Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,017 μέλη και 2,415,866 μηνύματα σε 75,321 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 571 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο είναι το καλύτερο παυσίπονο για τον πονοκέφαλο;

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 16:27, 15-06-05:

DEPON και μόνο DEPON παιδιά! Αλλά στη συνιστώμενη δόση πάντα!

Προσέχτε μην αναμιγνύετε φάρμακα!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε: στις 07:30, 16-06-05:

εγώ με ένα deponάκι είμαι ok! όσο ποιο πολλά καταναλώνετε τόσο ποιο δύσκολα θα σας πιάνουν...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε: στις 16:56, 19-06-05:

Για τον πονοκέφαλο με πιάνει η ασπιρίνη και το panadol extra αναβράζων. Δοκίμασε πάντως και την ασπίρινι με βιταμίνη C. Είναι λένε ειδική για τον πονοκέφαλο!
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 17:07, 19-06-05:

Ασπιρίνες να τις αποφεύγετε.
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 17:09, 19-06-05:

[nerd-joke]Αν δε σας πιάνει η βιταμίνη C δοκιμάστε βιταμίνη C++ και βιταμίνη Java [/nerd joke]
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:12, 19-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
[nerd-joke]Αν δε σας πιάνει η βιταμίνη C δοκιμάστε βιταμίνη C++ και βιταμίνη Java [/nerd joke]
Χαχαχααχαχαχαχαχαχ, εγραψες emufear!!!
Παράθεση

apostolos1986 (Αποστολος)

Νεοφερμένος

Ο Αποστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O apostolos1986 έγραψε: στις 19:15, 19-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από fisherrman

--Mesulid--Δεν βλέπω μπροστά μου απ'τον πονοκέφαλο..
Όντως το Μesulid κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλό αλλά εξαιρετικά δυνατό και θέλει προσοχή. Κατά τη γνώμη μου όμως δεν πρέπει με τον πρώτο μικροπονοκέφαλο να καταφεύγουμε στα παυσίπονα. Όταν έχω πονοκέφαλο πρώτα προσπαθώ να κοιμηθώ λίγο και μετά συνήθως περνάει ο πονοκέφαλος(εκτός απο εξαιρετικές περιπτώσεις φυσικά).Μην ξεχνάμε ότι τα φάρμακα δεν είναι πανάκεια και πρέπει να έχουμε τη δυνατότητα να αντιστεκόμαστε στον πειρασμό του παυσίπονου.
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 19:27, 19-06-05:

Το καλύτερο γιατρικό γα ένα μικροπονοκέφαλο είναι η υπομονή. Όπως έθεσε πολυ σωστά ο προλαλήσαντας, το παυσίπονο θα πρέπει να είναι η τελευταία λύση.
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 09:47, 21-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από apostolos1986
Όντως το Μesulid κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλό αλλά εξαιρετικά δυνατό και θέλει προσοχή. Κατά τη γνώμη μου όμως# δεν πρέπει με τον πρώτο μικροπονοκέφαλο να καταφεύγουμε στα παυσίπονα. Όταν έχω πονοκέφαλο πρώτα προσπαθώ να κοιμηθώ λίγο και μετά συνήθως περνάει ο πονοκέφαλος(εκτός απο εξαιρετικές περιπτώσεις φυσικά).Μην ξεχνάμε ότι τα φάρμακα δεν είναι πανάκεια και πρέπει να έχουμε τη δυνατότητα να αντιστεκόμαστε# στον πειρασμό του παυσίπονου.

Σωστός μπράβο
Παράθεση

Iris_Didini

Νεοφερμένος

H Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H Iris_Didini έγραψε: στις 21:26, 23-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
Κορυφαίο παυσίπονο -> Gantil (try it κ θα με θυμηθείς )
Η κορυφή της κορυφής, πιο πάνω δεν έχει!!!
Ευχαριστώ emufear για όλες τις φορές που με έσωσαν τα Gantil σου!!!
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 22:21, 23-06-05:

Καταρχάς θα πρέπει να ξέρετε πως ένα φάρμακο που σε ένα άτομο δρα σε ένα άλλο μπορεί να μην κάνει τίποτα. Εμένα για παράδειγμα, το depon συνήθως με κάνει χειρότερα απ' ότι ήμουν.
Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε: στις 23:07, 23-06-05:

παλία έπαιρνα depon, δεν με πιάνουν πια οπότε panadol extra...
Παράθεση

trelokotsidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H trelokotsidou έγραψε: στις 17:00, 05-07-05:

Michelle εγώ προτέινω να το ρίξεις στην ομοιοπαθητική....και εξηγούμαι...βάλε τον exposed όποτε έχεις πονοκέφαλο να σου κάνει μασαζάκι κι ό,τι άλλο έχει ευχαρίστηση και να δείς που μετά θα είσαι περδίκι
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 18:32, 30-07-05:

vicodin, percocet, percodan, μωρφινη, ηρωινη...τετοια πραματα:p

πλακα πλακα αν υποφερεις πολυ παρε κανα πονσταν η κανα μεσουλιντ αλλα δεν κανει να τα παιρνεις συχνα, βρες ΓΙΑΤΙ εχεις πονοκεφαλο και λυστο, μην βασιζεσαι σε συμπτοματικη αντιμετοπιση μονο

p.s τα παραπανω φαρμακα που ανεφερα μην κανεις κανα αστειο και τα ψαξεις:p τα περισοτερα ειναι οποιοηδη η αναλογα μιμιτικα και ειναι μονο για πολυ εντονο πονο και υπο ιατρικη παρακολουθηση

ΜΟΝΟ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη epote : 30-07-05 στις 18:35.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 18:42, 30-07-05:

Ειδικά το πονσταν δεν κάνει τίποτα, χειρότερο κι απο το ντεπόν είναι για πονοκέφαλο... Το μεσουλιντ δεν το χω ψάξει ακόμα...
Συνήθως με πιάνουν αν μια μέρα καπνίσω πολύ, ξεκινάει το βράδυ της ίδιας μέρας και με ταράζει κυριολεκτικά την επόμενη...
Τι άλλο, εκτός απο το να κόψω το κάπνισμα, μπορώ να κάνω?
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 01:18, 31-07-05:

gantil λέω αλλά από το ένα αυτί μπαίνει και από το άλλο βγαίνει ε αζεφούλα;
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε: στις 16:31, 31-07-05:

γιατι δεν πας σε εναν παθολογο να δεις τι συμβαινει? επησεις μη ξεχνας οτι το χειροτερο ειναι να τα συνδιαζεις ολα αυτα με καφεινη, πολυ πιθανο ο γιατρος σε πρωτη φαση και επειδη εισαι νεος ανθρωπος να σου προτεινει περα απο το να κοψεις τα πολλα εστω τσιγαρα και καποιο ροφημα τυπου χαμομηλι ή δυοσμο που ηρεμουν πολυ τα νευρα, εγω πολλες φορες πινω τιλιο για να μπορεσω να ηρεμησω απο το αγχος της δουλειας, παντως καλο ειναι να μη συνδιαζεις τσιγαρα με καθεδες γιατι σου τεντωνουν τα νευρα. Τα παυσιπονα προκαλουν ενα ειδος συνηθειας και τεμπελια στον οργανισμο ετσι αφενως δε θα σε πιανουν πια αφετερου ο οργανισμος σου δεν χρησιμοποιει τις δυναμεις του για να ηρεμησει τον πονο γιατι περιμενει παυσιπονο. Το mesulid και το lonarid ειναι πολυ δυνατα παυσηπονα και αν τα συνηθησεις καημενη μου παρακαλα να μη σου χαλασει κανενα δοντι γιατι δε θα σου σταματαει ο πονος με τπτ!
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε: στις 02:07, 04-09-05:

χμμμμ μην θιχτίτε (δεν εννοώ τπτ κακό) ιδιαίτερα οι κυρίες.
Σε έγκυρο ιατρικό περιοδικό δημοσιεύτικε μια λίστα απο "ασθένειες" στις οποίες το σεξ έχει ευεργετικά αποτελέσματα. Ανάμεσα τους είναι και ο πονοκέφαλος. Για αυτό το λόγο αγαπητοί κύριοι της παρέας η δικαιολογία "έχω πονοκέφαλο" (εγώ προσωπικά δεν το έχω ακούσει απο γυναίκα μέχρι τώρα - μόνο σε ταινίες) δεν είναι έγκυρη.
Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε: στις 12:37, 04-09-05:

Εμένα κανένα δεν με πιάνει (ίσως φτέει που έχω οργανισμό βοδιού).
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 13:46, 04-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos
Σε έγκυρο ιατρικό περιοδικό δημοσιεύτικε μια λίστα απο "ασθένειες" στις οποίες το σεξ έχει ευεργετικά αποτελέσματα. Ανάμεσα τους είναι και ο πονοκέφαλος.
Αυτό όντως πρέπει να ισχύει!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια