Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,087 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι σχέση έχετε με τους φίλους και την παρέα του/της;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:46, 11-08-06:

Απλά αυτό΄...! Για πείτε, βγαίνετε όλοι μαζί;
Πώς χαιρετιέστε με τον κολλητό του;
Έχετε κοινά θέματα συζήτησης με την κολλητή της;

Ακούω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 19:50, 11-08-06:

Βγαινουμε, πωωως.. Με τους φιλους του-αγορια εχω πολυ καλη σχεση. Με τις κοπελες-φιλες του παλι, με μια εχω μεγαλο προβλημα. Δε με παει μια και κανει εντελως αψυχολογητα πραγματα, οποτε μου βγαινει κι εμενα μια ξυνιλα αλλο πραγμα.

Χαιρετιομαστε φυσιολογικα, παιρνουμε φορα 5 μετρα πριν και κανουμε bearhug:p Ε ενταξει, φιλια στο μαγουλο και τετοια.

Εχουμε καποια στοκ θεματα που οποτε βγουμε θα συζητησουμε, ελπιζοντας να προκυψει καμια συζητηση που θα χει ζουμι, τυπου θρησκεια-ανεργια-δεν ξερω γω τι αλλο (κι αυτα στοκ ειναι, αλλα λεμε τωρα..).
Ενταξει δεν τρελαινομαι γι'αυτες τις εξοδους, αν μπορουσα θα θελα να τις αποφυγω, αλλα ας οψεται ο ερως (κι οτι ανεχεται εκεινος τους δικους μου..).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:47, 12-08-06:

Χμμμμμμμμμμ μεγάλο θέμα αυτό

Στο παρελθόν υπήρχαν κάποιοι φίλοι μου που δεν μπορούσαν να συνυπάρξουν με την οποιαδήποτε σχέση μου.... δεν ξέρω αν έφταιγε το γεγονός ότι οι σχέσεις μου δεν ήταν κι ότι καλύτερο ή αν οι συγκεκριμένοι φίλοι (φίλες βασικά) ένοιωθαν απειλούμενες απ την παρουσία συντρόφου στη ζωή μου και ασυνέσθητα (ίσως και συνηδειτά) του ξεκινούσαν πόλεμο....
όπως και να είχε, πάντα έλεγα ότι οι φίλοι πρέπει να δέχονται τις επιλογές μας και να κάνουν τους.... μ@λ@κες καθώς και τα στραβά μάτια (αφού σου έχουν πει πρώτα τις πιθανές διαφωνίες τους, μετά τουμπεκί please!)
anywayz, κάποια στιγμή ξέκοψα με αυτές τις κοπέλες για άλλους λόγους και ως δια μαγείας.... όλα ήταν μια χαρά με τον σύντροφο μου....
Ξαφνικά αυτός τα πήγαινε μια χαρά με τους φίλους μου και αγαπημένα μου πρόσωπα και αυτοί τον είδαν με εντελώς άλλο μάτι κι έγινε.. δικός τους!
Με το πέρασμα του χρόνου σε μια σχέση είναι αυτονόητο ότι κάποιοι φίλοι του θα γίνουν και δικοί μου φίλοι και κάποιοι φίλοι μου θα γίνουν και δικοί του....
όσο περνάει ο καιρός και δένουμε οι δυο μας περισσοτερο σαν άτομα, σαν σχέση και σαν φίλοι είναι σαφές ότι η παρέα μας είναι κοινή και δεν αποτελεί πρόβλημα... ίσα ίσα που είναι πολύ όμορφο...
Επεκτείνεις τις κοινωνικές σου επαφες

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:02, 14-08-06:

Εγώ, πάλι, για να πω για την "τρέχουσα" σχέση...

Με τον "καλύτερό του φίλο από την πόλη" κάνουμε πλάκα, τον αποκαλώ "σύζυγό" μου (κι αυτός εμένα το ίδιο), αγκαλιαζόμαστε μπροστά στον καλό μου για πλάκα και λέμε ότι θα τον βάλω να δουλεύει για να πάμε οι δυο μας ταξίδι του μέλιτος... κι άλλα!

Με τους άλλους φίλους του, επίσης καλά, δόξα τω Θεώ...

Με τις κοπέλες ουδέτερα, αν και με την πρώην συγκάτοικό του είχαμε πάει οι δυό μας για φαΐ, πριν 2 εβδομάδες!

Αλλά αυτή η περίπτωση είναι τυχερή, παλιά ήταν πολύυ αλλιώς...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:33, 14-08-06:

Μμμμ...κατά ένα περίεργο τρόπο πάντα τα πήγαινα καλά....Σε προηγούμενη σχέση μου όμως έχει τύχει να μην αντέχω τον κολλητό του και ο πρώην μου τις φίλες μου οπότε βγαίναμε πάντα μόνοι μας...Άντε και με κανένα συνάδελφο και την γυναίκα του σαν κοινωνική υποχρέωση!

Με την τωρινή μου σχέση και με τους δύο κολλητούς του τα πάμε πολύ καλά και ειδικά με τον πιο κοντινό του έχουμε ξημεροβραδιαστεί στην βεράντα του καλού μου - ενώ ο δικός μου έβλεπε ταινία με την φίλη μου- και μιλούσαμε για προβλήματα που είχε! Ακόμα και τώρα που είμαι μακριά έχουμε επικοινωνία και πειράζουμε ο ένας τον άλλον!

Δεν μπορώ να πω για ένωση παρέας αυτή την στιγμή μιας και η δικιά μου παρέα είναι στο βορρά και η δική του στο νότο Όμως στο Βόλο η κοινή μας παρέα είναι η δική μου μιας και από εκεί τον γνώρισα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 14-08-06 στις 18:41.
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 15:10, 24-08-06:

εκτός από τον υποτιθεται κολλητό του ο οποίος μου δημιουργούσε μεγάλο πρόβλημα (αλλά τωρα ευτυχως ή δυστυχως εχει απομακρυνθει λιγο απο μονος του) κατα τ'αλλα τα παω μια χαρα με όλους και με τις κοπελες τους ολες.. Δοξα τω Θεω εχει πολυ καλους φιλους και βγαινουμε οοοοοοοοολοι μαζι σιγουρα μια φορα την εβδομαδα..

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 21:40, 24-08-06:

Μάλλον είμαι από τις τυχαιρές γιατί πάντα τα πηγαινα καλα΄με τις παρέες του εκάστοτε συντρόφου! Τωρα ειδικά τον κολητό του τον ιώθω κάτι σαν αδερφό μου!Εκτώς από την κουμπαριά γιατί μας πάντρεψε είναι για'μένα αλλά με'χει κάνει και εμένα να νιώθω μέλος της οικογενειας του! Ειδικά η μητέρα του καθημερινά παρακαλάει να βρει και ο γιός της "τέτοια κοπέλα" και πως αν δεν αγαπούσε τον άντρα μου σαν δικό της παιδί θα είχε βρει 1000 τρόπους να με κάνει νύφη της! Αφού τωρα που είμαι έγκυος δεν λέει το βαφτιστήρι της αλλά το εγγόνι!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 12:25, 28-08-06:

είμαστε και τα δυο πολύ κοινωνικά πλάζματα, νι

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 17:01, 25-02-07:

~~~~~~~~ Σημείωση από Γιώργος ~~~~~~~~
Έγινε συγχώνευση θέματος
με το παρόν θέμα.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Από τη στιγμή που έχετε σχέση με κάποιον/α, πιστεύετε ότι θα πρέπει να κάνετε παρέα και με τους φίλους του/της? Πόσο στενές σχέσεις διατηρείτε με τον φιλικό κύκλο του συντρόφου σας?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 01-09-07 στις 15:22. Αιτία: Σημείωση συντονιστή.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:13, 25-02-07:

Καπια παρεα σιγουρα επιβαλετε... Δεν γινετε μια ζωη να ειναι μονα τους δυο ατομα, καπια στιγμη θα ειναι και με της παρεες τους. Και απο εκει και περα εξαρτατε και απο τους ανθρωπους και μπορουν να δημιουργιθουν και αλλες φιλιες. Ολα αυτα δεν εχουν συγκεκριμενο τροπο που πρεπει να γινονται, γινονται απο μονα τους αναλογα της καταστασης

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 19:28, 25-02-07:

Δεν θα έλεγα "πρέπει",με χαλάει σαν λέξη στο συγκεκριμένο ζήτημα.

Η αλήθεια είναι ότι έστω και μια τυπική σχέση θα την έχεις,έτσι είναι αυτά.Από εκεί και μετά,κάποια άτομα θα τα συμπαθήσεις περισσότερο και κάποια λιγότερο,λογικό είναι νομίζω.Δεν γίνεται να ταιριάξεις με όλους.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 20:26, 25-02-07:

Αναλόγως τα άτομα. Δεν νομίζω οτι είναι δεσμευτικό να έχει κανείς καλές σχέσεις με την παρέα του συντρόφου του. Τυπικές σχέσεις ναι, ακόμα πιο στενές αν ταιριάζει με την παρέα...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:36, 25-02-07:

Ξεκινάμε με τυπικές επαφές. Το οποίο φέρνει και μία υποτυπώδη (και σαφώς αυθόρμητη) προσπάθεια να γίνω συμπαθής και να βάλω καλές βάσεις, για το ό,τι προκύψει μετά...
Από κει και πέρα, οι φίλοι του φίλου μου είναι και δικοί μου φίλοι. Θα βγούμε τόσο με τους δικούς του, όσο με τους δικούς μου. Μπορεί και να αναμίξουμε τις παρέες μας, ποιος ξέρει. Μπορεί να πάμε ποιο πολύ με μία μεριά, αλλά κανείς δε θα 'πρεπε να νιώθει παραπονεμένος, από το ζευγάρι... ότι και καλά "όλο με τους δικούς του/της είμαστε".
Μπορεί να βγω με ένα φίλο του για σινεμά, χωρίς εκείνον, αν πχ έχει μία προβολή τη μέρα που αυτός κάνει πρόβα, γιατί όχι...

Και πάντα ξέρω ότι αν χωρίσουμε, δε θα μείνουν εύκολα φίλοι μου.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:46, 26-02-07:

Έχω 2 φίλους μετριμένους ο ένας ειναι η παρέα μου και ειναι ομοφυλόφυλος και ένας αδερφικός φίλος που ειναι πάντα δίπλα μας και τον αγαπάμε πάρα πολλύ. Οι άνθρωποι που ειναι κοντά μας οι υπόλοιποι κουμπάρα και γνωστοι δεν έρχοντε στο σπίτι όταν απουσιάζει ο άντρας μου ή εγώ, ακόμα και η κουμπάρα μου δεν έρχετε άν δεν ειμαι και εγώ στο σπίτι,πάντα βγαίνουμε όλοι μαζί ποτέ ο καθένας μόνος του με φίλους/λες θεωρούμε οτι αφού περνάμε καλά μαζί πιός ο λόγος να βγούμε ξεχωριστά, οι μόνοι που επιτρέποντε είναι ο ομοφυλόφυλος φίλος μου που έρχετε όταν είμαι μόνο εγώ μόνη όχι με τον άντρα μου και ο αδερφικός φίλος που έρχετε και δεν υπάρχει πρόβλημα να πεταχτεί κάπου ο άντρας μου και να γυρίσει, αυτάααααα

Παράθεση

mara

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mara
H mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H mara έγραψε στις 10:25, 26-02-07:

με το που κάνεις σχέση δεν σημαίνει οτι ξεκόβεις και απο τις παρεες σου (ούτε ο ένας ούτε ο άλλος).
Και βέβαια είμαι υπέρ της άποψης να κάνεις παρέα με τους φίλους του συντρόφου σου. τώρα όσον αφορά πόσο στενές θα ειναι οι σχέσεις, εξαρτάται απο το πόσο θα ταιριάξουν όλοι σαν παρέα.
Το ίδιο όμως θέλω να γίνεται και με τη δική μου παρέα...

Παράθεση

bonbonaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bonbonaki
H bonbonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H bonbonaki έγραψε στις 16:49, 03-03-07:

Δεν είναι πάντα εύκολη η προσαρμογή στην παρέα του φίλου μας.Μου έχει συμβεί να μην ταιριάζω απλώς με τα ατομα αυτα--η πιο εύκολη περίπτωση--ή να μην τους πάω και καθολου!Εδώ είναι τα άσχημα...

Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Molka
H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε στις 17:57, 03-03-07:

Ένα μικρό hint.. Μην το παρακάνετε με τους φίλους και τις φίλες σας, πολλοί δεν έχουν την απαιτούμενη ανεκτικότητα προς τους αγαπημένους/ες των φίλων τους, και στο τέλος μόνο παρεξηγήσεις μπορεί να δημιουργηθούν.

Κατά τα άλλα, είναι απαραίτητο κατά τη γνώμη μου να κάνεις παρέα και με τους φίλους του άλλου, γιατί μαθαίνεις πάρα πολλά πράγματα για τον φίλο/η σου σε σχέση με τον χαρακτήρα και την συμπεριφορά του, που δεν μπορείς να τα δεις όταν είστε μόνοι σας.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:04, 03-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Molka
Ένα μικρό hint.. Μην το παρακάνετε με τους φίλους και τις φίλες σας, πολλοί δεν έχουν την απαιτούμενη ανεκτικότητα προς τους αγαπημένους/ες των φίλων τους, και στο τέλος μόνο παρεξηγήσεις μπορεί να δημιουργηθούν.

για να μην αναφέρουμε και τη ζήλια που έχουν μερικοί "φίλοι" επειδή εσύ έχεις σχέση κι αυτοί δεν έχουν...

Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

H Molka έγραψε στις 18:12, 03-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
για να μην αναφέρουμε και τη ζήλια που έχουν μερικοί "φίλοι" επειδή εσύ έχεις σχέση κι αυτοί δεν έχουν...
Αυτό ακριβώς ήθελα να πω.. έχω καεί από αυτό το θέμα, αλλά φυσικά έχω κάψει και άλλους άθελά μου..

Άσε που δεν είναι απαραίτητο το φίλοι να μπει σε "", γιατί όντως κάποιοι φίλοι δεν αποδεικνύουν την αγάπη τους όταν αλλάξουν οι προτεραιότητές σου, αλλά μπορεί να φταις και εσύ σε κάποιοες περιπτώσεις, που δεν χειρίστηκες σωστά το θέμα (όχι εσύ συγκεκριμένα )

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:21, 03-03-07:

Αυτό ακριβώς ήθελα να πω.. έχω καεί από αυτό το θέμα, αλλά φυσικά έχω κάψει και άλλους άθελά μου..

Άσε που δεν είναι απαραίτητο το φίλοι να μπει σε "", γιατί όντως κάποιοι φίλοι δεν αποδεικνύουν την αγάπη τους όταν αλλάξουν οι προτεραιότητές σου, αλλά μπορεί να φταις και εσύ σε κάποιοες περιπτώσεις, που δεν χειρίστηκες σωστά το θέμα (όχι εσύ συγκεκριμένα )
για μένα τα εισαγωγικά είναι απαραίτητα...
τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα
γιατί για μένα δεν είναι φίλος όποιος δεν μπορεί να καταλάβει αυτές τις αλλαγές αλλά είναι "φίλος"

Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

H Molka έγραψε στις 18:33, 03-03-07:

Ναι μωρέ.. Αλλά κάποια συναισθήματα είναι ανθρώπινα.. Όταν πχ, είσαι με μια φίλη σου/έναν φίλο σου πώλος και βρακί επί 1μιση χρόνο, και εσύ ξαφνικά βρίσκεις αγαπημένο/η, δεν είναι φυσιολογικό (μέχρι ενός σημείου) να νιώσει παραμελημένη/ος?

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:39, 03-03-07:

Ναι μωρέ.. Αλλά κάποια συναισθήματα είναι ανθρώπινα.. Όταν πχ, είσαι με μια φίλη σου/έναν φίλο σου πώλος και βρακί επί 1μιση χρόνο, και εσύ ξαφνικά βρίσκεις αγαπημένο/η, δεν είναι φυσιολογικό (μέχρι ενός σημείου) να νιώσει παραμελημένη/ος?

αχ αυτή είναι η αιώνια διαμάχη που έχω με διάφορο κόσμο...
για μένα... ΟΧΙ .-
θα πρέπει να χαρεί με την χαρά μου .-
ίσως ζητάω πολλά... αλλά σε καμία περίπτωση δεν ζητάω τίποτα που δεν δίνω

Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

H Molka έγραψε στις 18:59, 03-03-07:

Και εμένα αυτή είναι η άποψή μου για να είμαι ειλικρινής, αλλά είναι κάποιες στιγμές που κάποιος μου φωνάζει μέσα στον tiny εγκέφαλό μου "Μηηηηηήπως έχει και ο αααααάλλος δίκιοοοοο?".. Άλλα so far, πάντα το ξεπερνάω!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:05, 03-03-07:

αν μέσα στο μυαλό σου κάτι σου φωνάζει... ίσως χρειάζεται να ψάξεις βαθύτερα μέσα σου....
γιατί εμένα ποτέ δε μου φώναξε κάτι τέτοιο κάποιος μέσα μου
το μόνο που μου έχει φωνάξει η φωνούλα μέσα μου είναι "shit... πότε θα βρει γκόμενο να ηρεμίσω"

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 19:07, 03-03-07:

[..]θα πρέπει να χαρεί με την χαρά μου .
Αυτο ειναι που λενε οτι ο πραγματικος φιλος φαινεται και στις χαρες.

Ωρες,ωρες βεβαια με ενοχλει κι εμενα το να με "γραφουν" οι φιλοι για τα αισθηματα,αλλα τί να κανουμε..Οταν βρισκομαστε ολοι μαζι τα ξεχναμε ολα!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 20:00, 03-03-07:

Και πολλες φορες δεν το δειχνουν και εντονα να ξερεις να "προφυλαχτεις" ρε παιδι μου...
Και υποσκαπτουν την σχεση σου σιγααααααα σιγαααααα κι εσυ εισαι ανετος και νομιζεις οτι ολα ειναι καλα μεχρι που στα κανουν σκ@τα και ψαχνεις να βρεις αιχμηρο αντικειμενο να τους παρεις στο κυνηγτο!!!!
(smilie οπου καποιος αυτομουντωνεται δεν υπαρχει ε;;; )

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 21:26, 03-03-07:

Συνήθως τα πάω καλά με τους φίλους-ες μιας σχέσης. Προσπαθώ τουλάχιστον. Μάλιστα πολλές φορές έχω κρατήσει φιλιες που δημιουργήθηκαν μέσω κάποιας σχέσης κι αυτό γιατί πιστευω πως αν τα παω καλά με κάποιον και κάνουμε καλή παρέα,είναι χαζομάρα να τον ξεγράψω επειδή είναι φίλος του πρώην! Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει μετά απο εναν χωρισμό είναι οτι αναγκαστικά δεν μπορείς να πας παντου μαζί του για να μην συναντηθείς με τον πρώην!

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 20:05, 28-04-07:

Με όλη την παρέα του αγοριού μου έχουμε πολύ καλές σχέσεις όπως και εκείνος με τη δική μου παρέα. Αλλά για μένα κανένας δικός του φίλος-η δεν θα γίνει ποτέ κάτι παραπάνω. Είναι καλό για μένα αυτό που λένε "μακριά και αγαπημένοι".. Είναι δυνατόν να εκμυστηρευτώ κάτι στον κολλητό του και να μην ξέρω ότι αύριο θα το ξέρει το αγόρι μου???

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 10:30, 23-07-07:

Ουτος η αλλος εχουμε την ιδια παρεα οποτε....

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 10:37, 23-07-07:

..αν χωρίσετε, θα έχετε κακά ξεμπερδέματα!

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 10:44, 23-07-07:

Ανέκαθεν είχα πολύ καλές σχέσεις με τους περισσότερους φίλους-ες των εκάστοτε συντρόφων/γκόμενων (πείτε το όπως θέλετε τέλος πάντων ). Φέτος θα πάμε και διακοπές μαζί όλοι για κάποιες μέρες. Είναι μία παρέα που περνάω καλά, ποτέ δεν θα ταιριάξεις απόλυτα με όλους αλλά νομίζω ότι δεν είναι αυτό η ουσία. Το να σέβεσαι τους φίλους του ανθρώπου που έχεις δίπλα σου είναι πολύ σημαντικό για μένα. (Εκτός απο εξαιρετικές περιπτώσεις που προκαλούν πρόβλημα).

Παράθεση

Nanaki (Ιωάννα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nanaki
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H Nanaki έγραψε στις 10:47, 23-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Με τους φιλους του-αγορια εχω πολυ καλη σχεση. Με τις κοπελες-φιλες του παλι, με μια εχω μεγαλο προβλημα. Δε με παει μια και κανει εντελως αψυχολογητα πραγματα, οποτε μου βγαινει κι εμενα μια ξυνιλα αλλο πραγμα.

Χαιρετιομαστε φυσιολογικα, παιρνουμε φορα 5 μετρα πριν και κανουμε bearhug:p Ε ενταξει, φιλια στο μαγουλο και τετοια.
Ακριβώς το ίδιο...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 10:56, 23-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
..αν χωρίσετε, θα έχετε κακά ξεμπερδέματα!
Δεν ξερω... και η πρωι μου σε αυτην την παρεα ειναι αλλα μια χαρα ειμαστε... νταξη δεν ειμαστε και κολιταρια εγω και αυτη αλλα μια χαρα συνυπαρχουμε... Εξαρτατε απο το πως θα γινουν τα πραγματα...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους