Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,847 μέλη και 2,411,336 μηνύματα σε 75,073 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 496 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 228)
Είναι τέλεια
45
19,74%
Καλά είναι
69
30,26%
Σίγουρα υπάρχει κάτι καλύτερο
47
20,61%
Χάλια είναι
31
13,60%
Δεν ξέρω τι είναι τα starbucks (aka είμαι ο κουμπάκιας)
9
3,95%
Καφετέρια χωρίς frappe και τάβλι δεν ειναι κάφετερια
27
11,84%

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 11:26, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστάρας
Αχ ρε φίλε το γνωρίζω κι' εγώ αυτό, μα έλα που είναι σχεδόν αδύνατον για ένα φοιτητή του εξωτερικού να τα αποφύγει εντελώς. Εδώ που είμαι εγώ τουλάχιστο μόνο Starbucks έχουμε.
Που εισαι εσυ καλε και εχετε μονο starbucks???
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wagneriandandy (Λευτέρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O wagneriandandy έγραψε: στις 14:08, 13-03-07:

Εγω ενα εχω να πω!Ειναι ο ορισμος του trendy!
Ελεος δηλαδη η σημερινη νεολαια....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 14:15, 13-03-07:

Βαρέθηκα να ακούω πια για τα Starbucks, μόδα είναι κι αυτό. Αύριο θα ναι κάτι άλλο.
Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε: στις 14:17, 13-03-07:

Εχει μεγαλο ενδιαφερον το πως καποιοι υπερασπιζονται τα SB.
Δε νομιζω οτι θα υπηρχαν αναλογες αντιδρασεις αν μιλουσαμε για το Βεροπουλο πχ...
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 14:18, 13-03-07:

Σαν χώρος δεν μου αρέσει καθόλου, σαν ποιότητα σε ότι προσφέρει νομίζω είναι αρκετά ψηλά όπως είναι και οι τιμές του, κάτι που που θεωρώ πολύ μείων γενικότερα για το μαγαζί...

Σίγουρα θα προτιμούσα ακόμα και τον καφενέ του μπαρμπά Θωμά που φτιάχνει μόνο ελληνικό απο τα starbacks, τα οποία έχω επισκευτεί μόνο μια φορά στην Ελλάδα και 3-4 στο εξωτερικό!
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 14:23, 13-03-07:

Τελικα μονο εγω δεν εχω επισκευτει τα starbucks...
Κι εδω στην απ' οξω εμεινα...ουτε Ελλαδα ετυχε να παω, ουτε στην Ιταλια...
Ειμαι πολυ περιεργος να τα επισκευτω να δω γιατι ολο αυτο το τζερτζελο.
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε: στις 14:24, 13-03-07:

Μάριε είσαι σίγουρος ότι θες να πας και να τους δώσεις έστω και ένα ευρώ?
http://www.e-steki.com/forum/showpos...&postcount=150
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 14:29, 13-03-07:

Ώχου με τα χρήματα ρε συ Ειλικρινή. Αφού παλι οι Αμερικανοί και οι Ισραηλινοί θα τα πάρουν στο τέλος, όταν αγοράσουμε τα όπλα

Το πρόβλημα με τα στάρμπακς είναι -όπως και με πολλές άλλες μεγαλοεταιρείες- πρωτίστως ηθικό, και τους βαραίνει χειρότερα γιατί μέχρι τότε διατυμπάνιζαν πως διαφέρουν από τους υπόλοιπους εκμεταλλευτές του 3ου κόσμου.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 14:33, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Το πρόβλημα με τα στάρμπακς είναι -όπως και με πολλές άλλες μεγαλοεταιρείες- πρωτίστως ηθικό, και τους βαραίνει χειρότερα γιατί μέχρι τότε διατυμπάνιζαν πως διαφέρουν από τους υπόλοιπους εκμεταλλευτές του 3ου κόσμου.
Bοηθας λιγο;
Δεν το εχω πολυψαξει το θεμα και δεν καταλαβα τι εννοεις.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 14:33, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Ειλικρινής
Οι φόροι που πληρώνουμε πάνε(ένα μικρό μέρος) σε οπλικά συστήματα για τον Ελληνικό στρατό!
και από που τα αγοράζουμε τα οπλικά συστήματα δηλαδίς?
και από εκεί στους εβραίους δε καταλήγουν?
άρα?
...
...

.
..

.
.
.
.
.
.
.
.
.
φραπουτσίνο κάραμελ.
Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε: στις 14:42, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Τελικα μονο εγω δεν εχω επισκευτει τα starbucks...
Κι εδω στην απ' οξω εμεινα...ουτε Ελλαδα ετυχε να παω, ουτε στην Ιταλια...
Ειμαι πολυ περιεργος να τα επισκευτω να δω γιατι ολο αυτο το τζερτζελο.

Ούτε κι εγω!
Καλά που δεν περίμεναν εμάς για να κάνουν χρυσές δουλειές
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε: στις 14:46, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
και από που τα αγοράζουμε τα οπλικά συστήματα δηλαδίς?
και από εκεί στους εβραίους δε καταλήγουν?
άρα?
...
...

.
..

.
.
.
.
.
.
.
.
.
φραπουτσίνο κάραμελ.
Υπό αυτή τη λογική ούτε σινεμα (σε αμερικανική ταινία) πρέπει να πηγαίνουμε , ούτε κοκα-κολα να ξαναπιούμε!
Δεν λεω αυτό εγώ αλλά καμία εταιρεία δεν βγήκε να ευχαριστησει τους χιλιάδες λαλακες-πελάτες της και να παραδεχθει δημόσια ότι μέρος των χρημάτων τους πάει στην υποστήριξη κάποιου στρατού,συμφωνώντας μάλιστα με πολιτικές εκκαθάρισης η σφαγής!
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 14:50, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Ειλικρινής
Υπό αυτή τη λογική ούτε σινεμα (σε αμερικανική ταινία) πρέπει να πηγαίνουμε , ούτε κοκα-κολα να ξαναπιούμε!
Δεν λεω αυτό εγώ αλλά καμία εταιρεία δεν βγήκε να ευχαριστησει τους χιλιάδες λαλακες-πελάτες της και να παραδεχθει δημόσια ότι μέρος των χρημάτων τους πάει στην υποστήριξη κάποιου στρατού,συμφωνώντας μάλιστα με πολιτικές εκκαθάρισης η σφαγής!
το έκανε ο σημίτης στη βουλή

ενιγουέι, όπως προείπα, μου αρέσει ο φραπουτσίνο κάραμελ, και άμα έχω λεφτά και όρεξη, τον χτυπάω που και που, γιατί είμαι μια μικρή μαϊμού ((C)fouMes)
Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε: στις 14:56, 13-03-07:

Εχει μεγαλο ενδιαφερον το πως καποιοι υπερασπιζονται τα SB.
Δε νομιζω οτι θα υπηρχαν αναλογες αντιδρασεις αν μιλουσαμε για το Βεροπουλο πχ...

Επαναλαμβανω...
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε: στις 15:13, 13-03-07:

τελικά είναι ανάμεσά μας... μα τι λέω... είναι παντού!!! κατάσκοποι!!!

ps.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:13, 13-03-07:

Επαναλαμβάνεις, βρε Bisbiriko, αλλα τι συγκρίνεις? Μια παγκόσμια αλυσίδα, με ιδιαίτερο προφίλ και δικά τις προϊόντα, κι ένα τυχαίο super market?
Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

O bisbirikos έγραψε: στις 15:16, 13-03-07:

Και ξαναρωτω: Τι σας κανει να πιστευετε οτι τα BS χριζουν ιδιαιτερης μνειας και υπερασπισης? Το οτι ειναι μεγαλη αλυσιδα? Το οτι προσφερουν κατι το ιδιαιτερο? (και στη τιμη που το προσφερουν). Ξερεις ποσα μαγαζια προσφερουν κατι το ιδιαιτερο? Γιατι ειδικα τα BS?
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε: στις 15:17, 13-03-07:

ααααα... οχι και τυχαίο super-market ο Βερόπουλος! με του πουλιού το γάλα!!!
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:19, 13-03-07:

BS = Berropoulos Supermarkets?
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 15:19, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
ααααα... οχι και τυχαίο super-market ο Βερόπουλος! με του πουλιού το γάλα!!!
Ο Βασσιλόπουλος είναι αυτός που λες βρε Φουνες. Αδιάβαστο σε βρίσκω
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους