Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,338 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 228)
Είναι τέλεια
45
19,74%
Καλά είναι
69
30,26%
Σίγουρα υπάρχει κάτι καλύτερο
47
20,61%
Χάλια είναι
31
13,60%
Δεν ξέρω τι είναι τα starbucks (aka είμαι ο κουμπάκιας)
9
3,95%
Καφετέρια χωρίς frappe και τάβλι δεν ειναι κάφετερια
27
11,84%

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:50, 19-08-10:

Καθηγήτρια αγγλικής λογοτεχνίας στο Mery College της Νέας Υόρκης, η Lynne Rosenthal αναγκάστηκε να εγκαταλείψει ένα κατάστημα Starbucks, γιατί αρνήθηκε να χρησιμοποιήσει το "λεξιλόγιο" της αλυσίδας καφέ, προκειμένου να παραγγείλει έναν καφέ και ένα bagel:

Skinny grande decaf latte? No, I just want a @#¡* coffee!

Are you the kind of person who feels annoyed by having to order a 'tall white Americano' when you simply want a small coffee with milk?
Then you'll be pleased to know a blow has been struck for plain English.
Lynne Rosenthal, a literature professor at New York's Mercy College, was this week thrown out of a branch of Starbucks in Manhattan after getting into an argument over the chain's 'linguistic fascism' - and is urging others to follow her rebellious lead.

...

Professor Rosenthal asked for a bagel, and became enraged when an employee asked whether she wanted butter or cheese with it, reasoning that if she'd wanted anything else, she would have asked for it.

'When you go to Burger King, you don't have to list the six things you don't want,' she told the New York Post. 'Linguistically, it's stupid, and I'm a stickler for correct English.'
The row escalated, with the staff member responding that she wasn't going to get anything unless she specified a choice of topping - and when Professor Rosenthal voiced her disapproval, she was asked to leave.
Three policemen were called and she was threatened with arrest.

The professor, who is in her 60s, says she has previously clashed with staff after refusing to use the absurd Starbucks lexicon of 'tall', 'grande' and 'venti', instead of small, medium or large.
She has vowed never to darken their doorstep again, and urged fellow rebels to boycott the chain.
The story has struck a chord, with no less august a publication than The Economist weighing in, and a report on The Huffington Post website attracting 2,500 comments.

While many were supportive of Professor Rosenthal - 'you can't even buy a bagel without being subjected to doublespeak, scripted talking, and the patronising of customer-hating clerks,' wrote one commenter - not everybody was convinced.
'This "lady" verbally abuses a busy, generally overworked and underpaid barista [coffee-maker] and is told to take her business elsewhere,' weighed in another.
'Kudos to Starbucks for sticking up for an employee. I'll have to make a point of stopping at one and ordering a Venti Light Mocha Frappucino, or some equally silly beverage. Heck, I might even drink the thing.'

...

So will the professor's actions spark a people's revolt against our caffeine-dispensing overlords?

Perhaps not, but Marie Clair of the Plain English Campaign hopes the incident might make coffee shops re-appraise the jargon they use.
'Customers should order in the language they want and staff shouldn't force them to use certain terms,' she said.

'It drives customers mad. We get hundreds of complaints a year, particularly from London commuters.
'It's not only Starbucks that is guilty. This corporate language is about image and marketing and sales; it doesn't help customers understand what product they're buying.'

While some might feel Professor Rosenthal has as much of a problem with basic politeness as Starbucks does with plain English, I do feel a pang of sympathy for her.
It's impossible these days to order a coffee without being asked if you want 'anything else with that', as if no hot drink was complete without 500 extra calories of stodge.

The practice is known as 'upselling' - trying to get you to hand over extra cash for things you didn't want, or try a more expensive version of your original order.
From the customer's point of view, it's infuriating: the temptation to scream, 'If I wanted a pastry, I would have asked for a pastry!' can be almost irrestible.

But it's unfair to take it out on the unfortunate staff, who, after all, have been ordered to behave this way.

The company that employs them has made the cynical calculation that for every ten customers who are mildly irritated by being urged to buy extras, one suggestible (or greedy) person will give in, boosting their sales.

The only answer is to stand firm, order a 'small coffee with milk' if that's what you want, and firmly but politely refuse any fripperies you don't want. In the long-term, too, it will pay to visit those shops where you're not subjected to a hard-sell along with your morning macchiato.
And ultimately, we must remember that upselling is only the latest in a long line of annoyances foisted on us by coffee shops.

This, after all, is the sector where 'regular' has mysteriously come to mean 'small', we have to say 'latte' instead of 'with milk' and there's now such a thing as a 'skinny harmless'.

That, by the way, is a decaffeinated coffee with low-fat milk, which should surely be re-named the 'largely pointless'.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JoJoanna (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη JoJoanna
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H JoJoanna έγραψε στις 11:11, 19-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Εγώ τα βρίσκω πολύ ακριβά.. Δηλαδή ναι κάνουν ωραίες σοκολάτες κλπ, αλλά δεν σου προσφέρουν ωραίο περιβάλλον ούτε παραγγελία σου παίρνουν και στην ουσία δίνεις τζάμπα λεφτά.
Ακριβώς...
Σαν καφετέρια τι έχει; Τη θέα,το περιβάλλον,το service;
Για αυτό που σου προσφέρουν είναι πολύ ακριβά.
Στην ουσία πληρώνεις μόνο το όνομα μιας ακόμα αλυσίδας...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kritikaros
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 349 μηνύματα.

O kritikaros έγραψε στις 12:37, 19-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
επίσης ακόμα και σε αυτά που αναγνωρίζω ως περιττά (και προκλητικά τώρα με την κρίση) , τα στάρμπακς πάλι υπερτερούν δηλαδή από την <<κοπελιά>> με έναν κουβά μέικαπ και έξτρα λάρτζ μπούστο να σου ανοίγει την πόρτα βρίσκω πολύ πιο κουλ ένα πανάκριβο φωτιστικό [ π.χ. στάρμπακς Πανεπιστήμιο , αριστερά από το ταμείο (θα φοράω κόκκινα , αύριο στις 9) ]

μα γιατί όταν θέλουμε να δικαιολογήσουμε την δικιά μας "αδυναμία" να προβάλουμε ως τη μόνη εναλλακτική μια εξίσου "αποκρουστική" συμπεριφορά?
δηλαδή αν σε πάω σε 100 μαγαζιά ενδιάμεσης κατάστασης θα πάθεις πολιτιστικό σοκ?

ps. από πότε το να πιεις έναν ριμαδοκαφέ για να περάσεις την ώρα σου ή να πεις 2 κουβέντες με τους φίλους πρέπει να είναι κοολ?
και επίσης τι είναι κοολ,τι μη κοολ και τι τ'ανάμεσό τους???

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 13:09, 19-08-10:

αγαπητέ κριτίκαρε

1.δεν κατάλαβα ποια είναι η εξίσου αποκρουστική συμπεριφορά ; το φωτιστικό ;
2.αν εννοείς ενδιάμεση κατάσταση ένα καλόγουστο μαγαζί με λογικές τιμές , +1 - όμως γενικά δεν συχνάζω σε καφέ και τον καπουτσίνο μου τον πίνω με θέα την καλύτερη δυνατή χειρότερη θέα : περπατώντας στην αθήνα . Απλά , όταν κάθομαι κάπου σε ειδική περίπτωση , έχω πιο ήσυχη την συνείδηση μου σπαταλώντας λεφτά για έναν όμορφο* χώρο παρά για τον ελληναρά που έχει άσχημο χώρο αλλά φουσκωμένες τιμές . Σε κάθε περίπτωση παραμένει σπατάλη , βεβαίως

το τι είναι κουλ είναι απίστευτα σαφές και χειροπιαστό αλλά και εξίσου υποκειμενικό - επομένως δεν έχει νόημα να αλληλοκαθιερώσουμε ορισμό για τον άλλον

φυσικά υπάρχει και η εμπειρία να πίνεις τσαγάκι στον βόσπορο υπερβαίνοντας κάθε υποκειμενικότητα και να ξεχνάς για λίγο την νεο-ελληνική φραπεδοπραγματικότητα - αλλά αφού δεν είμαι πλέον εκεί , επίτρεψε μου να ποστάρω κατάπως αισθάνομαι για τα σταρμπακς

*λέγοντας όμορφο , από κάθε άποψη : φωτισμός , μουσική , ρομαντικά κεριά

π.σ. όχι στο χέρι , θα κάτσω

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Θησεύς
Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε στις 13:39, 19-08-10:

Στη θεσσαλονίκη και θέα έχουν (τον θερμαϊκό βόθρο) και το μαγαζί είναι σχετικά περιποιημένο.Πάντως δεν είναι κάτι το συγκλονιστικό..Και ακριβό είναι..Απλώς έχει όνομα...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 13:43, 19-08-10:

Καλά στη Γλυφάσα γίνεται Ο χαμός από starbucks.
2 φορές που έχω πάει, τη μια στον Πειραιά έχω πιεί ένα χμ chai tea latte (?)

Γενικά δεν τρελαίνομαι όμως. :/ Δεν το προτιμώ δηλαδή...

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 14:34, 19-08-10:

The right thing for the heat! Exotic, rejuvenating Tazo® green tea, lemonand mint blended with ice. It is available at all Starbucks stores exclusively for the summer period.
Αυτό το δοκίμασα ένα ζεστό μεσημέρι (στη Γλυφάδα moi aussi) σε στιγμή που χανόμουν από τη ζέστη και πραγματικά άξιζε

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 29-11-11 στις 13:51. Αιτία: Αφαίρεση εικόνας
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria....
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

H maria.... έγραψε στις 14:36, 19-08-10:

Τα Starbucks ειναι παρα πολυ καλα.Θεωρω ομως οτι ειναι λιγο ακριβα γιατι ενας καφες η μια σοκαλατα κανουν 5 ευρω.Οτι και αν σου σερβιρουν ομως ειναι παρα πολυ καθαρο.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:41, 19-08-10:

Καθαρό με ποια έννοια;
Δε με έχει προσβάλλει ποτέ η καθαριότητα σε άλλα καφέ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria....
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

H maria.... έγραψε στις 14:47, 19-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Καθαρό με ποια έννοια;
Δε με έχει προσβάλλει ποτέ η καθαριότητα σε άλλα καφέ.
To ξέρω!Και άλλα καφέ καθαρά είναι αλλά εγώ τώρα αναφέρθηκα μόνο για τα Starbucks,δεν τα σύγκρινα με άλλα καφέ.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:49, 19-08-10:

Μα... αυτό μας έλειπε, να μην είναι...

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:56, 19-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από maria....
Τα Starbucks ειναι παρα πολυ καλα.Θεωρω ομως οτι ειναι λιγο ακριβα γιατι ενας καφες η μια σοκαλατα κανουν 5 ευρω.
Και είναι και σάπια η σοκολάτα τους. Σε αντίθεση με αυτή που φτιάχνει ο Γρηγόρης (μικρογεύματα) που και είναι ΥΠΕΡΟΧΗ και κάνει 2.70?. Που και πάλι ακριβούτσικη είναι, αλλά όχι και 5?.

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 15:07, 19-08-10:

Nαι το παραδεχομαι..δεν μου αρεσουν τα Starbucks..
Για την ακριβεια δεν μου αρεσουν αυτοι του ειδους οι ''καδεφες''.. Εκει ειναι να εχεις υπογλυκαιμια να πας να χτυπησεις ενα γλυκακι! Γιατι περι γλυκακιου προκειται...

Τωρα απο αποψη χρηματων.. Πλεον δυσκολα βρισκεις καφε με κατω απο 4 ευρω..οποτε ισως να μην ειναι τοσο ακριβα τα Starbucks!

Βεβαια δεν μου αρεσουν καθολου και σαν χωρος..τα βρισκω πολυ καταθλιπτικα και σκοτεινα.. Επισης το οτι δεν μπορω να καπνισω παρα μονο εξω καλως ή κακως ειναι ενα θεμα για μενα..

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 15:29, 19-08-10:

Είναι τέλεια για όταν δε θες τον κλασσικό σου καφέ να σε ξυπνήσει, αλλά ένα δροσιστικό ρόφημα που θα σε κάνει να μη φας τίποτα την υπόλοιπη μέρα γιατί θα έχεις συμπληρώσει και με το παραπάνω τις ημερήσιες θερμίδες!

Δεν κάθομαι σχεδόν ποτέ να απολαύσω το παχυντικό μου ρόφημα εκεί, γιατί στα περισσότερα ο χώρος δεν είναι του γούστου μου αλλά για take away και μάλιστα στην grande έκδοση δεν παίζονται!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:39, 19-08-10:

Επελεξα αυτο- Καφετέρια χωρίς frappe και τάβλι δεν ειναι κάφετερια
Δεν τα χω δηλαδη για διασκεδαση, αλλα για αλλο λογο πηγαινω

Μειον
Τα βρισκω λιγο ακριβα, ειδικα αυτα τα γλυκακια που εχουν, τα ''χω'' σε δευτερολεπτα.
Δεν επιτρεπεται το τσιγαρο - ουτε εξω αν ειναι σε μπαλκονι/βεραντα (δες σταρμπακς κολωνακιου)
Δεν εχω ακουσει ποτε μουσικη (βαζουν?)

Υπερ
Μου αρεσει ενας καφες, δε θυμαμαι πως τον λενε με σαντιγυ μπολικη και παιρνω το μεγαλο μεγεθος, και οσες φορες εχω χρειαστει να κανω μαθημα, ειναι ησυχα και δεν ενοχλουμαι (λαπτοπ, βιβλια, ησυχη κουβεντα)

Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 18:41, 19-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Είναι τέλεια για όταν δε θες τον κλασσικό σου καφέ να σε ξυπνήσει, αλλά ένα δροσιστικό ρόφημα που θα σε κάνει να μη φας τίποτα την υπόλοιπη μέρα γιατί θα έχεις συμπληρώσει και με το παραπάνω τις ημερήσιες θερμίδες!

Δεν κάθομαι σχεδόν ποτέ να απολαύσω το παχυντικό μου ρόφημα εκεί, γιατί στα περισσότερα ο χώρος δεν είναι του γούστου μου αλλά για take away και μάλιστα στην grande έκδοση δεν παίζονται!
Wellcome baaack!!

Tι καφε να κερασουμε;;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 22:30, 19-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd
Wellcome baaack!!

Tι καφε να κερασουμε;;
starbucks
1.για να είναι οντόπικ αυτή η καλόκαρδη υποδοχή
2.γιατί άμα κεράσεις από αλλού , είσαι τσιφούτης

Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 23:05, 19-08-10:

εμενα μου αρεσουν παρα πολυ..μαρεσουν πολυ οι καφεδες που εχει και γι αυτο που τρελενομαι ειναι η σως καραμελας που βαζουν πανω απο την σαντιγυ..επισης για μενα που δεν το αντεχω το τσιγαρο ειναι θετικο οτι δεν επιτρεπεται το καπνισμα..το μονο που δεν μου αρεσει ειναι οτι δεν εχει καθολου μουσικηκαι οι τιμες οντως ειναι λιγο τσιμπημενες..καποτε πηγαινα σχεδον καθημερινα..τωρα εχω καιρο να παω

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:12, 19-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
το μονο που δεν μου αρεσει ειναι οτι δεν εχει καθολου μουσικη
Κι όμως, στα Starbucks της Βικτώριας - που τα έχουμε χρυσοπληρώσει - βάζουν μουσική! Τουλάχιστον έξω στον ημιυπαίθριο χώρο όπου επιτρέπεται το κάπνισμα, όπου και αναγκαστικά πηγαίνω καθώς πάντα θα 'χουμε κι έναν καπνιστή στην παρέα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:52, 19-08-10:

γιατι επικρατει ο μυθος οτι στα starbucks υπαρχουν μονο γλυκοι καφεδες;;;; Εχω παρει ουκ ολιγες φορες καφε χωρις ιχνος ζαχαρης. Επισης δεν πουλανε μονο frappuccino. Υπαρχουν και αλλοι καφεδες, πολλοι καλυτεροι οπως latte, espresso, macchiato, cinnamon dolce latte, espresso macchiato, iced coffee with milk. Επισης με τα frappuccino σου δινεται η επιλογη να επιλεξεις το γαλα που θες (0% λιπαρα, 2%, 3.25%), σαντιγυ (αν θες την παραλειπεις). Δεν εχουν τοσες πολλες θερμιδες αν δεν τα φορτωσεις. Ενας caramel frappuccino για παραδειγμα εχει μολις 170 θερμιδες (tall, 0% γαλα, χωρις σαντιγυ). Δεν ειναι και πολυ ακριβα (εδω τουλαχιστον). Ο frappuccino (tall) κοστιζει περιπου 2.5 ευρω ($3.50CAD) και ο απλος καφες κατι λιγοτερο απο 1 ευρω ($1.25CAD)

Μουσικη βαζουν και εδω, αλλα σε καποια ποτε βαζουν ποτε δεν βαζουν. Τα προτιμω χωρις μουσικη παντως.

Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 02:06, 20-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
γιατι επικρατει ο μυθος οτι στα starbucks υπαρχουν μονο γλυκοι καφεδες;;;; Εχω παρει ουκ ολιγες φορες καφε χωρις ιχνος ζαχαρης. Επισης δεν πουλανε μονο frappuccino. Υπαρχουν και αλλοι καφεδες, πολλοι καλυτεροι οπως latte, espresso, macchiato, cinnamon dolce latte, espresso macchiato, iced coffee with milk. Επισης με τα frappuccino σου δινεται η επιλογη να επιλεξεις το γαλα που θες (0% λιπαρα, 2%, 3.25%), σαντιγυ (αν θες την παραλειπεις). Δεν εχουν τοσες πολλες θερμιδες αν δεν τα φορτωσεις. Ενας caramel frappuccino για παραδειγμα εχει μολις 170 θερμιδες (tall, 0% γαλα, χωρις σαντιγυ). Δεν ειναι και πολυ ακριβα (εδω τουλαχιστον). Ο frappuccino (tall) κοστιζει περιπου 2.5 ευρω ($3.50CAD) και ο απλος καφες κατι λιγοτερο απο 1 ευρω ($1.25CAD)

Μουσικη βαζουν και εδω, αλλα σε καποια ποτε βαζουν ποτε δεν βαζουν. Τα προτιμω χωρις μουσικη παντως.
μαρεσει πολυ ο macchiato..εδω Ηρω ειναι καπως ακριβα τα πραγματα..πχ εγω συνηθως παιρνω σκετο γαλα χτυπημενο και απο πανω σαντιγυ με σως καραμελας το μικρο και εχει 5.50 ευρω

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 09:34, 20-08-10:

Δεν ξέρω αν όλες αυτές οι επιλογές υπάρχουν ήδη στην Ελλάδα, απλά να σχολιάσω ότι 170 θερμίδες είναι "λίγες" για επιδόρπιο (σε σχέση με τις 300+ που έχουν τα άλλα, πχ μιλκσέικ), "πολλές" για σνακ (που δεν ξεπερνάει τις 100, άντε το πολύ 150) και "πάρα πολλές" για καφέ, δεδομένου ότι ο καφές από μόνος του έχει 0 θερμίδες.
Δε διαφωνώ μαζί σου, απλά καλό είναι να ξέρει ο κόσμος τι παίρνει.

Επίσης, όταν έτρωγα ακόμα κανέλλα, έπαιρνα πού και πού τον cinnamon dolce latte, και έχει μέσα cinnamon dolce flavored syrup, αλλά και 200 θερμίδες...
Γενικά, τα σιρόπια κάνουν τη ζημιά.

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 09:53, 20-08-10:

Απλα το θεμα ειναι οτι τα Starbacks αξιζουν για τους ''γλυκους'' καφεδες! Δεν νομιζω οτι αξιζει να πανω να χρυσοπληρωσω εναν σκετο γαλλικο! Ειναι κατι που το βρισκω και αλλου!

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 10:10, 20-08-10:

Ακριβως, εγω επειδη τον καφε μου τον πινω ΜΟΝΟ σκετο δε βλεπω το λογο παω starbucks για να παρω εναν iced americano, that's not their thing. Ενας σκετος εσπρεσσο φρεντο to go ειναι παντου σχεδον ο ιδιος. Μου αρεσει ο χωρος και το οτι απαγορευεται το καπνισμα, δεν παω συχνα γιατι γενικα δεν βγαινω πια "για καφε" αλλα οοοοταν παω παιρνω παντα tazo tea. Α και cheesecake (ε αμα ειναι να παρεις γλυκο παρτο χωρις καλαμακι)

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:15, 20-08-10:

Πάντως, τα cheesecake τους είναι από τα χειρότερα που έχω φάει. Πολύ συμπαγές και πλαστικό... Ομοίως και η σοκολατόπιτα, πράγμα που μου είχε κάνει εντύπωση.

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 10:16, 20-08-10:

Ναι ε; Τι να σε πω, τωρα που το λες εχω πεσει και σε πλαστικο μια-δυο φορες αλλα κατα τ'αλλα (6-7 φορες ξερω γω, μη φανταστεις χιλιες) μ'αρεσε.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 10:23, 20-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Τουλάχιστον έξω στον ημιυπαίθριο χώρο όπου επιτρέπεται το κάπνισμα

Είναι υπαίθριος χώρος, όχι ημιυπαίθριος!

Η αρχιτεκτόνισσα σκυλιάζει!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 10:33, 20-08-10:

Mιάς και δεν έχω και μεγάλη εμπειρία από το εν λόγω μαγαζί
έχω να πω πως συμφωνώ απόλυτα με ό,τι λέει η Ηρώ
μιάς και είναι όμορφη.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 10:54, 20-08-10:

Αφού είναι γύρω-γύρω "κλειστός" με πανό...

Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 19:32, 20-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Αφού είναι γύρω-γύρω "κλειστός" με πανό...
Τωρα μαλλον η αρχιτεκτονισα θα λυσαξει..

Παράθεση

silentiarius

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη silentiarius
Ο silentiarius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O silentiarius έγραψε στις 09:25, 20-04-11:

Πρόσφατα μου έκλεψαν το κινητό με ταχυδακτυλουργικό τρόπο στα Starbucks Κοραή. Ήταν ευκαιρία βέβαια να μάθω μερικά πράγματα, όπως του ότι υπάρχει δυνατότητα μπλοκαρίσματος της συσκευής βάσει ΙΜΙΕ αλλά το εφαρμόζει μόνο η Vodafone (έχω Cosmote) καθιστώντας το σύστημα άχρηστο καθώς κάποιος μπορεί να χρησιμοποιήσει το κλεμμένο κινητό μέσω άλλης εταιρείας.

Αναλυτικά το συμβάν, η αντιμετώπιση από τα Starbucks, και τι μπορείτε να κάνετε για να προστατευθείτε εδώ:
Κλοπή κινητού στα Starbucks – γιατί τα Starbucks είναι παράδεισος για τους κλέφτες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 11:21, 20-04-11:

Έχει ξανασυμβει σε φίλο μου, αλλα με διαφορετικό τρόπο στο ίδιο υποκατάστημα. Σε δυο κολλητά τραπέζια έκανε την ανοησία να αφήσει στο μπουφάν του το οποίο κρέμασε στην καρέκλα, το πορτοφόλι του. Στο διπλανό τραπέζι και πλάτη-πλάτη κάθισε ανενόχλητος ένας κύριος ο οποίος άρχισε να ψαχουλεύει το μπουφάν του φίλου, έχοντας σαν κάλυμμα τις δυο καρεκλες. Παραδόξως, αφού το βούτηξε και ξεκίνησε να κατέβει τις σκάλες, ο φίλος μου τον αντιλήφθηκε, τον κυνήγησε και του απέσπασε το πορτοφόλι. Συμπέρασμα; Τα μάτια σας δεκατέσσερα και ειδικά σε τέτοια καταστήματα που με τον κόσμο που μπαινοβγαινει δε δίνεις σημασία στην ασφαλεια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:55, 20-04-11:

Χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνη, για τις συγκεκριμενές κλοπές (όπως και για τις περισσότερες κλοπές δλδ) δεν ευθύνεται το Starbucks ή οποιοδήποτε άλλο κατάστημα. Τα καταστήματα δεν υποχρεούνται να έχουν security, αν δε έχουν αυτός δεν τίθεται για την ασφάλεια των πελατών συνήθως, αλλά για την ασφάλεια των εργαζομένων και των εμπορευμάτων στο κατάστημα. Επιπλέον, οι υπάλληλοι είναι ..υπάλληλοι, όχι σύστημα παρακολούθησης του ποιος μπαίνει και ποιος βγαίνει. Τα ως άνω κόλπα θα μπορούσαν να έχουν συμβεί οπουδήποτε και η ευθύνη ανήκει μόνο σε εμάς, που πρέπει να προσέχουμε τα προσωπικά μας αντικείμενα - προσωπικά δεν αφήνω ποτέ το κινητό πάνω στο τραπέζι ή αν το αφήσω, μόλις πλησιάσει ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ (ακόμα και σερβιτόρος) το παίρνω στα χέρια μου. Επιπλέον αν χρειαστεί να σηκωθώ από το τραπέζι, πάντα αφήνω την τσάντα μου στην επίβλεψη κάποιου ιδιαιτέρως έμπιστου που ξέρω πολύ καιρό ή αν δεν υπάρχει τέτοιος, την παίρνω μαζί μου. Και παρόλα αυτά μου έχουν κλέψει κινητό δύο φορές, αλλά και πάλι, θεωρώ πως εγώ έκανα κάτι λάθος εκείνη την ημέρα (βασικά είχα βγει και τις 2 φορές με άτομα που δεν ήξερα καλά και άφησα το κινητό μου πίσω όταν πήγα στην τουαλέτα και μετά, ως διά μαγείας, είχε εξαφανιστεί! Γι' αυτό και πλέον δεν αφήνω ποτέ ΤΙΠΟΤΑ πίσω μου αν δεν ξέρω τον άλλο καιρό γιατί ποτέ δεν ξέρεις!)

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DriveIn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DriveIn
Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O DriveIn έγραψε στις 01:59, 16-07-11:

Είπα και εγώ να πάω μία φορά, σπάζοντας το προσωπικό φράγμα που έχω σε καθετί μοδάτο και νεοελιτίστικο και φυσικά... το μετάνιωσα!!! Τα γλυκά ειδικά ήταν ό,τι πρέπει για να χτίσεις οικοδομή ή να σπάσεις κεφάλι.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 03:09, 16-07-11:

-Τα γλυκα δεν ειναι ασχημα, μονο που εγω τα χω για προλογο του προλογου τοσο μικρα που ειναι
-Οι καφεδες δε μ'αρεσουν εκτος απ' αυτο το τεραστιο ροφημα που χει και σαντιγυ και μοιαζει με φρεντοτσινο - δε θυμαμαι πως το λενε-
- Το γεγονος πως απαγορευεται το καπνισμα (ειδικα το χειμωνα που εξω κανει κρυο) με χαλαει
-εχει ησυχια ομως, ο,τι πρεπει για να κανεις τη δουλεια σου ενα πρωινο στο κεντρο peut-etre

Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MaryVeg
H MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H MaryVeg έγραψε στις 10:05, 16-07-11:

Από άποψη ποιότητας και γεύσης τα ποιόντα είναι πολύ καλά. Αλλά θεωρώ κοροιδία να πληρώνω 2 ευρό για ένα κεκάκι μιαν σταλιά, 70 λεπτά για ένα κεκάκι τόσο μικρό όσο αν ενόσω τον δείκτη και τον αντίχειρα του χεριού μου, 4 ευρό τα ροφήματα, κτλ !!! Οπότε, ναι, θα πάρω κανα ρόφημα μια φορά στο τόσο - λόγο ποιότητας - αλλά σύγουρα ποτέ δεν θα μπω στην διΔΙΚΑΣ'ΙΑ ΝΑτο κάνω και στέκι !!!

επίσης πρόσφατα ήμουν τα στάρμπακσ στην Ακαδημίας με μια φίλη μου. παραγγείλαμε, η κοπέλα ρώτησε αν θα κάτσουμε στο κατάστημα, είπαμε ναι, μας σέρβιρε τα πράγματα σε δίσκο, πληρώσαμε, και με το που πάμε να κάτσουμε... γυρνά και μας λέει "να ξέρετε ότι σε 20 λεπτά κλείνουμε" !!! (προσωπικά πρώτη φορά πήγα αργούτσικα σε στάρμπακσ, οπότε δεν ήξερα τι ώρα κλείνουν). την ρωτάω, με συγχώρήτε, για πιο λόγο δεν μας ενημερώσατε εξ αρχής ότι κλείνετε σε λιγάκι πριν μας εξυπηρετίσετε? και απαντά " τι να σας πω, την δουλειά μου κάνω !

το παραπάνω σκηνικό δεν μου άρεσε καθόλου!!!!

Παράθεση

Cuius Cuius (Αλίκη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cuius Cuius
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H Cuius Cuius έγραψε στις 10:58, 16-07-11:

Γενικά θεωρώ ότι τα Starbucks είναι υπερτιμημένα. Οι τιμές τους είναι πάρα πολύ υψηλές, και τα ροφήματά τους όχι πάντα πολύ καλής ποιότητας... Πάντως συμβιβάζομαι με αυτά, καθώς τα έχω συνηθίσει από το Γυμνάσιο. Εξάλλου, πλέον όλα τα καφέ έχουν πολύ ψηλές τιμές (βλ. Flocafe...)

Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MaryVeg
H MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H MaryVeg έγραψε στις 11:04, 16-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Cuius Cuius
Γενικά θεωρώ ότι τα Starbucks είναι υπερτιμημένα. Οι τιμές τους είναι πάρα πολύ υψηλές, και τα ροφήματά τους όχι πάντα πολύ καλής ποιότητας... Πάντως συμβιβάζομαι με αυτά, καθώς τα έχω συνηθίσει από το Γυμνάσιο. Εξάλλου, πλέον όλα τα καφέ έχουν πολύ ψηλές τιμές (βλ. Flocafe...)
nai, όμω υπάρχουν και καφέ με πολύ χαμηλές τιμές - ή έστο λογικές - και ταυτόχρονα, πολύ καλό σέρβισ, και ποιότητα !!! παράδειγμα το μαγαζί που δούλευα, ωραία όλα και ο πιο ακριβώς καφέ στα 3 ευρό. και άλλα καφέ που έχω ανακαλύψει, σε ωραία σημεία !

Παράθεση

Didonia (Υπερτατη Ελληνιδα Θεα(ΕΓΩ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ))

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Didonia
H Υπερτατη Ελληνιδα Θεα(ΕΓΩ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H Didonia http://www.youtube.com/watch?v=_VntCvrE9 έγραψε στις 11:20, 16-07-11:

Starbucks πςςς!Δεν ξέρω για σας ...αλλα όταν κάθομαι εγώ στα Starbucks νιώθω σαν Νεοϋορκέζα!χαχαχα

Παράθεση

Cuius Cuius (Αλίκη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cuius Cuius
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H Cuius Cuius έγραψε στις 14:05, 16-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από MaryVeg
nai, όμω υπάρχουν και καφέ με πολύ χαμηλές τιμές - ή έστο λογικές - και ταυτόχρονα, πολύ καλό σέρβισ, και ποιότητα !!! παράδειγμα το μαγαζί που δούλευα, ωραία όλα και ο πιο ακριβώς καφέ στα 3 ευρό. και άλλα καφέ που έχω ανακαλύψει, σε ωραία σημεία !
Αναφερόμουν κυρίως στα πολύ μεγάλα ονόματα...
Αρχική Δημοσίευση από Didonia
Starbucks πςςς!Δεν ξέρω για σας ...αλλα όταν κάθομαι εγώ στα Starbucks νιώθω σαν Νεοϋορκέζα!χαχαχα
Αυτό πουλάνε κυρίως. Ατμόσφαιρα/πολυτέλεια.

Παράθεση

Balthazor

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Balthazor
Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 979 μηνύματα.

O Balthazor έγραψε στις 12:16, 30-10-11:

Εχει καλο τσαι; Ποιες γευσεις προτεινετε;

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 12:36, 30-10-11:

εχω παει μονο 2 φορες αλλα μου αρεσαν πολυ!!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:39, 30-10-11:

Δε μου αρέσουν καθόλου! Πανάκριβος καφές, που δεν είναι καν...καφές! Αμερικάνικες σαχλαμαρίτσες με σαντιγές και βλακειούλες. Μπα. Ειδικά στι μέρες μας που για να βγεις για έναν καφέ το σκέφτεσαι, σίγουρα δεν θα πήγαινα εκεί! Ξενέρωτα μέρη!

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 12:40, 30-10-11:

Είναι πολύ ωραίος χώρος για να πιεις έναν καφέ μετά την δουλειά, μετά τα ψώνια, μετά από διάβασμα γιατί είναι χαλαρωτικό μέρος.
Άμα όμως πάμε για καφέ, θα προτιμήσω την φραπεδιά με το ταβλάκι (μην τα υποτιμάτε αυτά τα δύο,έχουν μεγάλη αξία, ιδίως τα καλοκαίρια). Ή αν όχι φραπέ και τάβλι,τότε καπουτσίνο ή εσπρέσο. Δεν θα πάω starbucks για κανονικό καφέ. Θα πάω για 1000 θερμίδες η γουλιά. Παλιά τα θεωρούσα πολύ αμερικάνια και τα σνόμπαρα, αλλά έχω αλλάξει γνώμη από την στιγμή που είδα ότι δώσαμε τα ίδια λεφτά σε μια καφετέρια για 1 φρεντο καπουτσινο και 1 φραπε, και τα ιδια στα starbucks για 1 cupcake,1 μικρο donut και 2 "καφεδες-τουρτες".

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 12:40, 30-10-11:

Είμαι πορωμένη με Starbucks. Λατρεύω τους καφέδες, τα γλυκάκια, τα πάντα. Για εμένα είναι the best κι ας με βριζουν.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 12:42, 30-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Δε μου αρέσουν καθόλου! Πανάκριβος καφές, που δεν είναι καν...καφές! Αμερικάνικες σαχλαμαρίτσες με σαντιγές και βλακειούλες. Μπα. Ειδικά στι μέρες μας που για να βγεις για έναν καφέ το σκέφτεσαι, σίγουρα δεν θα πήγαινα εκεί! Ξενέρωτα μέρη!
Είμαι ξενέρωτη και μ' αλέσει! Αγαπάμε Starbucks! ^^ Βικ, νεξτ τάιμ εκεί θα σε πάω ρι.

Παράθεση

Balthazor

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Balthazor
Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 979 μηνύματα.

O Balthazor έγραψε στις 12:51, 30-10-11:

Τα γλυκα του, δεν ξερω, δεν μ'αρεσουν...αλλα απο καφεδες και τσαι πολυ λιγα εχω δοκιμασει, γι'αυτο και θελω τη γνωμη σας, ποιοι καφεδες και ποιο τσαι θεωρουνται εκ των ων ουκ ανευ?

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 13:22, 30-10-11:

Παλιά πήγαινα μερικές φορές αλλά τα έχω κόψει χρόνια επειδή όλες οι τιμές τους είναι στα ύψη.

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 00:30, 06-11-11:

Παλιά πηγαίναμε σοριδων εκεί ειδικά μετά από εκδρομές στο κέντρο..παρόλα αυτά πλέον μου αρέσουν πιο ενδιάμεσες καταστάσεις όπως πχ η Ικτινου:/

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 23:57, 08-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Zithos
Παλιά πήγαινα μερικές φορές αλλά τα έχω κόψει χρόνια επειδή όλες οι τιμές τους είναι στα ύψη.
Αυτό ρε φίλε!!

Τζάμπα λεφτά χαμένα O_o

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους