Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο είναι το καλύτερο παυσίπονο για τον πονοκέφαλο;

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 18:41, 08-01-09:

DRm:

Δεν εχω ασχοληθει πολυ με τις ημικρανιες, οποτε δεν ειναι επι ισις οροις οι κουβεντα μας, αλλα δεν νομιζω πως διαφωνουμε καπου. Να σε ρωτησω κατι μιας και ειμαστε εδω και το ειχα στο μυαλο μου αλλα δεν ειχα χρονο να ψαξω την βιβλιογραφια.

Εχει δοκιμαστει ποτε ECT σε ημικρανιες? Οκ το κατλαβαινω οτι ειναι τελειως dont use a canon to kill a mosquito κατασταση, αλλα ενδεχομενος με μικροτερη ταση/ενταση?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 08-01-09 στις 18:58. Αιτία: Αφαίρεση προβλητικού χωρίου
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dr M

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dr M
Ο Dr M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Dr M έγραψε στις 09:26, 09-01-09:

Epote,

Δεν νομίζω ότι κανένας άνθρωπος με ημικρανία, ακόμη και με τη βαρύτατη, καθημερινή μορφή της πάθησης θα δεχόταν να κάνει ECT, ούτε βέβαια ότι κάποιος γιατρός θα το πρότεινε ποτέ.

Προσωπικά, όχι μόνο δεν έχω συναντήσει κάτι τέτοιο, αλλά δεν το έχω βρει και πουθενά γραμμένο.

Έκανα μία γρήγορη αναζήτηση και επίσης δεν βρήκα κάτι σχετικό (ωστόσο βρήκα ότι μπορεί κάποιος να αναπτύξει post-ECT migraine!).

Η ECT είναι μία "στιγματισμένη" θεραπεία που, από ό,τι λένε φίλοι ψυχίατροι, θεωρείται πάρα πολύ αποτελεσματική σε ανθεκτικές βαρείες ψυχικές παθήσεις, αλλά πλέον δεν χρησιμοποιείται παρά σπάνια.

Για τους φίλους που δεν είναι εξοικειωμένοι με την ορολογία, ECT= electroconvulsive therapy (ηλεκτροσπασμοθεραπεία).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 11:01, 09-01-09:

H εικασια μου βασιζοταν στην ηλεκτροχημικη θεωρια της ημικρανιας. Αλλα οχι ειναι τραβγημενο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

souata

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη souata
H souata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H souata ουαου... έγραψε στις 10:18, 05-03-09:

advil και xefo...οτι καλυτερο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dr M

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dr M
Ο Dr M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Dr M έγραψε στις 14:23, 05-08-09:

Advil και Xefo μαζί, σημαίνει 2 μη στεροειδή αντιφλεγμονώδη μαζί, κάτι που σίγουρα δεν είναι σωστό, ειδικά αν κάποιος έχει προβλήματα με το στομάχι του...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 18:05, 12-04-11:

Κάτι πιο δραστικό από το depon υπάρχει;
Έχω πονόδοντο και με χτυπάει στο κεφάλι αλλά το depon δε με έπιασε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 19:02, 12-04-11:

Για δυνατούς πόνους το απλό depon δεν κάνει τίποτα. Depon maximum ή ponstan!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη juste un instant
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 11:11, 26-12-16:

Με περισσότερα φρούτα και λαχανικά τους έχω σχεδόν εκμηδενίσει...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους