Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,020 μέλη και 2,415,895 μηνύματα σε 75,324 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 624 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα επιτραπεί και στην Ελλάδα η αποτέφρωση

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 11:53, 03-08-08:

Και πολύ καλά θα κάνει.

Υ.Γ.: qwerty ρίχτα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Επιφανές Μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής . Έχει γράψει 2,506 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε: στις 22:04, 04-08-08:

Ρε παιδιά, τι μακάβριο θέμα είναι αυτό; Εγώ και μόνο στην ιδέα ότι κάποια μέρα θα πεθάνω, ανατριχιάζω. Πόσο δε μάλλον όταν προσπαθώ να αποφασίσω αν θα καώ ή θα σαπίσω. Πάντως όπως υπόθηκε παραπάνω, και εγώ θα ήθελα να δωριθούν τα όργανα μου (αν θα είναι σε καλή κατάσταση στα 105 μου που σκοπεύω να πεθάνω). Και όσο για το γεγονός ότι επιτράπηκε η αποτέφρωση, είμαι υπέρ διότι ακόμα και μετά το θανατό σου είσαι (κατα κάποιο τρόπο) ανθρώπινο ων και έχεις δικαίωμα να αποφασίσεις τι θα κάνεις στον ευατό σου.:iagree:
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tolisman

Δραστήριο Μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 447 μηνύματα.

O tolisman έγραψε: στις 12:29, 05-08-08:

εμένα η αποτέφρωση μου θυμίζει Νταχάου (κλικ)...

και τα σημερινά κρεματόρια δεν είναι πολύ διαφορετικά από αυτά του Χίτλερ.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 12:34, 05-08-08:

Ίδια είναι, απλώς αλλάζει ο σκοπός και η πρόθεση, οπότε δεν τίθεται ηθικό πρόβλημα.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 12:35, 05-08-08:

Μπορεί, αλλά ο σκοπός για τον οποίο χρησιμοποιούνται διαφέρει εμφανώς.

εδιτ: με πρόλαβε ο μιβ
Παράθεση

tolisman

Δραστήριο Μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 447 μηνύματα.

O tolisman έγραψε: στις 12:56, 05-08-08:

ναι σίγουρα, δεν προσπάθησα να πω το αντίθετο.. απλώς μοιάζουν αρκετά..
Παράθεση

SCULLY

Περιβόητο Μέλος

H SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,024 μηνύματα.

H SCULLY έγραψε: στις 12:33, 07-08-08:

θα συμφωνησω με τον μιβ...και το ξαναλεω ...ο καθενας επιλεγει τι θα κανει με το σωμα του..αν καποιος το θεωρει παρα φυσιν ,ας μν δωσει συγκαταθεση για αποτεφρωση...η αποτεφρωση εγινε μια νεα πιθανη επιλογη για οσους τν θελουν...δν εγινε και υποχρεωτικη...θες ταφη? μπραβο.θες αποτεφρωση? μπραβο.θες τεμαχισμα?μπραβο.που ειναι το δυσκολο και δν το καταλαβαινετε ?
Παράθεση

Crookshanks

Επιφανές Μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 18:43, 11-08-08:

θες ταφη? μπραβο.θες αποτεφρωση? μπραβο.θες τεμαχισμα?μπραβο
lol Εγώ θα ήθελα, αν δε με αποτέφρωναν, να διατηρούσαν το σώμα μου σε πάγο.
Παράθεση

Λουκρητία (Ειρήνη.)

Διάσημο Μέλος

H Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 770 μηνύματα.

H Λουκρητία έγραψε: στις 18:44, 11-08-08:

ρε παιδια μου σηκωθηκε η τριχα καγκελο!............
Παράθεση

demerlad (Χρηστος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O demerlad έγραψε: στις 12:49, 15-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Crookshanks
E ναι κριμα να εχανε η ανθροπωτητα ενα τετοιο κομματι
Παράθεση

tolisman

Δραστήριο Μέλος

O tolisman έγραψε: στις 08:23, 16-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Crookshanks
για να διατηρηθεί το σώμα σου μετά το θάνατό σου, μια πολύ καλή λύση είναι η ταρίχευση.

μπορούμε πάντως να σε καταψύξουμε ενώ είσαι ζωντανός και μετά από μερικά χρόνια, ας πούμε το 2064 να σε επαναφέρουμε στη ζωή..

το έχω δει να συμβαίνει πολλές φορές*

*σε ταινίες
Παράθεση

Crookshanks

Επιφανές Μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 16:32, 16-08-08:

Βασικά αυτό λέγεται κρυογονική... Τέσπα, νομίζω πως τον Λένιν τον έχουν κάπου και διατηρούν το σώμα του, και κάθε χρόνο πάνε χιλιάδες κομμουνιστές να τον δούνε...

Λέτε να γίνει και με μένα κάτι παρόμοιο;
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,240 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 18:59, 16-08-08:

Εγω εχω ακουσει πως τον Walt Disney τον εχουν καταψυξει ετσι
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Επιφανές Μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής . Έχει γράψει 2,506 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε: στις 22:14, 16-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Εγω εχω ακουσει πως τον Walt Disney τον εχουν καταψυξει ετσι

Ναι αυτό ισχυεί. Πάντως αν το κάνεις αυτό και μετά σε επαναφέρουν, μάλλον θα υποφέρεις από πνευμονία
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 01:19, 17-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από djimmakos
Ναι αυτό ισχυεί. Πάντως αν το κάνεις αυτό και μετά σε επαναφέρουν, μάλλον θα υποφέρεις από πνευμονία
μαλλον φημη ειναι
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 01:22, 17-08-08:

Βασικα φημη ειναι οντως, στο wikipedia λεει οτι τον αποτεφρωσαν. Ε καταψυξη και αποτεφρωση δε γινεται
Παράθεση

tolisman

Δραστήριο Μέλος

O tolisman έγραψε: στις 08:42, 17-08-08:

μπορεί να κατέψυξαν τις στάχτες. (!)
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 23:26, 17-08-08:

Ο Disney ζεί και καραδοκεί.
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=q4viKX7acNE[/ame]
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 23:38, 17-08-08:

http://www.snopes.com/disney/info/wd-ice.htm#will
Παράθεση

guesita (ΛΙΝΑ)

Νεοφερμένος

H ΛΙΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H guesita έγραψε: στις 10:38, 19-08-08:

Νομιζω πως αυτο ειναι γελοιο.
Οτι γινετε στο εξωτερικο το φερνουν και στην Ελλαδα.
Μοδα εγινε αυτο το συστημα ρε παιδια!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια