά γίνομαι τελικά ) εγώ για ένα καφέ και αρκετό κάψιμο μέχρι το Μαρούσι δεν πάω...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 00:50, 15-03-07:

Χαχαχα ούτε εγώ, απλά έχω μάθημα εκεί τρεις φορές την εβδομάδα.
Υπάρχουν πάντως και άλλα Starbucks με χώρους ημιυπαίθριους που επιτρέπεται το κάπνισμα αλλά δεν κάνει και (τόσο) κρύο.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,967 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 00:50, 15-03-07:

Πουχου Καλλιθέα, οέο.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 00:52, 15-03-07:

Στην Καλλιθέα παραείναι υπαίθριος ο χώρος.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 00:55, 15-03-07:

Δεν τον έχουν καλυμένο τον χώρο τον χειμώνα;
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 00:56, 15-03-07:

Απο το "ορθογώνιο" του χώρου, μόνο οι τρεις πλευρές είναι καλυμμένες. Απο την τέταρτη...μπάζει.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 00:58, 15-03-07:

Κάτσε να φωνάξω την πολεοδομία και θα δούμε για πότε θα γίνει ημιυπαίθριος.
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 02:54, 15-03-07:

δεν ειναι αναγκη να φωνάξεις πολεοδομία... υπάρχουν και άλλοι τρόποι...
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε: στις 07:22, 15-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
δεν ειναι αναγκη να φωνάξεις πολεοδομία... υπάρχουν και άλλοι τρόποι...
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 462 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 13:54, 23-03-07:

εγώ δύο φορές έχω πάει όλες κι όλες στα Starbucks,και έχω μείνει με τις χειρότερες εντυπώσεις.. πρώτα απ'όλα,δεν μπορείς να καπνίσεις (τουλάχιστον,σ'αυτό που έχω πάει εγώ)..όσες φορές έχω πάρει κάτι να μασουλήσω (όινκ όινκ) είναι μπαγιάτικο,δεν έχει αναψυκτικά,η σοκολάτα δεν μου άρεσε,ούτε το τσάι,ούτε κι ο καφές..κυρίως όμως,δεν μου άρεσε το περιβάλλον... κοινώς,τόσο καλά..!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 11:42, 26-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από burbuja
όσες φορές έχω πάρει κάτι να μασουλήσω (όινκ όινκ) είναι μπαγιάτικο
Σε αυτό οφείλω να συμφωνήσω. Τίποτα φαγώσιμο δεν μου έχει αρέσει απο εκεί (εκτός απο ένα στρούντελ pizza που είχαν παλιά και τώρα το κόψανε ). Πλέον δεν το ρισκάρω καν και παίρνω μόνο καφέ μιας και είναι το μόνο που κάνουν τόσο καλά. Απο φαγητά, no thanks, τρώω και αλλού καλύτερα

ΥΓ: To post αυτό γράφτηκε πίνοντας Cinnamon dolce latte κρύο.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 11:48, 26-03-07:

Εγω παντως αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι πλεον για να παραγγειλεις εναν γ@μωκαφε σε αυτα μαγαζια θα πρεπει να εισαι εξπερ στις ξενες γλωσες και να εχεις γ@μω τα μνημονικα (αλλα παλι καλα που υπαρχουν και καταλογοι)....
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:54, 26-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Εγω παντως αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι πλεον για να παραγγειλεις εναν γ@μωκαφε σε αυτα μαγαζια θα πρεπει να εισαι εξπερ στις ξενες γλωσες και να εχεις γ@μω τα μνημονικα (αλλα παλι καλα που υπαρχουν και καταλογοι)....
Μα, και να έχεις όλα αυτά τα ταλέντα, αλλού ο βέντι είναι ο μεγάλος, αλλού ο γκράντε... διαπιστωμένα πράγματα.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 11:56, 26-03-07:

τι παλιογκρινιάρηδες που είστε ρε
πιείτε αλλου καφέ όπως κάνουμε όλοι μας! ωωωωχχχουυυυυυ

(πλάκα κάνωωωωωωωω )
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 12:03, 26-03-07:

Eμ...δεν μας λες που πινεις κι εσυ τον καφε να ερθουμε!
Παντως αυτο με τα ονοματα δεν ειναι χαρακτηριστικο μονο των starbucks.
Γενικοτερα ισχυει αυτη η κατασταση με τα ονοματα και πλεον το εφαρμοζουν πολλα καφε.
Εγω το ειπα μεταξυ σοβαρου και αστειου περισσοτερο.

Eτσι κι αλλιως ακομα δεν εχω πιει καφε στα starbucks κι αν εχουν μονο τετοια ονοματα, μαλλον θα πηγαινω για καφε και θα καταληξω να πινω milkshake....
Οποτε θα περιμενω να παω πρωτα και μετα θα αρχισω να τα θαβω χυμα και ασυστολα, ετσι για να παω κοντρα στην Λια!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 12:05, 26-03-07:

εγω παω - όπου πάω- και πίνω βάση της φωτό που έχει ο κατάλογος
λέω περίτρανα.. να αυτό με την καραμέλα την σαντιγί τα τρίματα μπισκότου και τα λοιπά διαίτης και το δείχνω με το δαχτυλάκι μου... ΑΥΤΟ θέλω

και ναι αυτό δεν ειναι καφες... καφέ πίνω σπίτι μου
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους