Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,853 μέλη και 2,411,484 μηνύματα σε 75,079 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 531 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 228)
Είναι τέλεια
45
19,74%
Καλά είναι
69
30,26%
Σίγουρα υπάρχει κάτι καλύτερο
47
20,61%
Χάλια είναι
31
13,60%
Δεν ξέρω τι είναι τα starbucks (aka είμαι ο κουμπάκιας)
9
3,95%
Καφετέρια χωρίς frappe και τάβλι δεν ειναι κάφετερια
27
11,84%

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 00:25, 27-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
ναι μονο που στην ελλαδα τα starbucks δεν ειναι franchise. οπως π.χ. τα goodys. τα εχει μονο ενας και δεν εχουν σκοπο να τα δωσουν αλλου γτ ο καθενας θα κανει οτι θελει μετα με αποτελεσμα να χαλασει το ολο σκηνικο...
Είχα διαβάσει στο βιβλίο του Schultz οτι υπάρχουν και μερικά με δικαιόχρηση (φραντσάιζ) αλλά είναι ελάχιστα, όντως τα περισσότερα είναι ιδιόκτητα.
Εσύ maik85 γιατί χαίρεσαι; lol!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 00:34, 27-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Εσύ maik85 γιατί χαίρεσαι; lol!
Δεν μπορώ να καταλάβω πως το λες αυτό.
Απλά λέω πως αυτά είναι τα ελληνικά Starbucks. Δεν με ενδιαφέρει ποιος τα έχει όταν θα κάνω κάποια κριτική για το μαγαζί.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 04:43, 27-11-06:

Αχ αφήστε, αρχίζει να γεμίζει ο τόπος κι εδώ...
Τώρα άνοιξε ένα απέναντι από το γιαγιαδίστικο καφέ, σε μία πλατεία... του οποίου το στιλάκι, και μιλάω για τις παραδοσιακές καφετέριες της κεντρικής αυρώπης, ψιλοαντέγραψαν...
Άρα θα ξεκινήσει boycottage κι εδώ!

Ξέρατε ότι στην Αυστρία απαγορεύονται;;;;
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 07:52, 27-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι

Ξέρατε ότι στην Αυστρία απαγορεύονται;;;;
Για πιο λόγο;
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 12:27, 27-11-06:

Αποφάσισαν (κι ισχύει) ότι είναι μέρος της παράδοσής τους οι καφετέριες και δε δέχτηκαν κάτι που για εκείνους ήταν εμπορική αντιγραφή.

Πραγματικά, πέρα από τους νέους, είναι κλασική εικόνα αυτή των γιαγιάδων που πάνε στο Kaffeelockal για Sachertorte κι έναν τεράστιο viennois!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Amelie

Νεοφερμένος

H Amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Amelie έγραψε: στις 17:37, 06-12-06:

Αχ Αυστρία...
Είχα πάει πριν από 3 χρόνια και δεν φαντάζεστε την ευτυχία που ένοιωθα..Μιλάμε έμπαινα στα καφέ τους κάθε τρείς και λίγο τάχα να ξαποστάσω αλλά λάτρευα την ατμόσφαιρα τον καφέ και τα γλυκά βεβαίως βεβαίως..Οσο για τα Sturbucks..Eμένα μου αρέσουν πολύ αν και είναι τσιμπημένα στις τιμές τους...
Εχουν ιδιαίτερους καφέδες και πολλές επιλογές..(Φραπέ δεν έχουν αλλά πουθενά δεν ευχαριστιέμαι φραπέ έξω...)...
Μichelle να δοκιμάσεις και την άλλη χριστουγεννιάτικη γευση...pepermint .....Απίστευτη και αυτή..
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:58, 06-12-06:

Χμμμ ψιλοδιστάζω να σου πω, γιατί δεν μου αρέσει ο συνδυασμός σοκολάτας και μέντας γενικότερα...
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 19:30, 06-12-06:

Χμμμ ψιλοδιστάζω να σου πω, γιατί δεν μου αρέσει ο συνδυασμός σοκολάτας και μέντας γενικότερα...
κι εγώ το ίδιο
Παράθεση

Amelie

Νεοφερμένος

H Amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Amelie έγραψε: στις 11:38, 07-12-06:

Τι να σου πω...Εμένα μου άρεσε πάντως..Πάρε ένα μικρό να δοκιμάσεις.....
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 12:52, 07-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Amelie
Τι να σου πω...Εμένα μου άρεσε πάντως..Πάρε ένα μικρό να δοκιμάσεις.....
Παίζει αυτό? Έτσι όπως το λές?
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 20:20, 07-12-06:

Εγω παντως, αν ειναι να παρω τοσες θερμιδες, προτιμω να τσακισω ενα γλυκο, μια σοκολατα, ενα κουτι gianduja καλη ωρα οπως τωρα! Ειμαι της αποψης οτι το ροφημα δεν το ευχαριστιεσαι το ιδιο! Συγκρινεται ενας καφες απο αυτους με ενα σουφλε σοκολατας π.χ??
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 20:30, 07-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Εγω παντως, αν ειναι να παρω τοσες θερμιδες, προτιμω να τσακισω ενα γλυκο, μια σοκολατα, ενα κουτι gianduja καλη ωρα οπως τωρα! Ειμαι της αποψης οτι το ροφημα δεν το ευχαριστιεσαι το ιδιο! Συγκρινεται ενας καφες απο αυτους με ενα σουφλε σοκολατας π.χ??
οχι έχεις απόλυτο δίκιο..... καλύτερα το γλυκό παρά ο καφές!
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 22:46, 07-12-06:

Τι ειναι ο/η/το gianduja? :p
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:34, 08-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Τι ειναι ο/η/το gianduja? :p
Wikipedia:
Gianduja (or, more commonly, gianduia) is also the name of a sweet chocolate containing about 50% hazelnut and almond paste. The chocolate hazelnut gelato of the same name originates in Switzerland, as does Gianduia fondue. A related product from Ferrero is Nutella, which was originally called Pasta Gianduja.
Gianduiotti, a speciality of Turin, are chocolates shaped like an upturned boat, again made with a mixture of cocoa and hazelnut paste.
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε: στις 14:33, 08-12-06:

έχοντας αηδιάσει με όλα όσα κάνουν οι ισραηλινοί παγκοσμίως, δεν πατάω το πόδι μου εκει για να μην τους δώσω ευρώ για ευρώ. ενα μεγάλο ποσοστό από τα κέρδη τους πάει στι ισραήλ, κ ενώ δεν είμαι ρατσίστρια διαφωνώ κάθετα με την πολιτική τους κ ετσι δεν τους ενισχύω.
ροφήματα από της μαμάς λοιπόν τα χεράκια!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:09, 08-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από travel_lover
έχοντας αηδιάσει με όλα όσα κάνουν οι ισραηλινοί παγκοσμίως, δεν πατάω το πόδι μου εκει για να μην τους δώσω ευρώ για ευρώ. ενα μεγάλο ποσοστό από τα κέρδη τους πάει στι ισραήλ, κ ενώ δεν είμαι ρατσίστρια διαφωνώ κάθετα με την πολιτική τους κ ετσι δεν τους ενισχύω.
ροφήματα από της μαμάς λοιπόν τα χεράκια!!
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 16:40, 08-12-06:

+1 travel_lover
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 21:37, 09-12-06:

Πιστεύω πως τα starbucks είναι υπερτιμημένα.
Αρκετά υψηλές τιμές -ουσιαστικά πουλάνε brand name-, καφές καλός αλλά όχι τίποτα φοβερό.
Εκτός από το όνομά τους δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο που να τα κάνει ξεχωριστά..
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 06:12, 11-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από maik85
Πιστεύω πως τα starbucks είναι υπερτιμημένα.
Αρκετά υψηλές τιμές -ουσιαστικά πουλάνε brand name-, καφές καλός αλλά όχι τίποτα φοβερό.
Εκτός από το όνομά τους δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο που να τα κάνει ξεχωριστά..
Και τη διαφορά του καλού κρασιού απο το μέτριο/κακό ζήτημα να την καταλάβει 1 στους 10. Αυτό δεν σημαίνει οτι το καλό κρασί είναι υπερτιμημένο.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 09:23, 11-12-06:

Michelle μου, νομίζω ότι στην περίπτωσή μας τα starbucks ροφήματα αντιστοιχούν στο κακό κρασί!
Αν δηλαδή κατάλαβα τον Maik85 καλά. Το οποίο είναι και δική μου γνώμη!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους