Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,078 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,666 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 228)
Είναι τέλεια
45
19,74%
Καλά είναι
69
30,26%
Σίγουρα υπάρχει κάτι καλύτερο
47
20,61%
Χάλια είναι
31
13,60%
Δεν ξέρω τι είναι τα starbucks (aka είμαι ο κουμπάκιας)
9
3,95%
Καφετέρια χωρίς frappe και τάβλι δεν ειναι κάφετερια
27
11,84%

vradipous1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vradipous1
Ο vradipous1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O vradipous1 ΑΜΜΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΝΝΝΝΝ.......!!!!!!! έγραψε στις 12:38, 23-11-11:

1.τσάμπα λ7..άντε μια δυο φορές να πάρεις κάτι πολύ ιδιαίτερο..
2.δεν έχει φραπέ(Ελεος....όχι ότι είμαι φανατικός του είδους...αλλά γιατί δεν έχει???)
3.συχνάζουν πιτσιρίκια και κάνουν και αρκετή φασαρία..
4.Καλύτερα στις μέρες μας να στηρίζουμε τα ελληνικά προϊόντα-επιχειρήσεις-καφετέριες
5.είχες και στο χωριό σου Freddoccino caramel με σαντιγύ ??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 12:41, 23-11-11:

Και τι δεν θα δινα να ειχα τωρα ενα white mocca ζεστουλικο με σαντιγυ!!!!!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 00:03, 24-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από vradipous1
2.δεν έχει φραπέ(Ελεος....όχι ότι είμαι φανατικός του είδους...αλλά γιατί δεν έχει???)
4.Καλύτερα στις μέρες μας να στηρίζουμε τα ελληνικά προϊόντα-επιχειρήσεις-καφετέριες
Αυτό βασικά....

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:01, 24-11-11:

Αν είναι όντως "πολύ ιδιαίτερο" (δεν είναι) γιατί να μην το παίρνεις κάθε μέρα; Εκτός αν δεν αντέχει το πορτοφόλι σου, που αυτό δεν είναι πρόβλημα των Starbucks.
Οτιδήποτε δεν μπορούμε να afford δεν σημαίνει ότι είναι πεταμένα λεφτά. "Όμφακες εισίν", αλεπού και σταφύλια κτλ come to mind.
Έχει. Δυστυχώς υπέκυψαν στη βλαχιά ορισμένων και έφεραν φραπέ. Ούτε καν νέο προιόν δεν είναι, πάνε 2-3 χρόνια, ίσως και παραπάνω.
Ενώ οι άλλες (επιτυχημένες) καφετέριες είναι ωσάν εκκλησία εν μέσω λειτουργίας, ε;
Αξιοκρατία είναι να στηρίζεις τον καλύτερο, όχι αυτόν με τον οποίο νομίζεις ότι έχεις κάποια κοινά. Αν τα Ελληνικά προιόντα είναι piece of shit, τους αξίζει να μην τα αγοράζει κανείς. Βέβαια ποιός έχασε αξιοκρατία για να τη βρούν οι Έλληνες...
Όποιος περιορίζει τη ζωή του στο τι είχε στο "χωριό του" δεν αξίζει να ζει, διότι δεν εξελίσσει ούτε τον εαυτό του, ούτε κανέναν άλλο.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 02:02, 24-11-11:

Ναι σίγουρα όποιος λειτουργεί με αυτό το σκεπτικό δεν καταλήγει πουθενά, απλά, ρε παιδί μου, είναι άσχημο να βλέπεις ανθρώπους να το παίζουν "δήθεν" και "προχώ" όλη την ώρα, δηλαδή άτομα του τύπου που δεν τους αρέσουν τα προϊόντα πραγματικά, συχνάζουν στα Starbucks μόνο και μόνο για να πουλήσουν μούρη. Ή το ακόμη χειρότερο, ο χλευασμός άλλων καφετεριών επειδή θεωρείς ότι έτσι δείχνεις μέσα στα πράγματα. Δεν τρελαίνονται όλοι για starbucks βρε αδερφέ, πώς να το κάνουμε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:09, 24-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Katara
Ναι σίγουρα όποιος λειτουργεί με αυτό το σκεπτικό δεν καταλήγει πουθενά, απλά, ρε παιδί μου, είναι άσχημο να βλέπεις ανθρώπους να το παίζουν "δήθεν" και "προχώ" όλη την ώρα, δηλαδή άτομα του τύπου που δεν τους αρέσουν τα προϊόντα πραγματικά, συχνάζουν στα Starbucks μόνο και μόνο για να πουλήσουν μούρη. Ή το ακόμη χειρότερο, ο χλευασμός άλλων καφετεριών επειδή θεωρείς ότι έτσι δείχνεις μέσα στα πράγματα. Δεν τρελαίνονται όλοι για starbucks βρε αδερφέ, πώς να το κάνουμε.
LOL, αυτοί είναι οι πιο βλάχοι από όλους. Ακούς εκεί να πας στα Starbucks για να πουλήσεις μούρη. Τα Starbucks είναι το αντίστοιχο των Friday's για τον καφέ: Όχι τίποτα ιδιαίτερο, αλλά κάπως καλύτερο από το να πας στα McDonalds. Όσοι έχουν πιεί πραγματικά καλό καφέ, τα Starbucks τα έχουν απλά για ένα γρήγορο, σχετικά αξιοπρεπές caffeine fix.
Ειδικά εδώ, τα Starbucks είναι σαν να πηγαίνεις στο περίπτερο.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Dalian έγραψε στις 02:19, 24-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
LOL, αυτοί είναι οι πιο βλάχοι από όλους. Ακούς εκεί να πας στα Starbucks για να πουλήσεις μούρη. Τα Starbucks είναι το αντίστοιχο των Friday's για τον καφέ: Όχι τίποτα ιδιαίτερο, αλλά κάπως καλύτερο από το να πας στα McDonalds. Όσοι έχουν πιεί πραγματικά καλό καφέ, τα Starbucks τα έχουν απλά για ένα γρήγορο, σχετικά αξιοπρεπές caffeine fix.
Ειδικά εδώ, τα Starbucks είναι σαν να πηγαίνεις στο περίπτερο.
Ναι!! Ξέρω τέτοια άτομα και μου τη δίνει αφάνταστα όλο αυτό το 'πουλ-μουρ'

Βέβαια ας μην κοροιδευόμαστε, οι τιμές τους είναι λιγάκι τσουχτερούτσικες για μας τα φτωχαδάκια

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 04:39, 24-11-11:

εχω καιρο να παω αν και παλια ηταν το ''στεκι'' της παρεας

γενικα δεν με τρελενουν ιδιαιτερα πλεον. πολυ μουρη περιεργοι καφεδες αλλα απο ουσια τιποτα

και δεν εχουν και φραπε (ναι την πατησα την πρωτη φορα π πηγα)

Παράθεση

vradipous1

Νεοφερμένος

O vradipous1 ΑΜΜΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΝΝΝΝΝ.......!!!!!!! έγραψε στις 12:38, 24-11-11:

Αν είναι όντως "πολύ ιδιαίτερο" (δεν είναι) γιατί να μην το παίρνεις κάθε μέρα; Εκτός αν δεν αντέχει το πορτοφόλι σου, που αυτό δεν είναι πρόβλημα των Starbucks.
Οτιδήποτε δεν μπορούμε να afford δεν σημαίνει ότι είναι πεταμένα λεφτά. "Όμφακες εισίν", αλεπού και σταφύλια κτλ come to mind.

Έχει. Δυστυχώς υπέκυψαν στη βλαχιά ορισμένων και έφεραν φραπέ. Ούτε καν νέο προιόν δεν είναι, πάνε 2-3 χρόνια, ίσως και παραπάνω.
Ενώ οι άλλες (επιτυχημένες) καφετέριες είναι ωσάν εκκλησία εν μέσω λειτουργίας, ε;

Αξιοκρατία είναι να στηρίζεις τον καλύτερο, όχι αυτόν με τον οποίο νομίζεις ότι έχεις κάποια κοινά. Αν τα Ελληνικά προιόντα είναι piece of shit, τους αξίζει να μην τα αγοράζει κανείς. Βέβαια ποιός έχασε αξιοκρατία για να τη βρούν οι Έλληνες...

Όποιος περιορίζει τη ζωή του στο τι είχε στο "χωριό του" δεν αξίζει να ζει, διότι δεν εξελίσσει ούτε τον εαυτό του, ούτε κανέναν άλλο.
1.Δεν έχει να κάνει με θέμα πορτοφολιού αλλά μυαλού...Δεν το "παίρνεις" κάθε μέρα γιατί δεν είναι για κάθε μέρα..Δεν το παίρνω κάθε μέρα γιατί δεν μου αρέσει και το περιβάλλον για να κάτσω...να απολαύσω αυτό το Ιδιαίτερο ρόφημα(πολύ αμερικανιά).
Όσον αφορά το "Όμφακες εισίν"..... δεν περιφρονώ κανέναν.ούτε αυτούς που πίνουν καφέ-ούτε τα προϊόντα τους.Αν εσύ αυτό κατάλαβες...κατάλαβες λάθος.

2.Για να υποκύψουν σε "ορισμένους " που δεν είναι ορισμένοι ,πρέπει να είναι αρκετοί για να έφεραν..και με εκπλήσσει που το αναφέρεις ως "βλαχιά"...λες και είναι κάτι τόσο άσχημο το να προτιμούν ορισμένοι φραπέ(ελληνική επινόηση) και όχι κατεψυγμένα ροφήματα με σιρόπια και χίλια δυο άλλα έξτρα..Sorry δεν θέλουν οι άνθρωποι γλυκό ούτε κάτι που το διαβάζουν στα 50 τους πρώτη φορά...καφέ θέλουν!!!Εγώ πάντως πριν 1,5 μήνα που είχα παέι τελευταία φορά δεν είχε φραπέ...τι να πω..
Αυτοί που δεν πίνουν φραπέ ποτέ και πίνουν οτιδήποτε άλλο ,πως λέγονται??

3.Όχι δεν είναι σαν εκκλησία ούτε αναζητάει κανείς τέτοια μέρη για καφέ...αλλά όταν κάθε φορά που τυχαίνει να μπω είτε για να πάρω κάτι είτε να πάρει κάποιος άλλος κάτι, γιατί πάντα τυχαίνει να γίνεται χαμός...λες και βρίσκομαι και πάλι στο σχολείο...Απλά υπάρχουν και όλες οι άλλες καφετέριες που και κει ακούς βαβούρα και ομιλίες και...και..και... αλλά δεν ακούς αυτήν την πιτσιρικο-φασαρία της 2ας και 3ης γυμνασίου..Είναι σαν να πας κάπου αλλού και δίπλα σου να έχεις ένα 2 10 χρονα και να ουρλιάζουν όλη την ώρα(το κούρασα...όποιος κατάλαβε τι εννοώ ..έχει καλώς)

4.'' τα Ελληνικά προιόντα είναι piece of shit''....καλό !!!! τα ελληνικά προϊόντα είναι από τα καλύτερα... μεσογειακή διατροφή??..ελληνικό λάδι...??ΕΝΩ τα Αμερικάνικα είναι καλύτερα σκ@τ@ από τα δικά μας..Για το αν θα στηρίξω τα ελληνικά μαγαζιά αυτό είναι δικό μου θέμα.
Αν και νομίζω ότι όλοι θα έπρεπε να συμβάλουν σ'αυτό παρόλο που μερικά προϊόντα είναι λίγο πιο ακριβά γιατί τόσο καιρό στις πολυεθνικές δίναμε τα λ7 μας και όποτε γουστάρουν το κλείνουν το ΄΄μαγαζάκι τους" και βγαίνουν και τα λ7 εκτός...
Κάλλιο αργά παρά ποτέ…!.
Επίσης τα starbucks δεν νομίζω ότι είναι τα καλύτερα.

Με το θέμα της αξιοκρατίας και τους Έλληνες νομίζω ότι αναφέρεσαι στους πολιτικούς-τράπεζες που με τις ¨βρωμιές-κλεψιές -πονηρίες ¨ τους έφεραν την ελλάδα εδώ που βρίσκεται.. Εξάλλου...όλους τους ποιητές και δημιουργούς τους ξεπέρασε ο ίδιος ο λαός ..
Ενώ οι άλλοι "Ισχυροί" λαοί έφτασαν εδώ που έφτασαν εντελώς αξιοκρατικά...(π.χ πόλεμοι,λεηλατήσεις κρατών,...)

5.Αααα ..δηλαδή όσοι ζουν στα χωριά δεν αξίζει να ζουν ε??διότι δεν εξελίσσει ούτε τον εαυτό του, ούτε κανέναν άλλο...
Και εν τέλη μια έκφραση είναι που τη λές στον άλλο για να του πεις ότι δεν γεννήθηκες και μεγάλωσες με αυτά τα υλικά αγαθά ώστε να δίνεις τόσο σημασία και να υπερασπίζεσαι πράγματα τόσο ασήμαντα..

6.Πολύ τράβηξε το θέμα...ή πολύ το τράβηξα και γω...ΟΠΟΙΟΣ γουστάρει πάει Starbucks αλλιώς πάει αλλού.
7.Χάρηκα για την πρώτη μας γνωριμία Λία....

Παράθεση

shark.0wNz (Jimakos R)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shark.0wNz
Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

O shark.0wNz mechanic έγραψε στις 14:09, 24-11-11:

παιδιά ο τύπος που αρχικά είχε τα starbucks και μετά τα πούλησε,ερχομενος μετα από κάποια χρόνια να τα ξαναγοράσει (τα είχε-τα πούλησε-τα ξαναγορασε),βραβευτηκε ο καλύτερος επειχηρειματίας του 2011..

Παράθεση

vradipous1

Νεοφερμένος

O vradipous1 ΑΜΜΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΝΝΝΝΝ.......!!!!!!! έγραψε στις 14:56, 24-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από shark.0wNz
παιδιά ο τύπος που αρχικά είχε τα starbucks και μετά τα πούλησε,ερχομενος μετα από κάποια χρόνια να τα ξαναγοράσει (τα είχε-τα πούλησε-τα ξαναγορασε),βραβευτηκε ο καλύτερος επειχηρειματίας του 2011..
Μπράβο του..

Παράθεση

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sofaki Loony
H Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

H Sofaki Loony έγραψε στις 17:07, 24-11-11:

Δεν εχω πάει στα Starbucks ποτέ...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 18:51, 28-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Δε μου αρέσουν καθόλου! Πανάκριβος καφές, που δεν είναι καν...καφές! Αμερικάνικες σαχλαμαρίτσες με σαντιγές και βλακειούλες. Μπα. Ειδικά στι μέρες μας που για να βγεις για έναν καφέ το σκέφτεσαι, σίγουρα δεν θα πήγαινα εκεί! Ξενέρωτα μέρη!
Ρε λοβάκι, κάτσε. Οι τιμές εμένα γιατί δε μου φαίνονται τραγικές; Δηλαδή υψηλές είναι, αλλά τα ίδια λεφτά θα πληρώσεις και για έναν καφέ σε μια καφετέρια. Οπότε το πανάκριβο ισχύει για όλα τα καφέ, όχι μόνο για τα Starbucks.
Όσο για τις σαντιγές και τις βλακειούλες, πλέον σε οποιαδήποτε καφετέρια και να πας, θα βρεις πολλά παρόμοια φρου-φρου με των Starbucks.
Ή εσείς δεν το έχετε προσέξει, ή εγώ είμαι ψαγμένη().
Άλλο και τούτο. Τόσες φορές που' χω πάει είναι πάντα τίνγκα με άτομα άνω των 20 (νταξ, υπάρχουν και πιο μικρά παιδιά, αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό), και πολλές φορές βλέπω που πάνε και πιο μεγάλοι σε ηλικία, που είτε διαβάζουν κάτι, είτε έχουν το λαπτοπ τους μαζί και χαζεύουν, είτε μιλάνε για επαγγελματικά, είτε απλά κάθονται και χαλαρώνουν.

Εγώ γενικά το βρίσκω πολύ ζεστό μέρος και φιλικό και μ' αρέσει, δε πάει να ήταν και Αφρικανικό μωρέ, χου κερς, λες και όποτε πάω κάπου με νοιάζει η καταγωγή τους και όχι η ποιότητά τους. Πφ.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 23:25, 28-11-11:

vradipous1: Από τα 5 πράγματα που είπα, τα 4 τα κατάλαβες λάθος. Ξαναδιάβασε τι έγραψα, δεν πρόκειται να χάσω πολύτιμο χρόνο να βάζω υπότιτλους for dummies.

Μόνο ένα πράγμα θα σχολιάσω, που ήταν όντως εύκολο να παρερμηνευτεί: Ναι, ο ΦΡΑΠΕΣ είναι βλαχιά και οι μόνοι που τον πίνουν είναι άτομα χωρίς κανένα γούστο όσον αφορά τον καφέ. Όχι επειδή είναι ελληνικός, άλλωστε και ο ελληνικός καφές ελληνικός είναι (βέβαια έξω όλοι Turkish coffee τον ξέρουν, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα ) αλλά επειδή προέρχεται από στιγμιαίο καφέ που είναι κάκιστης ποιότητας και γεύσης. Από το να πίνεις φραπέ, καλύτερα πάρε ένα χάπι καφείνης να ξεμπερδεύεις ακόμα πιο γρήγορα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 29-11-11 στις 00:37. Αιτία: :)
-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 00:29, 29-11-11:

Μου έχουν πει πολλά κατά καιρούς-αλλά οτι δεν έχω γούστο,πρώτη φορά το ακούω!

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:59, 29-11-11:

Βέβαια ποιός έχασε αξιοκρατία για να τη βρούν οι Έλληνες...
ή ποίος είχε αξιοκρατία για έχουν οι Έλληνες
Πλήρη αξιοκρατία, όχι ο πρώτος αγοράζει τον δεύτερο και μετά παριστάνει τον κουκουβιό στον τρίτο

Αρχική Δημοσίευση από shark.0wNz
Έγινε υπάλληλος (σχετικά καλή θέση από τα πρώτα βήματα του), άρχιζε να επηρεάζει τους CEOs, όταν τελείωσε η επιρροή του έφυγε, άνοιξε άλλη καφετερία και μετά από λίγο αγόρασε τα starbucks.

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 14:25, 29-11-11:

Μόνο ένα πράγμα θα σχολιάσω, που ήταν όντως εύκολο να παρερμηνευτεί: Ναι, ο ΦΡΑΠΕΣ είναι βλαχιά και οι μόνοι που τον πίνουν είναι άτομα χωρίς κανένα γούστο όσον αφορά τον καφέ. Όχι επειδή είναι ελληνικός, άλλωστε και ο ελληνικός καφές ελληνικός είναι (βέβαια έξω όλοι Turkish coffee τον ξέρουν, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα ) αλλά επειδή προέρχεται από στιγμιαίο καφέ που είναι κάκιστης ποιότητας και γεύσης. Από το να πίνεις φραπέ, καλύτερα πάρε ένα χάπι καφείνης να ξεμπερδεύεις ακόμα πιο γρήγορα.
Είμαι ΒΛΑΧΑ και μου αρέσει ο φραπέΣ! Είμαι η ίδια ΒΛΑΧΑ και χωρίς γούστο που της αρέσει ο espresso freddo και το frappucino (σαν συνδυασμός φραπέ και καπουτσίνο μοιάζει :ρ), ο caramel macchiato και τα λοιπά προϊόντα στα starbucks!
Επίσης, είναι βλαχία και το τσιγάρο, όχι επειδή δεν αρέσει σε εμένα, αλλά επειδή είναι κάκιστης γεύσης, μυρωδιάς και (ίσως) ποιότητας!
Με άλλα λόγια, επειδή εσένα δεν σου αρέσει, δεν χρειάζεται να προσδίδεις στους αλλους ένα χαρακτηριστικό με προσβλητική και υποτιμητική χροιά!

πσ. Μια φορά πήρα φραπέ στα Starbucks για να δοκιμάσω και ήταν σκέτη αηδία!

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 14:38, 29-11-11:

Ναι, ο ΦΡΑΠΕΣ είναι βλαχιά και οι μόνοι που τον πίνουν είναι άτομα χωρίς κανένα γούστο όσον αφορά τον καφέ.

προσωπικά απωθημένα detected

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vradipous1

Νεοφερμένος

O vradipous1 ΑΜΜΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΝΝΝΝΝ.......!!!!!!! έγραψε στις 15:45, 06-12-11:

Με κάλυψε η Phoebe..

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,370 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 14:28, 10-12-11:

Μονο για εκει εξαλλου ειναι η σαπια σημερινη μας νεολαια ...στα καπιταλιστικα starbusks!
Κακογουστα,με αμερικανικες μαλακιες και καμια ποιοτητα!!Να μην προσθεσω οτι ειναι και πολυεθνικη.

Αλλα ετσι σας εχουν μεγαλωσει,σας δικαιολογω.Εχετε γαλουχηθει με αξιες τον φραπε,τις πολυεθνικες(starbucks,mc donalds κτλπ),τα ακριβα αμαξια και τις στυλατες ηλιθιες γκομενες(το αντιστροφο ισχυσει και για τα κοριτσια) που φοραν 20ποντο τακουνι αλλα δεν ξερουν να μιλησουν καλα καλα

Θελετε και επανασταση μετα βουτυροπαιδα

''To lifestyle ειναι μαγικο,απο μηδενικο σε κανει νουμερο''

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:31, 10-12-11:

Πόση γενίκευση μπορεί να χωρέσει σε ένα ποστ;

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:35, 10-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Μονο για εκει εξαλλου ειναι η σαπια σημερινη μας νεολαια ...στα καπιταλιστικα starbusks!
Η χώρα βρίσκεται σε κρίσιμη καμπή: το αύριο του λαού δεν μπορεί να αφεθεί στα χέρια αυτών που ευθύνονται για την κρίση, δεν μπορεί να αφεθεί στα χέρια της πλουτοκρατίας και των κομμάτων που υπηρετούν τα συμφέροντά της. Όλοι αυτοί επιστρατεύουν το ψέμα, την πλήρη διαστροφή της πραγματικότητας και τη χυδαιότητα παρουσιάζοντας τα συμφέροντα των εφοπλιστών, των μεγαλοβιομηχάνων και των άλλων τμημάτων του κεφαλαίου ως δήθεν συμφέροντα όλων.

Αυτή τη στιγμή, το ΚΚΕ αποτελεί τη μόνη δύναμη ελπίδας για το μέλλον. Ο σταθερός, αυτονόητος προσανατολισμός του ΚΚΕ, από το 1918 μέχρι σήμερα, είναι όχι μόνο να παλέψει με κάθε τίμημα για τα καθημερινά λαϊκά προβλήματα, αλλά και να πείσει το λαό ότι το μέλλον είναι ο σοσιαλισμός.

Τα Starbucks αποτελούν προλετάριο του καπιταλισμού και απειλή για την εργατική τάξη. Ωστόσο, αυτή τη φορά, οι μεγαλοεκμεταλλευτές δεν υπολόγισαν ένα πράγμα: την αντεπίθεση του λαού και της εργατικής τάξης. Να βρουν απέναντί τους ένα ισχυρό εργατικό - λαϊκό μέτωπο, που θα προκαλέσει ρήγματα στο αντιδραστικό οικοδόμημα για την αποδέσμευση από τη λυκοσυμμαχία της ΕΕ.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 15:18, 10-12-11:

ρε παιδια για τα starbucks μιλαμε η εγω μπηκα σε λαθος θεμα;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 15:33, 10-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
ρε παιδια για τα starbucks μιλαμε η εγω μπηκα σε λαθος θεμα;
Σ'ένα παράλληλο σύμπαν,το Starbucks Center βρίσκεται στο Περισσό,όχι στο Σιάτλ...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,370 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 16:52, 10-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Η χώρα βρίσκεται σε κρίσιμη καμπή: το αύριο του λαού δεν μπορεί να αφεθεί στα χέρια αυτών που ευθύνονται για την κρίση, δεν μπορεί να αφεθεί στα χέρια της πλουτοκρατίας και των κομμάτων που υπηρετούν τα συμφέροντά της. Όλοι αυτοί επιστρατεύουν το ψέμα, την πλήρη διαστροφή της πραγματικότητας και τη χυδαιότητα παρουσιάζοντας τα συμφέροντα των εφοπλιστών, των μεγαλοβιομηχάνων και των άλλων τμημάτων του κεφαλαίου ως δήθεν συμφέροντα όλων.

Αυτή τη στιγμή, το ΚΚΕ αποτελεί τη μόνη δύναμη ελπίδας για το μέλλον. Ο σταθερός, αυτονόητος προσανατολισμός του ΚΚΕ, από το 1918 μέχρι σήμερα, είναι όχι μόνο να παλέψει με κάθε τίμημα για τα καθημερινά λαϊκά προβλήματα, αλλά και να πείσει το λαό ότι το μέλλον είναι ο σοσιαλισμός.

Τα Starbucks αποτελούν προλετάριο του καπιταλισμού και απειλή για την εργατική τάξη. Ωστόσο, αυτή τη φορά, οι μεγαλοεκμεταλλευτές δεν υπολόγισαν ένα πράγμα: την αντεπίθεση του λαού και της εργατικής τάξης. Να βρουν απέναντί τους ένα ισχυρό εργατικό - λαϊκό μέτωπο, που θα προκαλέσει ρήγματα στο αντιδραστικό οικοδόμημα για την αποδέσμευση από τη λυκοσυμμαχία της ΕΕ.
Are you mad?

Ενταξει,ειδαμε την ειρωνια σου.Αλλα τα πραγματα ειναι περισσοτερο σοβαρα απο οτι εσυ νομιζεις.
Εξαλλου,μεχρι εκει φτανει το μυαλο σου,μεχρι εκει θα φτασει και ο λογος σου.
Καλο καφε να εχεις
A!!Και μην ξεχασεις να βαλεις κανελα,θα χαθει η ουσια του lifestyle

''To lifestyle ειναι μαγικο,απο μηδενικο σε κανει νουμερο''

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 23:55, 28-03-12:

Πάντως τα Starbuck του Βόλου σε μία πρόσφατη βόλτα που έκανα τα βρήκα κλειστά.
Γενικά για κάποιο λόγο καμία μεγάλη αλυσίδα εξωτερικού δεν έχει επιβιώσει εδώ.(παλαιότερα είχαμε McDonalds,αλλά και αυτά άπατα πήγαν)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

kathy_th

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kathy_th
H kathy_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H kathy_th έγραψε στις 21:52, 04-04-12:

προσωπικα δεν μου αρεσουν. παρολο που σαν επιχειρηση ξεκινησαν με σκοπο να γινουν η καφετερια που θα αποτελει το "3ο σπιτι" των αμερικανων (μετα το σπιτι και το γραφειο), κατεληξε να γινει απομακρη λογω του οτι εδωσε περισσοτερη προσοχη στην εξαπλωση της... (αυτα τα στοιχεια τα καναμε σε case study στο πανεπιστημιο!)
Επισης ο καταλογος εχει τοσα πραγματα που σε μπερδευει,και ειναι και ακριβα.
Οσο για τον φραπε,αποτι εμαθα ειναι στον καταλογο πλεον!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 00:19, 05-04-12:

Πριν 3-4 χρόνια που είχα πάει δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα και ιδιαίτερα. Την 22η του Φεβρουαρίου του '12 (που παραλίγο να ξαναβρεθώ σε Starbucks) ανακάλυψα ότι δεν έχουν πλέον smoking area και φυσικά σήμανε και το τέλος των Starbucks για μένα (τουλάχιστον για τους χειμερινούς μήνες).

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:19, 05-04-12:

Τα starbucks ποτέ δεν ήταν εσωτερικά smoking area.

Παράθεση

anisixos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη anisixos
Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O anisixos έγραψε στις 20:28, 05-04-12:

Λοιπον, τα starbucks...ειναι καλα σε γενικες γραμμες. Αλλα ειναι πολυ ακριβα. Σε μια περιοδο δινανε τον καφε 2 ευρω για συγκεκριμενη ωρα και μονο συγκεκριμενους καφεδες σε μικρο μεγεθος. Αυτο τωρα τελειωσει. Γενικα δε λεει να δινεις 5 ευρω για τον καφε. Εγω οταν πηγαινω (σπανια πια) παιρνω φραπουτσινο γκραντε και δινω 5 ευρω. Ειναι πολυ νοστιμος αλλα τελειωνει γρηγορα. Ειναι τοσο νοστιμος που μπορει σε 3 λεπτα να τον εχεις πιει. Μονορουφι. Ενω ο φραπες κραταει περισσοτερο. Και ειναι και πιο φτηνος. Και ο φραπες στα starbucks δεν ειναι καλος. Επισης, μου τη σπαει λιγο στα starbucks αυτη η τζαζ μουσικουλα που παροτι παιζει σιγα ειναι ενοχλητικη. Τι τη θελουν; Ειναι ωραιο περιβαλλον τα starbucks να πας να διαβασεις κανα περιοδικο και σου βαζουν απο πανω τη μουσικη και δε μπορεις. Επισης, θελω να πω οτι πηγαινα starbucks στη στοα κοραη αλλα πανε αυτα...Αν παω στοα κοραη παω στα costa αλλα και γι' αυτα ισχυουν ακριβως τα ιδια.

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 23:00, 05-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Τα starbucks ποτέ δεν ήταν εσωτερικά smoking area.
Τότε μάλλον λάθος πρέπει να με θυμάμαι να καπνίζω μέσα σε Starbucks. Εκτός αν καθόμουν έξω...Ή εκτός αν ήμουν τόσο κάφρος που κάπνιζα με το έτσι γουστάρω....

Παράθεση

maniavas (Μάνια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη maniavas
H Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H maniavas έγραψε στις 18:47, 11-04-12:

προσωπικά μου αρέσει αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας μου αρέσει ο χώρος παρά πολύ αλλά και η απαλή μουσική
μου αρέσει να πάω και να χαλαρώνω λίγο αλλά δεν πάω συχνά πλέον

Παράθεση

Orignokos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Orignokos
Ο Orignokos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O Orignokos έγραψε στις 14:56, 14-05-13:

Απαράδεκτα ακριβές τιμές για τα σχετικά χαμηλής ποιότητας πράγματα που πουλάνε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Dalian έγραψε στις 19:19, 14-05-13:

Η πρώτη φορά που πήγα στα Starbucks ήταν και η τελευταία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 20:03, 14-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Η πρώτη φορά που πήγα στα Starbucks ήταν και η τελευταία
SAAAME HERE!
βασικα πηγα να δω γιατι εχουν σκαλωσει ολοι και εχει γινει μοδα.
και σιγα στην τελικη, χαμος γινεται και στανταρ υπαρχουν πολυ καλυτερα καφε
ειδικα ο χωρος δεν λεει τιποτα^.-

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 22:04, 14-05-13:

Εμ μια φορά έτυχε να πάω. Τίποτα το ιδιαίτερο και δε νομίζω ότι θα ξαναπήγαινα.

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 22:09, 14-05-13:

Και εγώ μία φορά πήγα, και δεν μου άρεσε καθόλου.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους