Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,816 μέλη και 2,410,285 μηνύματα σε 75,000 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 198 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αποτελέσματα πειραμάτων στο CERN

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 01:10, 03-08-08:

Λοιπόν, με το CERN τι έγινε; Τι έδειξαν τα πειράματα, ξέρει κανείς; Ο μιβάρας που 'ναι σερνόκαβλος κάτι θα χει πάρει πρέφα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,240 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 01:12, 03-08-08:

Νομιζω δεν εχουν ξεκινησει ακομα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 01:17, 03-08-08:

7 Ιουλίου άρχισαν νομίζω :S.
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,240 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 01:25, 03-08-08:

Οχι αναβληθηκαν για τον Αυγουστο

δες εδω
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

O Afey έγραψε: στις 01:36, 03-08-08:

Ow.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 21:40, 04-08-08:

Στείλανε οι αμερικάνοι κάτι μαγνήτες που δημιούργησαν πρόβλημα στο δακτύλιο και τελικά όντως θα καθυστερήσει. Πρέπει, παρ'ολα αυτά, ν'αρχίσει καλοκαίρι, γιατί το κόστος στη χειμερινή περίοδο ειναι πολύ μεγαλύτερο.
Παράθεση

VAGGKALL1

Δραστήριο Μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 389 μηνύματα.

O VAGGKALL1 έγραψε: στις 23:54, 04-08-08:

οταν πηγα ,περισυ τον μάι μασ ειπαν οτι θα αρχιζε τον αυγουστο εκεινης της χρονιας???δεν ειμαι και σιγουρος
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 01:00, 05-08-08:

Μπά, αφού ούτε καν είχαν κατεβάσει τους ανιχνευτές στο τούνελ. Φέτος θ'αρχίσει, αλλά ακόμη δεν υπάρχει ημερομηνία.
Παράθεση

el_greco (Νίκος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

O el_greco έγραψε: στις 23:44, 05-08-08:

Θα είμαι στο CERN από τις 13 ως τις 19 Αυγούστου, οπότε θα σας μεταφέρω πληροφορίες. Πάντως το πείραμα δεν έχει αρχίσει ακόμη, και μάλλον πάει προς Σεπτέμβριο. Ακόμα και να ξεκινήσει πάντως, λόγω του τεράστιου όγκου δεδομένων προς επεξεργασία, θα περάσουν κάποιοι μήνες μέχρι να έχουμε κάποιο απτό αποτέλεσμα (μποζόνιο Higgs κλπ)
Παράθεση

VAGGKALL1

Δραστήριο Μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 389 μηνύματα.

O VAGGKALL1 έγραψε: στις 13:05, 08-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Μπά, αφού ούτε καν είχαν κατεβάσει τους ανιχνευτές στο τούνελ. Φέτος θ'αρχίσει, αλλά ακόμη δεν υπάρχει ημερομηνία.
πιστεψεμαι ειχα παει και εσι μας ειπαν ,οχι οτι τοε θα αρχιζαν τα πειραματα αλλα οτι θα εμπενε σε λειτουργεια ο επιταχυντης γιατι φοβοταν ο τοτε διευθυντης(ή κατι τετοιο τελοσ παντων) μην χασει την δοξα. Δεν θυμαμε ειναι η αληθεια αν μας ειπαν αυγουστο ή σεπτεμβρη παντως αυγουστο θυμαμε εγω.
Παράθεση

Jordison

Νεοφερμένος

Ο Jordison αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Jordison έγραψε: στις 13:12, 08-08-08:

Καλά και τώρα να αρχίσουν τα πειράματα πριν (τουλάχιστον) το Φεβρουάριο δεν θα μάθουμε τίποτε
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 13:13, 08-08-08:

Δεν το ξέρω αυτό. Πάντως κάποια χαρτιά που έχω από την επίσκεψή μου εκει πριν 4 μήνες δείχνουν οτι τελική προγραμματισμένη έναρξη ήταν το 2008, αφού ήδη ειχε κανονιστεί και αναβληθεί αρκετές φορές μετά το 2005.
Παράθεση

baki (Aντώνης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O baki έγραψε: στις 19:06, 17-03-09:

βρε παιδια τι εγινε βγηκε κανενα αποτελεσμα?
Παράθεση

Crookshanks

Επιφανές Μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 19:10, 17-03-09:

Νομίζω ότι θα αρχίσει τον Μάιο πάλι να δουλεύει. Προς το παρόν, έχει κλείσει.
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 19:57, 17-03-09:

Κρίμα πάντως, ήθελα να δω τι θα γινότανε στο τέλος.
Παράθεση

Crookshanks

Επιφανές Μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 20:33, 17-03-09:

Θα δεις, θα δεις.

Το χειμώνα δυστυχώς το κόστος του ρεύματος είναι πολύ μεγάλο, και έτσι αναγκάζονται να περιμένουν μέχρι να ζεστάνει ο καιρός.
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 16:35, 18-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από qwertyuiop2
Κρίμα πάντως, ήθελα να δω τι θα γινότανε στο τέλος.
Πάντως δεν νομίζω να ερχότανε το τέλος, αν και εγκυμωνεί πολλούς κινδύνους για εκείνη την περιοχή, όχι για μας πάντως
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 17:56, 18-03-09:

Κανένα κίνδυνο δεν εγκυμονεί ούτε για την περιοχη. Εγκυμονεί μόνο για την εγκατάσταση, δηλαδή βασικά για τα εκατομμύρια ευρώ της επένδυσης...
Παράθεση

MadMax S (Mιχαήλ)

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O MadMax S έγραψε: στις 22:58, 18-03-09:

Ρε παιδιά....τίποτα δεν θα γίνει...
Βάσει των λεγόμενων του "φιλου" της ξαδερφης μου που δουλευει εκει ως τεχνικος στους αισθητηρες μας ειπε πως η δουλεια θα γίνει γρήγορα...΄΄ομως μέεεεχρι να ξανασυγχρονιστουν, τρέχα γύρευε...
και δεν θα γίνει και τιποτα...
ε..το πολύ πολυ να ανακαλύψουμε κατι πιο δυνατο απο την πυρηνική βομβα..
(οπότε Ελβετιά και Γαλλία καπουτ....)
Παράθεση

sabbath (ΓΙΑΝΝΗΣ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται ξαπλοπουλου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O sabbath έγραψε: στις 22:02, 19-03-09:

@@ απλα απετιχε.....αλλα ποιος τολμαει να το πει???? κανεις.....οποτε τουμπεκι μεχρι καποιο μικρο αποτελεσμα σιγουρα θα ανοιξει δρομους ομος.....
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • CERN for dummiez - Από epote
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικές Επιστήμες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-05-14 στις 21:05.
    • Προσομοιώσεις πειραμάτων φυσικής - Από djimmakos
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-09-09 στις 14:14.
    • Επιταχυντής σωματιδίων LHC στο Cern - Από zip_unzip
      Το θέμα έχει λάβει 106 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-09-08 στις 15:08.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους