Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,655 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι μουσική ακούτε;

Τι μουσική ακούτε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 203)
Άλλο είδος από τα παρακάτω (πείτε ποιο)
27
13,30%
Λαϊκά
33
16,26%
Έντεχνα
62
30,54%
Ρεμπέτικα
23
11,33%
Rock
120
59,11%
Metal
87
42,86%
Gothic
26
12,81%
Κλασική
54
26,60%
Soundtracks
51
25,12%
Hip-Hop
28
13,79%
Pop
45
22,17%
Μπαλάντες / Blues
63
31,03%
Electronic
37
18,23%
Celtic
19
9,36%
Traditional/Folk
21
10,34%
Disco
5
2,46%
Jazz
10
4,93%
Reggae
9
4,43%

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 16:00, 19-09-06:

λογω δουλειας, πρεπει να ακουω ολα αυτα τα χαζοανεβαστικα που δεν εχουν τιποτα να πουν απο στιχο αλλα εχουν να πουν πολλα απο νοτες.

κατα ταλλα, παπακωνσταντινου, κατσιμιχαιους, ιωαννιδη, πυξ λαξ, ενδελεχεια, διαφανα, κλπ κλπ αυτου του ειδους ΕΚΤΟΣ απο οτιδηποτε μυριζει αγγελακα!

απο ελληνικα τρελλαινομαι επισης για παριο (τρελος ερωτας ομως λεμε!), μητροπανο, αντε και κανα ξεμπαρκο τραγουδακι απο αλλους.. αλλα οχι φανατικα.

απο ξενα, οτιδηποτε σε παλιο rock μου αρεσει! rock ballads, καλυτερα! του τυπου scorpions, alice cooper, kansas, ufo, Κλπ κλπ, καταλαβατε τωρα!
σε λιγο πιο αγριο στυλακι, sonata arctica, blind guardian και metallica!

επισης, celtic music! ηρεμα πραματα...με πιο αγαπημενη, την loreena mckennitt! ειναι καταπληκτικη, ακουστε τη, οσοι μπορειτε να κατεβαζετε αβερτα!
μετα το ταξιδι στην τουρκια και ολη την ανατολιτικη κουλτουρα, ακουω και χορευω και oriental-belly dance!

λιγο απο ολα δλδ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

drteddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη drteddy
Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O drteddy έγραψε στις 08:03, 21-09-06:

Στη συλλογή μου που έχει περίπου 2000 CD (να μη μιλήσω για τα mp3 του υπολογιστή, περίπου 10500 κομμάτια) έχω απ' όλα τα είδη εκτός από τα νεοσκυλάδικα και νέοpop. Τί να πρωτοξεχωρίσω.... Τους δίσκους του Χατζιδάκι ή του Θοδωράκη, τις εθνικ συλλογές του Peter Gambriel, τους Iron Maiden να θυμίζουν τα...ατίθασα νιάτα μου ή τον εξαιρετικό Jean Michel Jarre με τους πειραματισμούς του;
Από την άλλη με συγκινούν τα χάλκινα της Μακεδονίας, το μπουζούκι του Νικολόπουλου και το κλαρίνο του Γ. Μάγγα....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

angela

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη angela
H angela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H angela έγραψε στις 21:41, 22-09-06:

New Age:
Ambient, Celtic New Age, Healing, Meditation, World Dance
Blues:
Acoustic Blues, Classic Female Vocal Blues, Contemporary Blues , Electric Blues Guitar, Live Albums , Modern Blues , Regional Blues, Traditional Blues
Opera & Vocal :
Arias, Divas, Historical Periods, Operettas, Oratorios , Vocal Non-Opera, Voices
International , Jazz, R&B, Rock, Soundtracks

Παράθεση

daemon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη daemon
Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O daemon έγραψε στις 02:15, 23-09-06:

Blues, Jazz, Disco, Ξένο Ροκ, κάποια πράγματα από ελλνικό έντεχνο, κάποια (πολυ λίγα) από ηλεκτρονική μουσική, Κέλτικα τύπου Loreena McKennitt, Έθνικ, Ελληνικά Λαϊκά (γνωστά και ως σκυλάδικα), ενίοτε και κλασσική μουσική. Βασικά εξαρτάται από τη διάθεση... (π.χ. εδώ και 2 - 3 μέρες έχω κολλήσει με Madrugada).

Παράθεση

Aegipan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Aegipan
Ο Aegipan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Aegipan έγραψε στις 22:32, 23-09-06:

Η... ειδικότητα μου είναι το hard rock και το heavy metal αλλά θα ακούσω και ελληνόφωνο rock και κάπια πιο soft rock συγκροτήματα.

Η άλλη μεγάλη μου αγάπη είναι η ελληνική έντεχη μουσική και τα ρεμπέτικα. Θα ακούσω βέβαια και κάποια λαϊκά, ποτέ όμως σκυλοτράγουδα.

Ρίχνω όμως και καμιά προς τα έξω στις μουσικές του κόσμου.

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 18:32, 09-10-06:

Βασικά ακούω metal...και λίγο rock αλλά εκτός απο αυτά ακούω και Χατζηγιάννη απο ελληνικά!!

Παράθεση

mentoras_12

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mentoras_12
Ο mentoras_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O mentoras_12 έγραψε στις 16:14, 15-10-06:

Κυριως hip-hop ελληνικο αλλα και slow rock οπως scorions, deep purple...

Παράθεση

vero

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vero
H vero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H vero έγραψε στις 19:47, 29-10-06:

ροκ και μεταλ

Παράθεση

broken heart (aFro3uLan8h)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη broken heart
H aFro3uLan8h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H broken heart έγραψε στις 12:56, 06-11-06:

τα πάντα ανάλογα την διάθεση. κυρίως όμως ροκ κ πανκ...

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 17:41, 07-11-06:

εχω βρει κατι παλια κλασσικα κομματια 80's και τα παιζω συνεχως αυτες της μερες

Παράθεση

ΚΥΡΙΑΚΟΣ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O ΚΥΡΙΑΚΟΣ έγραψε στις 18:06, 05-12-06:

Τι μουσική ακούω;Τα πάντα!! Αλλά το πάθος μου είναι παλιά λαϊκά.
Δεκαετίας 50΄60΄70΄Ζεϊμπέκικα, τσιφτετέλια...Εχω μια καλή συλλογή από CD και βινύλια.Υπάρχει κανείς άλλος συλέκτης εδώ;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κακή Επιρροή : 05-12-06 στις 21:43. Αιτία: Τα κεφαλαία απαγορεύονται σε όλο το μήκος του μηνύματος
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 23:42, 07-12-06:

Ναι!!! Εγώ!... Με βινύλιο δεν εχω ασχοληθεί, αλλά έχω μια αρκετά μεγάλη συλλογή...

Παράθεση

ΚΥΡΙΑΚΟΣ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O ΚΥΡΙΑΚΟΣ έγραψε στις 13:56, 14-12-06:

Πως γινετε αυτό? Που τα βρηκες τα βινύλια?Εχεις δισκους 45 στροφών? (δισκακια?)

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:18, 14-12-06:

Και εγω εχω αρκετα βινιλια, το προβλημα ειναι οτι το pick up μου εχει ενα προβλημα και δεν μπορω να του βρω ανταλακτικο και ετσι δεν ασχολιθικα εκτενεστερα

Παράθεση

RENEGADE (Δημήτρης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη RENEGADE
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O RENEGADE έγραψε στις 11:35, 01-05-07:

heavy metal και soundtracks

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

kazmir84

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη kazmir84
Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O kazmir84 έγραψε στις 12:23, 01-05-07:

χμμμ τι ακούω... ορίστε ένα μουσικό προφίλ που έχω ως τώρα.
http://www.last.fm/user/razm84

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:34, 02-05-07:

Λαικά ελληνικά, παλιά ξένα και κάποια νέα, παλιά ήμουν της τράνς άλλα λόγο χαμηλής μουσικής στην ποληκατοικία δεν βάζω

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 11:47, 02-05-07:

Rock. Indie, grunge, garage... Διαφορα ειδη ροκ τεσπα. Λιγο απο metal, λιγο απο funk, λιγο απο britpop.. Τετοια πραγματα...

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:54, 02-05-07:

Ελληνικά έντεχνα, παραδοσιακά, ρεμπέτικα, ethnic, latin, jazz.

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 11:59, 02-05-07:

Τα πάντα ακούω στην κυριολεξία αλλά έχω μια προτίμηση στο έντεχνο (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό anyway) και στο ροκ.
Αγαπημένο καλλιτέχνη δεν μπορώ να πω γιατί είναι πολλοί αλλά ο Πασχαλίδης...rules!!!

Παράθεση

chica_loca

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chica_loca
H chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H chica_loca έγραψε στις 12:18, 02-05-07:

Ακουω σχεδον ολα τα ειδη μουσικης , αναλογα με την διαθεση που εχω.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 18:34, 03-05-07:

τωρα θυμήθηκα τι μου θυμίζει το nick name σου!!!

ένα παλιό τραγουδάκι dance... κόλαση!!!

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ghelly
H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 18:44, 03-05-07:

λίγο από όλα- είμαι βολικός άνθρωπος

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 17:41, 05-05-07:

Καλή ελληνική κατά κύριο λόγο αλλά και μερικά από αγγλόφωνη.

Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάριλυ
H Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H Μάριλυ έγραψε στις 17:53, 15-05-07:

Ακουω πολυ ροκ(alternative, indie, progressive κλπ), britpop, λιγη metal (αλλα οχι πολυ σκληρη), trip-hop, dream pop, ελληνικα εντεχνα και πολλαααα αλλα.

Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 17:57, 15-05-07:

Ροκ, έντεχνα, τζαζ, λίγη μέταλ, ρεμπέτικα και κλασική

Παράθεση

OxynteS (PsychoNaut)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη OxynteS
Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O OxynteS έγραψε στις 18:24, 15-05-07:

Μποώ να ακούσω με ευχαρίστηση όλα τα είδη εκτός από σκυλάδικα. Έχω όμως μια κλίση προς psychedelic hard core. Ντάπα Ντούπα και και τα μυαλά στα κάγκελα.

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 23:54, 01-06-07:

Σχεδόν τα πάντα εκτός : dance/trance/house/rave/electro (μόνο venetian snares που τους βρήκα καταλάθος και έχουν κάτι το ιδιαίτερο), σκυλάδικα/μπουζούκια/τσιφτετέλια/ρεμπέτικο/ελληνικό ποπ ( ), hip hop/rap/rnb, pop (εκτός michael jackson)

Και κυρίως ακούω: Rock κλασσικό/alter/hard, Jazz, Punk, Metal (όχι πολύ δυνατό), Tango (gotan project ), reggea, κλασσική μουσική και τέλος blues (διατηρήθηκε σειρά προτεραιότητας )

edit: Σε αυτά που ακούω έχω ξεχάσει ελληνικό έντεχνο και ελληνικό ροκ.

πλήρης ανάλυση

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη suspiria : 02-06-07 στις 12:30.
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 01:20, 02-06-07:

συγνώμη αλλά αφού ακούς Jazz και Gotan Project μπορείς άνετα να ακούσεις και Chill-Out ή Lounge...

Σου στελνω ενα link με "πληροφορίες"

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 22:28, 02-06-07:

Οταν λετε "εντεχνο" ειναι για να το ξεχωριζουμε απο το "ατεχνο" ;

Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nosaltres
Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε στις 13:15, 04-06-07:

Ακουω heavy metal πολλων ειδων, hard rock, rock γενικοτερα, punk, και μουσικη Mestiza δηλαδη μουσικη ιδεολογια του στυλ Manu Chao, Amparanoia, Mano Negra, Ska-P, Obrint Pas κλπ. Πολλα απο αυτα τα συγκροτηματα ειναι ska-punk που μου αρεσει πολυ.

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 13:25, 04-06-07:

κυριως Ελληνικη με ιδιαιτερη προτιμηση στα λαϊκα
δεν μπορω με τπτ να ακουσω ροκ και μεταλ κλπ κλπ...
ενω παλια ημουν τεκνατζου ολο ακουγα ξενα και κυριως τεκνο μιουζικ μετα το γυρισα σε λαϊκουρα απ το ενα ακρο στο αλλο

Παράθεση

*marouli* (Μαρία με τα κιτρινα!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη *marouli*
H Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H *marouli* έγραψε στις 15:48, 05-06-07:

Λοιπόν,ακούω κυρίως ελλήνικη ροκ και εντεχνα όταν είμαι μόνη σπίτι και θέλω να χαλαρώσω..Επίσης εχω μια τρέλα με τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου!!!Κατι παθαίνω με την φωνή του και τον τρόπο που ερμηνεύει τα τραγούδια!
Βεβαια είμαι και ο τύπος που και σε κλάμπ θα πάει για να διασκεδάσει και σε μπουζούκια και σε ρεμπετάδικα!Και γενικά θα ακούσω και λαικά..
(Όχι δεν είμαι αλλοπρόσαλλη και δεν θέλω αντιρρήσεις πάνω σ'αυτό!! )

Παράθεση

avenger... (...)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη avenger...
H ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H avenger... έγραψε στις 13:37, 07-06-07:

Έχω φοβερή σχέση με την μουσική... δεν μπορώ να φανταστώ μια μέρα της ζωής μου χωρίς μουσική. Ακούω και ελληνικά και ξένα τραγούδια, αυτά που παίζουνε τα ραδιόφωνα, αλλά και πολύ παλιότερα. Γενικά, ό,τι μου αρέσει, ό,τι με συγκινεί, ό,τι μου φτιάχνει την διάθεση... σε όποιο είδος κι αν ανήκει.

Παράθεση

OxynteS (PsychoNaut)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη OxynteS
Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O OxynteS έγραψε στις 18:30, 07-06-07:

Μια από τα ίδια και και εγώ με την avenger. Αν και έχω μια κλίση προς την ηλεκτρονική μουσική (daba duba).

Παράθεση

avenger... (...)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη avenger...
H ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H avenger... έγραψε στις 18:38, 07-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από OxynteS
Μια από τα ίδια και και εγώ με την avenger. Αν και έχω μια κλίση προς την ηλεκτρονική μουσική (daba duba).

Εγώ πάλι με την ηλεκτρονική μουσική... καμία σχέση!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 22:41, 07-06-07:

Ξένη και ελληνική ροκ, κυρίως όμως την παλιά ξένη ροκ, με μια αδυναμία στις ροκ μπαλάντες.Θέλω η μουσική ή να έχει γλυκό άκουσμα, και να με ηρεμεί όταν έχω νεύρα, ή να έχει μια αγριάδα και να με φτιάχνει όταν είμαι στα down μου. Δεν με φτιάχνει καθόλου αυτό που λένε ελληνική λαικό-ποπ (Βανδή, Βίσση, Τσαλίκης, Μαζωνάκης κλπ), τα θεωρώ χλιαρά. Υπάρχουν κι εξαιρέσεις (βλέπε Πλούταρχο και Ρέμο), αλλά δεν θα πήγαινα να αγοράσω ποτέ cd με τραγούδια τους. Τα παλιά λαικά μου αρέσουν και με φτιάχνουν πολύ. Από το έντεχνο πάλι διαλέγω πολύ προσεκτικά. Είμαι της άποψης Χωμενίδη ότι το έντεχνο έχει καταντήσει να είναι ''τραγούδια της εμηνόπαυσης καταθλιπτικά''. Λίγα πράγματα γίνονται, κάτι Κότσηρες, Μακεδόνες και τέτοιους δεν τους μπορώ ούτε λεπτό. Προτιμώ τους παλιούς λαικούς βάρδους ή τους παλιούς ροκάδες. Πιο εύκολα φτιάχνομαι με βαρύ μέταλλο αν και τις περισσότερες φορές δεν ξέρω ούτε ποιός τραγουδάει, παρά με Placebo και τέτοιο στυλ δήθεν ροκ. Η σύγχρονη ροκ έχει κάτι το πούστικο κατά τη γνώμη μου (Placebo, Red Hot Pepers πώς τους λένε αυτούς ) και όλα αυτά δεν τα θεωρώ ροκ. ΟLDIES RULE !! Ξένα οldies, jazz, ambient, κλασσική (που είναι ο Βάγκνερ που είν'ο Πουτσίνι τί έχουν γίνει όλοι εκείνοι ), κάποιες όπερες , ρεμπέτικα, ελληνικά της δεκεατίας του 70, βαρειά λαικά στυλ Στράτου, φωνάρες όπως του γιου του, κάτι τραγουδάρες με στίχους Ιατρόπουλου και Νέο Κύμα και τέτοια ρετρό, Γαλάνη, Τσανακλίδου, σχεδόν τα περισσότερα Χατζηνάσιου, Τόκα, και όλα αυτής της σχολής, μερικά του Χατζιδάκι, ειδικά από την ώριμη εποχή του των Reflections, αλλά και τους μοντέρνους σε στυλ Κωνσταντίνου Βήτα, σχεδόν οτιδήποτε από soundtrack, τύπου Μichel Legrande, ό,τι είναι super sentimental, παλιά γαλλικά, όλα του νεορομαντικού ρεύματος, αλλά και ατμοσφαιρικά και μυστηριώδη, ambient, τάνγκο, αυτά που σε κάνουν να ταξιδεύεις και να διακτινίζεσαι. Το hip hop και το λαικό ποπ ελληνάδικο απαγορεύεται ρητά και κατηγορηματικά.

Παράθεση

BadGuy (Νίκος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη BadGuy
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O BadGuy έγραψε στις 22:25, 20-06-07:

Κυρίως ακούω ροκ ξένα και ελληνικά!Αλλά δεν μπορώ να πω αποκλειστικά μόνο αυτά.Ανάλογα με τη διάθεση!Μπορεί να ακούσω από hip hop μέχρι κλασσική μουσιή για να ηρεμήσω!Γενικά μου αρέσει να ακούω οτιδήποτε είναι ποιοτικό και αποφεύγω πάσης φύσεως σκυλάδικα!

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 16:38, 14-07-07:

Εγώ ακούω κυρίως τα εξής είδη μουσικής (χωρίς να απορρίπτω τραγούδια από άλλα είδη): Βυζαντινή μουσική, λαϊκά (κυρίως Καζαντζίδη), έντεχνα (Πάριο, Αλεξίου, Νταλάρα), δημοτικά τραγούδια (Μικρασιάτικα, Μωραΐτικα, Νησιώτικα και Ρουμελιώτικα κυρίως) και λίγη Κλασική μουσική (Beethoven, Mozzart, Wagner)

Παράθεση

Nanaki (Ιωάννα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nanaki
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H Nanaki έγραψε στις 01:42, 19-07-07:

Λοιπόν εγώ ακούω ξένη ροκ και μέταλ και από ελληνικά μόνο διάφανα κρίνα...
Τα αγαπημένα μου συγκροτήματα είναι anathema, led zeppelin, jeff buckley και επίσης αγαπημένα the tea party, rush, allman brothers, rainbow dio, black sabbath, psychotic waltz, faith no more, rory ghallaher, dream theater, a perfect circle, candlemass και πολλά άλλα.
Επίσης ακούω dead can dance και buena vista social club...

Παράθεση

metal

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη metal
H metal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H metal έγραψε στις 03:23, 30-07-07:

Ακούω Heavy Metal .Αναρωτιέμαι πώς υπάρχουν άνθρωποι που όχι μόνο δεν ακούν αλλά το θεωρούν και απαράδεκτο αυτό το είδος μουσικής.

Παράθεση

zarathustra (Νίτσε)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zarathustra
Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O zarathustra έγραψε στις 03:34, 30-07-07:

Εγώ ακούω απ'όλα με μία έφεση στα κομματάκια της δεκαετίας του '80...(στύλ disco)

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 02:33, 04-08-07:

Έγινε split για τη φιλοσοφία της metal/rock κι ανέβηκε poll. Αν ξέχασα κάτι πείτε το.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 19:44, 06-08-07:

εγω παλι ακουω το 80% απο αυτα που εχει το πολλ το καθενα εχει την δικια του μαγεια κ την δικια του στιγμη...

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 12:55, 07-08-07:

Λειπουν τριπχοπ/αμπιεντ και σκυλαδικα

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 16:15, 02-10-07:

ροκ...κ επίσης alternative

Παράθεση

apokotou1709 (Άκης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη apokotou1709
Ο Άκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O apokotou1709 έγραψε στις 13:08, 03-01-08:

Grunge rock και heavy metal(λιγακι)!!!

Παράθεση

Iduna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iduna
H Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H Iduna (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 13:31, 03-01-08:

Ακουω ροκ, funk, reggae και οτιδηποτε αλλο κατσει και ειναι καλο.
Η μουσικη ειναι μια.

edit/
Αρχική Δημοσίευση από Nosaltres
Ακουω heavy metal πολλων ειδων, hard rock, rock γενικοτερα, punk, και μουσικη Mestiza δηλαδη μουσικη ιδεολογια του στυλ Manu Chao, Amparanoia, Mano Negra, Ska-P, Obrint Pas κλπ. Πολλα απο αυτα τα συγκροτηματα ειναι ska-punk που μου αρεσει πολυ.
+1! O Manu Chao ειναι ο αγαπημενος μου τραγουδιστης και νιωθω το χρεος να κανω παραθεση μονο γι'αυτο το λογο.λολ.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 13:32, 03-01-08:

Κυρίως έθνικ, φολκ και λάτιν.
Αποφέυγω οτιδήποτε πρόχειρο και εύπεπτο

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 13:49, 03-01-08:

Μέταλ, ροκ και ρεμπέτικα για προσωπικά μου ακούσματα και λαικά για τον χαβαλέ με παρέα!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους