Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,057 μηνύματα σε 74,650 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προτείνετε ή αναζητήστε κάποιο Software

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bopajgo
H Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H Bopajgo δεν έγραψε στις 14:13, 13-06-11:

Να ρωτήσω και εγώ κάτι... πέτυχα κάπου αυτό και επειδή τα windows (vista) μου δεν έχουν εγκατεστημένο office σκεφτόμουν μήπως αγοράσω από εκεί, μιας και είναι λογικά αρκετά φθηνότερα... επειδή όμως δεν είχα ξανακούσει για το site αυτό (ο,τι τέλος πάντων είναι), έχω κάποιες αμφιβολίες... Ξέρει κανείς σας κάτι σχετικό με αυτή την προσφορά??... Και γενικότερα έχει κανείς σας το Microsoft Office Professional Plus 2010??... Ποιά η γνώμη σας???....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:49, 13-06-11:

Δε μπορώ να βρω προγραμματάκι για να βλέπω τη θερμοκρασία του επεξεργαστή μου .. (i5 είναι)
αυτο το καλυτερο απλουστερο και τσαμπα..το εχω και εγω,,ολες τις θερμοκρασιες και ανεμιστηρακια τις δειχνει..
και αυτο απο την ιδια εταιρια εχει εξαιρετικα προγραμματα για οτι θελεις,,τα ψαχνω και εγω..
καλυτερα βαλε τις zip εκδοσεις,,που δεν θελουν καν εγκατασταση,ξεκινανε πιο γρηγορα και ειναι ελαφρυτερες..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 13-06-11 στις 15:00.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

babisgr

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη babisgr
Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 806 μηνύματα.

O babisgr έγραψε στις 19:54, 13-06-11:

Φίλε χίλια ευχαριστώ! Πολύ καλά φαίνονται...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 12:00, 31-07-11:

Πρόταση

GCstar is a free open source application for managing your collections. Detailed information on each item can be automatically retrieved from the internet and you can store additional data, such as the location or who you've lent it to. You may also search and filter your collection by many criteria.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 02:09, 02-08-11:

ψαχνω καποιο προγραμμα(κατα προτιμηση δωρεαν-freeware) για την κατασκευη μια ιστοσελιδας
κυριως για το ανεβασμα pdf αρχειων και ενδεχομένως και ορισμενος .mp3

θα επιθυμουσα το ονομα να ειναι μικρο(της ιστοσελιδας που θα φτιαξω)

Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη element skate
Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O element skate Game is over έγραψε στις 12:27, 06-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
ψαχνω καποιο προγραμμα(κατα προτιμηση δωρεαν-freeware) για την κατασκευη μια ιστοσελιδας
κυριως για το ανεβασμα pdf αρχειων και ενδεχομένως και ορισμενος .mp3
προγραμμα κατασκευης ιστοσελιδες = notepad και γλωσσες σημανσης (php,css,html)
αντε και εναν σερβερ για να το χοσταρεις πχ open ssh

οκ σοβαρα τωρα για κατασκευη ιστοσελιδων αν θες καποιο προγραμμα προτεινω το bluefish editon http://www.bennewitz.com/bluefish/stable/
το οποιο κανει την δουλεια σου αρκετα πιο ευκολη απο οτι θα την εκανες χειροκινητη

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 14:35, 06-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από element skate
οκ σοβαρα τωρα για κατασκευη ιστοσελιδων αν θες καποιο προγραμμα προτεινω το bluefish editon http://www.bennewitz.com/bluefish/stable/
το οποιο κανει την δουλεια σου αρκετα πιο ευκολη απο οτι θα την εκανες χειροκινητη
1.ευχαριστω
2.το site που μου εστειλες τι να το κανω;;;να κατεβασω καποιο αρχειο απο εκει;;;δεν καταλαβα soz....

Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη element skate
Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O element skate Game is over έγραψε στις 21:40, 06-08-11:

1.ευχαριστω
2.το site που μου εστειλες τι να το κανω;;;να κατεβασω καποιο αρχειο απο εκει;;;δεν καταλαβα soz....
dont worry ειναι για να κατεβασεις το προγραμμα πας binaries ->win32->setup .exe( το 1)

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 01:16, 07-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από element skate
dont worry ειναι για να κατεβασεις το προγραμμα πας binaries ->win32->setup .exe( το 1)
οκ οκ thanx φιλε επειδη εμεινα μλκς λεω και εγω,κατι δεν καταλαβα....

Παράθεση

Fenia:)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fenia:)
H Fenia:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Fenia:) έγραψε στις 19:51, 13-08-11:

θελω απο το youtube να παρω διαφορα κομματια, μου εχουν πει οτι γινεται μεσω αυτου του προγραμματος, αλλα πως λειτουργει; και βγαινει αυτουσιο το τραγγουδι;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:09, 28-08-11:

Ενημερώνουμε το αγαπητό μας κοινό ότι απομακρύνθηκε μία συζήτηση που αφορούσε κατέβασμα υποτίτλων. Επειδή μπορεί να μην το γνωρίζετε, δυστυχώς θεωρείται και αυτή η ενέργεια παράνομη από την Ελληνική Νομοθεσία - χαρακτηριστικά πριν λίγα χρόνια είχε αρχίσει εκστρατεία κλεισίματος web sites που είχαν αυτό το αντικείμενο. Ως εκ τούτου, η συζήτηση αυτή αφαιρέθηκε.

Εκ μέρους της Ομάδας Διαχείρισης

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 16:10, 27-09-11:

Προτείνω ανεπιφύλαχτα το Digsby!

Είναι ένας free instant messenger που έχει και email notifications και social networking! Με απλά λόγια, έχεις μαζί και yahoo messenger και windows live messenger και facebook (και άλλα πολλά) μαζί.

Αισθητικά είναι πραγματικά ωραίος, από "βάρος" μνήμης περίπου 64Κ (σε Windows XP) όσο δηλαδή ένας άλλος messenger μόνος του. Η λειτουργικότητά του σκίζει. Εκτός από το ότι βλέπεις όλα τα καινούργια ποστ του facebook στην γραμμή εργασιών σου, κάθε φορά που έρχεται email, μπορείς να δεις σε popup τον τίτλο του και έχει επιλογές: Delete, Mark as Read, Report Spam. Αν έρθει καινούργιο email και δεν έχεις δει το popup, δεν σε πειράζει καθόλου αφού έχει μετρητή πάνω στο εικονίδιο που τα μετράει. Π.χ. βλέπω αυτή τη στιγμή ότι έχουν μπει 3 καινούργια ποστ στο facebook και δεν χρειάζεται καν να το ανοίξω. Εστιάζω στο αντίστοιχο εικονίδιο της γραμμής εργασιών, κάνω μια φορά κλικ και μου βγάζει μία λίστα δεξιά στην οθόνη με όλα τα post, με τον τίτλο, σύντομο κείμενο, το εικονάκι του και επιλογή Like!

Τι άλλο να ζητήσει κανείς; Απλά, τα σπάει!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:39, 10-11-11:

Subtitle Editor για επεξεργασία subtitles. Open Source and easy to use.

Παράθεση

cr 7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cr 7
Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O cr 7 έγραψε στις 17:54, 06-12-11:

εμένα μου έχει διαγράφει άγνωστα η ζωγραφική των windows μου και θέλω να έχω ένα πρόγραμμα για να μπορώ να ζωγραφίζω ξέρετε κανένα?

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:14, 06-12-11:

Πας στο Control Panel->Add/Remove Programs->Windows Components και κοιτάς αν το Paint είναι τσεκαρισμένο

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 18:24, 06-12-11:

Μπορει να μου προτεινει καποιος ενα editor για εγγραφη κωδικα ,και πιο συγκεκριμενα C; Εχω Ubuntu και χρησιμοποιω Kwrite ..Υπαρχει καποιος πιο προσητος για γραφη κωδικα;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 21:43, 06-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
Μπορει να μου προτεινει καποιος ενα editor για εγγραφη κωδικα ,και πιο συγκεκριμενα C; Εχω Ubuntu και χρησιμοποιω Kwrite ..Υπαρχει καποιος πιο προσητος για γραφη κωδικα;
apt-get install vim

Εγώ τον vim χρησιμοποιώ. Είναι λίγο περίεργος στο να τον μάθεις (όχι τόσο όσο ο emacs!) αλλά με βολεύει αρκετά. Είναι απ' τα πρώτα προγράμματα που βάζεις σε μία διανομή.

Try it out.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:02, 06-12-11:

Αν ο VIM σου φαίνεται δύσκολος δοκίμασε το άλλο άκρο. Notepad++, το πλεονέκτημα του είναι ότι είναι απλός, για απλός είναι πολύ καλός.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 23:03, 06-12-11:

για ζωγραφικη infanview ελαφρυ και τσαμπα,,το εβαλα και ειναι οκ.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:14, 08-12-11:

Μη με βρίσετε για την ασχετοσύνη μου....αλλά θέλω ένα προγραμμα για επεξεργασία video (να κόβω και να ράβω, με εικόνες, μουσική, κλπ). Το windows movie maker εχω την εντυπωση τα κάνει όλα ένα format που δεν με βολευει (θέλω κάτι να παίζεται από όλα τα player). Αν δεν είναι τζάμπα το πρόγραμμα που έχετε να προτείνετε, ας έχει τουλάχιστον ένα trial χωρίς watermarks και τέτοια. Να μπορώ δηλαδή να κάνω τη δουλειά μου, μιας και το θέλω μόνο για μια χρήση.

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 00:55, 09-12-11:

http://www.avs4you.com/AVS-Video-Edi...ngate&cid=9958

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 01:54, 09-12-11:

gedit (το σημειοματάριο του ubuntu ) είναι απλό και έχει και κάποια χρήσιμα options για προγραμματιστές ( αρίθμηση γραμμών, c highlight κλπ)

εναλλακτικά nano/pico ( αν και αυτό παραείναι απλό)

apt-get install vim
τον vim δεν τον έχει το unix εγκατεστημένο από μόνο του;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:12, 09-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis497
τον vim δεν τον έχει το unix εγκατεστημένο από μόνο του;
Ανάλογα την διανομή. Το ubuntu δεν ξέρω, το linux mint που χρησιμοποιώ πάντως, όχι.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 02:48, 12-12-11:

Δουλεύει κανείς το Adobe InDesign???

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 07:38, 08-01-12:

Θελω καπιο προγραμμα το οποιο να με βοηθισει στην οργανωση μιας, ας την πουμε, μελετης μου.
Αυτο που θελω ειναι κατι σαν ημερολογιο, στο οπιο να μπορω να βαζω καπια δεδομενα σε καπιες ημερες. Τα δεδομενα θα ειναι απλος ενας τιτλος, θελω ομως να βαλω μαζι και καπιες λεπτομεριες. Και αυτο μαλιστα με διαχορισμο δεδομενων αναλογα με το ειδος τους. Και αν γινετε να μπορω και να παρω μια συνολικη λιστα οπου απλα να μπορω να δω την ημερομηνια, η και χωρις αυτην.

Εχουμε τιποτα υποψην μας η επιστροφη στα παλια καλα τετραδια;

Παράθεση

ggeorge1976 (Γιώργος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ggeorge1976
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O ggeorge1976 Δε θα σου κάνω τη χάρη... θα ζήσω!!! έγραψε στις 19:22, 08-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Θελω καπιο προγραμμα το οποιο να με βοηθισει στην οργανωση μιας, ας την πουμε, μελετης μου.
Αυτο που θελω ειναι κατι σαν ημερολογιο, στο οπιο να μπορω να βαζω καπια δεδομενα σε καπιες ημερες. Τα δεδομενα θα ειναι απλος ενας τιτλος, θελω ομως να βαλω μαζι και καπιες λεπτομεριες. Και αυτο μαλιστα με διαχορισμο δεδομενων αναλογα με το ειδος τους. Και αν γινετε να μπορω και να παρω μια συνολικη λιστα οπου απλα να μπορω να δω την ημερομηνια, η και χωρις αυτην.
Εχουμε τιποτα υποψην μας η επιστροφη στα παλια καλα τετραδια;
Το Ms-Outlook είναι ένα πολύ καλά φτιαγμένο πρόγραμμα για την οργάνωση ραντεβού-σημειώσεων. Επίσης μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ταυτόχρονα και ως τηλεφωνικό κατάλογο όπου θα ενημερώνεις και τις επαφές στο κινητό σου καθώς και τις επαφές στο e-mail σου. Επίσης μπορείς να τα ενσωματώσεις όλα αυτά μαζί καθώς και να εισάγεις μέσω pop τα μηνύματα του ηλεκτρονικού σου ταχυδρομείου.
Αν θέλεις κάτι λιγότερο αυτοματοποιημένο και περισσότερο αυτόνομο είναι το Ms-OneNote που δουλεύει ως σημειωματάριο.
Καλή βόλεψη!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:15, 10-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από ggeorge1976
Το Ms-Outlook είναι ένα πολύ καλά φτιαγμένο πρόγραμμα για την οργάνωση ραντεβού-σημειώσεων. Επίσης μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ταυτόχρονα και ως τηλεφωνικό κατάλογο όπου θα ενημερώνεις και τις επαφές στο κινητό σου καθώς και τις επαφές στο e-mail σου. Επίσης μπορείς να τα ενσωματώσεις όλα αυτά μαζί καθώς και να εισάγεις μέσω pop τα μηνύματα του ηλεκτρονικού σου ταχυδρομείου.
Αν θέλεις κάτι λιγότερο αυτοματοποιημένο και περισσότερο αυτόνομο είναι το Ms-OneNote που δουλεύει ως σημειωματάριο.
Καλή βόλεψη!

Δεν εχω κατι τετιο κατα νου, ουτε τα mail με ενδιαφερουν, ουτε τα τηλεφωνα, ουτε να κλεινω ραντεβου.
Νομιζω η καλητερη λυση ειναι η μη ηλεκτρονικη καταγραφη... Ενα τετραδιο σιγουρα μπορω να το "φτιαξω" με βαση τα μετρα μου, και απο εκει και περα θα δυσκολευτω λιγο στην τελικη επεξεργασια του συνολου των δεδομενων, αλλα τι να κανουμε... Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα ετοιμα.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 17:02, 28-01-12:

Πώς μετατρέπουμε αρχείο .webm σε .mp3 ή .flv?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:03, 28-01-12:

Δοκίμασε αυτό: http://www.webm-converter.net/convert-webm-to-avi/

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

cr 7

Νεοφερμένος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O cr 7 έγραψε στις 16:35, 13-03-12:

Γεια σας...
έχω ακούσει ότι υπάρχουν κάποια προγράμματα που μπορείς να υπαγορεύσεις με το στόμα και ότι πεις να το γράψουν αυτόματα...
είναι αλήθεια ότι υπάρχουν?
αν ναι για πείτε μερικά...

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 18:36, 13-03-12:

φιλε εγω δεν ξερω καποιο τετοιο προγραμμα αλλα ξερω πως πρεπει να τα πεις με μια συγκεκριμενη προφορα και καθαρα.

Παράθεση

artonweb

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη artonweb
Ο artonweb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O artonweb έγραψε στις 18:48, 13-03-12:

Για τι γλώσσα σε ενδιαφέρει;

Παράθεση

cr 7

Νεοφερμένος

O cr 7 έγραψε στις 14:10, 14-03-12:

για ελληνικά

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 14:14, 14-03-12:

Υπάρχει ο Λογογράφος και το MLS Talk and Write

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 21:47, 15-03-12:

Λογογράφο που ειχα δοκιμάσει παντως παλαιοτερα δεν μου αρεσε και πολυ πρεπει να μιλας σαν καθυστερημένο και γενικα δεν βολευει ουτε ειναι ''σαν να εχεις μια γραμματεα σπιτι σου που γραφει οτι της λες...''(το επιχειρημα σε '' '' ηταν ο λογος που κατεβασα το προγραμμα)

Παράθεση

artonweb

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη artonweb
Ο artonweb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O artonweb έγραψε στις 22:20, 15-03-12:

Ο λογογράφος είναι, ίσως, το καλύτερο πρόγραμμα.ΑΛΛΑ προσεξε, γιατι αν δεν σου αρέσει και προσπαθήσεις να το απεγκαταστήσεις πιθανά να έχεις πρόβλημα στην απεγκατάσταση.
Έτσι τουλάχιστο διάβασα σε σχόλια σε Ελληνικό site.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 01:28, 16-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από artonweb
Ο λογογράφος είναι, ίσως, το καλύτερο πρόγραμμα.ΑΛΛΑ προσεξε, γιατι αν δεν σου αρέσει και προσπαθήσεις να το απεγκαταστήσεις πιθανά να έχεις πρόβλημα στην απεγκατάσταση.
Έτσι τουλάχιστο διάβασα σε σχόλια σε Ελληνικό site.
ναι και εγω το εχω διαβασει αυτο αλλα νομιζω δεν παιζει ρολο το προγραμμα αλλα μαλον οτι οι χρηστες το βαζουν σπασμενο με 1000 πατσακια κτλπ.Τι να σου πω μπορει να ισχυει,με προβληματισες

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 20:06, 23-03-12:

Υπαρχει καποιο προγραμμα να κατεβασω ωστε να κανω συλλογες απο διαφορα τραγουδια; Δε θελω να ακουγονται ολοκληρα. Θελω να κοβω εγω τα τραγουδια οπου θελω κι ετσι να φτιαξω ενα ποτ πουρι. Υπαρχει καμια λυση?

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 19:17, 26-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από thermopiles
Υπαρχει καποιο προγραμμα να κατεβασω ωστε να κανω συλλογες απο διαφορα τραγουδια; Δε θελω να ακουγονται ολοκληρα. Θελω να κοβω εγω τα τραγουδια οπου θελω κι ετσι να φτιαξω ενα ποτ πουρι. Υπαρχει καμια λυση?
για να τα κοβεις και μονο τα κομματια μπορεις απλα να κατεβασεις το mp3 cutter
τωρα για τα ποτ πουρι που λες δεν ξερω να σου πω την αληθεια αλλα πιθανολογω οτι πρεπει να κανει αυτη τη δουλεια και το audacity(ειμαι 99% σιγουρος οτι κανει την δουλεια σου,σιγουρα κοβει και κομματια αλλα ειναι λιγο πιο δυσκολο στη χρηση)

Εγω θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα που θα του βαζω μια εικονα(σημειωσεις και γενικοτερα κειμενο,αριθμους,τυπους θα εχει αυτη) και θα μου την κανει enhance ωστε να φαινεται καλυτερα το κειμενο
Αν εχετε android κινητο,αναφερομαι στο camscanner αλλα θα ηθελα την αντστοιχη εφαρμογη για τον υπολογιστη

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 19:26, 26-03-12:

Alehunter, το audacity κατεβασα τελικα κι εγω...και ειναι αρκετα περιπλοκο οντως ,αλλα αν κατσεις να πειραματιστεις κατι κανεις. Μου φαινεται πολυ καλο παντως. Θα δω και το cutter mp3. Thank you!

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 17:34, 09-05-12:

Ξερει κανεις καποιο lame mp3 free download για το audacity; Θελω να κανω εξαγωγη τα τραγουδια σε mp3 και δεν μπορω. Τι να κανω ρε γαμωτο;

Το βρηκα τελικα...χιχι. Απο δω:

http://1download1.com/tag/lame_enc-dll-audacity/

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ψαραδέλλη : 09-05-12 στις 19:21.
Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giosx
Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 651 μηνύματα.

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 23:42, 09-05-12:

Το καλύτερο είναι.... πήγαινε στο http://www.filestube.com/ βάλτο ψάξιμο και πάρτο

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 14:32, 10-05-12:

θελω ενα προγραμμα που θα συγχρονιζει ενα φακελο(και προφαως ολους τους υποφακελους του) μεταξυ 2(εσωτερικων) σκληρων δισκων
ωστε οταν θα ''πειραζω'' τον ενα φακελο να αλλαζει αντιστοιχα αυτος ο φακελος και στον ενα αλλο δισκο που θα τον εχω συγχρονισμενο

προτασεις παρακαλω

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 20:00, 08-06-12:

θελω ενα προγραμμα που θα συγχρονιζει ενα φακελο(και προφαως ολους τους υποφακελους του) μεταξυ 2(εσωτερικων) σκληρων δισκων
ωστε οταν θα ''πειραζω'' τον ενα φακελο να αλλαζει αντιστοιχα αυτος ο φακελος και στον ενα αλλο δισκο που θα τον εχω συγχρονισμενο

προτασεις παρακαλω
με μια απλη αναζητηση στο google ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ βρικα:

αυτο

και

αυτο

ελπίζω να σε βοηθησα!

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 21:44, 08-06-12:

γενικα δεν εχω προβλημα με τα ορθογραφικα αλλα FUCK BOLD!!!!
περα απο αυτο ναι εχεις δικιο αλλα τοτε που ηθελα την απαντηση αμεσα σε 1-2 μερες το πολυ για να κανω την δουλεια μου δεν απαντησες...Τεσπα τωρα το εκανα....

ελπίζω να σε βοηθησα!
αν καιθ άργησες λιγο δεν πειραζει η προσπαθεια ειναι που μετραει

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 10:18, 09-06-12:

γενικα δεν εχω προβλημα με τα ορθογραφικα αλλα FUCK BOLD!!!!
περα απο αυτο ναι εχεις δικιο αλλα τοτε που ηθελα την απαντηση αμεσα σε 1-2 μερες το πολυ για να κανω την δουλεια μου δεν απαντησες...Τεσπα τωρα το εκανα....

αν καιθ άργησες λιγο δεν πειραζει η προσπαθεια ειναι που μετραει
Δεν φταίω εγώ άλλα τα γράφω γρήγορα btw θα βάλω το check spell στο firefox και όλα θα φτιάξουν!

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 22:00, 28-08-12:

Λοιπών, θα ήθελα ένα πρόγραμμα που να μετατρέπει τοις ασπρόμαυρες φωτογραφίες σε έγχρωμες , πειτε μου
Ευχαριστώ!

Παράθεση

Devian

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devian
Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Devian How deep is your love? έγραψε στις 22:05, 28-08-12:

Το καταλαβαίνεις οτι αυτό δεν γίνεται έτσι; :Ρ

To να μετατρέψεις μια φωτογραφία απο έγχρωμη σε ασπρόμαυρη είναι απλό γιατι "φιλτράρεις" κάποιες πληροφορίες απο αυτή. Σκέψου οτι έχεις ένα κουβά άμμο και τον κοσκινίζεις. Τις πέτρες που μένουν στο τέλος μπορείς να τις ξαναβάλεις στο ίδιο σημείο που ήταν πρίν μέσα στον κουβά;

Toυλάχιστον όχι έτσι απλα, με χρήση Photoshop ή αλλου προγράμματος editing μπορείς να χειριστείς κατάλληλα τις φωτογραφίες δίνοντας εσύ τις αποχρώσεις και μετα αναλαμβάνει το πρόγραμμα. Θέλει αρκετή δουλειά απ'ότι κατάλαβα όμως.

Η διαδικασία πάντως colored to black n white είναι μή αντιστρεπτή.

http://www.howtogeek.com/howto/42066...-in-photoshop/

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 22:17, 28-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Devian
Το καταλαβαίνεις οτι αυτό δεν γίνεται έτσι; :Ρ

To να μετατρέψεις μια φωτογραφία απο έγχρωμη σε ασπρόμαυρη είναι απλό γιατι "φιλτράρεις" κάποιες πληροφορίες απο αυτή. Σκέψου οτι έχεις ένα κουβά άμμο και τον κοσκινίζεις. Τις πέτρες που μένουν στο τέλος μπορείς να τις ξαναβάλεις στο ίδιο σημείο που ήταν πρίν μέσα στον κουβά;

Toυλάχιστον όχι έτσι απλα, με χρήση Photoshop ή αλλου προγράμματος editing μπορείς να χειριστείς κατάλληλα τις φωτογραφίες δίνοντας εσύ τις αποχρώσεις και μετα αναλαμβάνει το πρόγραμμα. Θέλει αρκετή δουλειά απ'ότι κατάλαβα όμως.

Η διαδικασία πάντως colored to black n white είναι μή αντιστρεπτή.

http://www.howtogeek.com/howto/42066...-in-photoshop/
χμμ.. εγώ βρήκα αυτό, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλεύει.. ,βασικά θέλω ένα πρόγραμμα auto, κάπου θα υπάρχει..

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 18:07, 04-05-13:

Καλησπέρα σε όλους! Κανονικά, για να δω ποιοι υπολογιστές/tables κ.λ.π. είναι συνδεδεμένα στο router μου, μπαίνω στη σελίδα του router, πάω "Advanced Status" > "DHCP", εγώ όμως θέλω ένα πρόγραμμα, το οποίο να συνδέετε με το router μου, και κάθε φορά που κάποιος υπολογιστής συνδέετε στο router μου, να μου βγάζει ειδοποίηση κάτω δεξιά (πως λέει το skype: "Ο τάδε συνδέθηκε") ότι συνδέθηκε κάποιος, το όνομα του υπολογιστή του, την ip και την mac του.
Και εδώ θέλω την βοήθεια σας, μπορείτε να μου βρείτε ένα τέτοιο;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους